Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#4881 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 12:56

Szõrén lovaglás még mindíg! Az tény, hogy a szörézéskor két tenyérnyi helyen nyomja az ember segge a lovat, ezen semilyen ülés nem változtat, söt az sem, ha a magyar vándort járja az ember a lúállat hátán. Abban szintén egyet értek, hogy 1-2 órán túl teljesen más izmokat húz a lovon és az emberen egyaránt, mintha egy kényelmes nyeregbe lovagolnánk. Sõt nincs mód máshova rakni a lábat, meg a testsúlyt, mert akkor az ember hamar a földön találja magát. Nekem cc 15 km volt a legtöbb szõrin, könyörögtem, hogy érjünk má haza ;) . Ettõl még szeretek így lovazni, de inkább bent a pályán, progálgatni mit tesz meg a ló a nyereg és kantár nélkül, gyakorlom a mélyen ülést és az egyensúlyt, erre tökéletes. Persze ló is kell hozzá, hisz van olyan, aki hamar közli, ez neki nem jó és lekéri a lovast a hátáról, azt van olyan is akit nem is érdekel...a tapasztalat ezeket a lovakat más sem izgatja fel, pl az erõs zablahasználat, a pattogás a hátában. Suttogást meg kereszteljük át pl tolmácsolásnak...hiszen a lovak nyelvén beszélni és megérteni, válaszólni az olyan mintha más nyelven is tudna az ember, akár tolmácsok is lehetnek az ilyen emberek!!! ;)

#4882 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 13:12

Már bocs Cav, de ez hülyeség. A magas hang magasan száll, a sutyorgó mélyen, tehát az alacsony lovak fogékonyabbak a suttogásra - ezért van az, hogy a veszkólovak, meg a természeti népek lovai alacsonyabbak, a sportzsiráfok meg magasak. Az öszvérek meg egyszerûen praktikusak, mert fejmozgatás nélkül is minden tartományba beleér a fülük.


Ezt a problémát az õsök áthidalták zsámollyal. Alacsonyra suttogták a lovat, felültek, és onnan már lejjebb kellett menni a hangnak, így mûködött, visszasuttogták magasra, és az emberszáj-lófül távolság már nem növekedett szignifikánsan.

#4883 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 13:29

Nem lett volna egyszerûbb a zsámolyról egybõl felülni (ahogy én szoktam)?

#4884 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 13:43

Szõrén lovaglás még mindíg! Az tény, hogy a szörézéskor két tenyérnyi helyen nyomja az ember segge a lovat, ezen semilyen ülés nem változtat, söt az sem, ha a magyar vándort járja az ember a lúállat hátán. Abban szintén egyet értek, hogy 1-2 órán túl teljesen más izmokat húz a lovon és az emberen egyaránt, mintha egy kényelmes nyeregbe lovagolnánk. Sõt nincs mód máshova rakni a lábat, meg a testsúlyt, mert akkor az ember hamar a földön találja magát. Nekem cc 15 km volt a legtöbb szõrin, könyörögtem, hogy érjünk má haza ;) . Ettõl még szeretek így lovazni, de inkább bent a pályán, progálgatni mit tesz meg a ló a nyereg és kantár nélkül, gyakorlom a mélyen ülést és az egyensúlyt, erre tökéletes. Persze ló is kell hozzá, hisz van olyan, aki hamar közli, ez neki nem jó és lekéri a lovast a hátáról, azt van olyan is akit nem is érdekel...a tapasztalat ezeket a lovakat más sem izgatja fel, pl az erõs zablahasználat, a pattogás a hátában.

Suttogást meg kereszteljük át pl tolmácsolásnak...hiszen a lovak nyelvén beszélni és megérteni, válaszólni az olyan mintha más nyelven is tudna az ember, akár tolmácsok is lehetnek az ilyen emberek!!! ;)


Csikaszom, az a baj, hogy az emberek elbeszelnek egymas mellett, de mi tudjuk mirol beszelunk szerencsere :ang:
Persze mas az, amikor vannak akik total hulyenek nezik a masikat, szeretnek 'kiolvasni' ellentetes dolgokat, ismeretlenul, es bemondjak a tutit , olyan kissebbsegi erzettel, tinagger modjan :gm: :D

(amugy Willow es Ambur olyan kenyelmetlen szoren, hogy kinzaskent alkalmaznam veluk a szoren lovaglast :gm: Amikor jottok hozzam , valaszthatsz hhaha :kir: )

Ajaj... Ide se kellett volna benéznem, QS, te egy könyvügynök vagy, valld be!


