Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sütni vagy nem sütni - az itt a kérdés...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
849 válasz a témához

#41 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 22. - 17:33

Vettem Panthenolt. De még csak ki sem tudtam próbálni. :( Még sosem láttam ennyire mérgesnek az én tünemény csikómat. Annyira fél, amikor rá akarom fújni a habot (vagyis a hangtól), hogy majdnem lecsapott a lábával. És még a kötõfékszárat is elszakította. Utána már nem is próbálkoztam. Szerintem ezt sosem fogom megszerettetni vele. :( Azt nem mondom, hogy másik lónál is ilyen sikertelen lenne az eredménye, Dalnok is félt ugyan kissé tõle, mikor kipróbáltam, de közel nem ennyire...Ikácska! Megtörtént már a várva várt (vagy inkább nem is annyira várt) esemény? Mesélj! :D

#42 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 24. - 10:32

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Vettem Panthenolt. De még csak ki sem tudtam próbálni. :( Még sosem láttam ennyire mérgesnek az én tünemény csikómat. Annyira fél, amikor rá akarom fújni a habot (vagyis a hangtól), hogy majdnem lecsapott a lábával.[/QUOTE]Próbál úgy, hogy a tenyeredbe fújod, és onnan kened a hátára!

#43 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 24. - 14:46

1.) nem a hátára, hanem a nyakára2.) 1 km távolságból is be van xarva tõle, rohangáljak ide-oda, mint egy ürge? :D (bár nem tudom rohangál-e ide-oda 1 ürge) :D

#44 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 24. - 15:38

A technológia a következõ:oszlopmögött/nyergesben kezedbe fújni NAGY adagot.Másik kézbe répa /alma stb - habos kezet hátmögé - álszent vigyor, répa átadása közben habos kézzel villámgyors simogatás, reakciót nem megvárva elmenekvés. Arra ne számíts, hogy szép alaposan be fújogatod, elkenegeted: gyorsaság+pontosság a lényeg, mert lehet, hogy nincs 2. lehetõség. Posted Image A csikóm régebben utálta a betadint, volt, hogy rugás közben kellett betadinozni, mert nem állt meg. Pipa, fül, bõrcsavarás, meg nem annyira menõ mifelénk. Most már rájött, hogy nem bánt.

#45 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 24. - 19:09

Piaffe!Nem lett besütve, csak a vért vették le tõle, meg az anyjától. Ugyanis az apával visszaélések történtek. Magánmén ugyanis, és volt mellette egy másik is, ami nem kapta meg a fed. engedélyt. Viszont fedeztettek vele, és a másikról adtak papírt. Így most meg kell várni a véreredményt. De az enyémnek tényleg az az apja. Bár már én is átestem volna rajta.

#46 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 25. - 1:22

Ó! :( Mandula! Na valahogy így szoktuk próbálni a dolgot, ahogy írod, csak még így se nagyon megy. :D De most nagyon klassz, mert végre nem a húsa látszik, hanem egész szép hegg! Posted Image (Legalábbis az egyik oldalon. A másikon meg érdekes... Vagy csak zsíros lehetett neki, vagy csak a jó kis seb, de hempergéskor úgy rátapadt a föld, hogy le sem jön. Dehát azalatt is tud gyógyulni... :rolleyes: )

#47 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 5. - 11:55

Vigyázzatok lósütésnél! [url="http://"http://www.tar.hu/zsubaba/ot168.mpeg"]Nézzétek meg ezt![/url] :(

#48 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 5. - 15:06

Posted Image Jesszom! :eek: Na lehet, hogy szerencsés vagyok, mert csak nyakon sütötték a pacim? :D

#49 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 15. - 20:39

Hali!Elõhozom eztet a topicot a süllyesztõbõl ugyanis kezd aktuálissá válni a téma.Szóval úgy néz ki Mütyür benne van a korban és esedékessé vált a sütögetése.Kiváncsi lennék a véleményetekre mit tennétek a helyemben, ugyanis egy kicsit bizonytalan vagyok.Sütessem -e vagy nem.Én igazából nem akarom, nem szeretném ki tenni ennek a barbarizmusnak.De vannak ellenérvek is.

