Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas filmek


  • Please log in to reply
949 válasz a témához

#1 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 14:37

Sziasztok!Nem tudom van-e ilyen topic :confused: de nem baj...Sok lovas film van úgyhogy ide véleményeket várok róluk.Az összes lovas filmrõl.Nekem már annyi van, hogy vasárnap végignéztem az összeset és 11 után feküdtem le, káprázott a szemem a sok lótól. Posted Image :D [ Október 12, 2004, 21:09: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:15

Jó is az! Posted Image A tévés lovaglás nem fárasztja az izmokat, nem töri a fenekünket, abszolute veszélytelen, nem ragad el, bakol a ló, temperált hõmérsékletetben, bármilyen kívánt testhelyzetben végezhetõ. Nagy távolságok viszonylag hamar megtehetõk így. Megismerünk sok féle lovat, lóídomítási gyakorlatot anélkül, hogy a fejünk alá kéne tenni a lovat éjszakára! :D [ Október 12, 2004, 15:16: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#3 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:43

RC, nagyon gonosz vagy. :D Szerintem azért ha mondjuk külföldön vagyok, és már falramászok a lóhiánytól, akkor igazán jólesik lovakat látni...hacsak tvben is... :rolleyes:

#4 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 15:54

zsazsa, honnan szeded a lovas filmeket? Nekem a Vágta jön DC-n vagy egy hónapja, de valahogy nem akaróddzik letöltõdni (szíp magyar beszíd Posted Image ) kölcsönzõkben meg a bugyuta amcsi verekedõsöktõl kezdve az NDK-s szex-filmekig minden van, de lovas AZ nem.

#5 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 16:33

Szia Tötõ Zsó!A legtöbb filmet a TV -bõl vettem fel de a Fekete Szépséget például szülinapomra kaptam.Az a baj, hogy a TV -ben is igen ritkán látni lovas filmeket.Én perfekt a XVl. ker. Csömöri és Hársfavirág utcai .Ott régebben az Amandát (Lovak lovagja) is kilehetett kölcsönözni.Asszem még megvan nekik a Suttogó.Elütnek egy lovat és idegroncs lesz de minden jó ha a vége jó.Sajna én se tudom a végét mert kiskoromba láttam és elég szörnyû élmény volt de amúgy csak jókat hallottam róla (eddig).Sajna kevés az IGAZI JÓ lovas film Posted Image [ Október 12, 2004, 16:34: Az üzenetet átszerkesztette: Zsazsa:) ]

#6 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 16:59

Nem tudja valaki, hogy kazettán kiadják-e a vágtát?Nem tudtam megnézni moziba a videótékából meg folyton kiveszik. Posted Image Gonoszok! ! ! Posted Image

#7 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 17:02

Asszem megválaszoltad a saját kérdésedet, mert ha nem adnák ki kazin, nem tudnák elõled kivenni. ;)

#8 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 17:03

Nekem megvan a vágta, bibii, és láttam is, bibii, és le is tudom másolni kazira is, de nem fogoooom! :D Meg letöltöttem a Hidalgo-t is, de még nem volt energiám megnézni.

#9 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 17:06

Cav, akkor tongue.gif

#10 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 17:21

A haverom megmondta honnan lehet letölteni bibibííí tongue.gif Igazad van Xiren.Úgylátszik kicsit máshol járt az agyam amikor írtam.Hihihi :D

#11 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:23

Nekem a Fekete Szépség, a Vágta, meg a Suttogó van meg. Az egész fekete Szépséget akkor nézem meg, ha ló hiányom van. Amikor megszületik a csikó, meg amikor elõször vágtázik lovassal, ezek azok a részek, amik kihúznak a melankóniából. A Suttogót már rég nem láttam, általában ha összejövünk akkor nézzük, a Vágta meg olyan nosztalgia film...De egyszer láttam a tvben egy lovas filmet, jó rég, azóta se láttam, nem is hallottam róla, pedig jobb volt mint ez a 3 együttvéve. Nem tudom pontosan mi volt a neve, ha jól emlékszem olasz film volt...kicsit olyan volt mint a Fekete Szépség, de nekem sokkal természetesebb, egyszerûbb. Egy csikóról szól, akinek ellés közben elpusztul az anyja, és egy doktornõ veszi a szárnyai alá, de mégse tiszta nyál az egész, és látszik hogy tényleg van benne lovasság, nem csak egy film, amiben lovak vannak.Ha jól emlékszem mutatják mikor elõször ülnek rá, mikor harcol egy másik ménnel, és egyszer vágtában elragadja a pótmama doktornõjét. Nagyon jó film volt, bár a ló nem volt olyan meseszép mint a Fekete Szépség, csak egy kis apanélküli ló. Meg asszem egyszer el is rabolják a kupecek, de végül hepiend van, csak annyiban nem, hogy el kell búcsúznia a doktolától. Már akkor sem volt új film amikor láttam, a Duna tv szedte elõ valahonnan......valaki nem ismeri?

