Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gödöllõi-dombság


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1277 válasz a témához

#1161 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 1. - 19:22

Nem... a javítás gyakorlati beszámolót jelent... khm... a gyak.vezetõvel, ill. pontosabban a számítógéppel... :D

#1162 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 7:39

Dream! Boldog Szülinapot! :kocc:

#1163 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 11:17

Nem... a javítás gyakorlati beszámolót jelent... khm... a gyak.vezetõvel, ill. pontosabban a számítógéppel... :D


És akkor amit nem sikerült ,megcsinálni a hármasért/négyesért, annak kell megint nekiugorni, vagy most kicsit átfogóbb lesz?




És hogy lovakról is essen szó: Ilyenkor télen is jártok ki lovazni? Persze gondolom igen., legalábbis szerintem hóban lovagolni a legjobb buli, persze csak ha fel van öltözve az ember... :)
Nekem most sajna a szilveszteri lovaglás elmaradt, meg is haragodott rám a derekam, és végigfájta az új évet (kicsit hikomat vagyok, és ha sokáig nem lovazok, bekattan :hupp: )


És még valami... most már tényleg BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!

#1164 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 13:24

És akkor amit nem sikerült ,megcsinálni a hármasért/négyesért, annak kell megint nekiugorni, vagy most kicsit átfogóbb lesz?

Hasonló lesz... ez szerintem eléggé átfogja a félév gyakorlati anyagát: adatgyûjtés, pivot, coco...

#1165 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 16:11

Még egy kérdés ezzel kapcsolatban: Idõpont(ok)at mikor/hol lehet erre megtudni? :rolleyes:

#1166 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 16:40

http://miau.gau.hu/nappalos/index.html

As usual... :)

#1167 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 23:17

Áááá, nem vagyok szétszórt... már olvastam... na szép... :P Magázódjak, vagy tegezõdhetek (itt)? :)

Edited by skatya, 2008 január 2. - 23:17.


#1168 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 14:09

Hmm.. azt hiszem, igencsak kényelmetlenül érzeném magam, ha az interneten magázódnék... :)

#1169 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 14:22

És hogy lovakról is essen szó: Ilyenkor télen is jártok ki lovazni? Persze gondolom igen., legalábbis szerintem hóban lovagolni a legjobb buli, persze csak ha fel van öltözve az ember... :)

Én Dóramajorban voltam terepezni, csakhát az már nem Gödöllõi-dombság, hanem üllõi homok...
De akartam menni Babatra is egy néhány hete, csakhát elromlott a fedeles :eek: :D
Ott nem nagyon mozognak télen a lovak, küzdeni meg nemigen van kedvem velük...
Viszont voltam a MegaFarm-nál is, és örömmel értesültem, hogy Bíbor jó kezekbe került, jól néz ki, jól érzi magát. :)

#1170 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 20:51

Hmm.. azt hiszem, igencsak kényelmetlenül érzeném magam, ha az interneten magázódnék... :)


És ez nem rontja az esetleges javítási esélyeimet? :rolleyes:

Borsi Írta van lovad, itt tartod Babaton? ill. milyen paccod van?

.....

Elromlott a fedeles? Mondjuk még nem láttam "mobil-fedelest" de gy látatlanban nem tudom, nem egy masszív dolognak gondolnám...

Ha rég nem mentek a lovak, akkor talán pont azért könnyebb velük bánni.. persze tisztelet a kivételnek, mert múltkor drága kancám is beújított- ilyenkor a túl sok mindenre való figyelés a gond.. fõleg kancáknál- saját tapasztalataim szerint :)

Edited by skatya, 2008 január 3. - 21:18.


#1171 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 10:48

Elromlott a fedeles?

El.
A babati fedeles egy elég egyedi megoldás, nemhogy a lovak, de még én is megijedek tõle, mikor az oldalán beindul az a levegõfújó vagy nemtommicsoda. Gondolom, ez a szerkezet romolhatott el, de StG-nek voltak más tippjei is: "kiszúrták... vagy csak egyszerûen leeresztett" :D Szóval ez a mi egyetemi fedelesünk. Én még sose voltam benne, de nem is vágyom rá.

#1172 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 10:50

El.
A babati fedeles egy elég egyedi megoldás, nemhogy a lovak, de még én is megijedek tõle, mikor az oldalán beindul az a levegõfújó vagy nemtommicsoda. Gondolom, ez a szerkezet romolhatott el, de StG-nek voltak más tippjei is: "kiszúrták... vagy csak egyszerûen leeresztett" :D Szóval ez a mi egyetemi fedelesünk. Én még sose voltam benne, de nem is vágyom rá.


