Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4881 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 12:23

Szoval igen a kulcs itt van a fent leirt mondatban.A macska a Tied es o nem tarthat ra igenyt.Nem lophatja el es ennyi.Nalam is van tacsi.O is olt mar cicust :( most viszont egyutt alszanak nyalogatja mosdatja oket.
En biztosan a tacsit vinnem be a hazba elso korben a cicat ketrecben tartva mutatnam be oket egymasnak:)

#4882 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 20:29

Fec! Lényegesen könnyebb úgy a szoktatás, ha a macska már eleve jól viseli a kutyát. Nekem az az egy kikötésem volt, amikor felajánlották a kiscicát, hogy ne fusson el a kutya elől.

Nekem is kotorékozóm van, egy border terrier. Amíg többen voltak, addig működött a falkaösztön is. Próbálkoztak az első macskánknál, böködték, hátha elszalad, és akkor már préda kategória. :gm: Aztán nem tudták mire vélni, hogy a kiscica tekergőzik előttük a hátán, és játékból lerágja a fülüket. :dev: Télen a négy kutya egy házban aludt, és a macska persze még bemászott közéjük. A kutyaház jó esetben egynek lett volna kényelmes. :D

 

Lótusz! Arra figyelj, ha élelmes a macskusz, akkor a szúnyogháló nem nagy akadály.

 

Izland! Jópofa lehet a cicád. Gondolom azért nem "teljesen süket", hiszen a talajrezgést, és egyéb ilyesmiket megérezhet.



#4883 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 10. - 19:10

Az egyik cicánk visszatérő problémája, hogy a bal hátsó lábán a a nagy talppárna oldala felsebesedik. Persze voltunk dokinál, ő csak kötözést, kenegetést javasolt, meg jól megriogatott a láb amputációval, ha romlik a helyzet. Mivel nagyon régóta van ez, arra gondoltam, lehet e egy macska cukorbeteg, azért gyógyul ilyen nehézkesen?! 6 éves ivartalanított kandúrról van szó. Nincs elhízva, aktív, egyéb tünete  nincs. Tanácstalan vagyok, és nagyon sajnálom szerencsétlent, nem lelkesedik a gyógykezelésekért.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4884 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 0:45

Szerintem először mindenképp a rangsorban elöl lévő kutyának kéne bemutatni a cicát. Amíg ő nem tudja, hogy azt jószágot nem bánthatja, az összevont foglalkozás veszélyes lehet, falkában a többiek vezérre figyelnek és őt követik. Alapban úgy kéne lennie, hogy mindenben a gazda a vezér, csak persze sokáig vadon élt, befogadott kutyánál ez nem olyan egyszerű. Én úgy csinálnám, hogy egyesével mindegyik kutyával megértetném, hogy a cica haver, és nem bánthatják, és ha már minden oké, csak akkor engednék a közelébe egyszerre több kutyát.

 

Ha a cica szája nem jön rendbe, nem ártana, ha leteszteltetnétek FeLV-re (meg van még pár ronda betegség, ami okozhat ilyen tüneteket, a dokitok biztos tud róluk mesélni).



#4885 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 18:48

Köszi, mindenkinek aki írt, nem tűntem el, csak ez a macska dolog ez nem olyan két sorba bepötyögöm dolog.
Ahogy Őz is mondta egyrészt ,,nagyon tacsi" az öreg kutya, másrészt ahogy Huxley írja nincs igazi gazdi-kutya kapcsolat vele.
Kezd már kicsit magyarázom a bizonyítványom hangulata lenni, pedig tényleg csak annyi van mögötte, hogy nem hiszek az összeszoktatásban mostanában. Kicsivel később, megbontva a csapatot már nem tartom lehetetlennek. Elsőnek a tacsival bent, aztán a két fiúval már valamivel könnyebb, bennük inkább hiszek, hogy megértik a megértenivalót. Mondjuk így is csak ilyen egyszeri kegyelem lesz, amit ennek a macskának megszavaznak (ha megszavazzák), az összes többi betévedt állatra nem fog kiterjedni szerintem.
Fura helyzet velük, néha úgy érzem, hogy a teljesen normális, minden stikktől mentes állatok kerülnek minket
ilyen volt az öreglány mikor jött, előtte kb beköltözött egy tanyára, ahol sem megfogni, sem simogatni nem tudták, etetni nyilván nem etették, de fogott magának csigát, patkányt, pont a kép készülte előtt nem sokkal még galambot is. Aztán összekötöttük az életünket, ő is elfogadott minket  minden hüjjjeségünkkel együtt, nyilván utólag mi sem róhatjuk fel neki, hogy inkább macskabarát tacsekra vágynánk. Érdekes jellem lett, igazi egyéniség lakik ebben a pöttöm bundában. De ez már sokkal inkább a kutyás topikba illene. Azért hoztam csak a képet róla, hogy érthetőbb legyen, hogy valószínűleg már van annyi minden mögötte, hogy nehéz változni, egyrészt az emberek felől is van mit törleszteni neki, másrészt, akinek huzamosabb ideig az az étel amit megfog, annak nem szempont, hogy Gazdi mennyire kötődik a kismacskához, főleg, hogy valamennyire ösztön is neki ez a viselkedés - valószínűleg ez az ösztön tartotta anno életben
Köszönöm tényleg a macskaszáj felvilágosítást, erről nem tudtam tényleg.
Most fedezzük fel az új ízeket, elég válogatós azt hiszem a macsek, azért csak élt már fél évet jólétben, úgy válogat, hogy csak na :smile2:


