Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyák - mikor legyen elég a szenvedésbõl???


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
182 válasz a témához

#81 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 1. - 17:20

Sziasztok!Õz, a daganat pontos fajtáját nem tudom, annyit mondott az orvos, hogy a lehetõ legrosszabb. Nem szeretném még egy mûtétnek alávetni, mert iszonyúan rosszul viseli. Eleve már az állatorvostól retteg, pánikrohamot kap, ha elvisszük. Õ egy nagyon érzékeny kutya, annyira tud félni, hogy bepisil, és közben minden erejével küzd az ellen, hogy bevigyük a rendelõbe. Az altatás miatt epilepsziás görcsöket kap, legutóbb a varratszedés után olyan rohamai voltak, hogy majdnem megfulladt. A nyelve már teljesen lila volt, azt hittem, hogy ott fog meghalni. Szörnyû volt, és õt is nagyon megviselte. A sebek miatt pedig gallért kellett viselnie, mert folyton nyalogatni akarta. Szegénykém mindennek nekiment, aztán csak állt a szoba közepén, nézett ránk szomorú szemekkel és sírt. Ha tudtunk rá figyelni, akkor mindig levettük róla. Szóval, õt ezek a dolgok is nagyon kikészítik, ezért amennyire lehet, kímélni akarom. Inkább éljen nyugodtan, pánik nélkül, ameddig lehet. Fecó, az aloe verát milyen formában adtátok a kutyának? És honnan lehet beszerezni?Köszönöm nektek a segítséget!Bonny

#82 Teyszir

Teyszir

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 31. - 22:23

Szia Bonny! Én a Béres-cseppet tudom ajánlani meleg szívvel: az én kutyám 15 éves lesz augusztusban, és valószínûleg ez tartja még jó kondiban(vagy akár életben). Kb.2és fél éve tüdõdaganatot állapítottak meg nála, azt mondták, 3 hónapja van hátra. Azóta kapja rendszeresen a Béres-cseppet,nincs is probléma ezzel, bár nehezen veszi a levegõt,de ennyi az egész. Az ízületei is kopottak, nehezen kel fel, fekszik le, ülni jó ideje nem tud, enyhén sántít, néha jobban; de a kedve remek, szaladgál, nagyon szeret sétálni! Nagyon szeret élni! [ Május 31, 2004, 22:26: Az üzenetet átszerkesztette: Teyszir ]

#83 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 31. - 23:29

Még esetleg ráolvashatnátok valami bûbájt...

#84 Teyszir

Teyszir

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 2. - 22:18

Nem kell ilyen cinikusnak lenni...Fõleg, ha nincs tapasztalatod valamiben.

#85 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 2. - 22:48

Szerintem sem kéne annak lenni..

#86 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 16:00

Jó sok szomorú eset gyûlt itt össze a topic-indítás óta. :( Ha még valaki emlékszik az indulásra: Dorisz kutyám csodák csodája, de még életben van!A hosszas és mindenre kiterjedõ vizsgálatok ellenére pontos diagnózis nem született és már nem is fog.Az orvosok repertoárja kimerült, mind lemondtak a további vizsgálatok lehetõségérõl. Maradt a folyamatos szteroid adagolás, amitõl még mindig képes járni, de Cushing-kóros lett.Állapota lassú, de folyamatosan romló tendenciát mutat viszont még mindig képes kutyaként viselkedni, csak egyre lassabban teszi a dolgait.De nem bántam meg, hogy így döntöttem és nem altattuk el mikor felvetõdött elõször az eshetõség.Eddig három évet húztunk rá a dokik által megjósolt idõre. Posted Image Mostani képek az öreglányról:[url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4720077.jpg"]http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4720077.jpg[/url][url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic5224360.jpg"]http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic5224360.jpg[/url]

#87 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 16:17

Gratulálok Lombardo!Ebbõl is látszik, a mai dokik sem tudnak mindent.Nagyon helyes az öreglány! Posted Image

#88 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 20:50

Köszi Ilusta!Régi önmagára ugyan már nem nagyon hasonlít, de nekem még mindig a kutyák kutyája! :D Posted Image

#89 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 3. - 20:51

Örülök a jó hírnek Lombardo!Nagyon édes!Én is mondok egy jó hírt. Maci kutyámmal voltunk állatorvosnál a veszettség elleni oltás miatt, és megdícsérte az orvos, hogy milyen szép és egészséges 13 évesen. Sajnos a szeme azért erõsen romlik.

