Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zebramonium


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
125 válasz a témához

#41 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 13:14

Magánvélemény: szerintem ez a zebra*ló keresztezés egy marhaság. Játszadozás életekkel. Pláne, ha az eredményt már kipróbálták, és nem lett jó, és sikeres. Kivétel, ha zebrát (a maga vadságával, kezelhetetlenségével) akarsz tartani, csak úgy. Mert elfér a többi között.

#42

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 15:37

Én tök tudatlan vagyok, mi sült ki ezekbõl a párosításokból, milyen utódok lettek, úgy értem "agyilag"?.. Érdekes amúgy a dolog, végigolvastam a topicot, de meglep, elgondolkodtat 2 dolog: 1. hogy ezt ilyen simán véghez lehet vinni, hogy "ha van szerszámod és embered aki leveszi a cuccot a zebraméntõl, akkor csináld", 2. hogy vajon milyen lesz az utód, azon túl, hogy jól fog kinézni (nekem tetszenek a képeken lévõ állatok, amiket betettetek), használható lesz-e?..

#43 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 15:48

Annyira használhatatlan nem lehet, ha már egyszer világhíres westernespacc az egyik "zorse". :)

#44

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 15:58

Igen? Hát mondom én, nem tudok semmit a témában, viszont felkeltette az érdeklõdésem :) gondolsz? :)Képek még, mert most épp ilyenekt nézek, gondoltam, megosztom:csikókinézõsez se csúnyaszép homloka nekifutikaez színezt csak mert aranyos :)még egy babakár, hogy ilyen pici, de nagyon érdekes a foltos zebramintásNa, kigugliztam magam :)

Edited by Dé, 2005 október 28. - 16:13.


#45 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 16:33

Én is találtam pár jó képet:Posted Imagezetlandelég érdeked szerintem

#46 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 16:34

hát, ha még használni is lehet, akkor világi jó dolog!!! :guny: szerintem az egész ország lovasélete ott csüngene minden napján, hogyan is alakul. teccccik!!!

#47 JazzTigrincs

JazzTigrincs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 16:57

Annyira használhatatlan nem lehet, ha már egyszer világhíres westernespacc az egyik "zorse". :)

Hozzászólás megtekintése

A különlegessége tette világhírûvé, nem a könnyû lovagolhatósága. :rolleyes: Ha jól emlékszem, búr telepesek próbálkoztak zebra-ló mixek elõállításával, mert a lovak nem bírták a cecelegyeket. Az elõállítás még sikerült, de a dögszik a zebra természetét örökölték, és gyakorlatilag kezelhetetlenek voltak. Persze biztosan sok múlik a bánásmódon és az adott egyed vérmérsékletén, de szerintem is okosabb dolog megmaradni a bevált lovat lóval-receptnél (hja kérem, könnyen vagyok, csupa hímnemû gebével. :D Nem tud valaki egy helyes zebralányt? Az se baj, ha jobbra kanyarodik az orra, Pimpának kéne. :ang: )Izé, Rozi vagyok, legalábbis asszem. :kv:

Edited by JazzTigrincs, 2005 október 28. - 16:58.


#48 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 18:21

Mostanában nem nagyon gazdaságos - fõleg anyagi helyzetem jelenlegi mélyrepülése miatt - a lótenyésztés, de ha egy ilyen kis csuda csikóm lenne megérné a fáradozást, költséget. Lóban is szeretem a problémásakat, szerintem megbirkóznék Zebramoniummal is, de ha nem, mehetne a kert végébe látványosságnak. Nem nagydíj nyerõnek kéne, hanem havernak. CART-ot megoldaná! :D Arról mindenképpen gondoskodnék, hogy jó élete legyen. :kocc:

#49 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 29. - 13:41

csodálkozni nem kell rajta, szerintem mindenkit meglep egy ilyen ötlet, de most így utána olvasva, érdekes, és hát egyszer él az ember. rosszat nem teszünk vele, akkor meg miért ne lehetne. és még használható is lesz, úgyhogy szerintem ok-s a dolog. ha Pende lovára ráteszik, lehet hogy ilyen lesz???? :hupp: elmentettem valahova, és nem találom. pedig gyönyörû szürke volt!!!! még keresem....

