Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pozitivferi...másképp


  • Please log in to reply
193 válasz a témához

#1 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:26

Pozitívferi ...... másképp. Üdvözöllek Téged kedves Paciponthus olvasó és köszönöm, hogy már az elsõ sort elolvastad. Mint a fenti cím jelzi, ezúttal talán egy másik oldalamat lehet látni. Amelyik nem annyira kekec, kritikus, és irritáló, legalábbis igyekezni fogok. Tehát a lényeg. Úgy érzem talán tudok segíteni, tanácsot adni minden olyan lovasnak, akik szeretnék elkerülni a kezdeti buktatókat, vakvágányokat a lovazás terén. Legyen épp az elsõ „lépéseket” elkezdõ , vagy már önálló lovaglásban jártas személy, nemre korra tekintet nélkül. A lényeg az Érthetõség, Egyszerûség, azaz misztifikáció nélkül és ami nélkülözhetetlen a Gondolkodás. Pontosan olyan mint az EEG . :D az agyi hullámokkal van kapcsolatban, ami nélkülözhetetlen a lovaglásnál. Mármint a gondolkodás, ami visz elõre bennünket. Jelzem, nem vagyok „suttogó”, mindent tudó lovas guru. Annyi tapasztalatom, „tudásom” *, rálátásom azért van, mint mindenki másnak aki nyitott szemmel „közlekedik” a lovazás forgatagában több évtizede. Lehetetlen mindent tudni, bár vannak akik elhitetik eme badarságot..Szerencsére ismerek olyan kiváló szakembereket, akiket a barátaimnak mondhatok, akikhez bármikor fordulhatok segítségért, ha elakadok , és viszont. A lovazás így mûködik nem másképp. Ha segítségre van szükséged akkor „feri házhoz megy” :) Bátran fordulj hozzám bizalommal, nem röhöglek ki ! :) Tudom, hogy rengeteg jobbnál jobb edzõ, lovas van a palettán, ez tény. Viszont akik elmondják a valóságot, „mistyk” nélkül, azok elég kevesen vannak. Ezt a tábort szeretném bõvíteni. És még egy fontos dolog. Hogy miért én is????????? Mer’ ez olyan mint manapság a nõi „segéd eszköz”. Mindenkinek van :D ………….Tehát én miért ne csinálhatnám? . mint hozzáértõlószakértõ :) Persze nyugodtan és nyugtalanul is lehet hozzászólni bátran. Van bõr az arcomon, bírom a gyûrõdést és kell is, ha már ÉN annyit egrecíroztattam másokat :)

#2 Minó

Minó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:32

Mer’ ez olyan mint manapság a nõi „segéd eszköz”. Mindenkinek van :D

Tiltakozom. :D

Viccet félretéve, és elvonatkoztatva attól, hogy nem szorul rá, jó szívvel ajánlom Ferit mindenkinek (már mint lovas szaktanácsadó, ha szabad így fogalmazni). ;)

Feri, sok sikert! :)

#3 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:35

Talán tényleg megérsz egy próbát..., bár... :dev:

#4 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:37

jó szívvel ajánlom Ferit mindenkinek

Szintén, mert élõben tényleg

nem annyira kekec, kritikus, és irritáló

:)

#5 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:43

Lányok, köszönöm kedves szavaitokat és repesek :) . Annak még jobban, hogy NŐI szekcióbol került ki az első iromány. ez azért jelent valamit :) a 3 grácia :) jó jel :)

Edited by PozitívFeri, 2012 május 25. - 14:43.


#6 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:50

Kedves Feri! Tudnál nekem segíteni egy igen kardinális kérdésben? Kezdõ suttogó vagyok, emiatt kissé még bizonytalan és sajnos nem tudom eldönteni, hogy melyik kézre kezdjek el suttogni a lóval körkarámban. Jobb kézre suttogjam meg elõször? Várom válaszod! Puszcsi!