#90 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 6. - 18:52

Teyszir, Andi!Lehet, hogy cinikus vagyok, nem az én dolgom, hogy ki mit eset az állatával, meg mit ken rá, meg mittudomén. Azzal viszont lehet számolni, hogy a mindenféle hókusz-pókuszok pénzbe kerülnek, viszont a hatásmehanizmusukat nem ismerjük, tudományosan nem tudjuk bizonyítani, hogy hatnak. Placebo hatás pedig csak az embernél van, ezt sem kell elfelejteni... [ Június 06, 2004, 18:53: Az üzenetet átszerkesztette: esti ]

#91 Teyszir

Teyszir

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 6. - 19:24

[ Június 06, 2004, 19:27: Az üzenetet átszerkesztette: Teyszir ]

#92 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 6. - 20:10

esti:Nekem inkább megéri,hogy "esetleg"meggyógyul majd a kutyám és kidobok,talán a semmire tízezreket,minthogy meg se próbáljam..

#93 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 21:40

andika: Arra céloztam, hogy vannak bevett, igazoltan hatásos módszerek. Meg aztán nagy baj esetén békén is lehet hagyni az állatot, nem biztos, hogy jót teszel neki azzal, hogy kened, tömöd, itatod, szúrod, akármit csinálsz. Nem szólok bele, véleményt mondtam. Ha cinikus, akkor is.béke (Moly után szabadon Posted Image )

#94 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 20:44

Sziasztok!Köszönöm a tanácsokat! A kutyusom most jól érzi magát, de már találtam a hasán egy újabb daganatot, ami most borsónyi, nem nagyon növekszik. A Béres-cseppet már a mûtét elõtt elkezdtük adni neki, és nagyon jó hatása van! A kutyának jó az étvágya, mozgékony, még a szõre is szebb lett. A sors fintora, hogy most, amikor halálos kór jelent meg a testében, most olyan egészségesnek tûnik. De azért látszik rajta, hogy nincs minden rendben. Néha rossz napja van, és csak fekszik. Máskor meg sír. Olyankor annyira sajnálom. Adtunk neki Immunovetet is, az is nagyon jónak bizonyult. Plusz a szokásos kosztja mellé kap egy idõs kutyáknak való svéd tápot is. Rengeteget sétálok vele, igyekszem minél színesebbé tenni az életét. Mostanában kicsit el is kényeztetjük... Ha belegondolok, hogy bármikor komolyabbra fordulhat a betegség, és elveszíthetjük, a szívem majd meghasad. Õ egy családtag, az egyik legjobb barátom. Ezért is esett elég rosszul esti hozzászólása. Egyébként is, a Béres-csepp például igazoltan hatásos. Lombardo! Remélem a kutyusod még sokáig Veled lehet, nagyon drukkolok neki!Bonny

#95 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 21:01

Bonny! Sajnálom, nem akartalak megbántani, nem azért írtam. Ne haragudj.

#96 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 1:26

Örülök,hogy jól van,amennyire persze lehet..Figyeljetek,ezt mondta be valamelyik nap a rádió:az USA-ban feltalálták a rák ellenszerét!Utolsó stádiumos betegeknél is hatott állitolag!Ti mit gondoltok?Állitolag egy év mulva forgalomba hozzák.Azt nem tudom,hogy M.o.-n is vagy csak az USA-ban..Az én kutyum izületes lett szegénykém,bár lehet h csigoja.Tudtok valami jót?

#97 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 10:07

idézet:
Eredeti szerzõ: andika1: Az én kutyum izületes lett szegénykém,bár lehet h csigoja.Tudtok valami jót? [/QUOTE]Beszélj az állatorvosotokkal errõl. Létezik rengeteg féle nem szteroid ill. szteroid jellegû fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentõ szer izületi fájdalmakra. Nem olcsók, de hatásosak!

#98 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 11:13

Lombardo:Köszi,már beszéltem ugy 5-6 állatorvossal:)Ez most a 100-ik gyógyszer amit kipróbálunk és ugy néz ki jobban van tõle: Rimadyl.esetleg valami amivel még javithatnám?Ja!És nem tudom miért,de mostanában sokat fekszik a hideg kõre/padlóra..Az is emiatt van?Köszi.Andi

#99 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 11:37

Az én legöregebb kutyám is azt szedi, nekünk is bevált!Pluszban most még megvetetett velünk a doki (nagy mágus! ;) ) valami osztrigakivonatot vagy mit, amit a kajájába kell szórni. Kiperkáltam, egyenlõre nem tapasztaltam változást, de Alfinak bejön! :D Hideg kõre? Padlóra? Az enyém is, de én ezt a melegnek tulajdonítom! :D [ Június 18, 2004, 11:39: Az üzenetet átszerkesztette: Lombardo ]

