Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#81 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:35

akkor megnyugottam..te vagy a rövid barna hajú :D

#82 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:38

Zap rövid és sötétszõke, jellemzõje a rohamsisak-kobak.Szõke hosszú hajúból is van pár nálunk.

#83 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:50

:D Hosszú szõke hajúból van egy pár. Pl. elsõnek mindjárt Éva. Meg a mi drága jó oktatónk. :D +Ferke! Te nem vagy hosszúbajszú? :D

#84 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:53

+Ferke! Te nem vagy hosszúbajszú?  :D

Hozzászólás megtekintése

Az a Vili....nem én :Dviaszont láttalak bennetek valszeg :)láttam 1 hosszuszõkét lovazni a lenti pályán(szénatároló mellett) 1 srác okitotta.Õ ki?

Edited by PozitívFeri, 2005 szeptember 2. - 10:57.


#85 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 10:55

Na ez az, amire szerintem értelmezhetõ választ nem fogtok kapni sose :gm:Merthogy fél :gm:+Ferinek ez a módszere ugyanis. Kifigyeli az embereket, csendben, suttyonban, aztán meg vigyorog a bajsza alatt :dev:

Edited by BoKa, 2005 szeptember 2. - 10:57.


#86 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:07

Nem tévesztelek össze vele, az biztos! :D +Feri! Úgy tudom, hogy Zsuzskával találkoztatok a military versenyen. :) BoKa! Biztosan jó oka van arra, hogy titkolja kilétét, rajta van az Interpol körözési listáján, vagy valami. :D

#87 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:10

láttam 1 hosszuszõkét lovazni a lenti pályán(szénatároló mellett) 1 srác okitotta.Õ ki?

Hozzászólás megtekintése

Ha az a srác vékony szemüveges, akkor sejtem ki a lány :D(engem biztos nem láttál, nem voltam kinn amikor a militaris edzõtábor volt)

#88 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:16

De nem mondjuk el neki! ;) :dev: Hadd fúrja az oldalát a kíváncsiság! Mondjuk azért minket könnyû megismerni, nem sok õrült kering Dömpikéken Dóra-majorban, azért túlsúlyban vannak a sportlovasok. :D

#89 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:17

+Feri! Úgy tudom, hogy Zsuzskával találkoztatok a military versenyen.  :) 

Hozzászólás megtekintése

Na, mi a csuda! És Zsuzskának vajon bemutatkozott? :dev: (nem akartam beszólni még egyet, de most jöttem a kocsmából, osz muszáj lett)

#90 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:24

Úgy tudom, hogy igen, de õt kellene kifaggatni! ;)

#91 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 11:46

lehet hétfõn megyek Üllõre,majd álljatok diszsört :D

#92 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 2. - 12:04

lehet hétfõn megyek Üllõre,majd álljatok diszsört :D

Hozzászólás megtekintése

Gyere szombaton vagy vasárnap és hozz magaddal! :D(egy kis vadásszal talán még szolgálhatunk, ha...)

#93 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 3. - 11:16

Ja, nekem bemutatkozott! Miután letartóztattam lóhátról. :dev:Viszont az edzõtábor alatt nem láttam, igaz nem is figyeltem. Ha szemüveges vékony srác volt, akkor a hosszú szõke a kedvese lehetett, aki a fórumon (néhanapján feltûnõ) Cipoka. De hosszú szõke Verocs is, azaz a húga, azaz a drága jó oktatótok. :D (Mármint Cipoka húga, és Zapék oktatója. Már kezdek én is belezavarodni. :D)Pozitív, ha már itt vagy, most õsszel nem lesz lovastusa Üllõn? Tavasszal még mintha arról lett volna szó, hogy idén õsszel is itt lesz a tanintézeti, de a versenynaptárban nem láttam...

