Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ínvédő ?!


  • Please log in to reply
284 válasz a témához

Poll: Ínvédő ?! (221 member(s) have cast votes)

Vote Guests cannot vote

#81 horsi

horsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 22:08

Bocsänat,hogy kifakadok,de: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image !!Köszi,hogy ezzel a hozzäszoläsoddal visszaadtad a kedvem ahhoz,hogy ezen az oldalon maradjak.Vegigolvasva a topicot ugyanis az volt az erzesem,jobb,ha nem folyok bele,mert meg a vegen hazaküldenek!Osztom a velemenyed,es egyuttal kerdezem a kedves lovasokat,hogy miert gyengiti az invedö az inat?

#82 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 22:33

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:
idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska:Ez az elcsúszás kissé vicces szerintem. Úgy írtad, mintha törvényszerû lenne, de legalábbis szinte mindennapi dolog. Életemben nem csúsztam még el lovaimmal. Csak az egyik oktatóm lovával borultam, mert a csúszós talajon nekiállt bakolni és elcsúsztunk. De 10 év alatt ez volt az egyedüli. Saját lóval meg még sohasem borultam, pedig ha valaki, akkor én aztán sûrûn járok terepre. A pacim mindig is itt volt a háznál a kertben, így aztán bõven van idõm lovagolni.Már ne is haragudj Teddy, de nekem az egész hozzászólásod kicsit naívnak tûnik.[/QUOTE]Ikácska te igazán szerencsésnek mondhatod magad!De,hogy tíz évekig sose csússzunk el, ezt azért nem kívánhatod el mástól is! Mi ugyanis a földön járunk a lovainkal! :D Bocs
[/QUOTE]RC!Ha hiszed, ha nem, én is a földön járok a lovaimmal. Nincs rajta patkó soha. Járok vele betonon (lehetõség szerint csak a míg kiérek a városból), földutakon, szántóföldön, emelkedõkön, lejtõkön... És valóban volt már nem egy rizikós helyzet. De nem mindennapos dolog még a rizikós helyzet sem, nem hogy a borulás, mint Teddy írásából ki lehet venni, bár azóta már elismerte, hogy nem jól fogalmazott. Szóval nem kell lenézni, én is a földön járok...

#83 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 22:50

idézet:
Eredeti szerzõ: horsi:Bocsänat,hogy kifakadok,de: Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image !!Köszi,hogy ezzel a hozzäszoläsoddal visszaadtad a kedvem ahhoz,hogy ezen az oldalon maradjak.Vegigolvasva a topicot ugyanis az volt az erzesem,jobb,ha nem folyok bele,mert meg a vegen hazaküldenek!Osztom a velemenyed,es egyuttal kerdezem a kedves lovasokat,hogy miert gyengiti az invedö az inat?[/QUOTE]Egyik ismerõsöm most szerzett magának, egy 10 éves heréltet. Mint az késõbb kiderült nem túl nagy szakértelemmel vásárolta meg a lovat! Sajnos a ló lábára minden munka alkalmával ínvédõ került, sõt sajnos karámban is ott díszelgett(bizonyos forrásokból tudjuk)! A lovat í.v nélkül egy óránál hosszabb terepre ki sem lehetett vinni, és sajnos nagyon sokat feküdt!Az állatorvos mesélte, hogy számtalan ilyen esettel találkozott már, elmondása szerint az ínvédõk átveszik az inak bizonyos funkcióit, és így gyengítik a lábat! Hogy pontosan mik azok a funkciók, meghagyom az okosaknak!

#84 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 23:22

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:[QB]Persze az ínvédõ, az én olvasatomban nem a részleges ínszakadástól vagy ínhüvely gyulladástól védené a lovat.Sokkal inkább védi a lólábnak azt a részét amelyet egyébként csak bõr fed.QB][/QUOTE]Köszönöm, RC, ezt nekem is világosabban ki kellett volna fejtenem...

#85 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 21:22

Végre, újra itt a fórumon!!! :D :D Posted Image Mivel semmi értelmeset nem tudok szólni a témához (pedig én nyitottam a topikot) csak felhozom, h az okosaknak legyen hely veszekedni-vitatkozni. :D

#86 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 20:53

Azt hittem ez egy jó téma lesz, de látom senkit sem érdekel... :( Posted Image Na nem baj. Elvagyok én egyedeül a kis topikommal.Sõt senki nem is írhat ide. Megtiltom! Bi-bi-bí... tongue.gif :D tongue.gif Na jó. Azért tehetek néhány kivételet. ;) Posted Image

#87 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 20:19

Az NLM legfrissebb számában IC westernes sorozatában most többek között épp az ínvédõkrõl és egyéb lábvédõ kütyükrõl is szó esik, ajánlom mindenki figyelmébe.