#100 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 12:41

Andika a mi kutyánk egy 15 éves német juhász 4 évvel ezelõtt olyan fájdalmai voltak hogy amint hozzáértél elkezdett sírni. Elvittük az állat orvoshoz azt mondta el kell altatni. Kértem próbáljunk meg valamit mert a férjem imádja. El kezdtük az injekció kúrát nem hazsnált semmit, majd utolsó próbaként egy embereknek való gyógyszert itr fel. A kutyus 1 hétig kapta a gyógyszert és ez már 4 éve volt. Evvel csak azt akartam mondani, hogy néha érdemes pénzt és idõt áldozni egy hozzánk közel álló állatra.

#101 Stokley

Stokley

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 13:28

Andika!Az én kutyámnak volt egy ínszalagszakadása, ami sajnos rosszul gyógyult meg, ezért a jobb hátsó lábát szinte egyáltalán nem használja. Elkezdte inkább a többi lábát terhelni, ráadásul már nem fiatal, szóval tényleg elég rosszak az izületei. Nálunk volt szó mûtétrõl a hátsó lábat illetõen, de mivel dupla vagy semmit mondott a doki, nem engedtük. Most havonta egyszer kap 1 Diprophos nevû szurit, neki nagyon használ. Mellette pedig folyamatosan kap zöldkagyló kivonatot. Ebbõl létezik nagyon sokféle, nekünk eddig a Luposan vált be a legjobban. Most próbálunk ki egy másikat, de még nem kapja egy hónapja, szóval annak a hatására még várni kell.Ezek a zöldkagylós cuccok nagyon hatásosak,embereknél is.Viszont elég húzos az áruk.

#102 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 15:11

Stokley:Az én kutyám 6 éves,keverék tacsi,de a tacsiknál sokkal erõsebb alkatú,de mégis csak hosszú hátú.Ezért,nem bizti még hogy izület,lehet h csigoja..Mindenesetre ezt a zöldkagylós izét az állatorvos is megemlitette,de azt mondta h elõbb próbáljuk ki ezt a gyógyszert.Köszi szépen,megpróbálom majd azt is.Igaz ez is drága,de a kutyámon nem fogok spórolni:)Köszi.Andi

#103 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 15:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Lombardo: valami osztrigakivonatot vagy mit[/QUOTE]Posted Image Nem osztriga, zöldkagyló. Tényleg! Posted Image

#104 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 18. - 18:04

LombardoEgyre megy:)Lényeg,hogy megértettem:)

#105 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 10:44

Hát eljött az idõ, hogy elõvegyem ezt a réges régi topicot...Dorisz kutyámat a topicban leírtak óta is folyamatos gyógyszeres kezeléssel tartjuk életben. Egy olyan életben, ami nagyon remélem, hogy még számára valamelyest kényelmes és értelmes, a betegsége okozta korlátai mellett is.Diagnózist változatlanul nem tudtak felállítani, de a gyógyszerekre jól reagált, nagyon lassú, de fokozatos romlás volt megfigyelhetõ az eltelt évek alatt.A szívem szakad meg, de lassan elérünk a történet végére.Dorisznak pár hete légzési nehézségei lettek (valószínûleg a folyamatos szteroidos kezelés romboló hatására), amik kezdetben újabb gyógyszerekkel kezelhetõek voltak. Mára azonban úgy tûnik, hogy hiába minden gyógyszer, így sem vagyunk képesek egy elviselhetõ életet biztosítani neki. Egyre kevesebb ideig hatnak a szerek.Az egyetlen mellettünk kitartó állatorvos utolsó próbálkozása, hogy segítsen tegnap megtörtént, de többet nem tehet érte. Talán még nyerünk pár szép napot, hogy búcsúzkodjunk, de mikor újra visszatérnek a tünetek, az orvos azt tanácsolta, hogy mostmár tényleg ne nyúzzuk tovább. Mindig azt gondoltam, hogy mennyivel egyszerûbb, ha az embernek van ideje felkészülni arra, hogy elveszít egy szívének kedves lényt, hogy van idõ búcsúzni és nem hirtelen, egyik pillanatról a másikra múlik el minden.Mostmár nem tudom mi a jobb. A tudat, hogy nem sokára vége és nekem kell ezt eldöntenem rátelepszik minden percemre, képtelenség kiûzni még a napi rutinból is. Nyomasztó minden óra, ahogy múlik és közeledik az az idõ, egyszerûen egy folyamatos, ideges görcsben van a gyomrom.Egyik este gondoltam, talán el kellene kezdeni kiásni a sírját, de képtelen voltam nekikezdeni. Hisz még él és itt van, nem akarom, hogy lássa! Nem tudom, tudja-e, érzi-e, de próbálok úgy viselkedni, mint eddig mindig, ne érezze, hogy valami nincs rendben, befelé nyelem a könnyeim, hogy ne lássa, hogy rögtön elsírom magam, ha ránézek.Nem kívánom ezt az érzést még az ellenségeimnek sem!Csak azt remélem, hogy ez a pár év, amit "mesterségesen" adtunk neki, számára is megérte és nem csak az emberi önzõség következményeit viselte, mert nem volt más választása.

