Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas Oktató, Szakedző, Segédedző Stb.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
484 válasz a témához

#41 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 8:37

Tavaly mi megszavaztuk a suliba járás rendszerét.Az általad ismertetett két alternatíva közül lehetett választani. Mi ötvöztük a kettõt; így nem tartott olyan sokáig, és mégsem használták el a hallgatók a szabadságukat teljesen. Ha jól emlékszem fél évet töltöttünk el a suliban. (Csak zárójelben jegyzem meg, mindenki más kettõ éves képzés keretén belül ad lovász, vagy bármilyen más OKJ-s papírt. Teszik ezt azért mert az Oktatási Minisztériumhoz tartoznak. Kivétel a Tati, õk ugyanis az FVM kebelén belül mûködnek, s itt a leadadandó óraszámot szabják meg. Valamivel talán több mint 700 óra.)

#42 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 13:02

Igen, az elsõ variáció nem igazán jönne be! Nem mondhatom a fõnökeimnek, hogy hello most elmentem, egy hét múlva jövök!Na mindegy, majd kiderül 11.-én! Addig is köszi az infokat, ha van valami újság, akkor írok! Egyébként érdekel másokat is ez a tanfolyam? Lehet, hogy találkozok fórumossal is?

#43 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 13:21

Kérdezném én is, hogy ez a Sporoktatói érdekel-e valkit?

#44 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 15:02

Engem nagyon is érdekel ez a sportoktatói, csak könyörgöm valaki mondja már meg, hogy ez alap- vagy középfokú edzõi végzettséget ad, ill. ezzel lehet-e menni a szakedzõire?!!! :confused:

#45 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 15:47

Asszem az lenne a legegyszerûbb, ha agonizálás helyett felhívnád az illetékest õ valszeg bármelyikünknél pontosabb felvilágosítást tud adni. A telefonszám rajta van a honlapon, de ide is copyzom neked: A sportoktatói tanfolyammal kapcsolatos további felvilágosítást Dr. Kelényi Éva tanfolyamvezetõnél (kedd, csütörtök 10.00 - 12.00 óra között) 311 88 21 számon lehet kapni.

#46 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 15:49

Azért oszd meg velünk ha megtudtál valamit

#47 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 3. - 14:12

Sziasztok!Szerintetek van értelme elvégezni egy fõiskolát/ agrármérnök állattenyésztési, vagy mi a fene /ahhoz, hogy lovakkal foglalkozhassak? Ha igen, ki tud valamit arról a képzésrõl ami Kaposváron van és fentebb írtam? Mik a jelentkezés feltételei? Az állatorvosi szóba sem jöhet, mivel reál tantárgyakból úgysem vennének föl, ide meg nem írtak felvételit. Vagy csak rosszul láttam? :confused: Hát így visszaolvasva elég zavaros, de ha valaki ki tudja bogozni, akkor légyszi válaszoljon. Kösz :(

#48 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 3. - 14:40

Szia Tavasz!Én úgy tudom, hogy Kaposváron van az állattenyésztõ mérnöki szak, meg van az agrármérnöki, ahol van állattenyésztési szakirány. Az állattenyésztõ mérnöki a fõiskolai szintû képzés.És minden szakon közös biosz és kémia/matek felvételi szükséges. :( Sanjnálom, a felvételi tájékoztatóban ez van...

#49

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 3. - 19:23

Sziasztok! Bocs, de egy kicsit OFFolok, de van egy nagyon fontos kérdésem, amire ha vki tud válaszolni, az kérem, tegye meg e-mailben (hogy ne is zavarogjak itt tovább)! A kérdés: tudtok vmilyen netes elérhetõséget a magyar lovaskaszkadõrökkel kapcs? Van honlapjuk, emilcímük, ilyesféle? Aki tud, írjon! Köszi és bocsi, csak nem tudtam, melyik topicba süllyeszthetném ezt bele... :rolleyes:

#50 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 4. - 10:27

Dé!Ajánlom figyelmedbe [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000324"]ezt[/url] a topicot.

