Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vemhesség


  • Please log in to reply
842 válasz a témához

#41 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 8:16

Tavasz!Itt vannak olyanok, akik tartanak lovakat, nem csak van nekik, Õk biztos tudnának konkrétumot mondani. Amit én hallottam: a kukoricától szépen hízik, viszont rondán izzad, fõleg télen hasznos "fûtõanyagnak", de ha túl sokat kap, akkor problémák lehetnek a patájával. Maximum a szemes 1/3 lehet. Az árpa hasznos, ha egy kicsit "izmosítani" akarod. Hallottam a korpáról is. Azt mondják, hogy árpa szintû, de kevesebbe kerül. Olyat is hallottam, hogy a korpa nem ér semmit. :confused: Ha komolyabban akarod kondizni, akkor pedig a különbözõ tápokat, müzliket javaslom, de ezeket még annyira sem ismerem, mint a szemest.Az enyém speciel kevés zabot eszik, amitõl nagyon dagadt és nagyon bolond. :D Hahó lótartók, sportolók kérjük a tapasztalatokat a lókajákról!Ferenc

#42 gugu20

gugu20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 10:34

Sziasztok!Akkor elmondomazt amit tudok,bár ti már nagyjábol elmondtátok!A zab a lo számáraa legfontosabb energiaforrás,de nem hízlal.Sõt ugy tanították a suliban hogí a zab a lo specifikus takarmánya!De ezt mindenki tudja.helyes a meglátás hogy a kukorica hízlalo takarmányés csak kis mennyiségben adhato sportlovaknak mert könnyen elhízást okoz.De télen kiválo fûtõanyag.Nehéz igás lovaknak nagyobb mennyiségben adható.Az árpárol nem sokat tudok így kapásbolde azt igen hogy kiváloak az íz és zamatanyagai,tehát akkor valószínû hogy ízletessebbé,változatosabbá teszi a lokaját!A korpa fontos foszfor és ásványianyag forrás,tehát szerintem az etetésejavasolható!És nem is hízal!Kiváló laktagog(tejelválasztást serkentõ)hatású,azért adjáka szoptató kancáknak!Ja és nyálkaanyagai állítolag jo hatásúak az emésztõcsõ nyálkahártyáira.(asszem ugyanez elmondhato az árpárol is)Ennyit tudtam most így kapásbol elõkaparni az emlékeimbõl!Nekem egyszer az állatorvos azt mondta hogy a lonak nem kell más csak zab meg széna !szerintem ez hülyeség ha csak nem a telivérekre igaz!szerintem egy lovat nem lehet jo kondiban tartani csak zabbal és szénával!Én lucernát is etetek.Igaz hogy vigyázni kell vele de nálam még soha nem volt baj!És teli van vitaminnal!Nyári idõszakban zöldtakarmányt is etetek, mert az is kiválo vitamin és ásványianyagforrás!És gondoljatok bele mi lenne ha nektek is mindig mákos tésztát kéne enni!Unnátok mi?Szerintem ezért kéne többféle kaját eteteni!A lonak is van izérzékelése!Remélem nagy hülyeségeket nem mondtam,ha mégis javitsatok ki légyszi!Egyébként ha érdekel ilyen akkor van egy csomo szakkönyv ami ezzel foglalkozik!üdv mindenkinek!!!!

#43 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 11:45

Gugu nagyon jó a megközelités! Tényleg le van írva sok helyen mit és hogyan kell etetni a lóval. Szerencsére elég nagy a hiba türésük, sok ember sok féle (félre) etetési kisérletét is remekül túlélik. (Ld. Fortis meg az áztatott zsemle)A lovaknak legjobb a legelõ. Ha egész nap elbóklászhat ott, kb. nyolc óra alatt megeszegeti a létfenntartásához neki szükséges mennyiséget. Egy üres kancának nem is kell több.Rosszabb a helyzet ha nem tudunk legeltetni. Ekkor jön a széna és a zab. Arra kell vigyázni, hogy a zab csak a kondíció beállítás eszköze legyen. Egyedileg kell a terhelés függvényében meghatározni a napi etetendõ adagot. Ha nem jutsz hozzá zabhoz akkor kell árpához, kukoricához nyúlni. Ha keveset használod a lovat untig elég neki egy kis bála széna egész napra. Szt, Mihálytól Szt. Györgyig jó ha segíted a lovak emésztését egy kis zabhoz kevert korpával - ennek persze sem fehérje sem energia értéke nincs, pusztán csak az emésztést segíti elõ. Ilyenkor egy kis kanál takarmánymeszet kell az abrakhoz keverni, hogy a korpa ne vigye el az abrak Ca/P arányát. A lucernával csínján kell bánni. Jó a kancának ha szoptat, ha a csikója testét építi - a vemhesség utolsó harmadában -, jó a csikónak választás után, egyébként nem kell a lovaknak adni. A mének nemzõképességére rettentõ rossz hatással van, sõt sok kanca is csak azután vemhesült miután megvonták tõle a lucernát. És még valami a huszárok lovainak fejadagja napi 2 kg széna, 3 kg szalma, 3 kg zab volt.