Húú, ez tényleg félelmetes!! Áááá Van olyan ló, ami bele mer menni? :P
Mondjuk én eddig nem lovagoltam fedelesben, de nem is bánom, bár ha sokáig rossz az idõ, lehet hogy tényleg jó megoldás...

Edited by skatya, 2008 január 4. - 10:51.


#1173 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 11:00

Hasznos dolog azért a fedeles, télen igencsak megkönnyíti a munkát, általában melegebb is van benn és a talaj miatt sem kell aggódni. De én idén még nyáron is lovagoltam rendszeresen fedelesben, egy tágas, jó szellõzésû épület a nagy melegben is jól jön (meg persze esõben is).

#1174 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 12:21

El.
A babati fedeles egy elég egyedi megoldás, nemhogy a lovak, de még én is megijedek tõle, mikor az oldalán beindul az a levegõfújó vagy nemtommicsoda. Gondolom, ez a szerkezet romolhatott el, de StG-nek voltak más tippjei is: "kiszúrták... vagy csak egyszerûen leeresztett" :D Szóval ez a mi egyetemi fedelesünk. Én még sose voltam benne, de nem is vágyom rá.



Anno az õskorban(2000) a pálya mellett lévõ széna-szalmatárolót neveztük ki fedelesnek.
Volt kb 10m? átmérõ, és 15m hosszú.......abban futószáraztam az elvetemültebb szülõk gyerekeit, illetve a képzett lovakkal lehetett egy minimális munkát végezni.

#1175 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 20:28

El.
A babati fedeles egy elég egyedi megoldás, nemhogy a lovak, de még én is megijedek tõle, mikor az oldalán beindul az a levegõfújó vagy nemtommicsoda. Gondolom, ez a szerkezet romolhatott el, de StG-nek voltak más tippjei is: "kiszúrták... vagy csak egyszerûen leeresztett" :D Szóval ez a mi egyetemi fedelesünk. Én még sose voltam benne, de nem is vágyom rá.


Én egyszer próbálkoztam bejutni az amúgy birkanyugis lovammal a babati fedelesbe..

Segítség nélkül nem ment.. A két ajtó között meg kellett állni, hogy a vákumhatás kigyenlítõdjön az ajtók közötti szûk részen..
Itt már a lovat a szembeszél és a nagy zajok miatt alig lehetett fogni..

Aztán bejutottunk..

"Éppen" nem volt fellocsolva a pálya, ami miatt kb. 3 perc múlva a portól fulladozva kimenekültünk.. A két ajtó között miután megint átéltük a gyenge szélviharral felérõ nyomáskiegyenlítõdést, kijutva elengedtem a kissé izgágává lett jószágunkat.. Szegény a nagy stresszt levezette egy hatalmas rohanásos-sorozatban triplázott bakolásos ródeóval, amit azelõtt sosem láttam még tõle.. :ang:

Azóta nem merészkedtünk újból a fedelesbe.. :) Szerintem nem is fogunk..

Viszont egy hete láttam, hogy használták. Ezek szerint mûködik.

#1176 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 20:36

Hazudtam.Kb 10x10es volt.

#1177 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 21:45

Én egyszer próbálkoztam bejutni az amúgy birkanyugis lovammal a babati fedelesbe..

(...)

Azóta nem merészkedtünk újból a fedelesbe.. :) Szerintem nem is fogunk..

:D :D

A profilod alapján: Te vagy a fríz lovacska gazdája?

#1178 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 5. - 10:10

És ez nem rontja az esetleges javítási esélyeimet? :rolleyes:

Borsi Írta van lovad, itt tartod Babaton? ill. milyen paccod van?


Nem, milyen alapon rontaná? (Ezért még senkinek sem adtam rosszabb jegyet. Igaz, jobbat sem... :D )
Nem, a ló - ami egyébiránt egy nóniusz - nem Babaton van, igazából én is csak néhányszor fordultam elõ arrafelé...

#1179 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 16:10

A profilod alapján: Te vagy a fríz lovacska gazdája?


