Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia


  • Please log in to reply
239 válasz a témához

#41 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 10:27

Ma majdnem megnyúvadtam,fújt a szél,szerintem egy kicsit meg is fáztam....ráadásul a kalciumot nem ittam ma.Azt hittem,soha nem fogok az orromon már levegõt venni....

Egy adria parti lovasverseny fényképezése? Biztos jót tenne. Ha kell segéd, csak szólj.

#42 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 1. - 11:49

Én is csak a kálciumot szedem. Általában peszgõtablettát (bár a Sandoz ízétõl már rosszul vagyok

Én is utálom a pezsgõtabletta ízét, úgyhogy szoktam magamnak felíratni 500 mg-os CALCIMUSC injekciót. Annak semmilyen íze nincs, és meg is lehet inni. De lehet gyógynövényboltokban kapni mindenféle kacium-magnézium keverék tablettát, azok a jók, amiben 2:1 arányban van a hatóanyag. PL: Cal-Mag ( Highland), vagy a Strong Bones ( 4 Life Product), bár ez utóbbit csak ritkán lehet kapni.

#43 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 11:34

Ez jó, én azt hittem,hogy csak egy fajta van.Nekem az van ráírva: kalcium 500 oszt jónapot. :D

#44 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 16:36

Rosszabbodik a helyzet :(Kiderült hogy midnen közül a mostani, parlagfüves dolgok a legrosszabbak. Ilyen allergiás még nem is voltam talán hosszútávon. Folyamatosan fáj a fejem az orrfújásoktól, 1 percet nem bírok ki zsebkendõ nélkül, a szemem viszket, az orrom folyik, és 10-12õket tüsszögök egymás után.

#45 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 17:56

Két napja nekem is be van gyógyulva a fejem. De ez most talán nem olyan rémes. Ámen.

#46 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 2. - 19:49

Bakker Bokor, nekem is!Mi allergiások tartsunk össze,még a rosszullétek idõpontjaiban is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Sajna olyan trehány dög vagyok,h csak akkor veszem be a kalciumot,ha már nem látok ki a fejembõl......De akkor beveszek 4-et!! :D Információ: ha a kalciumot magneziummal c vitaminnal párosítod, tuti,h nem lesz veseköved.Asszem egy Adria-parti fotósséta tényleg jót tenne....

Edited by hihi, 2006 szeptember 2. - 21:30.


#47 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 10:11

Információ: ha a kalciumot magneziummal c vitaminnal párosítod, tuti,h nem lesz veseköved.

Hát ez a Márkus-por elmélet, nem? Ami valószínûleg igaz.

Asszem egy Adria-parti fotósséta tényleg jót tenne....

Csomagolok. :)

#48 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 12:02

Bakker Bokor, nekem is!Mi allergiások tartsunk össze,még a rosszullétek idõpontjaiban is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

( Na jóóóó, halkan bevallom, hogy csak azért nem olyan borzasztó, mert napok, mit napok..., már vagy egy hete a közelében sem voltam zöld növényzetnek. :( :rolleyes: )

#49 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 18:07

Vígasztalódjatok, mert elmulhat. Három éve elmentem tesztet csináltatni, mindenre pozitív volt a reakció. Szedtem is a zirtecet folyamatosan, bár nem nagyon használt. Aztán már a tavaji évben, elmaradtak a tünetek, és az idén sem jöttek elõ. A méhek szedte virágpor, ellenállóvá teszi a szervezetet, és mire a parlagfû virágzik, a tünetek elmaradhatnak.

#50 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 18:24

Szóval együnk mézet? :confused:

#51 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 18:32

Jaaj, Bokorka, nem mézet, hanem virágporot! :rolleyes:

#52 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 22:24

aroon, milyen adagokban, milyen idõszakban szedted a virágport, és csak úgy magában? Hol lehet ilyet kapni? Jó lenne, ha jövõre nekem is elmúlna...

#53 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 22:52

Bár nem engem kérdezdél, de minden gyógynövényboltban lehet kapni, van benne haszn. utasítás.

#54 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 3. - 22:59

Köszi!

#55 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 7:42

"Csókolom kérek virágport"ez kész :D

#56 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 7:49

Lehet nevetni, de hatásos! Napi egy kávéskanál, lehetõleg már a télen elkéne kezdeni a szedését, hogy mire tavasszal a mogyoró, és egyéb allergén fajok virágzanak, kialakuljon a védelem.

#57 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 8:33

Elhiszem én, csak elképzeltem ahogy beslattyogok a bótba és ezzel a dumával fordulok az eladóhoz. :D De úgyse tudnám végigmondani mert elröhögném. Olyan groteszk nekem a jelenet. De lehet hogy én vok a hüle és ez másnak meg se fordul a fejében... Na mindegy.... LOL (bocs, ma valahogy kicsit zizzent vok :D)

#58 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 8:49

Agysejti allergia. :) Becsüld meg, aki nem vadul idõnként, az sótlan.A furcsa tán az lenne, ha kérnél virágport, és átnyújtana EGY VIRÁGPORSZEMET.

