Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dunakeszi - Veresegyház - Vác háromszög


  • Please log in to reply
5438 válasz a témához

#1 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 11. - 22:04

Dunakeszi - Veresegyház - Vác Ide tartozik még Göd, Csomád, Õrbottyán, Vácrátót, Szõd, Szõdliget és ha Fót nem tartozik a mogyoródiakhoz, akkor jöhetnek ide. Posted Image Múlt héten kipróbáltam a Szálender lovardát Alsógödön. Terepre mentem a lovardavezetõvel. Telepített fenyõerdõk, akácosok, szántóföldek. A talaj puha, homokos. Átmentünk a 2/A út felett, ez nekem újdonság volt, de a lovakon látszott, hogy már nagyon megszokták. A kis, pej herélt, akit hátasomul kaptam nagyon kedves ló, nyugodt, figyelmes és készséges volt. Nagyon szimpatikusak voltak az emberek, a lovak és minden. Sok bértartott ló is van ott.Osztálylovaglás is van és sok póni a gyerekek alá.Nem reklámnak szántam ezt, csak beszámolónak! Posted Image De kérésre bárkinek megadom az elérhetõségüket. :D Környékbeliek! Írjatok! Posted Image

Edited by Csuti, 2008 február 20. - 14:31.


#2 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 11:08

Legyen benne Fót is Posted Image Csuti! Ha már úgyis végig járod a helyeket, írnál az árakról? Ill. hány egyszerre terepre vihetõ ló van? Meg van-e olyan ló amelyikkel nyugodt szívvel kimehet egy nagyobbacska gyerek is? Meg minden félérõl :D

#3 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 15:02

Oké! Posted Image A Szálenderben 2000 Ft/óra a terep és az osztály is. Úgy tudom 8 saját lova van a tulajnak, a többi bértartott, tehát max. 8 embert tudnak egyszerre kivinni. Olyankor a lovardavezetõ olyan bértartott lóra ül, amit amúgy is mozgatniuk kell és így több ló mehet vendégek alá. (Lehet, hogy van olyan lovuk, ami nem mehet vendégek alá, mert mondjuk nehezebb eset.)Ma mentem volna megint, de zuhog az esõ. :( Nagyon rendes a tulaj, mert õ hívott fel tegnap is, hogy megyek-e, meg ma is hogy elmarad és rakjuk át holnapra.Szerintem van olyan lovuk, amin nagyobbacska gyerekek is mehetnek vagy pónin. Majd rákérdezek azért pontosan.Nem biztos, hogy olyan sok helyet ki fogok próbálni, ha ez a gödi a továbbiakban is ennyire szimpatikus marad. Posted Image Bár Fót is nagyon közel lenne nekem, de ott még nem tudom hol vannak a lovardák. Egynek a létezésérõl tudok, a Bagiékéról.Tegnap Szõdön voltam kipróbálni egy lehetõséget (fórumon találtam). Egy tanyán van egy exugróló, akit lehet lovagolni. Ott is szuper a terep, tökéletes a talaj, de sajnos kevésnek bizonyultam a lóhoz. Béna voltam na. redface.gif Nem ültem eddig még bocknyeregben, de a továbbiakban sem akarok, az biztos! A saját nyergemet meg elég érdekes lenne vonaton hurcolászni retikül gyanánt! :D Ja és Alag is ebbe a régióba tartozik természetesen! Láttam a vonatról!!! :D

#4 Szigi

Szigi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 21:32

Szia Csuti!Ha legközelebb a Szálenderen jársz, nézd meg Pendit: [url="http://"http://www.alvilag.hu/pendemonium/indulo.html"]http://www.alvilag.hu/pendemonium/indulo.html[/url]Egyszer kimehetünk együtt is, ha megbeszélünk valamit.Éva! Az én kis Pendim olyan ló, akire rá merek bízni teljesen kezdõ lovast is, mi is meg tudunk beszélni randit valamelyik hétvégén. Lányomat megnézheted, hogy lovagolja kantár és nyereg nélkül a fent belinkelt honlapon.