Edited by Lótuszvirág, 2013 december 12. - 19:02.


#4886 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 20:13

 

Nem egészen ebben a világban él, totál nyugis, mindig ráérősen sétálgat, hatalmasakat alszik BÁRHOL (a járdán, a tyúkok  vagy a birkák között, vagy a működő fűrészgéptől 20 cm-re). Érdekes módon sem a kutyák, sem a többi macska nem bántja, pedig a testvérét néha megkergetik, illetve a macskák között is elszáll pár pofon az etetés körüli tolakodásnál.

Nagyon szeret(ne) egerészni, de sajnos nem zavarja az sem, hogy "lesben állva" hangosan dorombol. :kir:

 

:kir: Ház ez jó fej egy állat. :)

Péter anyukájánál lakott egy ugyan ilyen fehér szőrű, kék szemű süket kandúr, az volt az utca főbakja! Nem is értem, hogy verekedhette ki magának a rangsort, de így volt. Állandóan csatanyomokkal érkezett haza. Kiskorában Péter átment a fején autóval, ezért kicsit csálé volt a koponyája  :gm: . Amolyan igazi túlélő fajta.

Aztán egy autó ütötte el, de már jócskán benne volt a korban.



#4887 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 12. - 23:13

Az egyik cicánk visszatérő problémája, hogy a bal hátsó lábán a a nagy talppárna oldala felsebesedik. Persze voltunk dokinál, ő csak kötözést, kenegetést javasolt, meg jól megriogatott a láb amputációval, ha romlik a helyzet. Mivel nagyon régóta van ez, arra gondoltam, lehet e egy macska cukorbeteg, azért gyógyul ilyen nehézkesen?! 6 éves ivartalanított kandúrról van szó. Nincs elhízva, aktív, egyéb tünete  nincs. Tanácstalan vagyok, és nagyon sajnálom szerencsétlent, nem lelkesedik a gyógykezelésekért.

 

Háááát, cukorbetegségnél inkább a sokat ivás - sokat pisilés szokott lenni a vezető tünet. De gyakorlatilag bármilyen sebet nehezen gyógyulóvá tehet önmagában az, ha érdes macskanyelvvel intenzíven nyalogatják. Nyilván látni kéne (meg valószínűleg egy halom kiegészítő vizsgálatot - bőrkaparék, biopszia, mifene - csinálni), mert egy ilyen talppárna-kisebesedés mögött kb féltucat dolog lehet autoimmun betegségektől a bőrgombáig; de alapjáraton én mondjuk megpróbálnám hogy 1. rárakok egy gallért a macskára hogy ne férjen hozzá a lábához 2. Kék Lukács krémmel kenem napi 1-2x  3. esetleg mellé ha nagyon sok fölös időm és energiám van, még lágylézerrel (= piros fényű mutatópálca) is kezelgetem napi pár percet; ha ezektől gyógyulásnak indul akkor már "csak" addig kell folytatni amíg teljesen ép bőr nem lesz a seb helyén.