#44 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 12:48

Ma megyek a lovamhoz, kiváncsi vagyok van-e valami javulás. Csínján fogok bánni a zabbal, ha látom, hogy rossz hatással van rá. És akkor nem fog érdekelni az sem, hogy esetleg egy kicsit sovány. Bár ezt majd inkább akkor tudom megmondani, ha kezd izmosodni. Vissza akarom kapni az én tüneményes lovacskámat. Hála nektek(is) remélhetõleg sikerülni fog. Remélem nem kiabálom el. Majd leírom a fejleményeket.

#45 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 14:36

Azért elsõre nem kéne ennyi rosszat mondani a kukoricára!Többen tudják, hogy alig több mint egy hónapja egy elég rossz kondiban lévõ pacit vettem, amit azóta napi 3 kiló zab, 4 kiló kukorica és egy fél kisbála széna adagolásával sikerült igen jó kondiba hozni.Ez természetesen nem csak a kajaadagoknak, hanem a rendszeres edzéseknek is az eredménye. Napi 2-2,5 órát edzik a pacit többek között nyereg alatt. (most tanítják be nyereg alatti munkára tulajdonképpen)Lényeg az, hogy amikor nagy energiát felemésztõ munkára fogjuk a lovat akkor bizony energiadús kajával is kell etetnünk. A kukorica mennyiségét egyébként nemdokára csökkenteni fogjuk, mert tényleg rendesen izzad tõle a ló, ami ásványi anyagok elvesztésével is jár (amit nekünk kell pótolnunk, mert a kajában nincs általában elegendõ - én Vitasol táplálékkiegészítõket etetek plusszban). Többekrõl tudok akik nyereg alatt dolgozó lovakat kizárólag kukoricával etetnek évek óta minden gond nélkül. Az én lovam esetében azért alkalmaztuk egy hónapig a 2/3 kukorica 1/3 zab arányt, mert a paci rossz kondiban volt. Viszont ha tényleg sokat hajtják a lovat akkor nem hiszem, hogy helyettesíteni lehetne a szemes takarmányok közül bármelyikkel is a kukorica etetését.Még egy apróság: ÁRPAnyugodtan lehet a szemestakarmány arányának akár a feléig is emelni az árpa arányát, jó tápanyagforrás, fehéárje is van benne elég. Amitõl azonban különleges lesz az az, hogy a magas biotin tartalma miatt igen jó hatással vana lovak szõrzetére és a paták tartósságára. Különösen tavasszal és õsszel fontos ez, mert ilyenkor vedlik a ló, ill. erõsödik meg a téli szõrzet. Vagy ilyenkor mászkál a ló napközben sárban, este pedig száraz istállóban.Pataerõsítés: Akinek lehetõsége van a lovának sörtörkölyt adni (én szerencsére rendszeresen be tudok szerezni Posted Image belõle) az etessen belõle kedve szerint, a ló imádni fogja, mert ízre elég édes (még a kutyám is megeszi)A sörtörköly nem más mint fõtt árpa semmi más, melyben a keményítõ a fõzés hatására már cukorrá alakult (ez adja az erjedés közben a sör alkoholtartalmát :D )Szóval ha napi egy-két kilót kap belõle a paci akkor igen szép szõre, erõs patája és jó kondíciója lesz. Aki nem hiszi az gondoljon csak a fõtt ételek és a hideg kaják közül melyik a kedvezõbb az ember általános táplálására, márpedig a sörtörköly az fõtt kaja!!Aki azt mondja, hogy egy napi rendszerességgel fogatolt, vagy nyereg alatt lovagolt lovat (most ne a vad musztángokra, vagy a mongol takira gondoljanak a notorikus ellentmondók, mert azok tényleg beérik a fûvel) elég szénával és némi zabbal etetni annak egyszerûen nincsen igaza, vagy csak az a hobbija, hogy gebén lovagoljon...

