Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pszichológus


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
90 válasz a témához

#1 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 10:36

Sziasztok!Lovak... sok embert megbolondítanak és sokan szerelmesek lesznek a lovakba/lovukba. Nekem nincs lovam, egy héten max. kétszer megyek el lovagolni, de volt már olyan, hogy 3hétig nem lovagoltam. A Fórumot minden nap látogatom, és unalmamban is itt lógok. Erre anyám kitalálta, hogy nekem mániám a ló, a lovaglás. Még azt is a fejemhez vágta, hogy "még az agyam is lóból van". Miért nem érti meg, hogy szeretem a lovakat? Azt érteném, ha heti 120szor mennék ki lovagolni, meg éjjel-nappal ott lógnék, de ez nem így van. Így neten "még a szaga sem érzõdik". Már azt is mondta, hogy elvisz Pszichomókushoz, hogy értesse meg velem, hogy a lovakon kívül emberek is vannak a világon. De akkor sem értem, hisz foglalkozom én az emberekkel is, de ha õk csak bosszúságot okoznak nekem (veszekszenek velem), akkor mi értelme? Nem kell nekem a stressz! Ha a lovakkal vagyok, vagy lovagolok, ott tök nyugi van, és ott nem bánt senki. De nem is menekülök én a lovakhoz. Max. ide netre a fórumhoz.Mit tegyek? Nem fogok letenni a lovakról, és kevesebbet sem fogok járni lovazni...

#2 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 10:57

Szerintem elõször is az a gond, hogy ha valaki még nem ismerte meg a lovakat, nem tudja felfogni, hogy "mit eszünk rajtuk". szerintem ez minden családban így van, ahol csak egy tag lovagol. Viszont nem igazán értem, hogy a szüleid miért tartják ezt mániának, hiszen te magad írod, hogy csak kétszer jutsz ki. (húú, ha én mehetnék ki kétszer egy héten, lehoznáma csillagokat az égrõl...)Amikor a matekkal voltak gondjaim (értsd: bukásra álltam), elvittek egy kineziológushoz. Az más kérdés, hogy a második alkalom óta kijelentettem, hogy nekem nincs rá szükségem, de mi lenne, ha megpróbálnád a mókussal megértetni, hogy neked semmi bajod, ellenben tanácsot adhatna anyudnak, ill. megmondhatná neki, hogy ez normális. hm?najó, nem osztom tovább az igét:o))Apple

#3 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:06

Hát sajna tényleg sokan néznek minket lovasokat ha nem is hülyének, de furának, mert nem értik miért vagyunk oda értük... Hál' istennek az én szüleim megértik, mivel már jó rég hozzászoktak :D Nekem inkább az oszt.társaimmal vannak gondjaim... Ha kiejtem azt a szót hogy ló, máris nagy vonyítás van; Jaaaaaj, nee, már megint a lovak! :mad: :mad: :mad: Na én ettõl õrülök meg [ 29 Július 2002, 11:07: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#4 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:21

Igen, az osztálytársak is ilyenek.Anyu azt mondta, hogy nem az zavarja, hogy lovazok, hanem hogy mennyit.Mert jó, nem vagyok sokat a lovakkal, de itthon mindig azokat a huje lovakat [cenzúrázva]. Nos... ez igaz, de mit csináljak, ha nincs itt senki, és nem tudok senkivel se beszélgetni és halálra unom magam? Õ meg a hírkeresõt nézi egész nap, és ha talál valami új hírt, akkor hangosan felolvassa az egészet, amikor senki sem kíváncsi rá... tongue.gif Amúgy én meg nem beszélek mindig a lovakról... csak minden második szavam az... :D Posted Image [ 29 Július 2002, 15:06: Az üzenetet átszerkesztette: Mithorn ]

#5 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:28

Szia Zsubaba! Szerintem egyáltalán nem vagy pszichológiai eset!Nekem van két gyermekem, egy 5 és egy 8 éves, a férjem élete 12 éves kora óta a lovak körül mozog. Nálunk mindennapos a lóközelség, a férjem képes azért reggel 4.30-kor kelni, hogy lovagoljon. Én erre azért már nem lennék képes. Nyugtasd meg édesanyádat, hogy õ nem kell aggódnia ez miatt. Én nagyon örülnék neki ha az én gyermekeim a lóban találnák meg a megfelelõ idõtöltést. Ez felelõsségre, kitartásra, rendszerességre szeretetre tanítja az embert és ezeket a tulajdonságokat az élet bármely területén lehet kamatoztatni. Mellette még rendszeres testmozgást is biztosít. Ebben semmi rosszat nem látok. Egyetlen egy esetben, ha ez a tanulás rovására megy. [ 29 Július 2002, 11:31: Az üzenetet átszerkesztette: Banya ]

#6 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:34

Szia Saby!Vidd el az osztálytársaidat lovagolni kiváncsi leszek rájuk! Õk mirõl fognak beszélni. Persze mindegyik nem fog elmenni, de biztos akad majd olyan is.