#50 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 29. - 19:44

Hát mindenféleképpen szoljatok ha Pendének lesz zebracsikoja :D, mert nagyon kiváncsi vagyok. Egyébként nem feltétlen kell örökölnie a kezelhetetlenséget, illetve a lo tul-ságokat, mivel ha a genetikát nézzuk akkor elviekben akármilyen utod lehet, lehet hogy az anya képességeit fogja orokolni, ha azok a domináns tul-k. A genetikárol csak ennyit.

#51 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 29. - 23:24

És mi van, ha lesz egy kezelhetetlen, csíkmentes csikója? :dev: :gm:

#52 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 30. - 7:47

És mi van, ha lesz egy kezelhetetlen, csíkmentes csikója? :dev:  :gm:

Hozzászólás megtekintése

És mi lesz, ha áramszedõvel születik, elküldjük trolinak! :D Sok féle problémával születnek lovak is zebra nélkül, ha itt lesz a probléma, majd gondolkozom a megoldásán. :yeah:

#53 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 11:02

És mi lesz, ha áramszedõvel születik, elküldjük trolinak!  :D

Hozzászólás megtekintése

Nem is rossz ötlet! :dev:

#54 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 21:47

És olyat nem lehet, -ha már kevés a zebra csõdör, de sok a kanca- hogy egy csõdör lovat egy zebra kancára? Vagy az már "zugfedezés" és a törvény tilcsa (meg az orrodat is tiszticcsa) , vagy pénzbe kerülne? :confused:;)

#55 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 21:55

És olyat nem lehet, -ha már kevés a zebra csõdör, de sok a kanca- hogy egy csõdör lovat egy zebra kancára? Vagy az már "zugfedezés" és a törvény tilcsa (meg az orrodat is tiszticcsa) , vagy pénzbe kerülne? :confused:;)

Hozzászólás megtekintése

De Pendének kancája van és attól szeretne csíkos-csikót :)

#56 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 11:30

És olyat nem lehet, -ha már kevés a zebra csõdör, de sok a kanca- hogy egy csõdör lovat egy zebra kancára? Vagy az már "zugfedezés" és a törvény tilcsa (meg az orrodat is tiszticcsa) , vagy pénzbe kerülne? :confused:;)

Hozzászólás megtekintése

De Pendének kancája van és attól szeretne csíkos-csikót :)

Hozzászólás megtekintése

Télleg, átoperáltatom Pendit! :D

#57 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 11:38

Bõrátültetés lesz? Csíkosra? :D

#58 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 11:56

Rémlett, hogy volt már szó csíkos lovakról, csak nem emlékeztem hogy hívják õket, de most elõkerítettem:http://www.elcascabe...lepictures.htmlhttp://members.aol.com/brindlehos/http://www.mustangs4...ors/brindle.htm

#59 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 17:42

És olyat nem lehet, -ha már kevés a zebra csõdör, de sok a kanca- hogy egy csõdör lovat egy zebra kancára? Vagy az már "zugfedezés" és a törvény tilcsa (meg az orrodat is tiszticcsa) , vagy pénzbe kerülne? :confused:;)

Hozzászólás megtekintése

De Pendének kancája van és attól szeretne csíkos-csikót :)

Hozzászólás megtekintése

Ja, igen azt tudom, csak egy költõi kérdés volt. (Miután rájöttem, hogy nem megoldható, csak így szebben hangzik :dev: :kocc: )

#60 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 19:19

Rémlett, hogy volt már szó csíkos lovakról, csak nem emlékeztem hogy hívják õket, de most elõkerítettem:http://www.elcascabe...lepictures.htmlhttp://members.aol.com/brindlehos/http://www.mustangs4...ors/brindle.htm

Hozzászólás megtekintése

Ezek gyönyörûek, még nemis hallottam róluk! :yeah:Ez is jól néz ki, Palomino képei közt találtam. :kocc:

Edited by Pendemonium, 2005 november 5. - 19:31.