OFF
http://flickr.com/ph...57594447909550/
Mittaláltam...
:D

#1180 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 6. - 19:13

És ez nem rontja az esetleges javítási esélyeimet? :rolleyes:

Nem, milyen alapon rontaná? (Ezért még senkinek sem adtam rosszabb jegyet. Igaz, jobbat sem... :D )

Nem rontja..., persze, hogy nem... Ellenben ha a tekinteted nem kielégítõ..., akarom mondani nem elég értelmes, na az rontja. :dev: Vagy a tudásod kell kilégítõ legyen..., affene se tudja már! :D :gm: ( Bocsánat tanár úr, ezt nem bírtam kihagyni! :gm: :D :P )

#1181 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 13:00

OFF
http://flickr.com/ph...57594447909550/
Mittaláltam...
:D

És itt van Zsuzsi lova. Itt meg Lepke? ;)
Gyönyörû fotók! :cool:
No de az még nem derült ki, hogy a fríz kinek a lova...

[Ja de, közben utánanéztem... Csakhát fura, hogy ugyanazt a képet látja az ember a neten imitt is, amott is :D ]

Edited by Borsi, 2008 január 7. - 13:30.


#1182 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 15:00

Bocsánat tanár úr, ezt nem bírtam kihagyni! :gm: :D :P


Te most irigykedsz? Akarsz te is vizsgázni? :dev:

A többiektõl elnézést az OFFért... :D

#1183 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 16:29

Te most irigykedsz? Akarsz te is vizsgázni? :dev:

Igen annyira szeretném látni a félelmetesenemberevõ StG tanár urat! :ang: Akitõl Posted Image így jönnek ki a lányok a vizsgáról! :dev:

#1184 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 17:45

http://img0.tar.hu/v...e2/30952602.jpg
Brit vágtázik a fedelesnél..


[

[Ja de, közben utánanéztem... Csakhát fura, hogy ugyanazt a képet látja az ember a neten imitt is, amott is :D ]
[/quote]

Bocsi, de külföldön voltam, nem jártam errefelé.

Igen a fríz a mi lovunk. Õ Brit Vd. Ven (jó kis holland nevén). :ang:

A képeket róla egy barátunk készítette.
Horváth András alias "Handras".

www.handras.hu az oldala és a flickr-en láthatóak a képei valóban:

itt:
http://flickr.com/photos/73204390@N00/

A rush, a ferrari és a black horse címû képeken Brit látható.

De ezt is Babaton készítette (azt hiszem ez ITI a képen):

http://flickr.com/ph...dras/529940935/

Ez itt a kutyánk Babaton egy lópofival: :)

http://flickr.com/ph...dras/519516396/


Ezeket pedig én raktam fel a Tar.-ra(szintén handras képei!):
Babati ménes:

http://img0.tar.hu/v...e2/30954197.jpg

http://kep.tar.hu/vojnits/50496902#2


Amúgy pedig miért fura ha a saját lovamat rakom képként egy lovas fórumon a profilomra??????


(A fotós pedig oda rakja a lóról a képeket ahová akarja.. Nyilván szól elõtte..)

[quote name='StG' post='559972' date='2008.01.05, 10:10']

Nem, a ló - ami egyébiránt egy nóniusz - nem Babaton van, igazából én is csak néhányszor fordultam elõ arrafelé...
[/quote]

Remélem, hogy nem a frízre írtad, hogy nóniusz... :)

Edited by Ludmilla, 2008 január 7. - 17:41.


#1185 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 18:11

Amúgy pedig miért fura ha a saját lovamat rakom képként egy lovas fórumon a profilomra??????
(A fotós pedig oda rakja a lóról a képeket ahová akarja.. Nyilván szól elõtte..)

Jó, csak StG megzavart... a te képtárad helyett az Andrásét tette be a kérdésemre.
A White Horse c. kép kirõl, hol készült?
(Egyébként én jobb szeretem, ha az illetõt látom a profilon, nem a lovát, de ez apróság...)

#1186 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 18:17

Remélem, hogy nem a frízre írtad, hogy nóniusz... :)

ott egy saját paciról volt szó, nem a tiédrõl ;) Egyébként nagyon szép a frízed!

Hm... hát a gazdinfo-t már felvettem, már csak sikerülnie kell majd :)

És én is jövök pár képpel, igaz még babati képeim nincsenek, de Árpád vérébõl akad pár...
Jó nézegetést!

#1187 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 18:27

Irtó édesek a kisbirkák! Na meg az a ló is jófej, amelyik lovas nélkül ugorja a tüzet... Na most akkor neked van saját lovad?

