Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szamarak és öszvérek


  • Please log in to reply
893 válasz a témához

#1 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 17:57

Az öszvér nem kifejezetten lófajta, de lóféle, és jóféle, úgy érzem megérdemel egy külön témát. Posted Image[Hozzátettem a címhez a szamarakat is. Õk is megérdemelnek egy témát, meg így az abc sorrend is rendesen fog mûködni a topicok között.] [ Július 30, 2004, 23:41: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 30. - 21:37

Aranyos!Igazi lóöszvér! Posted Image

#3 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 14. - 17:52

Hugom szzentül állítja, hogy egyszer még vesz egy szamarat, és belovagolja, mint egy sima lovat. Majd meg fogom nézni. :rolleyes: Valaki velem tart? :D

#4 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 14. - 17:56

Hux ennek a lónak a feje kiköpött öszvér a teste meg tök ló! :D :D

#5 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 15. - 12:53

Várjuk, várjuk a képeket! Posted Image

#6 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 15. - 13:39

na!na!na! szavadon fogunk ám

#7 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 15. - 13:55

Idegen is azt mondta indul majd hordókerülésben a Cappuccino csacsival, de azóta se hallottunk róla Posted Image

#8 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 19:28

Hali! Nekem is van ismerõsöm, aki szamármániás. Posted Image Épp azon fáradozik, hogy megalapitsa a Magyarországi Szamártenyésztõk Egyesületét, vagy valami ilyesmit. Posted Image Remélem sikerrel jár, az biztos, hogy meghiv engem az elsõ szamár STV-re. Posted Image

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 16. - 19:48

Már van ilyen egyesület. [url="http://"http://www.lovasnemzet.hu/200210/ablakok/26halonincs.htm"]itt[/url]

#10 pepszin

pepszin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 17. - 0:35

:rolleyes: Bocs, már viszonylag régen találkoztam a sráccal... De a csacsi STV-re akkor is kiváncsi vagyok Posted Image

#11 Topy

Topy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 154 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 16:10

Szamármese Csömörön élt az öreg dõre Göre Döme, annak voltegy csengeri csengõs pörgeszõrû göndör csõdöre. De bármilyen pörgeszõrû göndör csõdör voltCsömörön az öreg dõre Göre Döme csengericsengõs csõdöre, nem szerzett neki virgonc,kenceficés kancát idõre az örökkön õdöngõ-lõdörgõdõre öreg. Így hát csurig csorgatta csöbörbe könnyeités csúfos csõdörcsõdöt mondott az örökké õdöngõ-lõdörgõ öreg dõre Göre Döme csengeri csengõspörgeszõrû göndör csõdöre. Szomszédságban élt a fösvény Szemere,annak volt egy nõstény szamara. A szamárnál szamarabb Szemere sem szerzetthamarabb szamárfi szamarat szomorú szamaraszámára, ezért sok szemérmes szamárkönnyszemerkélt a szamárnál szamarabb Szemere szomorúszamara szemére. Ámde mit csinált egy szép napon az örökkönõdöngõ-lõdörgõ öreg dõre Göre Döme csengericsengõs pörgeszõrû göndör csõdöre és a szamárnálszamarabb Szemere szemérmes szamárkönnyetszemerkélõ szomorú szamara? Na mit csinált? Öszvért!

#12 fehér bölény

fehér bölény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 690 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 12:02

Uff!Ez tuti szöveg,még nem halott-tam.

#13 Kalevala

Kalevala

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 10:18

Azti! Ez. A kép. Olyan vicces. Szerintem. Mondjuk az tuti, hogy a szamár- és öszvérelleneseknek tanulságos. Mindenesetre édi. Posted Image :rolleyes: :D Posted Image Posted Image ->változatos érzelmeket kiváltó....

#14 Kalevala

Kalevala

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 10:20

....Jah, meg a néni is tudhat egyet, s mást....

#15 Kalevala

Kalevala

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 9:27

Ti csacsigoltatok/öszvéregeltetek már?

#16 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 9:44

Zebra csõdõrt szerezzetek a kancámnak! Ilyen komát akarok. Posted Image Posted Image

#17 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 12:40

Mi lesz a neve? Vonalkód?

