Ugrás a tartalmakhoz


Díjlovaglás


  • Please log in to reply
3403 válasz a témához

#81 Taido

Taido

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 4. - 9:43

Jajdejó, hogy közbeszóltál Haf...Beleolvastam a témába nem túl rég, és úgy felhúztam magam a "maguktól programot menõ" lovak elméletén, hogy írni sem tudtam.

#82 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 4. - 11:26

Shire,Bírálás közben nem vigyorogni, de azért bátorítóan mosolyogni lehetne. Persze lehet a vérprofi nem esik össze a mufurc bíró tekintetétõl, de szerintem egy kezdõ lehet attól a ténytõl már idegesebb lesz, hogy komor arccal nézik azt amit csinál. Szerintem ilyenkor nehezebb "elengedetten" lovagolni, mert idegesebb vagy. Mondjuk még soha nem versenyeztem lovaglásban, de ez olyasmi lehet mint egy vizsga. Ott sem mindegy hogy rádmosolyognak-e vagy szigorú arccal néznek rád. Szerintem.

#83 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 4. - 11:33

Hát én hallottam már olyat hogy egy díjlovas versenyen a lovas az izgalomtól elfelejtette, hogy most mi is jön és hagyta a lovat "menni", az meg csinálta tovább a programot. Persze nem ment végig magától, de mivel nem ugrott be a lovasnak, hogy mi a következõ feladat a ló meg szépen csinálta, utána már tudta a lovas folytatni. Ezt õ maga mesélte. És például én, kis háziverseny elõtt 3szor elpróbáltam a programot és a pacikám nagyon jól tudta, hogy kiskör után munkavágta. És bár én ugrasztottam be, de éreztem, hogy tudta mi jön és már nagyon várta a jelet. Szerintem ha egy kicsit is kések és hagyom "menni" beugrott volna magától. Lehet másnap már nem tudta a dolgot és nem állítom hogy végig csinálta volna a programot (mert azt azért biztos nem), de azt mindenki tudja, hogy a ló jól emlékezik a feladatokra és ha többször gyakoroljuk vele ugyanazt, akkor magától megcsinálja. Persze a díjlovagálásnak nem ez a célja.

#84 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 8:49

Mar megint sokat olvastam ...Mind a ket lovas könyv amit mostanaban olvasok, nagyon lehuzza a lo eleje körüli forgatast, mint (föleg kezdöbbek szamara) teljesen haszonntalan gyakorlatot. Viszont az As dijlovas programban szerepel ez a gyakorlat. Miert, ha a szakirodalom szerint nem igazan van ott keresni valoja?

#85 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 9:55

Véleményem szerint van keresni valója az eleje körüli fordulatnak az alap idomításban. bár én nem vagyok díjlovas, inkább az ugrót szeretem, de ahhoz is szükség van az idomításra.a telivér, amit lovagolok, talán az istálló legnehezebben lovagolható lova, ezt a gyakorlatot kb 10 perces ügetõmunka után szoktuk "elõvenni". addig általában csapkodja a fejét (sajnos errõl nem tudta senki leszoktatni, már inkább nem foglalkozunk ezzel), a fordulatok után enged és jobban veszi a csizmasegítségeket is.Ezért szerintem ez az oka, hogy szerepel a programban és nem haszontalan egyátalán, legalábbis ennek a lónak bevált.

#86 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 10:25

ImRe! Ki(k) a szerzõje (szerzõi) az általad olvasott könyvnek? Ugyanis mostanában elég sok gagyi könyv jelenik meg nem csak a lovaglásról, de bármi másról is. Lehet, hogy ennek az áldozata vagy...?Ugyanis szerény véleményem szerint, ha egy Némethy Bertalan megemlíti a könyvében a kiképzés során a lónak megtanítandó gyakorlatok között, akkor annak lehet némi alapja (remélem azt nem kell elmagyarázni, ki volt Némerthy Betalan?).Lovas szakembertõl hallottam, hogy pl. a ló eleje körüli fordulatok javítják, fejlesztik a ló vállszabadságát (ennek az ugrósportban van jelentõsége). Ha ez így van, akkor megint csak indokolt tanítani, alkalmazni...A kérdésedre: a díjlovas programokat biztos, hogy szakemberek állították össze, a könyveket pedig nem biztos, hogy díjlovas szakemberek írják... [ Október 06, 2004, 10:29: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#87 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 12:20