#88 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 16:29

ehhez is reiner klimke szavait idézem: inkább legyen a ló lábán mindig ínvédõ, (persze inkább csak a patkolt lovon) minthogy egy estleges rossz helyen levõ csontkinövés derékba törjön egy fiatal lovat! persze szemtanuja voltam olyan esetnek is hogy a csontkinövés eltûnt. ezt szakkönyvben is olvastam már. Én nem használok most ínvédõt, de ha ugrok megint akkor visszarakom. Mit tudtok ajánlani a pártába lépés ellen a pataharangon kívül? (mert az mindig elszakad)

#89 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 19:42

Pataharang öntöttvasból. Posted Image Amúgy passzolom a kérdést. :confused:

#90 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 22:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Titok:Pataharang öntöttvasból. Posted Image Amúgy passzolom a kérdést. :confused: [/QUOTE]:D :D :D

#91 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 23:47

Az öntöttvas nem jó.Törékeny Posted Image .

#92 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 0:35

Titok, még mindig szõke vagy? :D tongue.gif Olyan pataharang kéne, ami nem szakad el. De nem rossz 2 bazierõs mágnes, egymás felé fordítva a patkókban, és akkor az taszítja egymástól a két lábat, nem tudja megközelíteni egymást. Posted Image Cav

#93 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 0:43

Esetleg megfordítjuk a mágneseket / elektro mágnes/, akkor a parkolás is lényegesen könnyebb lesz :D Posted Image :D

#94 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 19:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Kölyök:Esetleg megfordítjuk a mágneseket / elektro mágnes/, akkor a parkolás is lényegesen könnyebb lesz :D Posted Image :D [/QUOTE]:D :D :D

#95 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 19:43

idézet:
Eredeti szerzõ: kisspaci:ehhez is reiner klimke szavait idézem: inkább legyen a ló lábán mindig ínvédõ, (persze inkább csak a patkolt lovon) minthogy egy estleges rossz helyen levõ csontkinövés derékba törjön egy fiatal lovat! persze szemtanuja voltam olyan esetnek is hogy a csontkinövés eltûnt. ezt szakkönyvben is olvastam már. Én nem használok most ínvédõt, de ha ugrok megint akkor visszarakom. Mit tudtok ajánlani a pártába lépés ellen a pataharangon kívül? (mert az mindig elszakad)[/QUOTE]Milyen pataharangot használsz?

#96 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:02

egyszerû, tépõzárasat, de az mindig a tépõzárnál elszakad. amin nincs tépõzár azt meg elég nehéz leszedni miután beleragadt a sár(ha sár van)

#97 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Titok:Pataharang öntöttvasból. Posted Image Amúgy passzolom a kérdést. :confused: [/QUOTE]kösz a segítséget!

#98 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 21:43

idézet:
Eredeti szerzõ: kisspaci:egyszerû, tépõzárasat, de az mindig a tépõzárnál elszakad. amin nincs tépõzár azt meg elég nehéz leszedni miután beleragadt a sár(ha sár van)[/QUOTE]Akkor nincs mit tenni. Te is (mint elõtted sokan) arra a sanyarú sorsra jutottál, h állandóan új pataharangot kell venned a lovadnak.Utolsó erõfeszítés: Vegyél, olyat ami mûanyag és állítható. Elég hülyén néz ki (sztem), de hátha nem szekad el.

#99 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 16:10

a lemezesre gondolsz, amit részekbõl kell összerakni? Köszönöm.

#100 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 17:42

A pataharangról jut eszembe,hogy a pacikámnak eddig soha semmi baja nem volt a járásával,de az utóbbi idõben,ha az ügetést a legkisebb mértékben is nyújtom,a hátsót túlságosan elörerakja,és bevág az elsö patáiba.Most ez miért van? :confused:

#101 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 19:53

idézet:
Eredeti szerzõ: kisspaci:a lemezesre gondolsz, amit részekbõl kell összerakni? Köszönöm.[/QUOTE]Igen arra. [url="http://"http://www.nagylovas.hu/img/products/502-6020-000%20.jpg"]Itt[/url] van egy ilyen. Posted Image

#102 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 11:48

Afi! vagy rövid hátú a lovad(nekem is volt ilyen problémám, és én csak addig nyújtottam amíg nem lépett bele) vagy más okból(pl ferde és csak az egyik lábával vág be ilyenkor, ez estben ki kell egyenesíteni mielõtt nyújtod). több ok nem jut eszembe hirtelen, de mindenképpen csak addig nyújtsd amíg nem vág be, nehogy csúnya sérülése legyen. vagy rakjál rá pataharangot(ami nem véd ez ellen tökéletesen.

