Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Atv


  • Please log in to reply
2236 válasz a témához

#41 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 23:25

Filly!Az új fórumlakók nem tudják :)A Basa sem tudja hogy õ herélt ezért a legelõn nagyon õrzi az imádott kis kancáit, és persze minden évben amikor van csikó azt a sajátjaként óvja (amíg a csikó anyja meg nem unja ezt a túlzott érdeklõdést :))) )

#42 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 8:27

olvasgatom ezt a sok suletlenseget itten es azon gondolkodom vadul, hogy vajh' osszekeverjuk a menokedvet a rohanassal??? na nema'!!!

#43 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 9:50

Sziasztok! én még nem nagyon irtam ide a fórumba, de én is az atv kedvelök közé tartozom, bár nekem egy félvérem van és sokféle lovon ültem már. De pont KundL az akinek a telivérével oly jókat lovagoltunk :))azt hiszem emléxik õ is 1-2 versenyre Orsikával, aki nem igazán telivér de vérmérséklete egy vérmes telivérével vetekedett idönként.össz: telivérrel kiegyezni kell és akkor nagyon jó ló!!! minden helyzetben!sajnos a túltenyésztés és igaz és az is, hogy érzékeny ló, de ha az tudatosul vesszük, hogy ez egy telivér és kompromisszum akkor sok csodálatos élményben lesz részünk

#44 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 10:00

SheriffMikor van szezonvége, amikor már kiderül, melyik ló nem váltotta be a hozzá füzött reményeket, és ezért eladó listára kerül Dióspusztán? Mikor érdemes lemenni?És kit kell keresni?És lejönnél esetleg?T

#45 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 10:19

Szvsz az, hogy a ló megy-e elõre vagy sem a lovas alatt, az nem feltétlenül a ló fajtáján múlik, hanem azon, hogy hogyan lovagolják. Minden lónak el lehet venni a menõkedvét, ha nem megfelelõen lovagolják. Egyébként M1es jó helyen keresgél :)))

#46 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:22

Tatteros!Az elõbb beszéltem Dióspuszta istállómesterével. A nevét nem tudom biztosan, talán Oskoványi, ha jól értettem öt éve. A telefonja mindenesetre megvan: 06 30 984 91 45Szívesen lemennék veled, ha össze tudjuk egyeztetni. Nem lesz könnyû, mert most tényleg halni sincs idõm, de megpróbálnám. Rég voltam már náluk, s lehet, hogy veszek egy atv-t, ha már annyira nyomom itt õket a fórumon. Most lóhiány van nálam. Azt mondta az öreg, hogy éppen most adtak vágóra egy csomót (szentimentálisok kíméljetek!), csak a java maradt meg. Legkevesebb 20 (már megint ez a szám, de mit csináljak, tényleg ezt a számot mondta) ló közül válogathatunk. Kancák és mének, kisebbek és nagyobbak vegyesen.Ha felhívod, hivatkozz rám (úgy emlékszik rám, hogy én vagyok az, aki megvette a TATA (nálam:Whiskey), MOHÁS (nálam:Rodeo) és LADY SUSSI lovakat), mert akkor legközelebb a miatt is tudok alkudni, hogy nyakra-fõre küldöm az új kuncsaftokat.Ha komolyan gondolod, a jövõ héten valamelyik délután Pestrõl leugorhatnánk kocsival közösen. Egy nézelõdést mindenképpen megér.A legutóbbi Lovas Nemzetben hirdettek 200.000 Ft kikiáltási áron egy 9 éves atv mént. Azt is megnézhetnénk, nem?

#47 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:26

Lealkudjuk 150.000-re a lovakat, s a M1s által favorizált Silverado-ba tervezett tájlovagló rendezvényen arra a kérdésre, hogy: Miért nem indultatok még mindig el? - azt a magától értetõdõ választ adjuk majd: Tessék? Hiszen mi már vissza is értünk!Lealázzuk a szentimentális, atv ellenes tábort!

#48 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:28

Úristen!Most veszem csak észre, hogy már két órája fórumozok itt ész nélkül, s végre találtam egy topicot, amihez Piroka még nem szólt hozzá! Na halljuk a trónkövetelõt!