:D
Van rengeteg a tarsolyomban :gm: , irok neked egy listat ;)

#4885 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 13:50

Elsõ lovasélményeim egyike, hogy az 'oktató' szõrén ültetett a lóra, majd a kb. 60x40-es pályán ügetésre bíztatott. Azt kérte ügessek csak nagy körön, õ elszalad a kávéjáért... 40 perc után jött vissza, addig én becsülettel ügettem (néhány lépésnyi pihegéseket leszámítva). Amikor visszajött úgy nézett rá, mint egy marslakóra, de végre abbahagyhattam az ügetést. Mit mondjak, a ló csigolyakinövéseinek emlékét lágyékom sosem feledi. :) Véresre törtem a sejhajom.

#4886 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 14:01

Sziasztok!

Kedves Quartersister!

Mégegyszer kézcsók Negyeddmérföldes hugi!!!


Egyeduli indokom amiert valaszra meltatlak:
Tisztelettel megkernelek, a nevemmel ne elj vissza, mert nem tudod miert ezt hasznalom!!!!
Amugy pedig a megnyilvanulasaid alapjan ketszer annyi idos is lehetek .. de meg a fiam is sokkal tapintatosabb es udvariasabb nalad, meg rossz korszakaban is !

Elsõ lovasélményeim egyike, hogy az 'oktató' szõrén ültetett a lóra, majd a kb. 60x40-es pályán ügetésre bíztatott. Azt kérte ügessek csak nagy körön, õ elszalad a kávéjáért... 40 perc után jött vissza, addig én becsülettel ügettem (néhány lépésnyi pihegéseket leszámítva). Amikor visszajött úgy nézett rá, mint egy marslakóra, de végre abbahagyhattam az ügetést. Mit mondjak, a ló csigolyakinövéseinek emlékét lágyékom sosem feledi. :) Véresre törtem a sejhajom.


Az ironikus az, hogy nekem pedig eletem elso szoren lovaglasait egy lovasijasz , Kelemen Zsolt altal tapasztalhattam meg evekkel ezelott , Szentendren, O lovai szinten kismeretuek.. (voltak akkor.. nem emlekszem milyen fajta.. Talan Hucul (?)

#4887 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 17:52

Ej, pedig azt hittem, bemutatón jól jön a szakmai kihívás. A videót nem tudom letölteni, de a címe megihletett. Horsemansheep, natural horsemanshit... Gyûlik a téma, a joint up-ot már úgyis le akarom rajzolni egy ideje.

#4888 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 18:52

Tamás kedves, megsúgnád, miért kacsintgatsz ily sokat sejtetõen?

Edited by Rosinante, 2010 december 3. - 18:54.