#51 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 4. - 23:08

Piaffe a sportoktatói alapfokú végzettséget ad,utána jön az edzõi ami 2 éves és csak a TFen van,utána pedig a szakedzõi ami szintén 2 éves és szintén TF.És én judo segédedzõ leszek most Posted Image )

#52 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 4. - 23:09

ja,és ezután mehetsz a szakedzõire egybõl. elméletileg.

#53 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 1:28

Stokley!Itt valami nagyon sántikál. Ugyanis ha ez a sportoktatói alapfokút ad, akkor nem mehetek a TF-re, mert oda középfokú a feltétel.És a szakedzõi nem lehet 2 év, ha egyszer 4 év van a felvételi tájékoztatóban... :mad: Holnap már elvileg tudni fogom, akartam ám már telefonálni, csak kedden pont 1-2 órával késõbb jutott eszembe, mint ahogy lehetett volna. Ma meg nem lehetett, majd holnap.Sok szerencsét a judo sportoktatóihoz, Stokley!

#54 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 11:27

Dühös vagyok! :mad: Ma megpróbáltam telefonálni, de az egyetlen, aki felvilágosítást adhat, most épp szabadságon van. Jövõ csütörtökön lesz csak bent, ami azt jelenti, hogy az már szept. 12. És 15-ig lehet jelentkezni, az meg vasárnap, úgyhogy gondolom nem akkor kéne. Szép...

#55 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 21:35

Szia Piaffe!Mint már irtam vala, a sportoktatói alapfoku végzettséget ad és alapfeltétele a 2 éves edzöi sulinak a TF-en!! Ha csak nem vagy másodosztályu sportoló! Akkor ugyanis nem kell az oktatói!A szakedzöi 4 éves nappali tagozatos suli a TF-en és diplomát ad.bye Blue

#56 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 5. - 23:30

Hmm.És Te akkor mit is végeztél? Sportoktatóit vagy edzõit?Most már lassan összerakosgatom a képeket, de nem volt könnyû, mert nagyon megkavartak egyesek...Én így inkább nem végzem el a sportoktatóit szerintem. Nagyon tanácstalan vagyok. Én nagyon kevésszer indultam versenyen és így csak harmadosztályú versenyzõ vagyok. De ha most ezt el kell végezni, aztán 2 év az edzõi és csak utána jöhet a szakedzõi, az iszonyú hosszú lesz... :( Ennyi idõ alatt inkább meg kéne pályázni az elsõosztályú címet és egybõl jelentkezni szakedzõire...

#57 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 7. - 13:08

Sziasztok!A sportoktatói egy éves, alapfokúnak számít,a TF-en a négyévesen elsõosztályú sportolóként,vagy szakedzõivel vesznek fel, de csak akkor indítják,ha van elég jelentkezõ.A szakedzõi két éves,most volt Kaposváron.A sportoktatói a legjobb amit a megyei önkormányzat indít,mert Pesten van a gyakorlati vizsga.Az összes többinek Kaposváron,ez nem egészséges,mert ott hullanak a népek... :D

#58 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 7. - 13:18

Én legalábbis ezeket tudom,de ha van más lehetõség írjátok meg légyszi!!! Posted Image Posted Image Posted Image

#59 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 9. - 11:49

Pár nap múlva megyek felvételizni. Jön még esetleg valaki?

#60 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 9. - 15:43

Én nem.

#61 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 11. - 21:57

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni!Lótenyésztõ szakra szeretnék menni levelezõn. Az lenne a kérdésem, hogy az országban merre vannak ilyen sulik? És ha esetleg tandíjról tudtok valamit bõvebben, akkor az is érdekelne. Meg úgy általában. Köszi!

#62 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 19:32

Szija!Elvileg a tatter is indít ilyet szeptemberben, ezt személyesen tudod megkérdezni, vagy ha érdekle kerítek neked telszámot.Dev

#63 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 21. - 21:33

Köszi Dev!A Tattival már 1x felvettem a kapcsolatot, csak az volt a gond, hogy kb 180.000 lett volna a tandíj, ha jól emlékszem. Ez levelezõn ment volna.Azért megköszönném a telcsiszámot, bár szerintem fenn van a honlapjukon. Tudja valaki, hogy hány éves korig mehet nappali tagozatra valaki középiskolába? Van korhatár?