#4888 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 9:17

http://de.nachrichte...-095613058.html



#4889 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 11:59

Őz, köszi! Sajnos a gallért nagyon nem bírja, gyakorlatilag őrjöngött. Félsziámi... :D Most betadinnal kicsit lemosogatom, aztán neugranormont kenek rá. Akk megpróbálom a kék lukácsot is. Ezt a lágylézert nem tudom honnan lehetne felhajtani, de majd rákérdezek az orvosnál. Azt se tudom,hol szerezhette, ő ugyanis nem kijárós cica, mert tizedeli a baromfiállományunkat. A többi rá se néz, de őt nem tudtuk leszoktatni.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4890 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 22:24

Mondom, hogy piros fényű (lézeres) mutatópálca :) Nem "hivatalos", orvosi lágylézer, de használható helyette házilagos megoldásnak, annyi a különbség hogy kisebb a teljesítménye -> hosszabb megvilágítási idő kell ugyanahhoz a hatáshoz. Vagy, ha van valakinek a családban, Bioptron lámpa is kiváló.

De amíg szanaszéjjel nyalja, addig tökmindegy, mit csinálsz vele, nem lesz jobb :sad: Ha ráadsz egy babazoknit a lábára (csánk alatt és felett ha körberagasztod leukoplaszttal vagy celluxxal akár, hogy passzentos legyen, akkor nem esik le) azt tűri, vagy lecincálja magáról?...



#4891 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 23:51

Lecincálja sajnos, számtalan próbálkozás volt már különböző kötözésekkel, ragasztásokkal.De próbálkozunk vele. Bioptron lámpa van szerencsére. :) Nagyon köszi a segítséget. :) 


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4892 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 17. - 23:12

Azt hittem ellopta az index egy képemet, de nem.

Holnap meg kell számoljam a macskánk összes bajúszát.

(aha, látom már. soha nem volt rajta zöld bolhanyakörv, ezen meg van)


Edited by Fec, 2013 december 17. - 23:16.


#4893 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 23:43

Rájöttem, hogy ide még nem is írtam, pedig szeretem a macskákat.

Gyerekkoromban nagy macskanyűvő voltam, most nincs a kutya miatt.

Sajnos a kedvenc macskáim mind rövid életűek voltak, lévén a macska falun fogyóeszköz. :sad:

De most előszedtem és egy kicsit restauráltam a legkedvencebb Krampuszról festett képemet, aki még a felnőttkort sem érte meg. Régen volt, akkor még nem is készült digitális fénykép róla. Egy parkolóban szedtem össze, olyan igazi boszorkánymacska kinézete volt, nem az a szép fekete, hanem csapzott vörösesbe hajló, kerek, világos, szinte fehér szemekkel. Jött utánam mindenhová, és wc-nek használta az összes virágcserepet, amíg tele nem pakoltam őket kövekkel, csak utána fanyalodott a macskaalomra. :D

Szóval Krampusz: :ang:

 

1610089_249753598535673_832012576_n.jpg


  • Kistáltos és Zuzu kedveli

#4894 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 26. - 12:30

Gisari, nagyon tetszik a képed. A nemez nyeregalátéteid is nagyon szépek. :)

 

Más: Frontline-t használt valaki mostanában? Régen mindig ezt tettük a macskákra bolhák ellen, és nagyon hatékony volt, már 1-2 óra elteltével potyogtak lefelé a döglött/kábult bolhák. Mostanában viszont mintha nem igazán lenne hatásos. A neten is több helyen olvastam, hogy másoknak is hasonlóak a tapasztalatai. Ráadásul a cucc nem is olcsó... Tudnátok javasolni valami bolhaírtót, ami működik is?



#4895 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 26. - 15:41

Insecticide 2000



#4896 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 26. - 17:37

Insecticide 2000

 

Az a macskával is végez, nem csak a bolhával :sad:

 

Advantage, Advocate, esetleg Practic - utóbbi hivatalosan csak kutyára engedélyezett, de ez ennél a konkrét készítménynél csak a gyártó lustasága/spórolása, macskán ugyanúgy működik.

(ellentétben a permetrint vagy amitrázt tartalmazó cuccokkal, amik viszont mérgezőek a macskára.)



#4897 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 26. - 17:57

Nálam a macskában levő bolha macskástól fogy. Így macskán még nem próbáltam, kutyán működik.

Megint tanultam újat.



#4898 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 26. - 21:05

Macska a forró bádogereszen :gm:

 

 

Hogy a csudába jövök le innét?

