Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#41 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 3. - 20:01

Sziasztok!Igen, igen Bazs! Tõlem is vigyél néhányat! Telcsin megbeszéljük!Én teljesen új vagyok ebben a csiga dologban, kb fél éve lett 4db csigám. Szépen nõnek meg minden, szóval aranyosak.Aztán két napja gondoltam egyet és kicseréltem a tõzeget alattuk és legnagyobb meglepetésemre apró igazgyöngyökhöz hasonló kiscsigák kerültek elõ.Fogalmam sem volt mit kell velük tenni, jó-e hogy kiszedegettem õket vagy hagyni kellett volna, de már így esett.Összesen 38db-ot találtam és áttettem õket egy befõttesüvegbe. Egyenlõre nem sok mindent csinálnak, de néha látok némi mozgást.Rutinos csigások mondjátok mit csináljak velük? Kell nekik valami plussz dolog vagy csináljak mindent úgy, mint a nagyoknál? Kaja, szépia, locsolás és kész?Ja és persze, akinek esetleg kell, szóljatok nyugodtan, mert gondolom Bazs nem tart igényt mind a 38-ra! Vagy igen? Posted Image ))Üdv, Lombardo

#42 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 12:41

Lombardo, nem ér, mi voltunk hamarabb! tongue.gif Na jó, ha Bazsnak több ilyen csiga is kell, adhatjuk neki felesbe. (Lombardo csigái is Achatina iradeli-k, a nagyok az én nagy csigáim tesói.)A kicsik nem igényelnek különleges bánásmódot, lehet mindent úgy csinálni, mint a nagyoknál. Arra kell vigyázni, hogyha megfogod õket, ne érj a házuknak ahhoz a részéhez, ahol növekszik (a "kijáratnál"), mert ott mindig puhább, és könnyen törik. A nagyoknál is törékenyebb az a rész, de a kicsiknél különösen. Ha letörik belõle pár darab, az sem nagy baj, mert viszonylag könnyen visszanõ, az is elõfordul, hogy a csiga a törött részt megeszi, így visszakapja az elvesztett meszet.Ma reggel, ahogy hazaértem, újabb 20 kiscsigát találtam az egyik nagy csigám mellett. A teknõsnek legalább jó reggelije volt.

#43 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 13:11

Bazs, hozzánk jöhetsz akármikor, ha van kedved, csak elõtte szólj ide. Vendégünk vagy egy fagyira. Minél több csigát viszel, annál több fagyit kapsz. :D

#44 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 4. - 17:34

Juteszembe, Vau itt lakik a közelben, és Lombardót is szeretettel várjuk csigástól, szóval összehozhatnánk egy találkozót itt nálunk. Fagyi és csigatartó befõttesüvegek minden mennyiségben! Posted Image

#45 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 8. - 9:35

A legerõsebb állat Tudtátok, hogy milyen erõsek a csigáink?Tegnap az egyik felvitt egy darab répát az üveg oldalára magával és ott ette... :confused: :D

#46 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 8. - 13:06

Hajnalcsillag, neked milyen csigáid is vannak? Ha van róluk fotót, kinyomozhatnánk, melyik faj. Nincs szükséged véletlenül más fajra is? Én szívesen csereberélnék, szeretnék több fajt együtt tartani, egymás közt nem szaporodnak, és legalább nem lennének olyan magányosak a csigáim. Jó, most nem azok, mert a kicsikkel együtt vannak, de ha nem lesz gazdájuk, tekikaja lesz belõlük.Bazs, nem jöttél, ezért ezt vedd fenyegetésnek! ;) Vau csigái is itt vannak már nálam, olyan kicsik, hogy alig látszanak.

#47 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 10. - 11:26

Hux!Küldök át mail-en róluk képet.Befogadnék én másokat is, csakhát az átadás-átvétel nem olyan egyszerû, mert hát én vidéki gyerek vagyok.. :D :D

#48 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 10. - 15:13

Köszi. Sebaj, valamelyik találkozón majdcsak összefutunk. Posted Image

#49 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 17. - 18:40

Hajnalcsillag, nagyobb csigáid nincsenek? Amíg ilyen kicsik, nem nagyon lehet megállapítani róluk, hogy melyik fajba tartoznak. Az enyéim is pont így néztek ki pár napos korukban. Posted Image Tegnap megint született egy adag kiscsiga, és tegnapelõtt is. Úgy látszik ezeknek a csigáknak elég, ha egyszer megtermékenyítik õket, utána már futószlagon gyártják az utódokat a végtelenségig. Remélem azért nem (kétségbeesett szörnyecske csigával a fején). [ 17 Július 2002, 18:47: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#50 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 8:13

Már látom is lelki szemeimmel Hux undorítóan elhízott, szinte mozgásképtelen tekijét. Mindenhol folyik kifelé a kihízott, itt-ott repedezõ páncéljából, és undorodva nézi, ahogy a gazdi egy gyerek talicskán fuvarozza az új csigahalmazt az etetõhöz.