#49 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:38

Ez nem jött be sheriffkém. Épp most néztem meg én is ezt a topicot, úgyhogy már hozzá is szóltam. ehe-ehe-ehe!!Tényleg van sheriff csillagod?

#50 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 21:17

Osztom a véleményeteket Meggyes és Forky! :)Szerintem alakítsunk non-atv klubbot :)))

#51 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 7:00

Piroka!Nincs csillagom, csak látok néha ilyeneket. Valószínûleg jól megleszünk mi itt ketten a fórumon, miután mindenkit elüldöztünk. Mostanában nagyon el vagyok foglalva (lincselések szervezése, stb.), de közeleg az idõ, amikor végre újra a régi énem lehetek, s akkor jaj mindnekinek. Ha még te is beleerõsítesz, szerintem beszüntetik majd a fórumot, mint közvezélyes helyet. Az is lehet, hogy az egész Internet felszámolódik.

#52 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 8:50

Nem tudom figyeltétek-e, de sheriff már béketárgyalásokat kezdeményez velem. Persze ez a legokosabb dolog, amit tehet ebben a helyzetben.

#53 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 10:00

Seriff! Piroka!Nem tudom mi a fenét akartok itt békülgetni!Ha jól tudom Pirokának kisbérije van!Ez pedig az atv-s topic!

#54 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 11:09

A közelünkben lévo lótartó helyen ki van téve egy hirdetés, hogy 10 éves atv kanca, nagyon szelíd, gyerekek is lovagolhatják, eladó. Kinek tépjek telefonszámot?

#55 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 12:57

Sheriff.Beszéltem az öreggel,mondta hogy tegnap értekezett veled is. A szerda nekem jó lenne, de vagy nagyon korán, vagy délután mert egy fél napra tudok csak lelépni.Jövõ szombaton egy hétre az Adriára megyek merülni, igy ha nem szerda, akkor 26 után valamikor. Telefonom :30/9320500.T

#56 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 14:04

Ilusta!Ezzel azt akartad sugallni, hogy kezdjek el egy kbf-es topicot? Attól még, hogy nekem kisbérim van hozzászólhatok ehhez a témához, nem? Lovagoltam én már pár telivért is. Nna!

#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 14:21

igen bizonyára...Akkor elmondhatod róluk a véleményedet itt.

#58 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 22:45

topic offTatteros!Ha visszajöttél az Adriáról a búváros topicba egy kis beszámolót! Lécci :))topic on

#59 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 7:30

A szerda délután egyenlõre elfogadhatónak tûnik. Késõ délutánra gondolok. Kedden még kereslek telefonon, addigra jobban képben leszek. Ha akar valaki jönni atv ménest nézni és Tatteros nem ellenzi, felõlem besuttyanhat a kocsimba a három szabad hely valamelyikére.

#60 kabor

kabor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 8:05

Én örömest mennék!Kabor

#61 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 8:51

en is szeretnek! kivancsi vagyok arra a johiru menesre, lassam mar, mit fikazok :))))