 



#4899 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 27. - 11:55

Őz: köszi. :)

 

Robi: trollírtásrta is jó? :gm:



#4900 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 17. - 21:11

Jelentem az Advantage jól működik, potyognak a döglött bolhák a macskáról. :)



#4901 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 20:10

Van valakinek ötlete, hogy milyen betegség tud elvinni alig több mint 24 óra alatt egy egészséges kövér fiatal cicát? Tegnap délelőtt kicsit gubbasztott. Bevittem a melegre, adtam neki konzerv tápot, eszegetett is. Ma reggel vizet ivott, de kihányta. Rohannom kellett melózni, de este vittem volna föl állatorvoshoz. Már nem kellett... :( Külsérelmi nyom nem volt, ivartalanított 10 hónapos nőstény cica. A többieknek semmi baja. Rettenetes lelkiismeret furdalásom van, de meg sem fordult a fejembe, hogy egy kis gubbasztásból ekkor baj lehet. Mérgezés? Vagy valami betegség. Tudom hogy látatlanba ez csak találgatás, de még ilyet soha nem láttam, ötletem sincs.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4902 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 20:48

Sajnálom. :(
Én is most temettem el az egyik cicámat. :( Mérgezés.
Reggel szédelgett, én is dolgoztam napközben, délután már csak elaltatni tudta a doki.
Úgy látszik, ez egy ilyen nap. :( :(

#4903 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 20:53

Nagyon sajnálom. :(

Lehet ez is mérgezés? 


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4904 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 21:04

Szerintem lehet. Ha kijárós vagy kinti cica, bárhol összeehet valami kirakott mérget, vagy mérgezett egeret.
Vagy kullancs okozta valami?
Ha benti, akkor nem tudom.
Azért figyeld a többit is, nehogy valami más legyen.

#4905 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 21:07

Kinti-benti mindenki. Kullancsot pont egy másik cicába találtam egy hete, neki szerencsére semmi baja. Én is arra gondoltam, h talán mérget evett, de az udvarról szinte sose ment ki, a szomszédok meg nem mérgeznek. Figyelem a többit is, persze, mindenki jól van. 


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4906 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 21:20

Nem tudom, az egérben milyen gyorsan hathat a méreg, de sztem simán lehet, hogy megfog és megeszik egy olyan egeret, ami már mérgezett, de még "működik". Nálunk sincs méreg, de hogy hány szomszédot járnak be a macskák, azt nem tudni.
Mindenesetre sajnálom ezt a cicát, olyan kedves és hízelgős volt, ráadásul jó egerésző is. :(

#4907 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 23:17

Oltással hogy' álltok? Panleukopeniának (macska-parvó) van olyan gyors lefolyású változata fiatal felnőtt macskában is, hogy akár észlelhető tünetek nélkül is ripsz-ropsz halálos...

Patkányméreg-, egérméreg véralvadásgátló hatás révén működik, konkrétan elvérzik tőle (vagy ki-,  vagy befelé) az áldozat; azt azért a nyálkahártyák színéből kéne lássa a kolléga.

Kullancs a cicáknál - egyelőre legalábbis, ahogy az éghajlat alakul :( - semmi végzeteset nem csinál.

Fagyálló lehet ami még elég gyorsan öl; de pl fiú macskánál egy húgycső-elzáródással járó hólyaghomokosodás ki tudja csinálni a veséket, anélkül hogy - kijáró, ergo kint, "láthatatlanul" pisilő macskáról beszélve - bármi észrevehető lenne amíg egész súlyos állapot nem alakul ki.



#4908 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 27. - 9:28

Oltva nincsenek. Jelenleg 12 cicánk van, mert idióta vagyok. Mindenki ivartalanítva van, így ezek nem saját "termések" hanem befogadottak. A többit most nagyon figyeljük, plusz szobafogság van. Ezen kívül tudok még valamit tenni értük? Egészségesek, vidámak, játszanak, esznek, szóval semmi tünet. Nekem is eszembe jutott a fagyálló. A bélgyulladástól nem kellett volna lefogynia? Tényleg képes egy nap alatt elvinni? :wot:  


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4909 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 27. - 9:41

Oltva nálunk sincsenek.
Nálunk tuti méreg volt, mire a dokihoz értünk, már tiszta szürke volta szája, és belenézve véres is volt (bár lehet, hogy csak elharapta, ahogy görcsölt).
Annyi volt "érdekes", hogy kb 1 (2?) hete, nem emlékszem pontosan, volt már hasonló tünete, ugyanígy reggel szédelgett, nem tudott egyenesen menni, de akkor szívesen ivott tejet, és kb fél óra múlva semmi tünet nem volt. Ezért most, amikor délelőtt hívtam az állatorvost, bizonytalan volt a dolog, hogy mi lehet az, ami esetleg ismétlődik.
Aztán az is lehet, hogy akkor is volt egy enyhe mérgezés, most meg egy nagyobb löket. Már sosem derül ki. :(
Remélem, a többi megússza, bár a mieink csak kinti macskák, uh az esti etetésen kívül nem sok rálátásom van a programjukra...

