Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tûz Óceánja Lovasverseny


  • Please log in to reply
124 válasz a témához

#81 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 23. - 22:22

Ettõl még egy két-három éves ló nem érett, sem vázszerkezetileg sem szellemileg.


Így van. Nem véletlenül találták ki még a rövidke távú (max 25 km) tájékozódási terepversenyek szabályzatába is, hogy 4 évnél fiatalabb ló nem indulhat. Csak ismerni kellene kicsit az anatómiát. Mennyi nyomorult ló van, ami csikóként "milyen erõs, és fejlett" volt, aztán 8 évesen mehetett kolbászba a szétcseszett inaival...

#82 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 9:46

Szevasztok!

Tegnap megkérdeztem az "öregasszonyt" Sellyt ki 12 éves jók vagyunk-e még egyre?(Hátha láttátok a filmet)

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Szõrén felültem ágaskodással kezdte,.... természetesen nem estem le, mert ilyen apróságoktól nem szoktam, de teli van energiával a csaj! Pedig olyan kis ártatlanak látszik:


http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Üdv:Kabos

Ui:Lasiodora a bálázósbácsi még él?

ÉRTHETETLEN!! :dev:

#83 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 12:15

MÉG él... igazából ha nem a történések idején mûtöttek volna már nem élne..... sajnos így nem igen tudtam kimozdulni, férgem pedig amennyire megvolt indulva amikor történt... annyira nem foglalkozik már a dologgal, ami végül is jogos is, mert nincs számlánk a báláról... hogy bizonyítjuk, hogy az õ szénája volt ilyen... :(( Akkor az öregasszony azt mondta, hogy még ereje teljében van és szeretne újra indulni? :))))) Csikasz, tudom, hogy nem bántásból! én sem csúnya hangnembe írtam! :) Igen, szakértõvel átlett nézetve a bála, és 4 v 5 féle mérgezõ növény volt benne... :/ Ha nem úgy használod a lovat Méz mint az õrültek, akkor tudsz arra vigyázni, hogy egészségesek maradjanak a lábai. Persze nem azt mondom, hogy egy éves korától kezdve használja az ember, de 2-2,5 éves fejlett lovat már lehet light-os munkára fogni, és nem megszakítani. :)

#84 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 12:36

3 éves koráig hozzá sem szabadnyulni akkor is csak akkor ha testileg fejlet ,ellöte még gyerek , mondhatnánk hogy az angol telivér meg a póni kivétel de nem az , meg lehet nézni pld hogy a galopprol lekerült lovak hány százaléka végzi szalonával elkeveredve de ha lenne ilyen kutatás elcsodálkoznának az emberek hogy majdnem mind ...............

#85 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 12:57

A másik kérdésre nem volt válasz- boncolás,vizsgálat mérgezésre? Tudom, tudom....de bármilyen fúrcsa is, nálam edig egyetlen egy lóhalt meg mérgezésben...az össze többi teljesen más anatómiai probléma miatt, kehesség, öregség, lágy szájpadlás. Mindrõl tudtam s mindet a végsõkig kezeltettem...de ugye az is tudtam, hogy csak idõ kérdése. Soha nem nézetem meg a szénát, sem az abrakot, nincs kólika, pata probléma, sem hasonlók. Mégis néha valami végigszalad a bandán, mert van néha láz, némi krahács, aztán semmi. Szrtr olyan sok állatorvost nem ismer senki mint én, mert mindent ezerszer megkérdek, több emebertõl... Egyébként elkanyarodtunk! A verseny nekem is tetszik, azaz - ne. Azt gondolom továbbra is, hogy hogyan is fizetnék valamiért aminek nem tudom a végkifejletét. Marketinges vagyok azaz, pontosan tudni akarom óráról órára mi történik és igen, tudni akarom hol kap a lovam enni, inni, meg orvost ha kell, lesz e segítség ha kell...S kizárólag, akkor neveznék erre a versenyre, ha olyan tétje, olyan szervezése lenne mint a Tûz Óceanja filmnek...addig viszont számomra ez nem vonzó kihívás, csak blablabla... Bocsi, de kikivánkozott.

#86 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 14:23

Hát ebben a topikban nekem is egy kicsit megrendezetlennek tûnik. Igazából én is úgy voltam vele, hogy miért is fizetnénk be X forintot, amikor még az sem biztos, hogy lesz-e belõle valami, vagy minek készítenénk fel a lovat ilyen versenyre, ha még az sem biztos, hogy lesz. De ahogy elolvastam ezt a 2007-es topicot, kedvem támadt, ott is kicsit megrendezetlennek tûnt, de végül is kisült belõle valami. Igaz "csak" 8-an indultak, de végül is nem sok mindenki meri bevállalni ezt a hosszú távot. Olvasd el te is, nincs szervezés, nincs konkrétum, de a verseny lezajlott. Nekem lenne kedvem, nagyon is szóval várom a fejleményeket. :) Írok levelet Csikasz!