#46 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 16:20

Szia Petya! Eszem ágában sincs arra törekedni, hogy igazam legyen, csak leírtam amit tanultam a témáról, s amit gondolok. Feltételezem végeztél az általad kidolgozott takarmányozási terv elkészítésekor egy beltartalom vizsgálatot s összevetetted azt egy ló napi szükségletével. Ez teljesen rendben is van.Nyilván Te is tudod, hogy a zabban és a kukoricában lévõ 1 kg-ra vetített energia tartalom 0,01 Mjoule alatt van. Ebbõl a szempontból szinte mindegy melyiket adod nekik. Nyers fehérje több mint háromszor annyi van a kukoricában; ha fehérjét akarsz bevinni a lovadba, nyilván ezt választod. A nyers rost tartalma viszont 16 x több a zabnak, ez pedig életfontosságú a lovaknak. De nem folytatom, eléggé száraz témakör. Sokkal érdekesebb amit a táplálék-kiegészítõrõl írtál. Hidd el, ha az én cégem gyártana ilyet mindenhol azt reklámoztatnám s mindenkit megpróbálnék annak a fogyasztására rábírni. Mélyen hallgatnék az összetételérõl s pláne meg sem említeném senkinek hogy pl. télvíz idején a csíráztatott zabban milyen vitaminok vannak. Mert ez csuda olcsó lenne nekem pedig nem származna hasznom belõle.A huszár lovaknak tényleg az volt a fejadagjuk! És azért azokat elég rendszeresen használták!

#47 gugu20

gugu20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 10. - 12:35

Sziasztok!Mostmár kezd engem is eyre jobban érdekelni ez a téma!Egy kérdés vagy kérés:ki tudna nekm lo számára takarmányozási táblázatot szerezni!Mi tehén részére csináltunk ilyet de lonak még nem láttam!Észerintem a lucerna noncs káros hatással a vemhsítésre ,legalábbis ezt nem tapasztaltuk!Sõt ,mivel magas a fehérjeteartalma szerintem méneknek kiválo lehetne!De én ehhez nem értek!Igazatok van hogy alegelõ lenne a legjobb megoldás csak hát ez mostanában nem nagyon adatik meg!Rendkivül jo lotakarmány még a sárgarépa amelyenek magas a karotintartalma!De igaznak tartom azt 9is hogy kukorica nélkül nem lehet egy aktivan dolgozo lovat jo kondiban tartani!De ez csak magánvélemény!És iválo a kukorica a leromlott kondijú lovak hizlalására is!Azokat kizárt hogy zabbal meg szénával fel lehet hizlalni!Legalábbis csak nagyon hosszu idõ alatt.Hogyan etetitek ti a szemestakarmányokat?Mi darálva vagy roppantva,bár a szakirodalom azt mondja hogy a lo rendesen rág és felesleges roppantani!Ez nálunk nem igaz mert a lovak féltik a kaját vagy a fene tudja miért, de szemestõl soha nem hiznak,nem lehet a kondit megtartani!Sokszor egészbe jött ki a zab a lobol!És szerintem kevesebb a pazarlás is miota darált takarmányt etetünk!A tápokhoz nemtudok hozzászolni mert nincs tapasztalatom,de ha megnézitek az összetevõket akkor abban sincs ám semmi csodszer!Mindent lehet külön kapni ami abban van és szerintem aki egy kicsit is ért hozzá za eltudja találni a helyes arányt mindenbol és okkal olcsobban jön ki mint a táppal!Nem akartam antireklámot csoinálni senkinek de ha mégis sikerült akkor bocs!!!!!Jo hatásu még a szoja eteése is mert fényesíti a szõrt!minden nap 2dl mennyiséget adtunk a lovaknak,ugy hogy elõtte beáztattuk!Ja és a darát valamint a roppantott takarmányt is beáztatjuk!Nyáronb vigyázni kell vele mert könnyen mefgsavanyodik!De ezt biztos mind tudjatok amit most elmondtam!Ha valami nagy hülyeséget mondtam légyszi javitsatok!köszönettel!üdv mindenkinek !gugu

