Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatvédõk


  • Please log in to reply
897 válasz a témához

#841 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 22:59

Azé' ha gyepmesteri teleprõl beszélsz (Illatos út, satöbbi), az NEM állatvédõ szervezet.

#842 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 6. - 12:13

Na, hát ezért nem értem. Tudom, a gyepinek érdeke, hogy ürüljön a hely, de ha azt a kutyát magánszemély viszi ki, dupla áron, és az "állatvédõ szervezet" kivisz egy másikat, kevésbé esélyest, mindenki jól jár. Leginkább a kutya.

#843 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 6. - 21:07

Szerintem szervezet által jobban követhetõ.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#844 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 6. - 21:32

A fajtamentések azon az elven alapulnak hogy õk ismerik leginkább azokat a fajtákat amit mentenek - a viselkedést, a lehetséges problémákat, a gyakori betegségeket. Rengeteg gyepmesteri telepen eleve arra vannak berendezkedve, hogy azokat a fajtákat amiknek jól mûködõ fajtamentése van, a 14 nap elteltével (ha sérült, beteg, azonnali ellátásra szorul, akkor akár elõbb is, jogfenntartással) automatikusan tolják át a szervezetnek; náluk így ürül a férõhely, a kutyával pedig olyan foglalkozik aki ért hozzá. (Nem beszélve arról hogy biztosan nem kerül szaporítóhoz, kereskedõhöz, "csak egyszer szüljön mert olyan szép" hozzáállásúhoz...) Hogy az illatos úton, ami NEM így mûködik, miért brusztolnak még mindig a kutyákért a fajtamentõk mikor bõven van mentendõ kutya máshol is - na azt ne kérdezd. Én a magam részérõl nem hiszek benne, hogy minden "fajtatiszta vagy típusos keverék" ivartalanítva megy ki a teleprõl; pláne nem hiszek benne hogy egy hótthalálegyszerû (és leginkább kutyatartási ismereteket számonkérõ) teszttel eldönthetõ, ki az adott kutyának a legrátermettebb gazdijelölt, de ez az én bajom. Ha bennfentesként legalább az ivartalanítás-résszel kapcsolatban meg tudnál nyugtatni, örülnék :)

#845 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 7. - 6:41

Mikor a pénz ész nélkül jár. Sajnos itt közöttünk.

 

"A szakemberek eddig úgy tudták, hogy magas ára miatt keselyűteknőst senki sem tart az ország egyetlen terráriumában sem, ezek szerint tévedtek."


Edited by Robi, 2014 július 7. - 6:41.


#846 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 26. - 9:44

Link?



#847 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 26. - 18:14

Keselyűteknőst fogtak ki egy veresegyházi tóból

 

Utólag kiderült, hogy aligátorteknős volt. De ez a lényegen nem változtat. 

 

 



#848 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 24. - 16:04

Ki az állatokat szereti, rossz ember nem lehet   a pénzt is szereti.

http://hvg.hu/itthon...ento_alapitvany



#849 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 29. - 13:42

Elpusztult az utolsó vadló a Bahamákon

 

 



#850 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 29. - 16:51

http://www.peticiok....zott_allatoknak

 

Utópia.

Nem hiszem, aki eddig nem próbált meg kutyákkal-macskákkal védekezni a rágcsálók ellen, az majd egy csapásra megváltozik. És azt sem hiszem, hogy kedves állatvédőink láttak-e már ragadozót játszani az étellel - amíg az él.



#851 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 30. - 17:46

Belenéztem a petíció hozzászólásaiba. Van rengeteg, a petíció szerzője által eltávolított hozzászólás, aztán egy ilyen:

 

 

 Igencsak látom, hogy a mások által lenézett, tényleges okok nélkül diszkriminált állatok védelmében megszületett petíciónk RENDKÍVÜLI MÓDON SÉRTI egyes, anyagilag a galambirtásban érdekelt egyének ÉRDEKEIT! Az a néhány rosszindulatú, ellenérdekelt egyén most mind hozzáfog és megpróbálja a petíció szerzőjét lejáratni. NEM FOG SIKERÜLNI! AZ IGAZSÁG A MI OLDALUNKON VAN! Én pedig sokkal képzettebb és felkészültebb vagyok annál, hogy efféle sületlen, buta (amellett trágár, alantas hangvételű) támadásokat ne tudnék visszaverni!

