Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#41 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 0:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Prairie Joe:Na, ezekután lehet belémkötni... [/QB][/QUOTE]Szia !Fogadjunk hogy nincs rajtad sapka??????? :D :D De amit fentebb irtál az nagyon ott van!!!!! Posted Image Posted Image Posted Image

#42 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 9:12

Halihó! Most jön egy nagyon hülyének látszó kérdés! Posted Image Szabad a szemébe nézni, vagy nem!? Van aki azt mondja,hogy ha már csatlakozik, akkor semmiképp sem a szemébe nézni, mert azt a ragadozók teszik, s ezzel megijesztem. Egy másik társaság (mostanában volt egy film, azt hiszem a National Geographicon) azt mondja, hogy igenis a szemébe néz, mert csak onnan tudja kiolvasni, hogy mit is gondol a ló. Na most akkor melyiknek higgyek?????? :eek: Okosok, tapasztaltabbak, várom a válaszotokat, mielõtt elkezdenék próbálkozni... köszi, PH

#43 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 10:03

PH!Próbáld ki mindkettõt :D ! Sose tudhatod, hogy a lovad a National Geographicot nézi-e, vagy inkább igazi suttogót olvas Posted Image .A viccet félretéve: én a Roberts könyvet olvasván nem igazán tudtam elképzelni, hogy mûködik ez az egész. Aztán a PKN ranchon láttuk, hogyan dolgozik RC a lovaival. Az igazán tetszett. Most elmondom, hogy mit láttam, mert RC nagyon undok ember :D , úgyse mondja el Posted Image . Egy Huncutka nevû, fiatal lóval dolgozott. Egy kötõfék volt a ló fején, azon egy kb 2 méteres kötél. A ló elindult lépésben körbe és látszott, hogy minden porcikájával RC-t figyeli. RC nem nézett rá, de a kezével mutatta a menetirányt. Amikor hajtani akarta körbe kicsit dinamikusabban, akkor szúrósan ránézett és a testével is tett (inkább a vállával) egy határozott mozdulatot. De ez a "ránézés" csak egy-egy pillanatig tartott.Ember és ló közötti fantasztikus testbeszédnek voltunk tanúi. Ezt egyébként tényleg nehéz elmesélni, fõleg ha valaki lusta írni és még azt sem tudom RC mit szól ahhoz, hogy én itt róla mesélgetek. RC, ha gond azonnal kitörlöm jó?Szóval: a szemébe nézett, amikor hajtani akarta, de nem folyamatosan, csak egy-egy szempillantás erejéig és a földet nézte, ha magához engedte a lovat. És mûködött. Ami kérdés bennem felmerült és jó lenne egyszer errõl beszélgetni, az a vérmérséklet. Az én lovam nagyon izgága, képtelen megállni egy percre, míg RC lovai nagyon nyugodtak voltak. Huncutka pl amikor RC csak magyarázott, ott álldogált a gazdája mellett. Mirza (az én lovam) nem tudja, hogy mi az az álldogálás.

#44 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 12:46

Kriszti2! Szerintem inkább olvas! :D Aztán mekkora a minimális körkarám méret??? :rolleyes: Merthogy nekünk csak egy van, az nem tûnik rossznak és ha a futószár méretbõl indulok ki viszonyítási alapként, akkor lehet olyan 14m átmérõjû... Az elég???És el lehet ezt egyátalán rontani, vagy ha van egy kis indíttatásom, akkor úgyis magamtól rájövök (ill. a ló "rávilágít" a részletekre). Gondolom ártani nemigen tudok, legfeljebb kiröhög a lovam, mondván, "Nééé má, gazdám kicsit makogni equus..." :confused: [ November 20, 2003, 11:47: Az üzenetet átszerkesztette: Paint Horse ]

#45 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 13:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Kriszti2:.. ha gond azonnal kitörlöm jó? [/QUOTE]Eszedbe ne jusson!Sokat veszel le a vállamról. Minden stimmel csak néhány kiigazítást tennék!A kötél négy, négy és fél méter.A körkarám "hivatalos" mérete 9 m. sugarú.A lónak ha a szemébe nézel az nyomás, amitõl el kell mennie.M.R.-et nem ismerem és nem is olvastam. Én elõbb kerültem kapcsolatba a barátaim segítségével a pizzással.Õt követem a magam kedvére, örömére kiegészítve azokkal amit kitalálok magamnak. Körkarámom nincsen. Majd lesz egyszer biztos. De addig még elleszek valahogy. ;) Realcowboy egy Posted Image az Posted Image pofája mögé bújva, csak szeret rosszalkodni! :D

