Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zalaiak


  • Please log in to reply
2209 válasz a témához

#2201 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 10. - 8:09

Egy drága ismerősünk pónifogatos sok sok kupával is így hajtotta a pónikat ugyan ezekkel a vezényszavakkal :) amúgy Monda fogatban kb csak szóra dolgozik nyeregben meg alig használom a zablát :)

#2202 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 10. - 8:12

Na jól elküldtem 3x a mondókám :S

#2203 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 10. - 20:11

Három a magyar igazság :kir: azzal viszont megleptél hogy ugyan azok a vezényszavakat használják ,mert azt gondoltam hogy ez tipikus szabolcsi tájszólás :wot:



#2204 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 12. - 20:27

Fafaragó!  :kir:

 

Monda, meg kell jegyeznem, olyan gyönyörű fjocid van! Nekem is az lett volna az egyik választási lehetőség, de mivel rátaláltam Nenora, így természetesen őrá esett a választás.

 

Amúgy pénteken lovagoltam. Bevallom őszintén, gyomorgörcsöm volt előtte. Elképzeltem az egészet: sietni fog, ideges lesz, menni akar, lesz..ja, hogy mit akarok, emiatt fullad, végigköhögi az egészet, emiatt dolgozni sem lehet vele. 

Szerencsére nem így lett!  :ang: Először kicsit sietett, éreztem, hogy menne és nem akarja azt csinálni, amit én mondok neki. Láttam rajta, hogy azon töri a fejét, hogyan csesszen ki velem. Aztán sok ügetés, fordulás, átmenet után megnyugodott. Ügetés elején köhögött párat és annyi  volt.  :ang:  Mivel csúszott a talaj, egy gyenge vágtakört próbáltunk. Indításkor aztán volt faroktekerés meg nyögdécselés!  :D De nem rohant el, szépen mentünk, szépen fordult, igaz, az alsó kanyarnál megállítottam, mert tudtam, hogy ilyen talajon nem fogjuk bevenni, ennyi kiesés után... Aztán kis séta, de utána sem fulladt, nem köhögött. Prüszkölt csak. Gondoltam, kipróbálom, mennyire menne. Lementünk a legelő aljára, ahogy igazgattam magam, már tudta, hogy mi következik. Tekert egyet magán, ugrott és nyögött, de ráparancsoltam és szépen megállt vissza. Elindítottam, előretoltam a kezem, szabad szárat adtam neki, kitört, mint egy rakéta, csak úgy tepertünk, mint a régi szép időkben, meg se akart állni. :D Utána sem köhögött, a levegővétel is olyan volt, mint eddig télen, tipikus nullkondival, de nem sipolt, nem akart összeesni, nem úgy vette, mint egy fújtató. A légzése is hamar visszaállt, mint ahogy régen. 

 

Ma pedig kicsit megmozgattuk őket szabadon. Hát az a futkozás, amit levágtak! Többet volt a seggük a levegőben, mint a földön!  :D Meg nem mondta volna senki, hogy ez a dagadék pár hónapja még sétálni sem tudott szteroid nélkül, most meg mindenféle gyógyszer nélkül vígan rohangál. (na jó, egyedül Leovet Bronchial Elixirt kap, többet nem fogok kísérletezni, ezt fogja kapni folyamatosan) Jelentem, ma egy db-ot nem köhögött.  :ang: Rohangálás után sem. Tulajdonképpen Szandival mi csak álltunk a legelőn, ezek meg fel-le, mint a mérgezett egerek.  :kir:


  • Kaiser, fafaragó és Monda kedveli

#2205 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 13. - 19:12

 

 

Monda, meg kell jegyeznem, olyan gyönyörű fjocid van! Nekem is az lett volna az egyik választási lehetőség, de mivel rátaláltam Nenora, így természetesen őrá esett a választás.

Köszöni szépen!  :happy:  Most már tényleg fjord alakja van mióta lekopogjuk ő is rendbe jött  :rolleyes: zabál és ereje teljében van  :D

 

 

Elindítottam, előretoltam a kezem, szabad szárat adtam neki, kitört, mint egy rakéta, csak úgy tepertünk, mint a régi szép időkben, meg se akart állni.  :D 

Még sok ilyet! :cheers:  :rockon:



#2206 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 16. - 11:47

Jó régen voltam itt, de most írok egy kicsit. Nem túl vidámat, csak hogy itt is elmondhassam, hogy milyen gerinctelen "lovas" emberek is vannak a világon. Nem lényeges az, hogy lovas, de azért aki az, az mégis jobban ismeri, hogy milyen, ha a tereplovaglás veszélyes mutatvánnyá minősül.

