Ugrás a tartalmakhoz


HÍD A SZAKÁGAK KÖZÖTT - elõadássorozat


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
546 válasz a témához

#1 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 18. - 15:01

HÍD A SZAKÁGAK KÖZÖTT - a ló sokoldalú képzése - ’A lovaglást a magyar kultúra kivonatának és foglalatának tartjuk, mert annak világos, jellemzõ kifejezése és megnyilatkozása. A lovas mûvészetben örökségünket vesszük birtokba, a derûs és bátor jámborság szellemét, a felülmúlhatatlan lovagi erkölcsöt. Sokféle szakág létezik azonban; a stílusok és a kifejezõeszközök igen-igen különböznek egymástól, de a szellemiség vagy inkább a morál mindenütt azonos. Az emberi tartás, amelyet a lovas mûvészet formál, mindig ugyanaz és mindig ugyanarra a fölényre törekszik a véletlennel szemben. Amit a lóval való kapcsolatunk kifejez: társas kötelék, a szolgálat elfogadása, a történelemmel és a szakmával szembeni alázat, következetesség, bátorság, harmónia, derû! Mindegy, hogy ez egy díjlovagló zenés kûr kecsessége, a lovastusa eltökélt bátorsága, a fogat együttmûködése, a lovasíjászt korszakokon átívelõ idõtlensége vagy a lovastorna játékossága – mindig emberen túli elhatározás, halhatatlan összhang és életöröm sugárzik belõle. Így kell ennek a mi ’játékunkban’ mindennapi lovaglásunkban is zengenie, így egész életünkben, tetteinkben, munkánkban, szenvedélyünkben.’ Szeretettel meghívunk minden lovast, edzõt, tenyésztõt, lótulajdonost, bírót, szponzort és lószeretõ embert ’A sokoldalú képzés’ címû elõadássorozatunk I. részére. Téma: A FIATAL LÓ - a sportra való kiválasztástól a szakági szakosodásig - • a fiatal ló kiválasztása, • alapképzése, • sokoldalú képzése, • közös kiképzési elvek, • hol az a pont, ahol a képzés szakirányúvá válik, • specialitások szakáganként, • egészségi szempontok, stb. Elõadók: DALLOS GYULA – mesteredzõ, örökös magyar bajnok (idomító lovaglás) KASSAI LAJOS – lovasíjász mester (lovasíjászat) LÁZÁR VILMOS – hétszeres fogathajtó világbajnok (fogathajtás) PÁSKA ILDIKÓ – szövetségi kapitány, a Testnevelési Egyetem tanára (lovastorna) PRUTKAI ZOLTÁN – Magyar Sportlótenyésztõ Egyesület – ügyvezetõ (lótenyésztés) TUSKA PÁL – szakedzõ, háromszoros magyar bajnok (military) VARGA KATALIN – szakági vezetõségi tag (távlovaglás) VIKTOR FRÖSCHL – NRHAG Futurity Res. / BR Trophy Champ (western, reining) ZUPÁN PÉTER – szakedzõ, a Testnevelési Egyetem tanára (dijugratás) Gyakorlati bemutató: DALLOS ZSÓFIA – kétszeres magyar bajnok (idomító lovaglás) KASSAI LAJOS – és tanítványai (lovasijászat) VIKTOR FRÖSCHL – (reining) MÓRÓ LAJOS – magyar bajnok, válogatott versenyzõ (fogathajtás) STÖCKLER INGRID – junior magyar bajnok (díjugratás) IFJ. TUSKA PÁL – magyar bajnoki ezüstérmes (military) Levezetõ, moderátor: VOBECZKY ZOLTÁN – a Danubius rádió sportszerkesztõje Helyszín: SÓSKÚTI LOVASSPORT CLUB (2038 Sóskút, Bajcsy-Zsilinszky út 61.) Idõpont: 2007. november 17. szombat 10.00 - 10.00 – 12.30 lovaglás – gyakorlati bemutató - 12.00 - 13.30 ebédszünet - 13.30 - 17.00 elméleti elõadások kötetlen beszélgetés kérdések - válaszok Részvétel: 2.000.- Ft / fõ Az ebédszünetben a helyszínen svédasztalos étkezési lehetõséget biztosít az étterem. Jelentkezési határidõ: 2007. november 5. hétfõ Regisztráció és további információ: Szûcs-Gáspár Kinga 06-30-4661395 Kérjük, jelezze részvételi szándékát a pasaret.auditor@mail.datanet.hu e-mail címen - vagy esetleg itt a fórumon. Kérdéseket az elõadókhoz nem csak a helyszínen, de elõzetesen is várunk a www.paci.hu/forum lovas oldalának kiemelt részében. a Rendezõség

Edited by Haf-Shire, 2007 szeptember 19. - 14:47.


#2 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 18. - 21:38

Basszus ez nagyon jol hangzik, talan meg jobb lesz, mint a Dallos-Fröschl bemutato... Mit nem adnek, ha el tudnek menni... De hat az orszag masik vegeben doldozom aznap, a fene egye meg! :hupp: Menjetek el jo sokan, aztan remelem ir valaki beszamolot! :ang: Mar elore irigykedek...

