Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Herélés


  • Please log in to reply
482 válasz a témához

#401 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 15:34

Melodia, ez azért egy kissé erõs, de nagyjából még egyet is értenék vele ha nem ismerném a saját körülményeimet illetve a lovaimat. Mivel ez a ló igazán a társam és a legkedvesebb barátom, ezért jutottam erre a döntésre, emögött más is van, a ló életét szeretném kevéssé stresszessé tenni, de ez egy más kérdés és nem is merülnék bele mélyebben. Kiderül az idõ kit igazol, nekem az a véleményem, hogy az állandó piszkálódás mérséklõdni fog, és õk is nyugodtabban élik meg a hétköznapjaikat, akár így lesz, akár az ellenkezõje meg fogom írni, hadd okuljon belõle más. Mindenkinek szép napot. ;)

#402 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 19:04

Egyáltalán nem értek egyet a csõdör és herélt rangsorvitában. 6 évig volt egy sportpóni heréltünk, aki minden csõdört maga mögé utasított, soha semelyik lovat nem verte meg igazán, de minden ló mögötte volt. Majd egy frissen herélt vette át a helyét ( szinte át adta neki, semmi vita nem volt köztük és a fiatalabb soha nem bántotta az idõsebbet) , idén két éve, õ sem enged senkit mag a fölé, legyen az csõdör, nagyobb, kisebb vagy herélt vagy kanca. Egyik herélt sem fedezte a kancákat max beszélgetett, meg körözött köröttük. S ez aki most két éve a fõnök, sokszor védi meg más lovaktól a nála nagyobb 2 éves csõdör csikót, pediglen nem csikaja!

#403 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 19:37

Az általam ismert heréltek simán balhésabbak,erõfitogtatóbbak, mint az általam ismert csõdörök.


Ott hibázol, hogy egymáshoz hasonlítod az lókat, pedig az adott egyed herélés elõtti és herélés utáni állapotát kell összehasonlítani. Én bizony még nem hallottam olyan csõdörrõl, amelyik a heréléstõl balhésabb lett, olyanról viszont annál többrõl, amelyik már kezdett teljesen kezelhetetlenné válni, és a mûtevés után ugyanannak az idomárnak a kezében használható (ha netán nem is tökéletes) lovacskává szelidült.

#404 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 20:17

Igazat szólsz!

#405 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 21:00

Mikortól vehetõ újra fokozatosan munkába (a futószárazást azt másnaptól gondoltam, hogy tisztuljon a seb) nyereg alatt?


Csak a saját tapasztalataimról beszélhetek, egyetlen herélésrõl. Én a telivéremet herélés másnapjától kb. 1 hétig naponta futószáraztam (sokat), mondjuk akkor még gõzölt is az agya... Kb a 3. naptól (mivel éjszakára bemehetett a boxba és hát be is ment) eléggé megtelt neki, és futószáron vágtázni nem is tudott, 3 lábon bénázott, ügetésnél is eleinte nagyon nyomin ment. Amikor ez a nyomiskodás elmúlt a hátuljából (mellesleg simán azt hittem, hogy full sánta telivért sikerült választanom... de szerencsére elmúlt), ami kb. a 10. napon lehetett, én már fel is ültem rá. Eleinte pályán és csak fél órára, aztán mentem vele ki terepre, de csak rövideket, sok lépéssel. 3 és fél héttel a herélés után már határozottan emlékszem, hogy olyan 2 órás terepeket mentem.

De ezért azt hozzá tenném, hogy én a galoppról vásároltam a lovat, ami korábban sosem volt kint terepen, tehát a fokozatosság nálam talán még el is nyúlt.

#406 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 21:01

Rontó: amelyik csõdör balhés volt más lovakkal hetéltként nálunk, az balhés maradt heréltként is, egyedül a csõdörrel szemben nem. Csikasz: a 2 éves csõdör az még nem csõdör( jellemileg) idõsebb herélt mellett. Chyki: Én is láttam olyan heréltet ami "fedezte" a kancákat, igaz több olyat, ami nem. Egyébként tényleg kívánom, hogy a te számításaid jöjjenek be, és soha ne kelljen megbánnod. Mi sem bántuk még meg a heréltetést sem, sem a csõdörnek való meghagyást sem soha, remélem ez így is marad. A saját lovam viszont sajnálom, hogy heréltként és nem csõdörként került már hozzám, az is igyaz, hogy akkor valószínûleg a kezdeti nehézségeink vele nem 3 hétig, hanem kicsit tovább tartottak volna. Viszont nálunk mára már õ a legnagyobb genyóbéka a többiekkel, leszámítva a 13 éves csõdört. A 2-3 éveseket még simán a sarokba rakja.