#103 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 11:50

bocs most látom azt írtad hogy a legkisebb nyújtás esetén is. ekkor vagy ferde, vagy nemtom. Lentrõl kéne valakinek megnéznie hogy mi is történik. és érdemes lenne szabadon is megvizsgálni hogy úgy is belelép e amikor nyújt. ez eggyel közelebb vinne a megoldáshoz

#104 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 18:24

Szerintem hasznos dolog az ínvédõ, hiszen védi bármilyen körülmények között is a ló inát ami szinte a leglényegesebb dolog amire az embernek vigyázni kell. Én mindig használom. Ki tudja egyszer még jó szolgálatot tehet ,ráadásul az ugrólovaknál különösen fontos. Ha egy ugró vagy bármilyen lónak ,ha baja lesz az inával akkor az amúgy vagyonokat érõ ló több mint 2/3 -val kevesebbet fog érni, és szerintem ezt senki nem akarja+ szegény ló szenvedni fog. Szerintem a legjobb ínvédõ a Veredus mindenkinek ajánlom mind a négy fajtáját. Ez az én vélemáényem.

#105 kisspaci

kisspaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 15:32

szerintem a veredusnál jobb a csüdvédõs tattini és sokkal olcsóbb is. egyik barátnõmmel együtt vettünk ínvédõt. õ veredust én tattinit vettem melyik szakadt el elõbb?:a 20000ft-os veredus(atattini 5000 volt és még mindig szép és jó)

#106 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 8. - 20:54

Afi, nem lehetséges, hogy nem engedsz utánna eleget a kezeddel amikor derékkal, üléssel nyújtod az ügetést? Lehet, hogy az eleje megakad a kezednél... Amúgy milyen zablát használsz? Szerintem ennek is lehetne hozzá vmi köze. De szóljatok le, ha nem... Posted Image

#107 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 9. - 22:22

Én mindig a BR márkájú invédõt használom,persze csak rossz talajú terepre,meg ugráshoz!DE oda mindig!!!(Nekem ez a márka nagyon bevált,szerintem tartós,és jó is!)Sima talajmunkához viszont soha!A már emlitett ingyengülések miatt!sarolta

#108 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 11:21

az én veredusom yo pár éve bírja, 2 lóra használom ugráshoz és erõs terephez vagy rossz talajhoz. és nem szakadt el, viszont yo pár ínvédõm lemorzsolódott elötte.de a tattini yo márka, elvégre olasz :D

#109 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 22:31

Tereplovagláshoz(ugrás és dombok nélkül) érdemes ínvédõt feltenni egy fiatal pacira?

#110 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 18. - 22:37

Ha be akarsz menni vele a dzsindzsásba, vagy mély a talaj itt-ott, vagy bármi ilyesmi fenyeget amitõl károsodhatnak az inai akkor igen; különben tök fölösleges.

#111 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 20:39

Ha nincs valamiféle valós ok az ínvédõ és egyéb "divatcikk" használatára, csak divatból, mert mások is így csinálják, teljesen felesleges. Az egészséges lábú ló lába a hozzáértõ munka során edzõdik, erõsödik, kár lenne ezt a folyamatot rossz irányba téríteni, indokolatlanul.

#112 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:25

Ez is egy vélemény.Shába,Én használok ínvédõt. Nem csak terepre, hanem benti munkára is. Való igaz szoktam ugrani...Szerintem ez sokban függ a lótol, a lovaglási stílustól és például magátol a terep tartamátol.Az én lovamon négy és fél - öt éves kora óta van ínvédõ. Addig erõsödtek a lábai, meg karámban most is erõsödhetnek. Most hét éves és nem gyengék az inai... [ Május 19, 2004, 21:28: Az üzenetet átszerkesztette: Petshu ]

#113 sunny7

sunny7

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:36

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, asszem témába is vágna. Szóval. Most néztem meg magamnak egy televért, szép szárazak az inai, noha már 3 éve megy a galoppon, meg gátversenyeken (nem itthon), viszon van a bal elején belül, az ina mögött egy csontkinövés. A doktornõ szerint már így került oda 2 évesen, azóta semmit nem nõtt, a dolog -persze, én is ezt mondanám. Szerintetek, az ilyen paccra kéne ínvédõ, illetve érne még valamit, vagy már mindegy? Én úgy tudom a csontkinövések alattomos dolgok és rendszerint tovább nõnek. Akkor viszont... Posted Image

#114 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:36

Az én lovam is 7 éves, egész életében karámban volt, hetente 2-3 alkalommal járok vele terepre, ami általában 25-35 km közötti szokott lenni. Soha életében nem volt még ínvédõ a lábán, és soha életében nem sérültek az ínai, pedig még ugratni is szoktam vele terepen. Szerintem teljesen felesleges a legtöbb esetben. Tavaly január körül már kifejtettem a véleményemet több ízben is ezzel kapcsolatban.

