Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagy átverések


  • Please log in to reply
4459 válasz a témához

#81 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 8:39

Ilyen csaló-gyanus hirdetésekre gondoltok? Festett sodrott appaloosaként....

#82 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 8:44

Pff, "gyönyörû". De ezt vajon hogy képzelik? Hogy nem tûnik fel a vevõnek, hogy ez festék? Nemtom mivel festik be, de nem kopik le, mire oda kerül a sor, hogy valami gyanútlan ember jelentkezik, hogy megnézze? Kíváncsi lennék, sikerült-e már ilyen lovat eladnia valakinek.

#83 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 9:00

no és mi lesz az állítólagos papírjaival? egy papíros appi eltér egy nullásra sütött sodritól jelentõsen papírban is. amúgy meg mi vagyunk helikopterek, ez a genova davinchi (SIC) biztosan egy híres appi fedmén.

#84 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 9:00

(ez nagyon gáz!!! "tisztavérû" meg " igazi western jelegü " sic!!! )

#85 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 9:19

Már le is került a hirdetési oldalról..... ;)

#86 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 9:20

Sziasztok,

Nekem van egy gyanús lovacska fent a lovasok.hu-n teljesen olyan mint az én drágaságom akit még anno a kilencvenes évek végén lovagoltam. Csak az a gáz, hogy tõlem nagyon messze van (én Pesten a ló Ibrányban) így sajnos nem tudom megnézni, de ha valakinek esetleg közel van és megnézné annak tudnák pár jellegzetes infót adni a lovacskáról. A hirdetésben 10 évvel fiatalabb mint amit én ismertem, de a fajta, név méret, szín stb. egyeznek belinkelem a hirdetést azért hátha valaki arra jár...
Hirdetés

Üdv,
Ildi

#87 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 11:35

Épp a mai nap történt: Felhívott a párom a Lovasok.hu-ról egy eladó lovat.Oda az volt írva,hogy érvényes útlevéllel rendelkezik,aztán mikor fölhívta kiderült,0-s a sütése és nincs érvényes útlevele(de még érvénytelen sem). Mikor ezt megkérdezte ,szóvá tette,miért így rakta föl a lovat,a válasz az volt,mert akkor senki nem hívná õt föl a ló miatt,és még csak érdeklõdõ sem lenne rá. Trükkös.... :D

#88 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 11:53

Mert így aztán jobb, mert legalább hívogatják, igaz így sem veszi meg senki, mert olyan hívja, aki útlevéllel és nem 0-ás sütéssel szeretne lovat. De való igaz, így legalább hívják.... :kir: Biztos jobb érzés, hogy így legalább beszélnek vele.... :dev:

#89 Agapae

Agapae

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 12:05

Tényleg nem tudom mit gondol az ilyen ember...???!!!Aki azért hívja föl mert megnézte a leírást róla,és meg akarja venni,nem lesz neki mind1,h van e útlevele,vagy nincs..... Már a tanyáról sem lehet hivatalosan elhozni útlevél nélkül...

Edited by Filly, 2009 május 19. - 13:07.


#90 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 12:26

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

Ennek a lónak a dijugratas.hu-n semmieredménye, ahoz képest, hogy a hirdetés szerint B1, B2.-ben versenyez. De még a múlt évre sincs semmi.

http://www.dijugrata...t...=10&ev=2009


Létezik egyáltalán olyan hirdetés, aminek legalább 90% az igazságtartalma. Szerintem sajna ez hûen tükrözi a mai magyar lovas bizniszt.

Edited by furiosojr., 2009 május 19. - 12:29.


#91 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 19. - 19:34

Köszönjük mindenkinek! Igen pont ilyenekre gondolunk, tehát írjatok a hiba üzenetbe!

#92 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 0:51

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

Ennek a lónak a dijugratas.hu-n semmieredménye, ahoz képest, hogy a hirdetés szerint B1, B2.-ben versenyez. De még a múlt évre sincs semmi.

http://www.dijugrata...t...=10&ev=2009
Létezik egyáltalán olyan hirdetés, aminek legalább 90% az igazságtartalma. Szerintem sajna ez hûen tükrözi a mai magyar lovas bizniszt.



VIGYÁZAT!