#407 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 1:10

én balhésságról egy betût se írtam, csak a herélés utáni munkáról... egyébként érdekes, hogy az enyém igen csõdörös volt amikor vettem, más lovak láttán 2 lábon közlekedett, horkolt, vinnyogott, stb. azóta egy kancával van együtt, és ami tényleg érdekes (mert eddig ez nem volt az), hogy kint rá se hederít más lovakra, se azokra amikkel együtt megy ki, se azokra, amiket kint lát, de kikötni nem lehet más lovak közelébe, csak a lakótársa kanca mellé, mert a kancákra rágerjed, a herélteket pedig ki akarja nyírni, kakaskodik, kapál, csípked, vinnyog. majd tavasszal rakom be több ló közé, remélem addigra kicsit lehiggad. minden esetre engem a herélés megnyugtatott, mert csõdörként vezetni is para volt, ha ló volt a közelben le se szart (persze, tudom, ez biztos az én hibám is). ja, és az elõzõ lovamat (ami herélt volt) többször is láttam fedezni.

#408 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 8:30

Bocs Rontó, Kocalovasnak kellett volna címeznem.

#409 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 11:17

egye fene, megbocsátok! :gm:

#410 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 12:32

Azért egy herélttel, bárki elbír... :dev:
Posted Image



#411 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 23. - 23:11

Most már 3. napja túl vagyunk rajta, szerencsére elég jól viselte, az altatás után kellett pár óra, mire "észhez tért", de már másnap úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna, legnagyobb örömömre. A sebe szép, nincs túlságosan feltelve, mozgatástól pedig az a kevés is lemegy. A kedve remek, futószáron, kötõfékkel dolgozik, egy órácskát elbohóckodik, mire hazamehetünk. :) Ma már össze engedtem a csikóval, egész nap ment a röfögés és csipkedés, pedig csak 2 napra lettek külön téve. :)

#412 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 12. - 11:43

Mi újság a lovaiddal, chyki? Megoldódott a problémád? Nálunk egy herélt van öt kancával, õ a "Head Security".. :ang:

#413 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 12. - 12:52

Nos Atisom teljesen jól viselte, január elején (amikor nem volt idõm annyit mozgatni) kicsit összeesett, de hamar vissza is szedte magát. A fõnök továbbra is õ, de az állandó hajtás és harapdálás lemérséklõdött, ahogy bíztunk is benne. Egyéb iránt semmit nem venni észre rajta, továbbra sem az a "bealvós" lovacska... :)

#414 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 12. - 20:19

A másik lóval változott a kapcsolata?

#415 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 15. - 12:13

Nem nyúzza annyit, legalábbis nem üldözi, de továbbra is érezteti hogy õ a fõnök, viszont kevésbé durvul.

#416 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 15. - 18:57

Az én appim az teljesen elfeledte pár nap alatt, hogy õ egy pasi...elõtte már kakaskodott ahogy kancát látott, folyton piszkálta a herélteket, akik mindig jól helyben hagyták. Most egy angyal. Három hét után összeraktam egy kancával, kicsit pipált, de nem tudta mit kéne tennie, valami véglegesen ki lett benne kapcsolva, néhány nap elteltével már ment is a játék és most együtt szaladoznak. Teljes egyetértésben esznek, isznak, nem kell külön rakni semmit. A kanca megtûri maga mellet, mögött is amikor az istállóba vezetem õket, a heréltnek meg semmi nem jut eszibe se.

#417 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 26. - 17:15

Az én appim az teljesen elfeledte pár nap alatt, hogy õ egy pasi...elõtte már kakaskodott ahogy kancát látott, folyton piszkálta a herélteket, akik mindig jól helyben hagyták. Most egy angyal. Három hét után összeraktam egy kancával, kicsit pipált, de nem tudta mit kéne tennie, valami véglegesen ki lett benne kapcsolva, néhány nap elteltével már ment is a játék és most együtt szaladoznak. Teljes egyetértésben esznek, isznak, nem kell külön rakni semmit. A kanca megtûri maga mellet, mögött is amikor az istállóba vezetem õket, a heréltnek meg semmi nem jut eszibe se.

Edzõmék istállójában van egy paci, több mint fél éve lett kiherélve, de csak most tartanak / tartunk ott, hogy meg lehetne próbálni összerakni más lóval. A herélés után hónapokig még rá sem jött, hogy nincs mivel, nincs minek, ugyanolyan csõdörös volt.
Mennyire lova válogatja. :)

#418 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 26. - 17:42

Igen ez így van!

#419 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 8. - 18:28

Tegnap herélték a két gyönyörűségemet. Harcos 3 éves, Huligán 2. Elég régen nem bőgtem ennyit.. Mindig tudtam, hogy eljön a nap, de mikor előkerül az orvos, meg a szike, hát csak eltört a mécses. 2 lovam van, édes testvérek, együtt nőttek fel, mégis úgy gondolom jól döntöttem. Harcos folyton űzte a kissebbet, már ugrálta is. Gyakran egész nap ágaskodtak, vágtáztak. Kezdtem aggódni, hogy 1-2 kissebb húzódás után jönni fognak a komolyabb sérülések is és előbb-utóbb más lovat is tervezek melléjük, ezért született a döntés. Azt pedig végképp nem akartam megvárni, mire Huligán is ivaréretten viselkedik és ő is odateszi magát egy-egy játék alkalmával. Hihetetlen, hogy mennyivel könnyebben vette a 2 éves! Bár ezt mondta is a doki, hogy a fiatalabbakat sokkal kevésbé viseli meg. Szinte észre sem vette, alig vérzett, szemmel láthatólag már 1 óra múlva ugyanolyan volt mint előtte. Harcost jobban "lehúzta", erőssebben vérzett, lassabban tisztult a bódító. Mára teljesen jól vannak, bár tegnap délután estefelé még látszott, hogy fájdalmaik vannak. Egy picit sem dagadt be egyik sem, a seb tiszta. Talán Harcos mozgásán látszik még picit, hogy a hátulját kíméli, meg persze a farkukon, amit ma a hideg időre való tekintettel nem mostam még ki. (csak a lábaikra száradt vért vakarásztam le.) Sétáltattam őket, de a gyepes legelőn mozogtak maguktól is, néha kis ügetgetés is volt. Kilóban viszont szemmel láthatólag veszítettek, bár az állatorvos kérte, hogy előző nap már ha megoldható koplaljanak. Remélem viszonylag gyorsan össze tudom őket szedni.

Edited by Szami, 2012 április 8. - 19:17.


#420 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 6. - 9:13

légyszi osszátok meg velem a véleményeteket
vettem 1 fehér kékszemû szamár csõdört(4éves lesz augusztusban) eredetileg szerettem volna fedeztetni vele merthogy ritka a színe, de mint megtudtam évente 12.000ft a fedengedély egy fedeztetésért kapok 5000ft-t amibõl 4000t be kell fizessek szóval nem igen éri meg. emiatt elgondolkodtam azon h heréltessem. nem egy balhés jószág, el van a lovakkal pályán terepen egyaránt, csak idõnként jön ki h õ azért mégis csak egy csõdör. szeretnék vele sok rendezvényre eljutni és nem mindenhova vihetek csõdit...ti mit tennétek?

#421 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 10:29

Olvasom valamelyik hozzászólásban, herélés után 24 óra boxpihenõ. Ha olyan lóról van szó, ahol esetleg hasûri mûtétben kell gondolkodni (Ramszesz fél töke még fenn van, nem tudták kiherélni) - de a ló még életében nem volt boxban, s nagyobb stressz lehet a bezártság, mint egy istállózottnak, ott mi a megoldás?

#422 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 7. - 10:56

Nálunk is volt ilyen ló, a karámban egy 4x 4 es sarkot lekerítettem neki, hogy ügetni, vágtázni nem tudjon, de lássa a többit :) De a rejtett here mûtétet szerintem csak klinikán csinálják, onnan meg úgyis csak akkor engednek ki, ha túl van az elsõ napon, ha elõre megbeszéled, hogy gond a box, akkor szerintem nyugtatózzák, nem hiszem, hogy klinikán( fõként egy ilyen mûtétnél) megoldható egy karámsarok.

#423 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 9. - 14:10

légyszi osszátok meg velem a véleményeteket
vettem 1 fehér kékszemû szamár csõdört(4éves lesz augusztusban) eredetileg szerettem volna fedeztetni vele merthogy ritka a színe, de mint megtudtam évente 12.000ft a fedengedély egy fedeztetésért kapok 5000ft-t amibõl 4000t be kell fizessek szóval nem igen éri meg. emiatt elgondolkodtam azon h heréltessem. nem egy balhés jószág, el van a lovakkal pályán terepen egyaránt, csak idõnként jön ki h õ azért mégis csak egy csõdör. szeretnék vele sok rendezvényre eljutni és nem mindenhova vihetek csõdit...ti mit tennétek?


Mondjuk ha megemeled egy kicsit a feddíjat?

#424 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 9. - 17:49

Mondjuk ha megemeled egy kicsit a feddíjat?



erre gondoltam én is, de ha nem kell senkinek?! :( raktam már fel hirdetést másik fehérre és kutyát nem érdekelte :(

#425 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 9. - 21:58

- Hát ha megjelensz vele itt-ott, az jobb hírverés ! :) Egy okos, szép, kezelhetõ fehér szamárcsõdör azért nagy szám.

#426 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 10. - 6:08

Szrt is jelenj meg vele pár helyen, ha nem csõdis, akkor meg miért ne mehetne bárhová! Fedengedélyt meg érdemes kiváltani egy évre, aztán utána is ráérsz herélni, ha tényleg senki nem fedeztet vele. Fed díja meg tényleg legyen magasabb!

#427 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 10. - 10:31

erre gondoltam én is, de ha nem kell senkinek?! :( raktam már fel hirdetést másik fehérre és kutyát nem érdekelte :(



Merre felé fedeztetsz vele? Én vinném a Kislányom, ha nem vagy messze :)

#428 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 10. - 20:04

köszi a tanácsokat... egyenlõre nem igen hajlok a herélésre fõleg légyszezonban nem :S Soroksáron vagyunk helyileg...Lilith ha elérhetõ keress meg magánban hátha közös nevezõre tudunk jutni, h te is jól járj meg mi is :) igazából nem tudom mennyit lehet el kérni egy fedeztetésért :( ez az elsõ saját állat Szeretnék vele sok helyre eljutni (vágyam bekerülni vele a show világába :) ) az OTPBank világkupára már mehetnénk csak mivel kicsifiam nem egy tisztaságtündér így még nem vállaltam be a -20fokban való pancsizást. feketén meg csak nem vihetek el egy fehér szamarat :gm: jó fej gyerek nem balhés ha lóval megyünk ki mondjuk terepre az a legrosszabb szokása h neki megy a lonak nem támad-harap-sunyít meg ilyenek csak a vállával elgázolja a lovat és onnantól jól érzi magát :D ha minden jól megy eljutunk egy MGY kurzusra és verünk egy kis ész a nagy fejébe :) aztán hátha bejön a fedeztetés olyan áron h megérje akkor marad golyósan... de még egy kérdés ez mondjuk már nem ide tartozik de hátha... a patája belsõ felét jobban koptatja mint a külsõt(h emiatt e vagy nem ) de x lába van. ez nem kizáró ok a tenyésztésben? a "selejtet" nem akarom tovább vinni(nem a szaporítók körébe kívánok tartozni) :rolleyes:

#429 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 11. - 20:00

ma eldõlt a gyerek sorsa... kiheréltetem... pányván éli életét és ma megszabadította magát a kis hudini és megtámadta a kanca csikót(a többit nem meri mert azok már egyszer beledöngölték a földbe :gm: ) de a csiko nem mer ellene fellépni(pedig 2éves és sokkal nagyobb a szamaramnál)... a csõdi pedig megfogta a nyakát és nem akarta elengedni szóval ennyi volt... nekem nem hiányzik, h kárt tegyen bennük...

#430 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 12. - 19:20

tudom h nem igazán ide tartozik de ma megszületett kicsi szamárkám 1. gyerkõce ^^ szóval golyók maradnak :)

#431 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 19. - 7:35

Ramszesz hétfõn átesett a mûtéten, az öt hónap - számomra is farkeményítõ, izzasztó mászatás-gyalogterep-homokbanbattyogás' meghozta centikben mérhetõ gyümölcsét :dev: , a nemes szerv balfele öt centivel lejjebb kéredzkedett. Bár azt hiszem, õk nem járnak errefelé - mármint a Fórumon, ezúton is szeretnék köszönetet mondani Dr.Hevesi Ákos és Dr.Ütõ Dániel állatorvosoknak (Pannon Lógyógyászati és Rehabilitációs szolgálat), a lóval való különösen figyelmes, emberséges bánásmódért, emellett profi munkájukat, együttmûködésüket is öröm volt nézni (nem beszélve a puttonyos rakterébõl elõvarázsolt technikáról)... Akinek hasonló gondja támad - rejtetthere - s nem akarja mindenáron kórházba szállítani a lovát (persze a csomagocska elhelyezkedésétõl és a helyszíni körülményektõl fügõen) csak ajánlani tudom a csapatot. :ang: :yeah:

#432 sszeleburdi

sszeleburdi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 9:21

Sziasztok! Ma keresett meg az egyik ismerõsöm egy problémával. 3 hete kiheréltette a 4 éves csõdörét. Herélés elõtt teljesen nyugodt és kezelhetõ lovacska volt, herélés után viszont agresszív lett. Ágaskodik, rúg, csíp harap. Hetente csak 1-2 alkalommal lovagolja, viszont napi 3 liter abrakot kap. Lehetséges, hogy túl sok az energiája és így vezeti le ? Elõre is köszi a tippeket !!

#433 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 10:32

heti 1-2 alkalom lovaglás mellett szerintem még egy marék abrak is sok,már ha nem rideg-félrideg tartásban van,s nem rossz a hasznosítás,vagyis nem olyan,ami összeesik szemes nélkül.mûtét után ott a pihentetés,vegyünk rá tíz nap egészségügyi,majd könnyû munkát,attól is szúrhatja a zab a seggét.meg merthogy csikó,próbálkozik...mint a gyerekek Több mozgás,kevesebb abrak,ha ez a mozgás marad,s istállózott-no abrak,szerintem. ps.herélés után nem azonnal csökken a hormonszint,'igazán' herélt két-három hónapon belül lesz

#434 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 11:19

cc 6 hónap az ürülés, és cc 1 év után lesz teljesen herélt, de ami nagyon mésen volt, ill fedezett is az utána is fog. Abrak semmi, hisz minden ami fehérje az gátolja a seb gyógyulását! Egy heréltnek nagyon nem kell a boxban az abrak. Friss heréltnek napi 2x40 perc munka kell, ez lépés, ügetés, vágta nem s akkor 3 hét után szó nélkül lehet ugyanezt nyeregbõl!

#435 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 12:46

Õfelsége kora nyáron már kivont karddal támadta a nevelõanyját,akkor még nem volt kétéves,velem csak egyszer volt durva,bár én balfék?bátor? szokás szerint kézen sétálgatva terepen a jól bevett helyen megálltam futószárazni,no,akkor némi magamutogatás után csúnyán elhúzott. A vezetékrõl az elsõ kanos bemozdulás után lekerült (ijesztõ volt,ahogy nekikészült a kancának,az meg határozott lecsapásokkal osztotta). Most múlt egy hónapos a herélés,tán már hathetes is van,a kétéves Ramszesz egy hete megy újra vezetéken,határozottan könnyebben kezelhetõ,-egyelõre- sok 'öszvérmakacsság mintha elmúlt volna.A kanca (a 'nevelõanyja) sem fúj rá,odasunyít,ha a csikó orra beelõz,de 'anyai pofon' még nem csattant (ami késik,nem múlik)... Heti 2-4 alkalommal mozog,futószáron csak elvétve,szükségbõl,inkább kézen vagy vezetékrõl,terepen másfél-kétésfél' órát.Abrakol,napi egyszer,s félridegben lakik,egy-két herélt pónilóval,annyit mozog,amennyire kedve van,s amennyire a lakótársak kaphatók,hely van bõven,kisgazdánknak hála.A nagycsapatba,ahol a pesztonkán kívül még 2-3 kanca van,a mûtéttõl számított 2 hónap múlva megy vissza... 6 hónap?! Az jó,akkor még lehet,lesz egy kicsit 'pasisabb' kinézet?

#436 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 18:11

Igen lesz még! Meg jó nagyot fog nõni! Egyébként tudok olyan lovat aki közvetlen herélés után megugrotta a kancát és a kanca vemhesült, mivel más mén herélt nem volt a tanyán, így csak maradt valami a csõben :) .

#437 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 28. - 18:11

... 6 hónap?! Az jó,akkor még lehet,lesz egy kicsit 'pasisabb' kinézet?


Nem tartom valószínűnek. Innentől már ürül a tesztoszteron.

Edited by ppr, 2012 október 28. - 18:11.


#438 Latizlao

Latizlao

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 28. - 21:55

Üdv, lovaknál is mûködik a kecskéknél használt gumigyûrûs herélési módszer?

#439 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 22:27

Nem mûködik! Teljesen más anatomiailag!

#440 Demmy

Demmy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 2. - 23:09

Épp a napokban tapogattam meg a fiacskám tökeit, hogyan is áll a helyzet,  nem tudom lehetséges e de mintha csak egy golyót találtam volna. Idén már két éves. Járt már valaki így, vagy nyugavér és várjak még hogy esetleg leszáll a másik golyszli is?  :biggrin: 


Edited by Demmy, 2014 január 2. - 23:11.