#64 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 21. - 21:53

Én éppen pedagógiai fõiskolára járok,és elgondolkoztatott a kérdés...Én úgy tudom, hogy csak az alsó határ szabott...tehát 16, illetve az új szabályok szerint 18 éves koráig tanköteles mindenki...Eddig nem lehet kirúgni senkit úgy, hogy ne venné fel másik iskola!!!De hogy van-e felsõ korhatár...azt nem tudom!Miért lenne ez fontos?( Ha nem publikus nem fontos leírnod, illetve jöhet magánban is!)sarolta

#65 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 22. - 4:14

23 éves korig támogatja az állam a középfokú képzést, onnantól kezdve fizetős. Tudtommal nincs felső korhatár, csak ennyi a megkötés.

#66 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 28. - 22:22

Ez a gond, ugyanis én augusztusban betöltöm a 24-et. Mindenkinek köszi a hozzászólást, és várom a levelezõs sulikat!

#67 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 19:54

Sziasztok!Elég régi ez a téma, és hirtelen nem találtam aktualizált változatot. Engem a jelenlegi lovasedzõi képesítést adó iskolák érdekellnének. Tudja valaki, hol lehet ilyet végezni napjainkban és milyen feltételekkel stb. ?

#68 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 20:07

Ha jól tudom, csak a Testnevelési Egyetem adhat ki felsõfokú edzõi képesítést, vagy a Lovasszövetség adhat középfokút.

#69 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 21:14

És Pápán vajon nincs már ilyen képzés(ha volt egyáltalán)?

#70 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 21:20

Na, eszembe jutott ez a téma, hát megkerestem, mert sok dolog érdekelne a mai napig, amire nem tudom a választ és elég zavaros nekem.Van küztünk olyan, aki lovasoktatással foglalkozik, lovardája van, stb. Érdekelne, hogy milyen papírjaik vannak, vagy ha nincs is, milyen kellene, hogy legyen.Tehát ha teszem azt, én egy lovasoktatással szeretnék foglalkozni, akkor arra milyen elõírás van? Mert ilyet sehol sem találok. Ha nekem van egy lovastúra-vezetõ oklevelem, azzal világos, hogy vezethetek túrát, de oktatni is oktathatok? Vagy ahhoz már kell mondjuk segédedzõi, vagy szakedzõi papír? Vagy ez hogy mûködik?Eddig úgy tudtam, hogy a szakedzõit csak Kaposváron, illetve Budapesten oktatják fõiskolai, egyetemi szinten. De kiderült, hogy vannak tanfolyamok is. Hol vannak ilyen tanfolyamok egyáltalán, mik a vizsgafeltételek, stb?Itt van mellettem 10 km-re egy lovashely. De sosem foglalkoztak lovasoktatással, meg egyáltalán semmivel az osztákok kocsikáztatását leszámítva. Az új vezetõ pedig kitalálta, hogy mostantól oktatni is fognak és hogy az ott dolgozó két emberét elküldi tanfolyamra, amivel megszerezhetik a szükséges képesítést. De tudtommal az embereknek nincs érettségiük, és én úgy láttam, hogy majdnem mindnél feltétel az érettségi. Nekem is az volt a lovastúra-vezetõ tanfolyamon. Most akkor hogy is van ez? Tud errõl valaki bõvebben?

#71 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 22:08

lovasoktatás ?A Testnevelési Egyetemnek szeptember óta folyik lovasoktatói tanfolyama, nemrég volt a gyakorlati felvételi a Nemzeti Lovardában.A várható befejezés ezév júniusa.A gyakorlati vizsga idõpontja június xedike és egy 110 cm-es díjugrató pályán kell végigmenni.Vajon miért gondolja mindenki a TE-n és a Tatterban azt, hogy mi jelentkezõk díjugratást kívánunk majdna oktatni ????P:A lovastúra-vezetõ tanfolyamról írnál bõvebben? Hol lehet rá jelentkezni, hol folyik a tanfolyam helyileg, meddig tart idõben és mennyibe kerül?Köszi elõre is !P.

