Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Itt a szezon azaz jönnek a szúnyogok, kullancsok..


  • Please log in to reply
791 válasz a témához

#1 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 22:52

Sziasztok!Nem tudom hogy hasznos topic lesz-e de azért megnyitottam. Elsõsorban tanácsért fordulok hozzátok mert a lovaim az elmúlt hetekben csak úgy vonzák a kullancsokat (ma éppen 3-at szedtünk ki az egyik szügyébõl a másiknak 1-et a tõgye mellõl)Ráadásul a lovam szügyén egy kemény és egy nagyobb puha dudor keletkezett! JA és a tetejébe ugye a lovak is elkaphatják az úgynevezett Laim-kórt (bocsi nem tudom leírni) ami teljesen tönkreteszi a lovat. Nem tudom mit csináljak vele de szerencsére miután kiszedtük azokat a kis szemeteket(= kullancs) visszahúzódott a lágy pukli.Végülis az lenne a kérdésem hogy mit csináljak annak érdekében hogy ne szeressék annyira a vérszívók és a legyek a lovaimat???? :confused: Érdekel minden módszer praktika kencefice ami csak létezik.Ajánlottak nekem valami neocidol nevû szert de az meg mérgezõ és ezért tartok a használatától,Segítségeteket elõre is köszönöm: :yeah:

#2 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 30. - 23:06

Lyme-nak írják.Ajánlják a fokhagyma etetését, attól büdi lesz a ló szája is, és az izzadtsága is, és így elvileg nem szeretik annyira a legyek, és a bogarak. De nem tudom mennyire hat.Kullancsok ellen nem tudok okosat mondani Posted Image

#3 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 31. - 8:48

Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de a lovaknak nem adnak kullancs-elleni oltást? :rolleyes: Ez így leírva hülyén hangzik,de hát néma gyereknek anyja sem érti a szavát, így hát gondoltam, ezzel is okosodom vmicskét... Posted Image

#4 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 31. - 17:38

A szúnyogok ellen nekem van egy kenceficém...Még régen ajánlotta vki és tökre használ:Pár órára eltûnek a szunyogok. ;) VBalamilyen olaj...de hogy is hívják?Jó büdi (de csak akkor érzem, ha nagyon megszaglászom)Majd megnézem a nevét...vmilyen olaj...nem parafinolaj...nem tudom.... :confused: A kullancsok ellen én csak úgy védekezem, hogy minden nap (amikor csak vele vagyok)átnézem a szõrét, de hát úgysem látom mindet...A szõr és bõrbetegségeknél én még a tetü, a bögöly, a csalán és a különbözõ sömörök (pl.:csûdsömör) ellen védekezem, ha vkit érdekel kérdezzen. Posted Image

#5 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 31. - 22:03

Sziasztok!!!Lóbarát! A bögölyök ellen hogyan védekezel? Üdv.: Cowgirl Posted Image

#6 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 31. - 23:14

Nekem is van egy rovarriasztó szerem, de az szerintem nem hat a kullancsokra, de a többi rovar ellen hatásos. Nem tudom mi a neve, de a Nagy Lovas boltban lehet venni, és citrom illatú, nagyon erõs szaga van. Rá kell fújni a lóra, csak nyereghelyre nem szabad, mert csúszkálni fog tõle a nyereg. Felhigíthatós (vízzel), 1:7(rovarriasztó:víz). Narancssárga flakonban van.

#7 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 10:29

Találtam az állatdokimnál egy újdonságot:Kullancs-bolha riasztó,ultrahangos.Kutyákra,macskákra hirdetik,õket nem zavarja,ki kellene próbálni,a paciknak jó-e?Állítólag a szúnyog is elhúz a riasztótól.3 méteres a hatótávolsága,tehát akár magatokon tartjátok,akár a kedvenceteken,mindkettõtöket megvédi.Egy elemmel kb. egy évig mûködik,utána pedig lehet benne cserélni a batterit.Ára 3900ft.Szerintem egy próbát megér,aki ismeri a lovát,egybõl észreveszi rajta,ha hallja,zavarja a"hang".