#50 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 16. - 6:35

TomSavyer! Szerintem mindenképppen be kellene süttetni. Ma még nem tudhatod, mire lesz jó a bélyeg (azonosítás, esetleges eladáskor a vevõ nem kukacoskodhat, stb.), sok késõbbi kellemetlenséget meg lehet vele elõzni. Nagyon sok sorstárs kibírta, feledhetõ kellemetlenség (mondom én, de mit mond a ló?).Érdekességként: A volt SZU-ban, pl. a tyerszki ménesben nem tüzes vassal sütik a lovakat, hanem mélyhûtött bélyeggel. A hatása ugyanaz. Folyékony nitrogénbe mártják, aztán gyerünk. Kisebb, jobban látható, olvasható heg marad utána.

#51 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 10:19

Szerintem is mindenképpen érdemes besütni. Hozzánk is a csikó 1 éves korában jöttek ki és én fogtam meg a nem egészen 50 kilómmal. Kibírta. Ezen ne múljon. Azt mondják, hogy az Unióban csak sütött lovak lehetnek, vagy elfogadott a bõre alá ültetett chip is. Nem is ezért kell besütni, hanem bármi történhet vele, pl. a közelünkben volt egy olyan ló amit elloptak és a gazdája a sûtése alapján tudta igazolni, hogy az az õ lova. Persze ilyen ne történjen senkivel.

#52 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 11:10

Sziasztok! Bár én nagyon sajnálom szegény pacikat,de ez a szükséges rossz. Talán hobbi szinten nincs is nagy jelentõsége,de hobbi ló is eltünhet. Sokan vannak itt akik versenyszerüen lovagolnak.Én úgy tudom ma még ithon 0-ás sütésü lóval sem lehet indulni versenyen nem hogy sütés nélkülivel.Chip? Ez nagyon jó dolog,de úgy vélem még kicsi odébb van,hogy ezt nálunk bevezessék.Ha jól tudom talán kutyáknál már probálkotnak vele,de nem tudom milyenek a tápasztalatok.Azt hiszem még nagyon sokat kell fejlõdnünk ahoz hogy az ehez hasonló dolgokat humánusan meg tudjuk oldani.Amig egy versenyt nem tudnak itthon kulturáltan megrendezni,azt hiszem adig nem várhatjuk hogy chip leolvasó legyen egy bíro kezében.

#53 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 11:26

Én viszont tudok olyan tenyészetet Magyaroszágon, ahol az arabokat nem sütötték, hanem chip-et kaptak. A tenyésztõ nem akarta sütéssel "elcsúfítani" õket. Bár nem lehet olcsó. Versenyeken nem tudom hogyan igazolja ezt.

#54 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 12:34

Most lehet, hogy hülyeséget írok, de talán egy kis tenyészetnél hallottam Tapolca közelében??? Nem 100 %. Az biztos, hogy arabok voltak.

#55 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 13:22

Az én véleményem a sütésrõl:Az elektromos, meg mágneses mütymüttyöket igény és kedv szerint lehet manipulálni. Minden ellentkezõ híreszteléssel szemben. Ha megéri, meg is fogják tenni.A jól kivitelezett és rendesen nyilvántartott sütést, hozzávaló részletes lóleírást sokkal-sokkal nehezebb megkerülni. A sütõembert nyilván rá kell szorítani, hogy rendes munkát végezzen. Mindenkinek jobb, ha így van, a csikónak is. Szerintem az élet által jól kialakított gyakorlat, csak jól kell használni.Ahol továbblépési lehetõséget látok, az a nyilvántartások jobban átekinthetõvé, és gyorsan, on line lekérdezhetõvé tétele. Manapság ez csak megegyezés és elhatározás kérdése. Ha meg valaki lovat választ, jobban teszi, ha sütöttet, ellenõrzötten vesz. Vagy kalkulálja be magának az idõnkénti kellemetlenségeket.

#56 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 13:24

Biztos hogy van már itthon is aki chipet használ.Ma már van egy-két külföldi kézben lévõ tenyészet,talán lehet hogy ezek közül van.Lehet hogy nem is hazai eladásra szánja a lovakat,igy logikus lenne.Mert ami nálunk nem müködik,az ugye nyugaton már lehet bevált modszer.De szerintem a külföldi nagy tenyészetek nem fognak a sáját sütési emblémájukról lemondani,hiszen az az õ védjegyük,logojuk.