 

Hát ez valami csoda.

 

Egyébként az, hogy a galambokat nem irtani kéne, csak állományszabályozni, rendben van. Az, hogy madárról emberre nem terjed az ornitózison kívül betegség - már bocsánat: oltári baromság. Csak így hirtelen és fejből, jópár évvel járványtan szigorlat után után: szalmonella, madárinfluenza, tuberkulózis...

 

Az egérragasztó valóban gusztustalan állatkínzó technológia. Ha körültekintően van kihelyezve, páróránként ellenőrizve, és a beleragadt rágcsáló akkurátusan fejbecsapva, akkor határesetként még elmegy, de nem szimpi. A "hagyományos" egérfogó akkor már barátságosabb. A rágcsálóirtó cégek által "átképzett" egerező, patkányozó kóbor kutya meg macska sima lila ködös lázálom, aki ilyet kitalál az a valósággal távoli viszonyt ápol csupán. (Egyáltalán, a gyakorlatban hogy' képzelné a kedves madárvédő, Cirmit leengedik a társasház pincéjébe heti két éjszakára, és amit fog, az az övé; amit nem fog..., az hadd' élje világát, Cirminek a lakók holmiján stratégiailag elhelyezett ürüléke meg a járulékos kár??? Persze, VANNAK nagyon hatékony patkányozós kutyák, de a random kóbor ebek közül viszonylag alacsony százalékban kiszedegethetőek; és vállalkozói formában - kiszállok, vadászok, fizetnek, távozok; elbújt patkányok előbújnak és rágcsálnak tovább - szintén nem túl meggyőző a hatásfoka a dolognak...) A patkány-, egérmérgek egyébként a véralvadás gátlásával gyakorlatilag kivéreztetik a mérgezettet, ez görcsökkel és fájdalommal ismereteim szerint nem annyira jár, előbb-utóbb vérvesztéses sokkon keresztül vezet elhulláshoz. Zárt területen, ahol biztosítva van hogy a cél-rágcsálókon kívül más ne egye meg sem a kihelyezett mérget, sem az áldozatul eső állatkákat; viszonylag kíméletes és hatékony megoldás. Más kérdés, hogy újabban előszeretettel használnak hasonló anyagokat mezőgazdasági területekre kiszórva mezei pockok ellen - na ott aztán lehet beszélni értelmetlen felesleges állatkínzásról.



#852 roli

roli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 402 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 1. - 6:39

Mondjuk...Szívesen olvasnám a hozzászólását...pl.  egy szőlőtermelőnek, ha a seregély letarolta az egész éves termését, és a családja megélhetését ezzel kockára teszi pár évre. Ugyanis védettek, szegénykék...

De ki védi meg a sok hülyétől a szorgalmas embereket?



#853 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 1. - 8:12

Ez az állatvédősdi legalább olyan kényes téma, mint a már említett humanitárius segítség. Nézőpont és időtávlat kérdése.

Akinek a megélhetése függ tőle, az másként áll hozzá, mint a "fotelból sajnálom szegény cuki kis állatkákat" kategória.

Nekem az előző években volt szerencsém némi tapasztalatot szerezni. Mikor a vezetéképítés miatt (Emberi Beavatkozás, később csak EB) másnap elöntöttek a patkányok. Másfél év alatt 100 eFt körüli hivatalos mérget helyeztem ki EU szabvány ládácskákban, (bár térképet nem rajzoltam, amin feltüntettem a veszélyforrást, de mégis sikeresen megúszták), 40 körül lőttem, a kutyák naponta szedegették az óvatlanabbakat (volt nap, mikor 6-8-t is), de a januári tyúkállományom a 33-34-ről március végére 6-ra csökkent, mivel reggelente csak a tyukicák erősebb vázelemeit és a huzatjukat találtam (állatvédelem patkány módra: a 1 1/2 m magas ülőfáról lerágták az élő tyúkokat). A végén a hagyományos paraszti módszer segítségével a fejlett patkánytársadalom kommunikációját igénybevéve bírtam távozásra a szépszámú kolóniát. Azóta egy-egy felderítőt kivéve nem találkoztam velük.