#18 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 18:52

Az jó név! Posted Image

#19 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 11:55

franc... [ Január 04, 2005, 10:56: Az üzenetet átszerkesztette: Gumilovas ]

#20 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 18:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: franc... [/QUOTE]Ez mit jelent Gumi?

#21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 21:02

Találtam itthon egy nagyon édes fotót, ki is teszem a falamra. [url="http://"http://www.pknranch.hu/album/get_thumbs_on_fly.php?prev_path=albums%2FDe%2Fmasnak&filename=csacsi.JPG&new_width=804&new_height=599"]Csacsik! Posted Image [/url]

#22 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 11. - 4:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: franc... [/QUOTE]Gumi! Választ kérek! Posted Image Vagy küldj egy kis zebra spermát! :D

#23 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 16:01

Szegény szamarakkal sok helyen rosszul bánnak,nem becsülik õket,sõt kevesen tudják,hogy õk is szép számmal mennek olasz vágóhidakra,fõleg Romániából.Kéne csinálni az õ védelmükre is egy állatvédõ csoportot,nem?

#24 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 16:03

De. :) A kérdés el van döntve, node hogyan tovább? :confused: :rolleyes:Van, hogy az ötlet nem elég...

Edited by Rosinante, 2005 július 12. - 16:05.


#25 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 12. - 17:37

Ha lesz még jelentkezõ,megkeressük az állatvédõ egyesületünk gazdasági állatos csoportját,és õk tudnak majd konkrét tanácsot adni.Sajnos én nem beszélek nyelveket,de ajánlanám awww.animals-angels.de.honlapon a fotógalériát,ott vannak szamaras képek is,persze az,aki ért angolul vagy németül,nézze meg a szöveget is.

#26 Yverdon

Yverdon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 12. - 17:06

Sziasztok!Bekecsen (Szerencs mellett) van 2 szamár: Nándi és Pityu, akiken lehet csacsigolni.Egy kicsit furcsa érzés, fõleg a lovak után rájuk ülni, de egy életre szóló élmény.Nincsen nyergük még, és csak tapasztalt lovasok ülhetnek rá, de imádni valóak.

#27 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 12:07

Lehet, hogy "megöltök" ezért...http://www.vicclap.hu/movie/125/?a=p... de annyira nem bírtam megállni! :D :ang:

#28 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 12:11

... de annyira nem bírtam megállni!  :D  :ang:

Hozzászólás megtekintése

A pasi sem. :D

#29 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 23. - 21:58

Pendének :yeah:

#30 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 10:39

SzamármeseCsömörön élt az öreg dõre Göre Döme, annak voltegy csengeri csengõs pörgeszõrû göndör csõdöre.De bármilyen pörgeszõrû göndör csõdör voltCsömörön az öreg dõre Göre Döme csengericsengõs csõdöre, nem szerzett neki virgonc,kenceficés kancát idõre az örökkön õdöngõ-lõdörgõdõre öreg.Így hát csurig csorgatta csöbörbe könnyeités csúfos csõdörcsõdöt mondott az örökké õdöngõ-lõdörgõ öreg dõre Göre Döme csengeri csengõspörgeszõrû göndör csõdöre.Szomszédságban élt a fösvény Szemere,annak volt egy nõstény szamara.A szamárnál szamarabb Szemere sem szerzetthamarabb szamárfi szamarat szomorú szamaraszámára, ezért sok szemérmes szamárkönnyszemerkélt a szamárnál szamarabb Szemere szomorúszamara szemére.Ámde mit csinált egy szép napon az örökkönõdöngõ-lõdörgõ öreg dõre Göre Döme csengericsengõs pörgeszõrû göndör csõdöre és a szamárnálszamarabb Szemere szemérmes szamárkönnyetszemerkélõ szomorú szamara? Na mit csinált?Öszvért!...kaptam tegnap egy Romhányi kötetet, bocs :D

#31 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 10:46

Nézd csak meg Topy hozzászólását lisawica!Egyébként azt olvastam a neten, hogy a "szamarakat nem tenyésztik, csak úgy tenyésznek." Ehhez képest már van egyesület! Tök jó szamárszempontból, de még mindíg nem tudom, hogy hol lehet öszvért kapni, vagy kipróbálni.

