Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas könyvek


  • Please log in to reply
878 válasz a témához

#161 Wlinda

Wlinda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 22. - 21:37

Sziasztok! Én így csípõbõl két könyvet tudok ajánlani, az egyik a "Patkócsattogás" c. könyv, amiben magyar írók lovakról szóló, nagyon szép (és néha elgondolkodtató) novellái vannak. Akik szeretik a lovakat, ill. a szépirodalmi mûveket, azoknak tudom ajánlani! A másik könyv pedig a Lovasakadémia sorozat tagja, Endrõdy Ágoston: A militaryló kiképzése címmel. A mû érdekessége, hogy (sok könyvvel ellentétben) nem szorítkozik a külsõségekre, hanem többek közt az ÉRZÉSEKRÕL is ír. Ebbõl persze az következik, hogy a könyv elsõsorban olyanoknak ajánlható, akik nem kezdõ lovasok. Nem olvastam át a topicot, mert kevés idõm van, tehát nem tudom lettek-e említve ezek a könyvek, de szerintem nagyon érdekes, ill. hasznos olvasmányok.

#162 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 13:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Wlinda:Sziasztok! Én így csípõbõl két könyvet tudok ajánlani, az egyik a "Patkócsattogás" c. könyv, amiben magyar írók lovakról szóló, nagyon szép (és néha elgondolkodtató) novellái vannak[/QUOTE]Szia Wlinda! Engem érdekelne ez a könyv. Rákerestem keresõvel, de csak a címet-árat mutatja. Meg tudnád mondani, mi a kiadó, és hol lehet kapni?KösziApple

#163 Wlinda

Wlinda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 14:53

Kedves Apple!Ezt a könyvet én az egyik Alexandra könyvesboltban találtam meg (Palatinus kiadó). Remélem, hogy sikerül megvenned, jó szórakozást a könyvhöz!

#164 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 16:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Wlinda:Kedves Apple!Ezt a könyvet én az egyik Alexandra könyvesboltban találtam meg (Palatinus kiadó). Remélem, hogy sikerül megvenned, jó szórakozást a könyvhöz![/QUOTE]Igaz, az ára borsos egy picit, de nem tudom, milyen vastag, úgyhogy egyelõre be van tervezve a megvétele Posted Image

#165 Wlinda

Wlinda

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 20:37

Igen, tudom, hogy nem a legolcsóbb könyv, de szerintem megéri! Egyébként 277 oldalas Posted Image

#166 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 20:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Wlinda:Igen, tudom, hogy nem a legolcsóbb könyv, de szerintem megéri! Egyébként 277 oldalas Posted Image [/QUOTE]KÖszi az infót! Majd megkörnyékezem szüleimet, hogy "nem-e lehetne-e" megkapnom :D

#167 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 23. - 20:54

Azt hiszem, ezt (is) lehet kapni a Nagy Lovas Kõbányai úti áruházában, ahol viszonylag nagy a választék lovas könyvekbõl. Bocs, P2000 stb. Kati, nem ellenreklámot akarok csinálni, persze ha nálad is van, vagy megrendelhetõ (ami valószínû), az más ;)

#168 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 11:53

A Patkócsattogás nagyon szép novellákat tartalmaz, én a kisföldalatti Mexikói úti végállomásán található könyvesboltban vettem meg.

#169 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 10:16

Hali!Tobben irtatok a Lótenyésztõk kézikönyve-t. Biztos, hogy nincs ujabb hasznalhato dolog a temeben? Megneztem, & meglepodve lattam, hogy tobb mint 100 eves darabrol van szo. (Vagy keverem valamivel? :confused: ) [ 05 Március 2003, 09:22: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#170 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 11:46

Több mint 100 éves?? :confused: Posted Image Bodó Imre (szerk.) : Lótenyésztõk kézikönyveMezõgazda kiadó 1998.Ennél újabb nincsen.

#171 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 20:33

Hát ez a lótartás a családban elég szörnyû 1-helyesírási hiba 2-minõség 3-Elég gyenge a tartalma azt gondoltam megtudok belõle többet de valahogy ugyanott vagyok mint eddig, pedig szerintem ezt a lóvásárlásos témát lehetne ragozni. Én csak a hobbiló tartásával találkoztam a könyv során, és hol maradnak a sportlovak :confused: ? Szerintem nem mindegy hogy az illetõ pacc hobbiló vagy sportló. Hát ez az én véleményem a könyvrõl. Ti hogy gondoljátok?