#12 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:32

Én meg kb egy éve láttam egy film végét, de nemtom mi volt az, de az uccsó fél óra az jó volt :D Az volt a sztori, h volt egy ló, akinek a gondolatait itt is hallhattad. És egy kissráccal nõtt fel, akivel aztán elkerültek egymástól, és a végén tök véletlen összefutottak, amikor a kissrác is nagy volt már, és vmi legelõn találkoztak, és akkor a srác szabadon engedte.

#13 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:41

Sok filmet láttam de ezt nem.Kááááár Posted Image Az a baj, hogy a Duna Tv általában a régebbi filmeket játsza.De a Hallmark -on volt a Vakvágta, az szuper film.Imádom a Fekete Szépséget csak elég szomorú.Általában azt nézem meg utoljára mert akkor nem készülök ki.Néha majdnem elbõgöm magam amikor szegény Csillámot elviszik...holtan Posted Image Szomorú egy film.A Suttogó se egy happy film, legalábbis az eleje nem mivel csak azt láttam.A filmekben azt nem csípem, hogy nagyon eltérnek a könyvtõl (ha arról forgattak)Például szerintem nem haltak volna bele ha nem Fekete Táltosnak hanem Fekete Szépségnek hívják.Vagy Berkenyét nem Berkenyének hanem Kedvencnek ahogy a könyvben meg van írja.Csillámnak is Vadóc lenne a "rendes" neve.De sebaj...ennyibe nem halunk bele.De engem néha idegesít.Paris, van egy film Az ezüst Brumby nem a legjobb film de érdekes.Én láttam, egy vadlóról szól.Abba is van verekedés a csajokért, elnézést a kancákért meg minden. Posted Image [ Október 14, 2004, 18:48: Az üzenetet átszerkesztette: Zsazsa:) ]

#14 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 18:46

Szia Xiren!Amit leírzál nagyon hasonlít a Fekete Szépségre.Szerintem arról beszélsz.Egy srác a lóval nõtt fel aztán el kellett adni mert a csaj beteglett éps az õvéké volt a ló aztán jó pár évvel utána találkoztak és a srác megvette a lovat. [ Október 12, 2004, 18:59: Az üzenetet átszerkesztette: Zsazsa:) ]

#15 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 19:53

Én a suttogót csak olvastam, és nem éppen happy end... Aki nem kíváncsi a részletekre, ne olvassa, amit most írok!!!Tehát Grace úgy-ahogy felépül, de a szülei elválnak, és aki meggyógyítja a lovát, az is meghal...Vége!

#16 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 20:05

Én a múltkor láttam azt a könyvet a Tecsoba és szerintem a film meg a könyv másról szól.A filmben elütnek egy lovat (szegéény :( )és az asszem ideges lesz meg minden.Úgy tudom a könyvben másról van szó.De nem mondom biztosan mert a filmet nem olvastam a könyvnek meg csak a borítóját láttam. [ Október 14, 2004, 18:47: Az üzenetet átszerkesztette: Zsazsa:) ]

#17 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 20:09

Én láttam is, olvastam is. A film a könyvhöz képest happyendes (Grace anyja és Tom szempontjából már kevésbé; de az úgy már túl nyál lett volna); ezzel együtt nekem a könyv befejezése tetszik jobban.PS: Zsazsa, hogyhogy nem olvastad a filmet?? :confused: Posted Image (próbálj kicsit átgondoltabban írni, ha lehet; ilyen gyakorisággal bakizni, az túl könnyû célponttá tesz ;) ) [ Október 12, 2004, 20:21: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#18 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 20:22

Na, ha ilyen jókat hallok róla akkor eldöntöttem mit kérek szülinapomra.Csak gyõzzem õket olvasni!!! :D Hoppá!Néha felcserélek egy-két szót.Hi, hi, hi :D Posted Image [ Október 12, 2004, 20:51: Az üzenetet átszerkesztette: Zsazsa:) ]

#19 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 21:15

Nem, a Fekete Szépséget láttam párszor, nem ugyanaz, ez ilyen western fílinges volt :D Újabb...

