Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emlékezés lovakra


  • Please log in to reply
416 válasz a témához

#401 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 6. - 11:13

Sajnálom, Juice. Elfárad már, ez látszott. :(



#402 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 6. - 12:27

Köszönöm mindenkinek :ang:

 

Igen, elfáradt. Tudtam, hogy ez el fog jönni, de nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan, múlt pénteken még erősen küzdött.  Hálás vagyok a sorsnak az utolsó békés éveiért. Hiányozni fog, nem tudom elképzelni nélküle a lovardát, de a lelkiismeretem tiszta. Nem árultuk el és nem hagytuk cserben.  Vele voltunk, amíg maradni akart és tudtuk elengedni amikor kellett. Csak az a borzasztó hang, ahogy a föld hullik rá....



#403 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 2. - 9:41

Overdose



#404 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 2. - 9:56

Szegény. :sad:

(Jó sz@r élete volt... Még a nyugis öregkor sem adatott meg neki.)


  • endy.papa kedvelte

#405 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 2. - 10:34

Nélküle nem lenne semmi közöm a lovakhoz. Miatta kezdtem kijárni a lovira, úgy ismertem meg véletlenül Pendét, rajta keresztül sok lovat a galoppon innen és túl, így érett meg az elhatározás, hogy ló kell, és így foglalta el az életem "a ló". Nagyon sajnálom, nem volt szerencséje itt a földön.... Úgy örültem, mikor végre elengedték a versenypályáról, azt hittem, most eljött neki a Kánaán.... De legalább már nem szenved, isten veled Dózi :sad:



#406 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 2. - 15:14

Resize_of_DSCF6671.JPG

 

Feri, Overdose, és kedves "barátnénk", a szomszéd Rozi. 

Ő is úgy gondolta, 28 év elég volt e földön és az égi gyümölcsösben legel már. Remélem, találkoztok. Sokáig fog fájni a hiányotok. :(


Edited by Kistáltos, 2015 július 2. - 15:15.

  • izland, Fifikusz és Monda kedveli

#407 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 12. - 14:26

2009. augusztusában a szokolyai rönkhúzó versenyen beszélgettünk Rosinante-Andival, milyen jól bevásároltam a férjemnek lovat, ami majdnem nekem is alacsony lett, nemhogy az ő két méteréhez. De szuper a kanca, szép is, jó is, nem akarom eladni, úgyhogy most újra lovat keresünk. Azt mondja, van nála egy jó magas szürke, kicsit sovány, kicsit csámpás, meg egy korábbi agyvérzés miatt le van bénulva a fél feje, de amúgy egészséges. Hát nézzük meg. Tetszett, nyugis volt, kényelmes, pont olyan amilyen egy kezdő hobbistának kell: el lehet vele sétálgatni-ügetgetni erdőn-mezőn, jó szándékú, az a "ha nem muszáj, nem mozdul" típus.

Elég szarul nézett ki, sovány volt, a bénult arcoldalán könnyezett a szeme, a füle a fejére merőlegesen állt, a szája lógott. Az első télen megfázott, köhögött-taknyolt, és még az egyik hátsó térdét is sikerült kibicsaklítania - nem volt hozzászokva a ridegtartáshoz, nagyon megszenvedett az alkalmazkodással. Aztán lassacskán összeszedte magát, két évvel később már kifejezetten jó bőrben volt, majdnem kövérnek mondhattuk. 2013 telén aztán elkezdődött a folyamatosan vissza-visszatérő hasmenés, amit semmilyen konkrétumhoz nem tudtunk kötni, előjött az első hidegekkel, majd elmúlt, tél közepén ismét, majd tavasszal, nyáron, ősszel, mindenféle rendszer nélkül. Néha kezelni kellett, máskor magától abbamaradt.

Ez a mostani melegfront pedig kikészítette teljesen. Elvonult a többiektől, két napig az almafa alatt állt, és már tudtuk hogy vége. Betegség-halál szaga lett. Tegnap délután rosszul lett, bekólikázott, akkor még kapott egy görcsoldót, pár órára jobban lett, de aztán lefeküdt, és este fél 11-kor végül elaltattuk. Majdnem méterre pontosan ott halt meg, ahol ez az első fénykép készült róla.