A környéken a várhatónál, a terület eltartóképességénél jelentősen kevesebb az apróvad. A megfelelő hátterű lobbi védi a vaddisznókat (EB), akik majdnem szabadon garázdálkodnak a környéken, a lakott területen is. A vaddisznó a kóbor kutyáknál jelentősen hatékonyabban ritkitja az apróvad fészkeket, de a kutyákat lövik ki (EB). Mivel kevés az apróvad, telepítenek (EB), és védendő az állományt, állományszabályozták a rókákat (EB). A csökkent létszámú rókaállomány viszont nem szabályozhatta elég hatékonyan a mezei rágcsálók létszámát, így a gabonatáblák tele voltak pocokvárral (gabonával kibélelve). A kutyáim előszerettel töltötték az idejüket a lucernásban "állományszabályozással", amit a vadászok sérelmeztek (EB) (saját használatban levő föld). Mikor bálázás után bejártam a lucernást augusztusban, mozgott körülöttem a föld, úgy intézték teendőiket a pockok.

Tegnap a takarmányos és egy másik konténerben 2 egeret és 4 pockot sikerült likvidálás útján (csapós egérfogó, azonnali gerictörés) eltávolítani.

Én is védem az állatokat, elsősorban a sajátjaimat többekközött az élelem biztosításával (rágcsálók által elfogyasztott szemes, szétrágott bálák...), a takarmány tisztaságával (rágcsálók okozta fertőzések: leptospirózis, egérláz, szalmonellózis, fertőző agyhártyagyulladás...), legelők, kaszálók rágcsálómentesítésével (nem vegyszer, hagyom a rókát, kutyát, ragadozó madarakat tenni a dolgukat).

Némi hivatalos anyag a témához.


  • Õz, Kistáltos és egyember kedveli

#854 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 1. - 21:50

A szomszédom is (gazdálkodó) sérelmezte pár hónapja a sok rókát,ami betéved hozzájuk. Szólt a vadászoknak, lőjék ki. Mikor említette nekem is, rókavadászatot szeretnének, megkérdeztem: talán nem a csökkent kutyaállománya és az emiatt (is) felszaporodott rágcsálóállomány miatt jöhetnek be a rókák???

Szerencsére a rókavadászat elmaradt. 


  • Fifikusz kedvelte

#855 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 29. - 20:28

Nem tudtam, hova tegyem, nem akartam új topikot, hát ide teszem:

 

http://aztadom.co/fun/3393943


  • Kistáltos kedvelte

#856 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 5. - 10:38

http://zaol.hu/hirek...varosba-1751396


  • Fifikusz kedvelte

#857 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 5. - 16:25

Épp ideje az erőteljes fellépésnak, sajnos nem leszek otthon....



#858 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 9. - 20:39

Elment a kedvem az egésztől. 

 

Meséltem már arról a rettentő sovány kutyáról, amit nap mint nap látok, a tulaj előző kutyája is sovány volt, emez újonnan szép, aztán pár nap alatt gebe és sose szedte össze magát. Én is, más is dobunk egy falatot, mert a kutya őrjöngve várja a kaját a kerítésnél, bármit, de bármit megeszik. Ha észrevette a tulaj, véres fenyegetést kaptam, de bárki más is.

Én kérdeztem egy állatvédő szervezetet, de ők nem foglalkoztak az üggyel. Egy másik helybeli nő egy másik szervezetnél próbálkozott, állítólag "megfigyelés alatt tartják a kutyát "akin semmi változás nem történt, most is éhes, de nagyon.

Már nem akartam belefolyni, de nem bírtam ki, ma este dobtam egy ételdarabot a kutyának. A gazda lesben állt egy sötét ház mögött, és nekem támadott. Tettlegességig. Rendőr, még mentő is volt. És még nem tudom, mi lesz, de ez az elmebeteg szabadon szaladgál, pedig börtönben lenne a helye.