#94 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 11:29

Juhhéjjj! Rettentõen felkészültek vagyunk Dömpikkel, Lindus rúg(na) a többiekre, Dulcsi egyszer már volt kint a pályán, szóval itt az idõ, hogy minibemutató-részletet "adjunk elõ" rajtuk a póniszemlén. Igazából csak körbemegyünk velük, de szerintem az is nagyon vicces lesz! :D Szombaton bõvült a társaságunk egy újabb lovassal, akinek remélhetõleg nem vettük el végleg a kedvét a helytõl, Boginak hívják, és fórumozik õ is. Tökre örültünk neki, rögtön feltalálta magát, bátran bevetette magát az almáért tolongó hidegvérûek közé, hogy levadássza Dömpillát. :) Dömpikézés után még elmentünk egy levezetõ "hárommezõs terepre" a két öreglánnyal, Ozzyval és Dusival, nem tudtuk eldönteni, hogy ki a kriplibb, a lovak, vagy Éva, és kire kell jobban tekintettel lennünk a tempó megválasztásánál. Na de reméljük, hogy ez nem tart sokáig, mert Ozzy már nagyon virgonc, most már csak Éván a sor. :ang: Estére már jól elfáradva elmentünk egy Activity-zéssel egybekötött vacsorára, bulira a szokásos társasággal. Vasárnap eljött a történelmi pillanat, a Dulcsi-Dömpi-Linda trió kimerészkedett a négyszögbe. Biztos, hogy a négyszög történetében még nem fordult elõ, hogy ilyen tömör gyönyör lovak tapossák a homokját. :D

#95 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 11:53

Pozitív, ha már itt vagy, most õsszel nem lesz lovastusa Üllõn? Tavasszal még mintha arról lett volna szó, hogy idén õsszel is itt lesz a tanintézeti, de a versenynaptárban nem láttam...

Hozzászólás megtekintése

sajna gõzöm sincs,hogy lesz-e,hogy hol lesz tanintézeti(lehet Ssárdon tartják? saját kútfõ).ebbõl a pár versenybõl is volt elmaradás,viszont Üllõn lehetne több is mert kiváló adottságú hely,minden szempontból.

#96 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 5. - 12:59

Hát igen, én meg csak úgy szívesen elnézegetném. :)

#97 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 12:56

Akinek még nincs programja és szívesen kijönne Üllõre, póni szemle lesz most szombaton. Szorgalmasan készülünk rá (sokat beszélgetünk :D), gyertek el, jó móka lesz és velünk is találkozhattok :dev:

#98 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 10:52

Sziasztok!Vannak valahol képek a kis tankokról (sok.sok linket várok)? A szombati szemlérõl csinálhatnátok képeket, egyszer remélem élõben is látom majd õket...Szeva!Kocka

#99 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 19:41

Reszkessetek! Szombaton jön az ARANYPATKÓ :yeah: :yeah: :yeah:

#100 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 12. - 10:57

Nos, hát túl vagyunk rajta. Sok idegeskedés, ámde annál kevesebb felkészülés után megmutatkoztunk Dömpikékkel, akikre nagyon büszkék lehetünk példás viselkedésük miatt. Ha már póniszemle volt, láttam néhány pónit is, két igazán "vad kinézetû" kicsi fekete shetland póni nagy megrökönyödést váltott ki pl. Lindusból, aki meg is állt, hogy jobban szemmel tudja õket tartani. Volt néhány méretre igen picike, de annál nagyobb egyéniségnek látszó, dús sörényét rázó, ficánkoló pónimén is, aranyosak voltak. Találkoztunk Donki családdal is, röpke beszélgetésre is futotta miközben csinosítottuk a lovainkat. A lányukat egybõl befogták a szervezõk felvezetõnek, póni futószárazónak, nagyon ügyes volt. Remélhetõleg Éva majd jobban megerõlteti magát, és valami részletesebb beszámolót rittyent, fotókkal illusztrálva a szombati napot. :D

