Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómasszázs, csontkovácsolás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
144 válasz a témához

#41 Szürke Toll

Szürke Toll

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 20:15

.Landgraf! A kért telcsiszám /20/435-7208,100%ig profi a fickó.

#42 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 23:56

[url="http://"http://www.csontmester.hu"]www.csontmester.hu[/url] de pár hozzászólással ezelõtt már írtam. 4 fõ esetén 30000-.Ft körül lenne a tanfolyam jegyzettel együtt, Budapesten. Én még mindig tartom, hogy mennék [ December 19, 2004, 22:57: Az üzenetet átszerkesztette: Vigasz ]

#43 csihumej

csihumej

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 17:55

Üdvözletem mindenkinek!Csak pár napja találtam rá a Lapra, õszintén szólva eddig nem is tudtam róla. Igaz arról sem tudtam, hogy a weboldalam ekkora sikert fog elérni. Mármint a csontmester.hu.Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy ha van kérdésetek, szívesen válaszolok - ha tudok.A Soltész Andrist én is szívesen ajánlom, minthogy kollégám, barátom, és lószakértõ. Õ kizárólag lovakkal foglalkozik. Tenyésztõ, tréner, és lócsontkovács. Ja, és házhoz is megy. (én már kevésbé.)Idén március környékén tervezek egy elõadást, ami kifejezetten az állatok csontkovács kezelésérõl szól majd. Mire jó, minek kell, mit lehet vele elérni, és egyáltalán mi ennek az egésznek az alapja, felépítése. Ez a tervezet. Ha van használható ötletetek, hogy mire vagytok kíváncsiak, örömmel venném, ha tudatnátok velem. Minthogy azt is szívesen venném, ha kitalálnánk, hogy egyáltalán hol legyen? Tervezetek vannak, de biztosan van ötletetek nektek is.Elõre is köszönöm.dr Kulcsár G.

#44 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 19:03

Szassztok embertársaim!!!!Nem rossz ez a csontkovácsolás.Télleg jó!Csak arra vigyázzatok hogy a szemrebegtetõsnek ne adjatok manit, ha járna még vele :D Mert ugye régebben járt a Soltésszel pénzt keresni. A Soltész kovácsolt,utánna, vagy elõtte "A Természetgyógyász" (nevet nem mondok.. tudnák ám) lement alfába, szemei felakadtak és...g yógyitott kézrátéttel.Adta az erõt. 6000/10 perc. És a lótulajt az istenért se lehetett lebeszélni mert hitt benne. Egy 100-as ment a kezelésekre... ezerbe :D a GYÓGYÁSZNAK.Persze a ló nem lett jobban,de nem is ártott neki :D Ja a Soltész ajánlotta. Utánna persze már csak a varázsló járt ki rebegni.... amig meg nem unta a tulaj és elküldte a pic..ba. De le a kalappal a csaj elõtt okos :D amit itt írtam ezek tények( Én alapitok egy ló egyházat.... akit érdekelne az magánba irjon.)

#45 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 19:34

Most akkor lesz tanfolyam vagy nem lesz tanfolyam, mert a honlapról ez nem derül ki?PozitivFeri, és lesz az egyházadnak különvonata?

#46 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 20:14

Bocsi még kifelejtettem valamit. A GYÓGYÁSZ sokat konzultált a csontkováccsal.Mert a gyógyász LÁTTA A BAJT a ló szellemtestén keresztül, hogy hol kell kovácsolni.Közben persze ment a konzultáció,hogy jobb-e már a dolog.Majd el feledem.A Gyógyászt persze kérés nélkül vitte magával mint nagytudású embert. ez is tény.Natos..csak magánban irj!lehet beveszlek a buliba. [ Január 06, 2005, 19:19: Az üzenetet átszerkesztette: PozitívFeri ]

#47 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 7. - 19:39

Csihumej!A "Mire jó, minek kell, mit lehet vele elérni, és egyáltalán mi ennek az egésznek az alapja, felépítése." nem rossz kérdések, de beszélhetnél esetleg arról is, hogy érdemes-e rendszeresen (pl félévente-évente :confused: )"átmozgatni" ezzel az állatot, mert azt hallottam, hogy embereknek ajánlják félévente. Most momentán ez jutott eszembe, ha van még tipp, akkor írom.Ha nem nagyon jössz házhoz, akkor legalább valahol Budapesten legyen az elõadás (persze ha városszintû gondolkodásra gondoltál Posted Image ), mert az sokaknak elérhetõ.A lócsontkovácsos/masszõrös tanfolyamról még mindíg kérdezném, hogyKell-e valami elõképzettség?Hét közben, vagy végén szokott lenni a tanfolyam, vagy attól függ, hogy a tanulók mit kérnek, hogy oldják meg az idõpontot?Ezek a kérdések most csak tájékozódó jellegûek, de tényleg érdekelne. Elõre is köszi.