#61 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:47

chevalmag

#62 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 14. - 7:16

Kicsit leült a projekt :) Pende!dec 10-én futottunk össze Donnál, mi épp akkor indultunk. Amit akkor említettem neked, az nem mûködik :(

#63 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 16. - 17:02

Kicsit leült a projekt :) Pende!dec 10-én futottunk össze Donnál, mi épp akkor indultunk. Amit akkor említettem neked, az nem mûködik :(

Hozzászólás megtekintése

Köki írt az Gyõzike RTL-es emailjére, de azóta nem tudok semmirõl. Idén fedeztetni fogom egy telivérrel (Kallisto), most mindenképpen késõbbre tolódik a prodzsekt. :D

#64 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 21:08

Nos az a helyzet, hogy RTL klub -ról annyit, hogy az e-mailre nem válaszoltak, szerintem nem is továbbították. Viszont azt is hallottam, hogy Gyõzike valójában nem hozott be semmilyen zebricseket, csak poénkodtak vele. Luigi megkérdezte az állatkertet, és ott nem zárkóztak el a fedeztetés elõl....Luigit kell kérdezni, hol tart a dolog, mert ez a Pendemóni nem intézi ezt a fontos ügyet... :dev:

#65 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 27. - 0:24

Idén Kallisto fogja fedezni, de én már próbálkoztam az állatkertnél (Bp-i), aszonták, hogy nincs csõdõr.

#66 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 0:41

Pende!A budapestiben nincs zebracsõdör. Viszont volt egy nagyon kedves úriember, aki régen lótenyésztéssel foglakozott, és egy jó félórát beszélgettün kerrõl a témáról telefonon. Õ a következõt javasolta e téren.1.: Richter úr, a híres cirkuszos. Neki vannak zebrái, csõdörei is. 2. Meg van még egy úriember, valahol Balantonederics környékén, akinél szitén van zebracsõdi. ja, és mondta, hogy ha környezetében elõfordulna csõdi, akkor jelntkezik. De hát ha idén már "csak" hagyományos lóban gondolkodsz... :)

Edited by Luigi, 2006 január 28. - 0:42.


#67 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 28. - 9:10

Kallisto csak idén fedez itt, aztán megy vissza No-ba. Nem is árt elötte bejáratni a kancát, még nem volt vemhes. 2007-2008 ban visszatérünk a dologra, addig megkeresem a balatonedericsi komát. :D

#68 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 21:33

Szólok ha esetleg felénk járna a cirkusz és estleg lenne zebra csõdõrük.

#69 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 16. - 0:41

Szólok ha esetleg felénk járna a cirkusz és estleg lenne zebra csõdõrük.

Hozzászólás megtekintése

Köszi! :D

#70 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 12:39

szia Pende! nem tudom hol tart a project, ill. idén milyen elfoglaltságaid vannak, de ismét eszembe jutottál a terveddel. történt ugyanis, hogy tegnap este, miközben bután néztem ki a fejembõl, a TV2-n az Aktivban beszámoltak arról, hogy németországban egy állatkertben, állitólag véletlenül :gm: született egy zebra-ló keverék kiscsikó. CSAK FOLTOKBAN VOLT ZEBRAMINTÁS, AMÚGY FEHÉR VOLT! csuda klassz lett, és nagyon lovas volt, tehát szerintem tutira lovagolható lesz! mindjárt megpróbálom belinkelni ;) nem megy :mad: nem találom meg az aktiv honlapján, csak a mait :mad: az RTL-en pedig úgy kotorászik az ember idõrendben az elmúlt adások között, ahogy akar! pedig nagyon kis szép volt és most meg szamárral akarják továbbkutyulni.... no mindeggy. ha valaki megtalálja, belinkelhetné. lehet hogy csak én voltam béna :D

#71 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 13:59

MEGTALÁLTAM!!! :yeah: remélem nem csak a saját örömömre :rolleyes: ebben van a zebramónium az 5. kishir: a különleges négylábú :yeah:

#72 Kósza

Kósza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 15:35

Nem egy hétköznapi egyed, az már biztos… :eek: Érdekes, hogy a szakkönyvek tényleg mindig úgy tüntetik fel a lózebroidokat, hogy mennyire vadak és kezelhetetlenek, de ez látszólag nem túlságosan zavartatta magát. (Nyilván tényleg érdekes lehetne, ha egyszer majd valaki kipróbálná nyereg alatt is.) Aztán meg, ha a végén még szamárral is keresztezik! Egyébként biztos, hogy ez lehetséges??? :confused: Köztudott, hogy mind a ló-, mind a szamáröszvér terméketlen hibridek. Elképzelhetõ lenne, hogy ló és zebra keresztezõdésekor ez nincs így? Na mind1, gondolom, azért akadnak ott szakemberek. :D