#20 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 8:19

Ó, a Fekete Szépség regénynek is csodaszép, a film is remek lett belõle, ráadásul a kedvenc színészem (Sean Bean) a ló tenyésztõje:))A Fekete Mén c. filmet nem láttátok? Volt a Duna TVn is. Arról szól, hogy egy kissrác és egy arab mén egy szigetre kerül egy hajótörés után. Szép lassan összebarátkoznak, majd hazakerülnek, versenyezni kezdenek...Régi film, amolyan 70-es évekbeli, de gyönyörûgyönyörû!!! Az elsõ 3/4 részében szinte semmit sem beszélnek, csak zene van+lóhangok+kisfiú hangjai a lóhoz.A másik címe "Hosszú vágta" - amerikai-magyar kooperációs film, nagyszerû színészekkel ( a fenti Fekete mén kissráca is szerepel benn, csak kb. 18 évesen). Csikósokról szól, akik megmentenek egy lezuhant amerikai katonát, akit üldöznek a nácik. Kap egy szép és okos lovat,a kit Arankának hívnak, és menekül a németek elõl...Nem is értem, miért nem adják ezt a filmet! Esetleg megpróbálhatom átvenni, ha érdekel vki, nem túl happy a vége,de ez a film egy elfeledett gyöngyszem!

#21 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 14:09

Ruffian, biztos jók azok a filmek, asszem megvan az egyik de nem vagyok benne biztos.Én a könyvön (Fekete Szépség) majdnem elbõgtem magam.Káár, hogy a könyv is meg a film is ilyen szomorú Posted Image De személy szerint nekem a kedvencem. ;)

#22 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 17:16

Ebben a Fekete ménben ( ja, Francis Ford Coppola rendezte, azért is olyan szuggesztív!) hihetetlen jelenetek vannak: pl. a végén a sráccal, amint megnyerik a versenyt - valami mikrofont szerelhettek az eszetlenül gyorsan vágtázó lóra, és az egész verseny alatt csak a patadobogást meg a ló zihálását lehet hallani - nagyon durva!Ezt a részt persze egy telivér játszhatta, nem az arab, de javarészt az arab fõszerepelt, rettentõen okos ló lehetett! A srác meg, vizes lovon, kantár és minden nélkül vágtázik keresztül kasul a szigeten rajta...jaj, valahonnan nézzétek meg, mert tényleg egy élmény!

#23 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 17:27

Na, itt olvashattok róla:[url="http://"http://www.tvfilm.hu/tvfilm/index.php?f=leiras&fid=5044"]http://www.tvfilm.hu/tvfilm/index.php?f=le...leiras&fid=5044[/url][url="http://"http://www.homevideos.com/revclas/73b.htm"]http://www.homevideos.com/revclas/73b.htm[/url][url="http://"http://www.theblackstallion.com/movie.html"]http://www.theblackstallion.com/movie.html[/url]

#24 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 17:35

Ruffian! Mintha ezt a filmet én is láttam volna...jó rég. A kisfiú, a fekete mén, a vizes vágta meg a gyõzelem stimmel, és ugye benne van, hogy a kisfiú mamája nem is tud a dologról, csak a végén tudja meg hogy az õ fia a lovas...meg egy olyan rész, mikor éjszaka vágtat a pályán a kisfiú, esik az esõ, az emberek meg kkocsikból nézik õket...és annyira szorítja a szárat a srác, hogy csak úgy tudják levenni a lóról, hogy elvágják a szárat...Ugyanarról a filmrõr beszélünk, Ruffian?

#25 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 14. - 18:46

Megyek is a videótékába Posted Image Biztos bent van valamelyik, ha meg nem akkor elöbb-utóbb csak visszahozzák.Remélem Posted Image

#26 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 10:23

Amiket én láttam: Suttogó, A nagy vágta, Fekete Szépség, Vagvágta a jövõbe, Az ezüst Brumby, Vágta, Hidalgo, Palomino. Asszem ennyi. A Palomino egy Danielle Steel könyvbõl van, természetesen könyvben százezermilliószor jobb, mindenkinek ajánlom, általában 600 Ft körül meg lehet vásárolni az Auchanban. A Szóbeszéd címû filmben is sok ló van bár ott nem az az elsõdleges téma (Julia Roberts, Dennis Quaid, Robert Duvall a fõszereplõk).

#27 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 13:59

Menj is a tékába!! Ezt a Fekete Mén c. filmet szerintem idáig nem nagyon érte fel egyik lovas film sem.PARIS, igen, ez az! De az anyukája tudja, h. õ versenyzik, csak még az elején nem nagyon lelkesedik az ötletért.Mondom, jó régi film, 1979-es, de méltánytalanul elfelejtették. Pedig még a zenéje is csodajó. Nekem megvan videón Posted Image csak a srác magyar szinkronja idegesítõ - szokás szerint.