#8 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 11:07

idézet:
Eredeti szerzõ: Cowgirl: A bögölyök ellen hogyan védekezel? [/QUOTE]Egy jól irányzott csapással :D

#9 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 19:30

Úgy is szoktam!(az hatásos) :D Nade komolyra fordítva a szót:ugyan azzal a szúnyogirtós löttyel. Posted Image

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 21:18

Szerintem nem kellene ennyire túldramatizálni a rovargondokat!Egy szabad ménesben szerintetek ki fújja le a lovakat ilyen-olyan kenceficékkel?Szerintem ez a dolog jobban zavarja az embert, mint a lovat!Különben is menet közben (ügetés-vágta) nemigen tud a lóra és rád szállni ilyen repülõ fenyegetés.De, ha annyira zavar benneteket, vegyetek a lovatokra légytakarót (necces takaró) és fülsapkát (ez is necces.Kaptam ilyeneket ajándékba, egyszer sem volt lovon.. :D Terep közben, ha látok bögölyt a lovon, vagy lecsapom, vagy elhessentem (már, ha elérem...)Kullancsot meg aznap úgysem találod meg a lovon, annyit tehetsz, hogy másnap végigsimized és megtalálod, kiszeded, max. lefertõtleníted.Egyszerûbb, ha ezeket a bûzõs dolgokat magatokra kenitek, akkor nem megy a lóra sem a rovar és szegény pára csak pár óráig szenved tõletek míg a közelében vagytok. Posted Image :D

#11 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 21:21

Ajánlani tudom a fokhagyma etetését...HASZNÁL!!! LEgalábbis a kullancsok ellen! Helenáék állandóan tele voltak tõlük, s mikor elkezdtem õket "büdösíteni" egy se volt már bennük.

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 21:38

Hát igen, a fokhagyma csodaszer! :D Posted Image Még féregtelenít is, jót tesz a vérnyomásnak, tisztít stb. De nem vagyok természetgyógyász.. :D Ha ezt nem csak a lónak adjátok, hanem Ti is eszitek, akkor még a "szag"összhang is megvan és senkibe nem mászik semmilyen rondaság.. :D [ Június 01, 2003, 21:38: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#13 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 1. - 23:29

Jó a fokhagyma tényleg...de én még csak egyszer adtam Irokéznek.De nem mertem többet adni,mert nem tudom,nem marja-e ki a gyomrát? :eek: Hányszor és milyen mennyiségebn lehet adni a lovaknak? Ti hogy adjátok??? :confused: sarolta ;)

#14 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 június 2. - 8:00

A rovarok ellen B-vitamin tartalmú kajákat kell enni (multivitamin pl.), messzire elkerülnek, mert büdös leszel nekik.A lóról meg jól lecsapkodom.Piaff! Próbáltad már a négyszögben a ló hasaaljáról csapkodni a böglyöket menet közben? :DNem tartom hülyeségnek a topicot, mert nagyon durva egy hülye rovarcsípés miatt tolókocsiba kerülni. (lásd lime-kór)Az eü. statisztikák alapján minden harmadik kullancs fertõzött.

#15 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 12:47

A lyme-kór nagyon jól gyógyítható..már!De, minden kilovaglási alkalom után meg kell vizsgálni magunkat (vagy valaki más.. :D ) Egyébként [url="http://"http://www.pro-patiente.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/accidents_trauma/bites/tick/?tPath=/betegsegek/"]itt[/url] találhattok a kullancs által okozott betegségekrõl egy kis "izelítõt", megelõzési lehetõségeket...

#16 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 14:41

Ilusta!Feljebb azt írtad, hogy nem kell túldramatizálni, meg hogy úgysem száll a lóra ügetésben, és a szabadban sem hajtják le róluk stb.De amikor már úgy rázza aq fejét egész lovaglás alatt, hogy a kantár leesik és ahelyett hogy a dolgát tenné inkáb vakarózik akkor azt mondom, hogy nem olyan hülyeség ez az egész....(ezt nem azárt írtam, hogy veszekedjünk, csak hozzászólók Posted Image )Egyébként azt én "lovam" nem eszi meg a foghagymát.Csak fintorog rá, és ott hagyja.Olyan "beeee inkább edd meg te!"pafával.Ki érti? :confused:

#17 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 14:42

Nem fog hanem fok... Posted Image

#18 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 14:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Szerintem nem kellene ennyire túldramatizálni a rovargondokat!Egy szabad ménesben szerintetek ki fújja le a lovakat ilyen-olyan kenceficékkel?Szerintem ez a dolog jobban zavarja az embert, mint a lovat!Különben is menet közben (ügetés-vágta) nemigen tud a lóra és rád szállni ilyen repülõ fenyegetés. [/QUOTE]Hát nem tudom, most hétvégén El Broncoban rengeteg bögöly volt, az egyik lónak valami jó nagy sebet is rágtak a bõrébe ezek az ocsmányságok. Mikor bejöttünk tereprõl, a mi lovaink hasa alja is véres volt tõlük, pedig be lettek kenve valami irtószerrel. A vágta igaz, de az út nagy részét azért lépésben teszi meg az ember, sõt egyszer ügetés közben állt meg a ló, hogy az orrára mászott két böglyöt le bírja vakarni - és egy szavam nem lehetett, mert késõbb engem is megcsípett egy, nem egy kellemes érzés. Ráadásul lecsaptam, így nem tudta befejezni a "munkát", de így is tök vörös és dagadt a fél alkarom... Apró Rémnek pótkönyöke és póttérde nõtt... szóval én is azt mondom, hogy van, amit már komolyan kell venni.Azért ilyen takarót tuti nem tennék a lovamra. :D Szerintem inkább az irtás lenne a lényeg, ami igen költséges és bonyolult, de ez lehet a leghatásosabb megoldás. Errõl nincs valakinek tapasztalata?

#19 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 15:21

Az irtás megint vegyszerekkel,mérgezéssel jár,ami kihathat az élövilág békésebb szereplõire is.Nem humánusabb a vegyszer mentes riasztás?

#20 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 június 2. - 16:02

Valóban gyógyítható a lyme-kór, ha idõben meg tudják állapítani, hogy tényleg az-e.Ezzel szokott probléma lenni.(csak hogy vitatkozzak ;) )

#21 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 16:27

én 2naponta adtam Helenának egyet. A legbiztosabb módszer hogy megegye: vágj az almába egy lyukat és abba passzírozd be!!!

#22 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 16:41

Lehet, hogy igazatok van, de én még nem voltam olyan helyen, ahol ennyire rossz lett volna a bögöly-és szúnyoghelyzet. Én is voltam úgy terepen, hogy egész végig rázta magát a ló, de olyan "véres" kalandok nem voltak.Igazad van Mongol: ha felismerik! De a csípés körül kialakult piros bõr (kör alakú, vagy nagyobb folt) az már elég jellegzetes dolog, ha az orvos nem ismeri fel...hát az már gáz. De ezért ismerd fel Te és mondd meg az orvosnak mi bajod..max. elküld melegebb éghajlatra, de Te meggyógyulsz... :D

#23 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 17:02

Szvsz a lovon nehezen lehet észrevenni a piros bőrt. :D Tegnap lovagoltunk egyet terepen, a böglyök csapatban követtek legalább 10-20 bögöly volt egyszerre a ló körül. A últ héten meg a szúnyogokkal voltunk így, ügetésben kicsit lemaradtak, de utolértek, aztán vágtánál leráztuk őket. Posted Image Muszáj lesz kitalálni valamit, a fokhagyma megér egy próbát. Szegény lovam amúgy is utálja a bogarakat, most kapott kiképzést. Rázta a fejét, bökdösött az orrával le, oldalra, a hátsó lábaival próbálta a hasáról lerúgni a dögöket, stb. Cav

#24 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 17:09

Van egy tabletta, amit ha 5 liter vízbe beáztatsz, és bekened vele a lovat, elég a sörényét és a farkát, nem megy rá a bögöly, de még a kullancs sem.A tabletát azt hiszem Butoxnak hívják, minden patikában lehet kapni, nem ártalmas az egészségre.

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 17:14

Az nem elég rovarûzõ, ha pár füzér fokhagymát aggatunk a lóra?? Nemcsak a rovarokat, de a vámpírokat is távoltartaná.. :D Cav!Valóban a lovon nem lehet észrevenni a pirosas jeleket. :D Én nem is arra mondtam.. :D Egyáltalán, ló lehet lyme-kóros??Még ilyet nem hallottam, csak emberben és kutyában..