Az elsõ hirdetést felrakó emberünk akart velem március közepén lovat cserélni egy szerinte "szuper jól képzett, birka szelíd, C0-ra felkészített csodalóra". Elhozta az ember a lovat hozzánk, hogy kipróbáljam. A ló egyrészt botrányosan xarul nézett ki, de ez a legkevesebb gond. Totál képzetlen volt, az ürge tök ideges és miután „speciálisan” felszerelte a cuccaimmal, de egyedül, hiszen a ló hevederiszonyos, zabla iszonyos és nem szereti, ha a jobb oldalán állnak ezért kitessékelt a boxból. Majd miután fél órája pörgette vadul a lovat lábvédõk és mindenféle kikötés nélkül futószáron, óvatosan megkérdeztem, hogy esetleg felülhetnék-e kipróbálni. Mondta, hogy majd elõbb õ ülne fel…Úgy kezdte, hogy jobb kézen ügetett rossz lábon 10 percet körbe-körbe, majd bekergette vágtába…A ló végig az inát taposta és beejtett háttal le volt tekerve a feje szügyig. Aztán végre felültem. Mondta a csávó, hogy de nagyon vigyázzak, ne érjen a nyakához a szár, mert megijed tõle. Ezután elkezdtem vele sétálni. 5 méter után a ló megtorpant, majd behúzta a farát, fejet föl és full vágta az istálló felé. Gondoltam körre veszem, csak nem ismerte a szársegítségeket. Az istálló elõtt nyomott úgy 40-rõl egy satuféket, mire én sajnos derékszögben a félig fagyott földbe csapódtam. Eredmény? Keresztcsont-törés és agyrázkódás. Irány a kórház. Õ boldogan elfogadta a benzinpénzt (megállapodásunk szerint ez lett volna mindösszesen a csere értéke, 30e Ft állítólagos benzinköltség, HA létrejön a csere…), majd fénysebességgel felrakták a lovat és elhúztak. Bent voltam a traumatológián 1 hétig, majd járókerettel elkezdtem újratanulni a járást…király volt. Aztán otthon fetrengtem még pár hétig kábé magatehetetlenül, míg végül talpra álltam mankók nélkül. Csakhogy ekkor jött a java. Egy úgynevezett poszt-kommóciós szindróma, ami annyit tesz, hogy az agyrázkódás során kis bevérzés és ödéma keletkezett az agyamban aminek a hatására brutális rosszullétek alakulnak ki, pokoli fejgörcs, ami csillapíthatatlan. Ezen kívül iszonyatos hányinger, szédülés, gyengeség, látászavar, hallászavar, légzészavar és kábé halálfélelem. Ismét kórházba kerültem, ezúttal a neurológián feküdtem 4 napot. Azóta eltelt 1 hónap, kb. 1 hete vagyok önellátó, de még néha visszatérnek a fejgörcsök és a szédülés.
A munkahelyemen a baleset elõtt 1 héttel kezdtem el dolgozni. Hosszú távúnak és megbízhatónak indult végre, sok-sok szenvedés után. Hát ott a baleset hallatán fel is mondtak. Megígérték, hogy visszavesznek. Csakhogy én teljes munkaidõben ilyen típusú fizikai munkát nem fogok tudni végezni egyelõre. Holnap derül ki, hogy beleegyez-e a vezetõség, hogy részmunkaidõben beugrós emberke legyek átmenetileg. A bibi csak az, hogy engem egy fix csapatba, hosszútávra, fix és strapabíró embernek terveztek. Csakhogy én már nem vagyok az a szívós, jó állóképességû munkaerõ, mint akit várnak vissza. Arról nem beszélve, hogy nem csak a testi, de a lelki traumából is fel kell gyógyulni. Újra kell úgymond szocializálódnom. Pláne, hogy emberek között kell dolgoznom, emberekkel kell foglalkoznom. Jövõ héten kell elvileg kezdenem. Azt mondták, tovább nem várnak. Jelenleg tudok sétálni egyhuzamban úgy fél órát, majd kis pihenõ és légszomj után még 30 percet rá tudok húzni. Ezután légszomj, szédülés, fejgörcs, füldugulás, stb. 5 napja elkezdtem bicajozni az utcán is. Az még húzósabb, de fejlõdök.
Ugyanakkor megértettem az üzenetét ennek a balesetnek. A lovam – akit az edzõm lovagol és jó kezekben van – eközben szabályosan megtáltosodott. Rájöttem, hogy õ számomra A Ló. Azt is tudom, hogy a Családomra és a Páromra is mindenben számíthatok. Ezt pedig köszönöm nekik.