#4889 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 19:37

Kerkalo! Ez a sóskúti program jól hangzik!Az ilyen hozzászólásokat keresem itt,ezt már szeretem! :D Barefoot! Rágyógyulhatunk a történelmi korokra,de mivel látom tudod mirõl beszélek felesleges évszámokat közölni. A mongol betörésekkor azért maradtunk alul mert addigra saját íjász tudományunkat nem használtuk.Kizárólag nehézlovasság volt.A török idõkben a törökök íjászkodtak még addig amíg nem kezdték el használni a puskát.Egy 16.századi török íjász tudása már meg se közelítette a 10-11századi lovasíjász népekét. Meg mondanak olyat is,hogy az achalt az oroszok tenyésztették ki. :) pfff Ki mondta,hogy nem voltak kis lovak is.Van 148cm-es Shagyám és van 166cm-es is.Mint most úgy akkor is elõfordult ilyen és olyan is. Az achalnak meg ma is 155-175 között határozzák meg a magasságát.Az arab és az achal már több ezer éve létezõ fajta,így ha találnak egy ilyen lovat a sírban,nem lehet azt mondani,hogy ez olyan mint... ha egyszer az. :gm: Ez olyan mint ha egy 2800éves kínai múmiát találnak és azt mondják ez nem kínai csak olyan mintha... :rolleyes: mondd meg hol folytassuk,mert ez nem jó tocccpick! :D Rosinante bírom az írásaid! :yeah: horsemanshit weheehe Kellenének vicces jelenetek a grafikai témának mi? :) Ez az õsökkel kapcsolatos írás poénos...Tudjátok õk 130cm es kis mongolfejû törpék voltak! A shetlandi póni és a falabella nem új tenyésztés.Õk jöttek ilyen lovakon!! :dev: És Attila!Hú na az õ lova volt az einstein! :kv: Rákötött két ilyen lovat a lábára,az volt a cipõje!Hisz õseink mindenhova lovon jártak nem?Hihi ;) bláhh A lényeg hogy ezer+ezer kilométert tettek meg.Az,hogy erre képesek voltak az a lényeges és nem a méret. Landgraf! Már bocsánatot kértem.Csak nem jutottak át...pedig mondtam a bocsánatnak sokat ússzon,ez hosszú út lesz! Ja hogy ez a legenda!Igen igen nyeregben futószáraztatott.rosszul tudtam elnézést!Majd jól lehordom az informátoromat!Számít hogy csinálta?Nemigen mert sokan a verseny elõtti edzést,korrigálást is sz** dolognak tartják.Ennyi.Ha az Õ módszerét is fikázzák én mire számítsak?? :eek: Kassainak elõbb volt kétféle nyerge,ma rákapott a szõrén edzésre.Nem tudom ennek mi a lényege? Csak annyi hogy ebbõl látszik,hogy nem értitek.A természetes lókiképzés RÉSZE a szõrén lovaglás. Most Lendvai leszek:Lassan mondom hogy mindenki megértse,használunk nyerget IS! Szõrén rossz a lónak igen,nyomjuk igen.Csak az a baj,hogy mégis pl Honza az edzésén is odafigyelt a tornáztatásra.Szóval légyszives ezt ne.Hány nyeregtöréses,marsipolyos,vállsánta ló van akit mind nyeregbe lovagolnak.Hány hobbi és sportlónak jó a lába itthon!!??Vagy amikor olyat hallok egy díjló tenyésztõ barátomtól,hogy volt olyan fiatal hannoveri heréltje aminél egy edzésen összeroppant az ötös hátcsigolyája,ugrásváltás gyakorlásnál.Hány 180centi körüli lónál láttam már gyenge,vizes beszûrödõtt inakat!Holott Én csak egy "hobbylovas" vagyok!A szõrézés tönkreteszi a lovat...ne ezt ne. A neveltetésemet kérlek ne ítéld meg pár beírás alapján.Azt hiszem,hogy csak akkor írok lekezelõnek minõsülõ választ ha elõbb én kapok. Csikasz! igazad van!és elismerésem,hogy 15km-t mentél szõrén.Mint mondtam ez az erõnléti edzés része a Kassainál ennyi.Saját lovaimon keveset megyek így. Kedves QS! Én úgy gondolom kerkával,csikasszal jól megvagyok.Senkit nem szeretek oktalanul megbántani,a lovasok közül,mert minden lovas embert kedvelek,már csak a tevékenység miatt. Kisebbségi érzetem,nincs,és nem vagyok már tinnagger sem :D (agyilag tudom tudom) :gm: Engem egy dolog zavart csak és úgy gondolom ez nem volt szövegértési hiba.De mivel ezt megbeszéltük túlléptem rajta. Van a csapatomban egy Mirza nevû ló.Na ha nála is csontosabb a hátuk fizetek komolyan! :gm: Mint mondtam a szõrén lovaglás nálunk erõnléti teszt.(tehát kínzásnak fogható föl ;) )Köszönöm ezerszer hogy válaszra méltatsz!!Mivel hölgy vagy ne firtassuk az életkort.Egy anya a fiával ne hasonlítson össze mert a végeredmény szerintem nem kérdéses.Ilyeneket minek írsz le?Csak az jön le belõle,hogy rossz a fiad akit én nem is ismerek,így nem tudom megítélni. A neveddel mikor éltem vissza?Nem írtam alá szerzõdéseket a nevedben és nem használtam magamra sehol.Az egy ártatlan magyarra fordítás volt,és szomorú hogy ezt rossz néven veszed,és nem az marad meg,hogy kézcsókot küldtem és elnézést kértem... Kelemen Zsolt a barátaim közé tartozik.Hucul lovai vannak.Egyszer nem próbálnám meg a szõrén lovaglást rajtuk,holott tudom,hogy más technika kell hozzá. kézcsók!