#26 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 21:46

Sziasztok!Igen sajnos a lovak is elkaphatják a lyme-kórt Posted Image ! Sõt az egyik ismerõsöm lova el is kapta, szegény paci a lábai csúnyán bedagadtak alig tudott mozogni és egy kis seben keresztül folyt ki a gennyes váladék a lábából ! Nagyon ronda látvány Bocsi a groteszk mondatokért de sajnos másképp nem tudtam leírni.Végülis én is ettõl tartok és ezért is indítványoztam ezt a témát! Posted Image

#27 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 21:50

Utánanéztem, lehet... :( Tartós ízületgyulladást, hõemelkedést, étvágytalanságot, fogyást okoz náluk és (vsz; ha egyszer ennyire nem hallani róla) elég ritka. És ami a legfõbb: csakúgy mint embernél és kutyánál, antibiotikummal jól gyógyítható. Viszont lónál egy ilyen antibiotikum-kúra nem olcsó játék, úgyhogy ha van rá mód, jobb megelõzni a bajt.

#28 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 8:25

Zsuzska! Nekem El Broncón az Andrea (az a lány, aki ott dolgozik) azt mondta, hogy nem lehet írtani a böglyöket vegyszeres permetezéssel, mert természetvédelmi terület. Amikor kivitt minket lovagolni, akkor is lekente az összes lovat valami "rovar-távoltartó"-val, de nem igazán hatotta meg a böglyöket! :( :mad: Meg azt is mondta, hogy a tanyán(El Bronco) volt ilyen kisebb rovarirtózás, de hát láttuk-éreztük, hogy mennyire támadtak a rohadékok, fõleg a sörsátorban! Még a mézespálinkámat sem ihattam meg nyugton! :D Ilusta! Én sem gondoltam eddig, hogy lehet ennyire vészes a rovarhelyzet, de úgy látszik az Alföldön lehet! Akkora böglyök vannak!!! És sok!

#29 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 9:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Zsuzska! Nekem El Broncón az Andrea (az a lány, aki ott dolgozik) azt mondta, hogy nem lehet írtani a böglyöket vegyszeres permetezéssel, mert természetvédelmi terület. [/QUOTE]Sandokan erre valami mást mondott, de akkor már olyan fáradt voltam, hogy elfelejtettem...Andi minket is lekent, de nem sokat használt. :( Mikor IC-éknél jártunk tavaly, õk mondtak valami tuti emberkét, aki leirtja a lovarda környékét, de azt nem tudom, ez mivel jár. Erre lennék kíváncsi, ha valaki tud konkrétumot...Amúgy eddig én sem találkoztam ennyi rovarral (bár a legyek is elég idegesítõek), de régen, mikor egy ideig a Favorit helyén levõ loviba jártam, ott is rendszeresen megcsíptek a böglyök. [ Június 03, 2003, 09:42: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#30 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 10:26

Rovartudósok!A bögölynek nincs természetes ellensége?

#31 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 10:55

Ez a téma sajnos engem is érdekel. Sajnos, mert Dámami irtó ideges lesz a különbözõ reppentyûktõl. Kenem(fújom) vmi lóra kifejlesztett rovarirtóval én is, de a hatása úgy látom erõsen megkérdõjelezhetõ. Vagy ha meg nem is csípik, de repkednek körülötte úgy is.Mi a véleményetek a fülvédõrõl? Én úgy látom, kevésbé rázza a fejét, ha rajta van. Viszont ha ránézek, a nevetéstõl én esem le :D

#32 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 13:25

Nekem a fülvédõ nem jött be ugyanis addig rázta, cibálta és dörgölte a fejét amig az le nem esett.Másodszorra mikor megpróbáltam ismét rátenni, elszakította. :rolleyes: Úgyhogy nálam a kence ficék váltak be.... Posted Image

#33 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 15:32

Lehet, hogy nagyon hülye ötlet, de nem lehetne valahogy a lovakra is rászerelni egy "bolhairtó nyakörv"-et? A macskámnál már évek óta tuti jól beválik. Se kullancs, se bolha, se semmi, pedig régen rengeteget szedtünk ki belõle. Persze a lovakra nem nyakörvként, hanem valahogy másként kéne rátenni. Ez csak most jutott eszembe, így a macskát elnézve, hogy szegénynek mennyire hülyén áll ez a nyakörv piros színben. Majd gondolkozom, hogy lehetne ezt megoldai lovaknál. Szerintem egy próbát megér. Nem olyan drága és hónapokig meg sem közelítik azok a vérszívó dögök.Üdv: Palo