#4910 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 27. - 15:33

Szegény cicák:(, sajnálom..
A parvo nálunk is elvitt két fiatal kandúrt....az anyjuk oltva volt, neki kutya baja. De tényleg egyik napról a másikra, reggel még okésak, délután gyanúsak úgyhogy este doki, de már nem sokat tudott tenni...másnapra mindkettő elpusztult.

(kutyával is hasonlóan jártunk, érdeklődtünk csüt. egy menhelyen kiskutyákról, mondtuk h megyünk hétvégén megnézni őket, addigra mind elpusztult:(.....végül aki lett kutyus, ő oltva van rá, bár tudom nem uaz a kutya meg macska parvo...de az ördög nem alszik...)



#4911 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 8. - 12:30

Szegény öreg barátom 2003. 06 - 2014.04.06

csoszrat_rip.jpg

 

Na, most ezzel tele lett a pohár a helyi kutyatartókkal, akik nem vigyáznak a kutyájukra. 

Eddig rendszeresen pár hetente javítottam a kerítésdrótot, amit addig kaparnak, míg megfelelő lyuk nem lesz rajta, és bejönnek hiába az 1,7 m-es drót tetején szögesdróttal, volt egy amelyik simán felmászott és úgy jött be, ha nem látom el se hiszem. 

Sajnos nem értünk oda időben, egy fiatal német juhász keverék elkapta, hiába rohanás az állatklinikára, légmellet kapott és összetörte a bordáit, el kellett altatni.

Ezek a rohadék környékbeli parasztok se enni nem adnak a kutyájuknak, se nem vigyáznak rá.

Mindet ideenné a fene maradékot enni a mi kutyánk porciójából.

Sajnos későn jöttem rá, hogy nem elég csak kerítést foltozni ha az ember meg akarja védeni a családját.

Ezután ide idegen kutya csak befelé jön, ki nem megy, egyszer majd csak elfogynak.


Edited by moon, 2014 április 8. - 12:31.


#4912 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 9. - 18:04

Sajnálom, moon. :sad:



#4913 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 9. - 20:12

Nagyon sajnálom.  :sad: Kutyád nincs? A mieink megvédik mindig a cicáinkat. Volt, hogy a szemem láttára történt!


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4914 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 18. - 20:07

Az egyik frissen (1 hete) ivartalanított lány cica hasa nem úgy néz ki ahogy kellene. A varrat alatt van egy kidudorodás végig. Maga a varrat sértetlen. Menjek az ügyeletre? Felszakadhatott a belső varrat? A dokim nem veszi fel.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4915 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 18. - 23:04

Ha a macska közérzete rendben van, a dudort nem fájlalja, és nem tudod visszamasszírozni a hasfalon belülre; akkor jó eséllyel nem sérv (azaz: nincs luk a hasfalán, nem szakadtak el a belső varratok), csak a.) savógyülem b.) szöveti duzzanat a belső varratok körül. Ha a dokid holnap elérhető, azért mutasd meg neki; de (ha a fent leírt feltételek stimmelnek), nem SOS a dolog.



#4916 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 19. - 10:13

Köszi Őz! Tegnap még nagy nehezen telefonon elértem az orvost, ő is azt mondta, hogy a belső varratok körül alakulhatott ki duzzanat. A közérzete jó, játszik, eszik. Szerencsére már csak ők voltak hátra az ivartalanítással, mert agyon aggódom magam minden esetben. Köszi, hogy megnyugtattál. :)


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4917 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 4. - 22:44

Már ő is az égi egerészmezőkre költözött: Tom 2002.02-2014.04.25

36897_106823976035479_1770448_n.jpg

 

10 éve fagyállóval megmérgezték, csodacicaként túlélte. Majd pár óra leforgása alatt a veséje miatt feladta a harcot minden előjel nélkül, így még megrázóbb volt megtalálni a kis merev testét :sad:



#4918 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 4. - 23:17

:( nagyon sajnálom.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4919 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 14:48

Szegényke, ő is milyen aranyos gatyás-mellényes cica volt. 



#4920 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 9. - 8:40

Annie,

ha még nem találtál cicát, szívesen felajánlok egyet. Fekete-fehér, kisfiú. Kb 2 (3?) hete nyílt ki a szemük, még nem esznek, de hétvégén gondoltam, hogy megkínálom már őket. Szerintem pár hét múlva vihető lesz. Pestre szállítás megoldható.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

(van vörös-fehérben is kisfiú, ha valakit érdekel :) )