Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nóniusz


  • Please log in to reply
902 válasz a témához

#881 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 22. - 17:58

Ezt a fedmént a lovasok.hu-n hírdetik 750 ezer

 

Így igaz ez a ló Bács-Kiskun megyében van Rúzsán Dóci Antalnál "ha jól emlékszem a tulaj nevére".A lovat tavasszal láttam élőbe is szerintem szalaggal van 175cm is szóval nem épp kicsi :smile2: Csikót még nem láttam utána de majd érdeklődök tavaszig.Amúgy meg tőlem kb 20km -re van úgyhogy több dolog is mellette szól.

A nyeregszemlére meg nagyon szeretnék eljutni lehetőleg mind három napra. :smile2:



#882 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 2. - 11:42

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni hogy tudtok-e közelebbi információt erről a lóról: 4011 Kunfehértó Nonius-87

Ha jól tudom állami fedezőmén volt, a menek.hu-n találtam némi leírást róla.

Engem az érdekelne hogy ismerte-e esetleg valaki személyesen? Esetleg van kép róla? Igazából minden apró dolog foglalkoztat vele kapcsolatban, mert ő az egyik pacim apja. :happy:

 



#883 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 19:31

Azt hiszem rájöttem valamire Csinossal kapcsolatba :wot:

Mióta kocsizom az első inditás otthonról mindig problémás volt neki ,konkrétan vágtába indul el amit néhány 10 méter után lehet korigálni de elég bosszantó tud lenni.Lassan kezdte elhagyni ezt a rossz szokásását ,de ma délután áthajtotam vele a volt gazdájához,és Csinos ohogy közeledtünk úgy lett egyre feszültebb :gm: még megállitani megtudtam de láttam rajta hogy nagyon nincs ínyére a dolog de mikor pár szót váltottam a gazdával elkezdett hisztízni és jobbnak láttam elindulni . :PP Jó darabig vágtába ment....hát azt hiszem nem nagyon szeretne vissza kerülni :smile2:


  • Kaiser és Monda kedveli

#884 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 19:56

 

 

hát azt hiszem nem nagyon szeretne vissza kerülni

Ne is kerüljön!! :happy:



#885 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 20:07

Üdv Astocki!

Hátha segít valamit

 

Tenyésztő Erdélyi Ferenc, Kunfehértó Tulajdonos Gunázer Lajos, Lébény Születési év 1999 Színe fekete Méretei 176/185, 204, 23,5 Kancacsalád - Osztályzata II. Ménvizsga   Felállítási hely Gunázer Lajos, Lébény (természetes) Telefon (30) 393-35-32 Származás 1619 Nonius X-1
1980. f.
Nonius X
123 Mezőhegyes-12 Remény
Nonius "C"XXX
27 Nonius "B"XXXI-9 Hévér
OBajan XI
716 Mezőhegyes-95 Aszály
Nonius "C"XXVIII
789 Nonius "A"XXXIV-2 Füzér
Nonius "B"XXXI
547 Nonius Canova-19 Búbos
OBajan X
301 Koheilan VII
1237 Makó-10
605 Mirza
 
Minerva
1993. f.
2558 Szentes Nonius-2
Tündér
Nonius XXIX
172 Ida
5956 Nonius I-12
Remény
Nonius VI
106 Nonius "A"XXXIX-8 Ánizs
420 Filter
152 Bányásznő
Nonius I
67 Nonius "A"XXXVIII-12 Magda
ismeretlen
ismeretlen


#886 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 7. - 16:18

Kedves Fafaragó!

Köszönöm a hasznos infókat. Létezik, hogy ilyen magas lenne? :wot:

És ezek szerint még él. Felveszem a kapcsolatot a tulajdonosával. :happy:

Még egyszer köszi!



#887 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 7. - 18:27

Öszintén engem is meglepett a mérete  :wot:  Szép ló lehet :smile2:

De a tenyésztőjét is megpróbálom majd megkeresni mert itt lakik a környéken talán 40km. :rockon:



#888 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 11. - 19:13

Ma jártam Rúzsán és bementem megnézni a csődört amivel tavasszal remélem fedeztetek.Sajnos nem tudtam csak egy képet csinálni mert lemerült az elem :gm:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Pici hókája van meg meg bal hátsó lábon pártában kesely.


  • Monda kedvelte

#889 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 15. - 17:03

Ma hallottam egy jó kis nóniuszos történetet. :smile2: Egy kollégáról akivel csak telefonon keresztül ismerjük egymást ,kiderült hogy ő is tart lovat :rockon: csupán kiváncsiságból rákérdeztem hogy milyen fajtát?Na innentől kezdve kb 1órahosszát feltartottuk a céges telefont :kir: Ki derült hogy Nóniuszokat :kir: Mondom miért pont nóniusz ?-Hagyomány tiszteletből,meg aztán a nagyapjától mikor tsz elvette a sajátnevelésü 5éves tisztavérü nóniusz csődört az öreg bosszúból azért se lépett be a tsz-be hanem elment vasutasnak,a legényt mert így hívták a lovat be akarták fogni temetési hintós lónak mert hogy nagyon szép ló volt.Már elég szépen haladt a dolog miglen egy alkalommal díszes temétést akartak valami főmufti pártembernek.A megjelenés szinte mindenkinek kötelező volt,igy a gazda is ott volt legalább megcsodálja a lovát ha más nem.Azt még csak elviselte valahogy a legény hogy mindenféle toll brokádot tüzzenek a fejére de a rezesbandát elfelejtették vele gyakorolni :dev:  Ő meg úgyvolt vele hogy lehet hogy mindenkinek kötelező a részvét de neki nem :kir: és elragadta a halottas hintót :kir: ami nem kis elégtélet adott sok embernek akinek borsot tört az orra alá az elhúnyt :irony: többek között a volt gazda is kaján vigyorral követte az eseményeket egészen addig amig két balonkabátos közre nem vette és közölték vele hogy ez nyilvános provokáció az elhúnyt elvtárs ellen és ennek következménye lesz :gm: Mire az öreg kivette a pipát a szájából,megpödörte a bajuszát,és közölte a két "hivatalos"személyjel hogy nagyon helyes,majd beszéljék meg a legénnyel ha megfogták :kir: mer a lú mán nem az enyém :kv: na innentől kezdve az unoka aki szintén jelen volt a temetésen egy életre letette a voksot a nóniusz mellett :smile2:


  • Monda kedvelte

#890 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 16. - 9:14

Tegnap megmértem Csinost,mikor idekerült hozzám tavaly májusba 157cm volt szalaggal,most 162 :smile2: Biztos dongásodott is de nőtt is valamennyit.



#891 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 19. - 21:23

Ilyen volt tavaly májusban,és most így néz ki.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

Hoppá most nézem hogy az első se túl régi kép,majd keresek másikat.


Edited by fafaragó, 2014 február 19. - 21:25.

  • rongyo és Kaiser kedveli

#892 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 19. - 21:53

Na ez készült első nap.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


  • Kaiser kedvelte

#893 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 20. - 9:36

Fafaragó!
Ez a Csinos nem egyszerűen csini, gyönyörű!

#894 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 20. - 12:06

Gratulálok a pacidhoz. Szépen összeszedte magát. :)



#895 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 20. - 20:16

Köszönöm szépen ! :smile2:

Ma még anyósom is megdicsérte hogy "mintha szedett volna magára ez a ló!"-Hát mintha... :smile2: Ma körmölés volt és egy :ang: volt. 


  • Monda kedvelte

#896 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 21. - 18:51

A nóniusz visszatérte Normandiába
 


 
 

 

Nagy vállalkozásra készül Zsuzsanna P. Wagenhoffer, aki a fajta kialakulásának 200. évfordulója előtt kíván tisztelegni. A fajta alapító ménjének, Nonius Seniornak Caenből Mezőhegyesig vezető történelmi útját tervezi lóháton megtenni - csak éppen visszafelé. A projekt a fajta terjesztése mellett a lovaglást, illetve a ló és az ember együttműködését, kapcsolatát is népszerűsíteni kívánja.

zsuzsanna_p_wagenhoffer%20(55)_600x300.j
Nóniusz - Mezőhegyes

A Franciaországban élő Zsuzsanna érdeklődik a magyar lovas hagyományok iránt és figyelemmel kíséri a magyar lótenyésztést, illetve az ember és a lovak közötti kommunikációs lehetőségek fejlődését. Célja, hogy elmélyítse tudását és megossza tapasztalatait a világgal. Tavasszal kezdődő útja jó alkalom, hogy mindezt a gyakorlatban is megvalósítsa. A magyar származású fotós ugyanis Mezőhegyesről indulva lóháton szeretne eljutni a franciaországi Caen-ba, az idei Lovas Világjátékok helyszínére.

„Mindazok után, amit a magyar lófajták történelméről, az emberek és a lovak kapcsolatáról megismertem, és amit a lovaglás és a lótenyésztés normandiai lehetőségeiről felfedeztem, feltűnt, hogy a Világjátékok által kiírt pályázatban ezek egybefoghatóak. A 2014-es Caen-ben megrendezésre kerülő Lovas Világjátékok tökéletes alkalmat kínál A nóniusz visszatérte Normandiába névre keresztelt projektemhez” – meséli Zsuzsanna.

 

Azt hiszem ez azért nem semmi :rockon: Lótól és embertől egyaránt. :smile2: Sok sikert neki!


  • Lótuszvirág kedvelte

#897 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 8:37

Hahó Nóniuszt ismerők! :smile2:

Valakinek valami infója Nóniusz X-1 vagy Nóniusz VI-24 -ről?Annyit már tudok hogy az egyikbe arabot vittek bele,a másikba meg talán angoltelivért.Helytállóak vajon ezek az infók? 



#898 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 4. - 9:20

http://www.noniuszeg...i-24-n-xvii-tm/

Az egyiket megtaláltam :)


  • fafaragó kedvelte

#899 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 február 18. - 21:11

https://www.dehir.hu..._hplJ2sjklnjIhA

 



#900 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 június 22. - 11:46

https://www.allatten...yediseg-minoseg

noniusz_janus.jpg


  • Eva kedvelte

#901 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 6. - 14:35

http://mataimenes.hu...matai-menesben/



#902 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 7. - 20:14


  • furioso kedvelte

#903 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 augusztus 15. - 11:08

http://noniuszegyesu...SWHSjMzGBCwHXl0