#62 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 10:45

Dögunalmas vagyok! Nem tudok kiállni sem az atv-es sem a barokkos tábor mellett teljes mellszélességgel. Bai mondta meg a frankót, ha a lovat szeretem, nem a fajtája érdekel. Nekem mf-eim vannak, imádom õket, soha nem cserélném el semmire egyiket sem. Kétéves csikómból úgy néz ki erõteljesen barokk mén lesz, erõs csontoztata és kissé talán túl gömbölyded formája erre enged következtetni. És én imádom a csupa erõ lovakat, és az, hogy erõs csontú vagy húsosabb, erõteljesebb egy ló, nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy tohonya, lusta viziló.De! Láttam gyönyörû telivéreket is, meg ócska, szakadt sovány telivéreklet, meg gebe félvért, meg virslivé hízott arabot, meg sokmindent. Nem lehet ennyire rapszodikusan kategorizálni a fajtákat.A volt szomszédunknál van egy pályáról lejött telivér kanca, alig pár hónap kellett, hogy lenyugodjon, ma 4-5 éves gyerekek is lovagolhatnak rajta. Ellenbenm az unokabátyámnak van egy kisbérije, asszem Fokos származású, az pedig egy idegroncs. Ha fizetnének érte, se kellene.Atv-rõl annyit, Németországban láttam élõben jópár évvel ezelõtt életem elsõ galoppversenyét. Veterán verseny volt, 6-10 éves telivérek indultak. Nagyon szokatlan látvány volt, hogy a 2-3 éves gethes, nyurga csikók helyett erõtõl duzzadó, kidolgozott izomzattal rendelkezõ bivalyok szorongtak a rajtgép ajtaja mögött. Ahogy eldördült a startpisztoly, és kirobbantak az ajtók mögül, komolyan a hideg végigfutott a hátamon, annyira gyönyörûek voltak. Iszonyú hajrá következett és akkor megállapítottam, hogy szeretem a telivért. Mert küzdenek és mert gyõzni akarnak. És ezek a lovak csakis mozgás közben mutatnak, mert erre teremtette õket a jóisten, vagy a tenyésztõ, mind1. A közönség ordított, két mén maradt csak elöl és látszott, hogy mindenüket kiadják a gyõzelemért. Ez tetszik. Az atv-nek szerintem kimondottan használ a kor, feltéve ha a lábai kibírják az aktív versenyzési idõszakot. Amikor a nyakára izom, a testére hús épül, az agárhasa kicsit lovasabb formájú lesz, kimondottan szépek lehetnek, fõként ha ez a jól megszokott tüzességükkel párosul.Mégegy nagy élményem a tavalyi magyar derby volt, hát nem mondom, hogy nem ordítottam végig a végsõ hajrát Rodrigo-ért és Kállai Pálért. Nagy volt az öreg és nagyon jó hangulata volt a versenynek.Sõt! Mondok még vm-t: asszem, ha lesz egy saját tanyám, telivérrel fogom befedezteni a kancámat. Méghozzá MyColt-tal, aki most a Tattiban tanyázik és nekem már Kerteskõn is egyik szívszerelmem volt. Nem nagyon találtam hibát rajta, egy csodálatos sárga mén, pont olyan színû, mint az én kancám. A tenyésszemlén ez a kis rafinált végig szerepelt: nem agresszíven, de folyton meglógott, feltartott farokkal, nyakkal futkosott a nézõk elõtt. Megállt a sarokban, tõlem 1 méterre, a levegõbe fújt és tudta, hogy ellenálhatatlanul gyönyörû. Mókázott, lefeküdt a földre, hempergett, aztán amikor úgy gonolta, elég a mûsorból, engedte magát megfogni, befutott az ugrófolyosóba, és úgy ugrálta végig az akadályokat, mint egy macska, pedig azelõtt még sosem ugrott. Szóval MyColt nekem egy favorit atv.Egy versenyen még a Kincsem parkban kinéztem magamnak egy másik csodát is. 3 éves, bogárfekete, akkora izmokkal és nyakkal, amit egy 5-6 éves félvér megirigyelhetne. Trubadur-nak hívják és fantasztikusan szép. Nem az a kimondott atv fajtajellemzõkkel megáldott jószág, és atlán pont ezért tetszett, szivesen beállítanám az istállómba. Persze a futamon utolsó lett, hiszen õ nem az A TELIVÉR, de ettõl csöppet sem csökkent a szememben.most itt kéne fámákat mondanom félvérekrõl, meg a többi lóról, de az újabb 6 oldal lenne, szal majd máskor.Éljenek a barokk lovak, az atv-ek, az arabok, a pintók, a pónik, a hidegvérûek...a LOVAK!!!...és egyszer szeretnék kipróbálni egy atv-t a galopp-pályán :)))vega