#5 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 21:37

Az elõzõt én írtam, csak a lányom volt bejelentkezve.

#6 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 14. - 22:29

Hali Pende!A fotóalbumodban jól látom-e, hogy a Kiscsupor állítja masina elé Miss Snozzle-t? Rájöttem, 10 ével ezelõtti kiadás.Csuti, Pendemonium Alagon is elkalauzol, ha szépen kéred. Sõt lovasít is alkalomadtán, úgyis itt van a csikószoktatás ideje. Posted Image Pende? :D

#7 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 19:53

Hát persze!Csuti?

#8 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 15. - 19:56

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Fec:[QB] Hali Pende!A fotóalbumodban jól látom-e, hogy a Kiscsupor állítja masina elé Miss Snozzle-t? Rájöttem, 10 ével ezelõtti kiadás.Ott voltak karanténban az angliábol érkezett lovaim, nem tudom ki csinálta a képeket, de nagyon szeretem õket, Csupor ide Csupor oda.

#9 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 8:22

Helló Pende!A most vasárnapi lovaglásomnál mondták, hogy van még egy fórumos a lovardában: Te. Nagyon örültem a hírnek. Posted Image Váltig állították, hogy nézzem meg a lovadat, de jöttek értem és siettem, ezért ez elmaradt. A fotók alapján már értem, hogy miért akarták ennyire megmutatni! Posted Image Nagyon tetszetõs ló!Jövõ hétvégén is megyek, még nem tudom szombaton vagy vasárnap, de elõtte szólok Neked is.Vasárnap megint Pipinen, a kis herélten ültem és egyre jobban tetszik! Posted Image Fec! Meg kell adni az esélyt azoknak a galoppnövendékeknek! ;)

#10 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 11:51

Na végre! Most már ide írhatom az esetleges beszámolókat, melyekhez Fót környéki lovaglásaim során szerzem az élményeket. Eddig jobb híján a Kis színesek topikba írtam.Szeretek a 'Bagi féle' Határ-tanyára járni. (Ez itt a reklám helye ;) ) Jók a terepadottságok, eddig mindig jó lovat kaptam, mégis az emberi tényezõ az, ami miatt vissza-vissza térek oda. Sok lovas van a környéken, és a lovardában is mindig jópofa csapat gyûlik össze. Kicsit emlékeztet engem a régi szép idõkre, amikor még Zsámbékon, a Szent György lovardából tettünk lovas kiruccanásokat vidám csapattal, meglátogatva a környék vendéglátóipari egységeit. Fóton is megtaláltam azt a már-már elfeledett felhõtlen hangulatot, amikor a lovaglás elsõsorban örömöt és vidámságot jelent. Utóirat: Silveradon Sheriffnél, Orfûn, a Tekeresi Lovas panzióban ugyanígy jelen van ez az érzés. Csak hogy fõbb kedvenceimet említsem.

#11 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 13:22

iBIza! Légyszíves segíts! Posted Image A Határ ranch elérhetõ közelségben van gyalog valamelyik fóti vonat vagy busz állomáshoz?Más: felhoztam Pestre az összes lovascuccom, végre otthon érzem magam! A konyha úgy néz ki, mint egy lovasbolt. :D

#12 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 13:33

Elérhetõ, sõt ha bouget elõkerül még elérhetõbb Posted Image Fótra megy busz Újpest Városkapu-központ-Rákospalota stb.. felõl. Szerintem 2 helyen is le lehet szállni, mármint ami közvetlen kivisz a lovardához.