#101 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 10:41

Dömpi showMiután Duli-Fuli vissza visszakerült hozzánk július végén, ismét elkezdtünk foglalkozni vele.Ez nagyon lassan ment, mert a nyári szabadságok-pihenések közbeszóltak, így érdemi munkát csak augusztus közepétõl végeztünk vele. A többiek dolgoztak a nyári táborban, így velük nekünk nem nagyon volt mit foglalkoznunk. Augusztus közepén felvetõdött az ötlet, hogy a póni szemlére kellene lovagolni egy rövid karusszelt, bemutatni lovainkat nyereg alatt a nagyközönségnek. Ennek ugye csak annyi akadálya volt, hogy Dulcsi még igazán semmit sem tudott, Dömpilla nem egy filigrán, könnyen fordítható ló, Csinos megsínylette a tábort, lefogyott, gyanúsan viselkedett, Linda pedig elkanászodott, rúgott a többi lóra.Így a közös kupaktanács úgy döntött, hogy nem lesz karusszel, csak a négyszög körül teszünk pár kört, miközben mesélnek a lovakról és rólunk. Azért persze gyakoroltunk, amennyit tudtunk (jóformán 3-4 alkalommal), próbáltunk minél közelebb, egy ütemben, együtt haladni, volt, hogy sikerült. Menet közben csatlakozott csapatunkhoz Hintaló, akinek nem lett könnyû dolga velünk-köztünk, persze oktatónk kérdés nélkül besorolta a Dömpi Show-ba.Elõzetes megbeszélés szerint fehér ing, szürke lovaglónadrág, fekete hopilet és kobak lett a fellépõ ruhánk. A lovaknak kölcsönkértünk fehér izzasztókat és megállapodtunk egy utolsó próbában péntek délutánra. Persze ember tervez, Isten végez. Azért csak elpróbáltuk, külsõ segítséggel (lovas kellett, mert egy lovas társunk nem tudott jönni) az együtt közlekedést.Szombat reggel általános sikamikával kezdtünk (Dömpilla farkát 1 órán keresztül sem tudtam gyönyörûvé varázsolni), a lovak csillogtak-villogtak. Donqi szállította a vadi új hófehér izzasztókat, Fuszeklire és a lányomra egybõl lecsapott Vera és befogta õket, egy-egy póni mellé. Nem kis kavart okozott a kantárok variálása, így Zap és Adri már a melegítõ pályán voltak, mire mi felkantároztunk. Sikeresen csatlakoztunk hozzájuk, ott aztán kiderült, hogy Adri megbeszélte Verával, hogy ne legyen rajtunk kobak, iszonyat boldog lettem (istenem bennem is van némi hiúság). Tettünk pár kört, persze megbeszélve semmi sem volt, oktatónk integet/kiabál, hogy menjünk, elindultunk (közben hivatalos udvari fotósunk Bouget, próbált becserkészni bennünket, kevés sikerrel), ám a pályán éppen munka vizsga(?) folyt, hátra arc. Enyhén vörös fejjel, sikerült valahogy megbeszélni, hogy amikor szólítanak a bemondóban, akkor vonuljunk a díjnégyszögbe és Vera majd a pálya szélérõl mondja, hogy mit csináljunk. Idõnk nem maradt tiltakozni, mert minket szólítottak. A négyszöget csak pónik mellett elhaladva tudtuk megközelíteni, nem kevés kétségünk volt abban, hogy bejutunk-e, mert Dulcsi még nem rutinos, kicsit talán ijedõs, Dömpillában egy másodpercig sem kételkedtünk, õ még sosem ijedt meg semmitõl. Elõl mentek a rutinos „öreg” kancák: Hintaló-Csinos, Zapolya-Linda, mögöttük: Adri-Dulcsi, én-Dömpilla. A megbízható semmitõl meg nem ijedõ Dömpi tolta be a társaságot, neki nagyon sürgõs volt bejutni, ugyanis a pár méterre mellettünk ácsorgó, gyönyörû szép póni mén beszólt neki (biztos valami pikánsat), ezért pánikszerûen rohant befelé, félõn, hogy nem áll meg, majd csak a négyszög másik végénél. Dulcsi, majdnem kisangyal módjára haladt (az õ oldalán lévõ pónik talán nem mondtak arcpirító megjegyzést neki), így aztán sikerült rendezni sorainkat és délcegen bevonultunk a négyszögbe. Produkciónkat nem értékelném, legyen annyi elég, hogy van önkritikánk, ettõl függetlenül igyekeztünk összehangoltan mozogni, sõt voltak pillanatok, amikor úgy sikerült, mint a gyakorlásokkor. Oltári bakit nem csináltunk (igaz kengyelem nem sok volt), aggódásunk ellenére kárt nem okoztunk, hát bemutatkoztunk. El ne felejtsem: aláfestõ zenénk a Shrek fõcím dala(?) volt és nagy-nagy tapsot kaptunk a közönségtõl. A kivonulásunk sem volt zökkenõ mentes, mert csodaszép póni úrfi ismét beszólt Dömpillának, aki mint egy szûzlány menekült elõle, egyenesen bele Csinosba, rátolva õt Lindára, úgy tûnik sikeres volt a leszoktatás, mert Linda nem rúgott fel senkit (szerencsére). A továbbiakban, még a fenti karámoknál lovacskáztattunk gyerekeket, Zapolya és Adri vendégeket, én meg Bouget-t és Andriskát.Mikor indultam volna le a pályára, hogy körbenézzek, mindig közbe jött valami. Végül csak sikerült pár percet beszélgetni Donqiékkal és a helyi lányok lovas padödöjébõl is láttam pár villanást. Délutánra a gyerekeknek csapatversenyt hirdetett oktatónk, döntõ többségében lányok vettek rajta részt, így a „Lindát visszahúzó” versenyszámnál a szülõket, nézelõdõket is bevonták. Mire minden elcsendesedett, már erõsen szürkült.