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:36

Biztos, hogy nem megy a tanulás rovására, mert nekem van annyi kötelességtudatom, hogy elõször megcsinálom a dolgomat és utána ülök le ide netezni, vagy megyek el lovagolni. Suliidõben ez úgy jött ki, hogy pénteken és a 7vége egyik napján tudtam elmenni lovagolni. És ennyi. Hétköznap soha nem mentem el. Egyébként szerintem jobb, hogy itthon ülök vagy elmegyek lovagolni, mintha elmennék csavarogni, vagy discoba és leitatnának meg drogoznék meg ilyenek. És nekem tényleg ennyi az összes testmozgás; bicajjal el lovagolni, lovazni, vissza bicajjal. Egyébként mondta anyunak azt is, hogyha eljön velem bicajozni, akkor addig sem lovazok Posted Image Csak õ nem tud bicajozni :D tongue.gif

#8 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Banya:[QB] Ez felelõsségre, kitartásra, rendszerességre szeretetre tanítja az embert és ezeket a tulajdonságokat az élet bármely területén lehet kamatoztatni.[QB][/QUOTE]Ez így van... Utólag visszagondolva rájöttem arra, hogy amikor megkaptam asz elsõ lovamat 7-8 évesen mennyit komolyodtam. Már csak attól is hogy felelõsséggel tartoztam érte. [ 29 Július 2002, 11:39: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#9 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:40

Ja, igen a férjem már tényleg majdnem klinikai eset! Õ csinálta egy idõben azt, hogy reggel 4-kor kellt, hogy 6-ra odaérjen a munkahelyére. Onnan du. 3-kor ért haza, evett, zuhanyzott felült a biciglire, letekert a tõlünk 15km-re lévõ méneshez és éjfélig képes volt ott lenni, mert a dolgával már igaz, hogy este 6-kor végzett, de beteg lett az egyik kiscsikó és megvárta amíg jobban lett. Ezután biciglizett haza! Persze mondanom sem kell, hogy volt ott ember aki felügyelje a csikót! Hát ez már megközelíti a határeset fogalmát!

#10 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Banya:Szia Saby!Vidd el az osztálytársaidat lovagolni kiváncsi leszek rájuk! Õk mirõl fognak beszélni. Persze mindegyik nem fog elmenni, de biztos akad majd olyan is.[/QUOTE]Jó ötlet :D Persze nem mind ilyenek mert a legtöbben fölfogják hogy szeretem õket, de az is szerencse hogy nem én vagyok az egyedüli lovas Posted Image

#11 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:47

Szia Zsubaba!Nem rád gondoltam, amikor a tanulást emlegettem. Csak nekem volt a környezet emben olyan, akinél ez elõfordult. Képzeljétek az egyik sportorvos azt mondta férjemnek egy vizsgálaton, hogy a lovaglás az nem sport! Hát egyszer el kéne vinni egy frankó kis terepre, vagy lovardára vagy ilyesmire mit szóltok. Ezt már kezeltetni kéne!

#12 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 11:58

Igen, volt olyan vmi riporter is, aki azt mondta, hogy a lovaglás nem sport, mert ott csak a ló dolgozik... hát felültetném egy lóra, aztán menjél! :D Amúgy meg a családban, a mama meg az apu elviseli a lovakat, meg a szagukat. Anyu azt mondja, hogy szép állat, messzirõl... csak a szagát ne érezze. A tesóm meg [cenzúrázva] mindenre nagyívben... :( [ 30 Július 2002, 00:44: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#13 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:02

Kitalálom.... Öcséd vagy bátyád van... :rolleyes:

#14 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:02

A ló büdös? Akkor milyen a kutya, a disznó, a marháról és a vizilóról már nem is beszélek!

#15 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:04

Meg az ember... Az ember a leg büdösebb állat ha nem mosaxik.