#1188 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 19:10

Remélem, hogy nem a frízre írtad, hogy nóniusz... :)

Nem... olvasni, olvasni, olvasni, majd értelmezni az olvasottakat... :rolleyes:

#1189 Ludmilla

Ludmilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 7. - 20:00

Jó, csak StG megzavart... a te képtárad helyett az Andrásét tette be a kérdésemre.
A White Horse c. kép kirõl, hol készült?
(Egyébként én jobb szeretem, ha az illetõt látom a profilon, nem a lovát, de ez apróság...)


Semmi gond. :)

Vannak még nagyon jó vágtázó méneses fotóink Babatról, de oly lassú a Tar-ra történõ feltöltési folyamat, hogy azok egyenlõre csak a gépemen pihennek. Ha van ötletetek, hogy hol tudom gyorsan elhelyezni õket akkor felrakom azokat is!

A White Horse C. kép valahol vidéken készült, tán az Alföldön.. Szegény ló álítólag nagyon le volt fogyva. :(

A profilomon egy ideig a saját képem volt, csak több fórumos fickó "bepróbálkozott" és úgy gondoltam egy lónál majd biztosan nem fognak. :dev:

Ha Babaton jársz szólj és összefuthatunk, hogy arcot is köthess a "nagy dagi" fekete lóhoz. :)


ott egy saját paciról volt szó, nem a tiédrõl ;) Egyébként nagyon szép a frízed!


És én is jövök pár képpel, igaz még babati képeim nincsenek, de Árpád vérébõl akad pár...
Jó nézegetést!


Jók a képeid! (Szuper amin a ló egyedül ugrik át a tûzön!)

Még anno mi is jártunk az Árpád vérébe terepezni, mielõtt saját lovat vettünk.. :yeah:

Volt ott egy fríz félvér kis ló. Meg van még??





Nem... olvasni, olvasni, olvasni, majd értelmezni az olvasottakat... :rolleyes:


Igen, igen, igen.... ;)
Bocsánat!

Azóta olvastam, olvastam, olvastam, majd értelmeztem az olvasottakat!
:)

Edited by Ludmilla, 2008 január 7. - 20:00.


#1190 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 2:48

Jók a képeid! (Szuper amin a ló egyedül ugrik át a tűzön!)

Még anno mi is jártunk az Árpád vérébe terepezni, mielőtt saját lovat vettünk.. :yeah:

Volt ott egy fríz félvér kis ló. Meg van még??


Köszönöm ,köszönöm... :kir:

Egyébként Koppányról beszéltél, igen, ő még megvan, legalábbis két hónapja még megvolt, és erősen kétlem, hogy ez változott volna :rolleyes:

(Lehet, hogy ez illúziórombolás, de Holló- a Tűzön ugró lóállat futószáron van- de ugrik, ez tény ;) )

Sajna saját lovam nincs, de "egyetemista fizetés" mellett nem is túl megengedhető, ezért szeretnék egyenlőre soookat kijárni mondjuk Babatra, és folytatni a tanulást, mert még mindig nem tudok lovagolni... de azt hiszem, soha nem is fogok megtanulni, de azért igyekszem... ;)




Vannak még nagyon jó vágtázó méneses fotóink Babatról, de oly lassú a Tar-ra történő feltöltési folyamat, hogy azok egyenlőre csak a gépemen pihennek. Ha van ötletetek, hogy hol tudom gyorsan elhelyezni őket akkor felrakom azokat is!


Naszóval ezzel kapcsolatban van pár tippem... Tar- ra FTP- feltöltés- nem nehéz dolog, kell hozzá egy TotalCommander, amit netről le is tölthetsz, a tar.hu-n meg le is írják pontról pontra, hogyan kell megcsinálni (képekkel be vagyon mutatva)- hátránya, ha szakadozik a neted, akkor a kapcsolat is meszakad, és így órákba telik a feltöltés...

Ami viszont nekem most bejött, ez a google-nak a fotóalbumos cucca, a picasa ad feltöltőprogramot, és egy ötéves is simán megérti. A képeidet összeszedi a gépről, és azt töltesz fel a webalbumba, amit akarsz.

Szerintem egészen áttekinthető fotóalbumot tudsz varázsolni hamar. Pl itt az enyém.

Üdv

Edited by skatya, 2008 január 8. - 2:49.