Én meg pont azt olvastam lovaskönyvben, hogy az eleje körüli fordulat (és a hátulja körüli fordulat is)hasznos és fontos a kiképzésben, mert:- a lovasnak segít megérezni a csizmasegítségeket, mekkora segítséget kell adni- segít a súlypont helyes megítélésében- fejleszti a ló és lovas közti összhangot (kentaurság).Én szerintem (egyszerû lovakat imádó, lovagolni tanuló ember szemével) fontosak ezek a gyakorlatok. Lónak és lovasnak egyaránt.Ha tévedek, javítsatok ki.

#88 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 12:42

Pluto! Egy fentebbi hozzászólásodra szeretnék reagálni:a díjlovas a versenyen a négyszögben - pláne, ha kezdõ - ne azzal foglalkozzon, hogy a bíróknak milyen az arckifejezése. A lovára, s a végrehajtandó feladatra figyeljen.A másik: a bírók vigyorogva is tudnak kevés pontot adni és fordítva, ha a produkció olyan.Ez megint egy túldramatizált "probléma".

#89 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 12:54

Pluto! Most még ha azt is leírod, hogy a lovasát kisegítõ ló pontosan a meghatározott betûnél is csinálta tovább a programot, akkor komolyan mondom, harapok.Az én - lehet, hogy földhözragadt, vértatteros, hülye angolos - felfogásom szerint egy ló fejében nem csak egy program van. Értendõ: akár egy versenyen is több programot lovagolnak. Honnan a fészkes fenébõl "tudja" a ló, hogy éppen akkor milyen programban vannak, mi után mi következik?Ez - mondd meg az ismerõsödnek - úgy hülyeség, ahogy van! [ Október 06, 2004, 12:56: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#90 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:00

Nekem ez a múltkori volt életem elsõ hivatalos versenye, szóval hatalmas tapasztalattal rendelkezem :D , de akkor abszolúte nem tudtam azzal foglalkozni, mi lehet a négyszögön kívül... Annyira emlékszem, hogy C bíró felállt és köszönt, de hogy akkor vajon milyen arcot vágott... szerintem teljesen lényegtelen.Vizsgán más, ott szemben ülsz a vizsgabiztossal, és általában hozzá beszélsz, õ kérdez, tehát kénytelen vagy ránézni. Versenyen viszont a bíró "csak" figyel.

#91 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:23

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: ImRe! Ki(k) a szerzõje (szerzõi) az általad olvasott könyvnek? Ugyanis mostanában elég sok gagyi könyv jelenik meg nem csak a lovaglásról, de bármi másról is. Lehet, hogy ennek az áldozata vagy...?[/QUOTE]Alois Podhajsky ill. Endrödy Agoston.Endrödy nem azt irja, hogy nincs helye (irja is, hogy hol a helye), hanem azt, (ha jol dereng) hogy alltalaban nem szerencses, föleg kezdö lonal ill. kezdö lovasnal.A Podhajsky könzv az eppen itt van nalam (eljen a nyelvtanulas Posted Image ):
idézet:
Aber die Wendung um die Vorhand gehört keineswegs zu den klassischen Übungen und darf daher, wie das Schenkelweichen, nie über die Bedeutung eines Hilfsmittels hinauswachsen. Sie sollte daher in keiner Dressurprüfung, auch nicht in der Anfängerklasse, verlangt werden.[/QUOTE]Endrödyt majd este megnezem megegyszer [ Október 06, 2004, 13:33: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#92 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:23