#13 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 18:16

Csuti!Nagyon jó ötlet volt ez a téma, mert bizony sok lovas van errefelé Posted Image , fõleg Fóton, Veresen, Õrbotyiban. Én Dunakeszirõl tudok neked nyilatkozni, Vér Imréhez jártam egy darabig lovazni munka fejében. Nála egy terep kb másfél óra, és egyszerre 3 lovas tud menni, esetleg +1 bértartott lovon. Úgy 1 éve jártam nála, most nem biztos, hogy maradt ez a felállás. Ismeri valaki a Betyárt?

#14 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:15

Bizony Csuti, nagyon jó ötlet volt ez a topik!Dreamcatcher, Vér Imrét én is ismerem. Hozzá jártam lovazni jó néhány évvel ezelõtt, még a kezdetekben. Azóta azokat a mezõket kettéhasítja a 2/A út, és az egykori barackos helyén mára új városnegyed épült. Merre tud ma lovagoltatni Imre? Mi van Szálemmel, megvan még ugye?

#15 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 21:27

Adrienn!Megvan még a Szálem, Asszu is, a 2/A tényleg korlátozta a lehetõségeket, ráadásul (nem tom mennyire ismered) a Barackos sörözõ(?) mögötti részt is kiosztották, és épülnek folyamatosan a házak. Maradt 1 nagy szántó a házak mögött, és végül is a vasútig viszonylag szabadon le lehet menni, de asszem ez általában nem fér bele neki 1 terepbe, általában a Virág Péter-féle (szerintem még mindíg az övé)tanyához menõ útig szokott kijönni, meg vissza.

#16 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 22:08

Csuti!Szerintem lóháton a legkönnyebb eljutni a Bagiékhoz, de más cél is betervezhetõ. Olvastátok a Vér Imre könyvét a lovas túrákról, már nem emlékszem a pontos címére, de végig röhögtük az egészet.

#17 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 10:24

No, én csak idõnként kukkantanék be ide, igazából az "üllõi régióhoz" tartoznék lovaglásilag (ha lenne ilyen), meg persze bouget révén kicsit fóti is vagyok. Határ ranch árak:-1/2 óra futószár: 1300.--1 óra oktatás karámban 2500.- (bár lehet, hogy rosszul emléxem)- 1 óra terep 2000.- - minden további óra 1800.-- napos lóbérlet 9000.-Vér könyvét olvastuk, ha mindent elvinnénk magunkkal amit leír... Bár vannak benne megszívlelendõ és fontos dolgok is (a lesz idõm újra elõveszem és talán megtalálom, hogy mi).Pende! Köszi a lehetõséget, sajnos nekem mostanában nem lesz lehetõségem arra járni. Észben tartom és ha szerveztek valami bulit megpróóbálunk becsatlakozni Posted Image

#18 Mili-tary

Mili-tary

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 10:37

Sziasztok!Szeretnék felkinálni egy lehetõséget ,ingyen lovaglásra Szadán (Veresegyház Gödöllõ között),gondoltam Ti a környékben lovagoltok hátha érdekelne valakit,ha igen irjatok itt vagy magánban.

#19 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 17:37

Pendemonium! Eva!Nem a "Lovas tereptan"-ra gondoltok??(Kairosz kiadó :confused: ) hát nem semmi lehet a könyv, én nem olvastam, de nem csak tõletek hallottam, hogy vicceske, és 3 személyenként 1 kisteherautót kell mellékelni Posted Image Egy jó van benne idáig (úgy látom) mindenkinek örömet szerzett Posted Image

#20 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 23:21

Sziasztok!Már nagyon várom a hétvégét, hogy újra mehessek lovagolni Gödre!Asszem szombat délelõtt megyek... Pende jössz? Adrienn? Múltkor megkérdeztem, szívesen látnak mindenkit!

#21 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 8:21

Csuti, én szombatonként Csömörre megyek, okulni MM-tõl. Göd így megint kimarad, viszont ha kedvet kapsz a westernhez, csak szólj, szívesen magammal viszlek.Ha összehoztok Pendével - esetleg Éváékkal - egy alagi látogatást, ki ne hagyjatok!!! ;)

#22 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 23:29

Szasztok!Én is megyek holnap valamikor, de nem tudom mikorra érek ki.