#57 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 13:39

Ja még valami.A sütésnél is lehetnek bakik. Nagybragyóm kb:3 éve megvette élete elsõ lovát.Magyar sportló,Aldátó,Toborzó apaságu.Vemhes volt,nemsokára megszületett a csikó.Egy évesen sütötték,ekkor derült ki hogy nem jó a kanca papirja,egy szám eltérés,valószinüleg még a sütésnél kutyulták össze.Érdekes,hogy ezt 8 évig senki nem vette észre.Pedig jó helyrõl való,csikója is volt már.Ja és ez egy Dijugró ló aki rendszeresen versenyzik.De hála égnek mindent rendbe lehetett rakni.

#58 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 21:16

Hali!Végülis én is arra a döntésre jutottam, hogy sütve lesz(Mütyür nem kis bánatára :D ).Tegnap már a vérvétel is megtörtént.Már csak egy jó nevet kéne találni neki.

#59 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 17. - 21:20

idézet:
Eredeti szerzõ: tomsawyer: Hali!Végülis én is arra a döntésre jutottam, hogy sütve lesz(Mütyür nem kis bánatára. Már csak egy jó nevet kéne találni neki. [/QUOTE]Pácolt Mütyür steak ahogyan Tom szereti? Posted Image (Tom! nem sütve, hanem süttetve ;) ) [url="http://"http://www.pknranch.hu/forumra/losutettes.avi"]Csak óvatosan[/url] [ Október 18, 2003, 15:11: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#60 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 18. - 18:58

Felemelem a süllyedõt ,mert kicsit kiegészítettem! Posted Image

#61 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 19. - 14:44

Posted Image vazze'... Posted Image

#62 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 19. - 20:45

Rc!Áááááááááááá :D .

#63 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 19. - 20:48

A be linkelt avi se semmi.

#64 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 19:11

És ha már muszáj sütni, mit tudok tenni a Panthenolon kívül? Legyen jó, olvasható a sütés (ha már kötelezõ, legalább értelme is legyen). Hogy szokták csinálni, leborotválják a szõrt vagy nem kell, de egyáltalán érdemes-e, és még nem tudom, mi minden. Soha nem voltam még csikó sütésénél. Segítsetek, mivel könnyíthetem a helyzetét?

#65 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 19:29

Jártam Zsuzskánál, Galesz csikóját, Gesztenyét már besütötték (nyereghelyen) :( A kicsinek "szép" a sebe, és olvasható.Nemsoká' a kicsi Dedit is be kell sütni, bár nem tudom, hogy hol lesz sütve, szerintem nyereghelyen. :(

#66 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 21:07

Szép? Szerintem meg pont nem szép. :confused: Az arab csikónak pl. nem gennyes, neki meg igen. Persze biztos lehetne rosszabb.Õt valami sprayvel fujkálják, meg mikuliccal kenik (bocsánat, nem tudom hogy kell helyesen írni). Egyébként nem úgy látom, mintha túlságosan megviselte volna, bár aznap nem voltam kint, csak másnap. De a lovász elmondása szerint nem volt balhé.

#67 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 21:10

Hát én nagyon vizuális tipus vagyok, és nagyon csúnya gennyes sebeket el tudok képzelni...brrr... Az arab csikóét nem láttam annyira, de szerintem Gesztenyéé sem volt nagyon gázos! Remélem hamar meggyógyul neki!

#68 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 21:15

Zsuzska a spray-jel csak óvatosan, mert ha az, amire gondolok (a bevonatot képezõre), akkor nem túl szerencsés alkalmazni, fõleg nem gennyezõ sebre. S fõleg úgy, hogy már nem áll fenn a veszélye annak, hogy a legyek beköpik a sebet. A hámosító krémek nem alkalmasabbak ilyenkor? Nyilván a megfelelõ dezinfektálás mellett. És még valami jutott eszembe: a billogozó ember nem ad semminemû útmutatást a süttetés okozta sebek kezelésére? Esetleg nem tart magánál egy kis házipatikát, hogy aszongya: kedveském, csak itt, csak most, csak égetett sebek kezelésére alkalmas szert tud venni nálam, minimális felárral?A Dakota lábára használt homeopátiás kence is jó lenne ám! Regenerálja a sérült, félig elhalt szöveteket, és úgy helyrehozza a sebet, mintha ott sem lett volna! :D Két hátránya van: 1. méregdágra2. újra kellene süttetni a csikót, mert eltûnne a seb nyoma :D