#106 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 11:42

Nem irigyellek, de a kutyával jót teszel, ha nem szenved tovább.Inkább erre gondolj.Mindent megtettél.Neked nem lesz jó, neki már igen.A gyász végülis önsajnálat.De ezen mindenkinek át kell esni, ha akar, ha nem.Visszaolvasva, 4 évvel él(t) tovább, mint jósolták.Ez igen szép!Nekem is megszakadna a szívem, de az õ érdekeit kell nézni.

#107 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 12:56

Lombardo, nemrég nekünk is át kellett ezen esnünk.Szörnyû dolog, de nincs más lehetõség.Valóban csak az jelent "vígaszt", hogy már csak szenvedés maradt neki.Kitartás.A nehéz döntéseket is meg kell hozni. :(

#108 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 14:54

A döntés végülis már megszületett, jobban mondva nincs más választásunk.Biztos nem várom meg míg magától megfullad. Az orvos szerint talán még 1, max. 2 hetünk lehet még. Addig figyelem az állapotát és rettegek a pillanattól, amikor meg kell válnom tõle. Utálom magam érte, de néha eszembe jut, hogy jobb lenne már túl lenni rajta... aztán persze rögtön meg is bánom, hogy ilyeneket gondolok. :hupp: :(

#109 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 25. - 15:10

Ebben az egy esetben van elõnye az állatoknak az emberrel szemben. Az embernek végig kell csinálnia az utolsó fázist is. A kutyád nem tudja, mikor jön a vég, csak Te, Õ nem szenved tõle. :(

#110 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 18:32

:( Nagyon sajnalom. Hogy vagytok?