Kedves Furisos,átadom üzenetedet, miszerint hülyeség amit mondott. Szerintem nem fogja érdekelni, mert nem olyan embernek ismerem aki hazudik, tehát valószinûsítem, hogy valóban úgy volt. Legfeljebb megjegyzi, hogy õ volt ott meg a lova.És ha hiszed, ha nem, a háziversenyen a lovam igen is tudta, hogy kiskör végén C-nél vágta. Mint írtam, valószínüleg másnap már nem tudta, de mivel akkor egy fajta programot gyakoroltunk és nem többet, a ló "tudta" mi jön. Én nem azt állítottam hogy a lovak fejbõl tudják az egész programot(kat), elég nekik megmondani, hogy melyiket, hanem azt hogy én magam is tapasztaltam már (igen kezdõ létemre), hogy egy ló emlékezhet egy adott feladatsorra (akkor ne programmnak hívjuk, hanem feladatsornak). És tudja hogy mi után mi következik, ha többször elpróbálod. Elég egy feladat típust többször gyakorolni és már "magától" "tudja" a ló. Például ezért nem szokták a pálya ugyanazon pontján többször ugyanazt a feladatot csinálni, vagy épp ellenkezõleg direkt azon a ponton mást. Például, ha eddig minden sarokba beugrattad vágtába egymás után folyamatosan, majd vissza ügetésbe, akkor kb a 4-5-dik alkalom után magától beugrik a ló. Lehet nem mindegyik tanul ilyen hamar (én a magam tapasztalatát írom le). Ilyenkor jön az, hogy például a sarokban most tovább vágta és máshol ügetés. Egy csak egy példa, kérem nem belekötni. Arra akartam célozni, hogy egy ló hamar megjegyzi mit kértek tõle az elõbb és ha egymás után többször azt kéred tõle, akkor megjegyzi és próbálja megcsinálni. Nem a programot tudja, csak emlékszik a feladatsorra és emlékszik hogy jót csinált például amikor kiskör után C-nél vágtába ugrott (azon a reggelen többször próbáltuk el és ezért emlékezett). Ez csak egy háziverseny volt és mint azt korábban írtam, tudomásom szerint pont ezért nem szokták a programokat többször lelovagolni a díjlovasok, mert több programot is lovagolhatnak egy versenyen és a ló így nem próbálja "magától" csinálni. Itt most nem vérprofi bajnokokról van szó, tehát nem kell megemlíteni" a ló mindig a lovas segítségeire hagyatkozva menjen" stb. Persze ez a cél, de egy kezdõ lovas esetleg kezdõ lónál igen is elõfordulhat hogy ha egy valamit többször gyakorol akkor a ló megpróbálja csinálni. A bírókról meg annyit, igazad van: a lóra és a feladatra figyeljen. Én nem az ellenkezõt mondtam!

#93 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:31

Ja még valami a félreértések elkerülése végett, mert nem volt pontos a legelsõ erre vonatkozó hozzászólásomban hogy milyen módon adott a ló segítséget. A "lovasát kisegítõ" ló esetében a prgrammban nem passage következett. Posted Image Ha jól emlékszem átmenetet kellett lovagolni. Vagy vágta-lépés vagy ügetés-lépés, valami ilyesmi + irányváltás (jobbra vagy balra fordulás)és a ló magától megcsinálta.. és kapaszkodj meg Furisoso, a betûnél pontosan! Posted Image

#94 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:40

ImRe! A két nevezett szerzõ két régi, elismert szakember. Ehhez kétség nem férhet. A szakértelmükhöz sem.Innentõl kezdve már csak arra tudok gondolni - tudván, hogy az urak régi szakemberek - , hogy az õ idejükben az volt a vélemény ezekrõl a gyakorlatokról, amit leírtak. Azóta pedig, mint annyi sok más, átértékelõdött a gyakorlatok szerepe, s a mostani szakemberek már úgy látják jónak, hogy szerepeljen a díjlovagló programokban. Az elõzõ két úr pedig már nem tudja elmondani a véleményét ezzel kapcsolatban...