Edited by Eva, 2005 szeptember 14. - 11:50.


#102 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 11:45

Elõl mentek a rutinos „öreg” kancák: Hintaló-Csinos, Zapolya-Linda,

Khmm. Kikérem magamnak! És Hintaló nevében is beszélhetek, mert rá aztán igazán nem illik a "rutinos, öreg kanca" jelzõ. :D (Az elsõ link nem jó.)

Edited by zapolya, 2005 szeptember 14. - 11:45.


#103 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 14. - 18:36

Igen aranyossak voltak. Úgy mentek mint egy maci csapat. :yeah:

#104 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 16. - 19:23

Sziasztok! Most vagyok elõször itt..nézegettem a képeket meg a hozzászólásokat! Az a hókás ló Air Driven?? Aki egy angol telivér?? Frappáns,Szattyán hogy van??? Frappi negy kedvencem volt,Bellával együtt. Emesénél Bellán tanultam lovagolni..és amikor olvastam hogy szegény már nem él.... :hupp: :( Mi történt vele???Ha valaki tud ezekrõl a paccokról képeket küldeni(régiek is jók)küldjön nekem emailt.. Megköszönném. (homokyzs@freemail.hu)Én két évben is voltam lent táborozni.(egyikben Keselyüstökkel) 2000ben egész nyáron ott voltam a volt lovammal Pierrottal edzõtáborban Emesénél.. :hupp: :(Ha valaki találkozik Hézsõ Emesével,kérem adja át neki hogy Homoky Zsófia és Pierrot puszilja és kérdezi hogy mikor látogat meg minket...Köszönöm. Nagyon szépen köszönöm. :( :hupp:

Edited by Pierrot, 2005 szeptember 16. - 19:27.


#105 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 8:35

Air Driven a hókás telivér, igen. Frappáns, Drivi jól vannak, Szattyán sajnos még boxfogságban az ínhúzódás miatt. Frappi Éva nagy kedvence, Drivi pedig az enyém. Sajnos már nem lovagoljuk õket, de azért az alma-répaadagjukat tõlünk is megkapják általában. :) Részleteket Belláról sajnos nem tudok mondani. Évánál vannak róluk képek szerintem, esetleg otthon körülnézek, hogy papírképek vannak-e és ha igen, akkor beszkennelek párat, aztán felteszem.Üzenetet átadom Emesének, biztosan fog neki örülni. Zsófi! Mi találkoztunk ám már Blue-nál, sõt voltunk is együtt terepen még Kistarcsán, te Pircsin én pedig egy szürke arabon ültem, csak nem emlékszem sajnos a nevére, mert szenilis vagyok. Talán Hasszán?

