Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas könyvek


  • Please log in to reply
878 válasz a témához

#41 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 20:52

Köszönöm Kati! Posted Image Ha nem vagyok nagyon pofátlan, kb. mirõl szól? Azaz ki a célcsoport?Üdv

#42 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 1:08

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:
idézet:
Annyit tudok, hogy nekem az Irányelvek a lovaglás és hajtás számára címû könyv van meg. És bár az elõszóban elhangzik Némethy Bertalan neve, a könyvet nem õ írta. Viszont WinchEszter szerint ez is 3 kötetes (bár én még csak kettõt láttam). Hogy is van ez? :confused: [QUOTE] Eredeti szerzõ: WinchEszter:És ugyanitt (mármint a sportirodán) megtalálható a szerintem igen jó és ráadsul nagyon érthetõen megírt Némethy Bertalan könyv, pontos címén:A Némethy-módszer, modern technikák ugrólovak és lovasok kiképzéséhez. [/QUOTE]Ezt a könyvet csak úgy tudom megszerezni, ha elcaplatok a Kerepesi útra vagy tudtok esetleg más megoldást is?
[/QUOTE]Az "Irányelvekbõl" én sem láttam soha közelebbrõl a harmadik kötetet, de úgy tudom, létezik. Csak az már az a kötet, ami a hajtásról szól, így nem is igen kerestem. Az elsõ kötet piros volt, ez az alapok, a második narancssárga, ez már húzósabb, és mint mondtam, a harmadikkal nem találkoztam. Már az elsõ kettõvel sem, mert néhány éve kölcsönadtam... :mad: A Némethy-t máshol nem láttam még, csak a Kerepesi úton, de vannak itt ugyebár szakavatott lovasboltosok ( pl. p2000 stb Kati), tán vesd fel az új topicjában is, és akkor felhajtja neked. Könyvtárban néha felbukkan, de a "vagy tudtok esetleg más megoldást is" kérdésedre nem publikus, sõt büntetendõ válasz miatt a könyvtári készlet bizonyára országosan fogytán van...

#43 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 13:10

Odáig stimmel, hogy a második narancssárga, de az elsõ az valamilyen világos színû, legalábbis amit én a lovasboltban láttam. Hmm.

#44 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 16:35

Ha az Irányelvek...-rõl van szó, akkor az elsõ kötetete bordó, a második narancssárga. tongue.gif

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 16:53

Hi!Az ugrólovas kiképzéses Némethy könyv sötétzöld, a Nagy Lovas-ban vettem, a Kõbányai úton..

#46 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 18:36

Ja, tényleg lehet, hogy bordó! :D De mondtam én, hogy nem piros... :D Posted Image

#47 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 15. - 2:25

Hali!A Lovas Nemzetben láttam egy hirdetést egy új könyvrõl.A címe lótartás a családban.Ti már találkoztatok vele?

#48 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 15. - 11:22

Dejódejó, leadtam a rendelést a "Jézuskának", hogy ugyan hozza már meg nekem szenteste A ló természetrajza c. könyvet Posted Image :D

#49 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2002 december 17. - 16:10

Most olvastam (nem tudom hanyadszor) Kodolányi A vas fiai címû nem akármilyen könyvét. A témája, a korszak, amikor a történések történõdnek, nyilazással súlyosbítva, meghát ugye a jóemberek nem rollerrel közlekedtek a fenenagy pusztán Posted Image ).Ebben a kerek, azt hiszem igazán irodalmi díjas mondatban mindent leírtam, ami miatt egy könyv jó lehet.

#50 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 17:20

Discozombi, bocsi, kicsit elmaradtam. :( Fú, ezt így nehéz tömören leírni. Végülis mindenrõl, régiesen. Posted Image

#51 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 17:20

Mongol Koma! Ezt a könyvet majd alkalomadtán kölcsönadnád nekem? Az alkalom lehetne mondjuk Szilveszter, vagy egyéb idõpont. Posted Image Bár nem hiszem, hogy irodalmi díjat kapnál a fenti mondatodért :D , de sikerült engem kíváncsivá tenned. Egyszóval, ha nem tiltják az elveid a könyvkölcsönzést akkor légyszi add majd kölcsön.

#52 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 18:47

Kati!Kösz az eddigieket is! Van neked ilyened (pl. a boltban)? Mármint a boltban bele lehetne kukkantani, kiderítendõ, hogy érdemes-e megvenni? (Tudom ezt egy másik topikban kellett volna kérdezni. ;) )

#53 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:46

Hopp, hopp! Kettõt sem pislogtam és beljebb lettem a Lótenyésztõk kézikönyvével. Azt hiszem, hasznomra lesz.(Valami: noha 1998-ban készült a kötet, a nyeregfajták ismertetésénél szó sem esik a westernnyeregrõl, a zabláknál pedig szintúgy nem. Ezt találtam benne így, elsõ nekifutásra.)