Történt az, hogy hétvégén a szép idő kikívánkoztatott minket az erdőbe. Sima sétaterep, csak úgy rehabosan, nyugodtan szépen, ahogy szoktuk. Aztán történt a baj. Ismerős, falubeli lovasokat is csábított az idő. Mi az erdő szélén mentünk, ők pedig mint a bomba, úgy robbantak ki az erdőből. Ugye ismerjük Nenot, ilyenkor mindig jobb menekülőre fogni. Nem is lett volna gond, mert ilyenkor pár méter után realizálja, hogy még mindig megvan mind az összes alkatrésze, nem ette meg semmi. Most nem így volt. A hirtelen irányváltás, majd csumivágta miatt Szandi elhagyta egy csúnya bukással Jámbort, aki ettől jobban megrémült, mint amennyire Neno előbb. A nyereg oldalra, a hasa alá került, ő meg mint egy őrült, elrobogott mellettünk. Én persze tartottam a frontot és Nenot, de ő úgy gondolta, hogy jobb tartani a lépést Jámborral, mégis ő a főnök. Jámbor eltűnt az erdőben, én csodák csodájára megállítottam Nenot (megjegyzem, szőrén, kötőfékkel). Leszálltam és úgy tartottam, ahogy tudtam, mert ő meg rohant volna Jámbor után. Jámbi pedig azért észrevette, hogy Neno nem megy utána, ezért visszajött. Majd újra eltűnt. Ezt játszottuk egy bő 10 percig, nekem alig volt már erőm, minden ízemben remegtem, Szandiról nem tudtam semmit, mert eltűnt egy domb mögött, Jámbor a hasa alatt lógó nyereggel parádézott, Neno pedig össze vissza rángatott rémületében, a levegőt már számolni se lehetett volna, úgy vette.

Nem is ez a lényeg. Bármikor megtörténhet, nem a lovasok a hibásak, ők is megijedhettek, nem tudjuk mi történt.

De otthagytak minket. Néztek egy darabig, moziztak, várták gondolom, hogy én is leessek, röhögjenek a markukba, hogy ez a két szerencsétlen miket csinál.

Otthagyták a Szandit egyedül a puszta közepén, úgy, hogy mi kitudja merre voltunk. Mert nem tudta Szandi se, hogy élek-e még, megvannak-e a lovak, fekszem-e valahol eszméletlenül.

Falubeliek. Majdnem szomszédok. Úgy, hogy mosolyogva köszönnek, segítséget kérnek, kapnak, kölcsönösen.

Kérdem én, van-e ennél lejjebb? Amúgy is savaznak minket, mert máshogy gondolkodunk. Mert foglalkozunk a lovakkal, felülünk szőrén, szeretjük őket, máshogy tartjuk. Mindegy is, az egy dolog, mondjon akárki akármit a lótartásunkról, utáljanak ezért, bár nem értem, hogy ez miért alap a gyűlölködésre, köpködésre.

De ez, ha közúton, autóban történik, cserbenhagyásnak hívják, komoly büntetéssel. Szerencse, hogy nem történt komolyabb baj. Velünk voltak az őrangyalok. Ha már az emberek nem.



#2207 Zaphaer

Zaphaer

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 8:19

Sziasztok!

 

Kicsit off, de ha azt vesszük, hogy mentett lovakról van szó, és értük, mint lovasok összetarthatnánk... :)
Tekintettel arra, hogy Zalában vannak, remélem akad itt a fórumon pár segítőkész lóbarát!

 

Ha hallottatok a Pankaszról mentett lovakról, és tudtok bármiben segíteni, csatlakozzatok a facebook-csoportunkhoz!
:)

A helyszín Zala megye, Zalalövő.

Igaz, a csoport zárt, de szeretettel fogadunk minden lovas tagot, aki segít a megosztásokban, esetleg el tud jönni, részt venni a kétkezi munkákban , vagy ha messze is lakik, de fel tud ajánlani számukra régi, még használható pucolókat, kötőfékeket! Esetleg némi nyalósót... (Mindig meghirdetjük, mikor és mit tervezünk, most pl. szombaton délután lesz lópucolás, karámépítés)
60 lóról van szó, akik vágóhídról lettek mentve, de mostoha körülmények között sínylődtek, míg rájuk nem talált a megfelelő ember. Most már túl vannak az első féreghajtásokon, esznek rendesen, és egyre inkább visszanyerik ló-formájukat. Egy feladatunk van, amit végezhetünk: jobbá tesszük számukra az életet.

Örökbefogadásról még szó sincs, de ha e célból lépnél be a csoportba, akkor először mutasd meg rátermettséged! Gyere el, dolgozz velünk, értük, és teremts velük kapcsolatot! Ismerd meg őket, és segíts visszaadni a hitüket! Hogy vannak még jó emberek.
Előre is megválaszolom a "mikortól lehet örökbe fogadni?" jellegű kérdéseket: NEM tudjuk!!! :( Nem rajtunk múlik, és ez egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy "jössz, és mentek".
 

Köszönjük megértéseteket, és segítségeteket!
 

https://www.facebook.../?ref=bookmarks

 


Edited by Zaphaer, 2015 április 24. - 8:20.


#2208 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 13:04

Csatlakoztam, van némi karámépítési tapasztalatom, és szerszámaim is, Székesfehérváron át nem megy valaki? Ha tudna valaki vinni-hozni, lehet, hogy tudnék menni. 


  • Zaphaer kedvelte

#2209 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 30. - 8:49

Sajnos már a kutya sem néz errefelé, de hátha valaki még dugiban olvassa... Örömmel jelentem, hogy nagynéni lettem!  :cool:  Május 25-én megszületett Szandi kisfia, Máté!  :ang: Egy hónappal később terveztük, de ő már most látni akarta a nagyvilágot. Mindketten jól vannak, minden úgy lett, ahogy a nagykönyvben meg van írva. 



#2210 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 30. - 14:12

Jó egészséget a picinek és az anyukának!