#4890 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 20:23

Jééé, ezt nem is tudtam ( 15 km) Kassait sokszor láttam, soha nem beszéltem vele, de hallottam az edzéseirõl, szrt aki nála megtanul lovagolni, íjjászkodni az 100 év múlva álmából felkeltve is tudni fogja! Szívesen megnéznék egy edzést, mert érdekel minden ami lovas, no meg nem utólsó sorban még az életemben szeretnék megtanulni lóról íjjászkodni.

#4891 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 3. - 20:52

kerkalo=solano=sarokpolanyi?

#4892 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 4. - 10:30

Szóval igen :D Egyébként Szotyola=legelső póni-szerelmem :)

#4893 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 4. - 11:20

Tamás kedves, megsúgnád, miért kacsintgatsz ily sokat sejtetõen?

Te aztán nem szereted a köntörfalazást! :D Nagy bajban lehet ki udvarolni szeretne neked! :D

#4894 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 4. - 11:42

ezt egy kicsit bõvebben, he lehet...de nem is kell, csak annyit írj, hogy rozi ezután szeressen, vagy üssön??? :D

#4895 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 4:33

Hali!
az én lovam eléggé agresszív volt(félelembõl,elég rossz sora volt)emiatt a vágóba is akarták vinni,de mi megvettük.csatlakozással,sok-sok parellis játékkal,és szeretettel azonban sikerült megváltoztatni.vagy talán visszaváltoztatni olyanná,amilyen volt mielõtt az emberi gonoszság ennyire vaddá és agresszívvé tette.itt egy vidi,aminemrég készült rólunk,a történetünk pedig a vidi descriptionjében szzerepel bõvebben!mindenkit csak biztatni tudok,akinek azt mondják reménytelenre vállalkozik,ha egy nehéz természetû lovat megszeret és segíteni szeretne rajta

[url=http://www.youtube.com/watch?v=UTW9VtS7nv4]

köszi ha megnézitek

#4896 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 18:53

Balhés - elárulod milyen fajtájú a lovad? Van tippem, de kiváncsi vagyok! Csak gratulálni tudok a munkádhoz, nagyon kerek és látszik aminek kell, a ló végig veled van! "Ezt a sztorit nem akartam leírni, mert ráismerhetnek a szereplõkre, leírom, de kérem azokat akik tudják kikrõl írtam, ne citáljanak ide nevet, és ne is terjesszék. Olyan személyekrõl van szó, kiknek már a szülei is lovakkal foglalkoztak, tehát abszolut lovaskörnyezetben nõttek fel, nap-nap után együtt a lovakkal. Nem is kis nevekrõl õk. Mesélik, hogy tanítja õket egy suttogó. Kérdeztem, hogy ki, szerencsére elfelejtettem a nevét. Nem ismerem. 35 vagy 39 ezer péz egy foglalkozás. Egyszer volt elmutogatta mit kell tenni, azt gyakorolják ezután egyedúl, negyed évig. Akkor jön megint, majd azt követõen még egyszer és akkor tudni fognak mindent, amit õ. Ez elgondolkodtató. Így én is elmehetnék bárkihez. Megyek háromszor, fizettek 100-et, és harmadszorra tudni fogtok mindent, amit én. Ezt nem is kell, lehet tovább ragozni." No én vettem a fáradságot és megnéztem az oktatást! Kedves Kátyus fizetek neked egy 100 ast ha az általam odaadott lovat ( nem elrontott) így "kipofozod", persze másnak a kezében is ugyanúgy kell mûködnie ;) ! Az Ember Jó és van neki neve is, de nem hatalmazott fel idebiggyeszteni, viszont nagyon komoly és meggyõzõ tudással bír, nem suttog, hanem tesz és halad! :yeah:

Edited by Csikasz, 2010 december 5. - 18:53.


#4897 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 19:59

Balhés - elárulod milyen fajtájú a lovad? Van tippem, de kiváncsi vagyok!

Én arabnak nézem :yeah:

#4898 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 22:25

Szia balhés! Ez az erzsébeti Balhés? (a Dezsõ bá'tól) Üdv: Moli

#4899 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 5. - 23:46

Csikasz!

bármikor beszélhetsz velem a lovasíjászatról! :D

Kerkalo,csak nem druszám vagy!? :yeah:

Itt egy kis videjó,gondolom láttátok már. :kir: Mit tesz fel a néni a lova fejére a végén?Na errõl beszéltem itt ezen a fórumon.Ez a lényeg,hogy megy így is úgy is.A többi csak szócséplés itt.

háát....hazudik õ is

#4900 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 0:03

Gratulálok ügyesek vagytok, jó munka volt :) :yeah:


KÖSZI!!!!neked is külön köszönöm,ha elolvastad a descriptiont! :ang:
neked milyen pacid van?o.o

Szia balhés!