#3 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 18. - 22:33

Talán DVD-n is meg lehet majd venni az elhangzott anyagot?

#4 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 7:55


Regisztráció és további információ: 2007. november 5. hétfõ


Csak ezen a napon, vagy lemaradt a végérõl a -tól vagy az -ig? :confused:

#5 Guest_kobórlow_*

Guest_kobórlow_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 8:11

Szeretnénk jelezni a részvételt, és lenne egy kérdés is: A galoppos pályafutásukat befejezett lovak használhatósága, átlovaglása egyébb szakágakba? Mi a legideállisabb? Köszönettel: Vigh Marianna (+1 fõ :) )

#6 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 9:12

Nem sûrû ez a program egyetlen napra??

#7 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 11:21

Én szeretnék ott lenni. Dita! Szabadnap? :rolleyes: És különbenis! Mikó gyüssz má haza?! ;)

#8 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 11:27

Érdekel! :)

#9 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 12:32

Igen, lemaradt az '-ig' szócska, pontosabban a 'lehetõleg november 5-ig regisztráljatok, köszi' kifejezés. Vettem a kérdést. Reméljük nem lesz szûk a program, mert elég jól meg lesz tervezve - szervezeve és a téma minden szakember részérõl 'csak' egy. Aztán, ha lesz rá érdeklõdés, lesz ilyen máskor is más témákat vesézgetve - pl. bemelegítés, segítségadások, versenyzés, feladatok lovaglása és még ezer stb.

#10 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 12:50

Beírtam a naptáramba, s ha lehetséges elmegyek rá. De egyelõre nem szabad ezt kötelezõ érvényû ígéretnek venni.

#11 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 13:16

Nem sûrû ez a program egyetlen napra??

Bocsánat, de bennem is ez merült fel. Lévén, hogy a múltkori alkalommal is két óra gyakorlati bemutató volt a két szakágra és gondolom nem érezte úgy senki, hogy unja már... Most hogy fog beleférni két órába ez a sok bemutató? Éredemes ezért ennyi neves lovas embert odahívni egyszerre?

És ha ez egy sorozat egyetlen "epizódja" csak, akkor mi szerepel majd a többin? :dev:
Nem kötöccködni akarok, csak... :o

#12 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 13:33

Mondok mégeccer... Nem teljes edzések lesznek, hanem egyetlen téma köré épül fel az összes szakág. Van egy gerinc, a ló és egy irányvonal, ami többé-kevésbé közös. Aztán jönnek az egyéni eltérések. A többin meg új témák lesznek (van még vagy ezer), most meg a FIATAL LÓ az alapkérdés.

#13 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 13:35

OK! Köszönöm, már el is halgattam... :) Bokor+ 1fõ jelentkez

Edited by Bokorugró, 2007 szeptember 24. - 16:02.


#14 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 19:59

Én szeretnék ott lenni. Dita! Szabadnap? :rolleyes: És különbenis! Mikó gyüssz má haza?! ;)


off: Szabadnap nincs mert Szegeden tanitok levelezosoket, es az fix napokon van, megesz a penesz, hogy nem birtak egy masik hetvegere tenni...
es ne aggodj, oktober elso heteben mar ujra rontom a levegot a honvedban. :dev:


on: nekem pont az tunik erdekesnek ebben a multi-lovi dologban, hogy ugyanazt a kerdest mennyi fele keppen lehet megvalaszolni, mikozben vegig ugyanarrol beszelunk. Es persze nem mindennapi dolog a valaszt nagy mokusok szajabol hallani. Engem az a pont erdekelne, ahol a kepzes specialzaltta valik. Mikor, hogyan, miert?

Na majd Titok, mint kem beepul a tomegbe es szallitja az informaciokat. :kir:

#15 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 19. - 20:12

1db Calypsoo is jelentkezik! Üdv: Borbély Éva 20-2526984

#16 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 20. - 14:32

off: Szabadnap nincs mert Szegeden tanitok levelezosoket, es az fix napokon van, megesz a penesz, hogy nem birtak egy masik hetvegere tenni...
es ne aggodj, oktober elso heteben mar ujra rontom a levegot a honvedban. :dev:

Na majd Titok, mint kem beepul a tomegbe es szallitja az informaciokat. :kir:


Höhö... Sok shake-be fog ez kerülni! :dev: :D

#17 Guest_Vörös Kakas_*

Guest_Vörös Kakas_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 21. - 20:33

Hi! Én is jelentkezem, egy szem magam. R. Cs. Enikõ Dita! Majd én is kémkedek... Calyval meg ott találkozunk (vagy menetnénk együtt...) Üdv Mindenkinek

#18 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 19:11

Köszönöm a jelenztkezéseket. Aztán kéretik komolyan venni, mert 300 környéként gy néz ki zárnunk kell a nevezést az élvezhetõség érdekében.