#859 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 9. - 22:52

Basszuskulcs... :-(

#860 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 10. - 8:44

Ez egy őrület.....

El kell lopni a kutyát. Éjjel. Nem személyesen, az ukrán maffia megoldja, beszállok pénzzel az akcióba.



#861 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 10. - 12:22

Fifikusz, az már nem megoldás. Féltem a sajátjaimat.


Edited by Kistáltos, 2016 február 10. - 12:23.


#862 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 10. - 15:51

Elment a kedvem az egésztől. 

 

Meséltem már arról a rettentő sovány kutyáról, amit nap mint nap látok, a tulaj előző kutyája is sovány volt, emez újonnan szép, aztán pár nap alatt gebe és sose szedte össze magát. Én is, más is dobunk egy falatot, mert a kutya őrjöngve várja a kaját a kerítésnél, bármit, de bármit megeszik. Ha észrevette a tulaj, véres fenyegetést kaptam, de bárki más is.

Én kérdeztem egy állatvédő szervezetet, de ők nem foglalkoztak az üggyel. Egy másik helybeli nő egy másik szervezetnél próbálkozott, állítólag "megfigyelés alatt tartják a kutyát "akin semmi változás nem történt, most is éhes, de nagyon.

Már nem akartam belefolyni, de nem bírtam ki, ma este dobtam egy ételdarabot a kutyának. A gazda lesben állt egy sötét ház mögött, és nekem támadott. Tettlegességig. Rendőr, még mentő is volt. És még nem tudom, mi lesz, de ez az elmebeteg szabadon szaladgál, pedig börtönben lenne a helye.

 

Basszus Magdi! Jól vagy?



#863 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 11. - 12:41

Én igen. De...



#864 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 11. - 12:56

Elkeserítő látni évek óta annak a parasztnak a sovány kutyáit. És senki nem tud tenni semmit. Beszéltem avval a leányzóval, aki az állatvédőket (egy nagyobb szervezetből) kiküldte, szerették volna megvizsgáltatni a kutyát , (a tulaj állítása szerint azért sovány, mert beteg). A pasi 3 hónapja folyamatosan kibúvókat keres, nem engedi megvizsgáltatni a kutyát. Senki nem tud tenni semmit.

 

Csak eszembe jut, itt már vertek agyon egy kutyamenhely vezetőt... Ki tudja, ki, mert nem lehetett bizonyítani...

 



#865 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 12. - 7:11

raknál ide képet?

 



#866 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 12. - 10:30

már nem tehetem.



#867 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 23. - 20:15

A kutyát azóta nem láttam. Reménykedtem benne, hogy így vagy úgy, de megszabadul a "gazdájától" , akkor legalább értelme volt elszenvednem miatta (a kutya miatt!!!) a történéseket.

De nem. A kutya még mindig ott, EGYRE SOVÁNYABB és SENKI NEM CSINÁL SEMMIT.

 

A napok teltek, és nem történik semmi. A rendőrségen érdeklődve kiderült, valahogy nem igazán akarózott utánajárni a dolgoknak, nem mentek a felvételek után,  gondolta  a yard, a könnyű testi sértés magánindítványos (én ezt nem tudtam) , így minek törjék magukat (nekem kellett volna jobban összetöretni, hogy történjék valami.) Most mehetek bíróságra és kereshetek tanúkat.

De legalább az ipse nevét megtudtam. A nagymellényű köcsög disznó egy válogatott focista, azért volt lábonfekvő neki a rugdosás. ha már az életben nem érte el a várva várt sikereit, nosza, rugdossunk nőket, biztos a nyerés! Gondolom, a család is hasonló nevelésben részesül, azért ugrott kisfia hamistanúzni neki. 

 



#868 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 23. - 22:50

Az intézkedő rendőr (mondtad, hogy voltak kint, a mentővel együtt) nem kérdezte, hogy akarsz-e feljelentést tenni?