#87 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 18:15

Kedves Mindenki! Bill Sanyi azért a fórumon kezdte hirdetni, hogy lássa mekkora az érdeklõdés, és a szervezés természetesen folyamatban. Õ is részt vett a múltkorin annak hibáit igyekszik elkerülni. Persze én könnyen beszélek, mert engem úgy hívott meg a versenyre, és idõnként felhív és tájékoztat, már távlovasok is érdeklõdnek, erõs mezõnyre számíthatunk. :D Egyébként befektetés nélkül nincs nyeremény! :dev: Üdv:Kabos Ui: Bill Sanyi korrekt, és ha lovét (elõleget elutaljuk lesz verseny is)

#88 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 19:08

Kriszta, a végkifejletre az a válaszom, nem biztos, hogy te nyersz, de azért nyugodtan fizess be te is pénzt, ha indulni akarsz, mert ugye a lottó is ilyen. A segítséget pont a Gyurival is lebeszéltem, ha tud, akkor jön menteni. "Blablabla..."

Hát ebben a topikban nekem is egy kicsit megrendezetlennek tûnik. Igazából én is úgy voltam vele, hogy miért is fizetnénk be X forintot, amikor még az sem biztos, hogy lesz-e belõle valami, vagy minek készítenénk fel a lovat ilyen versenyre, ha még az sem biztos, hogy lesz. De ahogy elolvastam ezt a 2007-es topicot, kedvem támadt, ott is kicsit megrendezetlennek tûnt, de végül is kisült belõle valami. Igaz "csak" 8-an indultak, de végül is nem sok mindenki meri bevállalni ezt a hosszú távot. Olvasd el te is, nincs szervezés, nincs konkrétum, de a verseny lezajlott. Nekem lenne kedvem, nagyon is szóval várom a fejleményeket. :)

Írok levelet Csikasz!



Kedves Dóra!
A verseny biztosan meg lesz rendezve, nyugodtan kezdheted felkészíteni a lovadat! Eddig 6 fix, megbízható induló van. Fejér Tibi, TB ranch tulaja szívesen lát minket célállomásnak. Nálam a 2 arab izzítva van. Jíííhááá

#89 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 19:40

Kriszta, a végkifejletre az a válaszom, nem biztos, hogy te nyersz, de azért nyugodtan fizess be te is pénzt, ha indulni akarsz, mert ugye a lottó is ilyen. A segítséget pont a Gyurival is lebeszéltem, ha tud, akkor jön menteni. "Blablabla..."
Kedves Dóra!
A verseny biztosan meg lesz rendezve, nyugodtan kezdheted felkészíteni a lovadat! Eddig 6 fix, megbízható induló van. Fejér Tibi, TB ranch tulaja szívesen lát minket célállomásnak. Nálam a 2 arab izzítva van. Jíííhááá


Bill Sanyi, nem dóra de mindegy. Én elhiszem, hogy meg lesz rendezve. Épp ezt mondtam, hogy a 2007-es is így volt, hogy nem sok hír volt mégis megvolt. Már rendezkedünk lóügyben, és 99%-os bizonyossággal a résztvevõk közé sorolhattok!!! Az az 1 % ha valami oltári nagy probléma lenne itthon, de remélem ilyen nem lesz! :) Szóval + 2 fõ! Én és a férjem. :) Ha van valami konkrétum a nevezési díjat illetõen, szólj. :)

#90 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 24. - 20:50

Sanyi - én ha mennék sem nyerni, magam miatt, hogy képes vagyok e rá, de nem megyek. Fizetni meg azért fizetek amiért kapok is valamit, már megbocsáss. Valamit félre értettél, nekem biztos lenne aki megmentse a lovam, ha más nem akkor én...de nem azért indúlnák, hogy menteni keljen. 2007 nem egy megrendezett, összeszedett verseny volt...csak volt és lezajlott, minden részletét ismerem, no azon se indúltam, hasonló oko miatt. Pénz nélkül nem lehet ilyet rendezni, csak ha van magán zsebben sok sok zseton! NO meg ha távlovas is indúl, akkor ott "parsztnak" nincs helye! Azok a lovak csontra fel vannak készítve és jobban bírják, mint bármelyik quarter, telivér, vagy arab aki csak kedvenc. Sanyi és ezt te tudod a legjobban, hol lesz itt verseny, hisz egyenlõtlen felek indúlnak majd ugyanazért?!