#51 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 9:27

A teknõc érdekében mondom, hogy remélhetõleg gazdira találnak a gyerekek.. tongue.gif Hux!Van ott nagyobb példányról is kép, a kezemen mászik... :D

#52 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 12:19

Ferenc, kell csiga? Posted Image Hajnalcsillag: tényleg ott vannak a képek, én buta csak azt néztem, amit emailben küldtél, azt el is felejtettem, hogy a honlapodon is vannak, pedig régebben már nézegettem õket. Még nem tudom milyen faj lehet, mindegyikre hasonlít egy kicsit, amit néztem. Majd konzultálok Vauval, hátha együtt okosabbak leszünk.

#53 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 12:42

Hux!Arról már hallottál, hogy a mikróval lehet sterilizálni a csigákat? Olvasztó fokozaton 2 perc, és garantáltan nem szaporodik tovább.A kutyád nem szereti a francia konyhát? Áttérhetnél az önellátó, zárt állattartásra.

#54 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 12:57

Nincs Ferencnek valamilyen ültetvénye? Ott tök jól éreznék magukat a csiguk.... Posted Image Múlt hétvégén TeamBuilldingen voltunk és a kolléganõm Tzatziki salátát rendelt, és nagyon elfogott a nevetés, mert az jutott eszembe, hogy mekkora bulit rendeznének a tányérban a csigáim.... :D tongue.gif Posted Image Posted Image

#55 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 13:02

Nincs ültetvényem, sajnos. Egyszer volt egy kaktuszom, de egy év után feladta.Hát még a kolléganõd milyen bulit rendezett volna a csigák láttán.

#56 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 13:10

Az én kaktuszaim még mindig számüzetésben vannak a teleltetõ helyükön ugyhogy 'asszem nem számíthatok túl sokra tõlük.... :( Hát, hallod, nem is mertem a kolléganõmnek megmondani csak ebéd után, hogy min nevettem annyira... Posted Image

#57 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 17:06

Feltettem párat a netre a csigás fotóimból:[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/g4.jpg"]Öt generáció.[/url][url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/zarva.jpg"]Záróra.[/url] Így néznek ki, amikor hosszabb idõre bezárkóznak: vékony, de igen kemény kis kupakkal zárják le a bejáratot.[url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/agask.jpg"]A vad csiga ágaskodik.[/url] [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/szemb.jpg"]Perspektíva.[/url] [ 18 Július 2002, 17:07: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#58 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 18. - 18:53

Megnéztem a képet, Hajnalcsillag csigái is Fulica-k, mint az enyémek. Legalábbis kísérteties a hasonlóság.

#59 Hajnalcsillag

Hajnalcsillag

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 8:30

Hol találok róluk leírást vau?Van esetleg magyar nyelvû is?

#60 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 20. - 14:29

Az Achatina Fulicáról [url="http://"http://www.geocities.com/sarkymite/snailfulica.html"]itt találhatsz[/url] angol nyelvû leírást. Ha lesz idõm, lehet, hogy lefordítom. Összedobhatnánk egy csigás oldalt. Vau is itt van, üdvözletét küldi. Posted Image

#61 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 14. - 22:29

Lefordítottam minden fontosat, amit a csigákról találtam, meg hozzátettem még pár dolgot. [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/csigak/csiga.htm"]Innen letölthetõ.[/url]

#62 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 22. - 10:06

Nyekk,Megdöbbenve olvastam, hogy párzás után a csigák hónapokig tárolni tudják a spermát. Ez angolul valahogy elkerülte a figyelmemet.Bizonyítékom is van. A csigáim legalább egy hónapja teljesen külön vannak, és megint lepetézett az egyik. És úgy tûnik, a másik is fog...Csigaviselkedés petézés elõtt: Kb. 1-2 héttel elõtte szinte teljesen abbahagyja a kajálást, és elég keveset mozog. Láthatóan megáll a növekedésben (a fulica-n jól látszik a világos színû növekedési csík a házon, ez bebarnul ha megáll a növekedésben). Aztán egyik nap szépen lefúrja magát a földbe, és lerakja a petéket. Egy nappal késõbb újra elkezd enni.