#172 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 20:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: Hát ez a lótartás a családban elég szörnyû 1-helyesírási hiba 2-minõség 3-Elég gyenge a tartalma azt gondoltam megtudok belõle többet de valahogy ugyanott vagyok mint eddig, pedig szerintem ezt a lóvásárlásos témát lehetne ragozni. Én csak a hobbiló tartásával találkoztam a könyv során, és hol maradnak a sportlovak :confused: ? Szerintem nem mindegy hogy az illetõ pacc hobbiló vagy sportló. Hát ez az én véleményem a könyvrõl. Ti hogy gondoljátok? [/QUOTE]Frankie!Szerintem pont ez a könyv célja(olvasd el az elõszót).

#173 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 21:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: Hát ez a lótartás a családban elég szörnyû 1-helyesírási hiba 2-minõség 3-Elég gyenge a tartalma azt gondoltam megtudok belõle többet de valahogy ugyanott vagyok mint eddig, pedig szerintem ezt a lóvásárlásos témát lehetne ragozni. Én csak a hobbiló tartásával találkoztam a könyv során, és hol maradnak a sportlovak :confused: ? Szerintem nem mindegy hogy az illetõ pacc hobbiló vagy sportló. Hát ez az én véleményem a könyvrõl. Ti hogy gondoljátok? [/QUOTE]Frankie!Szerintem a könyv címe tökéletesen fedi a tartalmát. Hobbilovasoknak és hobbi-lótartóknak íródott, nem sportolóknak, hivatásosoknak. A sportló kiválasztásával, tartásával, lovaglásával, stb. rengeteg más könyv foglalkozik, ennek nem feladata (ld. cím). Azt a kritikát pedig, hogy gyenge a tartalma, elfogadom egy olyantól, akirõl tudom, hogy tudás is van a sommás vélemény mögött...

#174 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 22:24

idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe: Hali!Tobben irtatok a Lótenyésztõk kézikönyve-t. Biztos, hogy nincs ujabb hasznalhato dolog a temeben? Megneztem, & meglepodve lattam, hogy tobb mint 100 eves darabrol van szo. (Vagy keverem valamivel? :confused: ) [/QUOTE]Valószínûleg a Monostori-féle "Lótenyésztés" c. könyvvel kevered. Az valóban több mint száz éves, vaskos, bõrkötéses csoda. Néhány éve újra kiadták, talán még találni belõle itt-ott egy-egy példányt.

#175 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 23:41

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:Valószínûleg a Monostori-féle "Lótenyésztés" c. könyvvel kevered. Az valóban több mint száz éves, vaskos, bõrkötéses csoda. Néhány éve újra kiadták, talán még találni belõle itt-ott egy-egy példányt. [/QUOTE]Az-az. Na ez meg van valakinek a családban. Mennyire nagyon elavult? A lótenyésztõk kézikönyvét érdemes mellé megvenni egy kocalovasnak, aki arról álmodik, hogy egyszer lesz saját lova? (Vagy inkább tegyem férre az árát a lóra? :D )Más. Ebben a Monostory-félke lótenyésztésben benne van 1 csomó lószín leírással. Mintha valamelyik topicban kereste volna valaki ... [ Március 05, 2003, 23:29: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#176 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 0:13

A Lótenyésztõk kézikönyve volt a második könyv, amit megkaptam a lovas témájú könyvek közül. Nyolc évig tulajdonképpen ki sem nyitottam. Ebbõl hat évig alig láttam valódi, eleven lovat, kettõig pedig nem volt még sajátom. azóta, hogy van lovam, már érdekel, ami benne van. [ Március 05, 2003, 23:14: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#177 Anya

Anya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 11:57

Szia PH!Megnéztem a honlapodat, és kérdésem az, hogy ez a sok szép könyv mind ott figyel-e a boltban, vagy rendelsz belõle igény esetén? A másik kérdés az, hogy ha szombaton arra járok, ott leszel-e? SziaAnya

#178 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 21:16

A minap az jutott az eszembe, hogy a híres neves örkényi lovastanárképzõ az egy katonai létesítmény volt. A katonáknak meg asszem az a szokásuk, hogy mindent pontosan, precízen leírnak mindenféle utasítások, stb. formájában. Szóval,valószinûleg az ottani tanmenetrõl, elméleti & gyakorlati tananyagról is készült akkoriban nyomtatott kiadvány. Szerintetek ezekhez hozzá lehet férni valahogy?Egyáltalán, merre lehet érdemes ilyesmit keresni? Szécheny Könyvtár? Levéltár? Zrínyi Egyetem?