#91 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 7:35

azért nem csak ló kell oda :) ismerek pár távlovast én is M

#92 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 13:04

Az biztos! Az emberen is legalább annyira múlik mint a lovon. SÕT! Állítom, hogy az emberek elõbb kidõlnek mint a lovak... A ló felkészítése mellett magunkat is fel kell! Én már elõre félek, hogy nekem hogy fog sikerülni... nov 17. óta nem ültem lovon.. :'D

#93 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 13:28

Fejér Tibi, TB ranch tulaja szívesen lát minket célállomásnak.

Jó tudni. :rolleyes: Akkor most ez a végleges, én pedig maradok szurkoló?

#94 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 19:38

Sziasztok! "Fizetni meg azért fizetek amiért kapok is valamit, már megbocsáss. " Csikasz barátosnémtõl idézet! Sanyi úgy tervezi , lesznek pihenõ pontok(mint a filmben ott a lovak kapnak enni ez levonódik a nevezési díjból ) és, a beérkezés sorrendjében lesz az indulás! :) Szerintem a buli kedvéért is megéri! :ang: Üdv:Kabos :kir:

#95 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 20:14

Gyerekek én nem vagyok szellemi fogyatékos, tehát értem amit leírt....de ha mennék azt akarom tudni mi mennyibe kerül, hol az a pihenõ, mennyi kajája van a lovamnak, nekem...nem pedig azt a verseny elõtt nehány honappal , hogy lesz, lesz , lesz. Most tényleg komolyan akarjátok hogy vegyen is bérki titeket vagy sem. Tessék úgy szervezni ahogyan azt kell, mert másképp ez csak egy "buli" . S lehet ti nem olvastok, de pont ez érdekli az összes kiváncsiskodót...mindjá ide teszek valamit, hogy értehetõ legyek mááá ---- "Versenyzési feltételek, szabályzat....egy másik versenyrõl, ami most lesz nemsoká.... I. FEJEZET 3 oldal... 1. A SPORTÁG ÁLTALÁNOS MEGHATÁROZÁSA 3 2. FELELÕSSÉG 3 II. FEJEZET ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK 3 GYAKORLÁS ÉS BEMELEGÍTÉS 3 III. FEJEZET TEREP 4 1. MEGHATÁROZÁS ÉS ÁLTALÁNOS JELLEMZÉS 4 Terepi szabályok 4 2. Idõmérés 5 TEREPPÁLYA 8 1. Jelölése 8 2. A versenyzõk indítása 8 2. TETSZÕLEGES AKADÁLYOK LISTÁJA (MELYEK KÖZÜL NÉGY AKADÁLYT VÁLASZTANAK) 12 PONTOZÁS 15 1. Ellenszegülés 17 2. Kitörés 17 3. Körözés 17 4. Lóról esés és bukás 18 5. Több elembõl álló akadály 18 6. Hivatalos személyek eligazítása 18 IV. MINÕSÜLÉSEK 19 V. FEJEZET 19 A BÍRÓ(K) 19 1.1.1 A versenybíróság 19 VI. FEJEZET 20 1. KÖLTSÉGEK ÉS DÍJAZÁS 20 1.1. A vezetõ bíró és technikai delegált 20 1.2. A lovasok költségei 20 2. VERSENY ELÕKÉSZÍTÉSE ÉS LEBONYOLÍTÁSA 20" No evvel má annyit segtettem, hogy fizethettek is érte :D Csókolom a kis buksitok közepit! :gm:

#96 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 25. - 22:45

ez hülység , tul europai legyen vad mint a tüz , s ne egy ujabb gyávákat öszegyüjtö nesze semmi fogd meg jol

#97 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 6:51

ne má Csikasz :)

#98 kamionos

kamionos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 110 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 9:54

Finom voltál Menches!!! Hali! Kamionos

#99 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 15:04

" s ne egy ujabb gyávákat öszegyüjtö nesze semmi fogd meg jol" - pedig ez most pont ez! Akkor jó versenyzést mindenkinek. Én a másikra megyek :) .