#106 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 19. - 14:50

Üzenetet átadom Emesének, biztosan fog neki örülni. Zsófi! Mi találkoztunk ám már Blue-nál, sõt voltunk is együtt terepen még Kistarcsán, te Pircsin én pedig egy szürke arabon ültem, csak nem emlékszem sajnos a nevére, mert szenilis vagyok. Talán Hasszán?

Hozzászólás megtekintése

Jaj de örülök hogy jól vannak,annyira imádom Frapit,meg Drivit meg persze Szattyánt is...Hát ha Hassan egy sárga,hókás arab volt..megnéztem a Profilodat és ismerõs az arcod... Csak nem tom hogy mikor volt az a terep.Tavaly nyáron??? Vagy mikor???

#107 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 9:46

Pierrot! Ha jól emlékszem, akkor tavaly tavasszal volt a közös tereplovaglás, anyukád is ott volt Bogárral. :) Lehet, hogy igazad van, nem is szürke, hanem sárga lovon ültem, tényleg, milyen feledékeny vagyok! :( Arra legalább emlékszem, hogy nagyon jó fej ló volt, igazán élvezetes volt vele a terep. Az sem vigasztal, hogy Éva még nálam is szenilisebb, mert õ meg Barbi fotóját tette be Belláé helyett az "Elveszett, rég láttam..." topikba. Igazad volt, az nem Bella, hanem Barbi, aki egy valódi cukorfalat póni, de már nincs Üllõn, a gazdái eladták. Küldöm a képeket a katonalovakról e-mailben, megkérnélek, ha van tárhelyed, akkor tedd fel légyszi Szattyán fotóját, és illeszd be ide, mert Keselyüstök kérte.

#108 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 17:28

Megkaptam a képeket! Nagyon szépen köszönöm..még mindig nagyon jól néznek ki..Tündért el is felejtettem..ô a "háromfülü ló"???Majd átküldöm Keselynek az emailt...Tegnap találtam meg a képeket az edzôtáborról,és Belláról is volt. Fekete sörénye van és csillag a homlokán..meg is lepôdtem amikor berakta a képet..azt hittem már én vagyok a hülye és elfelejtettem hogy hogy nézett ki Bellus.Emlékszem már,atmentünk egy lovin,fel a dombságba..tányleg anyu is ott volt...az tényleg király terep volt. Mostanában elég sokat járok arra..... :)

#109 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 18:03

Zapolya,kerestem neked képeket Apple képtárjában...Hassanról és Pircsirôl.. Remélem így már emlékszel rá... Meg hátha pár emberke emlékszik majd Pierrotra. Eszembe jutott az is hogy mi Dóra majorban is bemutatóztunk 2000ben.. Futószáron is meg a Nôvérem Pircsivel ugrott,egy Artner Fanni nev? lánnyal aki egy szürke kis pónival volt és olyan bemutatót tartottam hogy egyszerre ketten ugrattak meg akadályokat..valaki esetleg nem emlékszik ránk??? Majd ha megnyitottam a képtáramat akkor lehget képeket nézegetni az említett eseményekrôl...Hassan a sárga arab és én....Hassan és Pierrot a két(sajna karórágó)csodabogár :)

#110 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 9:07

Pierrot! Igen, ha minden igaz, Hasszánon ültem. :o A háromfülû ló nem Tündér, hanem Kecses. Kecsessel a kezdetekkor háziversenyt is nyertem. :D Nagyon jó ló volt.