#48 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 10. - 12:57

Hát, most aztán van mibõl szemezgetnem, de nagyon jó, hogy ilyen sokan hajlandóak segíteni. Én láttam már ahol roppantják a zabot, pl. Sóskúton, de van ahol azt mondják, hogy minek, ott van a ló szájában a zabroppantó. Megpróbálom a kukoricás hízlalást, aztán megírom mire jutottam mind hízlalás, mind pedig "lenyugtatás" terén.

#49 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 10. - 15:39

Gugu ne szabódj már, tök jó dolgokat írsz! Egy-két észrevételem van persze, de ezek apróságok:A sárgarépát nem tekinteném igazán takarmánynak. Inkább csak kiegészítõnek. Napi 2-3 kg-nál többet nem szabad adni a lovaknak az oxálsav miatt. Enyhe hashajtó inkább emésztést segítõ hatása van. Karácsonyig pedig a benne lévõ béta-karotin is hasznos - A vitamin van benne sok, ez pedig a hámréteget tartja jó karban -. A lovak kondiciójához az energia bevitel a fontos, tök mindegy hogy mivel teszed ezt: zab, kukorica, árpa… csak eleget kapjanak az a lényeg. A zab az egyéb összetevõi miatt terjedt el a lovak körében. Hallottam olyan lótartóról aki verseny elõtt "B" vitamint ad a lovának, de igazából csak a ló vakbelében lévõ baktérium tenyészetet "eteti" ezzel, a cellulóz bontás folyamatosságának fenntartására. A nedvesen vagy fülledten etetett lucerna püffesztõ hatású, s mivel szegények nem tudnak böfögni komoly bajok forrása lehet. A lucerna savassá teszi a hámréteget s ez nagyon lecsökkenti a sperma túlélési esélyét mind a ménekben mind a kancákban. Szó nincs róla, hogy a fehérje tartalmával lenne probléma. Amúgy mind a kukoricában mind az általad is említett szójában sokkal több a fehérje mint a lucernában. Egyszerûen ellenõrizhetõ egyébként a lucernán és e nélkül tartott csõdörök termékenyítõképessége, egy mikroszkóp kell hozzá meg egy kis anyagminta. Egy gyakorló inszeminátor barátom bevett receptje, hogy a nem vemhesülõ kancák takarmányából kitiltatja a lucernát (s az egyéb pillangósvirágúakat). Az esetek döntõ többségében ez elég is a kívánt vemhességhez. (Azért persze nem árt egy csõdör a közelben!)Hallottam én is több helyrõl, hogy nem kell roppantani a zabot a lovaknak, de inkább a szememnek hiszek, s tényleg van olyan zabszem amelyik csak átszalad a lovon emésztetlenül.De ha ledaráltad, vagy roppantottad, akkor úgy gondolom nem kell beáztatni, hisz az áztatásnak az egyik célja hogy puhuljon a zabszem héja. Ha mégis áztadod - gyanítom - az az oka, hogy ne a ló gyomrában duzzadjon.(Az elõbbi mail-emben a zabban és a kuricában lévõ fajlagos energia különbségére gondoltam természetesen, nem az abszolút értékekre.)

#50 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 7:50

FERENC!!!!!!!!!!Most olvastam újra amit fentebb válaszoltál.MI AZ, HOGY VANNAK OLYANOK ITT, AKIK TARTANAK LOVAT, NEM CSAK VAN NEKIK?Ezt rám értetted vagy mi? Mert ha igen, akkor te úgy születtél, hogy értettél a lótartáshoz? Mert akkor szívbõl gratulálok. [ 11 Április 2002, 07:52: Az üzenetet átszerkesztette: Tavasz ]