#63 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 11:10

Vega, persze igazad van, de abbol a szempontbol nem tokmindegy, hogy milyen a fajta, hogy kevesebb valoszinusege van, hogy meglepetes er. Tehat olyan ez, hogy pl ha en a kemeny, foos kutyakat kedvelem, akkor nem valoszinu, hogy a pekingi palotapincsik kozott fogok keresgelni. Igy van ez a lovaknal is - ha neha szaguldozni akar valaki ugy, hogy elhagyja a skalpjat, tok felesleges beruhaznia egy lipicaiba, mert csalodni fog benne. Ugyanakkor eredmenyes dijlovakat nem nagyon talalunk a teliver fajtaban - es ezzel nem azt akarom mondani, hogy azokat nem lehet jol belovagolni, hanem egyszeruen ezek a lovak nem azt adjak es kesz.Ugyanakkor persze most a fajtarol beszelunk, nem egyes egyedekrol, mert az mar teljesen mas lapra tartozik. Azon tul, hogy en nem vagyok teliverparti, igenis meg kell vallanom, hogy kellemes meglepetes volt sheriffek tanyajan a Rodeo nevezetu atv men - teljesen nyugodt, kezelheto, megbizhato, amde megis tuzes lonak tunt. A masik dolog, hogy bar a cel es az erdeklodesi kor kozos, mindenki mast keres a lovazasban. Van, aki a regi, sztyeppei fajtakra bukik, mert az osmagyar, meg az osmongol, meg az ijaszat jon be neki. Van, aki olyan lovat keres, ami a leggyorsabb a kornyeken. Van, aki olyan lovat keres, akivel elpalyazgat, ellovagolgat kisebb versenyeken, mert az vonzza. Meg van a magamhoz hasonlo hobbista, akinek munka utan mar nem nagyon van energiaja palyan lovagolni, idomitgatni (persze jo lenne az, nem tagadom), hanem inkabb nyugodtan felnyergel, es egyedul kimegy egy kellemes kis terepre, ami olykor csak abbol all, hogy fulet-farkat szetengedve battyog egy orat, de lehet igazi, kemeny, menos, tempos lovaglas is. Mindezt hol heti 2szer teszi, de ha ideje/munkaja ugy engedi, akkor heti 4-5-szor is. Az ilyen embernek nem igazan valo sem arab, sem teliver, mert azok nem erre vannak kitalalva, hanem arra, hogy porogjenek, tegyek a dolgukat. Attol meg lehetnek jo lovak, csak nem mindenkinek erre van szuksege. Erre a celre nekem abszolute maximalisan megfelel Liderc, aki neha olyan boszme, hogy az agyam eldobom, de ha arrol van szo, tud menni es porogni, es akkor is csak ritkan fut ki a vilagbol, ha kenyszerusegbol 4-5 napja nem ult a hatan senki. Ettol fuggetlenul nekem az etalon a lipicai es a pura raza - a nagy, gombolyu formak, a bivalynak, a dus soreny, bla-bla-bla. De attol, hogy nem szeretem a kaposztas tesztat, meg nem mondom ra, hogy szar. Csak _nekem_ nem jon be. Es ha valaki "leszarozza" az en kedvenc kajamat olyan cimen, hogy a kaposztas tesztan kivul minden csak gagyizmus, akkor joggal erzem magam enyhen idegesnek :)))Na, igy pentek del korul ennyi...m1s