#54 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:49

Hali!A lótartás a családban c. könyvet Karácsony elõttre ígérte a kiadó..... nos szerintem már csak utána lesz belõle valami, én biztos az elsõk között fogom megkapni tongue.gif , úgyhogy ha már van szólok rögtön, oksa?! Posted Image

#55 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 12:51

Valaki valahol kereste: [url="http://"http://www.bookline.hu/control/viewcart?add=164948:0"]Domokos Lajos: A lovaglás alapjai[/url]

#56 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 18:49

Nem ismeri valaki a Gondolatok a lovaglásról címû könyvet?Most találkoztam vele a boltban és elég bíztatónak tûnt. De így elsõ belepillantásra ki tudja milyen lehet...

#57 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 19:00

Persze, nyugodtan lehet jönni olvasgatni, ígérem nem zavarok senkit ;)A kandalló melett jó meleg van. Elsõsorben régi reprint kiadások vannak, meg a lovasakadémia sorozat.

#58 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 19:12

Reprint kiadások közül mik vannak meg? Én most épp olvasok egyet. Tök érdekes. Posted Image

#59 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 20. - 12:05

Reprintek: A lovak tartása (1781) 100 ft, Patavédelem (1936) 299 ft, A ló idomítása (1903) 499 ft, A lófelszerelés kézikönyve (?) 399 ft. Jelen pillanatban ez a kínálat belõlük.

#60 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 20. - 20:52

idézet:
Eredeti szerzõ: P 2000 lovasboltos Kati:[QB]A ló idomítása (1903) 499 ft[/QUOTE]Asszem ezt olvasom épp. :D

#61 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 21. - 13:23

A Lovaglás alapjai nekem megvan gépen, PDF formátumban, ha esetleg valakit érdekelne... És a Pályaépítés c. könyv is. Valahol a gépemen. Posted Image Cav

#62 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 21. - 13:44

A pályaépítés nálam is megvan. Most jelent meg nemrégiben újra.

#63 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 22. - 2:16

Hali!Én 3 könyvel lettem gazdagabb mostanában:Lovaglás és hajtás irányelvei 1-2 kötet piaffe jóvoltából(mailtot küldtem ezügyben)nagyon tanulságos olvasmány.Eddig ez a leg jobb ami a lovaglással foglalkozik.Lótenyésztõk kézikönyve: ez is hasznos olvasmány,bár egy kicsit olyan érzésem van hogy mindenre jó,mégse jó semmire(mindennel foglalkozik valamilyen szinten).

#64 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 21:54

A kedvenc lovas könyvem címe LOVAK és Heidrum Werner írta.Leírja az egyes országok híres lófajtáit,színes képekkel mellékelve.Megtaláljuk benne az összes ló színt,jegyeket is.A ló öröklött viselkedése címû részben nagyon érdekes dolgokat lehet megtudni.Részletesen átveszi a lovak szaporodását és a csikó felnevelését.Ebben a fejezetben szó eseik a tenyészlovak kiválasztásáról,fedeztetésrõl,magzat fejlõdésérõl,csikó elválasztásáról...stb.A ló elhelyezése,takarmányozása és ápolása címû fejezetben a lótulajdonosok rengeteg hasznos infóhoz hozzájutnak.Szó esik a lovak kiképzésérõl (díjló- és ugrólóképzés).Valamint az összes létezõ lovassportról részletesen ír.A legutolsó fejezet a Felszerelés és a tartozékok.Ebbõl a könyvbõl sokat tanultam,ezért ez a kedvencem.Szerintem nagyon megéri megvenni!

#65 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 29. - 23:39

Zsuzska!Hihetetlen visszatérésJames AldridgeZrínyi kiadó, Bp. 1989mongol paci neve: Tacsiangol póni: PeepSimba ;)

#66 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 22:24

Köszii! Posted Image

#67 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 2. - 17:52

2 lovas könyvett tett a Jezuska a fa alá. Háy János szerkesztette: Patacsattogás (magyar írók - Adytól Zelk Zoltánig - novellái a lovakról), valamint a szerzõ nélküli: alibi hat hónapra (ez is irodalmi alkotás - 50 írás)