#7 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 14:50

Nosza, rajta! (Bár én megõrülök, ha te most átmész normálisba. :rolleyes: :D ) Amúgy - annyi év hallgatás után - egyszer megírom a lovas jónépnek, mit mûveltél a lovunkkal. :dev: (Annyit elõzetesben, hogy a kis problémás nyers lovunk kb. 250 km-re élt Feritõl, és - jobb híján - elvittük hozzá 3-4 hónapra. Ez jó pár éve volt. Most - miután tavaly egy balesetbõl eredõ inszalag szakadásos mûtéten is túl esett - túravezetõ egy móri lovardában. A tulaj szerint nála fegyelmezettebb, könnyebben lovagolható, kiszámíthatóbb lovat nehezen találni.)

#8 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 15:14

Kedves Feri!
Tudnál nekem segíteni egy igen kardinális kérdésben? Kezdõ suttogó vagyok, emiatt kissé még bizonytalan és sajnos nem tudom eldönteni, hogy melyik kézre kezdjek el suttogni a lóval körkarámban. Jobb kézre suttogjam meg elõször? Várom válaszod! Puszcsi!



Kedve rongyo , nagyon szívesen.
Suttogd arra , amelyik "kézre" szivesebben megy. általában a bal irányban mennek szivesebben, jelzem általában. ezt magyarázni szokták a méhen belüli fekvéssel is meg hogy mennyirem merre ferde a ló. De mint az ember, jobb-vagy bal kezes :) Vagyis az agyi funkcioban dõl el. gyakorlással, ami nélkülözhetetlen, mind a két félre jól fog menni. Röviden ennyi lenne.

#9 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 18:30

Nosza, rajta! (Bár én megõrülök, ha te most átmész normálisba. :rolleyes: :D )

Amúgy - annyi év hallgatás után - egyszer megírom a lovas jónépnek, mit mûveltél a lovunkkal. :dev:

(Annyit elõzetesben, hogy a kis problémás nyers lovunk kb. 250 km-re élt Feritõl, és - jobb híján - elvittük hozzá 3-4 hónapra. Ez jó pár éve volt. Most - miután tavaly egy balesetbõl eredõ inszalag szakadásos mûtéten is túl esett - túravezetõ egy móri lovardában. A tulaj szerint nála fegyelmezettebb, könnyebben lovagolható, kiszámíthatóbb lovat nehezen találni.)


õõõõ!!!!
Te eléggé elfogult vagy.
rád nem halgatotk.
agyalágyult rózsaszín ködben úszol.
mellesleg több általam képzett ló is rendelkezik az áltatad itt elõcibált ló tulajdonságaival.
akkor én is nyithatok egy ilyen kérdezz válaszolok topicot?

#10 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 18:40

:) Kátyus :) miattad csináltam :) lehet kérdezni, válaszolni is. piackutatást végzek :) ha van problémád Kátyus*, csak nyugodtan tedd fel. vagy kapsz választ vagy nem. :) válaszolhat más is... nyitott topik, nem privilégium . Ágimam tényleg elfogult kicsit de nem baj :) nagyon jó lova van/volt, nem volt nehéz vele "csodát" csinálni. * természetesen mindenkinek szivesen válaszolok. ha nem tudom, megkérdezem és továbbítom a választ.

#11 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 18:54

jó. akkor válaszoljá lécci, mer ezt má mindenkitõl kérdeztem. komolyan. és egyszerûen nem válaszoltak. illetve mgy válaszolt, de én azt a választ nem tudtam sehova tenni. azé nem is mondom meg mit válaszolt. szóval adott az a mén. vezérmén. 5 évesen került hozzám. ugyan persze látott embert, de nagyjából ennyi is. no, több hónap suttogás után odajutottunk, hogy úgy követett, ha legugoltam mellette, letette az orrát a lábam elé a földre. és a kérdés. az történt, hogy gugolás, és a ló a melsõ lábaival megkapargatta a hátam, mint mikor a csikót szólítja az anyja keljél föl. annyi csak szeretném tudni, miért? mondom senki nem válaszolt nekem erre eddig. senki. érted? senki. nagyon elkeserítõ. nagyon. (amúgy kissé el vagyok hanyagolva, meg ilyesmi, szóval, ha ilyeneket írsz, hogy miattam...meg egyáltalán leírod a nevem, szóval, akkor, nagyon oda vagyok.)