#179 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 21:38

Jé! Most jutott az eszembe, hogy a férjem nagyapja Örkényben volt tanító és ott is lakott. Lehet, hogy valami köze volt a lovakhoz?

#180 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 21:41

ImRe!Minden Magyarországon valaha megjelent kiadványt, magyar szerzõtõl származó, vagy magyar vonatkozású mûvet gyûjt az Országos Széchényi Könyvtár. (www.oszk.hu) Ha valami sehol sincs, ott van. Posted Image

#181 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 21:57

idézet:
Eredeti szerzõ: moly: ImRe!Minden Magyarországon valaha megjelent kiadványt, magyar szerzõtõl származó, vagy magyar vonatkozású mûvet gyûjt az Országos Széchényi Könyvtár. (www.oszk.hu) Ha valami sehol sincs, ott van. Posted Image [/QUOTE]És meg is lehet ott találni? A webes katalógusuknak már többször nekiveselkedtem, de olyan egy óra szerencsétlenkedés után mindig feladtam. :( [ Március 06, 2003, 21:03: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#182 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:04

Imre! Nekem van egy könyvem, a címlapja a képen látható, alcíme pedig: Örkényi lovaglótanárok írásai. (Azt hiszem, a topik elején is írtam róla.) Ez egy tematikus cikkgyûjtemény korabeli cikkekbõl, amiket ezek a bizonyos lovaglótanárok írtak és publikáltak. A ló alapkiképzésétõl indul, a díjugratással, díjlovaglással és militaryval foglalkozik, de biztos vagyok benne, hogy hobbilovasként is nagyon sok hasznos dolgot lehet benne találni. Sajnos még nem volt idõm elolvasni, de hamarosan eljön az ideje. A végén le van írva a cikkek pontos megjelenésének helye és ideje, ezeknek is biztos utána lehet nézni a könyvtárakban.Én a [url="http://"http://www.konyvkereso.hu"]www.konyvkereso.hu[/url] oldalról rendeltem meg, nagyon hamar megérkezett, és ha jól emlékszem, nem volt egy vészes összeg. És íme a kép: Posted Image

#183 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:07

A könyvtárban biztosan meg lehet találni, a számítógépes adatbázis még nincs teljesen kész, de ha elmész személyesen, ha neked nem is világosak a katalógusok, a dolgozók nagyon kedvesek, segtõkészek és mindent tudnak is (ahogy a könyvtárakban általában :D ).

#184 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:13

idézet:


Eredeti szerzõ: ImRe:

Az-az. Na ez meg van valakinek a családban. Mennyire nagyon elavult? A lótenyésztõk kézikönyvét érdemes mellé megvenni egy kocalovasnak, aki arról álmodik, hogy egyszer lesz saját lova? (Vagy inkább tegyem férre az árát a lóra? :D )Más. Ebben a Monostory-félke lótenyésztésben benne van 1 csomó lószín leírással. Mintha valamelyik topicban kereste volna valaki ...

Az a Monostory-féle lótenyésztés annyira terjedelmes mû, hogy ha el is avult benne néhány dolog, annyi minden biztos nem, mint amekkora az egész könyv ;) De ha elavultnak érzed, és túl sok helyet foglal el a polcodon, ne dobd ki, küldd el nekem, állom a postaköltséget is :D A Lótenyésztõk kézikönyvérõl már sok (és sokféle) szó esett itt is, bár vannak hibái, szerintem minden lovas könyvespolcán ott a helye. Ha másért nem, legalább kiindulópontként egy-egy témához.

#185 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:13

ImRe!Nem tudom, mennyire vagy Budán ismerõs, de ha bemész a hozzád legközelebb esõ városi könyvtárba, és kéred, hogy nézzék meg neked, hol elérhetõ ez a kiadvány (melyik könyvtárban) és milyen módon juthatsz hozzá (olvasótermi, kölcsönözhetõ, könyvtárközi kölcsönzéssel is kölcsönözhetõ) akkor legalább információt szerezhetsz (ha életképes a könyvtáros), de az is lehet, hogy a dokumentumot is megtalálod.