#51 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 8:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Tavasz:FERENC!!!!!!!!!!Most olvastam újra amit fentebb válaszoltál.MI AZ, HOGY VANNAK OLYANOK ITT, AKIK TARTANAK LOVAT, NEM CSAK VAN NEKIK?Ezt rám értetted vagy mi? Mert ha igen, akkor te úgy születtél, hogy értettél a lótartáshoz? Mert akkor szívbõl gratulálok.[/QUOTE]Mi ez az agresszív kismalac stílus?? :D Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz rá, mielött lecseszel.A tartást arra értettem, hogy van lovuk és van lehetõségük próbálgatni a különbözõ kajákat, ebbõl adódóan van tapasztalatuk. Viszont a lótulajdonosok többsége szerintem lovardában bértartó. Amennyire én ismerem a lovardákat, nem sok lehetõséged van beleszólni a kajába. Szerintem ha valaki beállít egy átlag lovardáshoz azzal, hogy két hónapig ezzel a keverékkel etesse a lovat, aztán két hónapig úgy, hogy ebbõl egy kicsit elveszünk, abból meg növeljük az adagot, és még egy szemest hozzáadunk.... Akkor valószínüleg a lovardás hasbaszúrja a vasvillával.Ferenc

#52 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 9:47

FERENC!!!!!!!!NE HARAGUDJ!!!!!!!!Már megint bunkó voltam. Mindig elõbb cselekszem, és után gondolkodom. Mindenki segíteni próbál, én meg itt ugrálok. Mégegyszer bocsi, és kösz a segítséget.

#53 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 10:42

Posted Image

#54 Tavasz

Tavasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 109 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 10:45

Örök hálám

#55 gugu20

gugu20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 11:09

Elõszö is kösz a bíztatást bozzy!Az a gáz hogy én már két éve tanultam ezeket a dolgokat aztán ugy e az ember felejt!De mostmár annyira felpiszkáltatok hogy hazamegyek és utána fogok nézni ma dolgoknak!És a lucernával kapcsolatban igazad lehet, csak én erre nem gondoltam!És a répával is!A dara etetésével kapcsolatban:egyrészrõl rátapinatottál, hohgy ne a lo gyomrában duzzadjon,másrészrõl én ugy vettem észre hogy a lo igy kevesebbet pazarol és sokkal szívesebben eszi az abrakot!(megint csak humán példával tudok elõhozakodni ugyanis a lo még nem nyilatkozott:mi se ennénk szívesen valoami száraz kaját,mert ahhoz sokkal több nyál termelése szükséges és szerintem csomosodik a szájban)Na ezt elég bonyolult módon fogalmaztam meg, de remélem megértitek!:)A másik kiválo szálastakarmánya mohar(kevés tapasztalatom van vele),mert vastag ropogos szára miatt a lovak szeretik(magánvélemény)!Ti hogy vélekedtek errõl?Jo lenne ha valaki tudna nekem takarmányozási táblázatot szerezni lo részére!(amin össze kell állítani a takarmányadagot)Ha van ilyen!köszi mindent!És ha hibáztam jvítsatok!!!!gugu(Ja most megyek hauza ugyhogy hétfõig nem írok)

#56 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 12:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc:Viszont a lótulajdonosok többsége szerintem lovardában bértartó. Amennyire én ismerem a lovardákat, nem sok lehetõséged van beleszólni a kajába. Szerintem ha valaki beállít egy átlag lovardáshoz azzal, hogy két hónapig ezzel a keverékkel etesse a lovat, aztán két hónapig úgy, hogy ebbõl egy kicsit elveszünk, abból meg növeljük az adagot, és még egy szemest hozzáadunk.... Akkor valószínüleg a lovardás hasbaszúrja a vasvillával.Ferenc[/QUOTE]Ezek szerint nekünk mindkét eddigi lovardánkkal szerencsénk volt. Mindenütt azt választhattam és annyit a lónak, ahogy akartam. És persze a különbözõ kiegészítõket is szépen hozzáadják a kajához.

#57 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 11. - 12:57

KundK!Mint azt Te is tudod, jó emberekkel jó dolgok történnek!Ferenc Posted Image Ui.: De az is lehet, hogy Neked 30-35 kilóval nagyobb a meggyõzõerõd. :D Posted Image

#58 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 12. - 17:24

Hmm, érdekes ez a lucerna dolog. Amikor Mirage-t fedeztetni akartuk elõtte kapott lucernát, amikor ott volt nem, és utána Silveradoban megint kapott. Lehet, hogy azért nem sikerült... Vagy tényleg problémája van a peteéréssel? Volt már csikója, de nem tudom, hogy akkor hogy sikerült vemhesíteni. Lehet, hogy kéne valami hormon gyógyszert adni neki, hogy segítsen, mielõtt fedeztetnénk?Cav

#59 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 12. - 17:39

Cav, ezt azért egy dokival beszéld meg. Amit lótartóként tehetsz az hogy "A" és "E" vitaminnal mértékkel, de jól tartod a lovad. "A" vitamin hiányos állapotban a sárlás is elmarad a kancáknál. A magzat felszivódás meg sajna sürün elöfordul.