Nem tudom, hogy az embernek errõl a lóról fent van-e még a hirdetés, de mindjárt megkeresem és belinkelem az összes többit.

#93 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 1:07

Íme a többi hirdetése:

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

A szóban forgó lovacska ezek közül ez lenne:

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

#94 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 6:41

VIGYÁZAT!

Az elsõ hirdetést felrakó emberünk akart velem március közepén lovat cserélni egy szerinte "szuper jól képzett, birka szelíd, C0-ra felkészített csodalóra". Elhozta az ember a lovat hozzánk, hogy kipróbáljam. A ló egyrészt botrányosan xarul nézett ki, de ez a legkevesebb gond. Totál képzetlen volt, az ürge tök ideges és miután „speciálisan” felszerelte a cuccaimmal, de egyedül, hiszen a ló hevederiszonyos, zabla iszonyos és nem szereti, ha a jobb oldalán állnak ezért kitessékelt a boxból. Majd miután fél órája pörgette vadul a lovat lábvédõk és mindenféle kikötés nélkül futószáron, óvatosan megkérdeztem, hogy esetleg felülhetnék-e kipróbálni. Mondta, hogy majd elõbb õ ülne fel…Úgy kezdte, hogy jobb kézen ügetett rossz lábon 10 percet körbe-körbe, majd bekergette vágtába…A ló végig az inát taposta és beejtett háttal le volt tekerve a feje szügyig. Aztán végre felültem. Mondta a csávó, hogy de nagyon vigyázzak, ne érjen a nyakához a szár, mert megijed tõle. Ezután elkezdtem vele sétálni. 5 méter után a ló megtorpant, majd behúzta a farát, fejet föl és full vágta az istálló felé. Gondoltam körre veszem, csak nem ismerte a szársegítségeket. Az istálló elõtt nyomott úgy 40-rõl egy satuféket, mire én sajnos derékszögben a félig fagyott földbe csapódtam. Eredmény? Keresztcsont-törés és agyrázkódás. Irány a kórház. Õ boldogan elfogadta a benzinpénzt (megállapodásunk szerint ez lett volna mindösszesen a csere értéke, 30e Ft állítólagos benzinköltség, HA létrejön a csere…), majd fénysebességgel felrakták a lovat és elhúztak. Bent voltam a traumatológián 1 hétig, majd járókerettel elkezdtem újratanulni a járást…király volt. Aztán otthon fetrengtem még pár hétig kábé magatehetetlenül, míg végül talpra álltam mankók nélkül. Csakhogy ekkor jött a java. Egy úgynevezett poszt-kommóciós szindróma, ami annyit tesz, hogy az agyrázkódás során kis bevérzés és ödéma keletkezett az agyamban aminek a hatására brutális rosszullétek alakulnak ki, pokoli fejgörcs, ami csillapíthatatlan. Ezen kívül iszonyatos hányinger, szédülés, gyengeség, látászavar, hallászavar, légzészavar és kábé halálfélelem. Ismét kórházba kerültem, ezúttal a neurológián feküdtem 4 napot. Azóta eltelt 1 hónap, kb. 1 hete vagyok önellátó, de még néha visszatérnek a fejgörcsök és a szédülés.
A munkahelyemen a baleset elõtt 1 héttel kezdtem el dolgozni. Hosszú távúnak és megbízhatónak indult végre, sok-sok szenvedés után. Hát ott a baleset hallatán fel is mondtak. Megígérték, hogy visszavesznek. Csakhogy én teljes munkaidõben ilyen típusú fizikai munkát nem fogok tudni végezni egyelõre. Holnap derül ki, hogy beleegyez-e a vezetõség, hogy részmunkaidõben beugrós emberke legyek átmenetileg. A bibi csak az, hogy engem egy fix csapatba, hosszútávra, fix és strapabíró embernek terveztek. Csakhogy én már nem vagyok az a szívós, jó állóképességû munkaerõ, mint akit várnak vissza. Arról nem beszélve, hogy nem csak a testi, de a lelki traumából is fel kell gyógyulni. Újra kell úgymond szocializálódnom. Pláne, hogy emberek között kell dolgoznom, emberekkel kell foglalkoznom. Jövõ héten kell elvileg kezdenem. Azt mondták, tovább nem várnak. Jelenleg tudok sétálni egyhuzamban úgy fél órát, majd kis pihenõ és légszomj után még 30 percet rá tudok húzni. Ezután légszomj, szédülés, fejgörcs, füldugulás, stb. 5 napja elkezdtem bicajozni az utcán is. Az még húzósabb, de fejlõdök.
Ugyanakkor megértettem az üzenetét ennek a balesetnek. A lovam – akit az edzõm lovagol és jó kezekben van – eközben szabályosan megtáltosodott. Rájöttem, hogy õ számomra A Ló. Azt is tudom, hogy a Családomra és a Páromra is mindenben számíthatok. Ezt pedig köszönöm nekik.