Ez az erzsébeti Balhés? (a Dezsõ bá'tól)

Üdv:

Moli



azám X3(már jó ideje megvettük,idén februárban eljöttünk erzsébetrõl) te ki vagy?

Balhés - elárulod milyen fajtájú a lovad? Van tippem, de kiváncsi vagyok!
Csak gratulálni tudok a munkádhoz, nagyon kerek és látszik aminek kell, a ló végig veled van!

"Ezt a sztorit nem akartam leírni, mert ráismerhetnek a szereplõkre, leírom, de kérem azokat akik tudják kikrõl írtam, ne citáljanak ide nevet, és ne is terjesszék.
Olyan személyekrõl van szó, kiknek már a szülei is lovakkal foglalkoztak, tehát abszolut lovaskörnyezetben nõttek fel, nap-nap után együtt a lovakkal. Nem is kis nevekrõl õk.
Mesélik, hogy tanítja õket egy suttogó. Kérdeztem, hogy ki, szerencsére elfelejtettem a nevét. Nem ismerem.
35 vagy 39 ezer péz egy foglalkozás. Egyszer volt elmutogatta mit kell tenni, azt gyakorolják ezután egyedúl, negyed évig. Akkor jön megint, majd azt követõen még egyszer és akkor tudni fognak mindent, amit õ.
Ez elgondolkodtató. Így én is elmehetnék bárkihez. Megyek háromszor, fizettek 100-et, és harmadszorra tudni fogtok mindent, amit én. Ezt nem is kell, lehet tovább ragozni."

No én vettem a fáradságot és megnéztem az oktatást! Kedves Kátyus fizetek neked egy 100 ast ha az általam odaadott lovat ( nem elrontott) így "kipofozod", persze másnak a kezében is ugyanúgy kell mûködnie ;) ! Az Ember Jó és van neki neve is, de nem hatalmazott fel idebiggyeszteni, viszont nagyon komoly és meggyõzõ tudással bír, nem suttog, hanem tesz és halad! :yeah:



shagya-welsh félvér X3 és nagyon-nagyon köszönjük a dicsérõ szavakat!!!!

Gratulálok ügyesek vagytok, jó munka volt :) :yeah:


nem gyõzök hálálkodni nektek!!!!

#4901 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 1:18

más téma:ti mit adtok a paccoknak karácsonykor?*.*

#4902 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 6:53

ti mit adtok a paccoknak karácsonykor?*.*

Éjfélkor a sámlira felálva megnézhetik a boszorkányokat. Nagyon kiváncsiak.

#4903 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 7:57

Monty Roberts Inro Kurzus (10 nap + 10 hónap + 5 nap) E nagyobb lélegzetû tanfolyam a Monty Roberts módszer alapjainak átfogó, teljes megismeréséhez juttat. A 10 napos kurzust egy kb. 10 hónapos gyakorlati idõszak követi, majd egy 5 napos elméleti és gyakorlati vizsga, mindennek teljesítése esetén a tanuló a Monty Roberts Oktatási Központ által hitelesített, hivatalos oklevelet kap. Ez az oklevél belépõ a Monty Roberts Haladó Kurzusra, ami Amerikában, Monty Roberts farmján folyik. A képzésre kezdõk és tapasztalt lovasok egyaránt jelentkezhetnek. Kezdõknek javasolt a "Ló-ember kapcsolat alapjai (Horsemanship 101)" tanfolyam elõzetes elvégzése. A Monty Roberts Intro Kurzus a lovakkal kapcsolatos teljes körû alapismeretekhez juttat, nagy hangsúlyt fektetve a lópszichológia, a lovak viselkedésének elméleti alapjainak szilárd megértésére. A tanuló megtanulja a Join-Up® (Csatlakozás) helyes technikáját, megalapozva ezzel a ló-ember közötti bizalmas kapcsolatot. Ezt kiegészíti a Kettõs Kötõfék és a Kettõs Futószár használatának elsajátítása, a Follow-Up™ folyamatok megismerése, a vezetés és a lószállítóra terelés módszertana. A 10 napos tanfolyam számos elõadást és sok gyakorlást tartalmaz. Ezt követõen kezdõdik a tanuló kb. 10 hónapos gyakorlati idõszaka, ami során távoktatásban részesül (anatómia, pszichológia, viselkedéstan, tenyésztési ismeretek, etetés stb.) és terepgyakorlatokat kell végeznie különbözõ témakörökben (Csatlakozás, Kettõs Kötõfék, Kettõs Futószár stb.) A gyakorlati idõszak után a tanuló egy írásbeli és gyakorlati vizsgát tesz, ez öt napot vesz igénybe, ennek sikere estén megkapja a Monty Roberts Oktatási Központ oklevelét. A kéthetes tanfolyam elvégezhetõ egyben, vagy részenként. A Join-Up® Clinic és a Kettõs Futószár tanfolyamok külön elvégzése beszámíthatók a Monty Roberts Intro Kurzusba és annak árába. -------------------------------------------------------------------------------- A kurzus bevezetõ ára: Kéthetes kurzus: 244 000 Ft 10 hónapos távoktatás: ingyenes Öt napos vizsga: 112 000 Ft