#16 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:13

Saby: igen, bátyám van, és egész nap bent poshad a szobájában és számítógépezik. Igen... hát a lónak lószaga van, de nem mondom, hogy büdös. Másnak büdi, nekem nem. De nézzük a ló szemszögébõl... lehet hogy te vagy a legbüdösebb a számára, és egy rohadt almának is jobb szaga, meg íze van, mint neked... de ezt nem tudhatod... :eek:

#17 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:46

Hogy egy kis vidámságot vigyek a dologba, közlöm veletek a nagy hírt! Megtaláltam [url="http://"http://community.webshots.com/photo/33491715/33492515fwyuVx"]álmaim lovát[/url] ! :D :D [ 29 Július 2002, 12:55: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#18 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:50

szép... :D ForbiddenYou don't have permission to access /storage/1/v5/9/25/15/33492515fwyuVx_ph.jpg on this server.--------------------------------------------------------------------------------Apache/1.3.14 Server at loco.webshots.com Port 80

#19 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:52

Öhm... nem egészen így gondoltam...-Mostmár lehet nézni :D - [ 29 Július 2002, 12:56: Az üzenetet átszerkesztette: Saby ]

#20 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 12:59

Szanaszét offoltátok a topicomat! Ejnye Posted Image !

#21 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 13:02

Ide most képzelj el egy nagyonnagyonbûnbánó szmájlit Posted Image Posted Image

#22 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 13:06

The real westernhorse: [url="http://"http://community.webshots.com/storage/1/v5/9/26/8/33492608fteBPo_ph.jpg"]here[/url] :D :D Posted Image Posted Image Posted Image

#23 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 13:22

Ez felelõsségre, kitartásra, rendszerességre szeretetre tanítja az embert és ezeket a tulajdonságokat az élet bármely területén lehet kamatoztatni. Mellette még rendszeres testmozgást is biztosít. Ebben semmi rosszat nem látok. Egyetlen egy esetben, ha ez a tanulás rovására megy. Hát igen. errõl eszembe jutott, hogy én a 2001/2002. tanévben voltam elsõs gimis. Ami ugye nagyon nagy váltás az általáons iskola mellett. Ennek következtében még a tanév utolsó elõtti napján sem tudtam, hogy megbukom-e matekból, vagy sem. (hálistennek nem). Amikor eltiltottak a szüleim a lovaglástól, de még a lovaktól is (értsd: nem mehettem ki hozzájuk, csakhogy megnézzem õket), akkor nagyon letörtem. MInden nap vinnyogtam, hogy engedjenek el, de semmi. És aztán hálistennek segítségemre volt az osztályfõnököm, aki nagyon rendes volt, ugyanis egy fogadóórán azt mondta a szüleimnek, hogy pont eltiltani nem kéne attól, amit szeretek (imádok) csinálni, és amiben még sikerélményem is van. És hogy jobb lenne a tanulásra nézve, ha lenne valami, ami erõt ad. Na, így "kaptam vissza" a lovakat.Az a rossz, hogy ha még van, aki felelõsséggel tartozik érted, vagy szüleid vannak, akkor ha valamit nagyon szeretsz, megbolondulsz érte, akkor azzal tudnak sakkban tartani...Zsubaba: mindenesetre hajrá kislány, ne add fel. végsõ esetben kiszöksz, és kint alszol Posted Image hopp, miket beszélek?! nehogy azt mondják, én buzdítottalak Posted Image

#24 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 13:44

Hát én azért nem szöknék el, max. bejelenteném, hogy oké akkor elmegyek és nem jövök haza. De ilyet még nem tettem és nem is áll szándékomban...esetleg...ha... de nem hiszem :rolleyes:

#25 Banya

Banya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 96 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 13:59

Én azt gondolom, hogy nem eltiltani kéne a lovaktól akkor sem, ha nem úgy megy a tanulás ahogy kéne. Inkább fordítva a lovakat kéne erre felhasználni. Magyarul, ha a lovak miatt nem megy a tanulás akkor azzal ösztönözni pl. Ha maj d saját lovat szeretnél, az sokba kerül, ehhez pedig biztos anyagi háttér, ahhoz tanulás, jó munkahely stb. Teljes eltíltás semmi esetre sem, mert annak csak lázadás a vége. Legfeljebb csökkenteni a heti adagot stb. És biztos, hogy jövõre már jobb lesz a bizonyítvány.