#95 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 13:46

Pluto! Most már csak a hecc kedvéért: egyik nap lovagolj végig háromszor-négyszer egy díjlovagló programot, majd másnap megindulás X-nél ügetésbe, s kiváncsi lennék a ló magától hány figurát lenne képes megcsinálni? A rövidfalon még elfordulna - ezt belátom - s aztán???

#96 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 14:07

Furioso,Csak a hecc kedvéért, olvasd el pontosan amit írtam. Posted Image De válaszolok a kérdésedre. Egyet sem tudna megcsinálni. Csakhogy én sosem állítottam azt, amit Te írtál most. Emlékesztetõül:"Lehet másnap már nem tudta a dolgot és nem állítom hogy végig csinálta volna a programot (mert azt azért biztos nem)"-ez volt elsõ ehhez a témához kapcsolodó hozzászólásom (sajnos nem tudom hogy kell idézni.Majd még egyszer elmagyaráztam mire gondolok: "És ha hiszed, ha nem, a háziversenyen a lovam igen is tudta, hogy kiskör végén C-nél vágta. Mint írtam, valószínüleg másnap már nem tudta, de mivel akkor egy fajta programot gyakoroltunk és nem többet, a ló "tudta" mi jön. Én nem azt állítottam hogy a lovak fejbõl tudják az egész programot(kat),"Én nem azt mondom, hogy a ló hosszú távra megjegyzi a dolgokat. Én azt próbáltam leírni és lehet ez nem volt világos, hogy ha rövid idõintervallumon belül (egy edzés alkalmával például, vagy a verseny elött közvetlenül többször, -nem elötte való nap, hanem azon nyomban)gyakorlod a feladatokat, a ló emlékszik a feladatsorra, vagy annak bizonyos elemeire. Elsõsorban a fordulás, illetve átmenetek lovaglása amit megjegyez a ló (ismétlem ez az én tapasztalatom) Ha egész mást lovagolsz utána, akkor már nem fog az elõzõre emlékezni. Ezzel én is tisztában vagyok. Képzeletemben nem úgy kezdõdik a díjlovagló verseny hogy a lovas elõveszi a program rajzát és megmutatja a lónak. Posted Image Nem is gondolom hogy a ló magától elkezdi a programot, befordulni befordul, mert nincs hova tovább menjen, tehát épp eszével felmérve elfordul. Én nem állítottam egy percig sem, hogy a programot tudja a ló. Nem díjlovaglás, de ugyanilyen módon például megjegyzi azt ha terepen 3-4szer ugyanazon a szakaszon ugrasztod be vágtába. Kérdés: bár nem foglalkoztam a cirkuszi lovak képzésével, és nem néztem utána sem, de ha jól emlékszem valami ilyesmire alapul ez is. A ló megjegyzi, mikor mit kell csinálnia. Majd ha a világszám bejárta a földet, akkor újat tanítanak meg neki.

#97 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 14:11

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso:Azóta pedig, mint annyi sok más, átértékelõdött a gyakorlatok szerepe, s a mostani szakemberek már úgy látják jónak, hogy szerepeljen a díjlovagló programokban.[/QUOTE]OK. Csak szivesen latnam a mostani szakertök velemenyet is. Pont ezert kerdezek ;) [ Október 06, 2004, 14:12: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#98 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 14:14

Pluto!Hagyjuk! Az álláspontok nem közeledtek...

#99 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 14:15

ImRe! Én csak mûkedvelõ vagyok...

#100 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 6. - 14:18

Egyetértek.

#101 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 9:12

Megneztem pontosan, hogy mit ir Endrödy az eleje körüli fordulat hasznarol/kararolKaros, mert csökkenti a lo vallszabadsagat.Haszna, hogy növeli a farszabadsagot, de erre vannak jobb gyakorlatok is, amiknek nincs meg ez a karos hatasa.Magasan iskolazott lonal jo a megfelelö farszabadsag ellenörzesere.Praktikus haszna olyan kapu lohatrol valo kinyitasanal van, ami a lovas fel nyillik

#102 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 11:13

ImRe! Az általad (illetve Endrõdy által) leírtak logikája alapján a hátulja körüli fordulatokat sem volna szabad csinálni, mert az meg csökkenti a ló farszabadságát?