#72 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 22:58

Petya!Köszi a választ! Akkor én jövök:Amirõl tudok, hogy ott biztosan van lovastúra-vezetõ oktatás, az például a Nemzeti Lovarda, egész pontosan [url="http://"http://www.nemzetilovarda.hu/oktatas.html"]ITT[/url] olvashatsz róla. Azt hiszem, a kérdéseid zömére ezen a lapon választ is kapsz.Az oktatásába tudtommal 1-2 ismertebb lovarda is csatlakozott, de amikor mi kezdtük és befejeztük (2000/2001), akkor Budapesten kívül úgy tudom, még két helyen oktatták. Az egyik Debrecen volt (én ide jártam) a Lovasakadémia, a másikat nem tudom. Mondjuk a budapesti oktatást össze sem lehetett hasonlítani a debrecenivel. Mondjuk mi legalább terepeztünk is, a budapestiekkel ellentétben, akik elsõsorban tudtommal a díjlovaglást, meg a díjugratást nyomták. Ha megnézed a honlapot, láthatod, hogy Te már kiestél az ifjúsági oktatásból, és így perkálni kell. Nekem azért sem kellett, mert a munkaügyi központon keresztül mentem, és az finanszírozta az egészet. Amúgy ha jól emlékszem 350.000 Ft körül lett volna. De nekünk nyelvet is oktattak, meg ebben minden benne volt. A miénk nem volt egy éves. Azt tudom, hogy a legelsõ kiadványra, amit kaptunk a vizsgafeladatokkal kapcsolatban, azon mindenki megrökönyödésére olyan is volt írva feladatnak, hogy "karámbaugratás". Ezen jót röhögtünk, hogy ki az a nem normális, aki azt gondolja, hogy megérkezvén a csapattal én mint túravezetõ azt találom ki, hogy ugrassunk be a karámba. Meg ki az a szintén normálatlan, aki rászokatja a lovat arra, hogy a karámból ki is lehet ugrani.Szóval minden nap kellett járnunk, mi alig lovagoltunk valamit, de a budapestiek sokkal alaposabb képzést kaptak. Viszont mi legalább terepre is mentünk.A Nemzeti Lovardában vizsgáztam lovaglásból. Volt egy díjlovagló rész, de ebben is volt 2 akadály, mind a kettõt kétszer kellett ugrani (ügetésben és vágtában is), volt benne járóiskola is. Ezek az akadályok nem voltak vészesek. Utána pedig díjugratás volt egybekötve egy olyan imitált tereprésszel (military tereprészhez hasomló), ami már nem dönthetõ akadályokból állt, például bazi nagy farönk feltéve kb. 90 cm magasan. Amúgy összesen olyan huszonvalahány akadály volt. Volt meredek is, oxer is. Olyan 80-110 cm magasak voltak azt hiszem.Viszont rengeteg másból is kellett vizsgáznunk lovagláson kívül, mint például idegenforgalom, lovasetika, marketing, lóegészségtan, lótenyésztés, takarmányozás, vendéglátás, jog... még volt egy pár, de már nem emlékszem. Viszont elhoztak nekünk kiváló, ismert lovastúra-vezetõket, ha mást nem, legalább vagy 3 napra.Most hirtelen ennyi. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

#73 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 23:07

Ja, mi 15-en kezdtük és 6-an végeztük el a lovaglás részét, mert az elmélet nem volt nagy durranás. De ez szerintem a debreceni lovasoktatást minõsíti. Volt, aki idegileg nem bírta, de többen sérülés miatt szálltak ki. A kulcscsont-törés elég gyakori volt, a bordarepedés és törés szinte hétköznapi dolognak számított. De volt medencerepedés is, illetve csukló és könyöktörés szilánkosan. Azon kevesek közé tartoztam, akiknek semmijük sem tört. Na nem azért, mert nem estem (bár voltak, akik lényegesen többet estek nálam), estem ám, csak szerencsére jók a reflexeim és szerencsés is voltam. Mi például el voltunk hülve a budapesti lovakon (mind mén volt), akiken vizsgáztunk, hogy milyen jófejû, normális lovak, pedig akik ismerik õket, azt mondták, pakolták az embereket. De nekünk felüdülés volt.