#186 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Imre! Nekem van egy könyvem, a címlapja a képen látható, alcíme pedig: Örkényi lovaglótanárok írásai. (Azt hiszem, a topik elején is írtam róla.) [/QUOTE]Ismerem. A Monostory könyv után annak kezdek neki. A tanárom, ha terepre megyünk, pont a címlapon látható dolgot próbálgatja megtanítani Posted Image (Már ha a talaj engedi :rolleyes: )De én valami kézzelfoghatóbb dologra gondoltam. Valami olyasmire, mint az LHM, csak nem bakáknak, hanem lovaglótanároknak. Mag hát biztos adtak ki jegyzeteket a hallgatók számára ...Remélem van ilyen. Na mind1. Majd megtámadom a Szécheny könyvtárat :D Ha sikerrel jártam, megírom.

#187 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:41

moly!Ahoz elõsször tudnom kéne, hogy mit akarok, nem?Nekem viszont csak halvány elképzeléseim vannak.

#188 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:55

idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe: A tanárom, ha terepre megyünk, pont a címlapon látható dolgot próbálgatja megtanítani Posted Image (Már ha a talaj engedi :rolleyes: )[/QUOTE]Tényleg? Ilyen dõlésszögû lejtõn?? Az nem semmi. Posted Image Jahh és most nézem, micsoda bizonyíték ez!! Hiszen a bácsi nem dõl hátra, sõt inkább elõre. Posted Image (Hol is beszéltünk errõl?)
idézet:
Eredeti szerzõ: ImRe:De én valami kézzelfoghatóbb dologra gondoltam. Valami olyasmire, mint az LHM, csak nem bakáknak, hanem lovaglótanároknak. Mag hát biztos adtak ki jegyzeteket a hallgatók számára ...[/QUOTE]Honnan tudod, hogy ez nem az? Én most így hirtelen belelapozgattam, és szerintem hallgatóknak készült jegyzetek simán lehetnek. De nem biztos persze, megéri a kutakodást. Posted Image

#189 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 22:58

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:De ha elavultnak érzed, és túl sok helyet foglal el a polcodon, ne dobd ki, küldd el nekem, állom a postaköltséget is :D [/QUOTE]Nincs olyan szerencséd :D . Különben is, nem az enyém, hanem apámé. Születésnapjára kapta tõlem :D Elavultnak én biztos nem fogom érezni, mert fogalmam sincs, hogy mi a state of the art. Azért kérdeztem. Mindenesetre a Ló külsõ részeinek részletes leírása címû fejezet az király benne. Amióta azt olvasom, egy kicsit máshogy nézek a lovakra. Posted Image

#190 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 23:06

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Tényleg? Ilyen dõlésszögû lejtõn?? Az nem semmi. Posted Image [/QUOTE]Ott még sajnos nem tartok. Egyelõre max olyan 45 fok, & rövidebben mint a képen. Hogy ráérezzek az egyensúlyra & legyen önbizalmam. (Meg a lónak is :D ) Szóval még nem az a lejtõ, ahol a ló csak vágtában tud lemenni.
idézet:
Honnan tudod, hogy ez nem az? Én most így hirtelen belelapozgattam, és szerintem hallgatóknak készült jegyzetek simán lehetnek. De nem biztos persze, megéri a kutakodást. Posted Image
[/QUOTE]Akkor majd megnézem figyelmesebben. Az az igazság, hogy amikor megvettem apámnak karácsonyra akkor csak az életrajzokat olvastam el belõlle. [ Március 06, 2003, 22:08: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#191 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 6. - 23:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Moly:ImRe!Minden Magyarországon valaha megjelent kiadványt, magyar szerzõtõl származó, vagy magyar vonatkozású mûvet gyûjt az Országos Széchényi Könyvtár. (www.oszk.hu) Ha valami sehol sincs, ott van. Posted Image [/QUOTE]No igen. De ha valami megvan máshol is, akkor szerintem nem érdemes odamenni. Hiszen ott csak helyben fénymásoltatni lehet a könyveket és az nem éppen kerül kevésbe, ha valami nagyobb terjedelmû mûrõl van szó. :(

#192 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 8. - 21:43

Anya!Újra megpróbáltam felvenni a kapcsolatot az említett kiadóval, több kevesebb sikerrel. Holnap folytatom a harcot, hogy vásárolhassak tõlük könyveket... Röhej!!! :confused: Ha sikerül végre megszereznem, azonnal jelzek!Köszi a türelmet (és a mai vásárlást). Remélem megtaláltatok mindent, amit kerestetek! Posted Image Hogy ne legyen nagyon off a dolog a Patkócsattogás és az Alibi... könyvrõl van szó!Hali, PH