#115 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:45

Igen emlékszem. Én is. :cool:

#116 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 23:24

Én is. ;)

#117 Izé

Izé

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 16:25

Sziasztok!Azoknak javasolnék valamit, akik még nem használtak lovukra ínvédõt! Ha valahonnan egy viszonylag új, karcmentes mûanyag ínvédõt kölcsön tudtok kérni, tegyétek fel a lóra egyetlen edzés vagy tereplovaglás alkalmára!!! Meg fogtok lepõdni, ha utána megnézitek a belsõ oldalát!!! Ez a patkó nélküli lovakra is érvényes! Ezek után eldönthetitek, hogy a továbbiakban használjátok-e vagy sem!

#118 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 17:17

Izé!Nem lehet álltalánosítani!Ez láb kérdése!Az én lovam 15éves,soha nem használtam ínvédõt.Én hobbi lovas vagyok,tehát a tudásom nem mérhetõ egy sportolóéhoz!5éve van meg a lovam,soha semmi baja nem volt a lábának.Van nálunk aktívan vendég alatt dolgozó 18éves ló aki ráadásul futószárazik is az õ lába is tökéletes!Soha nincs rajta ínvédõ.Azért 18 év alatt sok minden kiderûl.De példa:mindig össze rugom a cipõm oldalát,mezitláb nem rugom össze a lábam.Lehet az a pár cm sokat számít egy lónál is. Ja és az én lovam elég sokat megy,és az õ lába is egeszséges maradt a 15év alatt.sunny7! A csontkinõvés az más téma.Azon az ínvédõ nem segít fõleg ha ín alatt van!Én úgy tudom van rá kence,injekció.Van nállunk ló amelyiknek ez használt,de ha jól tudom ott nem ín alatt volt a csontkinövés.A nagybáttyám lovát ezzel megmûtötték,neki ín alatt volt.Húzos a mûtét.Amúgy síkmunkában eleinte nem sántított,de az ugrásnál kímélte a lábát,tehát nem ugrott úgy ahogy kéne.Megmûtötték,most tökéletes a lába.De neki kell az ínvédõ!

#119 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 19:24

Kedves Izé!Úgy gondolom, ezt lova válogatja, valóban nem lehet általánosítani. Mellesleg én már elég sok helyen lovagoltam, de legalábbis nem voltam régebben leragadva a saját lovaimnál. Sõt, lovastúra-vezetõ tanfolyamra jártam, 1 évig minden áldott nap lovardában voltam, lovagoltam. És képzeld, már lovagoltam lovon, amelyiknek a lábára ínvédõt tetett fel az edzõ. Megmondom õszintén, nem emlékszem, hogy karcolásokat láttam volna rajta, amikor levettem. Mint ahogy a lovam lábán sincs soha karcolás, vagy bármilyen seb a lába belsõ oldalán. Elég széles eleje is van, kicsit furcsán kellene mennie ahhoz, hogy összekoccolja õket.Mellesleg amirõl Te írsz, az már szerintem nem az igazi funkciója az ínvédõnek.Ja, és ilyen erõvel a karámban, vagy legelõn tartott lovaknak a lábára is kellene állandó jelleggel ínvédõt tenni. Sajnos hallottam már ilyenrõl is amúgy. Még jó, hogy a vadlovak nem ínvédõvel a lábukon születtek.De mindenki úgy vélekedik errõl, ahogy akar. Engedd meg kedves Izé nekem is ezt. [ Május 20, 2004, 19:29: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#120 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 20. - 19:35

Ja, Izé!A jelenlegi lovamnak az anyja 10 éven keresztül volt a sajátom. 5 éves korában vettük, 2 éve nyáron halt meg. Tudod mi az, amivel soha nem volt problémánk? A lábával. Pedig vele is róttuk ám a határt. Ráadásul õ még kapált is kicsit az elejével, sõt, szügye se sok volt neki.