#64 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 10. - 13:04

Hát az én idõbeosztásomban se nagyon van jelenleg helye egy televérnek, a napi robot után, a rendszeres 3-4 óra alvással valahogy nem vágyom a birkózásra. Nekem tökéletesen megfelel Römi pacám, aki általában tudja, milyen a lelki és fizikai állapotom, meglepõen jól alkamazkodik. Néha a tarló szélén bandukolva érzem, hogy minden lépésnél riszálja a farát és annyira menne már, de csak ritkán veszti el az önuralmát, ha látja, hogy én csak madárcsicsergésre és lóháton meditációra vágyom. Azért összeszoktunk az elmúlt 7 év alatt.Hogy mi a nyavaját fogok csinálni jövõ tavasztól, ha a csikót is el kell kezdeni okítani? ki fog helyettem dógozni?És mégegy a lovak különbözõségére: nem tudom ismeritek-e Kelemen Zsoltit és Sanikát, a lovát. Õ a lovasíjászat egyik õstehetsége (szeritnem). Sanika mindössze 120 cm, nincs neki se származása se zárt törzskönyve. De kb 110 kg súllyal (vért, íjak, lovas) a hátán dolgozik egy program alatt 30 percet, szinte végig vágtában, lefekszik, ül, galoppban irányítható szár és nyereg nélkül...stb.Gazdija számára Sanika maga A LÓ. Én pl nem tudnék mit kezdeni egy rázós járású pónival, de tudom, hogy Zsolti nem adná 10 telivérért sem. A helyében én sem. Pedig biztos vannak szebb lovak, jobb lovak. Hát ennyire különbözünk. Szerencsére. Nagy vérengzések lennének, ha mindenki ugyanazt a lovat akarná.M1s, legnagyobb igazság abban van, hogy minden lófajtát kitaláltak vmlyen céllal. A pónit a bányába, a telivért a pályára, a mammut félvéreket az akadály fölé, a haflingit a hegyekbe, az arabot a sivatagba, stb. Mindegyiknek megvannak a spéci tulajdonságai, amit lehet szeretni vagy utálni. Tehát mindenki vegyen magának olyan lovat, amelyikben a legtöbb neki tetszõ tulajdonság van. De a fajta azért sosem garancia. Több esélye van, hoyg egy atv paca fürge lábú, mint hogy egy belga hidegvérû 130-as pályán suhan. De nem biztos semmi. Egy ló egyéniség. Minden ló különbözõ, mindegyiknek vannak bogarai, mindegyik mást szeret, másképp viselkedik. Persze, a fajta némileg determinálja az alaptulajdonságait, a többi pedig a gazdin múlik. Na nem ragozom tovább, úgyis egyrõl beszélünk.És szeretem a káposztás tésztát!!!:))vega

#65 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 11. - 20:59

Desajnálom, hogy lemaradtam errõl a jókis, vérre menõ atv-s vitáról:-( Két hétig nem vagyok netközelben, és tessék...Sokat hozzátenni nem tudok a témához, egy másik topikban már leírtam a véleményemet, s ez nem változott azóta sem: az angol telivér a Lovak Lova. Persze lehet, hogy az arab mégis veri, de arabok terén nincs sok tapasztalatom.Más kérdés, hogy milyen a ma versenyzõ telivér állomány. Revízió óta nem volt egy említésre méltó versenyló a pályán, ennek meg már 6-7 éve. (My Colt tán kivétel, õt már én is kiszemeltem a következõ csikónk apjául:o))Mindenesetre a legszívósabb, legjobb fejû (igen, komolyan gondoltam!) lófajta, ami létezik. Nem hülye, nem idegbajos, csak szeret menni. Ennyi. És egy atv is tud olyan fantasztikus érzést adni, mint akármelyik sportfélvér. Lovagoltam már olyat, hogy a járását bármelyik díjló megirigyelhette volna. Nem is járt, lebegett minden ügetõlépésnél, vágtában is tudott olyat, hogy többet ment felfelé, mint elõre. Még a szája is olyan puha volt, mint az álom.Nem is értem, hogy nincs telivérem....

#66 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 8:04

Ma beszélek telefonon Tatterossal, hogy megyünk-e vagy sem holnap (szerdán) Dióspusztára idegbajos elrohanósokat csodálni. A fórumra este (éjjel) felteszem az eredményt ebbe a topicba. Ha megyünk, hívjon fel, aki akar jönni (20 94-17-974). Indulás a Kosztolányi Dezsõ térrõl. Érkezés dettó oda. A kocsiban lesz három hely.