#68 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 2. - 19:18

Én is 2 lovas könyvet kaptam a Jézuskától: 1., Lovak - lókedvelõk kézikönyve , 256 oldalas, rengeteg képpel, 6 részbõl áll:1. A ló (a ló evolúcíója, a ló története, testalkat, szervrendszerek, a ló érzékszervei, jármódok, viselkedés, csapatviselkedés, életciklus)2.Gyakorlati jó tanácsok (milyen lovat válasszunk?, lóistállók, legeltetés, a ló mindennapjai, takarmányozás, tisztogatás és pataápolás, a lószerszám, edzés, szállítás, fogamzás, vemhesség, ellés, csikónevelés)3. Az egészséges ló (egészség, betegség, emésztési problémák, köhögés, légúti megbetegedések, bélférgesség, sántaság, bõrbetegségek, az idegrendszer betegségei és rossz szokások, elsõsegély és ápolás)4. Sportlovak (a megfelelõ ló, galopp, akadályverseny, díjugratás, díjlovaglás, military, lovaspóló, fogathajtás, ügetõverseny, vadászlovaglás, westernlovaglás, lovasbemutatók, túra - és távlovaglás) A munkaló5. Fajták (melegvérû lovak, hidegvérû lovak, pónik)6. Mitológiai lovak (ló és fantázia, a vadnyugat, lovak a harcban, híres lovak) Szép nagy könyv, cirka 2 nap alatt kiolvastam, olyan érdekes volt (najó, a fajtákhoz a leírást nem olvastam el mind, csak azokat amik érdekeltek Posted Image ).Sajnos ezért az ára is eléggé csípõs, 6990 jó magyar forintba került. Tele van képekkel, idézetekkel. Nagyon tetszik, virult is a fejem, mikor letéptem róla a csomagolást. :D 2., Lovak- képes ismertetõ a világ több mint 100 lófajtájáról Ebben nincs semmi extra, inkább csak fajták, de nekem tetszett, az árát sajnos nem tudom megmondani. Az elsõ könyvben több mint 120 lófajta van

#69 207i

207i

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 8. - 22:12

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Nem ismeri valaki a Gondolatok a lovaglásról címû könyvet?Most találkoztam vele a boltban és elég bíztatónak tûnt. De így elsõ belepillantásra ki tudja milyen lehet...[/QUOTE]Én egy részét olvastam csak, de az tetszett.

#70 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 0:19

Üdv a fórumon 207i! ;) Eddig 2-bõl 2 pozitív vélemény, ezek szerint meg kell vennem (vagy vetetnem Posted Image ) ezt a könyvet is...

#71 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 2:04

Piaffe! Iskolalovaglás Magyar Imre Gyõrffy-Villám András (Spanyol lovasiskola Magyarországon)Az örkénytábori lovasiskola keretében mûködött.Mezõgazdasági kiadó Bp.1988 /68 Ft ;) /A lovaskiképzés alapjaitól a magasiskolával bezárólag tárgyalja lényegretörõen a kiképzést. Pl: piaff /idéztem!/ kézen, oszlopok közütt, nyeregbõl.A "Gondolatok a lovaglásról" is az örkényi lovaglótanárok írásai. Többször olvasva emésztem. Mint Müsellert. Üdv: Fec

#72 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 2:15

Hol lehet ilyet kapni?

#73 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 2:26

Kölcsönkaptam egy.. egy, amatõr lovastól. Ha nem megy másképp replikálom Neked. Aludni kéne már! Hess!

#74 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 12:04

Piaffe! Ha bemész a Megyei Könyvtárba, kövyvtárközivel meghozatják. üdv. Fec

#75 207i

207i

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 13:42

Azt nem is írtam le, hogy miért jó!Egy olyan ember írta, aki a fél életét lóháton töltötte, de lehet, hogy többet is, és nagyon örtett a lovakhoz. Süt a könyvbõl a szakértelem és a lószeretet. Megéri elolvasni.

#76 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 15:21

idézet:
Eredeti szerzõ: 207i:Azt nem is írtam le, hogy miért jó! Egy olyan ember írta, aki a fél életét lóháton töltötte, de lehet, hogy többet is, és nagyon örtett a lovakhoz. Süt a könyvbõl a szakértelem és a lószeretet. Megéri elolvasni.[/QUOTE]Én úgy láttam, hogy több ember írta, nem egy.

#77 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 15:27

idézet:
Eredeti szerzõ: Fec:Piaffe! Ha bemész a Megyei Könyvtárba, kövyvtárközivel meghozatják. üdv. Fec[/QUOTE]Nekem a Megyei Könyvtár a kecskeméti Katona József Könyvtárat jelenti. :D Elnézést a tudatlanságomért, de melyik megyei könyvtárra gondolsz? Vagy ez érvényes bármelyikre?Hát, nem vagyok egy nagy könyvtárba járó könyvmoly... :rolleyes:

#78 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 18:56

Piaffe!Igen, be kell iratkoznod. Természetesen a kecskemétire gondoltam, velük beszéltem meg,utólagos engedelmeddel! ;) Ott meglesz a másik Könyv is.A könyvtárközi igaz mindegyikre. Van egy magánod is! [ 09 Január 2003, 18:02: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#79 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 9. - 18:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol:Most olvastam (nem tudom hanyadszor) Kodolányi A vas fiai címû nem akármilyen könyvét.[/QUOTE]Mongol! Én pedig most elõször olvastam ezt a hozzászólásodat. Kodolányi Gyula?

#80 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 0:31

Posted Image Íme az egyik emlegetett könyv. Szerintem nagyon jó. [ 09 Január 2003, 23:55: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]