 

A kutya miatt tegyél panaszt a jegyzőnél, meg a járási állategészségügyi hivatalban. Mindkét hatóság jogosult mint állatvédelmi hatóság eljárni. Az állatvédelmi szervezetek CIVIL szervezetek, hatósági jogkör nélkül.

 

(vagy ha eléggé celeb a pasas, akkor megkeresheted a teljes sztorival a bulvársajtót is, zabálni fogják; azután meg már hátha az illetékesek is jobban megmozdulnak.)



#869 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 24. - 8:07

A rugdosódó köcsög focistára tutira ugrani fognak. Ha megírod magánban a nevét, akkor alkalomadtán majd én is közlöm vele a véleményem (a lelátóról, kihasználva, hogy olyankor tehetetlen, mert én meg köcsög szurkoló vok, és kórust is tudok magam köré szervezni. :dev: ).


  • Kistáltos kedvelte

#870 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 24. - 8:50

Magdi, a sajtó nagyon jó ötlet. Meg a transzparensek is a lelátón, bár az egy kicsit veszélyes, valószínűleg az ipsének meg a csapatának is lesznek haverjaik a stadionban :gm:  De a bulvársajtó remek!!!!! Csak gyorsan kéne cselekedni, míg a kutya el nem fogy!



#871 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 24. - 11:27

A rendőr nem mondta, hogy magánindítványos. Tehát ők két hétig (míg én arra vártam, hogy ők tesznek valamit) semmit nem tettek, nem az ő dolguk. :angry: Amíg nincs megfelelő mennyiségű tanúvallomás, addig rágalmazás,ha sajtózunk. 

Már nem focizik, velem egyidős vén potrohos kövér  fasz, aki eleszi a kutyája elől a kaját.

 

Őz, jelenleg nincs jegyzőnk (kirúgták :angry:  ) Akinél vannak az állatvédelmi ügyek, kedves osztálytársam volt, nem egy határozott egyéniség. Viszont a fütyinek lehetnek összeköttetései (a foci nagy úr a narancsködben)

- jeleztem régebben a Noénak. Nem kértek belőle

- más ismerősömnek, aki állatvédősködik ; passzolta ő is.

- egy helybéli állatszerető fotózott és elküldte egy szervezetnek (talán a tetováltaknak???) , ők kijöttek, és felajánlották, hogy elviszik megvizsgáltatni a kutyát* , de a pasi látszólag beleegyezett, ugyanakkor minden alkalommal kibújik az együttműködés alól mindenféle indokkal.

 

* a pasi mindenhol azt a mesét adja elő, hogy a kutya bőrbeteg, azért nem ehet akármit. 

Ha emlékeztek, az előző kutyájáról is meséltem, egy öreg fehér német juhász, aki szintén éhezett, az elpusztult, és jött helyette ez a nagytestű,kifejlett példány. Szuper szőrrel, egészségesen. Amíg át tudott ugrani a kerítésen és evett a "cég" ételmaradékából,addig jól nézett ki. Amint megcsinálták a kerítést, a kutya fogyásnak indult.

A kutya agresszív (milyen lenne ennél az agresszív pasinál???) de egy szárazkenyércsücsökért  bármit megtesz. Az a kutya, aki ennyire éhes , jó étvágyú,az nem beteg. Ill. a betegsége az alultápláltságából ered. Ha bebizonyíthatnám az ellenkezőjét: nálam két hét alatt rendbe jönne. 

 

Keserves tudni, hogy nem tehetem. 


Edited by Kistáltos, 2016 február 24. - 11:28.


#872 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 szeptember 23. - 19:36

Ne dobd ki!



#873 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 27. - 21:15

Hátha valakit érint-érdekel:

http://gyomberbela.b...yi_miniszterium

"A támogatás egyszeri, vissza nem térítendő, mértéke legfeljebb az összes elszámolható költség 100%-a és nincs pályázati költség, vagyis díjmentes, ezért tulajdonképpen bármely állatmenhelynek érdemes megfontolni a jelentkezést, amelyik megfelel a pályázati kiírásnak. A pályázatot postai úton kell benyújtani 2017. július 31-ig (postabélyegző kelte)"


Edited by N.C., 2017 június 27. - 21:17.