#32 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 10:50

Nézd csak meg Topy hozzászólását lisawica!Egyébként azt olvastam a neten, hogy a "szamarakat nem tenyésztik, csak úgy tenyésznek." Ehhez képest már van egyesület! Tök jó szamárszempontból, de még mindíg nem tudom, hogy hol lehet öszvért kapni, vagy kipróbálni.

Hozzászólás megtekintése

Bocs :D A Szamártenyésztõk Egyesülete nem tudom mire jó - régóta szeretnék egy kistestû szamarat vásárolni (póniméret), hívtam õket is, mint (gondoltam én) autentikus szervezetet - de nem tudtak segíteni, egy helyet sem tudtak ajánlani.... :(

Edited by lisawica, 2005 augusztus 26. - 10:51.


#33 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 11:01

[Bocs  :D A Szamártenyésztõk Egyesülete nem tudom mire jó - régóta szeretnék egy kistestû szamarat vásárolni (póniméret), hívtam õket is, mint (gondoltam én) autentikus szervezetet - de nem tudtak segíteni, egy helyet sem tudtak ajánlani.... :(

Semmi gond!Belinkelnéd az egyesület lapját, mert ami feljebb van az elévült, vagy mittudomén... Van egyáltalán honlapjuk?

#34 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 11:15

[Bocs  :D A Szamártenyésztõk Egyesülete nem tudom mire jó - régóta szeretnék egy kistestû szamarat vásárolni (póniméret), hívtam õket is, mint (gondoltam én) autentikus szervezetet - de nem tudtak segíteni, egy helyet sem tudtak ajánlani.... :(

Semmi gond!Belinkelnéd az egyesület lapját, mert ami feljebb van az elévült, vagy mittudomén... Van egyáltalán honlapjuk?

Hozzászólás megtekintése

Azt nem tudom, hogy honlapjuk van-e, azt tudom, hogy Ernst Mihály az elnök, az OMMI-ben dolgozik, valahol megvan még a telefonszáma, megpróbálom elõbányászni :D

#35 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 11:17

Magyarországi Szamártenyésztõk Egyesülete1015 Budapest, Donáti utca 20-22. T: 20-10-517 Magyar parlagi szamár Ernst Mihály 20/366-6807Szamarakról itt is van ez+az

Edited by lisawica, 2005 augusztus 26. - 11:19.


#36 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 26. - 21:19

Köszi!A szamaras oldalt már olvastam! Ezen kívül mást nem nagyon találtam én sem.

#37 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 9:54

Sziasztok!Nekem van három csacsim. Egy kanca a két csikójával. Tündériek. A kancán szoktam ülni is, bár nem olyan mint egy ló. Persze nem vágtázik, de sétálgatni nagyon klassz vele. Kocsit is szokott húzni, de nem dolgozik, csak úgy mulatságból. Egyébként nem magyar parlagi szamarak, hanem valami nagyobb fajta, és a kanca színe teljesen sötét, csak a téli szõre válik világosabbá. Szerintem a csacsikat is ugyanolyan szeretetre méltóak mint a lovak, csak õk kicsit másért.

#38 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:39

Az Apassionata egyik résztvevõje :)Showelem

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 14:38

De gyönyörûû! :yeah:

#40 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:33

Sziasztok nekünk is van egy keresztes szamarunk, kb úgy né ki mint a videón lévõ csak kanca. Nagyon okos és kerüli a munkát. Egyszer elvittük terpre, hogy majd jön velünk mint a többi ló, csak úgy. jött is egy darabig,de aztán feladta megállt (egy 10 perc után), mi mentünk tovább hogy majd jön, de nem tette.Ekkor megfordultunk és elkezdtünk felé menni, hogy elkapjuk, ekkor azonban feleszmélt és õ is ment pont úgy ahogy mi, azért hogy tartsa a távot köztünk, így cak a legvégén tudtuk elkapni egy gátoldalba, mert azon nem mert átmenni.Okos mi?