#19 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 19:57

Jelentkeznék én is + 1 fõ.

#20 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 20:06

meggyes+1

#21 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 20:35

Akkor én is módosítanám 2 fõre.

#22 Chronos

Chronos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 20:44

Akkor én is módosítanám 2 fõre.


De rendes vagy, hogy engem is beleszámoltál!

Ditapaci megjöhetne már. Affene a jó dógát!

#23 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 23. - 20:50

Kénytelen vagyok jelentkezni, pedig még fogalmam sincs, hogy egyáltalán Magyarországon leszek-e akkor. De igyexem...

#24 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 7:26

De rendes vagy, hogy engem is beleszámoltál!

Ditapaci megjöhetne már. Affene a jó dógát!


Akkor 3! :D Visszük a maestrot is.

#25 Guest_kobórlow_*

Guest_kobórlow_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 7:58

Vigh Marianna + 3 fõ, így mi már 4en mennénk ha megoldható 30/4567-282 Köszönet érte!

#26 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 8:47

Natos+1 fõ jelentkezik.

#27 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 9:13

Várok kérdéseket is. Ha valakinek van. Bármilyen szakág - fiatal ló témával kapcsolatban elsõsorban, de más kérdés, téma-ötlet is jöhet. Elvégre a közönség igényeienk kielégítésére van az egész (jaj, de szépen mondtam, olyan kimûvelten...) Szóval érdekelne, hogy mi is érdekelne titeket. Lehet a kérdés, egyszerû, bonyolult, gyermeteg hülyeség, tudományos vagy tudálékos, sokszor lerágottnak tûnõ csont, visszatérõ vagy egyedi stb., mint a Gombóc Artúrbana csokoládé (lyukas, kerek, fehér, mogyorós, töltött, töltetlen, keserû, mazsolás és hát satöbbi)

#28 Guest_Tom Forest_*

Guest_Tom Forest_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 24. - 20:08

Jelentkeztem én is harmadmagammal emilben. :yeah: Kérdés: Elérhetõ-e a tréner dominanciája (alfaként való elfogadtatása) a fiatal ló megfélemlítése, fizikai fenyítése nélkül? Vagy elkerülhetetlen - bizonyos etikai normák mentén - az idõnkénti rangsorkorrekció?

#29 La Bamba

La Bamba

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 25. - 11:42

Kérdés! Mi minõsül fizikai fenyítésnek a ló szemszögébõl? Tekintettel az állat (ló!) emberi léptékkel abnormális fizikai érzéketlenségére fájdalom, másfelõl extra szenzitív voltára ingerlékenység (ingerküszöb) vonatkozásában.

#30 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 25. - 12:28

Ferdeség korrigálása. Gyakorlatok ló és lovas számára.

#31 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 25. - 19:09

Csak gondolatébresztõnek felteszem, jött ma egy kérdés: "Tudom, hogy a fogathajtók egy része a lovait elõször díjlovas szakágban lovagolja be. Ezzel nõ a ló mozgáskultúrája, de egy díjlovaglásban használt lovat lehet-e idõnként fogatban is használni ? Errõl én igen sokféle véleményt hallottam."

#32 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 26. - 1:59

Hmm...

Valamely szakagra belovagolt lovat at lehete kesobb kepezni masikra. Elvileg. Vajon teljes az atjaras a szakagak kozott e tekintetben, vagy szakaga valogatja melyikbol-melyikbe konnyebb/nehezebb? Fiatal vagy idosebb lovaknal erdemes/lehet az atkepzest megprobalni? Ugymond hanyfele szakagat tud a lo egyszerre muvelni - a szeles koru kepezes "javit" a lo mukajan vagy inkabb a "kevesebb tobb"-elv ervenyesul?



Remelem nem baj hogy ugy kerdezek, hogy ott se leszek... Kuldom az embereimet!

#33 Kósza

Kósza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 26. - 7:45

Én is küldtem jelentkezõs emilt! Nagyon jó lehetõségnek hangzik... :yeah:

#34 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 26. - 20:01

Jelentkeznék, másodmagammal

#35 Guest_Haf-Shire_*

Guest_Haf-Shire_*
  • Guests

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 11:23

Elértük a 100 fõt és még csak most jön ki az újságokban... :eek:

#36 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 11:25

Ennek örömére én is jelentkezem, + 1 fõvel. :)

#37 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 11:38

Húha, akkor elég sokan lesznek:) De ez tök jó:)

#38 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 11:40

Nekünk elsõs TF-es lovaskultúrásoknak azon a hétvégén van konzultációnk, szóval mi biztosan ott leszünk :yeah: Már nagyon várom.

#39 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 12:54

Jelentkeznék én is és meg plusz egy fõ, tehát öszesen 2 fõ. Remélem semmilyen családi program nem jön közbe. Ha mégis, akkor idõben jelezni fogom. Köszönet Pluto

#40 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 27. - 20:59

Mi is ott leszünk! roni+1 fõ Köszi! :)