Nem tudom, hogy az embernek errõl a lóról fent van-e még a hirdetés, de mindjárt megkeresem és belinkelem az összes többit.

Annak ellenére hogy sajnállak Téged!-
Nem tudom hogy melyikõtök (hülyébb) jobban hibás! ? A leírtak után miért ültél fel, mit akartál bebizonyítani? Azt hogy Õ mindezek ellenére nem esett le, Te meg meg mersz halni?
Légyszives a testi épséged érdekében, a jövõben kerüld az ilyen kalandokat! :)

#95 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 6:58

Annak ellenére hogy sajnállak Téged!-
Nem tudom hogy melyikõtök (hülyébb) jobban hibás! ? A leírtak után miért ültél fel, mit akartál bebizonyítani? Azt hogy Õ mindezek ellenére nem esett le, Te meg meg mersz halni?
Légyszives a testi épséged érdekében, a jövõben kerüld az ilyen kalandokat! :)


;)

#96 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 8:52

VIGYÁZAT!

Az elsõ hirdetést felrakó emberünk akart velem március közepén lovat cserélni egy szerinte "szuper jól képzett, birka szelíd, C0-ra felkészített csodalóra". Elhozta az ember a lovat hozzánk, hogy kipróbáljam. A ló egyrészt botrányosan xarul nézett ki, de ez a legkevesebb gond. Totál képzetlen volt, az ürge tök ideges és miután „speciálisan” felszerelte a cuccaimmal, de egyedül, hiszen a ló hevederiszonyos, zabla iszonyos és nem szereti, ha a jobb oldalán állnak ezért kitessékelt a boxból. Majd miután fél órája pörgette vadul a lovat lábvédõk és mindenféle kikötés nélkül futószáron, óvatosan megkérdeztem, hogy esetleg felülhetnék-e kipróbálni. Mondta, hogy majd elõbb õ ülne fel…Úgy kezdte, hogy jobb kézen ügetett rossz lábon 10 percet körbe-körbe, majd bekergette vágtába…A ló végig az inát taposta és beejtett háttal le volt tekerve a feje szügyig. Aztán végre felültem. Mondta a csávó, hogy de nagyon vigyázzak, ne érjen a nyakához a szár, mert megijed tõle. Ezután elkezdtem vele sétálni. 5 méter után a ló megtorpant, majd behúzta a farát, fejet föl és full vágta az istálló felé. Gondoltam körre veszem, csak nem ismerte a szársegítségeket. Az istálló elõtt nyomott úgy 40-rõl egy satuféket, mire én sajnos derékszögben a félig fagyott földbe csapódtam. Eredmény? Keresztcsont-törés és agyrázkódás. Irány a kórház. Õ boldogan elfogadta a benzinpénzt (megállapodásunk szerint ez lett volna mindösszesen a csere értéke, 30e Ft állítólagos benzinköltség, HA létrejön a csere…), majd fénysebességgel felrakták a lovat és elhúztak. Bent voltam a traumatológián 1 hétig, majd járókerettel elkezdtem újratanulni a járást…király volt. Aztán otthon fetrengtem még pár hétig kábé magatehetetlenül, míg végül talpra álltam mankók nélkül. Csakhogy ekkor jött a java. Egy úgynevezett poszt-kommóciós szindróma, ami annyit tesz, hogy az agyrázkódás során kis bevérzés és ödéma keletkezett az agyamban aminek a hatására brutális rosszullétek alakulnak ki, pokoli fejgörcs, ami csillapíthatatlan. Ezen kívül iszonyatos hányinger, szédülés, gyengeség, látászavar, hallászavar, légzészavar és kábé halálfélelem. Ismét kórházba kerültem, ezúttal a neurológián feküdtem 4 napot. Azóta eltelt 1 hónap, kb. 1 hete vagyok önellátó, de még néha visszatérnek a fejgörcsök és a szédülés.