#48 csihumej

csihumej

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 8. - 20:32

Üdvölet mindenkinek!A bioenergetikus nõrõl én is hallottam, de - bármilyen fura - még nem találkoztunk. Legalábbis akkor nem, mikor én is ott voltam. Úgy tudom, már nem ténykedik együtt Andrással. De majd rákérdezek. - Az ember nem sokban különbözik az állattól (csontkovács szempontból sem). Vagyis, éppúgy célszerû havonta! ellenõrizni a jószág mozgásrendszerének mûködõképességét, mint az emberét. Nálunk, ha ez évente megvalósul, akkor már jó. - A tanfolyamról:Lesz, ha van rá konkrét jelentkezõ.(Nem csak érdeklõdõ, aki csak ígéri a jövetelt.)Valószínûleg Bp.-en tartom, mint a többit. Az idõpont, kezdés, mindig megbeszélés, egyeztetés alapján mûködik. De általában négy hétvége szokott lenni. A többi, személyes megbeszélés alapját képezi. Vagyis, valójában kit érdekel?

#49 csihumej

csihumej

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 8. - 20:38

Ez még kimaradt:Jó, ha van valamilyen eü. képzettsége a jelentkezõnek, akkor haladósabb a dolog. Ha nincs, akkor állatgondozó legyen, vagy legalább olyan, aki látott már lovat járás közben, karámban, hogy ne tök hülyén kezdje a tanulást.

#50 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 14:20

Eredeti szerzõ: Vigasz: www.csontmester.hu de pár hozzászólással ezelõtt már írtam. 4 fõ esetén 30000-.Ft körül lenne a tanfolyam jegyzettel együtt, Budapesten. Én még mindig tartom, hogy mennék Én is beterveztem tavaly egy ilyen tanfolyamot magamnak, addig jutottam hogy felhívtam, és közölte hogy ez nem egy 52kilós nõnek való meló. :( Ez a pechem... Ami tetszene, ahhoz kicsi vagyok.. :rolleyes:

#51 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 9. - 21:57

megtanulni akkor is ér, nem? Amíg saját magunk örömködésére illetve lovaink kezelésére használjuk, addig csak nem számít a súly...

#52 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 20:26

Vigasz! Natos!Engem is érdekel a tanfolyam, de csak akkor tudok benne lenni(30-40e Ft-ért be tudom vállalni, de inkább 30), ha összejön 3 emberke, de jobb, ha 4.Titeket melyik része érdekel? A masszázs, vagy a csontkovács? Részemrõl a csonkovácsos, de ha nincs rá mód, a masszõrben is benne lennék.Hozzuk már össze ezt a dolgot!Ha komolyan jöttök, én is megyek, így össze(csont)kovácsolás :) is lesz egy kicsit, mert némileg megismerjük egymást, és akkor így a díj/fõ is kevesebb. Nos? :kocc:Átszerk oka: láthatóvá kellett tennem egy g-t. [ Január 13, 2005, 10:17: Az üzenetet átszerkesztette: Dreamcatcher ]

#53 csihumej

csihumej

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 9:12

Sziasztok!Senki kedvét nem akarom elvenni a tanulástól, de tényleg lényeges a súly, és a fizikai erõ. Egy csontkovács nem csak a saját lovát tudja kezelni, hanem ha kell, másokét is. Gondolj bele: elhívnak egy szép nagy muraközihez. Én kereken 100 kiló vagyok, de sokszor ez is kevés. Azt meg nem lehet mondani, hogy "kérem én csak a nyakát kezelem, a többit oldják meg"

#54 csihumej

csihumej

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 9:15

Ez megint kimaradt:A lovak (és kutyák)masszázs és csontkovács kezelése együtt van. Nincs különválasztva.

#55 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 20:58

Drága Csihumej!Ha néha még erre tévednél, légyszíves még azt írd meg, hogy a fentebb említett tanfolyam végeztével kap-e a résztvevõ valami (hivatalos) elismerést arról, hogy tényleg elvégezte a tanfolyamot?

#56 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 21:05

Lómasszni, kutyamasszni akarok! :)

#57 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 18:39

Üdv mindenkinek, aki még néha belenéz ebbe a témába!Csihumej utólagos engedélyével közvetíteném e-mailje idevágó részét, tehát:Akirõl kiderül a tanfolyam végére, hogy megfelelõ módon érti, és tudja végezni, kap oklevelet arról, hogy elvégezte. :)Viszont szomorúan olvastam, hogy egyre kevesebb tanfolyamot tud tartani. :( Akinek kérdése van, lehetõleg e-mailben keresse!Van még valaki, akivel nem vettem fel a kapcsolatot, és igaziból érdekli a tanfolyam???