#28 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 15. - 14:02

Ja, itt van a cikk második része:[url="http://"http://www.theblackstallion.com/behindthescenes.html"]http://www.theblackstallion.com/behindthescenes.html[/url]

#29 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 12:31

Xiren: A film amire te gondolsz : Szabad, mint a szél!Arról szól, hogy vanegy kisfiú, akinek nem olyan jó a sorsa, és van egy méncsikó. Õk nagyon jól megvoltak egymással, és sétálgattak, találkoztak egy fiatal csajjal, aki meggyógyította a csikót,és rakott a sörényébe egy karkötõt utána kitört a háború, és a kisfiút elvitték , a csikó ottmaradt. Aztán a csikó csõdör lett, és a vezérmén elkergette,(a ménesnek már nem volt vize) és vándorolt a sivatagba,stb. Talált egy tavat és visszament a ménesért, legyõzte a vezérmént...És a fiú, aki már ekkorra felnõtt visszatért, hogy megnézze a lovat...Valami ilyesmi, már régebben láttam, szerintem egy csomó részletet kihagytam de ez az a film!A fekete szépséget akarom még megnézni, mert mindíg mikor volt tv-be lemaradtam róla, könyvbe nagyon tetszett, de szeretém megszereznui valahonnan!A suttogóról: Nekem megvan a könyv és a kazetta is... A könyvet teljes szívembõl ajánlom mindenkinek, Legalább 6x olvastam el és most is hozzá akarok kezdeni!Volt még egy film, amit nem tudok megszerezni: A bányapónikról szólt. Már nem tudom a történetet, nagyon régen 7 éve lehetett a tv-ben.. Nem rémlik valakinek??A Fekete mén nekem is rémlik, nem tudja valaki, hogy honnan lehetne megszerezni???sziasztokSzilvi

#30 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 12:35

Bogár!Én láttam egy filmet ami a bányapónikrõl szólt, azt hiszem az volt a címe, hogy Lókötõk, vagy valami ilyesmi. Még régen felvettük, elvileg vhol meg van.
Orsi

#31 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 12:39

Bogár! Igen, ez az, Szabad, mint a szél! Köszi! :D

#32 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 12:44

Sziasztok!Asszem ezt a Szabad mint a szél -t azt én is láttam.Jó film.Bogár!A Fekete Szépséget tényleg érdemes megnézni.Eszméletlen jó film!!! ;)

#33 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 16. - 12:49

Szabad mint a szél? ÁÁÁÁÁ!! Azt már egy másik topicban (most nemtom hol) jellemeztem! Ezer bocs, ha vkinek a szíve csücske, de a legidiótább, legbugyutább lovas film, amit valaha is láttam!! 15 perc után lecsaptam a TV-t, addig is csak a lovak szépsége kötött le..

#34 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 16:33

Há! Most az imént jutott eszembe hogy még egy filmem vaaaaaan. Nincs kizárva hogy magyar címe is van neki (régen néztem meg) de angolul Phar Lap. Egy versenylóról szól, olyasmi mint a Vágta. Sõt sztem a magyar címe is ez. :confused:

#35 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 16. - 16:50

Ismerem a filmet, láttam, egy igaz történeten alapul, nagyon szép film, de a vége nagyon :(

#36 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 13:46

Én is ismerek egy filmet.Jó régi Posted Image Egy hidegvérü lóról szól akit Amandának hívnak.Western film.A fõszereplõ egy srác aki fél a lovaktól mert egyszer leesett és megvakult.Igazi ló helyett egy biciklin "lovagol".Jó film.Ajánlom mindenkinek. ;) :D Posted Image

#37 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 14:16

Most megyek megnézni a Lovagregényt a szépfiúval! :D Posted Image

#38 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 14:20

Az nekem is megvan.Jó film.Jó TV nézést Zsubaba :D

#39 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 15:57

A tv2 adta tavaly a "Verseny lovakkal és winchesterekkel" címû filmet. A felétõl sikerült felvennem, elég hosszú film, azóta is keresem videón vagy DVD-n. A "fekete villám"-ot is szívessen látnám a gyûjteményemben. Szerinte a Palominot sem láttam még. Volt egy film ahol a háborúban kivégzésre hajták a lovakat, már nem emlékszem a címére, valami lovassági film, a végén megmentik a lovakat. Azt is szívessen megnézném újra. Ha hazajutok megnézem milyen filmjeim vannak, és összeírom. Valahogy biztos megoldható lenne hogy cserélgessünk.

#40 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 16:29

[url="http://"http://www.port.hu/pls/ci/cinema.index_htm?i_left=/pls/ci/cinema.frame_htm@@i_city_id=3372@@@i_county_id=-1&i_left_s=83&i_body=/pls/fi/films.film_page@@i_where=2@@@i_film_id=49894@@@i_city_id=3372@@@i_county_id=-1&i_title=Lóverseny+winchesterre+és+musztángokra"]Erre gondolsz[/url] Lívia?Itt meg is tudod rendelni DVD-n ;) [ Október 17, 2004, 16:30: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]