Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Felfázás??


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
7 válasz a témához

#1 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 14:40

Sziasztok,ti hallottatok már lónál felfázásról? mert pár napja azt vettem észre, hogy a kancám kb 5-10 percenként vizel, hol sokat, hol csak éppenhogy egy keveset, de láthatólag erõlködik közben.Nem tudom mitõl lehet, a doki azt mondta (telefonban, mert csak holnap jön) hogy lovaknál a nagyon ritka a felfázás, fõleg nyáron. Az is lehet, hogy vm méhen belüli probléma, ami okozhat hurutot, ami pedig okozhat fokozott vizelési ingert.Egyébként jó kedve van, eszik, iszik, mozog normálisan. Holnap megnézi a doki, de addig is, valakinek van tapasztalata, ötlete, hogy mi lehet még?Nagyon félek, hogy õt sem fogom tudni elvinni a kovácsolódásra...köszi,vega

#2 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 14:47

Vizeletminta --> labor.Kb. egy ezres és másnapra elfaxolják az eredményt. Utána a doki is könnyebben indul el valamilyen irányban.

#3 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 16:27

Köszi szépen Lombardo, már beszéltem is a laborral, ott hagyhatom az ügyeleten. Remélem nem vm durva dolog lesz.

#4 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 16:29

Drukkolok! Csak nem lesz komoly gond! Posted Image

#5 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 19:43

vegeta!Ezzel a felfázásos dologgal vigyázni kell.Nekem is volt benne részem.Vagyis nekünk.Az én kis kedvencemnek tavaly lett egy elég komoly gyulladása.Õ is sokat pisilt és még vér is jött vele.Azonnal szóltam az egyik lovásznak, hogy szóljon, és hívják az orvost.Az gyulladást jelentett ki nála, szájon át kapott egy hétig gyógyszer.Azóta nem jelentkezett semmi.(kopp-kopp)Azt mondta az orvos a lónak szerencséje volt...Fõleg, hogy a kanca majdnem félidõs vemhes volt....De hál istennek egészséges csõdõrcsikónak adott életet 11 hónap után.Csak ennyit akartam elmondani.

#6 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 10:46

megvan az eredmény: minden negatív, nincs gyulladás, az üledék is normális...szóval akkor fogalmam sincs.A lovardában azt mondta vk, hogy biztos azért vizel ilyen sokat, mert most kezdõdik a sárlás. Hát, majdnem 10 éve nálunk van a ló, ezerszer láttam sárlani, de ilyet még nem csinált soha és már tavasz óta sárlik rendszeresen.Az állatorvossal beszéltem, õ azt mondta, hogy akkor foglalkozzunk vele tovább (ultrahang pl.) ha még 1-1,5 hét múlva is tapsztaljuk a tüneteket. Jó kedve van továbbra is, remélem, hogy semmi gond tényleg.köszi nektek

#7 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 22. - 10:57

Ennek örülök! Posted Image

#8 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 22:26

gyógyteát a pacinak!Meglátod hatni fog.