#67 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 15. - 6:16

14-15 óra között indulok Pestrõl. Eddig M1s jelentkezett be. Tatteros külön kocsival megy, mert továbbmegy valahova, nem jön velünk vissza. Szabad még három hely.Pontos indulási idõpont és találkahely konkrét kijelölése 12 órakor telefonon egyeztetve. 20 94-17-974

#68 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 15. - 16:09

m1s koma!Igenis szar a káposztástészta!Ezt most csak azért írtam, hogy idegeljelek, mert nekem néha ez segít, ha rossz passzban vagyok.Remélem segített! :))Mongol

#69 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 16. - 11:40

Ugye, hogy ugye, Mongol koma? :) En se szeretem./me koma megnyugodott:PNa, amugy voltam tegnap Tatteros es Sheriff komakkal atv-szemlen. Most se lettem meggyozve :)))A barokk uralkodik mindenek felett! :)

#70 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 16. - 11:57

Na igen, azoknál, akik az extrém sportokat szeretik. :))

#71 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 14:10

Sheriff!Ilyen hosszú az éjszakád? :)))))))Hol a beszámoló? Ha mást esetleg nem is, engem érdekel!!!

#72 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 14:37

engem is érdekel, de M1-esé még inkább! :))

#73 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 16:40

Bocsássatok meg, de nem volt idõm beszámolni eddig.Hát elég kiábrándító látogatást tettünk Dióspusztán. A helyzet nem sokat változott a legutóbbi ottjártam óta, kb. ugyanannyi (200 fölötti számú) atv-t tartanak ott, változatlan körülmények között. Kerteskõ lovai is jórészt hozzájuk kerültek.Úgy fogadtak minket, mint nemszeretem rokonokat. Le se nagyon szartak, noha elõre bejelentkeztünk, s úgy jelentünk meg ott, mint potenciális vásárlók. (Én és Tatteros)Körbevezetett egy ember a karámokon, s mutogatta az eladó lovakat. Semmi felvezetés! Semmi bemutatás! A több hektáros legelõn vagy megállt a ló vagy nem. Hogyan lehet egy lovat így elbírálni? Felháborító! Ennél csak az volt rosszabb, amikor a boxból kértük kivezetni a lovat. (Ezt is külön kellett kérni, maguktól nem tették volna meg!) 5 cm vastag trágya papuccsal a lábukon vezették fel a lovakat. A felvezetés egy kövekkel teleszórt udvaron zajlott, ahol egészséges patájú ló is úgy lépkedne, mint egy nyomorék. Nem lehetett a lovak mozgását egyáltalán elbírálni.A lovak körme siralmasan elhanyagolt állapotban volt. Valamennyié repedezett, töredezett. Állítólag most következne a körmölés.A vételre felkínált lovak a ménes selejtje voltak. Némelyik olyan erõsen sántított, hogy rossz volt nézni.A legelõn kinéztünk Tatterossal két elfogadható lovat. Mikor jöttünk ki a legelõrõl, a lovak elkísértek a karám széléig. Ott a Tatteros által kinézett ló nekiállt karót rágni és levegõt nyelni. A kísérõnk, aki mutogatta a lovakat egyetlen szóval sem mondta elõtte, hogy: Hé vevõ urak! Ez a ló karórágó.Ráadásul késõbb kiderült, hogy mindkkét kinézett ló törzskanca lesz, nem eladóak.A fiatalabb korosztályból megnéztünk 2 mént és egy kancát. Ezek elfogadható (de nem kifogástalan) patákkal és külsõvel rendelkeztek. Eredetileg ezeket nem kívánták eladni. 400 eFt+Áfa (12%) volt az áruk. Kis kelletlen alkudozás során leengedték 350 eFt+ÁFA árra. Otthagytuk õket a francba.Tegnap telefonon még alkudoztam egy sort, jelenleg az ár 300 eFt bruttó. De a lovakról nem tudok igazából semmit. A lábuk csupa trágya volt, a körmök elhanyagoltak, kavicsos-köves udvaron egyszer-kétszer elvezették elõttem õket. Lehet, hogy túrót sem érnek, de lehet, hogy jók. Nem nagyon kattantam be rájuk. Nem tudom, mi lesz. Valószínûleg nem érdekelnek. Ez nem sok pénz egy lóért, ha az jó ló, de sok, ha selejt. Így nem szabad lovat eladni, ahogyan azt most nekünk bemutatták. Nem csoda, hogy nem tudnak eladni lovat. Így nem is lehet.

