Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar hidegvérû


  • Please log in to reply
3666 válasz a témához

#3561 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 14:50

 Erre gondolsz? http://www.ronkhuzo....kony/#photo_340



#3562 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 20:40

Tényleg nagyon helyes :)

 

Láttuk a fészen az eredményt, gratula ezúton is :rockon:



#3563 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 1. - 7:03

Köszönjük  :ang:

Nagyon ügyesek voltak a lányok, Mami 1530 kilót húzott szánkóba kicsivel több, mint 11 méteren át. El voltam ájulva tőle :)


  • Kaiser kedvelte

#3564 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 11:30

Az apróhirdetések felszerelés témájába betettem egy túranyerget, kifejezetten széles hátú lóra. Kényelmes, sok pakolásra alkalmas rögzítési lehetőséggel. Nekem van még egy ugyanilyen, (két lovam van) de ezt benéztem, nem gondoltam, hogy ilyen széles, úgyhogy mi lötyögünk benne :D

Nézzétek meg a képeket, ára 45 ezer forint, ha valakit érdekel, júliusban hazaviszem. (ezenkívül van egy eladó Continental is, szintén nem keskeny hátú lóra)



#3565 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 11:38

Kamilla pont nyerget keres Sárira...



#3566 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 12:21

Stop!

Kamilla visszavette Sárit!? 



#3567 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 12:51

Igen. Úgy hozta a sors, hogy vissza tudta venni, mi pedig örültünk a nagy comingbacknek. 

Sajnos így hivatalosan én nem is zaklathatnám a köreiteket, mert nincs már magyar hidegvérűnk, de azért néha besunnyogok egy-egy belga hírrel :)



#3568 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 12:57

Rongyo, Jajj, máááár! Az akkor is hidegvérű :) 

Ja, felmerült a kérdés, hogy ardeniek vannak-e az országban, te esetleg tudsz erről?

Kamilla, tessék mesélni!  :cheers:   :kir:  :rockon: 

 



#3569 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 3. - 13:13

Egyetlen egyet láttam, de azóta Szlovákiába került (de még az is lehet, hogy a románok vették meg, már nem emlékszem pontosan). Ő kimondottan ardenni vonal volt.

 



#3570 campesino

campesino

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 6. - 5:50

Rongyo!

 

Biztos butának tűnik a kérdés, de miért pont a belga?



#3571 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 6. - 6:05

Hát... meglátni és megszeretni... Nem nagyon tudnám  belesűríteni két mondatba azokat a tulajdonságokat, amikkel egyébként mind a négy lovunk birtokában van. Amit persze nem tudtunk az első ló megvételekor, csak marhára tetszett  a robosztusságuk.

Tanulékonyak, végtelen türelmemmel bírnak, jóindulatúak, és a munkamorál, amivel rendelkeznek, azt végképp nem tudom neked leírni. Sok fajta, nemű, korú lovunk volt rövidke lovas pályafutásunk során, de nekem egy életre belopták a szívembe magukat azzal az akarással, amivel pl a két kis kancánk dolgozik.

 

És itt megragadom az alkalmat, hogy büszke hírhozóként újságoljam nektek, hogy a meglepően jó eredményű felsőpakonyi verseny után meghívást kapunk a hétvégére Krupinára, Szlovákiába Jan Francisti versenyére. Még sosem versenyeztünk külföldön, bár ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor itthon is csak a tavalyi  verőcei versenyen debütáltunk.

4 nemzet 12 fogata közül a hetedik helyen végeztünk, akkora de akkora csődörökkel versengve, hogy a mi lovaink sportpóniknak tűntek mellettük!

Óriási verseny volt, nagyon taktikás fogathajtással, az ügyességiről nem is beszélve! Nagyon büszke vagyok a csapatra, az egész magyarországi rönkhúzós összefogásra! Még mindig lúdbőrös leszek a hangulatra, ahogy a szlovákok egy emberként kántálták az ungarijját, és a lovak nevét, hogy a kommentátor hölgy rém tört magyarsággal buzdította Tomit, tényleg óriási hangulat volt!

 

Jövök a képekkel! 


  • Monda kedvelte

#3572 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 6. - 6:58

És a képek: http://www.batatanya...ina--szlovakia/



#3573 HoltSio

HoltSio

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 18. - 16:04

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.

Próbálok képet tenni legújabb szerzeményemről.Nem találok hozzá sehol sem gépkönyvet vagy használati útmutatót.Ha valaki tudna segíteni,megköszönném.