#1191 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:23

Ha Babaton jársz szólj és összefuthatunk, hogy arcot is köthess a "nagy dagi" fekete lóhoz. :)

Oké, szólok, ha Babatra készülök, ez várhatóan kora tavasszal lesz.

Ami viszont nekem most bejött, ez a google-nak a fotóalbumos cucca, a picasa ad feltöltõprogramot, és egy ötéves is simán megérti. A képeidet összeszedi a géprõl, és azt töltesz fel a webalbumba, amit akarsz.

Õszintén szólva én ettõl a picasa-tól nem vagyok elragadtatva, szerintem a webshots jobb.
Vagy akár az ftp-s feltöltés, amit ugyan még nem próbáltam, de jónak tûnik...

#1192 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:34

Vannak még nagyon jó vágtázó méneses fotóink Babatról, de oly lassú a Tar-ra történõ feltöltési folyamat, hogy azok egyenlõre csak a gépemen pihennek. Ha van ötletetek, hogy hol tudom gyorsan elhelyezni õket akkor felrakom azokat is!


A flickr is jó szerintem, ha nem kellenek albumok és egyéb úri huncutságok, akkor még ingyenes is...

Edited by StG, 2008 január 8. - 21:34.


#1193 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:56

Õszintén szólva én ettõl a picasa-tól nem vagyok elragadtatva, szerintem a webshots jobb.
Vagy akár az ftp-s feltöltés, amit ugyan még nem próbáltam, de jónak tûnik...


nem tecchet mindenkinek ugyanaz- tar- ban nekem nem jön be pl az, hogy dugig van reklámmal, és nem tudom görgetések nélkül végignézni a képeket...

#1194 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 29. - 20:09

Ma voltam kinn Babaton. Bár arról volt szó, hogy szólok, ha Babatra készülök, de ez most hirtelen felindulásból jött, tegnap délután lett megbeszélve. Koktélt választottam magamnak, mert mostanság jól kijövünk. Egyrészt alapjáratban nyugodtabb, mint volt; másrészt kezdem megtanulni használni (pontosabban nem nagyon használni) a belsõ szárat, ez nála sokat jelent; és kiderült, hogy mennyire meghálálja a nyugodt, finom bánásmódot. Úgyhogy szeretek vele benn lovagolni pályán. Mikor mentem ki a legelõre a lóért, Brit ahogy meglátott, azon nyomban elindult felém, mondván, megnézzük, ki ez itt télnek idején... Nagyon barátságos ló, mindig odajön, úgyhogy mindig meg van simizve. :) És mindig elcsodálkozom, hogy a frízek nem is olyan nagyok, mint gondolná az ember... Még ha Brit fiatal is, de nem fog túl nagyra megnõni.

#1195 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 30. - 16:37

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. :) Gödöllõn, a Fenyvesben tartom a lovam (csak megmaradtam a régi Szentendre és Pilis régiós topikomban :cool: ) és a jó idõ beálltával tervezek egy túrát Gödöllõrõl Veresegyházra, a tóparti vendéglõhöz. Gondoltam mivel ti is ebben a régióban lovaztok, esetleg van vmilyen ötletetek/ajánlatotok útvonal szempontjából. Ugyanis én sajnos mindig csak egy irányba lovagoltam ki eddig, Valkó felé, m a másik irányban a város van, ezért aztán fogalmam sincs, h hogyan juthatnék el Gödöllõ másik oldalára. :confused: Egy nagyon kedves ismerõsöm adott pár ötletet néhány mûholdas felvétel formájában, belinkelem a képeket nektek (a munkahelyi gépemrõl csak ilyen bénán tudok linkelni :rolleyes: ):
http://img0.tar.hu/o.../33421064.jpg#3 - fent a jobb sarokban lakunk Honey-val, ez a kiindulási pont és innen jön a többi kép idõrendi sorrendben
http://img0.tar.hu/o.../33421065.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421066.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421067.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421068.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421087.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421088.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421089.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421090.jpg#3

Szerintetek ez jó útvonal, valóban járható? Vagy tudtok esetleg jobbat?

Bár a jó idõ még odébb van, de én lélekben már nagyon készülök, ezért minden ötletnek nagyon örülnék. :kocc:

Edited by Honey, 2008 január 30. - 16:40.