#12 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:14

Ezkiez a kátyus? :kv:

#13 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:25

éééén vagyok!!!!! mijé? :dev:

#14 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:30

Ezkiez a kátyus? :kv:

Parasztéletet olvasva, nyitott könyv.

#15 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:45



5 évesen került hozzám.
ugyan persze látott embert, de nagyjából ennyi is.
no, több hónap suttogás után odajutottunk, hogy úgy követett, ha legugoltam mellette, letette az orrát a lábam
elé a földre.
és a kérdés.
az történt, hogy gugolás, és a ló a melsõ lábaival megkapargatta a hátam, mint mikor a csikót szólítja az anyja keljél föl.
annyi csak szeretném tudni, miért?
mondom senki nem válaszolt nekem erre eddig.
senki.
érted?
senki.
nagyon elkeserítõ.
nagyon.
(amúgy kissé el vagyok hanyagolva, meg ilyesmi, szóval, ha ilyeneket írsz, hogy miattam...meg egyáltalán leírod a nevem, szóval, akkor, nagyon oda vagyok.)



:ang: ez a zárójeles mondatodra a válasz.

hát nem voltam ott, nem láttam a suttogásod. viszont valószinûleg jól suttogtál, ha a vezér mén(ahogy írod) elfogadott partneréül. ha csinálta azt amit Te akartál, akkor Te voltál/vagy a domináns/abb :) / mondjuk ez azért látszik is rajtad* :) / tehát te vagy fölötte. Amikor legugoltál és megkapargatott a következõ történhetett.
domináns vagy ÉS elfogadott "társnak" de Te vagy a fõnök. ( ellentmondónak hangzik :) ) leguggoltál:
1, fel akart kelteni,--- állj fel, mozogj, mert ha a "társ" alulra kerül, elesik, az nem jó, bajt jelent. de valszeg nem ezért kapirgált meg./ sokszor a hempergõ lovat sem engedik hemperegni, lefeküdni, felkeltik./
2, a nagyobb valószinûsége, hogy egyszerûen fel akart kelteni, "állj fel, foglalkozz velem" c sztori. :)

3, sokszor azért nem érdemes hagyni hogy kapirgáljon, mert egyre erõsebb lehet a kapirgálás aztán már csapás lesz a vége .

*nem bántásbol írom. határozott személyiség lehetsz. talán. :)

#16 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:46

éééén vagyok!!!!!
mijé? :dev:

Csak. Meg honnan tudod te, hogy elfogult vagyok? És ha az vagyok? Attól még lehetek reális, nem?

Amúgy meg ha a te lovadat iskolázta-nevelte volna ilyen pipecre, te is elfogult lennél.

Parasztéletet olvasva, nyitott könyv.

Én évek óta nem olvasom a fórumot. Csak ha nylik egy új topik, arról kapok mailt. (1,5-2 évente, ha felkapom a fejem... mint most is. :D )

Angyi igenis egy önfejû, makrancos (és totál nyers!) kis ló volt. Kb. 2 hónapja volt Ferinél (elõtte hetekig kemény minuszok és sok hó volt), mikor kimentünk terepre (tudni kell, hogy én egy pánikolós, lovagolni alig tudó, vénség vagyok :rolleyes: ), és ez a kicsi qva egy órán keresztül árkon-bokron át úgy vitt mint egy iskolaló. Na ezt kapd ki! :yeah:

#17 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:48

"Tudom, hogy rengeteg jobbnál jobb edzõ, lovas van a palettán, ez tény. Viszont akik elmondják a valóságot, „mistyk” nélkül, azok elég kevesen vannak. Ezt a tábort szeretném bõvíteni. És még egy fontos dolog. Hogy miért én is????????? Mer’ ez olyan mint manapság a nõi „segéd eszköz”. Mindenkinek van biggrin.gif ………….Tehát én miért ne csinálhatnám? . mint hozzáértõlószakértõ smile.gif " - ezt csak alátámasztani tudom! Azt gondolom, hogy végre azt az arcodat is megismerhetnék, akit nekem van szerencsém! Feri egy tükör, de nem fogom itt szembe dicsérni, tessék kipróbálni!