A munkahelyemen a baleset elõtt 1 héttel kezdtem el dolgozni. Hosszú távúnak és megbízhatónak indult végre, sok-sok szenvedés után. Hát ott a baleset hallatán fel is mondtak. Megígérték, hogy visszavesznek. Csakhogy én teljes munkaidõben ilyen típusú fizikai munkát nem fogok tudni végezni egyelõre. Holnap derül ki, hogy beleegyez-e a vezetõség, hogy részmunkaidõben beugrós emberke legyek átmenetileg. A bibi csak az, hogy engem egy fix csapatba, hosszútávra, fix és strapabíró embernek terveztek. Csakhogy én már nem vagyok az a szívós, jó állóképességû munkaerõ, mint akit várnak vissza. Arról nem beszélve, hogy nem csak a testi, de a lelki traumából is fel kell gyógyulni. Újra kell úgymond szocializálódnom. Pláne, hogy emberek között kell dolgoznom, emberekkel kell foglalkoznom. Jövõ héten kell elvileg kezdenem. Azt mondták, tovább nem várnak. Jelenleg tudok sétálni egyhuzamban úgy fél órát, majd kis pihenõ és légszomj után még 30 percet rá tudok húzni. Ezután légszomj, szédülés, fejgörcs, füldugulás, stb. 5 napja elkezdtem bicajozni az utcán is. Az még húzósabb, de fejlõdök.
Ugyanakkor megértettem az üzenetét ennek a balesetnek. A lovam – akit az edzõm lovagol és jó kezekben van – eközben szabályosan megtáltosodott. Rájöttem, hogy õ számomra A Ló. Azt is tudom, hogy a Családomra és a Páromra is mindenben számíthatok. Ezt pedig köszönöm nekik.

Nem tudom, hogy az embernek errõl a lóról fent van-e még a hirdetés, de mindjárt megkeresem és belinkelem az összes többit.



Magadnak kerested a bajt...megkaptad!

#97 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 9:12

Nagyon sajnálom Greyhound! Én is hamarosan (1hónap múlva) megyek lovatnézni az edzõmmel, de ha ránézésre sem okés, fel sem ülünk, ha az edzõm felül, de érzi h sok lenne a ló nekem, fel sem ülök. Többet ér a testi épségem (mondom most, egy felkartöréssel, lóról repülés után :D )

#98 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 9:17

Grey, köszönjük, hogy megosztottad velünk a történeted, jobbulást, egészséget kívánok neked. :) A tanulságot utólag mindig könnyû levonni.

#99 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 10:38

Ééééés ismét a festett appaloosa, mindössze 199.000,- Ft-ért, akciós áron:
http://www.lovasok.h...p...r=&fromfo=1
Jól összekenték szegényt...

Edited by messi, 2009 május 20. - 10:39.


#100 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 10:44

Én mindenkinek megköszönöm, ha az iylen élményei is ide írja . Sajnálom, hogy ezt történt, de õk kizárólag a trükkös eladók, nem is akarnak cserélni csak a penzinpénzre hajtanak, ez is egy mód! Ahhoz, hogy egy ló mire is jó, nem kell ráülni, hiszen jó edzõvel minden ló lovagolhatóvá tehetõ...vagy nem! Vatera - Eladó: vintageboots(290) --ettõl ne vegyetek semmit, mert az utalás után nem küldi el a terméket!!!!!! Fõként lovagló csizmákat adna el!

