Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS! SEGÍTSÉGKÉRÉS


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
163 válasz a témához

#161 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 12. - 22:21

Ha büntetni akar, járjon mérleggel.
Papírt kaptál?
Helyszíni bírság sem azért helyszíni, mert a helyszínen fizetni kell; csak arról szól a dolog hogy elismered az elkövetést, nincs eljárás, és kapsz egy csekket.
A kutyaelkobzásos történet nemfizetésre már csak emiatt is több mint durva; azt tudom esetleg megalapozottnak elképzelni hogy ha azt mondja a gazdi hogy áhhhh, ez nem is az én kutyám, akkor megfogják és bevágják a gyepire, mint gazdátlan állatot.

Jogi háttér:

XV. kerületi szabályozás:


23/2012.(VII.1) rendelet a tiltott, közösségellenes magatartásokról és a pénzbírság kiszabásának szabályairól
Állattartási szabályok megszegése
8. §(1) Aki
a) ebet közterületen, közös tulajdonú lakóingatlan vagy társasház udvarán, valamint épületek közös használatú helyiségeiben és területein póráz nélkül sétáltat, támadó természetű eb esetén a marás lehetőségét kizáró zárt szájkosarat nem alkalmaz; az tiltott, közösségellenes magatartást valósít meg.

Országos jogszabály:
41/2010. Kormányrendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról
17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell. !!!!!


Egyikben sincs szó méretről, fajtáról, 2 m-es pórázról, semmiről. Ha jól látom hogy nem látom az önkormányzat oldalán a rendeletek között az állattartásit, akkor megszüntették ők is a részletes országos szabályozás életbelépésével. Jogszabályt kinyomtat, magánál tart; és bőszen fellebbez!! Kutyát ha el akarja vinni, hozzon a jegyzőtől pecsétes kobzási határozatot.
Az üröm az örömben, hogy a póráz sajnos muszáj; de lehet flexi, tízméteres nyomkövető, bármi.
És lehet lobbizni az önkormányzatnál normális használható kutyafuttatókért; a jövő úgyis azoké lesz.

Az a baj egyébként, hogy mindenféle hivatalos fórumon (közmeghallgatás, lakógyűlés, stb) a kutyások csak lapítanak, a nemkutyások meg vad szájhaboztatással követelik a kutyatartók korlátok közé szorítását, mert ugatnak, összesz*rnak mindent, arcon nyalják a csecsemőt a babakocsiban, stb. Tessék elkezdeni érdekképviselni, hogy ne csak az egyik oldal legyen hallható; és ezzel párhuzamosan tessék elkezdeni a kulturált ebtartást gyakorolni és az ismerősök közt terjeszteni, mert az átlagmagyar tahó kutyás mellett sajnos nem csoda hogy a nem-kutyás hisztériás rohamot kap.

#162 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 1. - 19:18

Sziasztok!

Bár tudom, nem lovas, de hátha van valaki aki tudna segíteni. Bemásolom a Szekszárdi kutyamenhely segítségkérõ üzenetét:

Kedves Barátaink! Nagyon szomorú hírekkel jelentkezünk. A menhelyünk fele víz alatt van a leesett hó és esõ miatt. Szivattyúzni nem lehet, mert rövid idõn belül visszajön a talajvíz. A kutyák 1/3 részét át kellett helyeznünk a karanténba és más száraz kennelekbe, nagy most a zsúfoltság. A kutyáinkat nem szeretnénk elszállítani, ezért szükségünk lenne nagy mennyiségben sóderre és zúzott kõre, hogy javítani tudjunk a kialakult helyzeten. Várjuk cégek, vállalkozók és magánszemélyek segítségét, akik fel tudnak ajánlani sódert, zúzott követ vagy fuvart. Köszönjük szépen!

Akinek van facebook-ja: Szekszárdi kutyamenhely

Akinek nincs, de tudna segíteni, az szóljon nekem, és elküldöm az illetékesek elérhetõségét, vagy megbeszéljük, hogyan tudna eljutni ide a felajánlás.

#163 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 10. - 16:20

Egy hónapra keresnék helyet egy pinduri yorkiféle keverék kölyöknek, esetleg kettõnek. A kutyák csak kutyamentes helyre kellene hogy menjenek, esetleg felnõtt kutyákhoz, parvó gyanúsak. Most jól vannak, de egy hónap karanténnal hozhatnám csak haza õt/õket. Véglegesen szeretnénk megtartani, de nekem állandó a jövés-menés befogadott kölyök fronton, nem kockáztathatok. Eger környéke lenne a legideálisabb. Anyagiakat természetesen én intézném. Magánban elérhetõ vagyok. Köszönöm: Zsebi

#164 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 2. - 18:48

https://www.facebook...dnBvDMVs1uI#_=_

 

 

Ennél egyszerűbben nem juttathatsz pénzt a kutyamenhelynek! És még csak a pénztárcádba se kell nyúlni! Szavazz az Árvácskákra! Köszönöm (köszönik) https://www.facebook...dnBvDMVs1uI#_=_