#60 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 12. - 18:27

A sárlással nincs gond, jelentkezik az rendesen, moshatom is a hátsó részét állandóan... Posted Image Répát annyit kap, hogy a fülén jön ki. Posted Image Most egyelõre viszont nem akarom újra fedeztetni, ha meg majd egyszer mégis, akkor elõtte konzultálok dokival, és akkor mesterségesen lesz berakatva, és akár elõtte meg is ultrahangozhatja a petefészket, vagy ahogy meg tudja vizsgálni. Legközelebb már nem természetesen próbálkozok vele, mesterségesen kiszállással is olcsóbb mint úgy. Cav

#61 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 13. - 4:08

cav!és higiénikusabb is Posted Image

#62 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 13. - 14:48

Lehet, hogy a lónak más a véleménye. Posted Image Cav

#63 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 13. - 17:48

Halló Cavalier, Hallo Unicorn!Egy kancának a mén mellett van a helye!Nem két napot hanem addig amig csak lehet!Nálam a kancák és a mén valamint leszármazottjai egy ménesben vannak majdnem úgy mint a természetben 1 mén 7-8 kanca! nincs gondom a vemhességgel! Tudom eznem mindenütt lehetséges, deígy lenne jó!A mindennapi legelõ csodát tesz! De vigyázat most tavasszal! A fû az új hajtás az hirtelen a legelõre került lovaknál Kólikát okozhat!A túl sok fehérje pedig a kancáknál endometritisben végzõdhet ami miatt aztán meddõ marad legalább is addig amig a fehérjével vissza nem fogunk!Kukorica , tengeri ! Szerintem õseink Verona falai alatt nem nagyon etettek kukoricát meg azt gondolom hogy olyan rengeteg abrakot se! Csak rövid párhuzamok! Az esõs idõszak beálltával amikor a savanna úgy igazán beindul burjánzik és az illatok a levegõben az embert megõrjítik akkor láttam Zebra seregeket kövéreket jó kondiban (errõl a ragadozók gondoskodnak) de nem láttam zabos , kukoricás vagy éppen sárgarépás árpás és sörõs takarmányt se! Ertitek hogy mit akarok mondani?A higéniáról fedeztetés közben csak annyit! Kenetet kell vetetni és negativ eredmény esetén mehet a dolog!Kérdés! Milyen technikára gondoltok a mesterséges megtermékenyítésnél! Csak inseminatió? vagy intra uterin inseminatió vagy IVF, Vagy akár Icsi?A lovaknak ez biztos nem olyan izgi! Látnátok az én kéjenc ménem és kancái pofáját, hát akkor inkább egy picit természetesebben!Nem küldök fényképet mert még gondom lesz az erkölcsösebb kollégákkal! :D Üdv Vas tag Posted Image

#64 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 13. - 18:43

Külsj nyugodtan, a gyerekek felvilágosítását helyezzük elõtérbe... Posted Image Cav