#74 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 23. - 10:38

Sziasztok!Én a Tatiban végeztem u.ezt, mi is 15-en kezdtünk és 9-en végeztünk. Ha bírod a fizikai strapát... az elmélet nem gáz. Nálunk a 9 emberbõl 1 nem volt kórházban. (jelzem, nem én voltam, nekem sikerült eltörnöm a kezem). De érdemes, legalábbis a mi csapatunk nagyon jó volt, sokszor visszavágynék, annak ellenére, hogy párszor ment azért a szándékos szivatás! Megnézték mit bír a nép. ikácska! Szerintem nem volt 110 az akadály magasság, inkább 90 körül! Az ottani lovakról annyit, hogy felvételin még nekünk is az volt a véleményünk, hogy jó fejek, aztán teltek a napok... Nem tudom ti kiken vizsgáztatok, mi az 5tusa lovakat lovagoltuk, na bennük minden van a jóindulaton kívül. Volt, hogy csak az 5tusa edzést mentünk megnézni. Tudjátok: "Vérszagra gyûlik az éji vad..." :D No egyenlõre ehhez a témához ennyi!

#75 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 23. - 12:39

SziasztokNekem Mezõgazdasági technikus végzettségem van(középfokú).Ezzel már üzemeltethetem a lovardamat amit meg is tettem.Most Gödöllõre járok Gazdasági agrarmérnök szakra ami nekem pluszba jó mert nem csak a mezõgazdasági részét csinálhatom a lovardának de a gazdaságit is pl:könyvelés számlák ilyesmi.Van egy lovasoktatóim is amit a TF kirendeltségén végeztem el.Ez mindenféle edzésre lovagoltatásra feljogosít kivéve a terápiás lovagoltatást.Ez alap fokú végzettségnek számít.Ezt az Unió is elismeri e nélkül elméletileg ma már a szomszéd kislányt se lehetne lovagoltatni.A középfokú a lovasedzõi 2 éves TF kirendeltség csinálja vagy lovasoktatói kell hozzá vagy ezt nem tom pontosan vagy elsõ vagy másod osztályú versenyzõi besorolás és persze iszonyat sok pénz.A lovasszakedzõi a felsõfokú ez Tf 4 év és fõiskolai diplomát ad.Erre csak edzõi végzettségel vagy nemzetközi versenyen történõ helyezéssel lehet felvételizni.Ezt nem tom pontosan de pl:egy ismerõsöm lovastorna világbajnok 2 helyezéssel került be.Ha minden igaz ez is fizetõs még több pénzért.Ezek között semilyen különbségtétel nincs hogy mit oktathatsz.Tudomásom szerint csak annyi hogy nemzetközi versenyre csak szakedzõvel utazhat ki a versenyzõ.