#59 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 9:21

Tök igazad van Ernest. :kocc:Nagyon is sós vagyok! Azaz be vok sózva :D :D :D

#60 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 17:56

A furcsa tán az lenne, ha kérnél virágport, és átnyújtana EGY VIRÁGPORSZEMET.

Vagy egy csokor virágot! Posted Image :D

Edited by Bokorugró, 2006 szeptember 4. - 17:57.


#61 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 21:35

Egy allergiásnak virágot.......ez több mint szenyaság..... :( Úgy vettem észre,h este nyolc után erõsödnek a tüneteim: orrdugulás,szemviszketés...stb...nektek?

#62 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 21:39

Így is van. Állítólag este 10 körül van a levegõben a legnagyobb pollenkoncentráció. Nekem kb. 1-másfél óra kell ilyenkor, hogy elkezdjek fuldokolni, ha a szabadban vagyok. :rolleyes:

#63 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 21:51

És hajnalban meg prüszkölök egy tucatot. Ti?

#64 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 22:14

Én nem csak hajnalban...szegény lajos nem tud tõlem aludni.Képzelhetitek....Most itt van a fejem mellett a borsosmenta- párologtató teamécseses cucc.Így legalább kapok az orromon levegõt....

#65 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 22:59

Az a Lajos csak ne is aludjon egy ilyen menyecske mellett! :)A családom még mindig fél tõlem, amikro naponta háromszor kivilágítom belülrõl az orromat... :) Ami egyébként szerintem használ, bár meg nem szünteti a dolgot. Az idén gyakorlatilag ezzel és a Luffeel nevû homeopatás tablicsekkel élek csak.

#66 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 6:41

Ezért rossz a sima gyogyó,mert csak elnyomja,de nem szünteti meg... :( Viszont udtam aludni az éjjel ma!Odaraktam a borsosmentás párologtatót az ágy mellé a fejemhez,így egész jót aludtam,csak 4xébredtem fel egy kicsikét. :)Esküszöm,jövõre tavasszal elkezdem az alapimmunizálást!!!!! :(

Edited by hihi, 2006 szeptember 5. - 6:42.


#67 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 11:54

Általában mindenkinek - aki allergiás - este jön elõ az allergia. Ennek nincs köze a pollenkoncentrációhoz, a szervezetünk biológiai (napi) ciklusához van köze. Ennek megfelelõen a kezdõdõ allergia hajnalban érezhetõ elõször, köhögéssel, nyálkahártya viszketéssel jelentkezik.Szóval hiába nem mész ki este, ha nappal voltál kint, ugyanúgy este leszel szarul.A különbözõ antihisztaminokat ennek megfelelõen nem a panasz fennállása szerinti idõben kell szedni, hanem órás rendszerességgel. Én pl az Aeriuszt mindig este veszem be, mert a plazmakoncentrációja így éjszaka-hajnalban lesz a legnagyobb. De már júliustól szedem, amikor még semmi tünetem nem volt, hisz ez nem akut készítmény. A szintén nem akut orrsprayket is így érdemes alkalmazni. Tehát pl az enyhe steroidtartalmú Nasonexet reggel, este. Ez 3-4 nap múlva fejti ki érezhetõen a hatását - kevesebb váladék, kisebb dugulás formájában -, szintén nem akut dugaszra való.Hasonlóan a béta izgatókkal - ezek asztmás tünetek enyhítésére valók, napi 1-2x alkalmazandók, ha egyszer, az esti belégzés a legjobb a fenti okból. A roham ellátása megint más. Persze ezeket szigorúan orvosi utasításnak megfelelõen! Sajnos a reggeli köhögés a kezdõdõ astma jele. Érdemes antiallergén kezelést - enyhét - kérni a dokitól, hogy késõbb ne kelljen a durva szteroid, vagy béta agonista. Megint sajnos valószínû szükség lesz rá, annyira szennyezett hazánk levegõje - nemcsak pollennel.Nekem a hétvégétõl megint felugrott a fejemre a gázmaszk - a terepen szembejövõk nem hisznek a szemüknek, korrektül tátott szájjal bámulnak, de legalább nincs bajom pár óra múltán.HH, nem biztos, hogy jövõre cserélni kell. Idén baromi sok a gaz - nemcsak a parlagfû - ennek megfelelõen a pollen-cc is magas. Ha nem szedsz mást, inkább egészítsd ki mással - napi 2-nél több nem célszerû az Aeriusból. Pl a Nasonex jól kiegészíti a hatását, ezért tolom én is így.Létezik más megoldás is, de azt ilyenkor már tilos alkalmazni - csak pollenmentes idõszakban szabad. Lévén halált okozhat pollenes környezetben.Már lehet kapni itthon is (szigorúan szakorvos írhatja csak, a legtöbb nem is ismeri annak ellenére hogy 15 éve létezik egyedi import útján), nekem a tavaszi allergiámat ( fû-fa) teljesen megszüntette. Az õszi (fõleg gaz) ellen is van keverék, állat drága, ha nem tévedek 40-60 ezer, viszont ez teljes terápia, tehát éves adag. Ráadásul lehet, egy év nem is elég - nekem tán 6 év volt, mire eltûnt, viszont már az elsõtõl is könnyebb - szóval nem egyszerû ez.