#46 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 14:10

Nem értem ezt a pizzadolgot. Tunnillik kicsi beszél magyar! He? (bandzsító szmájli szõkén) Posted Image

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 16:43

RC!Csak 9m-es körkarám kell? :confused: Azt hittem nagyobb. Valahol úgy olvastam, olyan 15 m sugarú kell.Itt ahol vagyok olyan 9-10 méteres és elkönyveltem magamban, hogy kicsi... :D

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 16:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Kriszti2: Nem értem ezt a pizzadolgot. Tunnillik kicsi beszél magyar! He? (bandzsító szmájli szõkén) Posted Image [/QUOTE]Kriszti! [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000813;p=2#000040"]itt olvasd el a "pizza" dolgot..[/url]

#49 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 17:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: RC!Csak 9m-es körkarám kell? :confused: Azt hittem nagyobb. Valahol úgy olvastam, olyan 15 m sugarú kell.Itt ahol vagyok olyan 9-10 méteres és elkönyveltem magamban, hogy kicsi... :D [/QUOTE]Gondolj bele, hogy akár 30 métert kéne rohannod, ahhoz, hogy meghajtsd a lovat. A 18 méter átmérõ is munkás tud lenni.

#50 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 17:08

Ilusta! Nem figyeltél az átmérõ és sugár jelentésére.Ergo 18m átmérõjû a jó, 15m átmérõjû még megfelelõ, 9-10m átmérõjû kicsi (hacsak nem kisméretû póniló).ellenben a 15m sugarú túl nagy.

#51 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 20:34

PJ! Posted Image Szerintem azért futószáron nem az igazi. Persze mikor a saját lovamat futószáraztam néha tõle is érkeztek a jelek, de nem csatlakozott ...Fec! Ti Bábolnán alkalmázzátok ezt a módszert fiatal lovak belovaglásakor?

#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 20:59

Fec!Tökéletesen igazad van! Posted Image Most hogy újra átolvastam, rájöttem én is! Posted Image Szóval ez itt csak 9m átmérõjû...tényleg kicsi. A ló sem túl nagy, na de nem ennyire! :D

#53 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 21:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Sac: Szerintem azért futószáron nem az igazi. Persze mikor a saját lovamat futószáraztam néha tõle is érkeztek a jelek, de nem csatlakozott ...[/QUOTE]Pedig pl. RC-nek nincs körkarámja, mégis mûködik a dolog futószáron is! Posted Image

#54 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 21:32

Futószáron???Az milyen? Az a lapos, és a szélein piros csíkkal ami a petróleum lámpában van? Vagy a redõny húzó gurtni? Posted Image

#55 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 20. - 21:43

Értsd jól! :D

#56 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 21. - 4:42

Szia Sac!Bábolnán nincsen körkarám. Mégis jól lovagolható, engedelmes, együttmûködõ, a segítségeket értõ lovak kerülnek ki a lovászok kezei alól. Itt nyugodtan lépek be bármelyik boxba, akár kicsi gyerekkel a karomon.A belovagolandó csikókat kantárhoz, hevederhez szoktatják (1-2 alkalom) aztán futószárazzák az udvar egy nyugodtabb sarkában. (ha nyugodtabb csikó15-20m-re a legközelebbi csõdörtõl, ha izgulós, amikor nincsenek kinn.) A futószárazás Müseler és Klimke szellemében folyik, bár errõl talán nincs is tudomásuk a lovászoknak, egyszerûen így kell és kész. Viszont tapasztaltak, és jó megfigyelõk. A futószárazásnál is megfigyelhetõek a csatlakozási jelzések, de mert itt ezzel a résszel kevés probléma van, (hogy ne fogadná el az embert) a hangsúly inkább a szabályos, ütemes jármódok, a hajlékonyság kialakítása és a támaszkodás megtalálásán van.Közben fel-felülnek, (de vannak csikók, amelyikre még korábban a csikóménesben szõrén felülnek a csikósok) és elkezdõdik a segítségek tanítása lovardában. Mindezt mindig határozottan, de nem durván. A lovásziskola beindulásával sok fiatal kerül ide meglehetõs lovasmúlttal és elkeserítõ, milyen durva, erõszakos, követelõ mentalitással közelednek a lóhoz némelyek. Egy ideig eltart míg õk is belátják, csak annyit szabad kérni a lótól amire elõzõleg készség szinten megtanítottuk..Dióson egészen más a játék, nincs futószár se, mégis lehet jól lovagolható, nyugodt angoltelivért kiképezni. De el is lehet rontani a lovakat határozatlansággal, erõszakossággal, következetlenséggel.