#26 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 16:51

emléxem anyám nekem is ki volt akadva, amikor nyáron elmentem reggel hatkor bicajjal a ménesbe és este kilenckor kocsival jött ki értem, hogy hol a faxban vagyok, de eltiltani nem sikerült, mert a papám is lómániás és tett róla, hogy amint járni tudtam lóra is ültetett, szóval ez korai fertõzés Posted Image és már nem is fogom kinõni. nem ment a tanulás rovására, mert csak nyáron lógtam kint, amúgy meg kompromisszumos megoldásként péntek, szombat iskolaidõben. ne hagyd magad Zsu!Banya, a férjed nem lehet határeset, hiszen volt idõtök két gyereket is összehozni :D ma sem értem, amikor valaki azt mondja, hogy büdösek. egy fenét azok, fõleg mivel kizárólag növényi táplálékon élnek. ma sem borulok ki, ha lócitromba lépek, ha viszont kutya vagy macskaürülékbe, azonnal érzem a különbséget.Ahogy telnek az évek, megtanultam disztingválni és ma már csak alkalmanként kap el a lelkesedés és mesélek a lovakról fûnek-fának (jelenleg Blue fjord-kínai pónija a topic) Posted Image hát ez van.F.

#27 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 21:01

Sziasztok!!!Én is idén voltam elsõs, de nekem sem ment a tanulás rovására. (4 egészes átlag + én lettem matekból egyedül 5-ös) Pedig nálunk otthon vannak a lovak és minden harmadik nap én etetek + trágyázok reggel+este, és ugye meg is kell járatni õket. Amúgy három lovunk van két kanca + egy csõdõrcsikó (egy hónapos, én segítettem neki megszületni)!!!!Az osztálytársak, hát igen. Ha meglátnak egy lovat vhol, akkor rögtön nekem kiáltanak, és mondják a magukét. Engem úgy hívnak, hogy lóbuzi. De nem tudom mi jobb, ha cigizek, meg állandóan discózok, vagy ha a lovakkal vagyok??????A lovak pedig egyáltalán nem büdösek!! Néha csak azért megyek hátra, hogy érezzem az illatukat!! Persze, ha trágyázok, és kicsit be van már indulva az anyag, akkor olyan erõs, hogy nem lehet levegõt venni. De ez van!! ;) Posted Image Cowgirl Posted Image

#28 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 21:14

Cowgirl!Csak egyet tudok mondani: osztálytársakat magas ívben lesz.....izé, letrágyázni! Légy büszke a "lóbuzi" címre. :D Nem tudják, mi a jó, de gyanítom, azzal, hogy nem mennek a lovak közelébe, csak a lovak lehetnek hálásak :D Nekem szerencsém van, mert nekem van 3 "legjobb barátnõm", és ezek közül ketten lovaznak. Több-kevesenn szünettel. Szóval, én -erre- nem panaszkodhatok. Viszont nekem nincs is saját lovam... :( DE majd lesz! Ha bele is döglök, de lesz! Posted Image

#29 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 29. - 23:26

Zsubaba!Szerintem a szüleidet kéne pszichológushoz küldeni :D Posted Image A viccet félre téve itt van néhány érv amit fel lehet terjeszteni:- amióta heti 3 -szor lovagolok suliidõben sokat javult a tanulmányi átlagom (szerda du. péntek du. és szombat egész napi lovazás), és csak matekból voltam négyes - nõtt a koncentráló képességem, nyugisabb vagyok és könnyebben tanulok mert le bírok ülni a fenekemre. :D - a felelõsségérzetem is nõtt, türelmesebb vagyok Posted Image - jobb mintha diszkóba mennék, cigiznék, drogoznék ilyenek (diszkót még nem láttam belülrõl , a cigit meg ki sem akarom próbálni a drogot meg ugyszintén nem)- nem csavargok, mert a lovazás elfáraszt és a hugom egy hatosfogattal sem tud dizsibe vinni (ugye õ nem lovazik Posted Image )- mindig tudja anyukám, hol vagyok és elõre megmondom mikor jövök Posted Image : soká (ált este 8) Posted Image - van mobiltelim, és bármikor elérhet rajta, de nem aggódik :D (na jó csak néha, ha valami vadabb állatkát akarok szelidíteni)

#30 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 7:32

Kineziológushoz vinni gyereket nevelési céllal? Ez nem semmi! Ritkán hall az ember ilyet.De jó kis topic lett ebbõl!