#111 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 17:03

Sziasztok....szomoru a topic,de sajnos ilyenekröl is kell beszélni..Igazábol Lombardo története miatt olvastam VÉGIG,az elejétöl.Közben pedig biztam benne,h mire a végére érek,a helyzet jobb lesz....közben annyi szomoru dologgal találkoztam,h nem birtam ki sirás nélkül :( nem is tudom mit mondjak... Tegnap volt 1éve és2hónapja,h hü társam,legjobb baránöm,lelki támaszom...egyszoval kedvenc kis paripám itthagyott örökre.Sohasem felejtem el...Emlékszem a legelsõ találkozásunkra,akkor 7éves voltam,Babus 21.Igen,már akkor sem volt fiatal,de a kora csak fizikailag látszott,lélekben Õ mindig egy 10éves lora hasonlitott.Nagyon megfogott már az elsö alkalommal,egyre többet jártam ki lovagolni,elöször csak vezetövel futoszáron lépésben..szépen lassan,aztán már vezetöszár nélkül,majd megtanultam ügetni,az elsõ vágtánkat sosem felejtem el!Leirhatatlan érzés volt,száguldani Vele,Vele,akit annyira szeretek!Vele nem éreztem félelmet,mindig biztonságban voltam Vele,édesanyaként vigyázott rám,Õ volt a lovarda Nagyija!Mellette nõttem fel,annyi dologra megtanított,h nem tudok elég hálás lenni érte.De Õ ezt sohasem várta el...elnézte az összes kezdeti ügyetlenkedésemet,ezzel engem is türelemre tanítva,hihetetlen nyugodtság áradt belöle,erre csak Õ volt képes.Hosszu nyarakat töltöttünk sülve-föve együtt,bár én közben felnöttem,õ pedig a harmincat is tullépte,egymás iránti szeretetünk és kötödésünk nem enyhült,nem öregedett.Nem igényelt megkülömböztetett bánásmódot,persze mi kényeztettük és segitettük ahogy lehetett.Nagyon szeretett a napon szundikálni még a legforrobb höségben is ,ilyenkor mindig átöleltem szemböl a nyakát,h a fejét a hátamon pihentethesse...nem számitott a sulya,sem a forroság,a lényeg,h együtt voltunk és Neki kényelmesebb volt.Esõsebb nyári napokon viszont annyira fázós volt, hogy néha 3 pokroc is kevésnek bizonyult.Ilyenkor lotáp a zsebbe,irány "kocogni".Máshogy nem volt hajlando kijönni a helyéröl(pedig nyári istállo révén ott sem volt melegebb).Napközben sosem volt bekötve,oda ment és akkor amikor csak szeretett volna,lopta is az almát és a kutyusok kajáját rendesen.Imádott zsiványkodni,nagyon virgonc volt!Mikor mentem Hozzá,már jött elém,mindig vittem Neki valami kis aproságot,Õ pedig mindig böködte a hátamat,a vállamat,a zsebemben kotorászott elrejtett finomság után kutatva:)Igazi kis mokamester volt...annyi élményünk volt együtt,hogy kevés lenne az egész forum,h leirjam.8csodálatos nyarat töltöttünk együtt,amikor csak tudtam,télen is lejártam Hozzá és kirándultunk nagyokat havas erdöszélen...1éve ,tavasszal1 esös napon a barátnöm telefonja ébresztett:Babus haldoklik.Egy másik loval voltak kinn a karámban elõzõ nap,és megtörtént a baj,amire senki sem számított,a fiatal kanca kegyetlenül összerugdosta.(Senki sem érti miért,egymás mellett volt a helyük az istálloban,mindig együtt voltak kinn,mindkettö jo természetû lo volt.)Szegénykém ott feküdt a karám közepén,de szerencsére 1kis segitséggel fel tudott állni.Külsö sérülése nem volt,akkor még fájdalom sem látszott rajta.Az este viszont pokoli volt,nem akart enni,csak járkált körbe körbe az esön,szabályosan,mintha futoszáraznák.Annyira kimeritette Magát,olyan fájdalmai lehettek...az orvos nem adott Neki már 1napot sem,azt mondta,h a 34év igy is elég szép kor.De nem engedték a gazdái elaltatni,soha semmi baja nem volt,mindig makk egészséges volt,és nem adta fel most sem!Élni akart!!!Még igy is harcolt,hogy a hátso lábai bedurrantak és a gyulladás ráhuzodott a hasára.Nem volt hajlando sehova sem bemenni,a másik lovat elvitték mellöle,de amikor bevezették a helyére rögtön leizzadt,hatalmasra tágult az orra ugy kapkodta a levegöt.Nem akarta,hogy bezárják,igy továbbra is kinn fárasztotta magát az esön szinte megállás nélkül bolyongott.Másnap reggel érkezett a telefon,azt sem tudtam mit csináljak,egyböl görcsberándult a gyomrom,felébresztettem az egész házat,h menni kell!Negyed óra az ut,de azt a 15percet senkinek sem kivánom,az érzéssel küszködni,h mire érek oda!Hátul feküdt a sárban1bála mellett,elszorult a szivem,és belémnyillalt,h mi talán késön érkeztem.De a hangomra felemelte a fejét és megprobált felemelkedni...szegénykém,biztos nem szerette volna,ha gyengének látom.segitettünk Neki,ovatosan megtámasztottuk amig megprobáltam megetetni almával..és elfogadta,5öt megevett!Aztán beletettem a fejecskéjét az ölembe,de már a könnyeimmel küszködtem.Teljesen tehetetlennek éreztem magam...Ha már az orvos is lemondott rola,én mit tehetnék?Csak reménykedni tudtam...és biztam benne,h nem utolso alkalommal látom,h nem véglegesen bucsuzom Töle!Másnap érkezett az SMS,h Babusom felállt és elörement TELJESEN EGYEDÜL!Bár még fájlalta a lábait,de már elfogadott 1kis kaját,+vizet.Külön helyet csináltak Neki és oda bement.Sokszor jártam ki látogatni,mindig örült nekem,és annak amit vittem.1szalmabálán pihentette fájos tagjait,rátolatott és "ráült"(persze magas volt a bála,nem szoszerint ült) Május 9-én loverseny volt,természetesen bementem hozzá a pályárol,h meglátogassam,akkorra már egész szépen felépült,olyan volt,mint a baleset elött.De ha tudtam volna,h akkor találkozunk utoljára.... :( Nyáron nem tudtam a munka miatt menni,az elsö nyaram volt amit nem Vele töltöttem..és az utolso amit Vele tölthettem volna.Julius 22-én mikor hazaértem,anya mondta meg....a barátnõm Neki telefonált,nekem nem merte megmondani...Elözö nap délelött Babus meghalt....Minden elõzmény nélkül egyszerüen összeesett az udvaron.Fel akarták segiteni,de ellöködött mindenkit a fejével...már nem akart felállni,Õ tudta...Tudta,hogy lejárt az ideje,ennyi volt.Azota sem mertem megkérdezni,h végülis szenvedett-e,vagy...mennyi idõ volt...Tudtam,h egyszer eljön ez a nap,de nem voltam rá felkészülve...azóta,még 1év után is hihetetlen.Akivel gyerekkorom óta együtt voltam,aki minden volt számomra,barát,"szülö",tanár....most nincs többé,egyedül kell tovább mennem....De az emlékeinket nem vehetik el tölünk.....