  • Kistáltos kedvelte

#874 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 6. - 14:11

Le a kalappal! Nézzétek meg a videót...

 

http://index.hu/mind..._lefolyocsobol/


  • Kistáltos és N.C. kedveli

#875 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 4. - 11:29

"Amellett azonban, hogy mindez egyértelműen rontja az állat életminőségét, abban a gazdáknak igazuk van, hogy ily módon (kedvenceik elpusztításával) hatékonyan csökkenthetik életmódjuk ökológiai lábnyomát. A kedvtelésből tartott állatok ugyanis rendkívüli módon pazarolják a Föld erőforrásait."

 

 

Vegán kutya, macska? Inkább egye meg, úgy kevesebbet szenved!

 

Az enyémek is ilyen nagy vegetáriánusok.

 

MmNruj0.png

 

IOkgBZU.png

 

odK0z5M.png

 

7h27UxW.png


  • Eva és N.C. kedveli

#876 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 december 5. - 21:03

http://www.police.hu...Oon6z28YNHfCGss

"Bízunk benne, hogy Zala megye lesz a követendő példa és minden megyei rendőrfőkapitányság kimondja végre azt, hogy nem kér az állatkínzókból és végre hatékonyan kíván fellépni az állatkínzás ellen!
A cikkben említett megbeszélés után egy oktatás-sorozat indult el, mely a Zalai Állatvédelmi Járőrszolgálat, az Állatmentő Sereg és Alapítványunk, a Bottyán Equus részvételével zajlott le első körben a 4 nagy megyei rendőrkapitányságon, és még nincs vége.
Nagyon tanulságosak voltak ezek a napok remélhetőleg minden félnek - nekünk biztosan.
Megtisztelő volt számunkra a felkérés és továbbra is minden tőlünk telhető segítséget megadunk ahhoz, hogy Zala megye megmutathassa: lehet ezt hatékonyan, eredményesen, az összefogás erejét maximálisan kihasználva csinálni. "


Edited by N.C., 2019 december 5. - 21:04.


#877 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 10. - 23:00

"Több kutatás is rávilágított arra, hogy a zárt tartástechnológia a környezetvédelem, az élelmiszer-biztonság és a legtöbb esetben a termékminőség szempontjából is kedvezőbb, mint az alternatív tartási módok. Fontos szem előtt tartani azt is, hogy zárt tartási rendszerben lehet a legolcsóbban előállítani bizonyos állati termékeket. Így, ha egyes állatvédők sokszor minden valóságalapot nélkülöző vádaskodása elérné a célját, és korlátoznák az állatok zárt tartását, az drasztikus élelmiszer-drágulást, és beláthatatlan szociális, gazdasági és környezetvédelmi következményeket vonna maga után."

 

Ki és mit kutat? Mint a statisztika.

Nálam is van zárt tartástechnológia. Még nem volt gondjuk a hőmérséklet és páratartalom szabályozással. A hozam is jobb az elvárhatónál. Pedig nagyon zárt. Hajókonténer. Egerek a takarmányosban


  • Eva kedvelte

#878 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 október 2. - 20:47

https://telex.hu/bel...tott-allatorvos

 



#879 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 február 2. - 19:16

https://telex.hu/bel...edni-aprilistol

'Azt írták, a kormányrendelet fontos lépés az állatkínzó kutyaszaporítók, illegális kisállatkereskedők tevékenységének visszaszorításáért, felszámolásáért folyó munkában.'



#880 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 február 3. - 0:53

A kereskedés eddig is "regisztráció" köteles volt (adó, önkormányzat, telephely, NÉBIH, kamara...). Tán itt is szerepel a Központi Azonosítási Ügynök.

Aki eddig ezeket kikerülte, az nem fog rohanni egy újabb regisztrációra. Aki legálisan csinálta, azoknak csak egy újabb nyűg a nyakukon (pl. lovarda regisztráció, ló regisztráció...).