#18 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 19:57

egy kis pihiként a következõ ! Tehát : egyedül Minó kartársnõ tiltakozott ! Tehát: ---- csak neki van,mert tiltakozott ----neki nincs, mert tiltakozott és a többieknek van :D Melyik az igaz? :) .......... költõi kérdés volt, nem kell válaszolni :)

#19 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:00

Kb. 2 hónapja volt Ferinél

Biztosan fogadott hozzá valami suttogót. :D

#20 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:07

Frászt, a ló azt hitte, tényleg õ Csák Nórisz!

#21 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:10

csajok és mások..... :D ne kezdjétek!!!!!!! a fényezésem :D és ne kivánjatok sok sikert..... ez olyan mint a temetésen. .......... milyen rendes, jó férj volt...... azt alig várták, hogy ezt elmondják. :D viccet félre, köszi, de maradjunk a realitásoknál inkább :) ha valaki nem tudná ki lennék, nézze meg az adatlapom. :D

#22 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:29

Realitás és elfogultság...önellentmondás! Egymást kizáró antagonizmusok! :yeah: ...de ezt ágimam úgy is tudja! :D Kérdés pozitív Úr ferihöz: a suttogás elengedhetetlen kritériuma a lovasnak? ...avagy: lehet-é lovagolni-lovazni-lovat képezni/idomítani suttogás nélkül?? ..és (a slusszpoén) ha lehet, akkor minek a suttogÁS :eek: ???????????????

#23 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:32

Frászt, a ló azt hitte, tényleg õ Csák Nórisz!

Ágimam nem nézette meg a szemét annak a lónak? :D
Valahol marketinget is tanult ez a Pozitív. Minden esetre és csak rosszat hallottam róla. :)

#24 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:36

+ferke! köszönöm a választ. egy :ang: vagy. és tényleg. mert valóban feszítette e dolog, és valóban nem válaszolták meg nekem. én meg már ennyi lóval a hátam mögött nem szeretek ilyen dolgok mellett úgy elmenni, hogy ne tudjam mi az oka. fõleg, hogy soha nem tapasztaltam ilyet más lóval. de neki egy egészen más, rendkivüli kommunikációja volt más, olyan lovakhoz képest kik nem szabadon a legelõn, ménesben éltek. sok dolgát nem értettem. valahogy kifejezettebb, erõsebb, gyorsabb, nyíltabb, õszintébb volt a kommunikációja felém, mint a többi lónak. és más. ezrt nem értettem sokszor. de a többi lovunk sem, pedig õk lovak. azt még fontosnak tartom leírni, hogy mgy látta ezt.a válasz annyi volt, hogy örüljek, hogy a ló ezt csinálta. de én nem tudtam örülni, mert pontosan arra gondoltam, amit a 3-as pontban írtál, hogy ebbõl baj is lehet. nem kell a lovakkal úgy játszani, mintha lovak lennénk. mert a játékaik sokszor durvák egy ember számára.

#25 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:38

Parancsnok úr! aki lovagol, lovazik és halad elõre, öket mind lehet " suttogónak" nevezni. de én nem szeretem ezt a szót. nem jó. legyen lovasember igy egyszerûen.. " minden LOVAS suttogó de nem minden suttogó LOVAS" valahogy igy. ahhoz, hogy jól be legyen lovagolva egy ló, ahhoz jól kell ismerni a ló viselkedését és.. mindent. A LOVASt azt nagyon pozitiv értelemben értem.