#101 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 11:44

lovasok

Lehet, hogy én vagyok hüle, de ha nem tisztavérû, akkor lehet nyereghelyen sütött? :hu: :confused:

#102 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 11:52

Nekem inkább az a fura, hogy származási lappal nem rendelkezik, bár lehet, hogy ezt én nem tudom jól, de amelyiknek nincs származási lapja azt mi alapján sütik főleg nyereghelyen?

#103 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 11:57

Én azt sem értem miért nem lehet valos adatokkal meghirdetni a lovat??????? Akkor sem kap érte többet ,mert csak a magam nevébe beszélek,de ha erre a hirdetésre elmegyek amit éppen a kátyus belinkelt akkor sem veszem meg.Jo volt esetleg egy utam az ördögnek és????attol az elado még nem kapott pénzt,vagy nem igy van?Vagy ha valos adatokkal teszi fel ,akkor csak az megy oda akit az a fajta ,forma ,tudásu lo érdekli és lehet nem 500 csak 200-at kap érte de kap.Igy meg semmi.

#104 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:14

Származásilap lehet, hogy csak az eladónál, nincs. Mi is kértünk le szlapot sütés alapján, mer szegény ló addig kavargott már a vásárokba, hogy eltünt a lapja. De azért vigyázni kell a sütés van lap nincs dologgal is mert sütést is buherálnak. Az pedig, hogy miket írnak a lóról lehet nem is rossz szándék, hanem az eladó butasága, gondolok arra, hogy bizonyos helyeken a szürke ló mind lipicai, a sárga mind kisbéri és így tovább. Volt hogy mondja a paraszt bácsi a vásárba, hogy nyereghelyen sütött arab a lova, közben ott virított rajta a kisbéri sütés. Mondjuk neki bácsika ez nem arab sütés. Mire õ, neki azt mondták az. Ettõl függetlenül egy ló szerintem akkor lehet nyereghelyen sütött ha tisztavérû, ha félvér akkor pedig nyakon sütött, de lehet tévedek, és akkor nem bánom ha helyre teszitek a kérdést. És az is furi ebben a hirdetésben, hogy olyan lippes e ló, és a hirdetõnek lip csõdöre is van eladó. De ze csak okoskodás, és óvatosabb is leszek, nehogy rágalmazássá válljak. :kir:

#105 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:27

Kátyus: oda süti a cigány, ahová akarja. :)

Vezér: azért jó neki, ha valótlan adatokkal hirdet és odacsábít, mert ha már ott vagy, majd megpróbál rád tukmálni egy másik lovat. Vagy harmadikat. Vagy megmutatja az összeset, és rábeszél. :)

lovasok


Ezt sem értem, hogy lehet valaki ennyire igénytelen, hogy a sártenger közepén fotózza le az eladásra szánt lovat? Ráadásul fetrengés után? :gm:

#106 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:30

Mondjuk az is röhej, hogy ilyen szép "tiszta" :dev: a meghirdetett ló. Mondjuk ilyenből akad bőven. Csak ez nemtudom, de sztem rossz üzletpolitika. Aniko megelőzött a gondolattal :)

Edited by aryka, 2009 május 20. - 12:31.


#107 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:30

A nyakát.fejét én is néztem nekem is a lip ugrott be elsöre,de nem mertem mondani.De a másik,szinte minden negyedik hirdetö nem tudja milyen lovat árul?Aláirom a bácsikás esetet mert van ilyen hogy tudatlanságbol irnak baromságokat,és kérnek lehetetlen árakat.De akkor is lehet kérdezni ismeröst aki segit,vagy csak én látom igy?A lényeg a lényeg hogy a sok turpisság elöbb-utobb elöjön és a lovacska marad a nyakán.

#108 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:33

Mondjuk 500.000 érte :D hát nemis tudom .... én nem adnám meg az tuti

#109 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 12:38

Anikó ebben igazad van hogy rámdumál másikat.De ha valaki lovat vesz annak van 1 elképzelése tudja mit tud lovagolni, vagy éppen milyen lovat keres.Na ha ez nincs meg akkor nem csak én de senki sem vesz meg olyan lovat amelyiknek ezekhez a kitételekhez semmi köze.És nagyon nem tartom tisztességesnek,hogy mindenféle lökött dolgot leirogatnak,és köze nincs ahoz mikor odaérsz a vásárolando lohoz és teljesen más kép fogad mint amiröl addig beszéltek.Ezért nem tudom megérteni miért jo a sok felesleges hablaty duma a lorol,igenis az igazat kell irni és mondani.Akinek kell az megveszi úgyis ahogy van akinek nem az meg fel sem hív.Ez 1 ferr dolog szerintem.