#103 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 12:55

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: ImRe! Az általad (illetve Endrõdy által) leírtak logikája alapján a hátulja körüli fordulatokat sem volna szabad csinálni, mert az meg csökkenti a ló farszabadságát? [/QUOTE]Endrödy azt irja, hogy az idomitas egyik legföbb celja a megfelelö vallszabadsag megteremtese. A farszabadsagnak a hatramenetnel van jelentösege, ami azert az elörremenethez kepest viszonylag ritka dolog Posted Image Amugy tovabbra se erteik a dologhoz, maximum leirom amit az olvasmanyaimbol probalok kibogozni :rolleyes:

#104 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 11:27

Az eleje körüli fordulatot ma egy kicsit másképp értékeljük.A mai Magyaországon ahsznált díjlovagló feladatok félrevezetõek ebben a tekintetben, mert ezek kb. 20 éves német programok fordításai. Az LPO programjait azóta már átdolgozták, igen sokat változtak a részletek, a mai programok, amit remélhetõleg a jövõ évtõl mi is használni fogunk,már sokkal korszrûbbek. Kivételt képeznek ezalól azok a programok, amelyeket az FEI-tõl veszünk át, mert ezeknek a v áltozásait folyamatosan követjük, d e ilyen csak középosztálytól felfelé van.Az eleje körüli fordulatnak régen nagy jelentõséget tulajdonítottak, mint elengedtetõ gyakorlatnak. Mára ez változott, mert a ló egyensúlyát nem a kívánt irányba, a hátulsó lábakra helyezi, hogy azok hordják azt, hanem a gyakorlat során fokozottan az elejére kerül, kimarad a hátulja, ezáltal csökken a vállszabadság és az önhordás. Az idomítóképzés egyik célja pedig bármely szakágban, vagy hobbi szinten is, hogy a ló a testsúlyt fokozottan a hátuljára vegye, tehermentesítse az elejét, hiszen a hátulsó végtagok felépítésüknél fogva alkalmasabbak a megnövekedett teher viselésére.A farszabadságot manapság semmiképpen sem használjuk pozitív értelemben. Ez azt jelenti, hogy a ló fara túl magasra kerül, a ló a hátulsó végtagjaival csak tologat és az elejére esve halad. Hátralépésnél is azt kívánjuk meg, hogy a ló a hátuljára ültetett maradjon és így aktív lépésekkel, egyenletes, tiszta ütemben lépjen hátra. Ezért az eleje körüli fordulat az újabb programokból már hiányzik. Tréningben más elengedtetõ gyakorlatot javasolnak, illetve az eleje körüli lovaglását követõen olyan feladat gyakorlását, mely ellensúlyozza a nem kívánt hatását.Egyébként sajnos kénytelen vagyok a mûkedvelõ Furiosohoz csatlakozni véleményemmel. Hozzáteszem még azt, hogy egy sport népszerûségét nem az adja meg, hogy mennyire vigyorog a sportoló. A legnépszerûbbekbõl kiindulva sem meccs közben mosolygó focistát, sem úszót, sem teniszezõt, sem Forma I-es versenyzõt nem láttam még...A népszerûséget az a minõségi telesítmény hozhatja meg, ami már egy laikus nézõt is levesz a lábáról. Segíthet esetleg ebben a média, vagy néhány szakember, aki közelebb hozza a nézõkhöz, mi zajlik a pályán.