#193 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 8. - 22:57

ImRe!A könyvtárakban (városi és magasabb szintûek) kell lennie legalább egy olvasószolgálatosnak, akinek az a dolga, hogy ha az olvasó akár csak annyit mond, "háááát, izééé, öööö", akkor õ már abból tudja, hogy Ken Follett: Tû a szénakazalban :D , vagy Mûvészeti lexikon, III. kötet. A honlapon annyira nem vagyok magabiztos, de azt hiszem, van tárgyszó szerinti keresés. Piaffe!Ajánlom figyelmedbe, hogy írtam, ami sehol sincs, azt is megtalálod a Széchényi Könyvtárban. Nem azt, hogy rohanj oda akkor is, ha öt példányban van meg a falusi könyvkörben. Igaz, hogy ez a könyvtár nem kölcsönöz, de többféle másolásra is ad lehetõséget. Lehet, hogy drága (fogalmam sincs) de az ár aszerint viszonylagos, hogy valaki milyen célból keres valamit, vagy mennyire fontos neki az adott dokumentum. Valamint az olvasószolgálatos (aki elvileg egy magasabb képzettségû, szakterülettel rendelkezõ, naprakész könyvtáros) tanácsot is ad, hogy hova fordulhatsz, hol találod meg, amit keresel, vagy ki, mi (milyen intézmény) tud neked segíteni ebben. Ezek ismeretében mindenki eldöntheti maga, hogy érdemes-e elmennie Magyarország nemzeti könyvtárába. [ Március 08, 2003, 21:59: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#194 Vada

Vada

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 14:13

Mit gondoltok Novotni Péter: Lótartás a családban c. könyvérõl?Kezdõ hobbylovasoknak készült, szerintem tisztán, érthetõen magyaráz el mindent.Nagyon tudom ajánlani kezdõ lótulajdonosoknak! Nemcsak az etetést, tartást (ált. tudnivalókat)foglalja magába, hanem a 2002-es évi magyarországi költségeket, bukatókat, részletesen ír a lovak papírjairól (amirõl sokan nagyon keveset tudnak), és segít felkészülni a "lóhamisító" kupecek ellen is!Olvassátok el, és várom a véleményeket! Ajánlott fogyasztói ára: 2520 Ft., ami szerintem elfogadható, sok színes illusztrációval!

#195 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 22. - 19:54

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Hiszen ott csak helyben fénymásoltatni lehet a könyveket és az nem éppen kerül kevésbe, ha valami nagyobb terjedelmû mûrõl van szó. :( [/QUOTE]Igen finoman fogalmaztal. A 95Ft/oldal ar az szerintem a rablashoz kozelebb all, mint a nem keveshez. :( (Ok, csak a haboru elotti konyvekert kernek ennyit, de a tobbi az meg meg van mashol is.) [ Március 22, 2003, 18:55: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#196 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 10:54

Jó hír!!!Végre lehet megint kapni nálam a Lovasakadémia 1-et, ezenkívül megjött a Patkócsattogás, és az Alibi 6 hónapra - lovak címû könyv is!Hali, PH Posted Image

#197 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 11:32

PH, és meg lehet rendelni ezt a könyvet (Patkócsattogás)? Ha igen, emilben küldöm az adatokat. Posted Image Vada, olvasd vissza a topikot, már ki lett tárgyalva az említett könyv.

#198 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 12:56

A Szecheny konyvtarban talaltam egy erdekesnek igerkezo ujabb konyvet. A cime: A szolgalati lo ellatasa alkalmazasa es egeszsegvedelme Tud errol valaki valamit? Mondjuk olyan fellelhetoseget, ahonnan meg lehetne szerezni egy fenymasolas erejeig?

#199 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 19:27

Bocs marha lusta vagyok végigolvasni az egész topicot ezért nemtudom volt e már szó róla. A balesetek és a sérülések megelõzése a lovak körül címû könyvrõl tud valaki valamit?

#200 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 25. - 20:06

Zsuzska!Természetesen! Jöhet emilben, vagy magánüziben is a cím! Posted Image Ha gyors vagy, holnap már fel is adom, s akkor hétvégén biztos nem fogsz unatkozni! Posted Image