#31 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 9:55

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:Kineziológushoz vinni gyereket nevelési céllal? Ez nem semmi! Ritkán hall az ember ilyet.De jó kis topic lett ebbõl![/QUOTE]Ez nem ilyen eccerû. Azzal a szándékkal rángattak el, hogy "megtaláljuk az okát, amiért nem tudok tanulni". :D Aztán az ipse nézegette az aurámat, tornázott ideoda, amitõl én majdnem röhögõgörcsöt kaptam, majd pedig kifizettünk egy rakás pénzt. Utána még egyszer voltam nála, de amikor a szüleim látták, hogy én ha bele is döglök, de nem csinálom meg az elõírt gyakorlatokat, akkor azt mondták,hogy felesleges ennyi pénzt költeni a semmiért. SZERINTEM IS! :D Posted Image

#32 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 10:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: ...Aztán az ipse nézegette az aurámat, tornázott ideoda, amitõl én majdnem röhögõgörcsöt kaptam...[/QUOTE]El tudom képzelni... Posted Image És a szüleidnek hogyhogy pont ez a fajta megoldás jutott eszükbe?

#33 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 10:43

Szia Zsubaba!Esetleg a szüleid szemléletén változtathat az én történetem is Posted Image A második szülinapomra kaptam egy hintalovat, inkább hintacsacsit, ma is megvan. Azóta tart a lóõrület nálam. A szüleimet ez soha nem zavarta, sõt örültek hogy ennyire érdekel valami. Nálam ez olyan szinten volt, hogy lovaglás után a lószõrös mackógatyámat nem engedtem kimosni, és kezet mosni is csak szigorú szülõi parancs hatására voltam hajlandó.Amikor elkezdtem általános iskolába járni, alig múltam 6 éves, édesapám megígérte, hogyha valamibõl egyszer államvizsgát teszek, akkor vesz nekem egy lovat. Lehet, hogy azt hitte, hogy elõbb-utóbb kinövöm a hülyeségemet Posted Image Ha anyagi lehetõségeik engedték, akkor mindíg befizettek lovagolni, vagy ajándékba kaptam néhány alkalmat. Szóval egyáltalán nem ellenezték, sõt segítettek. A felsõfokú tanulmányaimat is ezirányban akartam folytatni, ebben sem gátoltak sohasem.Aztán 1995-ben leállamvizsgáztam az egyetemen de az akkori élethelyzetem nem tette lehetõvé, hogy megkapjam a beígért pacit. Végül tavaly októberben, közel 30 évesen, 24 évvel a megtett ígéret után édesapám megvette nekem életem elsõ lovát. És ez egy csodálatos érzés volt Posted Image

#34 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 10:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Saby:
idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: ...Aztán az ipse nézegette az aurámat, tornázott ideoda, amitõl én majdnem röhögõgörcsöt kaptam...[/QUOTE]El tudom képzelni... Posted Image És a szüleidnek hogyhogy pont ez a fajta megoldás jutott eszükbe?
[/QUOTE]Onnan, hogy apám egyik kolleganõje iszonyúan félt a galamboktól, és õ jár ehhez az emberhez, és így aztán hozzánk is eljutott a híre Posted Image

#35 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 12:35

Hát lehet, hogy röhögni fogtok, de engem elsõ félévben egy kineziológus mentett meg attól, hogy közgázból megbukjak.Minden más tantárgyból elsõre szépen átmentem, közgázból pedig valahogy az utolsó utáni utáni lehetõséghez jutottam. Az volt az érdekes, hogy úgy éreztem, az anyagot tudnom kell már annyira, hogy átmenjek, s mégsem sikerült sosem. Aztán az utolsó UV-m elõtt már tényleg nagyon be voltam xarva, ezért elvittek egy kineziológushoz, hogy a vizsgán ne görcsöljek. És lám', a vizsga sikerült. És nem azért, mert az anyagot végre megtanultam, ugyanis állandóan úgy éreztem, hogy már tudom és nincs is mit tanulni. Csak eleinte peches voltam és görcsöltem.