#110 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:04

Grey, köszönjük, hogy megosztottad velünk a történeted, jobbulást, egészséget kívánok neked. :)

A tanulságot utólag mindig könnyû levonni.



Köszönöm szépen! :ang:

Nos, a történetet nem azért tettem közzé, hogy sajnálkozzatok, milyen pórul jártam én. Higgyétek el, 2 hónap alatt volt rá idõm, hogy levonjam ennek az esetnek a tanulságait. Úgy gondolom, hogy az, hogy a látottak ellenére mégis felültem, hogy kipróbáljam a lovat, egyáltalán nem volt hiba. Megadtam az esélyt, ha már itt a ló, legalább kipróbálom, nem ítélkezek mindjárt a földrõl, hiszen szerencsétlen csóka nem tud lovagolni. Az, hogy ez ilyen szerencsétlenségbe torkollott, úgy gondolom senkinek sem a hibája. Mert abban az adott szituációban, mindannyian a tõlünk telhetõ legeslegjobban viselkedtünk. Én megadtam magamnak a lehetõséget és az esélyét arra, hogy esetleg meggyõzõdjek róla, nekem mégis kényelmes és szépen megy a lovacska, szóval passzol. Az edzõm szintén a legjobbat akarva csak én utánam akart felülni, hogy ne befolyásolja a lovat. Az emberünk pedig szintén a tõle telhetõ legjobb formáját akarta hozni, csak éppen az a mérhetetlen lovas képzetlenség, amivel õ rendelkezik - és én erre akartam a történet leírásával felhívni a figyelmet!!! - kishíján az életembe került. Ha a ló 2 méterrel arrébb csap bele a betonba, akkor nekem tükör tojás lesz a fejembõl (talán kobakkal is... ;) ). Arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a hirdetõ valszeg autodidakta módon "lovagolja be" a lovait. Óvatosságra szerettem volna inteni egy esetlegesen nem túl tapasztalt kezdõ lovast, akit megtéveszt a ló képzettsége. Mert hamisan van lovagolva, egészen más és sajátos segítségeket ismer. Hatalmas felelõtlenség, ha errõl nem tájékoztatja a potenciális vevõt!! Ismerõs vett tõle egy szintén „jól képzett” pónit gyerekek lovagoltatása céljából. Két hónapig szimplán futószáron tanult menni…
Ez viszont tudom, idétlenül fog hangozni, de abból a szempontból hálásnak kéne lennem neki, az elcseszett lovának és a szituációnak, hogy végre felismertem sok-sok jel után, hogy rohadtul kényszerpihenõre kéne mennem, nem gyilkolni magam és a családom, a párkapcsolatom a hajtással...Hát jelentem, elég jól kipihentem magam. :dev: :gm:


Üdv! :ang:

#111 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:17

A nyhs "kisbéri" szürkéhez annyit: a kosz miatt - és tán a bélyegzés nem léte miatt nem látszik a bélyegzése. Sehol! Persze lehet rossz kép is, de ... Másrészt nekem is a lipicai jutott eszembe róla. Szóval ez vagy lipp vagy lipp félvérnek tûnik a feje formája, nyaka alapján fõleg. A legszebb az, amikor egy bármilyen fakó lovat próbálnak fjordnak eladni. Kész röhej! A fjord annyira jellegzetes, aki olyat venne, azt úgysem lehet átvágni.

#112 Mauszin

Mauszin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:23

Greyhound! Jobbulást kívánok én is :ang: egyik ismersõsöm is hasonlóképpen járt, csak õ azért könnyebben megúszta. Remélem az ilyen eladó azért elgondolkodik kicsit, ha ilyen történik....hiszen ez akkor is az õ felelõssége akárhogy is.