#57 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 21. - 20:57

Összegezve. Nem kell körkarám, lehet szögletes is. Ha az sincs,lehet futószáron is próbálkozni, mintegy azzal helyettesítve a körkarámot??? :confused: Jól értettem??? :rolleyes:

#58 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 0:22

Lehet sokféleképpen, de ezzel nem azt mondom, hogy nem nagy segítség a körkarám. Ha van, az jó dolog, jól lehet használni, fõleg problémás lovaknál. Akár csikó, akár felnõtt.Holnap várnak " csak neked tartogattuk" a töretlen, futószárat nen látott de már egy-két alkalommal nyerget, kantárt érzõ csikaszok. Feladat: óvatosan felraknak, vezetõló után két kör a még sohasem látott jártatóban, ahova elõbb el kell jutni. Összesen kb. 1 km mindegy milyen jármódban csak a szájába bele ne nyúljak. Barátságban.

#59 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 13:59

Fec! A legutóbbi két hozzászlásod: Posted Image Posted Image

#60

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 20:05

Ma olyan büszke voltam, ide kell írnom!!! Lovaglás után kiengedtem a lovamat, aki, amíg visszavittem a nyerget, szépen elszállingózott a másik lovarda felé... Nézek utána, ahogy tûnik el a ködben, már vagy félúton járt. Erre utánaszóltam, h Szelcsi, gyere vissza, meg ilyenek és ne tudjátok meg - megfordult és visszaballagott hozzám!!! Olyan jó érzés volt... :rolleyes: Csak ezt akartam megosztani. :D

#61 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 21:17

Dé! Ne bízd el Magad, lehet, hogy nem lesz ez mindíg így! Valahol már leírtam, hogy a mi lovunk amíg az idõjárás engedi, s nincs sár, napközben legelõn van tartva, nyáron éjjel-nappal. Amikor megyek lovagolni, átöltözés után kimegyek érte a legelõre, megfelelõ távolságból szólítom, kiválik a többi közül, s odajön hozzám. Persze kap érte jutalomfalatot.Vannak azonban olyan napjai - aránylag ritkán - amikor a legelõn nem tudom megfogni, s oda sem jön hozzám. Ilyenkor elindítom õket föl a karámba, az csak egy kisebb, zárt terület, talán ott könnyeb lesz vezetõszárra venni. Néhány esetben csalódni kellett, mert 10 m-nél nem engedett közelebb magához, sõt, volt, hogy kiugrott a karámból, s irány vissza a legelõre. Ilyenkor aztán ráhagytam, s kiengedtem a többit is. Másnap gond nélkül odajött hozzám a legelõn, ha szóltam neki. Aki ez ügyben okosabb, mint én, legyenszíves adjon erre valami magyarázatot!

#62 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 21:38

Huhh, Carmenanya meg szinte soha sem engedi megfogni magát. Volt már, hogy vittem neki almát, és elkezdte harapni, mikor elõvettem a vezetõszárat, akkor elrohant... ha szólítom a nevén, akkor figyel, de mindig elrongyol, amint meg akarom fogni. Csak vödörrel lehet kicselezni, még ha üres is a vödör, akkor is meg lehet fogni... ki érti ezt? :eek:

#63 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 23. - 17:29

[url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=000171&p=14#000527"]I T T[/url] folytatom. A topiccímtõl eltérõ csikókiképezésrõl.