#105 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 11:34

Shire! Nem akarod az inkognitódat feladni? Nem a nevedre gondolok, hanem a kapcsolatodra a lovakhoz, lovassporthoz, stb. Vagy túl könnyen felismerhetõ lennél személyedben, ha bemutatkoznál? [ Október 08, 2004, 11:34: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#106 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 11:40

Shire! Nem értem, hogy miért "lovagolsz" már ezen a vigyorgás témán. Az eredeti hozzászólásom így szólt:
idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya: Mindenesetre ha már díjlovaglás a téma, mondjátok meg, hogy miért kell az indulók és a versenybírók többségének olyan arckifejezéssel lovagolnia/pontoznia, mintha kivégzésre készülnének? Hihetetlen az a sok merev arc, semmi vidámság meg könnyedség. Jó hogy koncentrálni kell, de azért látszódhatna, hogy azért van ez a nagy hûhó, mert lovagolni JÓ. Posted Image [/QUOTE]De nem ez a lényeg! Hanem az, hogy a hozzászólásod lényegi része nagyon hasznos lehet mindenkinek, öröm volt olvasni. Posted Image

#107 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 13:04

;) Römélöm... [ Október 08, 2004, 13:05: Az üzenetet átszerkesztette: Shire ]

#108 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 18:33

Zapolya,A vigyorgáson csak azért lovagolok, mert én például képtelen vagyok bíráskodás közben vigyorogni, még akkor is, ha tetszik amit látok. Többnyire koncentrálok, szorítok, drukkolok a bent lévõ versenyzõnek nemtõl, kortól hovatartozástól függetlenül, mert jó érzés magas pontszámokat leírni.Csak néha vigyorgok, de akkor többnyire hamar elszégyellem magam, mert annak nem a tetszésnyilvánítás az oka és máson meg ott ülve, bíróként nem engedhetem meg magamnak, hogy röhögjek. Nehogy félreértsd, nem az ügyetlen kezdõ fakasztana mosolyra, nekik inkább szurkolok, vagy együttérzésre sarkall, inkább más dolgok... Nincs inkognitó Furioso. Haflingi vagyok!!! Ez elég? (Csak ne kérdezzétek már meg többen magánban.) Egyszerûen ez az átok másik gép az irodában a másik e-mail címmel amelyikhez átköltöztem nem engedett be a régi adatokkal. Mostmár mindenkinek minden világos? Van még több kérdés?!? Még a születési dátumom is megadtam. Affene. Sárkány van nálam és nem félek használni...!

#109 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 19:19

No végre!!! Lehullt a lepel!!! Posted Image Az oldalamat majd' kifúrta a kíváncsiság, hogy ki ez a korrekt, szakszerû, jó értékítéletû (azt hiszem egyszer egyetértettél velem :D ) hozzászóló, aki csak úgy megjelenik a fórumon, minden, a bemutatkozásra felszólító felhívást semmibe vesz, stb.De most már megoldódott!Ha játékos kedvedben lettél volna, nekem megírtad volna magánban, hogy ki is vagy valójában, a többieket meg ette volna a penész továbbra is :D .Hát üdv a fórumon Shire!!! Posted Image

#110 Berni

Berni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 145 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 20:31

Már megint mennyi hm... okos... csak két sztori a múltból...A legkedvesebb, legemberibb bíró a mieink között Jan Meersmanns, renmélem még sokáig láthatjuk és lovagolhatunk neki. Ausztria, ezelõtt két évvel õ bírált, még soha nem látott, én meg pokolian féltem az épp alám került jószágon, aki ismer annak nem magyarázom, miért. A kisöreg szigorú arccal üldögélt elsõ nap, nem is tudom, hogy volt idõm odafigyelgetni a kiskuckóba, talán azért mert néha minden másra koncentrálok csak a négyszögre nem... Másnap zenés, nekikezdek és a kuckó elõtt elmenve csomószor azt veszem észre, hogy a kisöreg halványan bólint vagy elmosolyodik, a végén meg szinte vigyorog rám, több volt ez a mosoly, mint a 65% a papíron. Azóta bárhol bírál, mint például az olimpián is, ahol TOTÁL ESÉLytelenül INDULTAM, LEHELETNYI bátorságot ad...És ez sajnos a magunkfajta rutintalannak sokat segít.... A rutinos már maga is vigyorog, csinálja a showt... Nekünk csak annyi kellene, hogy örömmel menjünk be lovagolni bármilyen bírónak, még ha izgalom vagy netán kis para is van, szeressük amit csinálunk, ez meglátszik a lovason, de nam csak az arcán, az összhatáson is...Más. varsó, idén. Bérelt ló. Ne tudom miféle, felülök, irtó finom. Egy idõ után nekifordítom az átlónak és olyat fokoz hogy elszáll az agyam, vágtában hosszúegyenesben szintén, átlón a sarokban magától vált. Mi lehet ez... Aztán a verseny végén kiderül, a lengyel ifiválogatott lova... Prófi díjló. Ha a programopkat sorrendben nem is tudja a ló megtanulni, ezek a beidegzések néha sokat segítenek, de hányszor van az, hogy te nem akarsz megállni Xnél középbõl, a ló meg azt várja, köszönj már el... Amelyikben vannak ilyen sztereotípiák, nagyon sokat tud segíteni...