#73 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 15:35

ha terméketlen, akkor az nem csak a him egyedre értendõ, hanem egy kanca sem tud megfoganni? amúgy kezelhetetlenségrõl: szerintem sok függ attól, mennyire lesz zebrás. úgy vélem nem egyformán 50-50 %-ban keverednek, hanem valamelyikben egy kicsit ez, a másikban kicsit az a dominánsabb. ergó ez inkább lódomináns, tehát lovagolhatóbb. szerintem :D

#74 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 15:44

ha egy keresztezés egyede terméketlen, akkor minden nemû egyede az. különben nem hívnák terméketlennek.

#75 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 2. - 17:29

:cool: köszi. ez az az eset, amikor inkább csendben maradtam volna.... ;)

#76 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 21:04

Azért van a hiszti a jellemmel, mert azt még a szamaras-öszvéreknél is megfigyelték, hogy az apától mindta kicsit több jellembeli tulajdonságot venne és az anyától meg a küllemet.

Mindezt befolyásoljas, hogy az anyjával van tartva és hogy az õ szokásait fogja felvenni.

Lovagolhatóság: nos ti mit tudtok a taki lovak kezességérõl. Én kb annyit, hogy azért nem szelídítették meg, mert ANNNNYIRA VAD, hogy LEHETETLEN. Nos. Megkérdeztem Bhrems bácsit, aki az állatok világa címû könyvet írta (nem vagyok vele beszélõ viszonyban, mert azt hiszem már meghalt egy kicsit, de így szoktam néha mondani, ha egy könyvben megnézek valamit)
szóval megkérdeztem Bhrems-bácsit hogy hogy is van ez a "kezelhetetlenség". Nos azt mondta, hogy volt olyan taki mén, akit befogtak (még az eredeti élõhelyérõl annó) és rossz helyre került emiatt tök kezelhetetlen és vad lett.
Utána elkerült egy valami lovászfiúhoz, aki értette a dolgát és az meg egy hónap alatt úgy belovagolta, hogy a taki-paci ugyanazokat megcsinálta, mint a normál hátasok. Szóval ennyit az ANNYIRA VAD, HOGY BETÖRHETETLEN legendáról.

Amúgy van egy fószer, aki zebrákat is lovagolt már be (majd megkeresem a képét), csak sajna olyan magas, hogy õ maga nem tud ráülni, csak kisebb emberek, ezért legközelebb zsiráfot lovagolt be...

Szóval a zebra is belovagolható, akkor a csikója is.

Na és ha nem lesz reining bajnok? Kit érdekel? A legtöbb ló sem lesz reining bajnok! És az sem zavar senkit.

Amúgy nekünk is vannak csíkos lovaink, de nekünk csak a lábuk csíkos és néha a maruk. meg a fülük... de azok egésezn lovak és termékenyek... huculok...
Masnikám
fülecsíkos Vezérünk
Hátacsíkos, asszem Goral Táltos a neve

Edited by réka_d, 2007 október 18. - 21:10.


#77 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 10. - 18:06

Pende! Ha még érdekel! Most októberi Lovas Nemzetben van egy hírdetés, egy 2007. Júliusi csõdör zebracsikót árulnak fotóval! Idézem: " 2007. júliusi születésû, kézhez szoktatott Grewy zebra csõdörcsikó, helyhiány miatt eladó. Az állat rendezett papírokkal, chippel rendelkezik. Érd: 06-20-276-3982 Nagykõrös"

#78 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 10. - 18:28

Pende!
Ha még érdekel!
Most októberi Lovas Nemzetben van egy hírdetés, egy 2007. Júliusi csõdör zebracsikót árulnak fotóval!

Idézem:

" 2007. júliusi születésû, kézhez szoktatott Grewy zebra csõdörcsikó, helyhiány miatt eladó. Az állat rendezett papírokkal, chippel rendelkezik. Érd: 06-20-276-3982 Nagykõrös"

Nagyon köszi, Anikó már értesített, de nem ilyen részletesen. Lehet, hogy fel is hívom! :D

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 10. - 18:46

Kíváncsi lennék az árára...biztos nem óccsó! :)

#80 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 10. - 22:08



(Mielött jönnének az ötletek, a nyál nem tesz jót a spermának! :D )

Ugyanmár!