#23 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 16:38

Remélem, hogy bevesztek tiszteletbeli régió lakosnak, mert néha elõfordulok Fóton (egy western által súlyosan fertõzött övezetben - Határranch), mikor bouget és Eva nem érnek rá Wapit látni, akkor megyek én és "jól megkínzom a pályán". Ma is voltam. A helyi erõk nem kirekesztõk a tatterosokkal szemben, kötélidegzetük van, nagyon jól viselik az angol nyereg, kobak+pálca látványát. :D Ma pont sikerült befejezni Wapizást a hóesés kezdetére.

#24 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 16:53

Szia Zapolya, örülök, hogy erre jársz, én még nem jártam a Határranchon, de biztos jó hely. Bagiékról hallottam már, versenyezni is láttam egyszer-kétszer, nem semmi a Rio Negro, baromi jól néz ki az a lovacska! Posted Image A helyi erõkrõl annyit, hogy szerintem alapjáraton Fóton több a weszkós (szentem) mint az angolos, de még olyat nem tapasztaltam, hogy egy ló mondjuk meneküljön, ha nem western nyerget lát, a lovasok közt szerintem a hozzáállás számít, nem a felszerelés. Én is jártam már Fóton tollkabátban, meg bakancsban, kötött sapival és nem zavarta az ottélõk lekét! Igaz, hogy a kutyák megugattak (de kit nem) tongue.gif ??

#25 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 10:56

Hát lekéstelek Csuti, mire kiértem, már csak híred volt.

#26 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 11:21

Pende, Te álomszuszék, hát 11-ig kint voltam!Szegény István! Én vagyok a korán kelõ lovasa! :D Egyébként királyságosat lovagoltunk, napsütésben!!! (Akárcsak Te, Zap. Posted Image )Ági lován, Bekin(nem tudom, hogy kell írni), egy nagyon szép színû(aranybarna fedõszõrök és sötét hosszúszõrök), kis termetû herélten ültem.Bejöttünk, még eltötyörésztem a lovardában, majd amikor elindultam a vonathoz, akkor kezdett szakadni a hó. Nagyon tetszett, imádom a havat!A tegnap elõtti jégvihar viszont nagyon durva volt és erõs hideget hozott, de lovon nem fázunk, igaz? :D

#27 Paddington22

Paddington22

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 13:30

Sziasztok!!Kicsit kiközösítve érzem magam... Verõcét nem lehetne belevenni ebbe a háromszögbe?

#28 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 16:56

Üdv mindenki!Pende! Az oldaladon az "én" link alatt az melyik ló? Csak nem a Lobi?Paddington! Verõcén kinél lovazol? A Daragónál?

#29 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:37

Csövi! Az bizony a Lobi, és megnézheted az egész képet, ha a nyerõk linken belül 2001 évnél rányomsz a Lobengula nevére. De nagyon sajnálom az öreget, és úgy röstellem magam miatta.Csuti! Nem láttál egy kék Matiz-t, mert én pont akkor érkezetem, amikor elkezdett esni a hó.

#30 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 22:59

Halihó!Én is csatlakoznék, ha lehet Posted Image Vácon lakom, de Gödön lovazok. Eddig Felsõgödön a golfpálya mellett lovagoltam, most pedig az egyik ismerõsünk lovát lovagolom a barátommal együtt Bócsán (Göd-újtelep) a Pintér-tanyán (nemtom ez-e a neve). Elsõ odaérkezésemkor meglepve láttam két El Bronco-s kamiont :rolleyes: Tegnap meg sikerült odafagyasztanom magam a nyereghez, mivel pont elkapott egy finom áztatós esõ. Bárcsak már hó esne megint! Posted Image

#31 kokr80

kokr80

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 11:33

Szia Csövi!Csaknem ismered a Daragót??? Honnan az ismerettség?Bizony, bizony, mi ott lovazunk Paddingtonnal. Õ a lovát is ott tartja, én csak bérlovas vagyok.