#1196 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 30. - 17:59

Ma voltam kinn Babaton. Bár arról volt szó, hogy szólok, ha Babatra készülök, de ez most hirtelen felindulásból jött, tegnap délután lett megbeszélve.
Koktélt választottam magamnak, mert mostanság jól kijövünk. Egyrészt alapjáratban nyugodtabb, mint volt; másrészt kezdem megtanulni használni (pontosabban nem nagyon használni) a belsõ szárat, ez nála sokat jelent; és kiderült, hogy mennyire meghálálja a nyugodt, finom bánásmódot. Úgyhogy szeretek vele benn lovagolni pályán.
Mikor mentem ki a legelõre a lóért, Brit ahogy meglátott, azon nyomban elindult felém, mondván, megnézzük, ki ez itt télnek idején... Nagyon barátságos ló, mindig odajön, úgyhogy mindig meg van simizve. :) És mindig elcsodálkozom, hogy a frízek nem is olyan nagyok, mint gondolná az ember... Még ha Brit fiatal is, de nem fog túl nagyra megnõni.


Jaaaj,ezt olyan jó hallani!
Coctailról mesélj még!
Anno én lovagoltam be, érdekelt mindig a sorsa. :)

#1197 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 1. - 14:50

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. :) Gödöllõn, a Fenyvesben tartom a lovam (csak megmaradtam a régi Szentendre és Pilis régiós topikomban :cool: ) és a jó idõ beálltával tervezek egy túrát Gödöllõrõl Veresegyházra, a tóparti vendéglõhöz. Gondoltam mivel ti is ebben a régióban lovaztok, esetleg van vmilyen ötletetek/ajánlatotok útvonal szempontjából. Ugyanis én sajnos mindig csak egy irányba lovagoltam ki eddig, Valkó felé, m a másik irányban a város van, ezért aztán fogalmam sincs, h hogyan juthatnék el Gödöllõ másik oldalára. :confused: Egy nagyon kedves ismerõsöm adott pár ötletet néhány mûholdas felvétel formájában, belinkelem a képeket nektek (a munkahelyi gépemrõl csak ilyen bénán tudok linkelni :rolleyes: ):
http://img0.tar.hu/o.../33421064.jpg#3 - fent a jobb sarokban lakunk Honey-val, ez a kiindulási pont és innen jön a többi kép idõrendi sorrendben
http://img0.tar.hu/o.../33421065.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421066.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421067.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421068.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421087.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421088.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421089.jpg#3
http://img0.tar.hu/o.../33421090.jpg#3

Szerintetek ez jó útvonal, valóban járható? Vagy tudtok esetleg jobbat?

Bár a jó idõ még odébb van, de én lélekben már nagyon készülök, ezért minden ötletnek nagyon örülnék. :kocc:



Bár én csak érintõlegesen vettem Gödöllõt, de olyan kicsi a térkép, hogy nem tudom kivenni az útvonalakat.
Fogalmam sincs hová esik a Fenyves, talán ha írnál egy koordinátát, és sikerül beazonosítanom, nézhetek én is útvonalat neked.

#1198 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 1. - 15:09

Hú, hát a Fenyves Máriabesnyõn van, a pontos koordinátát megkérdezem Dórától, m õ a térképguru, aztán megírom. :cool: No, meg is vannak a koordináták: 47o34'55.05N és 19o24'02.37E. Erre gondoltál Kamilla? :)

Edited by Honey, 2008 február 1. - 18:32.


#1199 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 1. - 20:09

Hú, hát a Fenyves Máriabesnyõn van, a pontos koordinátát megkérdezem Dórától, m õ a térképguru, aztán megírom. :cool:

No, meg is vannak a koordináták: 47o34'55.05N és 19o24'02.37E.
Erre gondoltál Kamilla? :)



Igen, ha lesz idõm, -talán hétfõn-megnézem neked.

#1200 WRoxy

WRoxy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 2. - 22:19

Megpróbáltam követni a képek alapján az utat a googlemap-en. Az Isaszeg-Gödöllõ közti tavakig biztos járható, arra voltunk egyszer v kétszer terepen. Megpróbálok képeket linkelni térképbõl (a képtár gyorsaságától függ) hogy a fõbb csomópontok azonosíthatóak legyenek. A Fenyves Máriabesnyõn van, a Peres dûlõ végén (a 30-asról Besnyõ utca - Klapka gy. út - Fenyves fõút - Peres dûlõ, de elvileg a valkói útról is elérhetõ, igaz amikor én jártam oda, akkor még csak földúton).