Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Féreghajtás


  • Please log in to reply
261 válasz a témához

#241 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 18:36

Múltkor egyszer körbejártam a dolgot, a promectin plus és az equimax van ami annyival több, hogy galandféregre is jó. Viszont legalább drága. Ha megvizsgálták, és nincs jele galandféregnek, akkor felesleges. A legköltséghatékonyabb módszer a noromectin, folyadék formátumban, szájon át adva. Az ivermectin jó anyag, és egyelõre nem mutattak ki rezisztenciát, legalábbis a könyvben amiben olvastam, még ez volt a helyzet. A szõrön lévõ petéket talán lehetne neostomosan oldattal is gyilkolni külsõleg.
http://www.animalwor...bfliesgasb.html itt van egy jó kis cikk, eszerint, ha télen féreghajtunk, akkor a lárvákat kiöli, szóval elõbb nem érdemes, gondolom a petéket még nem bántja.


Ez nagyon jónak tûnik, milyen adagban adod?

#242 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 18:43

Termin = Telmin. :)

Sziasztok!
Jön az újabb féreghajtási szezon. Egyik ismerõsömnek az állatorvos a Biomectin injekciót ajánlotta- õ tavasszal azzal is féreghajtott.
Célállatnak viszont ló nincs feltüntetve. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mennyire hatékony ill. hogy tényleg alkalmazható- e lovakra?!

Elõre is köszi! :D

Tavaly én is kaptam ajándékba 2 üveggel állatorvostól azzal, hogy jó lónak. Ez nagy általánosságban bizonyára igaz is, a fél bandának betoltam, aztán a póni majdnem belehalt. Valószínûleg "csak" egyedi érzékenység volt, az is lehet, hogy nagyon ritka az ilyesmi, mindenesetre azóta nem merek újra próbálkozni, jobb a békesség. Másfajta féreghajtóval, vagy bármilyen gyógyszerrel soha nem volt hasonló gond, albendanint is használtunk. Persze az is simán elõfordulhat, hogy lóra törzskönyvezett kegyszertõl dob egy hátast valamelyik érzékeny jószág.

#243 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 29. - 19:10

Termin = Telmin. :)
Tavaly én is kaptam ajándékba 2 üveggel állatorvostól azzal, hogy jó lónak. Ez nagy általánosságban bizonyára igaz is, a fél bandának betoltam, aztán a póni majdnem belehalt. Valószínûleg "csak" egyedi érzékenység volt, az is lehet, hogy nagyon ritka az ilyesmi, mindenesetre azóta nem merek újra próbálkozni, jobb a békesség. Másfajta féreghajtóval, vagy bármilyen gyógyszerrel soha nem volt hasonló gond, albendanint is használtunk. Persze az is simán elõfordulhat, hogy lóra törzskönyvezett kegyszertõl dob egy hátast valamelyik érzékeny jószág.



Szia!

Igen, nekem is mondták, hogy a lovat nem szabad vele oltani, csak szájon át beadni neki, mert voltak esetek, hogy majdnem beledöglött. A Noromectinben csak vivõanyaggal van több. Mondták, hogy lehet, hogy nem fogják megenni, de abrakban beléjüktuszkoltam. :D :) Szóval minden ok-s így. De nagyon köszönöm!!!!

#244 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 30. - 0:36

Ez nagyon jónak tûnik, milyen adagban adod?


Állatorvos adta nekik, nem tudom pontosan mennyit. Az ajánlott adag lovaknak 0,2mg/ttkg szóval egy 500 kilós lónak 100mg, ami 10ml anyagot jelent, gondolom ilyesmi lehetett. Fecskendõvel be lehet nyomni ügyesen a szájába, csak fel kell tartani a fejét.
Amennyire tudom, injekcióként szubkután adják, de nem lovaknak, láttam olyat, hogy mégis, aztán le is esett egy tenyérnyi bõr a nyakáról késõbb.

#245 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 30. - 10:39

az injekciókat csak szájon át, oltani tilos lónál. Rosi, neked szájon át volt vele gondod? mert akkor minden ivermectines cuccnál bajod lehet a pónival.

#246 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 30. - 15:15

Természetesen szájon át kapta, és se elõtte, se utána (kb 8 éve van nálam...) nem volt probléma az ivermectinnel.

#247 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 30. - 16:37

érdekes, akkor lehet, hogy a hordozóanyaggal lehetett baja...