#58 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 20:03

Üdv mindenkinek!Ma beszélgettünk Csihumejjel a tanfolyamról, és röviden összefoglalnám az elhangzottakat. Tehát:-a tanfolyam 40 órás, a jelenlegi felállás szerint hétvégenként 10 órát tanulnánk, de erre heti 1 napot kéne fordítani, tehát vagy a szombatot, vagy vasárnapot kell rászánni-a kutyák és lovak masszázsolása-csonkovácsolása együtt van-jegyzetet biztosít -a helyszín általában Bp, az idõpontok közös egyeztetés alapján kerülnek a naptárba- jövõ vasárnap kezdünk!!! Ezeket az infókat azért közöltem itt le, mert idáig nem csordult túl a lelkesedés, de ha van még érdeklõdõ, és meg tudja oldani, akkor jöhetne velünk tanulni. [ Február 26, 2005, 19:10: Az üzenetet átszerkesztette: Dreamcatcher ]

#59 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 20:24

akkor én biztos nem menek, épp dolgozom ...

#60 Kanga

Kanga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 21:23

Utolsó lehetõség, hogy a tavalyi áron gyertek (750Ft/h)!!!Aki jövõ hét után kezdi, annak 1500Ft/h lesz.3-an megvagyunk, még 1 fõ befér a csapatba.Csak most, csak velünk, csak nektek!

#61 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 17:49

Kanga, volt végül tanfolyam? Engem érdekelne...

#62 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 14:36

Aniko!Ha megengeded válaszolnék Kanga helyett! :)Szóval tanfolyam az volt, és én még mindig gyûröm. Kangáékkal megtanultuk az elméleti alapokat, aztán volt egy dolgozat belõle. Azon túlvagyok, az eredmény (a nem betontördelõ-vasgyúró alkatom miatt+ a válaszaim miatt is) az lett, hogy lómasszázs részlegen vagyok! Mostanában tanulom a "nevezetes pontok"-at, jönnek az energiapályák stb. Igazából tippem sincs már, hogy mikor is fejezem be, mert a nyár az teljesen kiesett ebbõl a szempontból, és a mostanában elérhetõ max intenzitás a heti 1 hétvégi találkozó. (Az is redukálódik, mert a tanár nem mindig ér rá, a lótulaj szintén, és azért nekem is adódnak feladataim) Szóval Kangáékkal nem tudom mi van, tesztet már nem is írtak - vagy csak nem együtt írtuk? :confused: (Kanga! Mondjál nekem valamit! Jöhet akár magánban is.)

#63 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 8:52

Sziasztok!Tudom, hogy nem ide tartozik, de az egészség topikon nincs nagy élet. Sürgõs lenne a véleményetek a ló-csontkovácsolásról. Szerintetek egészséges(nek tûnõ), 14 éves ugrólónak, aki tavaly nem versenyzett, érdemes-e elismert csontkovács általi egyszeri kezelés? Nagy méretû, hosszú derekú lóról van szó.

#64 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:35

Nálam hétfõn volt a csontkovács...Én szinte csak ugy ismerem, hogy egyszeri kezelés van.....kivéve, ha valamit nem vett észre, mert olyan sok "kovácsolnivaló" volt, vagy máshol van a baj, vagy tényleg nagyon sok éves és nagyon sulyos az elváltozás, akkor visszajöhet a baj. Az enyém 6-8 hét mulva még egyszer jön majd kontrollálni....akiknél már volt a lovardában, mind azt mondták, hogy tényleg elég 1 kezelés.

#65 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:38

Sziasztok!Tudom, hogy nem ide tartozik, de az egészség topikon nincs nagy élet. Sürgõs lenne a véleményetek a ló-csontkovácsolásról. Szerintetek egészséges(nek tûnõ), 14 éves ugrólónak, aki tavaly nem versenyzett, érdemes-e elismert csontkovács általi egyszeri kezelés? Nagy méretû, hosszú derekú lóról van szó.

Hozzászólás megtekintése

Attól függ, ki az az elismert!

#66 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:50

Pendemonium!Természetesen nem nevesítenék. Azt hiszem Bp-rõl jön. Nem is hozzánk, csak-mivel nem olcsó, szeretnénk tudni, megéri-e elvinni a lovat. Hallottam olyat, hogy a kezelés után nem volt lényeges javulás, olyat is, hogy szuperul, lazán ment a ló utána, és olyat is, hogy rosszabb lett.Ugyhogy nagy a dillemma...Magicm!Neked miért jött a csontkovács?