#100 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 16:19

Hölgyeim, Uraim! Lassan mindõtöket ismerem. Nem értem, miért kell folyton feszülni. Vannak kötöttfogású és szabadfogású lovasok. Egyik a szabadságot a kockázatot a kalandot keresi, másik a szabályokat, a kiszámíthatóságot, tervezhetõséget meglepetésmentes garantált lebonyolítást. Egyik sem jó, mindkettõbõl megárt a sok. Egész háborúk és táborok voltak itt a szebb napokat megélt fórum különbözõ témái kapcsán, ami errõl szólt. Miért kell mindenkinek ugyanaz a kényszerzubony ami az egyiknek kényelmes a másiknak elviselhetetlen? Én sosem akartam meggyõzni senkit: - Sheriffet arról, hogy tréningezett lovon jobb pályán körözni, mint vad túrákon bõrig ázni. - Feribácsit arról, hogy a ló nem biológiai gép. - Menchest arról, hogy a "Kóbboyok" nem mind idióták. - Bill Sanyit, arról, hogy a "kocsmalovaglás" nem elég sportos és fennkölt. - a Kupásokat arról, hogy a kockás ingtõl lesz egy werseny "Werseny". - Sedon Bélát arról, hogy a reining versenyzõk száma nem a képzett versenylovak felajánlásától fog nõni. Létezik szarrá szabályozott Forma-1, meg Párizs -Dakar (Bolivíában :D ). Ha valaki keresztül akar lovagolni az országon egy karton pálinkával, hát tegye. Ha fél európában hagyományõrzõ kaftánban - tegye. Ha meg akarja szívatni a világot lovasíjászatával. Hát tegye. Miért kell nekünk megmondani, hogy hogyan kell ezt elegénsan, lóbarát módon vagy bátran, occsón vagy elit rangos ûberprofi módon megtenni? (És ez nem Nektek vagy ellenetek szól! Mindenütt egyre inkább azt látom, hogy minden lovas és lótalan belevauvau, hogy ÉnTeÕ hogyan lovazzon, versenyezzen, túrázzon, naturálhorsmenshipeljen meg miegymás.) És ha elfogyott az üzemanyaga kinek üljön az autójába, meg az ölébe. :kir: (Kabos Te például hova ülsz majd, ha elfogyott az "üzemanyagod"? ;) :ang: )

#101 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 17:26

Kabosnak az utóbbi 5 és fél évben mindig fogytán volt az üzemanyaga. :rolleyes: legalábbis ha én akartam menni valahova. :)

#102 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 20:43

Tom - te vagy a béke embere. UFF. :ang: Én mindõtöket kedvelem s ez a lényeg :) .

#103 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 21:00

Kabosnak az utóbbi 5 és fél évben mindig fogytán volt az üzemanyaga. :rolleyes: legalábbis ha én akartam menni valahova. :)

részvétem ;)

Tom - te vagy a béke embere. UFF. :ang:

Én mindõtöket kedvelem s ez a lényeg :) .

:ang: :kocc:

#104 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 26. - 21:55

Tamás még mindig csiplek:) I?

#105 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 27. - 9:35

Tamás még mindig csiplek:)
I?

Kösz, megvan. Kutya baja. :dev:

#106 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 27. - 13:12

NA! most én vagyok a fekete bárány, személyesen nem ismerek senkit, csak max. pár szó váltás, eszme csere történt néhányotokkal :D De ami késik nem múlik, aki bevállalós és jön a versenyre, nagy valószínűséggel megismerem! Tessék most elkezdeni félni! :D

Edited by Lasiodora, 2013 március 27. - 13:13.


#107 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 27. - 20:47

na ja régiek vagyunk már :) sõt van aki vén :) örülök , hogy jól van, dolgozik?

#108 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 27. - 21:47

Kedves Tom Forest! Még mindég jó fej vagy szerintem is! (Kabos Te például hova ülsz majd, ha elfogyott az "üzemanyagod"? ;) :ang: ) [/quote] Szerintem + oldom ott lesz Bill Sanyi , Kamionos, majdcsak kisegítenek, mert "a Barát az Barát" és lesz nálam Kp is. :hu: És tényleg Menches vén! (Kár, hogy nem jön, de hát ebbe a korba..... :hupp: ) Üdv: Kabos :dev:

#109 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 9:03

örülök , hogy jól van, dolgozik?

Nem igazán. Talán az elkövetkezõ hetekben lesz rá idõm és megint elõveszem. Vasárnaptól tovább lesz világos. :cool:
Amúgy szívesen elmennék én is, de ahhoz sokminden hibádzik. :( Pl. az összes távlovas tudásom abból áll, hogy egyszer a vaksötét éjszakában sikerült Veres winchEszterrel elérni a "mostholvagyunk-merremenjünk" állapotot. Szóval az alapkérdésekig már eljutottam. :kv:
Mennyivel egyszerûbb volt, amikor a Rangerre fölakasztottuk a futót, azt mentünk a bogókkal õz-ön vízen át. :D

#110 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 9:14

Kedves Tom Forest!

Még mindég jó fej vagy szerintem is!