#63 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 11:29

Bejött a jóslatom, a másik is petézik... :(Ma reggel arra ébredtem, hogy lefúrta magát a földbe, de még semmi pete. Viszont kialakított egy szép nagy üreget. 5 percenként néztem, és fél óra múlva megjelentek az elsõ peték.

#64 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 23. - 13:14

Nem baj Vau, lesz megint tekikaja.Nálam most nyugi van, de még mindig van 11 eladósorban lévõ kis iradeli. Már nem is olyan kicsik, a házuk kb. 3-4 centis. A fulicák már csak 5-en vannak, közülük megtartok kettõt, a többi úgyis a tied, Vau.Készítettem egy nagy terráriumot, az alját beszórtam fûmmaggal, szépen ki is nõtt a fû. Már csak tetõ kéne, és átköltözhetnének a csigák szép tágas új helyükre. Persze örülnék, ha már kevesebben lennének, mert ha megnõnek, az az 50 literes terrárium csak 2-3 csigának lesz elég.Jó lenne tudni, hogy ezek a csigák egész évben szaporodnak-e, vagy csak tavasztól õszig.

#65 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 10:32

A Vautól kapott drótháló némi deszka meg szög és kalapálás meg fûrészelés után elkészült végre a tetõ a terráriumra. Be is költöztettem gyorsan a sok iradelit, a fulicák majd akkor mennek, ha egy kicsit nagyobbak lesznek (erre már nem kell soká várni).Megszûnt a csiganyikorgás, mivel egyenes üvegen nem adnak hangot, csak a befõttesüveg íves oldalán tudtak koncertezni. Most szép csendes csigáim vannak. Sajnos még mindig túl sokan, szóval ha valakinek kedve támad a csigatartáshoz, vihet, még van bõven. Most még szép tágas nekik az 50 literes terrárium, de késõbb már nem lesz az.

#66 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 11:03

Sziasztok!Igaz, hogy az enyémek nem szárazföldiek, de nem kell valaki(k)nek akváriumi nagy méretû (lesz) almacsiga?Baromira megszaporodtunk véletlenül.Nem is tudtam, hogy ezek kimásznak az akváriumból és a tetõre petéznek (persze ott jó meleg van a neontól)aztán a kiscsigák belehullanak kikeléskor a vízbe! (Ferencnek: nem a háztetõre!! Posted Image )Mire észrevettem már volt 2 fészekalja!Most vannak vagy százan! SOS!(Igaz, azóta sokkal tisztább a víz, de lassan a halak belefulladnak a csigákba!)Sajna nincs teknõsöm, de már el sem férne és a párom is kihajítana! :(

#67 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 13:08

Na de Ilusta!Jól látom, hogy rosszhíremet próbálod kelteni? :D Ha a háztetõn ücsörög, akkor legalább az a reményed megmaradna, hogy õsszel elköltözik a többi tetõn ücsörgõvel együtt.Nem tudtok kitenyészteni valamilyen vándorcsigát?Ferenc

#68 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 6. - 10:52

Ferenc!Neked nem kell a rosszhíredet kelteni, Neked már az van! :D A "vándorcsiga" kitenyésztése a többiekre hárul, akváriumban sajna nem megoldható... Posted Image Bár, ha van tüdõshal, ami tud mászni, tüdõscsigát kéne tenyészteni és belepnék idõvel a Földet. Posted Image Vagy ahogy írtad repülõcsigát Posted Image [ 06 Szeptember 2002, 10:56: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#69 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 10:20

Ilusta, mekkorára nõnek azok a csigák? Nekem lehet, hogy kéne néhány, a teknõs nagyon koszolja a vizet az akváriumban. Nyáron mindig kint van a kerti tóban, az meg nagyon algásodik, a két tavi kagyló meg a szûrõ együtt is kevés, hogy tisztán tartsa. Tényleg, ezek a csigák nem mérgezõek a tekire nézve, ha véletlenül megenné õket?