#74 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 19. - 23:25

Vazzeg, ez nem lehet igaz... Tegnapelõtt és tegnap is akkor fagyott le a gépem, ill. szállt el a telefonkapcsolat, amikor ebbe a topikba írtam. Valaki átkot mondott rám. Reszkessen!!!Szóval. Meggyes koma, a keverék kutyáknak égegyadta semmi köze sincs a 0-ás sütésû lovakhoz. Ez utóbbiak nem azért azok, amik, mert ismeretlen származásúak, hanem azért, mert felmenõik között el nem ismert mén is szerepel. Ennek (mármint az el nem ismertségnek) pedig általában nyomós oka van.

#75 Adrienne

Adrienne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 20. - 8:31

Ti is ki vagytok akadva Dióspusztától???Nem csodálom. Kedves Sheriff, nem tudom, mikor voltál ezelõtt utoljára arrafelé (mintha arra emlékeznék, hogy dicsérõ szavaidat olvastam volna korábban), de sajnos pár éve az egész ménes méteres mocsokban áll, b*sznak körmölni a lovakat (max félévente, de erre sem tenném a fejem), és nem csak a "selejt" lovakat hanyagolják el, hanem az ígéretes egyedeket is. Reggel kizavarják õket a legelõre oszt jóvan. Mesélhetnék...állatorvoshallgatóként elég sokat lógtam a lókórházban (sõt, egy évet kihagytam, hogy ott dolgozhassak, még most is lejárogatok Üllõre), és nem egy gyönyörû kétéves került be onnan: valami hülyeséggel végleg tönkretették a lábukat. Szerintem Dióspuszta az egyik legszutyokabb atv-ménes. Inkább Kerteskõre érdemes menni.Ja, mellesleg erõsíteni jöttem a telivéres csapatot. Az eléggé kivesézett témához csak annyit tennék hozzá halkan, hogy ha valaki életében elõször ül fel egy lóra, és az hót ideg alatta, attól még nem kell sem a fajtát, sem az adott egyedet leírni. Igaz, angolon keveset ültem (arabpárti lennék), de semmi gondom nem volt velük. Sõt. Ami meg az idegelést illeti, itt egy kis történet, ami ugyan nem telivérrõl, de egy magasan telivérezett holland(?) sportlóról szól.Az OMMI eladta Ígéret nevû fedezõménjét, az új tulaj pedig militaryzni akart vele, tehát végig kellett röntgenezni a lovat a füle hegyétõl a farka végéig. Megjött az egyetemre, ordítva ugrott(!) le a futóról, és egész testében reszketve bömbölt...3-4 órán keresztül, miközben a víz csöpögött a hasáról. Nem mertük boxba rakni, táncolt, forgott, kikötöttük a falban lévõ karikához, mire szabályosan elkezdett felmenni a falra. Ki voltam akadva: ez a gyönyörû fekete csõdör nem lehet ennyire bolond... Aznap semmit nem lehetett vele csinálni. Nagy nehezen átcsoportosítottuk a lovakat, és egy félreesõbb boxba vezettük. Szaglászás, ordibálás, ágaskodáshegyek (azt figyeltem, mikor akasztja be a lábát a rácsok közé). Másnap: kivittem a sántaságvizsgáló karámba, 20 perc rodeo (és folytonos éktelen nyerítés)után valamelyik doki mondta,hogy hagyjuk abba, nehogy lesántuljon. Nyugtató, röntgenezés...végülis túléltük. A bal eleje viszont gyanús volt. Sántaságvizsgálat: sajna két lábon közlekedett, így nehéz. Karám, ugrálás, ordibálás... mintha kezdene kicsit rám is figyelni. Futószár és ostor nélkül szépen ment körbe, egészen megörültem. Sántaságvizsg.II: bal elejére sánta. Ki kell érzésteleníteni minden ízületet külön...a csüdig jutottunk 3 órás kínlódással. Miközben a doki a másik elejét felvette, én meg ágaskodóval fogtam, úgy felemelt mindkettõnket, hogy csak figyeltem. Szóval egy teljes hét kellett a bal elejéhez... Közben minden nap karámoztam, sétáltattam, saját kezûleg trágyáztam és etettem. A vizsgálatok készen is lettek, de az új tulaj csak nem jött a lóért. A második hétre annyira megnyugodott, hogy senki nem mondta volna meg, hogy az az agyament is õ volt. Berakhattam kanca melletti boxba, sõt késõbb csõdör mellé is, és semmit nem csinált. Ha nem velem történik, el sem hiszem.Volt dolgom olyan atv-vel is, amelyik alapból olyan rosszindulatú volt, mint egy komplett nóniuszménes nekifutásból. Szét is rúgta a bokámat (meg kellett volna etetnem, és ehhez ugye be kell menni a boxba). Ültem besavanyodott és szétesõ, élvezhetetlen mozgású állaton is. Szóval elég széles a paletta, pedig tényleg nem sok atv-t lovagoltam. Az arab lovat meg lovaspályafutásom elején nem szerettem. Kis agyalós genya, gondoltam. Ráadásul szürke (nagyon indiános voltam, és ügyeltem arra, hogy "terepszínû" legyen álmaim lova). Amióta összehozott a sors egy kivénhedt szürke arab gebével (szerintem Kincsemet kenterbe verte volna fiatal korában), a véleményem "arabian forever"-re változott.Éljenek a telivérek (fõleg az ARAB!!!)