#32 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 13:12

Szia! Személyesen nem, csak látásból és hírbõl, mármint nem rossz értelemben, csak a környékbeli lovasokról mindig lehet valamit hallani, mindenki tud mindenkirõl mindent...Múltkorában egy ismersöm adott el neki egy lovat, tuti, hogy emlékszel rá, sõtétpej kanca, rúg harap, vinnyog, minden, amit akarsz... ez a ksi édes visszakerült Gödre, most én lovaglom, égész kezelhetõ, csak nagyon bizalmatlan..Van arra felétek egy v. két másik lovarda is, nem?

#33 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 13:14

Pende. Te! Ez a Lobi állat szép kis ló volt fénykorábn! Én is sajnálom, de biztos vagyok, hogy ennek valamiért így kellett történnie... :( [ November 25, 2004, 12:15: Az üzenetet átszerkesztette: Csövi ]

#34 kokr80

kokr80

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 13:16

Csuti!Te hogyhogy erre jársz lovagolni?Én eddig úgy tudtam, az ország majd' másik felén élsz...

#35 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 14:36

Sziasztok!Olyan lovardát keresek, Újpest illetve Dunakeszi környékén, ahol olyan (nem teljesen)kezdõ lovasokkal tudnak foglalkozni akik kisebb-nagyobb súlyproblémával kûszködnek, de szeretnének megtanulni rendesen lovagolni!A segítséget elõre is köszönöm!Üdv:Timi

#36 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 21:19

Szia Smoft! Bócsán jártam régen én is 1X-2X, de sajna a Pintér-tany nem ismerõs. A hóval én is egyetértek!!Timi! Talán a Szálender lovastanyával megpróbálkozhatnál! Ez Alsógödön található, barátságos kis hely, jó tereplehetõséggel, de azt hiszem Csuti talán többet tud neked mondani róla, asszem õ az illetékes ebben a kérdésben!sok szerencsét a lovazáshoz Posted Image

#37 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 21:41

kt-gyu! Ebben nem tudok nyilatkozni, de szerintem nyugodtan látogass ki a Szálenderbe, nagyon kedvesek és megmondják, hogy van hozzád illõ lovuk vagy sem.Én eddig kisebb termetû lovakat kaptam, de ettõl még bármi elõfordulhat. Posted Image Kokr80! Szia! Igen, felköltöztem Pestre. Kedves kollégádat üdvözlöm ;) , õ tudta, hogy ez volt a tervem. Hol is lovagolsz?Pende: kék Matiz? Lehet. Hóesésben minden autó fehér trabi. :D Vasárnap megyek! Nem korán reggel!

#38 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 21:44

A Pintér tanya az a valamikori "48-as", csak megvette a Pintyõ.(Pintér Gábor Lószállító, állatorvos)

#39 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 15:39

Dreamcatcher,Csuti Köszi a segítséget!Egyet el tudnátok még nekem árulni?Hogy juthatok el oda legegyszerûbben/mármint a Szálenderbe/, mert nem vagyok ismerõs arra?Káposztásmegyerrõl indulnék és Rákospalota-Újpest-nél vagy Rákosrendezõnél tudok vonatra pattanni!

#40 kokr80

kokr80

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 16:09

Szia Csuti!Kollega köszöni az üzenetet, itt áll mellettem. Õ is puszil téged. A telszáma még nem változott, várja a hívásod! ;) Én Verõcén lovazok, nagyon szép arra a környék, szerintem érdemes lenne ellátogatnod oda egyszer. Ez nem egy tipikus "lovarda", inkább csak terepre járunk, jól érezzük magunkat.Ha érdekel a hely, egyeztethetünk. (Még a kollegámat is elcsalhatjuk! Posted Image )Neked nem volt saját lovad???