#248 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 31. - 18:45

Állatorvos adta nekik, nem tudom pontosan mennyit. Az ajánlott adag lovaknak 0,2mg/ttkg szóval egy 500 kilós lónak 100mg, ami 10ml anyagot jelent, gondolom ilyesmi lehetett. Fecskendõvel be lehet nyomni ügyesen a szájába, csak fel kell tartani a fejét.
Amennyire tudom, injekcióként szubkután adják, de nem lovaknak, láttam olyat, hogy mégis, aztán le is esett egy tenyérnyi bõr a nyakáról késõbb.



köszi :)

#249 pottyos

pottyos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 14. - 22:35

Sziasztok!! A napokban lovam nyakán észrevettem egy szál valamit... mondom leveszem róla mert azt hittem széna maradvány. Mikor hozzáértem feltûnt hogy kicsit meggörbült és hogy nem szénaszál hanem egy kb2-3cm hosszú vékony fehér színû kukac. Egybõl a legrosszabb jutott eszembe, hogy férges a paci. Utána már megláttam a trágyájában is 1-2 kb ugyan akkora férget. Már rég terveztem hogy kérni kéne a dokitól valami féreghajtót mivel folyton viszketett a farka környéke, a füle, folyt az orra, néha harapdálta az oldalát, sokat rázta a fejét és mindég nyugtalan volt de mindég csak halogattam. Aznap mikor észrevettem a férgeket utána néztem és akkor olvastam valahol hogy ezek teljesen a férgesség jelei csak én mint nagyon kezdõ lovas nem tudtam... Ma kértem a dokitól féreghajtót be is adtam neki de nemtudom jó lessz-e ezek ellen a férgek ellen. A féreghajtó neve PANACUR paszta A.U.V. a tájékoztató alapján én mint hozzá nem értõ arra következtettem hogy ez nem is jó ez ellen a féreg ellen hiszen megállapításom szerint nálunk valami hegyes farkú férgek vannak. Javítsatok ki ha tévedem!! Hatásos lessz ez a féreghajtó szerintetek?? Ha nem akkor érdemes lenne más fajtával próbálkozni vagy egyenlõre inkáb hagyjam a már beadott féreghajtó miatt?

#250 pottyos

pottyos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 20:15

Rendben!!! Köszi a választ!!! Akkor megveszem ezt a fajtát és két hét múlva odaadom neki!!! Lényeg hogy ne legyen baja!!!!!

#251 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 29. - 12:17

sziasztok! lehet,hogy már volt errõl szó, akkor bocsi, de az lenne a kérdésem, hogy vemhes kancának mi lenne a legjobb féreghajtó? :) úgy értem, hogy melyik az a legszélesebb hatásspektrumú, ami adható vemhes kancának is? köszi a választ elõre is! :ang:

#252 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 8. - 10:53

Sziasztok! Valaki esetleg meg tudná mondani mennyibe kerül az Equimax tabletta féreghajtó? (800kg,8 tabletta) Naatha ha minden igaz akkor ez a féreghajtó vemhes kancáknak is nyugodtan adható. (az összes féregfajtát kihajtja,beleértve a galandférgeket is)

#253 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 8:24

Sziasztok!
Valaki esetleg meg tudná mondani mennyibe kerül az Equimax tabletta féreghajtó? (800kg,8 tabletta)
Naatha ha minden igaz akkor ez a féreghajtó vemhes kancáknak is nyugodtan adható. (az összes féregfajtát kihajtja,beleértve a galandférgeket is)

Igen,igen,koszi!kozben mar meg is kaptak az uj helyre koltozesuk utan:)

#254 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 24. - 18:22

Meg tudja nekem mondani valaki a Noromectin oldat adagolását? Hány ml/100kg? Köszönöm!

#255 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 25. - 15:39

sziasztok! ELadó EQUIMAX 700kg-s féreghajtó, 6000,-/db áron. Noromectin paszta 700kg-s 3500,-/db áron. Originál, nem lejárt, csak több van a kelleténél! van még egy pár darab.. Érd: Sebestyén Mária 06-20-316-1455

#256 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 6. - 16:35

Sziasztok! Tudtok abban segíteni, hogy 9 hónapos vemhes kancának adható-e a Panacur paszta?

#257 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 12. - 14:12

Sziasztok! Eladó Equimax féregtelenítõ paszta (almás ízesítésû, több darab). 5000Ft/db áron. Tel:06308285906

#258 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 2. - 11:21

http://www.horseworm...group-129-c.asp

 

olvasnivaló. :-)

 



#259 Dödölle

Dödölle

    Új vendég

  • Új tag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 27. - 12:02

Sziasztok!

 

Van vkinek a lovával kapcs. olyan tapasztalat, h leginkább a tavaszi-őszi időszakban ilyen sárga, ragadós, gyantás váladék féle jelenik meg a szőrén, ill. ha leszeded, akkor egy foltban piros a bőre alatta. Ez a kullancslégytől lenne? Vagy ez vmi belső élősködő eredménye, és ezért jöhetett ki a féreghajtás után? Legutóbb Panacur pasztával féregtelenítettem, de váltogatni szoktam a féreghajtókat.



#260 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 28. - 21:48

Kullancs helye lehet, gennyes seb. Betadinnal fertőtlenítsd.



#261 Dödölle

Dödölle

    Új vendég

  • Új tag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 29. - 11:13

Volt olyan eset is amikor a kullancs helye volt ilyen, de akkor a kullancs körül egy körvonalban volt piros. Itt meg az egész hám alatt piros ha leszedem. :unsure:

 



#262 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 december 5. - 17:34

A talajon is pusztít a féreghajtó: magyarok vizsgálják, mennyire