#76 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 7:28

Ne menj Kerteskõre! Ott már nincsenek atv lovak! Egy részük vágóhídon végezte, a java Dióspusztán van. A Bábolna Rt. privatizációjának esett áldozatul. Veszteséges ágazat volt!Dióspuszta állami tulajdonban van. Az állam annyi pénzt ad, ami hideg vízre is kevés. Nem olyan egyszerû dolog ám 200 lovat kifogástalanul tartani. 1000 ft egy körmölés? 1000*200=200.000 Ft a ménesé. 4500 Ft egy Equalan féregtelenítõ paszta? 4500*200=900.000 Ft egy féregtelenítés. Nem irigylem õket, s nem szívesen venném magamra annak a kétszáz lónak a gondját. S mennyi megbecsülésre számíthatnak? Õk a legszutyokabb ménes! - írod.Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Csak ha biztos vagy a dolgodban!Egyébként mindenben igazad van. De még az is lehet, hogy Dióspuszta megítélésében is. De ebben nem vagyok biztos.

#77 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 7:30

Kifelejtettem:Kifogástalanul tiszta, friss szalmával aljazott boxokat láttunk. A lovaknak nincs ideálisabb tartási körülmény, mint a legelõ. Ebbõl meg elég sok van ott, hát használják is. Ez nem negatívum, hanem pozitívum.

#78 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 15:05

Sziasztok! Még nem írtam, úgyhogy: 23 éves vagyok, Pátyon tartok 2 lovat, egy 3 éves kancát, és egy 11 éves atv csõdõrkét. A barátom 1 éve lovagol és rajta tanul!!! 3 éves kora óta az enyém, és soha nem ijjedt meg semmitõl, soha senkit nem vitt el vágtában stb. Egyébként a legmagasaabb ló a lovardában. Több atv-t lovagoltam már, olyat is ami a pályáról jött le. Nem vagyok éppen a vagánykodás szobra, de türelemmel nagyon megbízható, néha még lusta lovakká is vállnak. Persze sokat számít, hogy a versenykorszakában melyik idomárnál volt.

#79 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 15:14

Már ha egyáltalán indult galoppon. Egyébként én is lovagoltam pár telivért, olyat is, amit, akkor hoztak le galoppról. Az biztos, hogy türelem kell hozzájuk. Amúgy csá Mandula, mi szél hozott, kis fórumunkra?

#80 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 18:59

Örömmel olvasom, hogy sokan fogták pártját az atv-nek, mint fajtának. Én azt hittem, rosszabb a helyzet. De most úgy tûnik fele-fele az arány, ami nem is rossz. Különös tekintettel arra, hogy az atv ellenesek jó része szerintem valódi elõítéletet képvisel, soha nem volt közvetlen dolga ezzel a remek lófajtával. Amint találkoznak majd egy jó példánnyal, õk hamar átpártolhatnak.Megállapítom: gyõztünk!