 

Szeptemberben lett volna hat éve, hogy Gilmore hozzánk költözött. 20 éves volt.

Szilvafát ültettünk fölé.

 

DSC_0467pici.jpg

 

 


  • telivér kedvelte

#408 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 19. - 15:35

Még Rosi blogjáról emlékszem rá. Részvétem. :sad:



#409 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 19. - 20:20

Köszönöm. Olyan furcsa nélküle. A pejkók azóta kb 2 méterre sem távolodnak el egymástól, teljesen összenőttek amióta két fősre csökkent a banda...



#410 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 6. - 8:40

http://hvg.hu/cegaut...oson_meghalt_eg

Fórumos ló volt, Ramona, Rami, Anikó kedves lova.

Ők maguk nem sérültek meg, a sofőr egyedül ült a kocsiban.

 



#411 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 6. - 9:07

Te jó ég!!! :-(

#412 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 6. - 19:20

Hogyan? :(

Hátulról beleszaladt, így halt meg a ló is???


Edited by Kistáltos, 2015 szeptember 6. - 19:24.


#413 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 7. - 10:02

Oldalról az autóba, becsúsztak az árokba, a lószállító felborult. 



#414 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 8. - 13:55

jajj, de nagyon sajnálom! :(



#415 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 1. - 20:16

Vannak ezek a szomorú évfordulók... ég veled Bela B Spezial! :ang:

Minden így kezdõdött. Másfél évünk volt együtt, tele kalanddal és nevetéssel. Örök kíváncsi és mindig vidám ló volt és nekem a legszebb. Sokat tanultunk együtt, mi megtanultuk tõle, hogy az élet egy harc és ha nem nevetünk, akkor semmit sem ér, õ pedig megtanult mindent, amit meg kellet tanulnia és úgy tette a dolgát, ahogy csak a nagyon kivételesek tudják.
Senki sem hitte volna, hogy a csúnya kis békából egyszer csak királyfi lesz és hogy olyan tehetséget kapott a sorstól, amit csak nagyon kevesen.
Ahányszor csak tehette mindig meghúzgálta a ruhánkat, minden kilincset megpróbált mindig kinyitni, ha bármi ami izgalmas elérhetõ távolságban volt azonnal játékká vált, rendszeresen kirázta az ajtó elõtti lábtörlõt ha hozzáfért, aztán persze nem akarta letenni. Örök móka volt minden nap.
De sajnos beteg volt, lehet, hogy nem is ismertük sosem egészségesnek, lehet hogy mégis. Csoda volt, hogy ekkora erõs fiatal ló lett belõle.
Nagyon örültünk decemberben, mikor a gyomorfekélyén kívül semmit nem találtak. Sajnos kiderült, hogy az már csak szövõdmény volt és bár olyan egyszerû lenne minden, hogy csak gyógyszert kell rá szedni és megoldódik. Egyre többször volt rosszul és kiderült, hogy a lassan, majd késõbb egyáltalán nem ürülõ gyomra miatt látjuk betegnek.
Azt mondták az orvosok, hogy jól döntöttünk, mikor elengedtük. Teljesértékû lóéletet már nem élhetett volna soha és csak a mi kedvünkért nem volt szabad ragaszkodni hozzá, hogy maradjon még velünk.
Soha nem lesz teljesen fehér, soha nem lesz hat éves, soha többé nem böhög nekünk, de cserébe nem is fáj már semmi.
Köszönöm szépen mindenkinek, aki velem örült, mikor hozzánk került, aki szépnek látta velem együtt és aki szurkolt nekünk.
Remélem egyszer eljön majd az az idõ, mikor minden beteg ló meg tud gyógyulni
Ég veled Bela B Spezial!

Azt hiszem tegnap született valahol egy csodálatos kiscsikó

 



#416 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 24. - 8:16

Attayr tegnap elaludt.Köszönöm Ildinek hogy vigyázott rá és szerette az elmúlt években. Ég veled öreg barátom! Köszönöm hogy az életem része voltál rengeteg dolgot hoztál magaddal!

Edited by chyki, 2019 július 24. - 8:21.

  • chyki, furioso és astocki kedveli

#417 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 25. - 5:57

Részvétem!