#36 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 15:34

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe: (...) ezért elvittek egy kineziológushoz, hogy a vizsgán ne görcsöljek. És lám', a vizsga sikerült.[/QUOTE]Én a matek bukástól hasonlóképpen menekültem meg, DEez csak az elsõ alkalom után volt. Nekem is segített a "görcsoldás", mert képzeld el, hogy keddi napo volt az utolsó tannap,de aznap már ne tanítottak. Hétfõ reggel 9-kor matektanár kiosztotta az utolsó reménységemet, a dogát. Az eredmény nem volt meglepõ, inkább kiborító. 1-es lett. Majd közölte a matektanár, hogy ha esetleg nem akaródzom megbukni, jöjjek fel hozzá fél 11-re a terembe, és írok egy pótdolgozatot egy anyagból, amit az elsõ félévben vettünk (!!!!). Persze, kisebbfajta sokk ért, mert hát ezen múlt a továbbjutásom, viszont errõl csak most szól, és még pluszban egy õsrégi anyagból. Teljesen paráztam, elõkotortam az akkori anyagot, átnyálaztam, és szerintem rekordot döntöttem olvasásból. Lényeg, hogy amikor ott volt elõttem a dolgozatpapír, lesápadtam, és mondtam is, hogy uramisten, neki sem látok, mert nem menne. És akkor elvégeztem egy kis légzõgyakorlatot, amit a pasi mutatott. A dolgozat eredményét még azóta sem tudom, de mivel átmentem, 1-esnél jobb lett. De jó érzés lenne tudni, hogy kettest kaptam-e, vagy megkaptam-e gimis életem elsõ jó dolgozatát...És mindjárt itt van szeptember 2.-a, és én már most készülõdöm lelkileg... Ha egy kicsit is jószívû az igazgató, akkor figyelembe veszi az osztály által benyújtott kérelmet, miszerint a matektanárnõnket váltsa le....

#37 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 19:41

Nahát! Ilyet még nem is hallottam. Az én szüleim nagyon, de nagyon büszkék rám, hogy lovagolok. Meg az egész család. Õk ugyan még sohasem ültek lovon (bár a fatherom 2x próbálkozott, a lépésig el is jutott :D ), de nagyon szeretik. Apu nem is fél tõlük, anyu nagyon. Anyu is szereti, mindig viszi a nyalánkságokat, meg is simizi, de szigorúan csak nyakig, és csak karámon kívül. Sõt, az osztálytársaim is inkább büszkék voltak, ha felhívták a figyelmemet ezzel kapcsolatban valamire, azt csak jó szándékkal. A volt gimis ofõm meg büszkén, és ünnepélyesen szónokolta az osztálynak az egyik március 15-i ünnepségen, hogy én még egy felvonuláson is részt veszek, ezzel is megtisztelve a múltat.

#38 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 20:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Az a rossz, hogy ha még van, aki felelõsséggel tartozik érted, vagy szüleid vannak,...[/QUOTE]Apple! Te ezt hogy értetted? Nem tudom, de én örülök annak, hogy felelõsséggel tartoznak értem, és vigyáznak rám, meg aggódnak értem, akkor is, ha néha túlzásba viszik. Ez a szeretet jele. Ha ezt te komolyan gondolod, akkor sajnálom a szüleidet... :( Posted Image Posted Image

#39 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 21:13

Figyelj Zsubaba!!!!!!!!Úgy látom Bp.-i vagy. Én érdi. Az nem messze van Bp.-tõl, és ha gondolod, szóval, ha szeretnéd, mert én nem bánnám, akkor talán korrepetálhatnálak, gondolom idén ti is azt vettétek, amit mi. Ebbõl talán egy barátság is kialakulhatna... Posted Image Magánüzit nem tudsz küldeni, mert azt csak a suliban tudom megnézni. De minden este (kb. 19-tõl) a neten.Cowgirl Posted Image

#40 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 30. - 22:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:
idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Az a rossz, hogy ha még van, aki felelõsséggel tartozik érted, vagy szüleid vannak,...[/QUOTE]Apple! Te ezt hogy értetted? Nem tudom, de én örülök annak, hogy felelõsséggel tartoznak értem, és vigyáznak rám, meg aggódnak értem, akkor is, ha néha túlzásba viszik. Ez a szeretet jele. Ha ezt te komolyan gondolod, akkor sajnálom a szüleidet... :( Posted Image Posted Image
[/QUOTE]Nem így értettem egyáltalán. hanem ezzel akartam összefüggésbe hozni, hogy õk ezzel "sakkban tudnak tartani". Szóval, ha felnõtt lennék, én dönteném el a lehetõségekhez képest, hogy megyek-e lovazni vagy sem.Szóval, semim köze a szüleimhez való viszonynak. bocs, ha rosszul fogalmaztam...