#70 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 10:44

Találtam egy [url="http://"http://www.applesnail.net/content/multi_languages/hungarian.htm"]klassz leírást az almacsigákról.[/url] Nagyon szépek, és érdekesek is; nem is tudtam, hogy kopoltyújuk és tüdejük is van, és nem kétnemûek, mint más csigák.Azt kéne kiderítenünk, hogy a te csigáid milyen fajba tartoznak. A teki akváriumában egyáltalán nincsenek növények (az ékszerteki mindent felfal, vagy szétrombol, állandóan rendezkedik), nem szeretném, ha éhenhalnának a csigák. Van két tavi kagylóm, akik a tekivel laknak, õket nem kell külön etetni, a csigákat ezek szerint kell majd?Ezt is írták még a fent említett oldalon, ami kicsit aggasztó:"Mivel az almacsigák beleiben nagy mennyiségû, emésztést segítô mikroorganizmusok vannak jelen, a víz ködössé válhat ahogy ezek kicsapódnak az ürülékkel. Ez konkrétan nem káros, sôt akár a halak táplálékaként szolgálva elônyös is lehet."Azt is írták, hogy az almacsigák szeretnek szökdösni. Menynire? Ha nagyon, akkor ez nálam baj lehet, mert nem tudom letakarni az akváriumot. Alacsony és széles, a közepén van egy kis sziget a tekinek, ha tetõ lenne felette, ki sem tudna rá mászni.Ezek alapján szerinted érdemes megpróbálkoznom az almacsigák tartásával a teki mellett?

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 10:46

Helló Hux!Az átmérõjük kb. 4-5 cm, ha kifejlettek lesznek.Van 9 db kifejlett is, azokat szerintem a teknõs már nem tudja megenni. Bár ki tudja.Nem hiszem, hogy megmérgezné a tekit, de ezt inkább meg kellene kérdezni, olyantól aki tudja.

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 10:55

Most olvastam el, amit feltettél, az enyémek sárgák és a canaliculata nemzetség.Az nem igaz, hogy nagy növényfalók, ezek mellett (van vagy száz) túlburjánzanak a vizinövényeim, most fogom megrítkítani. Inkább az üveg faláról eszik az algát és ha bedobok a halaknak szárított tubifex kockákat, azokra vetik magukat!Esküszöm ezek inkább húsevõk Posted Image Én azt sem láttam, hogy bezavarosítanák a vizet, amióta velem vannak kevésbé kell tisztítanom az akváriumot...úgyhogy nem tudom.Ami a szökdösést illeti, nekem teljesen takart az akvárium, úgyhogy nem nagyon szöknek...én ilyenrõl nem is tudtam Posted Image [ 11 Szeptember 2002, 10:59: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#73 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 15:33

Láttam, hogy egy tekis honlapon írtak ezekrõl a csigákról, szóval nem lehet gond, ha megeszi õket. A szökdösést meg csak meg lehet akadályozni valahogy. Szóval szívesen befogadok néhányat. Posted Image

#74 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 15:35

Lehet, hogy Vaut is érdekli majd néhány a teknõse mellé, errõl majd nyilatkozik, ha hazajött, most a Garda-tónál szörfözik egy hétig.

#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 18:19

Rendben, majd megbeszéljük a találkát és csak annyit kérdezek, nagy vagy kis csiga kell? összesen 9 nagy van és rengeteg kicsi.

#76 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 11. - 21:16

100 literes az akvárium, de nincs tele, kb. 70 liter víz lehet benne. Gondolom el tud tartani 3-4 nagy csigát. Kicsibõl jöhet több is, de csak ha nem sajnálod, ha a teki esetleg megeszi õket.Már csak 4 kis iradeli maradt gazda nélkül, ha érdekel valakit, szóljon. Amíg a készlet tart. :D

#77 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 18:19

Hello Hux!Ok, akkor kapsz nagyot is és jó pár kisebbet is, csak az lesz a ciki, ha a kicsiket nem fogja megenni a tekid! :D Vau-nak, ha kell, együtt viszitek, el, vagy találkozzunk Veled külön, valahol?(Nekem mindegy...) [ 13 Szeptember 2002, 18:25: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#78 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 13. - 22:01

Ha a teknõs nem eszi meg, megeszem én. ;) Nem kell külön menned Vauhoz, majd továbbítom neki a csigákat, ha kér, vagy beugrik hozzánk õ is (csak pár utcányira lakik tõlünk).

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 18:33

HelloMost 1 hétig nem lesz gépem, utána jelentkezem, vagy 06-20-979-2570.

#80 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 14. - 18:42

Ok, akkor egy hét múlva.