#4904 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 8:11

Balhés - elárulod milyen fajtájú a lovad? Van tippem, de kiváncsi vagyok!
Csak gratulálni tudok a munkádhoz, nagyon kerek és látszik aminek kell, a ló végig veled van!

"Ezt a sztorit nem akartam leírni, mert ráismerhetnek a szereplõkre, leírom, de kérem azokat akik tudják kikrõl írtam, ne citáljanak ide nevet, és ne is terjesszék.
Olyan személyekrõl van szó, kiknek már a szülei is lovakkal foglalkoztak, tehát abszolut lovaskörnyezetben nõttek fel, nap-nap után együtt a lovakkal. Nem is kis nevekrõl õk.
Mesélik, hogy tanítja õket egy suttogó. Kérdeztem, hogy ki, szerencsére elfelejtettem a nevét. Nem ismerem.
35 vagy 39 ezer péz egy foglalkozás. Egyszer volt elmutogatta mit kell tenni, azt gyakorolják ezután egyedúl, negyed évig. Akkor jön megint, majd azt követõen még egyszer és akkor tudni fognak mindent, amit õ.
Ez elgondolkodtató. Így én is elmehetnék bárkihez. Megyek háromszor, fizettek 100-et, és harmadszorra tudni fogtok mindent, amit én. Ezt nem is kell, lehet tovább ragozni."

No én vettem a fáradságot és megnéztem az oktatást! Kedves Kátyus fizetek neked egy 100 ast ha az általam odaadott lovat ( nem elrontott) így "kipofozod", persze másnak a kezében is ugyanúgy kell mûködnie ;) ! Az Ember Jó és van neki neve is, de nem hatalmazott fel idebiggyeszteni, viszont nagyon komoly és meggyõzõ tudással bír, nem suttog, hanem tesz és halad! :yeah:



és ezt a tudást 3 alkalommal át is tudja adni? akkor jó. végre egy megfizethetõ suttógó! örülök, hogy az említettek 100 ezerért megszerzik az NHS tudását, hiszen máshol majd a felébe kerül egy kurzus, és azzal még nem mész messzire.

leírtam amit már nem biggyesztettél ide, hogy mi volt a tapasztalat a tanulóival....de nekem mesél a ló is, hiszen itt van.

megnézem a lovadat, hogy mit is tud, mit kellene tennem a 100-ér mit felajánlottál, és most nem is értem, hogy vele, vagy más lovaddal? hisz õ már besuttogott, vagy hogy juthanék a 100-hez, persze munkáért cserébe? :dev: gondolom látod amit fentebb bebiggyesztettem kell most a lóvé. :D

végül úgy cuzámen...soha nem írtam sztem, hogy bajom lenne a suttogással, tehát nem kell tõlem védeni...másról van karakán, elítélõ véleményem...sztem világosan fogalmazok.....biztos azért kell kiforgatni, hogy legyen téma ebben a lovasszempontból uborkaszezonban.

VALAMIKOR MEG LEHET MÁR TUDNI A JANUÁRI NHS KONFERENCIA PROGRAMJÁT????


Éjfélkor a sámlira felálva megnézhetik a boszorkányokat. Nagyon kiváncsiak.