#64

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 1:43

Jót, tudom, Szelcsinél is ha olyan napja van, letojja magasról, h mit szeretnék... De azért még örülök neki! Posted Image Posted Image Posted Image

#65 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 22:54

Nagyon tetszett, amiket írtatok a csatlakoztatással kapcsolatban. Eldöntöttem, hogy mindenképpen kipróbálom. Ez persze tolódott, mert nincs is körkarámunk, meg saját futószáram sem, futószárazni sem tudok (csak elmélteben :D ). De ma úgy gondoltam, itt az alkalom. Eszkábáltam egy futószárat (két kikötõbõl....jó, tudom, veszek egyet) és a lovamra csak a kötõféket meg ezt a kötelet raktam. Mivel gyakorlott futószárazó (ellentétben velem) minden jól ment. Szóra lépett, ügetett és vágtázott is, mindkét kézen. Ostorom sem volt, csak a pálcám, de nem is kellett, csak néha odacsaptam a saját lábszáramra és a ló már gyorsított is :D . Tiszta boldog voltam, hogy így megy a kicsikém Posted Image .Azonban egy valami sürgetett: az idõ...vagyis a Párom. Már majdnem beleegyeztem, hogy menjünk, majd legközelebb....amikor végre elkezdte azt a bizonyos szájmozgatást is! (A nyaka, feje már úgy volt, ahogy olvastam, hogy lennie kell) Na, akkor mégsem hagyjuk abba!Megint irányváltás, folytatjuk. Jelek megvannak, még ha apróak is. Elfordultam, összementem picire :rolleyes: és vártam. Odanézett, majd odafordult. Vártam, de nem jött :( . Lassan elindultam, és jött utánam! Szép lassan mentem, irányt változtattam, és követett! Annyira boldog voltam.Végülis nem teljes, hanem félsikerként könyveltem el, mert hát csak akkor indult meg felém, amikor távolodtam. De elsõre ez nekem bõven elég. Nagyon-nagyon szeretem ezt a sárgát!Ja, és futószárazás közben már annak is örültem, hogy semmi ellenszegülés, és szóra is mûködik a drága ;) .Jó este volt.

#66 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 23:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Hajnal4: Nagyon tetszett, amiket írtatok a csatlakoztatással kapcsolatban. [/QUOTE]Nekem annyira nem!A csatlakozás lehet elktromos, vasúti, és még sok egyéb! ;) Lónál akkor keressük a csatlakozást ha még nem ismeri az embert közelebbrõl.

#67 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 23:33

Ne rontsd el az örömömet :rolleyes: !Most mindjárt vissza kell keresnem, hogy itt olvastam-e vagy esetleg máshol, hogy idõsebb lónál is alkalmazható....és hogy többször javasolt, ne elég egyszer elérni, hogy a ló csatlakozik. Kéretik nem kiforgatni a szavaimat.Gondolhatod, hogy nem elektromosan csatlakoztattam a lovamat Posted Image .

#68 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 23:41

Annyi mindent lehet itt olvasni; pusztán az hogy a fórumon írták, nem hivatkozási alap Posted Image RC, csak nyers lovat van értelme ezekszerint "csatlakoztatni"; vagy esetleg olyan idõsebb lovat is, amelyik számára nem eléggé egyértelmû, ki a fõnök (õ vagy a gazdi) ?És ha késõbb visszatér a probléma (például, mert körkarám-helyzeten kívül nem elég határozott a lovas), meg lehet ismételni, használ az valamit; vagy a ló néhány alkalom után csak még jobban fütyülni fog az emberre mint kezdetben?...(nem saját-példa; csak eszembe jutott így a topicot olvasva.)

#69 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 24. - 23:43

Itt olvastam. Egészen az elején.Ezekszerint nem én vagyok a szenilis, hanem Te kötekszel tongue.gif .Ha azt írom megsuttogtam, úgy jobb? :confused:

#70 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 10:24

Õz! Tudom Posted Image .De miért ne próbálhatnám ki? Nem veszítek vele semmit. Nem volt engedetlen, vagy kezelhetetlen, remélem azt is tudja ki a fõnök :D . De jó volt.