#26 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 20:55

Én sokat töprengtem ezen a suttogás dolgon, ennek a filozófiáján, a rációján, az üzenetén meg más ilyen trendi dógain. Az sose fért a fejemb, hugy valakinek, aki lovagol, lovasként, a ló hátán, annak mért fontos, hugy a kipróvált, üdvös és sikeres tradícionális segítségek helyett, teljesen más oldalról, mentális, emocionális, pszichés kérdésként-föladatként közelítve meg a kérdést, kapcsolatot akar kiépíteni a lovával és ezt akarja a lovaglásra fülhasználni. Odáig tök világos, hugy mgy, meg a hasonlóak, akik teljes pszichés torzulásban szenvednek (értelmezésem, megítélésem szerént) örvendetesnek, üdvösnek és euforikusnak tartják, ha a lovuk vakargatja a patájával a hátukat. Ez idáig rendben is van, ez is lehet egy szubjektív státusz, mint az, hugy sör, avagy bor, avagy mind, avagy semmi. De EZT magasabbrendûnek deklarálni és ennek fényében-értelmében pálcát törni a hagyományos értékek fölött...ezt a gyomrom SEM veszi bé...(az elmémrõl nem is szólva :mad: )

#27 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 21:07

hát, ja Kátyus. hamar változhat a hangulat, aztán ez másabb mint egy baráti hátba veregetés :) figyelni kell ! de tényleg. mindig. még a legügyülübügyülübb lónál is az egyik érzékszerv rajta legyen :) mert lehet csak minden 10. évben jön valami.. de akkor jön.

#28 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 21:12



Odáig tök világos, hugy mgy, meg a hasonlóak, akik teljes pszichés torzulásban szenvednek (értelmezésem, megítélésem szerént)


Feri bá' akkor ezek szerint én is pszichésen torzult vagyok? :rolleyes: Ez újdonság számomra....a feleségem nem mondta.... :hu:

#29 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 21:33

Feri bá' akkor ezek szerint én is pszichésen torzult vagyok? :rolleyes: Ez újdonság számomra....a feleségem nem mondta.... :hu:


Kéretik a pszichés torzulás kitételt minden érzelmi fölhangtól megtisztítva tárgyiasan értelmezni.

Szilárd meggyõzõdésem szerént pölö a gyufacímkék gyûjtése egy bizonyos koron túl éppúgy pszichés torzulás, ha más módon és más mértékben és más minõség-értékben, mint a horgászat, a vadászat, a motocross és a többi... :D

Maga a pszichés torzulás önmagában nem rossz, nem elevetndõ, pölö a sakknagymesterek mindegyikére igaz! A nagy mûvészek mindegyikére. A világklasszis sportolókra is.

Amikor egy "lovas" a lova mellett szaladgálva ugrándozik kis gátakon, az az én olvasatomban, számomra nem normális, ergo pszichés torzulás.

De az is pszichés torzulás, hugy mint én, meggyõzõdvén arról, hugy elveim, elméleteim, nézõpontom abszolájte eluttasíttatik, mégis erõltetem, feszt újra-meg-újra hozzászólok a fixa ideás témáimhoz (zabla, erõszak, suttogás, emócio kontra ráció primátusa a lovazásban)

Hát, kérlek alássan, az ÉN nejem NEKEM (rám vonatkoztatva!) nem is egyszer... :rolleyes: - úgyhogy Én tökéletesen tisztában vagyok vele, elsõ kézbõl lettem fölvilágosítva :D

(Szerénte a legsúlyosabb pszichés torzulásom, hugy a tanítványaim lovaglásában mindíg kipécézem a negatívumot és közlöm is, és ragszkodom a kijavításához)

Az egész suttogás dologgal kapcsolatban az én legordítóbb melléfogásom az az vót, hugy én a kezdetek kezdetétõl, mint szakmai kérdést kezeltem. És azon törpöltem, van-é olyan elem a lovaglásnak, amit a suttogás nélkül nem lehet kivitelezni??? nem találtam ilyet.

Késõb aztán nagy nehezen pisla fény gyúlt elmémben: vannak emberek, akik számára a ló-lovaglás NEM szakmai kérdés..emocionális, ha tetszik, lelki ügy. KAPCSOLATRA vágynak a lovukkal. TÁRSnak akarják.