#113 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:26

Szerintem talán nem is tudja mit csinált. Zsebrevágta a benzinpénzt (fene a pofáját!) és elhajtott új vevőt keresve. Mivel a hirdetés még fenn van a lovasokon... :(

#114 Jaina

Jaina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:40

Amúgy nem árt szemfülesnek lenni, én eladásnál szívtam meg pont itt a paci.hu-n. Nem átverés, csak egy vicces sztori, ami velem esett meg :) Áruljuk a picike foltos csikónkat, aki júniusban lesz három éve. Gondoltunk egy jót, lefotóztuk és feldobtam ide, meg még néhány oldalra. Erre az elsõ privát mail, ami jött az egy jó lecseszés, hogy mit képzelek én, el akarom adni ezt a lovat 3 éves csikóként, amikor olllyan hosszú a sörénye, hogy biztos legalább a duplája...Megírtam a lánynak, hogy csak tudom, hogy a 6 hónapos korában elhozott csikónk (születése után már elsõ nap is ott voltunk megnézni) mennyi idõs. De õ csak erõsködött, hogy neki vagy 80 lova van és hogy ilyen nincs és miért akarok kamuzni. :D Szóval a tanulság: még ha nem is akarsz átcseszni senkit, akkor is csalónak néznek...

#115 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:40

greyhound, ne haragudj, de emlékszem még, amikor mesélted, hogy végre lovagolsz és annyira nem volt rég, pár éve csak. hogy edzõd van, az dicséretes, de ha látom, hogy a tanítványom egy olyan lóra akar felülni, ami az elõzõ lovas alatt (ha tud az lovagolni, ha nem) problémás, akkor mégis elõbb én ülök fel, mert reálisabban fel tudom mérni a dolgokat, mint a tanítvány. ez a szöveg, hogy nem akarta befolyásolni a lovat... félig csak szövegnek tûnik. egyrészt igen, ha õ rendesen odalovagolja, akkor másképp menne alattad egy képzettebb ló, mint ha te csak úgy felülnél rá, másrészt viszont egy lovaglás alatt csodát nem tud mûvelni vele, ergo annyira nem is tudja befolyásolni a véleményedet, valamint késõbb is sokszor felülnek az edzõk a lovakra korrekciós lovaglásokra, tehát ismét nem lett volna gond, ha õ ül fel.

#116 beild

beild

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:41

Szerintem talán nem is tudja mit csinált. Zsebrevágta a benzinpénzt (fene a pofáját!) és elhajtott új vevõt keresve. Mivel a hirdetés még fenn van a lovasokon... :(


Hát nem tudom, mi anno minõségirányításon azt tanultuk, hogy fontos a jó hírnév, illetve, hogy a vevõ mindig elégedett legyen. Mert bár az elégedetségünknek kevesebb emberrel osztjuk meg, de a rossz hír az mindig is gyorsabban és több emberhez jut el... Én a helyében elgondolkoznék azon, hogy így folytatom-e és akkor pár hónap múlva nemhogy lovat nem fognak venni tõlem, de még csak érdeklõdõk sem lesznek, vagy pedig valós adatokkal és pontos információkkal látom el az összes potenciális vevõt.

#117 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 13:57

Vagy rosszul linkeltek, vagy addigra leveszik a hirdetést, de mindig lecsúszok a festett appalosákról. Pedig úgy megnézném. :D

#118 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 14:06

Csakis a kedvedért egy másik hirdetési felületről, ugyanaz a ló. :gm:
Ráadásul egyszerre kanca is és herélt is a szerencsétlen..

Edited by Filly, 2009 május 20. - 14:55.


#119 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 14:08

Höhöhö! Eltûnt...! :D majd holnap biztos lesz újra, mert nem fogja érteni a T. Hirdetõ miért és hová tûnik el. Képzelj el egy almásszürke sodrit vagy hidegvérû-szerût, amit vélhetõen ecsettel dekoráltak, ugyanis a sötétebb appaloosa "foltok" mind félhold alakúak, ahogy az ecsetet egy nyomással nyomták a lószõrre... A nyakán el is kenõdött a fösték, ahogy a szár hozzáért. Ha legközelebb levadászom, kimentem a képet és beteszem ide. :gm: Asszem ma épp Cézár néven futott a ló... De lehet, h ez másik, mint a tegnapi, arról én is lecsúsztam.

#120 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 14:10

Kisbéri ...