#76 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 23. - 13:39

Fíli!Az akadályokról annyit, hogy nekünk amikor megérkeztünk Debrecenbõl, akkor osztották ki a vizsgafeladatot, mi elõtte nem is láttuk, nem is tudtuk, mi lesz. Jobban mondva az edzõnk tudta, de nekem például nem mondta el, mert tudta, hogy betojok. Én akkor tudtam meg, hogy milyen pályán kell mennünk. A 110 cm-t onnan szedem, hogy amikor megkaptuk kb 1 órával a vizsga elõtt a pályarajzot, ott fel volt tüntetve, hogy melyik akadály hány cm, azt hiszem, hogy így tételesen. És bizony én nagyon úgy emlékeszem, hogy a legmagasabb 110 cm volt, bár tény, hogy az emlékezetem kopik és szelektál, meg máshogy is emlékezhetek a dolgokra, de hogy nem 90 cm-es volt a legnagyobb akadály, amit írtak, az tuti. Arra is emlékszem, hogy az egyik legdurvább akadály pont a legelsõ volt, akkor azt gondoltam, ha ezen átmegyek, a többi már nulla. A 110 cm-en is azért voltam annyira lerökönyödve, mert meg kell mondanom, elõtte nekem a max. ugrás jó ha 60 cm volt, de még lehet, hogy sokat is mondok. Mellesleg a Lovasakadémia annyira nem foglalkozott velünk, és olyan szinten készített fel minket, hogy én például a vizsgáig nem is ugrottam soha pályát. Magyarul nem ugrattam még soha át két akadályt, csak egyet. De nem is izgatott, mert senki sem mondta, hogy ilyen lesz. Ott tudtam meg a helyszínen. A többiek viszont addigra már eljártak más helyekre is lovagolni, ahol gyakoroltak, én nem. Meg mint kiderült, a pesti vizsgázók is hetek óta azt a pályát gyakorolták. Hisztiztem is rendesen, hogy én bizony lóra sem ülök akkor. Minket amúgy néha Budapestrõl Pruttkay Zoliék lejöttek ellenõrizni, hogyan állunk, tehát már elõzetes kép alakult ki bennük rólunk. És talán ez volt a szerencsém, mert Pruttkay Zoli (örökké hálás leszek érte) megkérdezte (miután a pestiek végigmentek), hogy ki akar vizsgázni. Én nem jelentkeztem. Ekkor Zoli rákérdezett, hogy én nem akarok? Mondtam eszem ágában sincs. Erre azt mondta, üljek csak felfele a már nem tudom milyen nevû lóra. Szóval felültem. A melegítõpályán már két embert leszállítottak, aztán jött a vizsga. Jó kis ló volt amelyikkel mentem, nagyon élveztem. Igaz, a vizsgán többször is alámbakolt (meg a melegítésnél is), meg megpróbált elragadni, de szerintem nagyon tuti ló volt. Csak utána a díjugratás részre lesántult, így lovat kellett cserélnem, volt kb. 10 percem, hogy összeszokjunk. Ez meg egy bazi nagy sárga volt, alig tudtam ráülni. Elõttem az egyik budapesti vizsgázóval megállt az utolsó akadálynál, a csaj meg levágódott, és még a lába is a kengyelben maradt. De nem lett baj. Na akkor kezdtem igazán hisztizni, mert elõször nem jött be a ló. És én következtem. Hogy hívják az igazgatóhelyettest? Valami "Sz" betûs, akkor még tudtam. Na szóval mondta, hogy menjek. Én meg mondtam, hogy nem megyek, mert nem érzem a lovat. Erre rácsapott a ló fenekére, és már meg is indultunk a pályán. Nekem iszonyat módon tetszettek a lovak. A végére ez a ló még jobban tetszett, mint az elõzõ. Mondjuk mindenképp jobb indulatú volt, nem bohóckodott velem, mondjuk a csizmát oda kellett neki tenni, mert éreztem, hogy tétovázott egy-két akadálynál, de mondjuk ez kívülre nem látszott. Nekem meg nagyon tetszettek a lovak. A mieinken próbáltátok volna megcsinálni. Nem csak a rosszindulat miatt, hanem az oktatólovak tudáshiánya miatt is. Lehet nekünk csak ezért tûntek ennyire jóknak.Ja és mi is az öttusa lovakat lovagoltuk, erre tsiztán emlékszem. Meg arra, hogy mind mén volt. Tetke!Köszi a választ! Eddig ez volt az elsõ, ami igazán hasznavehetõ. Sokat segítettél.

#77 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 21:28

110cm-es pályát kell nekünk is megcsinálni a lovasoktatói tanfolyam végén.Állati baromságnak tartom és nem kívánom egyik tanítványomnak sem majdan a gyakori kórházi látogatásokat, így díjugratást egészen biztosan nem fogok oktatni kivéve ha kifejezetten erre kérnek.Egyébként Rudi nevû lovam igen jó ugrónak bizonyult, kisebb xbe tett fák felett kb. fél méterrel száll át szabad kézen pedig a régi gazdájánál láttam 140 cm-ert ugrani.P.

#78 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 21:53

Tetke! Csak egy tárgyi tévedésedre (vagy az ismerõsöd nagyotmondására) szeretnélek figyelmeztetni: magyar lovastornász még nem nyert világbajnokságot... Sem nõ, sem férfi, sem csapat!

#79 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:20

Nem is nyereményrõl, hanem második helyezésrõl volt szó, nem?
idézet:
pl:egy ismerõsöm lovastorna világbajnok 2 helyezéssel került be. [/QUOTE](tetke)

#80 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:23

Akkor pontosabban kellett volna írni, pl: világbajnoki 2. helyezéssel... De megnyugtatlak, ilyen sem volt.