NNna! EZT tartom én pszichés torzulásnak, de nem devianciának, nem kóros dolognak, nem társadalmilag, erkölcsileg vagy bármi más kiindulásból negatívnak és elfogadhatatlannak.

Pusztán annyiban, hugy szeréntem AZ az IGAZI férfi, akinek arcszõrzete is van..és nem gyantázza a lábát-hónalját-mellét-hasát :D
Nem, mintha ezt tenné, akkor végleg elutasítanám az üdvözülésre esélyesek közül :P

...ez az utolsó dolog, a lovaglással nem függ össze, csak példán keresztül szerettem volan életszerûvé tenni aspektusomat :ang:

Edited by Alatriste commandante, 2012 május 25. - 21:36.


#30 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 25. - 21:43

Amúgy keserûn fájó pontja ez pachus jelenlétemnek, midõn kiragadnak egy kósza töredéket mondandómból és azt értelmezik negatíve...az EGÉSZRE (komplette, totalice) meg nem reagálnak..érdemben :hupp: ( de lyól tûröm és alig visel meg.... :D )

#31 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 6:07

kérem, ne keverjük a szezont....ez itt nem suttogós topic. olyan már van. itt ne beszéljünk suttogásról.

#32 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 6:38

Újabb kérdés pozitív Úr ferihöz! (TudÁSszomjam kiapad6atlan! :D ) Vajjjon mellik a nagyobb, a magasabb, igazibb tudás? A horizontális avagy a vertikális kiterjedésû? Azaz (lónyelven ;) ) ha a lovas egy lóval képes iszonyúnagy trükkökre, avagy ha BÁRMELYIK lóval meg tuggya csinyáni az alapvetõ dógokat, a lovasegyszeregyet, a lovaglóábécét...

#33 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 8:07

há +feri ezt elqrtad :D túl lényegretörõ és elõremutató válasz. Budiansky se pironkodna miatta. /passzosabb lett volna, háát Kátyus, addig nyektetted szegény párát, mig a falu templomtornyának nézett. Ha meg az ledõlt itt nekem, fölállítom, nem látom hány óra. Vagy megkeresem a nagyharangot legalább. Azé' kapirgált./ Mostmár meg kell felelned a mr és követõi, peperelli és követõi, naturalisHorstököm és tsai meg mindenféle Hiveldés és Megváltó tanok !! feletti !! szinteknek. Nem irigyellek. Kátya, mondtam, hogy hamar-hamar, mert jött is a tõzsdei Hausse, de talán még most...

Edited by Fec, 2012 május 26. - 8:13.


#34 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 8:14

Melyik a nehezebb? A tömegeket eredményesen alaptudással felvértezni vagy a kevés kiválasztottnak valószínûségszámításról magasszintû elõadást tartani? Mint pedagógusnak, mi a véleményed?

#35 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 8:20

Mint nem pedagógusnak /bár pedagógus ismerõseimet elnézve néha az az érzésem megérdemelnének/: -kinek mi passzol jobban

#36 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 9:05

Melyik a nehezebb? A tömegeket eredményesen alaptudással felvértezni vagy a kevés kiválasztottnak valószínûségszámításról magasszintû elõadást tartani? Mint pedagógusnak, mi a véleményed?

Az elsõhöz kevesebb a türelme a legtöbb pedagógusnak... :cool: A jó tanár felkelti a diák érdeklõdését az egyszereggyel és kedvet csinál neki a deriváláshoz. :D Csak úgy, hobbiból. Okítsatok versenyszinten. Hátha kedvet kap hozzá a kedves lovas. ;) Szörnyû, hogy az elejérõl kell kezdeni mindig mindent, mert nem tudnak a lovasok könnyített ülésben közlekedni a lovon. Én így terepre lovast nem viszek ki... (Tudom, éhen fogok halni. Leszarom. Az én lovamat ne buzerálják szét seggel se.)