#111 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 0:12

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: Ha játékos kedvedben lettél volna, nekem megírtad volna magánban, hogy ki is vagy valójában, a többieket meg ette volna a penész továbbra is :D .[/QUOTE]Ahhoz túlságosan sok a mûkedvelõ Sherlock Holmes a fórumon. :D

#112 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 0:15

Ehhez a rejtélyhez ráadásul dr. Watsonnak sem kellett lenni. Posted Image

#113 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 2:21

Én a néhány hozzászólással elöbb említett díjlovas versenynek köszönhetem hogy megvan még a lovam (vagy a lovam köszönheti, olyan piszok jó dolga van nálam.) Az én elsõ versenyem volt, és szándékom szerint Konrádnak az utolsó. (lehet hogy ezért is vágta majdnem fejbõl a programot) Ez egy kis háziverseny volt, ahol másodikak lettünk kezdõ lovas díjlovas és terepverseny összetettben 11 indulóból. A verseny nyár elején volt, nagyon élveztem (mint említettem életem elsõ versenye volt) bár hozzám legközelebb (egyenlõre ég csak álmaiman) a távlovaglás áll, edzõm (Gömbös Endre) tanácsára elindultunk a versenyen.A felkészítésre szánt idõ nagyon rövidkére sikerült, de a Konrádnak már volt némi tapasztalata ebben a szakágban is. Így nagyszerû sikerélményhez juttatot.A nyár végén eléggé mélypontra kerültem, köszönhetõen Konrád inszallagszakadásának, anyagi gondoknak, és annak hogy egyedûl kellett megküzdenem mindezzel. A lovaim televoltak, szemétkedtek, az egész lótartásból elegem lett. Feladtam õket hírdetésben, hogy (bár éreztem hogy utánna rosszabbul lennék) szabaduljak a problémáktól. A környezetemben volt aki egyetértett, de a legtöbben megpróbáltak lebeszélni az ötletemrõl. Sokat vívódtam, álmatlan éjszakáimon a falat bámulva töprengtem.Aztán másfél hét után, az elkeseredésem közben a következõ gondolatsor futott le bennem: Minek nekem ló... Csak a baj van vele.. Nem is hálásak, pedig csak körülöttük ugrálok.. Idén alig tudtam lovagolni... Várjunk csak... A verseny... (és ekkor eszembe jutottak azok a pillanatok amik akkor, és azóta is ha eszembe jutnak örömmel töltenek el)... Eszembe jutott amit második helyen állva, a szallag átadása után, Konrád nyakát boldogan veregetve mondtam: ezt a lovat sosem adom el! Ilyen lovam sosem lesz többet! És ekkor rettenetssen elszégyeltem magam... Aznap este levettem a hirdetéseket mindenhonnan.Én nem tudom hogy a verseny közben a bírók mosolyogtak vagy sem, csak azt tudom hogy ez a kis háziverseny olyan élményt nyújtott amire emlékezni fogok -és kell. Én nem vagyok díjlovas, se jó lovas, nem tudom hogy Konrád mennyire segített vagy hátráltatott a versenyen, de nagyon jól éreztem magam és szerintem ez az igazi lényeg, nem az hogy a feladatot milyen szépen csináltuk. Sajnos sok olyan kiégett lovas látok amerre járok az országban, aki a feladatra koncentálva, a saját (vagy a ló) hibáin elakadva nem tudja igazán élvezni a lovaglást. Ez vajon törvényszerû? Csak ha a maximum megy akkor élvezzük a lovaglást? Vagy még vannak olyan romantikus versenyzõk is akik csak a lovaglás élményét átélve, nem a negatívumokra összpontosítva, felhõtlenül tudnak örülni? Tényleg errõl szól a versenyzés?Ez egy kicsit hosszúra sikeredett, de kikívánkozott már nagyon.