Nagyjából sejtem,mi micsoda rajta,de egy hozzáértő segítsége nem ártana.

Köszi.

Üdv.

PICT0249_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PICT0250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#3574 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 18. - 17:32

A képeket nem sikerült megnyitni.



#3575 HoltSio

HoltSio

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 19. - 8:06

Bocs,talán most.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg



#3576 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 19. - 8:33

Úgy rémlik, mintha endy.papa-nak lenne. Fordulj hozzá bizalommal.



#3577 HoltSio

HoltSio

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 19. - 9:15

Köszi.



#3578 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 20. - 7:28

kiváncsi lennék hogy működik majd? :smile2: Valaki esetleg dolgozik hasonlóval,vagy csak dísznek jók már?



#3579 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 20. - 8:21

A kerekeket összekötő tengelyről hajtja az előre nyúló tengelyt, amin egy körhagyó tárcsához van kötve az alternáló kasza pengesora.

 

Rajzok



#3580 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 20. - 8:43

37210755_1_644x461_lovas-fukasza-rudaban

 

Mosonmagyaróvári



#3581 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 27. - 19:02

Nem tudom milyen gyártmányú a tied, de nagyjából mindegyiken ezek a karok vannak: 

1 kar emeli, teszi le a kaszát. Ehhez csatlakozik egy taposó pedál, amivel a letett kaszát a fordulókban meg lehet emelni.

2. karral lehet a kasza dőlésszögét állítani (tarlómagasság)

A hajtásház melletti taposópedál, a hajtás ki-be kapcsolására szolgál.

Az új kaszáról teszek fel majd képet.

 

Kasza le-fel hajtásakor a kaszaujjak közé véletlen se nyúljon be a delikvens, mert az ujja bánhatja.


Edited by endy.papa, 2014 július 27. - 19:05.


#3582 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 27. - 19:45

10551045_687606494662685_406041512571606

 

1560715_687606461329355_2751670749082399

10577136_687606534662681_533257731184189



#3583 HoltSio

HoltSio

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 6. - 17:51

Szia.

Köszönöm a segítséget!

Sajnos kicsit félre kell tennem a kaszát,egyéb elfoglaltságok miatt,de ha lesz valami fejlemény,jelentkezem.

Üdv.



#3584 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 14. - 18:17

Sziasztok!

 

Ahogy Judit említette volt nagy "comingback" :wub:  Az első közös túránk még várat magára, hiányzik még ez -az, anno mindent eladtam vagy elajándékoztam. Lassan de biztosan haladok a helyi szüreti felvonuláson már megmutatjuk magunkat. Most éppen kantárt vadászok, mert rájöttem időközben " hogy amit vettem az rossz színű lett " :rolleyes: Tehát van egy eladó barna, Xfullos kantárom ha kell valakinek :blush:

A helyi táborban már megmutattuk magunkat, a gyerkőcök nagyon aranyosak voltak, Sári meg hozta elbűvölő, répa és almalé prüszkölős formáját :biggrin:

 

Van bennem egy kis félsz , hogy fog menni az első terep, több mint 3 éve még lovon se ültem, de bízok a csajsziban....

 


  • rongyo és fafaragó kedveli

#3585 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 16. - 19:29

Meglepődnék, ha bármi váratlan történne, amivel nem tudnátok megbirkózni :D

Alapos dokumentációt kérünk majd képekkel  :kir:  :rockon:

 

Hoztam pár képet a vámosmikolai rönkhúzó versenyről: http://www.batatanya...9.-vamosmikola/



#3586 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 15:20

10634315_723296451076420_1179880058_n_zp Megvolt az első " terep" de inkább amolyan tapogatózásnak mondanám. Kisétáltunk a helyi leselejtezett focipályára és elkezdtünk kikör, nagykör balra-jobbra, ügetés, lépés, hajlítás a tolatás nem ment még :( volt bakolás szár tépés, felmérte a lovasát rendesen. Kis hülye azt hitte bepánikolok, de egész nap aludtam, így kipihenten és nyugodtan fogadtam a játékos seggdobálást. Jó fej volt, mint mindig ..


  • fafaragó és Monda kedveli

#3587 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 17. - 14:31

még mindig nem magyar hidegvérű, de ti nem hoztok semmit :(

 

arturkaek-crop.jpg

 

arturek-crop.jpg

 

 


  • Kaiser és fafaragó kedveli

#3588 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 17. - 14:45

ha már erre járok, hozok két csikót is nektek  :P

 

csikok.jpg


  • Kaiser, fafaragó és Monda kedveli

#3589 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 17. - 20:56

Ki kicsoda? :)



#3590 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 18. - 8:21

A két nagy belga a Ba-Ta Tanya jelenlegi hivatalos versenyfogata: Artúr és Jinny.

A két lógyerek Szofi és Bogi, szintén belga, de ardenni típus, nem brabant. 1 és két évesek, augusztus végén hoztuk őket Belgiumból. 

Nagyon okos, nagyon ügyes, nagyon szép gyerekek :)

Ha érdekel valakit, akkor szólok majd az idegrendszerükről pár szót, mert az tényleg rendkívüli. Imádom őket.


  • Kaiser és fafaragó kedveli

#3591 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 18. - 9:11

Rongyo engem érdekel a két csikó, és szerintem mást is.
Jövőre is lesz rönkhuzó verseny sorozat?

#3592 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 10:20

Hozok én is képet két, munkában megfáradt hidegvérűről :gm: :

20141018_160553_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Sztriptíz   :angry: :

20141018_170712_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Rongyo, engem is érdekelne pár szó a csikókról!



#3593 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 14:08

Mit dolgoztak, hogy így elfárdtak?

#3594 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 14:09

Milyen jó a hajuk! :)

Szóval a csikók: eszméletlen jó idegrendszerűk van. Hidegvérűhöz képest is. Minden lótartó álma, komolyan mondom. Nem ijedősek, nem pánikolósak. Érdeklődő, kíváncsi, együttműködő mind a kettő, bármiről legyen szó.

Tök nyersen voltak, amikor hoztuk őket, nehezen lehetett őket vezetni, de szerintem a második bevezetés után már egyedül tudtam hozni a kettőt egy vezetőszárral (nekem ugye rossz a lábam, tehát nem nagyon tudok flikkflakkolni).

Fehér ponyva leterítve sima ügy, bármikor rálépnek minden gond nélkül.

 

Két történetet emelnék ki: az első időszakban nem engedtük ki őket legelőre, hanem egy kerítéssel körbezárt területen legeltek, ahol a kisbálás szénák is össze voltak rakva magas, keskeny gúlákban, fehér ponyvával letakarva. Ezt úgy kell elképzelni, hogy van 4-5 ilyen magas oszlopszerű valami, az oszlopok között 1, 1-5 méter távolság, mind ponyvával letakarva, tehát fehérek mindenhol. Szofi gondolt egyet, benézett az egyik szűk 'folyosóra' és már ment is át rajta, Bogi utána. Messziről figyeltem őket. Gondoltam is magamban, hogy ha ez feladat lett volna valami másik lóval, hogy ott át kell vezetni a lovat, akkor tutibiztos, hogy egy fél napos program lett volna neki elmagyarázni, hogy nem olyan félelmetes ám az a szűk, fehér dolog. 

 

Másik történet, Szofival esett meg. Hanyagságból kint maradt ezen a területen egy hosszabbító, ami természetesen beleakadt a legelő ló hátsó lábába, vagyis ahogy lépett, húzta maga után. Mentem azonnal utána, mert gondoltam, hogy itt pánikbaesés esete forog fent rövid időn belül. El is fogyott a kábel hossza, megfeszült a lábán, de sajnos még mindig nem értem oda, hogy megfoghassam. Már elvizionáltam, hogy kirántja az egészet az aljzatból, sőt, lerúgja a csillagokat az égről és még ennél cifrábbakat is fantáziáltam. 

Hát kérlek szépen, a ló megállt, amikor realizálta, hogy nem tud tovább lépni, a kábel kihúzta a hátsó lábát, egyet-kettőt belerántott olyan tessék-lássék módon, utána pedig felemelve tartotta a hátulját míg odaértem. Hangsúlyozom, tök nyers volt, még a lábait sem lehetett felvenni, patavizsgálás ürügyén.

Odaléptem, megfogtam a lábát, átemeltem rajta a kábelt és már mehetett is tovább. Ha nem velem történik meg, akkor el sem hiszem.

De ezek ilyen apróságok, még ezer példát tudnék még mesélni, a lószállítóra fel-le menéstől kezdve a kocsizásig. Istentelen jópofa népség. 


  • Fifikusz, Kaiser és Monda kedveli

#3595 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 14:15

Rongyo írhatsz még ilyen aranyos sztorikat. Tényleg nem minden napi kis lovak lehetnek.

#3596 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 14:26

Kaiser,

csak a nagy legelésbe fáradnak bele mostanában. :)  Üres kocsival hegyre fel, 1-2 óra legelés, amíg a kétlábúak begyűjtik a zöldet, majd tele kocsival hegyről le.