Szerintem meg maradj meg a nagy ciciknél. :dev:

Szerintem + oldom ott lesz Bill Sanyi , Kamionos, majdcsak kisegítenek, mert "a Barát az Barát" és lesz nálam Kp is. :hu:

Kecskétől ne várj káposztát. Vedd fel a térképedre az összes kistelepülést, hogy ki ne száradj, mielőtt megóvják az egészségedet és elpusztítják előled a méreganyagot. ;)

Edited by Tom Forest, 2013 március 28. - 9:15.


#111 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 28. - 9:48

Kedves Tom!

Szerintem meg maradj meg a nagy ciciknél. :dev:
Ez ügyben már minõségi csere történt! :ang:
Megtaláltam Életem Szerelmét ,164 cm, 54 kg, Gyönyrû Szép, Tökéletessen Csinos, Igényes, Tiszta, Dolgos, Szorgalmas, Kedves, Öszintén Szeret, és Lovagolni is szörén kell, hogy tanítsam. :ang: :yeah: :ang: :yeah: :ang: :yeah: :ang:

Kecskétõl ne várj káposztát. Vedd fel a térképedre az összes kistelepülést, hogy ki ne száradj, mielõtt megóvják az egészségedet és elpusztítják elõled a méreganyagot. ;)

Igazad van! Ezek Ilyenek!

Üdv:Kabos

#112 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 12. - 13:14

Mi a baj Billy Sanyi miért kerestél? reggel este itt elérsz:) M

#113 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 11:11

jó a töltés csak figyelni kell a hídakat mert néha oldalt kell válltani

Menches, esetleg ezt kirészleteznéd a kedvemért?
GYomaendrõd - Berettyóújfalu közötti szakasz érdekelne, nekem így térképrõl a jobb part tûnik jónak Darvasig, aztán a bal (ezt a szakaszt ismerem), de aki bejárta, az tudja igazán.
Köszönöm!

#114 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 20:26

aszem jól mondod mert ha nem így mész, elmész valami másik víz mellett mint Billyék. ahol vannak békák:) és a berettyóban nincsenek vagy hogy is volt Billy? :)

#115 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 17. - 8:40

Ok, akkor ehhez tartom magam. Ja, a bal parton becsatlakoznak a Körösök, és mûhódról úgy látszott, hogy nem vezet át rajtuk híd.

#116 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 17. - 12:35

:)

#117 ÖregSam

ÖregSam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 21. - 19:02

Bocsi, hogy bele pof...k. Elõször is melyik a jobb ill, bal part? Szeghalomtól Darvasig (felfelé) mindegy hogy melyik parton mentek. Utána a Berettyó jobb partján Bakonszegig, a Kék Kálló hídján átmentek A Kék Kálló bal partjára onnan eljuttok Berettyóújfalu alá. Ha Szeghalomtól maradtok a Berettyó bal partján itt is eljuttok Berettyóújfaluig, de átkel verekedni magatokat a falun, akarom mondani a városon (szülõfalum- akkor). Üdv

#118 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 22. - 12:57


Elõször is melyik a jobb ill, bal part?


Ebben a folyásirány segít.

#119 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 22. - 17:45

BEZONY :)

#120 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 16. - 9:59

Elég sokmindenkit lázba hozott ez a dolog. A vélemények alapján úgy alakul, hogy külön abrakos autó fogja várni a résztvevõket roppantott zabbal a kijelölt településeken, vagy etetési pontokon. így nem lesz gond megkeresni az abrakos helyeket, nem kell településeken bóklásznunk (emiatt). Mindenki fog kapni egy térképet ami alapján el tud tájékozódni, mi is ezt használtunk 5 évvel ezelõtt. Bár ez nem jelenti azt, hogy Menches és a Lippes által bejárt útvonal ne lenne jobb.. :yeah: A nevezési díj elõreláthatólag 20 000 Ft, amibõl 1000Ft/ló/lovas az indító-és fogadó-tanya tulajdonosai kérnek (lóellátásra, ill elhelyezésre).Ezen kívül ebbõl finanszírozzuk az abrakot, s az abrakos autó üzemanyagát. A megmaradt összeg az elsõ befutó/-k é. Jessi James barátunk felajánlott minden távot teljesítõnek egy erre a célra gravírozott üvegû pálinkát. Köszönjük neki.. :kocc: Mindenkinek további sikeres félkészülést! Ha bármi kérdés lenne, inkább hívjatok ;) ,ugyanis most is csak azért ülök itt, mert épp sörörözök :kv: Biztos indulók, legyetek szívesek idõben itt jelezni eme szándékotokat. Yiháááá: Bill Sanyi