#114 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 19:43

Sziasztok!Egyelõre nem mozgok túl otthonosan díjlovas körökben, de nagyon érdekel a sportág és minden egyéb ehhez kapcsolódó dolog. Gondolom Ti már azért jártasabbak vagytok, illetve van Köztetek valaki, aki tud nekem válaszolni:A különbözõ nagyobb szabású díjlovas versenyekre kívülállók, érdeklõdõk is elmehetnek nézõként? Van erre egyáltalán lehetõség?Például a jövõ hétvégén Kaposvárott rendezett Díjlovagló Világkupára egy olyan mezei ember, mint pl. én, aki kíváncsi és tanulni szeretne, elmehetne?Lehet, hogy hülye kérdés, de szeretném megtudni Posted Image

#115 Shire

Shire

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 10. - 13:59

Ha már smoft felhozta ezt a témát, akkor egy kicsit belemászom.Október 15 - 17 Kaposvár, Díjlovagló Világkupa. Hatalmas verseny lesz, nem tudom láthattunk-e már egyáltalán itthon ilyet. Nem csak azok számára lesz érdekes, akik mélyságeiben beleásták magukat a díjlovaglásba... Ezen a szinten, már minden lovat kedvelõ emeber számára szemet gyönyörködtetõ verseny lesz, ami élményt ad.Pénteken reggel 7-tõl este 8-ig, szombaton szintén 7 órás kezdéssel kb. 7-ig tartanak a versenyek. Vasárnap pedig zeés kûrök 8-tól 3-4-ig.Közel 80 lovas adta le a nevezését, amely hatalmas, majdhogynem kezelhetetlen létszám. És hogy egy kis várakozás is legyen a dologban, két lóval is láthatjuk a többszörös olimpiai bajnok ISABELL WERTH-et lovagolni! És, hogy ne legyen unalmas, és elõre eldöntött az egész, lesznek nemzetközi szinten elismert ellenfelei, akik komolyan megszorongatják valószínûleg...(Ja, és bárki bejöhet. Isabell pedig tényleg hatalmas show-t tud csinálni a kûrbõl, de még az eredményhirdetésbõl is.)

#116 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 11. - 17:03

Hú, akkor azt hiszem ellátogatok Kaposvárra. Bár sajnos a zenés kûröket nem fogom tudni megnézni, de szerintem lesz, mi kárpótoljon ezért Posted Image Jön még valaki? ;)

#117 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 12. - 7:21

Tegnap a lovasíjászoknál volnam. Ma itt vagyok. Na kérem. Mi van itten? Posted Image

#118 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 12:35

smoft:Én lehet hogy megyek.De gondoltam már olyasmikre is hogy néha tanulnom is kéne a közelgõ Zh-kra és vizsgákra..Nem is tudom.De lehet,hogy megyek.Érdekelne,mert mostanában hanyagoltam a dijlovakkal való foglalkozást,hogy tudtok-e egy minél többet tudó,de egészséges kancát v heréltet ami 700 e Ft alatt van.Nem nekem kéne,csak megkértek,hogy keresgéljek.Elõre is kösziUi:Fajta,szin,szb mindegy

#119 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 13:36

javasolnám, hogy nézz körül pár apróhirdetésben, akár a lovas.lap.hu -ról indulva - bár itt van néhány nem igazán friss hirdetés is, de hát ilyen elõfordul... Posted Image

#120 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 12. - 21:32

smoft:köszi,azokon kb már megtettem.köszike:)