 

Rongyo,

azért (is) érdeklődöm, mert az öregünknek (a pej) a 3. sorában van ardenni. Nem tudom, hogy ez mennyit számít, de ő is egy ritka jófejű (sőt, néha túl jó :gm: ), nagyon jó munka-stílusú ló. Nekem is van pár ilyen sztorim, amikor a "normálistól" (= várhatótól) eltérően csinált dolgokat, mert szinte tudta, hogy minek mi lesz a következménye.

A hajuk most extra sportos, ugyanis a sárga valamiért egy szakaszon kivakarta a sörényét (semmi nem látszik, nem gombás, nem korpás, nem piros, mostam, kentem, hiába...), és a többit meg hozzáigazítottam. :D

A csikók milyen színüek lesznek?


Edited by izland, 2014 október 21. - 14:44.

  • Kaiser kedvelte

#3597 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 21. - 14:44

Én is megfodrászoltam Artúrékat hasonló okból kifolyólag, most mind a kettőnek kis bubifrizkója van, mint nektek :)

 

Nem tudom mennyire fajtajelleg a rendkívüli idegrendszer, de ha az, akkor ezentúl csak ilyen lovakat akarok tartani  :dev:

Az addigi belgák mind inkább brabantok voltak, ők azért nem ennyire jó fejek, bár itt nüansznyi eltérésekre kell gondolni. Vagyis az összes belgánk extra jó fej volt/van, de valahogy a magyar hidegvérűink, sodrottam nem volt ilyen stabil.

Érdekes dolgok ezek.

Még amit ki tudnék emelni, az a nagyon nagyon szociális hajlam. Borzalmasan szeretik, vágynak az emberi, lovas közelségre. A többi nem volt ilyen, bár lehet, hogy ennek nagy szerepe van abban, hogy ők még gyerekek, a többiek pedig felnőtt korban kerültek hozzánk. 

 

Ilyen színűek maradnak. Nekem ez vércsederes, de hallottam már egyéb verziókat is, nem tudom melyik igaz  :cool:



#3598 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 19. - 17:42

Lovaink nagyon hamar felöltöztek, így Dömpi még szénázás közben is úgy néz ki, mint akit agyonhajtottak :)
Dutrának meg nincs rendben a jobb hátulja, az első vizsgálat nem hozott eredményt, így várjuk a röntgent. Bár nagyon gyanús, hogy az lesz vele is, mint Dömpivel, azaz a súly okozza a problémát. Viszont továbbra sincs megfelelő nyereg rá és amíg ennyire dagi, nem is nagyon lesz. Barfootos Bogival már egyeztettünk, de ő csak maj hónap végén tud talán jönni, mert ők is gyarapodnak egy új családtaggal :)
Addig is kapnak mindketten gyógynövényt.
Sajna a fogatos téma továbbra is halasztódik, a szerszámokat télen rá kellene igazíttatni a lovakra, meg némi javítás is szükséges, plusz a szakszerű tárolása sem megoldott, szóval nagyon elvagyunk maradva.
Dömpivel mostanában sokat pályázunk szőrén, részben előtakarékosságból, meg sokkal-sokkal jobban veszi a segítséget, néha sikerül szárra venni stb... Szóval sikerélményt ad :D Viszont azt vettük észre, hogy ezután nyereggel már nem ugyanolyan, mintha zavarná, sokkal merevebb és bosszankodik. Még próbálkoozom, hogy mi legyen, nagyon nem hiányzik egy újabb nyeregberuházás!
Veletek mi újság?

#3599 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 25. - 10:22

Nálunk a helyzet "változatlan", mennek az ilyenkor szokásos őszi szőlő és kert szántogatások. A sok eső miatt a föld jóval tömörebb, a lovaknak (meg nekünk is) kicsit nehezebb most a munka. Ezt az extra erőfeszítést sok legelési lehetőséggel igyekszünk nekik jóvátenni.   :)

20141123_130451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Folytattam az egy éve megkezdett "csikóbelovaglást" :D , már kétszer ültem szőrén a sárgaságon. Ha így haladunk, 20 éves korára tuti hátas ló lesz belőle. :gm:

 

Hoztam még egy egész képet betöltő "maci" hátsót: :D

20141123_131352_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 


  • fafaragó kedvelte

#3600 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 27. - 16:53

Mostani kedvencem

artur_001.jpg


  • izland, Fifikusz és fafaragó kedveli