#34 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 20:15

Helló Palomino!Talán az is jó lenne, ha olyan kantárokat, kötõfékeket találnának fel, amik olyanok, mint a bolhanyakörvek. Nem? :D Én is úgy tudom, hogy El Broncón és környékén azért nem lehet permetezni, mert a nemzeti park területén van...Amúgy a lovak rovarírtása nagyon-nagyon fontos a kovácsoknak is. Végül is: melyik lovat könnyebb patkolni, körmölni, amelyik állandóan vakarózik, vagy amelyik "nyugodtan áll". ;) Üdv.: Cowgirl Posted Image

#35 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 22:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Mongol: Piaff! Próbáltad már a négyszögben a ló hasaaljáról csapkodni a böglyöket menet közben? :D [/QUOTE]A díjlovagló pálcámmal könnyen elérem. tongue.gif Egyébként munka közben nekem még nem nagyon volt szükségem ilyen hiper-szuper tudományos apróláb/aprószárny-távoltartóra. Az edzõmnél sosem volt túl sok rovar, max. 1-2 bögöly, de azok is csak lépésben zavartak, itthon meg pláne kevéssel találkozom. Kullancsot pedig errefelé még soha nem találtam lóban.De a hétvégén El Broncóban... Posted Image Kastély Attila lován ültem vasárnap és pucolás közben azt vettem észre, hogy a herélt ló nemi szervének jobb oldalára egy tenyérnyi helyen annyi bögöly tapadt zsúfolásig, hogy egy gombostûnek nemhogy a feje, de még a hegye sem fért volna közéjük. Alatta pedig csupa vér volt szegény ló, az meg már nem is törõdött velük, csak némán tûrte. Ahogy elzavartuk õket, egybõl visszatapadtak a helyükre egyesével. Aztán kértünk az ottaniaktól a már Zsuzska által is említett szerbõl - ami ha jól tudom parafinolaj volt, de egyáltalán nem vagyok benne biztos - és Zsuzska véleményével ellentétben nekünk nagyon jól bevált. (Te is arra a szürkés színû löttyre gondolsz egy kis fehér vödörben?) Amikor bekentük vele a lovakat, a böglyök nem repültek hozzájuk 5 centinél közelebb. Úgyhogy nem értem, nektek miért nem vált be. :confused: A rovarirtásról pedig annyit, hogy amikor az izsáki vegyesbolt felé vettük az utat kocsival, Oldd + Tomika megállt egy pillanatra, mert egy helyi gazda épp permetezett. De aztán úgy döntöttünk, hogy csak a szõlejét fújja le réz-gáliccal (azt szabad), úgyhogy nem foglalkoztunk tovább vele. Tényleg tilos arrafelé rovarokat irtani.És tényleg létezik a Lyme-kór lovaknál is. Ha kullancsot találtok a lovatokban, akkor nem árt figyelni egy darabig, hogy nem jelentkezik-e nála a szokásostól eltérõ bágyadtság. [ Június 03, 2003, 22:25: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 22:44

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe: Úgyhogy nem értem, nektek miért nem vált be. :confused: [/QUOTE]Hát én sem értem, de kérdezd meg Rémet vagy bárkit, aki ott volt, amikor visszaértünk, hogy néztek ki a lovak...Azonkívül mindketten szereztünk érdekes dudorokat, ahogy már írtam.

#37 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 22:52

Elhiszem. De Ti meg kérdezzétek meg Gaforkát! Nekünk tényleg bevált. Talán akkor volt egy picit rosszabb, mikor már egy kicsit leizzadták magukról a szert, nem tudom. És minket nem csíptek meg. Hol jártatok Ti? Posted Image :D

#38 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 22:55

Talán nekünk hígabb volt az oldat, vagy nem volt elég... nem tudom.

#39 Apró Rém

Apró Rém

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 262 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 23:11

A szer az elsõ negyed-fél órában tényleg távol tarja õket, de lóközelben maradnak és pusztán a böglyök jelenléte, közelsége idegesítette a lovakat. Amikor elkezdtek jobban izzadni, már nem volt annyira hatékony. Valszínûleg higítás kérdése az egész, mármint hogy ti tovább bírtátok...Ha tótól eltávolodtok, már nincs annyi...

#40 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 2:38

A szép sallangos kantár egyik funkcója, hogy azt megrázva, primán odébb lehet ûzni a tolakodókat. Magyar találmány, igaz inkább fogatlovakra.Lovazás közben egy lombos ággal szoktuk "lesodorni" a bögölyöket, még a hasáról is. Persze elõbb meg kell ismertetni a gallyal, hogy nem bánt, és most nem esszük meg.