#65 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 26. - 23:11

Elõrángattam a témát, mert nekem most aktuális. Ugyanis az én kancám holnap lesz 1 hónapos vemhes. Azért ilyen késõn, mert pár hónapja, amikor az anyja haldoklott, õt (Silver) sem akartam megtartani. De bevallom, nagyon röstellem, hogy megfordult a fejemben a dolog. Így durván 2 hónapja hazajöttünk a nyaralásból, láttam sárlik. Bár akire bízva volt jópár nappal elõtte már látta sárlani. Na, hívtuk a dokit, hogy termékenyítsük. Reggel még sárlott, a doki este jött, addigra ahogy volt, el is múlt. Még annyit, hogy az én kancámon nagyon látszik, ha sárlik (egyfolytában vizel, emeli a farkát), de teljesen normálisan viselkedik, mintha nem is sárlana. Azt hiszem, szerencsés vagyok.Szóval hiába jött a doki akkor. Megbeszéltük, hogy legközelebb. Amúgy Silver még szûz volt. 3 hét múlva sárlott, doki jött, berakta. Aztán másnap megint jött, pont akkor repedt meg a tüszõ. 18 nap múlva lett volna a vemhességvizsgálat, de megint nyaralni voltam, így csak most, 1 hónap múlva nézettük meg. Bár szinte biztos voltam a dologban, mert már nem sárlott. VEMHES! Láttam az Ultrahangon a kis aranyost. Na jó, csak egy gömböcskét láttam, meg a köldökzsinórt. Elgondoltam, hogy milyen kicsi, és ha minden jól megy, lehet, hogy 4 év múlva errõl fogom ugrani a szaltókat. Posted Image Silver amúgy teljesen jól viselte a dolgokat. Semmi hiszti nem volt nála.

#66 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 11:05

Gratulálok a gyerekhez! :D Posted Image

#67 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 15:48

Köszi Zsubaba! Azért remélem, kiscsikó lesz az a gyerek. :D

#68 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 27. - 18:21

Hát igen, csikó legyen az a gyerek. De ha nem, akkor az állatorvost kell okolnod :D És kislányt vagy kisfiút szeretnél?

#69 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 28. - 18:25

:D KISKANCÁT! Ha mén lesz, megveszek...

#70 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 28. - 18:52

Sziasztok!Szép dolog a születés...Egy-két csikót már én is világra segítettem(ez a szakmám) és ha bármiben segíthetek...Szerintem mindegy a nem.Ha ott "áll" elotted és az anyja cicije helyett a Te újjadat cumizza eloszor és mikor magára hagyod Utánad nyerít-Te is ezt fogod érezni...Csoda...Sok sikert hozzá! [ 28 Agusztus 2002, 18:56: Az üzenetet átszerkesztette: Szami ]

#71 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 28. - 20:06

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska: :D KISKANCÁT! Ha mén lesz, megveszek...[/QUOTE]Aha, én is így kezdtem.. és azóta van két szép méncsikóm, most várjuk a harmadikat :D

#72 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 17:43

A harmadikat honnan tudod hogy kan vagy nõstény lészen-e? Belélácc, he? :D

#73 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 17:50

Bazs!De én nem kezdem! 2-n már túl vagyok, és kancák lettek. Jó az alapanyag, meg a tenyésztõ (hogy magamat se hagyjam ki), kívánságom parancs. :D [ 29 Agusztus 2002, 18:02: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#74 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 17:58

Szami!Köszönöm a segítség felajánlását, bár Németországból húzós lesz. Posted Image

#75 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 18:09

Mént csak azért nem szeretnék, mert szeretném megtartani, hogy legyen, meg hogy az anyja se legyen egyedül. De ha mén lesz, akkor vagy ki kell heréltetnem (amit nem akarok), vagy el kell adnom, mert az anyjával együtt nem tarthatom.

#76 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 29. - 19:07

Ikácska:Ha más nem majd szorítok Posted Image Vagy ha bármi kérdésed lenne...mittomén...Bár ne kéne itt lennem :(

#77 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 30. - 17:30

Szami! Nagyon szépen köszönöm, remélem, jól fogsz nekem szorítani. :D

#78 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 30. - 18:59

Ikácska!Az én Pejkóm most 3,5 hónapos vemhes. Állandóan zabálna, és nagyon le van lassulva..Ez így normális?? Más paccnál is így van ez??

#79 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 augusztus 30. - 19:54

Angi!Nem biztos, hogy én vagyok erre a legjobb tanácsadó. Csini amikor vemhes volt, nagyon zabált, de nem volt lelassulva soha. Pláne nem 3 és fél hónaposan. Mondjuk kétség kívül nagyon lenyugodtt.Silver meg csak 1 hónapos vemhes, de õ ugyanolyan, mint volt. Szóval dinnye.

#80 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 29. - 0:00

Hali!Mennyi id?nként szokták a tenyészkancákat befedeztetni?A minap láttam 1 kancát, akit még szívta a 9 hónapos csikaja 1000-el, de már félid?s hasas volt. Nekem ez egy picit túlzásnak t?nt. Vagy ez a normális?