#68 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 13:00

Mirõl beszélsz, OSH? Itt a végén? Mi a hátránya? Biztos van. A haláltól eltekintve. :)

#69 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 13:23

Hátránya hogy macerás és drága. Elõnye, hogy használ.Régebben csak SC injekciós formája volt, amit orvos adhatott be heti egyszer. Már van "kényelmesebb" nyelv alatti csepp forma, napi rendszerrel. Namost lévén emelkedõ koncentrációban használatos (4 üveg, emelkedõ cseppszám) kezded az 1es üveggel, írod, számolod a cseppeket egészen tán 12-ig, majd jöhet a második üveg 1 cseppel. HA elfelejted beszedni, titrálhatod vissza, mert különben túladagolod magad és besokkolsz. (anafilaxiás sokk, nem kellemes)Magyarul rohadt körülményes az adagolása. Ez a hátrány.Pangramin Slit - Gyompollenek, belsõleges cseppek. 42000 Ft.Elvileg van, gyakorlatilag nincs forgalma az országban, pontosabban egy darab nem fogyott az idén. Szerintem utána járok majd, mert érdekel a dolog, ha pedig úgy alakul novemberben el kell kezdeni, de legkésõbb január elején. Az Alk-Abelló gyártja.

#70 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 13:37

Ja! Injekciós formában mintha hallottam volna róla. Sose jutna eszembe novemberben...

#71 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 15:01

Hát ez az..a homeopátiás cuccokat is akkor kellene elkezdeni.De a virágport is,meg a vitaminosat is....l.(egyébként a homeoban is van a pollens).Tehát talán ezt kellene követnünk:alapimmunizálás,és akkor augusztussal már jóval,vagy teljesen könnyebb.

#72 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 15:40

Na jó azt hittem ,csak édesanyám van ennyire halálán. Már kezdtem félteni, mivel nekünk van macskánk és arra is allergiás, de ennyire sosem volt még. Mármint a macskát is jól viseli, csak többet kell takarítanunk. Na de most kezdtem már félni, hogy naponta kell takarítani a macska után, vagy valami más miatt jött ki rajta ennyire. Hát, de akkor valami más volt az ok, mert nem csak õ van begyógyulva ennyire.

#73 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 10:08

Bab, van összefüggés. A kihullott macskaszõr - hasonlóan a légköri szennyezõ anyagokhoz - felület növelõ. Felszinén sok milliószor több pollen megtapad, mintha nem lenne jelen a szenny a levegõben. Ezt belélegezve értelemszerûen sok nagyságrenddel több pollen jut a szervezetbe, kiváltva ezzel az allergiát. A légköri mocsoknak megvan az a további hátránya, hogy helyi irritációt is okoz durva felszine miatt - mikroszkóp alatt pl a korom olyan, mint egy élesen tört szikla. Valójában tehát a szennyezett levegõ a felelõs az allergiáért, hisz ha tiszta lenne, egyszerüen képtelen lennél annyi allergént belélegezni, hogy panaszt okozzon.Szóval esetedben érdemes a cica után sokszor porszívózni mert szoros az összefüggés.

#74 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 11:04

Még küzdök,csak azért sem veszek be gyógyszert!!!!!

#75 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 11:14

Hõs vagy. Én meg elbuktam, elegem lett, egy fél Claritine tegnap lecsúszott. Azóta viszont semmi bajom, azt sem tudom, hol vannak zsebkendõk.Ja, ezért lehülyéztek az Index Allergia fórumán, merthogy a Claritine így nem használ. :) De én nagyon ritkán szedem folyamatosan, és pont tegnap egy munkatársam is aszonta, hogy ha bántja a dolog, bevesz egyet és akkor jó neki.

Edited by Ernest, 2006 szeptember 6. - 11:16.


#76 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 14:17

Megtörtem.Most délután rájöttem,hogy nem vagyok mazó.Elmentem a patikába most délután és vettem Claritine-t.Már csak az orrom folyik.Jövöre esküszöm,megcsinálom az alapimmunizálást.Ha nem,lõjetek le!

#77 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 6. - 19:40

Iiiiiááiiiiáááááááj, pff, pfff, ...brrrrr. Viszket az orrom. Posted Image A szemem. A többi nem. :gm:

#78 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 15:36

Az biztos, ezt eddig is tudtok, hogy kell porszívózni. Csak, mostanába még rosszbul van anyu a macska meg már egy ideje nállunk éli az életét. Csak akkor van anyunak vele baja, ha nagyon hullik a szõre ,de az meg fel lesz porszívózva. Szóval most csak abban nyugtattam meg magam, hogy nem csak a macskától van rosszul. Szóval, hogy most minden féle pollen van a levegõbe amire nagyon sokan allergiásak.

#79 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 8. - 23:52

Kitartás, már nemsoká itt a hidegévszak. No pollen :)

Edited by Luigi, 2006 szeptember 8. - 23:53.


#80 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 9. - 11:53

Az orrom megérzi ha vásárolni készülünk...Százas csomaggal sem éri be :o