Köszíííí! :)
Mennyit törtem a fejem, hogy mit adjak nekik!
Gondolom a Cav féle sámliról van szó, vagy bármilyenre álhatnak, az nem számít? :confused:

#4905 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 8:23

[/color]
bármilyenre álhatnak, az nem számít? :confused:

Luca széke
Csak az a baj, kevés lesz az ujjuk a találatokat számolni. Akkor hogyan számolnak be nekem?
(Cav is lesi a boszikat?)

#4906 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 8:38

Az pont nincs itthon. :rolleyes: Más ötlet, ajándékötlet? Tegnap a Pap László Sportarénában a kitartásosban a 2, 06 méter egy olyan ló ugrotta meg ki, zabla nélkül volt lovagolva.

#4907 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 8:58

Hát azért a hackamore "nem olyan nagy cucc" szerintem, hogy szóvá kelljen tenni, hogy zabla nélkül volt lovagolva :D

#4908 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 9:03

Az pont nincs itthon.

Ráérsz 13-án elkezdeni, hogy a nagy alkalomra elkészüljön napi munkával.

#4909 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 14:34

Hát azért a hackamore "nem olyan nagy cucc" szerintem, hogy szóvá kelljen tenni, hogy zabla nélkül volt lovagolva :D



Mint mindennek annak is OKA van,hogy hackamorral lovagolják. Történetesen ismerem a lovat... ;)

#4910 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 14:52

Szerinted nem tudom? :D Amiatt jegyeztem csak meg, mert itt általában nem azért kerül rá a hackamore a lóra, mert akkora natural horsemenek vagyunk....

#4911 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 20:47

Nem mondom hogy nincs jobb módszer csak azt, hogy van más is! :yeah:

#4912 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 21:31

Luca széke
Csak az a baj, kevés lesz az ujjuk a találatokat számolni. Akkor hogyan számolnak be nekem?
(Cav is lesi a boszikat?)



majd kap mindegyik egy olyan golyós számológépet *erõsen gondolkodik,hogy eszébe jusson a szó,de nem jut semmire*,hátha az segít...vagy majd annyi trágyakupacot kell reggel kilapátolni :D
majd adunk nekik egy egy jézuskát hogy betlehemet játszhassanak :D

www.naturalhorsemanship.hu alatt láthatsz néhányat belõlük...:)


hûûû...gyönyörûek!!!annyira imádom a quarter horse-okat!! Boszit jövõre azzal akarom fedeztetni X3 és ezt a csikót meg is tartanám X3

#4913 Szotyola

Szotyola

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 6. - 22:44

majd kap mindegyik egy olyan golyós számológépet *erõsen gondolkodik,hogy eszébe jusson a szó,de nem jut semmire*

Abakusz :D

#4914 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 2:24

Abakusz :D


wah igen x3

#4915 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 7:06

...vagy majd annyi trágyakupacot kell reggel kilapátolni :D

Boszorkányból már így is sokallom a kupacok számának megfelelõt, de annyi kupac azért ne legyen, mint amennyi boszorkány szaladgál/kering körülöttünk.
"majd adunk nekik egy egy jézuskát hogy betlehemet játszhassanak"
Már van nekik. Õk mind egy-egy "jézuska", csak azon szoktak vitatkozni, hogy ki a fõ. Biztos olyankor jár közöttük az ördög sugdolózva.

#4916 moli

moli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 141 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 8:43


azám X3(már jó ideje megvettük,idén februárban eljöttünk erzsébetrõl) te ki vagy?



Molnár Zsolt :)

#4917 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 9:20

wah igen x3


Ebbõl az "x3" mit jelent?

#4918 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 9:32

Pont ezen gondolkodtam en is.

#4919 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 10:39

Boszorkányból már így is sokallom a kupacok számának megfelelõt, de annyi kupac azért ne legyen, mint amennyi boszorkány szaladgál/kering körülöttünk.
"majd adunk nekik egy egy jézuskát hogy betlehemet játszhassanak"
Már van nekik. Õk mind egy-egy "jézuska", csak azon szoktak vitatkozni, hogy ki a fõ. Biztos olyankor jár közöttük az ördög sugdolózva.

A Betlehemben boszorka meg Jézuska. Robííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#4920 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 7. - 12:10

A Betlehemben boszorka meg Jézuska. Robííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ha az éjféli misén feláll valaki a Luca székére, megláthatja a boszorkányokat. Ha a Betlehem mellett állnak, akkor is. Azt viszont nem tudom, mi van akkor, ha egy boszorkány áll fel az adott ülõalkalmatosságra. Õ mit láthat?