#67 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:50

Attól függ, ki az az elismert!

Hozzászólás megtekintése

Ja, csak akkor nem az a kérdés, hogy ELÉG-e egy, hanem hogy nem volt-e az az egy is felesleges (mármint nála) :D

#68 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:58

Ahoz, hogy egy egészséges ló szuperul, lazán menjen, minek csontkovács? :confused:

#69 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 9:58

Nálam nem volt nagy baj.....vagy ki tudja, hogy mit éreznek néha ezek a szegény lovak, mert jajgatni nem tudnak....az enyémnek amugy is lapos a járása és néha olyan kelletlenül ment, nem is tudom.....az olyan, mikor az anya érzi, hogy a gyereknek valami baja van. Nemrég meg elkezdte, hogy akár szabadon futkosásnál is ügetésbõl lépésbe visszaváltásnál összecsuklott a (valszeg) a jobb lába....szoval hirtelen lesüllyedt az egész hátsója.....olyan, mintha megbotlik, de az elõl van.Irtam ennek a csajnak (õ állatorvos és pluszban van ilyen csontkovácsoló kiképzése) és visszairt, hogy ez jele olyan csigolya blokkolásnak (bocs, de ezeket a kifejezéseket nem tudom magyarul, nem is tudom hol kéne utánanézni).Ami engem meglepett: eddig fel se tünt, csak mert most más: a lovam eddig olyan volt, mintha karót nyelt volna.....a kezelés óta külön mozog a feje meg a nyaka......azért annyira nem volt szürnyû elõtte.....nehéz ezt igy elmondani....kezelés után el kellett mennünk sétálni és jobbra-balra nézelõdött (menet közben), meg bólogatott a fejével, ilyet még sose csinált. Szóval sokkal lazább lett tényleg.....péntekig csak talajmunka meg séta van, sazombaton lovagolhatok elõször, már kiváncsi vagyok...Nálatok mi (volt) a gond????

#70 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:00

Ahoz, hogy egy egészséges ló szuperul, lazán menjen, minek csontkovács? :confused:

Hozzászólás megtekintése

Azért mert vannak olyan lovak, akik nem TUDNAK lazán menni..

#71 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:44

Igazából nincs konkrét gond, csak hogy van ez a lehetõség, érdemes-e nem beteg lónál alkalmazni, vagy felesleges pénzkidobás?

#72 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:49

NAmost ez itt nagyon off.Ami azért is nem túl jó, mert elõfordulhat, hogy aki tudna egészségügyi dolgokban segíteni, az ezt itt nem olvassa. Szóval az offon túl még rendes választ sem biztos, hogy kapsz, de vígasz lehet, hogy ezt egy most jobban pörgõ topikban tapasztalhatod meg. ;)

#73 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:52

Ahoz, hogy egy egészséges ló szuperul, lazán menjen, minek csontkovács? :confused:

Hozzászólás megtekintése

Nem a szuperul, lazán menésrõl van szó. Minek a masszázs az egészséges embernek? Mert utána minden izma lazább lesz, azok is, amelyeket max csak komplex tornával tudna megmozgatni. Gondolom, a csontoknál is lehet valami hasonló

#74 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:52

Hogy érdemes-e, azt nem tudom.....mert nemrég még nem igazán hittem ilyen dolgokban (de tudtam hogy van)....érdekes módon a lovak nagyon jól reagálnak az alternativ gyógymódokra. Állitólag minden lovon van legalább valami kicsi dolog, amit egyenesbe lehet hozni és utána jobban fogja érezni magát. És ha az ember utána nyugodtabb, már akkor is valahol megérte.....De persze nem mindegy, hogy ki csinálja.....én is elõször gondolkodtam, hogy hivok egy fiatal olcsóbb dokicsajt.....de azt hiszem jól tettem, hogy e mellett döntöttem, a másikról épp most vitáznak, hogy jó-e. Ha megnyugtatod a lelkiismeretedet és megvan rá a pénzed.....miért ne? Ha jó az illetõ, csak nyerhettek.