Edited by Zsoci, 2005 szeptember 22. - 17:06.


#112 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 17:24

Tudom,ez a történet nem kutyusrol szol....mégis ugy érzem,Babus emlitést érdemel ennyi nagyszerü kedvenc között.Mindenki irt a maga kis höséröl,nekem Õ volt az,és lesz is..Nem saját lo volt,de nem is az a lényeg,h az ember pénzt ad-e érte,vagy sem..A szivem kellös közepe volt az övé,és számomra ez fontosabb.Persze vannak saját állatkáim is,de gondolom mindenki tudja,ugyanannyira lehet szeretni több állatot is,de ugyanugy nem...Elnézést,h hosszura sikerült.Aki kiváncsi Babusra,ezen a cimen megnézheti:www.kep.tar.hu/zsozso87

Edited by Zsoci, 2005 szeptember 23. - 13:27.


#113 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 13:52

Dorisz egy hõs volt! Most ért véget ez a 2000-ben kezdõdött kálvária, amit ez a kis törékeny kutyalány "zokszó" nélkül, mindig teli életkedvel tûrt. Majd 5 évet húzott rá az orvosok által neki jósolt idõre, már mindenhol csak kis túlélõként emlegették. Mostanság egész jól volt, használt az új gyógyszer. A kis roncs testben egy jókedvû, csillogó szemû, teste korlátain belül mozgékony öreglány lakott. Szinte el is felejtettem mennyire féltem, hogy majd szenvedni látom és attól a pillanattól, amikor nekem kell döntenem, hogy nincs tovább.És Dorisz, ahogy egész életében mellettem volt és sokszor Õ tartotta bennem a lelket most még ettõl is megkímélt. Szombat este vacsora közben hirtelen összeesett és nem mozdult többé. Az orvos azt mondta hirtelen szívhalál.11 évet húztunk le együtt és most hatalmas ûrt, de nagyon sok szép emléket hagyott maga után. Sosem lesz hozzá fogható kutyám mégegyszer. :( Posted Image

#114 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 14:00

Lombik, sajnálom :( Tudom mennyire szeretted.

#115 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 20:42

Annyira sajnálom.....minden nap benéztem a topicra,hátha van valami hir,de erre nem gondoltam... :(

#116 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 9:37

Sajnos régóta ott volt ez a lehetõség a levegõben. Egy idõre mindig kicsit jobban lett, majd visszaesett. Így ment ez már régóta, de felkészülni nem lehet rá.Talán könnyebb így Neki is és nekem is, hogy hirtelen, szenvedés nélkül ment el egy olyan idõszak után, amikor határozottan jobban volt. :hupp:

#117 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 9:39

Sajnálom Lombik! :(

#118 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 14:10

Sajnálom Lombardo! :(

#119 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 15:28

Lombik!Ne haragudj, hogy szombaton pont rosszkor kérdeztünk...pont hülyeséget, senki sem tudta, mi történt. Nagyon sajnálom. De veled marad örökre, ebben biztos lehetsz.

#120 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 17:35

Semmi baj Vega! Csak még nagyon friss volt a dolog...Köszi mindenkinek, aki olvasta ezt a topicot és drukkolt, együttérzett. Én is visszaolvastam most, hát jó sok mindenen ment keresztül szegénykém. De ahhoz képest, hogy már a topic elején el akarták altatni a dokik, még volt pár jó évünk együtt. Azt továbbra is sajnálom, hogy nem derült fény arra, mi is indította el ezt az egész folyamatot Dorisznál. És mostmár nem is fog. :(