#111 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 22. - 15:13

Üdv Mindenkinek!Jelentem Agrobe lova Madi Üllõn van a klinikán. Nagyon aranyos barátságos lovacska. Aki teheti látogassa meg. Szerintem nagyon ráfér szegénykére a törõdés. Jól teletömtem almával, répával és szerencsére elfogadta. Aki elmegy hozzá, ne lepõdjön meg, nagyos sovány a drágám. A szemei viszont élénkek. Vigyetek neki almát, répát, falatkát, kinek mije van. üdv: Donqi :ang:

#112 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 26. - 9:08

Ozzy-pátyolgatással, Lindus "idomítással" (hehe, tök profi volt a ló, mint egy svájci óra), Dulcsi elsõ terepével telt az üllõi hétvége. Dulcsi nagyon megnézett egy military akadályt, mondtuk is neki, hogy jól nézze meg, mert ezek fölött fog ugrálni majd. :D Aztán ahogy közelebb ment, jól belerágcsált az elõzõleg még lóevõ akadályba. :D Maderont is meglátogattam, írtam is a megfelelõ topikba.

#113 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 10:37

Már megint Ozzy-atyalapatyala, sajnos számottevõ javulást nem látok a lábán, elõreláthatólag egy hónap pihi. Lindus már kezd úgy menni, mintha nem is egy hidegvérû kocsiló lenne, tiszta jó, ráadásul a hidegvér minden elõnyével felfegyverkezve. Bûvészkedhetek a hátán, elhagyhatom a kengyelt, ledõlhetek félig, õ csak nyugodtan tûri, mintha mi sem történt volna. :kir: Istenkirálycsászárnõ lesz, remélem. ;)

#114 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 11:26

Elkövettem életem elsõ székletmintavételezését férgességvizsgálathoz vasárnap. :D Volt nézõközönség, szurkoltak is, próbáltak rábeszélni, hogy úgy lenne az igazi, ha benyúlnék a trágyáért, nem pedig várnám, hogy mikor pottyannak ki a gombócok, de nem vállaltam. :rolleyes: Persze megint Ozzy volt a zseni, mert amíg azon tanakodtunk, hogyan vegyünk mintát, addig pottyantott az orrunk alá egy adagot. :ang: Egyik tündérvirágszál ló meg belémcsípett, még sosem bántott egy ló sem eddig, ez volt a tûzkeresztség. :D

#115 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 7:33

sziasztok,szeretném tudni, hogy Üllõn hol van olyan istálló ahol kb. 100 (?) körüli lólétszám van. Ez a Dóra- major, vagy van másik nagyobb létesítmény is.Mielõbbi válaszra számítok,Köszi,shagan

#116 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 8:00

Shagan: Üllõn a majorban szerintem megvan 100 ló, de különbözõ istállókban-legelõn.

#117 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 8:28

Eva,Az egész egy kezelésben, egy tulajdonban van-e? Tehát ha pl. felvesznek valakit dolgozni, akkor egy ember dönt? Vagy több tulajdonos van (mindenkinek a saját lovai) és azokhoz alkalmaz saját embert?Csak érdeklõdöm, tehát semmi konkrét szándékom nincs, csak egy ismerõsömtõl hallottam néhány dolgot, és szerintem a Dóra-majorról beszélt.üdv,sh

#118 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 8:34

Errõl talán Zsuzska többet tudna mondani, sosem érdekelt, így nem is nagyon vagyok ezekkel tisztában, de a bejárathoz közelebbi istállót és a másik, fenti más-más kézben (felügyelet alatt) van. De van "nagyfõnök" is :)

#119 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 22:25

Az egész telep egy kézben van, a Szent István Egyetem (azaz az állam) kezében, és van egy igazgató, illetve ágazatvezetõk. Az emberekrõl õk döntenek. A bejárathoz közelebbi lovasudvarban pedig az egyik istálló bérbe van adva, itt a bérlõ a saját embereit alkalmazza. Van még Dóra és Üllõ közt egy nagyobb telep, Tornyoslöb, ott azt hiszem, minden istállónak más bérlõje van, de ez nem biztos... azt sem tudom, hány ló lehet ott, de szintén sok.

#120 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 6:11

Köszi Zsuzska az infot, shagan