#69 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 27. - 21:46

Porfelleg, a csikó nem az enyém, sem Galesz gazdájáé, így nem igazán foglalkoztam vele, mivel kenik, legalább kenik. A mikulic (Mikulitz?) hámosít, lehet, hogy a spray pont dezinfektál. Lehet, hogy amire én azt hiszem, genny, az pont a bevonat? Nem gennyedzik, csak van, ahol sárga bevonat van rajta. Istenuccse megkérdem legközelebb, de gyanítom a lovász nem fogja tudni.

#70 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 10:37

Na jó, ha összefutok a dokival, majd megkérdezem tõle. Tegnap megtehettem volna, de teljesen kiment a fejembõl. Neki is dolga volt, nekem is. :( Ja, az eredményrõl bersze beszámolok. Hátha okosabbak leszünk [ Október 28, 2003, 09:38: Az üzenetet átszerkesztette: Neduddki ]

#71 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 20:56

Porfelhõ gondolom arra a spray-re gondol, ami vékony filmbevonatot képez a sebekre. Mint pl: az Alu-spray. Ez kitünõ nyári sebekre, de a méllyebb sérülésekkor nem ajánlatos használni, mert elzárja a levegõ útját, ezáltal megakadályozva a jótékony hatását és esetlek esélyt ad a Tetanuszbaciknak a szaporodáshoz.Sütésre a dezinfektáns és a hámosító használatát látom célravezetõnek, de ha tud valaki állatorvos által javallot szert, az engem is érdekelne.Tényleg! Mi is annak a lila színû fertõtlenítõ spray-nek a hivatalos neve?

#72 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 21:04

ARUGEN.Fantasztikus DDR csodaszer. Én még dugdosok egy két flakont. :D

#73 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 21:08

Ahhh! (Homlokcsapkodós szmájli!) Tényleg!No de a Betadine az Betadine és legalább nem szuszog. :D

#74 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 21:41

Az a lila színû spray van zöldben is, vagy az más? :D

#75 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 28. - 23:31

Aueromycin. Az is lila.Ezeknek a lila-kék-zöld fertõtlenítõ sebsprayknek nagyjából közös tulajdonsága hogy széles hatásspektrumú antibiotikum (ált.: tetraciklin) van bennük, és bevonatot képezve a legyektõl is védenek.

#76 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 október 29. - 9:06

Olivaolajban, csipetnyi oregánóval.Valami isteni.

#77 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 29. - 11:48

:D

#78 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 30. - 20:57

Tegnap cirka 2 évi telefonálgatás, vérvétel, erélyes fellépés és könyörgés után besütötték a csikómat. Ez a 2 év nem tévedés. Ennyi idõbe telt, mire a lótenyésztési felügyelõ méltóztatott megbillogozni a már 2,5 éves lovamat. Legszívesebben 2 lábbal rúgtam volna ki, de akkor ki süti be.Jó alaposan kikötöttük szegénykémet, meg pipát is kapott. Igazából csak az elsõ sütésnél esett pánikba, a többit már "nyugodtan" tûrte. A mûvelet befejezése után semmi vész reakciója nem volt. Lehetett simogatni, sõt a rövidesen feltálalt vacsorát is nyugodtan megette. A sebre légpumpás Irix sprét vettem, ez nem sziszeg, csak nagyon halkan, de ez nem zavaró. Ma reggel már röhögve fogadott, úgy hogy a nagy izgalommal várt akció jobban sikerült, mint amit reméltem. Most is kint legelészik a legelõn (nem hagyták magukat megfogni az esõben, hát akkor maradtok felkiáltással ott hagytam õket).

#79 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 31. - 9:52

Irgum burgum! Még mindígnem láttam képet arról a, most már jelöltrõl! Mi lett a sütije, kinek az apja ez a [url="http://"http://kep.tar.hu/fec/index.phtml?aid=27555193&pid=1965358"]zsivány,[/url]a mama meg szintén nevezetes.

#80 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 31. - 12:26

Akkor én még ne is szóljak semmit az 1,5 év után? :confused: