Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szamarak és öszvérek


  • Please log in to reply
893 válasz a témához

#81 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 14:50

Szióka!Lenne egy kérdésem. Hoztak hozzánk egy mén csacsit, akirõl eddig nem sokat tudtunk, a gazdája azt mondta igen ritka fajta. Mint kiderült kettõ van belõle az országban. Olyan nagyobb fajta, majdnem nagyobb, mint a barátnõje, egy póni. A csacsi le van bélyegezve vállon. Az lenne a kérdésem hogy lehetne leszemléztetni. Ugyan úgy mûködik, mint a lovaknál? És ha van Egyseületünk, annak mi az elérhetõsége?Elõre is köszi.

#82 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 19:52

Van persze szamaras tenyésszemle is :)

Magyarországi Szamártenyésztõk Egyesülete1015 Budapest, Donáti utca 20-22. T: 06-1-2010-517 Magyar parlagi szamár Ernst Mihály 06-20/366-6807

Hozzászólás megtekintése


Edited by lisawica, 2006 július 16. - 19:53.


#83 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 19:59

Huhh!Nagyon, de nagyon szépen köszönöm. :kocc: Amúgy õ azmeg õ isMár most egy kicsit hízott és kezdi eldobni ezt a csúnya szõrt. Szerintetek milyen fajta?

#84 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 15:11

Nézzétek mit találtam az érdi Sirius alapítványnál.Nem akarja valaki örökbefogadni Tomit? :(

#85 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 7:44

Ori!Nálam bevált a csacsi-póni páros, sõt a kecske-csacsi és póni-kecske...MI VAAANna ebbe már kezdek belezavarodni :) A csacsim kecske függõ, megörül ha elviszem a kecskéit.Szerintem jó társ a lónak, a szamarak többsége jó kedvü játékos állat, és tuti hogy a ló nem unatkozik mellette. Nekem csak az elején volt nehéz, az összeszoktatás (igaz csödör szamárral aki 1 évig egyedül volt).(szép lovacska lett a Prelude-bõl :kocc: :yeah: )

#86 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 7:51

Ja...és figyelmedbe ajánlom Tomit, aranyos csacsika ingyen! :ang:

#87 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 20:48

Zsani "dolgozik" :D

Edited by lisawica, 2006 augusztus 21. - 20:48.


#88 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 9:19

Fecó sem henyél:)

#89 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 14:16

Már harmadik hete nekünk is van egy bûbájos, fél éves kancaszamarunk. Igazi kis vadóc volt, az anyja mellõl hozták el. Még embert is alig látott addig. Egy nap zárka után kiengedtük, azóta szabadon jár-kel az udvarban. Teljesen tévhit az, hogy a szamarak buták, legalábbis a Móki nagyon okos. Azonnal hozzászokott a napirendhez, más állatot méteres körzetünkbe nem enged, védi a "családját". Emberekkel nagyon szelíd és barátságos, igazi kis kíváncsi-fáncsi. Szürke keresztes, a lábai pedig csíkosak, mint a zebrának, és hatalmas fülei vannak, amit nem szeret, ha piszkálnak.

#90 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 6:59

Sziasztok! szeretnék feltenni képet a Bertalan csacsiról csak nem tudom hogyan kell :confused: Segítsetek! :hupp: Köszi!Ja és már csináltam képtárat :yeah:

Edited by Strucckanca, 2006 szeptember 4. - 7:00.


#91 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 7:39

Szia!Van egy olyan topic hogy képbeillesztés, szerintem érthetõen le van írva. Ha nem megy azzal sem, akkor szólj, megpróbálok segíteni.

#92 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 7:44

Tessék!

#93 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 7:29

Köszönöm! Hejjj de el vagyok kényeztetve :D

#94 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 7:47

Szia Pende!Kellet ez a fénykép nagyon....most a családom nem hagy békén. Szereznem kell egy csacsit.Tudsz valamit?

#95 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 8:08

Muraközi! Esetleg utánanézhetsz, õ örökbeadó-e még.

Nézzétek mit találtam az érdi Sirius alapítványnál.Nem akarja valaki örökbefogadni Tomit? :(



#96 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 8:48

Muraközi! Esetleg utánanézhetsz, õ örökbeadó-e még.

Próbáltam, de nem veszik fel a telefont...

#97 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 9:29

Pende!A te csacsid a Berci? Mennyi idõs? Csõdör, vagy herélt? Azért kérdem, mert szinte az én csacsim is így néz ki, csak Õ még nagyon csikó kinézetû. Majd annó szeretnénk fedeztetni, de ez még a távoli jövõ. Mókinak is ilyen hosszúkás feje van, nem olyan bufli, és gyönyörû rajzos, mint a Berci.

#98 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 9:49

Pende!A te csacsid a Berci? Mennyi idõs? Csõdör, vagy herélt? Azért kérdem, mert szinte az én csacsim is így néz ki, csak Õ még nagyon csikó kinézetû. Majd annó szeretnénk fedeztetni, de ez még a távoli jövõ. Mókinak is ilyen hosszúkás feje van, nem olyan bufli, és gyönyörû rajzos, mint a Berci.

Õ nem az én csacsim, csak segítettem! Bár én meg szeretném az atv kancámat szamárrel fedeztetni, mert a nagyobbik lányom leadta a rendelést egy öszvérre. Ajánlatokat kérek!

#99 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 10:26

Bocsi Pende, hogy téged zavartalak a kérdéseimmel, de mostmár látom, hogy a Berci Strucckancáé. Akkor a fenti kérdéseim neki szólnak.

#100 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 15:25

Sajna már 1éve herélt, bezzeg míg csödör volt senkisem akart Tõle kiscsacsit...... :hupp: de tudok a közelemben egy csödört és hasonlít is Bercire, és tapasztalt fedezõ, ha majd érdekel a dolog....

#101 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 15:27

Pende, Megferkenek van csacsicsodore. :D

#102 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 16:03

Sziasztok!Nekünk is van két csacsink. A topic utolsó oldalát elolvasva olthatatlan vágyat éreztem arra, hogy feltegyek róluk képet!Íme:KaticaFülesRóluk azt kell tudni, hogy Füles egy 10en-éves (bár inkább a 20-hoz közeli) hisztis nõszemély, akinek semmi se jó (ha hoztunk hozzá lovat, az a baj, ha vittünk tõle lovat, az a baj, ha egyedül van az a baj...), így kénytelenek voltunk hozzá venni egy csacsicsikót, Katicát. Õ most két éves, és egy nagyon bújós emberszeretõ kiscsajszi, aki még arra is rászoktatta Fülest, hogy ne útálja az embereket... Annyira. (Mint mondottam, Fülesnek semmi se jó, így nem tudjuk eldönteni, hogy örül-e a kisasszony...)De a világ legokosabb állatai közé tartoznak, és nagyon édesek.

#103 Muraközi

Muraközi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 20:00

Naaa, ez a két kép hiányzott....már én is akarok csacsit!Ha tudtok csacsi kanca-csikót, szóljatok legyetek szivesek.Csõdörnek jó lehet Tomi, végül is sikerült beszélnem az alapitvánnyal.

#104 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 17:18

Poitou-i szamárból készült öszvér :)

#105 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 17:19

Ha nem lenne lovam, beszereznék egy ilyen "csacsit" aztán belovagoltatnám reining szamárnak.. :D

#106 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 17:30

Ilusta!Nyerõ páros lennétek. Mi lenne ha nem akarna tolatni, megmakacsolná magát, és csak ordítana.......

#107 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 18:19

Akkor már ketten ordítanánk... :dev: De nem minden szamár csökönyös.. :)

#108 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 7. - 17:25

Két kép:1 2Na, mire tippeltek, mibõl van? ;)

#109 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 7. - 18:41

Ezen a képen Katica látható, amikor még kicsi volt, és éppen vedlette le az iszonyú vastag téli-bundáját. Kb. Augusztus végére sikerült is neki...Katica ilyen nagyszõrû volt, amikor megvettük.És képzeljétek õ ám egy olyan értékes csacsi, hogy van vállkeresztje, zebrás lába, sávos sörénye (ld. fjord),rigószája és fecskehasa. Na jó az utóbbi kettõ szinte minden szamárnak van, de ha Katica ló lenne, nagyon értékes lenne, mert majd az összes primitív bélyeget hordozza...Na jó, ennyit az áradozásról...

#110 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 7. - 19:27

Zsanettnak is min. 10 cm hosszú bundája, és komoly haja volt a télen... tavasszal viszont irgalmatlanul fogtam a nyírógépet, és lekopaszítottam szegényt... Pár napig szégyelte is magát rendesen, hogy ilyen csupasz béka lett, de aztán rájött, hogy így sokkal jobb neki. Most már megint növeszti a szörét, már "alakul" a téli bunda :D

#111 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 12:48

Nem rossz ötlet.

#112 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 20:59

Sziasztok!Nekem még nincs csacsim, de most egészen közel vagyok a vásárláshoz. Egy-két héten belül lesz egy hat éves kancánk. Eddig csak kecskéink, kutyáink, és macskáink vannak, és már nagyon várjuk a jövevényt. Szóval üdvözlök mindenkit!

#113 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 21:09

Szervusz!

#114 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 8:41

sziasztok!Segítséget ill tanácsot szeretnék kérni tõletek!Nagyon szeretnék egy szamarat , de nem tudom, h milyen igényei vannak?ill milyen feltételeket kell teremteni ahhoz, hogy jól érezze magát?Milyen hatása van a szomszédokra (hang)?milyen mozgás igénye van?Tudtok olyan helyet , lehetõleg Pest környékén, ahol gyerek szamarat vehetek?Köszi minden tanácsot mindenkinek!

#115 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 9:06

Szia!A szamár elég kis igényû állat (bocsi, nagy igényû, mert igencsak igényli a szeretetet, és ha nem kap, méltatlankodik...nálunk). Persze neki is az a jó, minél jobban tartják, de el vannak akár egy kisebb karámban is, ha néha foglalkozol velük. Mi csak szénát adunk nekik, és önitatójuk van, (nem az, amelyiket az orrukkal kell nyomni, és folyik a víz, mert attól a mieink félnek, hanem az, ami egy tartály, amiben hogyha biz. szint alá csökken a víz, bekapcsol(ld.wc-tartály))De a vödörbõl itatással sincs problémájuk. Mi a huculokra számoltuk ki egyszer a pontos fogyasztásukat, s eszerint a szamarak még kevesebbõl "kijönnek":Egy ló egy hónapban kb egy körbálát eszik meg (2-3000 ft/db), úgy, hogy nem eszik abrakot, és így is elég kövérek. Plusz a körmölés, és az esetenkénti orvosi látogatás (bár én nem elékszem, hogy látogatta volna a doki a csacsikat...)Ez kevesebbre jön ki havonta, mint egy kutya, amelyik tápot kap. Ha ez igaz egy 3-400 kg-os szívós lóra, akkor a szamár "még olcsóbb"A szamár is társas állat, és ha magányos (vagy éhes, vagy meglát téged, és simizést kér... stb), ordít.Ez tapasztalataim szerint a csõdörök esetében hangosabb, de azért a kancák is elmennének néha hajókürtnek.. Valószínûleg ezt faluhelyen elviselik, hacsak nem egy újépítésû negyedében laksz, ahol csupa "új" vidéki ember lakik, akik nem mindíg vannak tisztában azzal a ténnyel, hogy a falu azt is jelenti a csenden és nyugalmon kívül, hogy pókok vannak, meg csirkék, meg kutyák, meg néha szamarak. Pesten elképzelhetõ, hogy zavarhatja õket, de ezt szomszédsága válogatja... Szamárvásárlás:Kutatsd az internetet, mi onnan vettük Katicát (na nem randeltük :-), hanem a hirdetését láttuk ott), szóval internet, és gazdalapok, ahol még lehet, mert ott akad néha, de a lovasújságokban nem érdemes keresni, mert ott még nem láttam eladó szamarat.

#116 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 12:33

Sziasztok!Az én kis kanca csacsim is igényli a szeretetet, a simogatást, a játékot. Odafut hozzám, és bökdös, ha valamit akar. :ang: Nos a hangja... az iszonyú, :dev: de szerencsére egyre kevesebbet ordít. Nagyon jópofán csinálja, az í-t beszívja (többször megismételve -i,-i,-i,- viszonylag halkan) majd az á-t kifújva hosszan, és iszonyatosan hangosan ordítva. A mi szomszédunk az elsõ éjjel, amikor még Móki a mamája után sírt, azt hitte, hogy a párom köszörül, vagy flexel valamit. :) Egyébként nem vészes.Mivel most Õ a lovam társa (hogy össze ne vesszenek, ami még nem fordult elõ), ezért én adok neki szemes takarmányt is, nem sokat (egy nap két részre elosztva fél fánglival). A zöld és a széna önkiszolgáló, annyit eszik belõle, amennyit akar, de úgy vettem észre, hogy nem eszik sokat. Lehet azért, mert még "kisbaba".Sokat napozik (felveszi a "döglött csacsi pózt") :kir: , pihenget.Mivel az égiek ennyire kegyesek hozzánk, és még szuper az idõ, ezért Móki nem is kívánkozik az istállóban aludni, kint alszik a karámban. Az esõ sem zavarja, pedig bármikor bemehetne a helyére.Amúgy vigyázni kell, mert borzasztóan el lehet hülyeségekre tanítani. Viszont a jó dolgokat is ugyanolyan gyorsan megtanulta, mint pl. lábföladás, gyere ide, menj innen, nem szabad. Néha teszek a hátára egy takarót, hogy majd a gyerekemet is elviselje, ha már terhelhetõ lesz. Ezt is birka módjára tûri. Valaki azt mondta, hogy a szamarakat csak szép szóval, jutalommal szabad tanítani, mert ha bántják, akkor lesz csökönyös szamár, és inkább agyonvereti magát, mégsem teszi azt, amit kérnek tõle. Én ennek a szellemében "nevelem" a kicsi Mókit.

#117 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 13:21

sziasztok!köszönöm az 5leteket és tapasztalatokatha egy szamit szeretnék akkor mekkora hely kell neki kb alapterületre?mekkora legyen a karám ill az istáló rész?azt olvastam, h a szamár nem bírja a hideget... akkor szigeteljük az istálót?!mennyire eszi le a bokrokat? ki lehet engedni a kertben szabadon?lehet, hogy hülye kérdés de kb 1000nm a kertünk... ez nem kicsi hely, ha kiengedjük?nemtom sajnos mennyire nyargalászós vagy milyen a mozgás igénye...arikan: írtál a szami tartás anyagi oldaláról is... elég ha csak szénát adok neki? abrakot nem is kell?ha mindkettõt kap akkor egy szami tartása kb 5000.- bõl megúszható?vagy bármilyen infót nagyon köszönök, ami a kérdéseimen kívül eszetekbe jutköszönöm szépen!

#118 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 13:31

falun lakok, Bp-tõl 20 km; de sajnos az utcánkban Pestrõl kitelepült emberek élnek és már hallottam, hogy kiutáltak egy lovat is...De még utána kérdezek

#119 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 18:40

Sziasztok!Nagyon izgatottak vagyunk. Valószínûleg holnapután elhozzuk a csacsit. Már nagyon várjuk. Ha beterelem a kekecek közé azt nem fogja nehezményezni? Na mindegy. Most már mindeki azt számolja, hogy hányat kell még aludni.Nagyon izgi.

#120 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 11. - 20:22

Zsanett úgy ordít, mint aki éppen egy fulladásos asztmaroham közepén éppen megfulladni készül, nem sokszor :gm: csak valahányszor meghallja a hangunkat, no meg reggel, és este, ha éhes. Nagyon "delikát" egy jószág, mert ha kicsit is fúj a szél, vagy csepereg az esõ õ ront be elsõként (vagy egyetlenként :D) az istállóba, jóval a lovak elõtt :)Napozni, és a porban "csacsihullát" játszani õ is nagyon szeret.