#37 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 9:10

A kaparáshoz. Legelõn a csikók nagy százaléka ha legugolsz elõbb utóbb elkezd "pöckölni" a lábával. ilyenkor finoman jelzem nekik, eltolom a lábát, rászólok, hogy ne csinálja. A csikóknál nagymértékû kiváncsiság is belejátszhat, nagylónál fõképp az, hogy nem természetes amit csinálsz és fel akar kelteni. Meg van egy másik eset is, de akkor azért nem finoman kapargat, hanem oda teszi ám a lábát ganajságból. Egyik lovunk, mikor a kutya fekszik kint a réten, szabályosan oson felé, hogy rá tudjon csapni. Mondjuk a kutya az utolsó pillanatban érzékeli a dolgot, felugrik és veszetten hörög rá, ez állt eltántorítja szándékától. Ja ménesi félvad ló, kontra túlháziasított ménest nem látott lovak. Múltkor beraktunk 2 egyke ill nagyon ember álltal nevelt lovat ( egy jó idelye ménesben vannak, de hasonló lovakkal) lovat a "félvad" ménesbe. Kintrõl néztük mi van, amikor a vezérkanca kiment értük nem fogták fel, hogy most akkor mi van. És ketten külön maradtak a ménestõl hetekig, holott már 2. nap felajánlották nekik a csatlakozást. Mosolyogtunk, hogy ezek nem tudnak lóul.:-)

Edited by tipara, 2012 május 26. - 9:16.


#38 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 9:24

Ferenc a lovak büntetéséröl kérdezlek, néköm is megvan a saját verzióm kiváncsi lennék a tiédre s mint egy fentebbi hozzá szólo irta volt csak semmi misztikum :)

#39 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 10:01

Melyik a nehezebb? A tömegeket eredményesen alaptudással felvértezni vagy a kevés kiválasztottnak valószínûségszámításról magasszintû elõadást tartani? Mint pedagógusnak, mi a véleményed?


Köszönöm a kérdést, megtiszteltetésnek veszem! :ang:

Én az a/ alternatívára voksolok. Fültéve, hugy konyítok a b/ alternatíva anyagáhuz :D (ami esetünkben nem áll fönn! :gm: )

(Tudom, éhen fogok halni. Leszarom. Az én lovamat ne buzerálják szét seggel se.)


No, azt azért talán nem, mégsem! :D az életösztön erõs! :yeah: ha kimondottan éhezel, elkezdesz majd üresüveget kukázni, sörösdobozt gyûjteni-visszaváltani és más módokon ennivalóhoz jutni... ;) - ha már a lovasoktatásbul nem megy :gm:

(én se haltam még éhen...fogyni fogytam...de még nem anorexiásan)

#40 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 26. - 11:28

Ferenc a lovak büntetéséröl kérdezlek, néköm is megvan a saját verzióm kiváncsi lennék a tiédre s mint egy fentebbi hozzá szólo irta volt csak semmi misztikum :)



most ezt tõlem, vagy más ferenctõ? vannak páran :) na mindegy mondom a magamét .
Mit nevezünk egyáltalán büntetésnek?
Amikor csépeljük a vadat? vagy egyszer jó idõben "lenyúlunk" neki? Rákiáltunk? Hangosabban szólunk? Megtekergetjük valamelyik irányba? Hanyatt rántjuk és ráállunk a nyakára? össze kötözzük a lábát? Meghajtjuk elõre? Hátra léptetjük.. stb van még a palettán :)
ha okosan próbálunk "büntetni" akkor inkább elõzzük meg a büntetést, gondoljuk végig, miben hibázhattunk, miért ellenkezik a ló. De ha kell "büntetni" akkor idõben és a megfelelõ mértékkel. Nem mondom, hogy soha nem borulhat el a lovas agya.... de idõvel higgadtabbá válik :D gyarló az ember.
Egyébként személy szerint a hátra léptetésnek mint büntinek nem sok értelmét látom. Ugyanis az egy feladat, amit a lónak tudnia kell. Nem célszerû, ha azt büntetésnek használjuk egyrészt, aztán meg megveregetjük, hogy hudekaffa :) igy is sok lónak nehezére esik jól curikkolni :)