#75 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 10:58

NAmost ez itt nagyon off.Ami azért is nem túl jó, mert elõfordulhat, hogy aki tudna egészségügyi dolgokban segíteni, az ezt itt nem olvassa. Szóval az offon túl még rendes választ sem biztos, hogy kapsz, de vígasz lehet, hogy ezt egy most jobban pörgõ topikban tapasztalhatod meg. ;)

Hozzászólás megtekintése

Igazad van, de azért annyira mégse off, mert nálunk tuti hogy 90 % azért hiv csontkovácsot, mert lovaglás közben felmerül egy probléma: a ló egyik oldalra nem ugy dolgozik, mint a másikra, nem emeli eléggé a lábát.....sokan magukban keresik elõször a hibát és tényleg segitséget kérnek lovaglási téren. Aztán szóbajön a csontkovács. És kezelés után sok probléma már fel se merül, mert a ló sokkal könnyebben csinálja meg a gyakorlatokat.

#76 rorsi

rorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:06

Persze, az nálunk is probléma, hogy az egyik oldalra nem úgy dolgozik, mint a másikra, de én az ilyet csaknem természetesnek veszem, hiszen volt róla szó, hogy miként lehet lóhátról enyhíteni a problémát. Mindenesetre megkönnyítené a ló és lovasa életét, ha akár csak ezen tudnának földrõl segíteni. Meg valóban: talán a ló is jobban érzi magát...

#77 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:12

a ló egyik oldalra nem ugy dolgozik, mint a másikra,

Talán ezt tényleg érdemes lenne másik topicban kivesézni. Ez engem is érdekelne, hogy vajon ilyen esetekben a csontkovács tud-e hozzájárulni a javuláshoz. Természetesen nem azt várom, hogy jön megnyomja a ló hátán azt a biztonyos pontot és utána indulunk a Szent-György díjon, hanem ha valóban szervi okok miatt is nehezebben dolgozik az egyik oldalra akkor azon talán tud segíteni egy csontkovács.Nem megyünk át abba a topicba ezzel a kérdéskörrel?

#78 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:14

Ha már ilyeneken gondolkodsz, arra vigyáz, rengeteg kókler rohangászik piciny országunkba. Dumájuk van olyan, még azt is elhiszed a lovadnak szárnya van. Az ember hiszékeny, de nagyon. Erre példa. Csináltam egy tesztet (teljesen ingyeneset), kis flakonokba töltöttem motor olajat. Jött az ügyfél, kérdezte van é olaj adalek. Van a NASA fejlesztette ki. Beleöntöttem a motorba. Az ugyfél esküdözött, hogy sokkal halkabban jár a motor, meg kevesebbet fogyaszt. Bocs de ezt le kellet irnom. Csak azt akartam érzékeltetni, ha valaki egy picit ért a lovakhoz, s azt mondja magárol, hogy csontkovács, ugyan azt megtudja tenni veled, amit a példában irtam.( ja az igazoló papir, meg sok egyéb van kilóra)

#79 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:18

Pont ezt kérdeztem a csajtól, hogy egy jó lovas tudja-e ezeket a problémákat enyhiteni? És azt mondta, hogy ahhoz borzasztóan jó lovasnak kell lenni. Ha a ló ugy néz ki, hogy minkét oldalra hasonlóan jól megy, annak lehet az oka az is, hogy jóságos, tudja mit követelnek tõle és "összeszedi magát".....de az ami ott egy picit félrecsuszott, az marad. Én azt is megkérdeztem, hogy egy gyenge lovas tényleg annyi kárt tehet-e a ló hátában. Erre pedig azt válaszolta, ha valaki ugymond lóbarátul lovagol, akkor semmi esetre sem! pld. a tulzott összeszedettség károsabb, mint hagyni a lovat menni, ahogy akar. Ezek az eltolódások a gerincben általában csikó korban keletkeznek: elesett a legelõn, szállitóban majdnem felborult.....általában nem olyan nagy látványos balesetek az okai, hanem apró dolgok, ami az évek során fixálódott.....kb. ilyesmi....és ezt segiti feloldani a csontkovács. De persze tudni kell, hogy mit hol és mennyire kell és lehet helyrerakni. És ebben a témában itt a nehézség: megbizni valakiben.....

#80 magicmausi

magicmausi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 11:21

Ha valaki nyit valahol valamit átmegyek......csak szóljatok......Én irtam, hogy nálam csak olyan jöhetett szóba, akinek állatorvosi képzettsége van....olyan falusi vajákosasszony (férfi) aki ugy született hogy tudja......na annak a nevét se jegyeztem meg!!!!!De nem tudom, hogy otthon van-e ilyesmire hivatalos képzés........oszteopát (osteophat) vagy Chiropraktiker ilyesmiHozzáteszem gyorsan, hogy én most elrobogok lovazni, de délután, legkésõbb este leszek....ha máshol nyittok valamit szóljatok, hogy megtaláljam :D

Edited by magicmausi, 2006 március 29. - 11:23.