#71 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 11:16

Hajnal4!Ne legyél már megbántva. Én nem kötexem de ha te ilyenekrõl írsz, hogy sürget az idõ, meg a párod, meg nincs futószárnak alkalmas cuccod akkor mirõl beszélünk szerinted?Ha idõd engedi, és tényleg érdekel nem csak játék szinten olvad már el a [url="http://"http://www.paci.hu"]www.paci.hu[/url] -n az ismeretterjesztõ írások között IC. írását a földrõl munkáról. Sok idõt takarítasz meg majd késõbb. Magadnak és nekünk is!De addig is hajrá csatlakozás, hajrá suttogás! Posted Image

#72 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 11:54

Rc! Nem vagyok ám megbántva Posted Image Tudom, hogy nem a legalkalmasabb felszereléssel és rendelkezésre álló idõvel fogtam hozzá, de azért nem volt vészes a helyzet. Férjuramnak meg lett mondva, hogy tessék addig lovagolni, lehetõleg nem a közvetlen közelünkben.....(persze erre mit csinál?....kötõfékkel szõrén....na mindegy, ez nem idevaló...)A futószár meg olyan volt, amilyen Posted Image , sem lovat, sem engem nem zavart.(de azért veszek egyet).Olvastam. Köszi. Hajnal

#73 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 13:09

Most akkor mi van??? :eek: Teljesen össze-vissza vagyok zavarva!!! Posted Image Lehet idõsebb, már jól dolgozó lóval sutyorogni, vagy nem!? :confused:

#74 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 13:52

Kedves PH!Má hogyne lehetne :D !Szombaton nekiálltam Mirzát futószárazni. Remek volt a kedve, az elsõ öt perc után belekeveredtem a futószárba és hanyatt estem (csak remélni merem, hogy senki se látta), ekkor sajnálkozva csatlakozott hozzám és nekiállt békésen leeszegetni a copfomat a fejemrõl, kihasználva, hogy a földön ülök. Szóval nálunk remekül mûködne valószínûleg ha csak a Mirzán múlna és a gazdája nem lenne balfaszklubtag. De mivel az vagyok és szerencsére a lovammal semmi gondom nincs, jó fej és megveszek érte úgy ahogy van, így csak a hátán ülve szoktam megsúgni neki, hogy imádlak te hülye picsa. Ez a fajta suttogás a legegyszerûbb, körkarámot sem igényel.PH! Javaslom :D ! Tuti sikerélmény ;) .

#75 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 15:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Kriszti2:Remek volt a kedve, az elsõ öt perc után belekeveredtem a futószárba és hanyatt estem (csak remélni merem, hogy senki se látta [/QUOTE]Azt elhiszem, hogy jó kedve volt, valószínûleg ez után még jobb lett :D Meg azt is hiszem, hogy ez ügyben mások az érdekeink, én pl. szerettem volna, ha ezt vki nem hogy látja, de fel is veszi videóra :D

#76 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 15:45

Azt elhiszem :D !De ismerve magamat igyekszem a lovamat inkognítóban idomítani, mert sajnálom mástól a vidám perceket. Egyébként igazi béna tipus vagyok. Ha felém dobnak egy labdát egész biztosan nem tudom elkapni és én vagyok az egyetlen a baráti társaságunkban, akivel soha senki nem akar teniszezni de még tollasozni sem :rolleyes: . Ennek ellenére lelkes vagyok és a legborzasztóbb az, hogy ki nem állhatom a lomha, nyugis lovakat akik a sor végén szeretnek menni. Mirza csupa élet, temperamentum és öröm még ránézni is, úgyhogy ez a néhány apró baleset megéri ;) .

#77 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 16:53

Rendben van Krisztitú, ki vagy hívva egy tollas meccsre, végre valaki, akit életemben elõször legalább legyõzhetek :D De lehet,(hogy ne legyen teljesen off) hogy egy olyan gumilabda bajnokságra nevezzünk be, amit a bugyuta gazdik a lovuknak képesek venni :D Jelszó: nóvidejóó ;)

#78 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 17:04

Rendben Boka, Németkéren játszuk le. De akkor a lovamra is rá kell ülnöd, csakhogy valami elismerést is lássak majd a szemedben ;) .

#79 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 17:11

Azt jól végignézem majd! Leszek bíró! :D Sika, a bértartós cuccban megúnták a veszekedésünket, szóval, ha még mindig álmos lennél, menjünk szórakozni a havasba! :D

#80 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 25. - 17:14

Rendben, állom Posted Image Nagyobb mint Lidérc nem lehet :D OSH, tudod mi leszel te? Kibic! :D (Nem értem, miért akar engem mindenki állandóan összehavazni Posted Image Posted Image Posted Image )