Ugrás a tartalmakhoz


Patkolókovács


  • Please log in to reply
320 válasz a témához

#81 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:45

Tom :) Ettõl függetlenül áll, hogy rosszul néztél magad körül körbe :P

#82 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:50

Boka tudod, a lúzereket át lehet vágni :kir: :gm: :D

#83 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:54

:D :dev: :D

#84 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 13:00

Tötõ. Szerintem ezt nem nekem címezted. Mert kompromittáló fotó birtokában lévõnek ilyet ugye nem szoktak címezni... :dev:

#85 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 13:26

Natos!A Józsi tényleg egy nagyon szuper kovács volt. Hihetetlenül értett a szakmájához. Teljesen ledöbbentem, hogy meghalt. Most agyalhatok, hogy kire bízzam a lovaim lábát.

#86 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 13:34

Hja... Ráadásul egy családi perpatvarba halt bele, konkrétan egy 30 centis konyhakésbe, amit a szíve közepébe kapott.

#87 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 13:37

Mert az égi ménesnek is szüksége van jó kovácsra...Egy név a telefonomban. Nézem csak egyre...Régebben 6 hetente hívtam, egy ideje nem teszem. Kiörölni nem vagyok képes. Megmagyarázhatatlan érzés. Egy gombnyomás és jelentkezik ...jelentkezett... és most...? Most mi...? Laci tavaly év vége felé lebetegedett. Legyengült és ezért kénytelen volt munkáját egy idõre felfüggeszteni. Vártuk vissza, rengeteg telefon repült, érdeklõdések, üzenetek és sok más.Több mint 20 évig patkolt az ügetõn, kivételes szaktudása kétségtelen, sokak által megerõsithetõ tény.Mentolt 2 éve kezdte patkolni, elõtte 2-3 hetente lelépte a vasát. Ilyen másfél éve nem fordult elõ.Laci valami felfoghatatlan türelemmel állítgatta, forgatta a vasat, reszelt, majd szemét hunyorítva vizsgálta a patát pár másodpercig és újra elvett valahonnan pár milimétert. Mindeközben magyarázott mindent és miután én fogtam a lovam lábát, láttam mit és hogy csinál. Kérdezgettem is sokat. Rengeteget tanultam Tõle. Megmutatta, hogy korrigál és hol, miért fontos ez a lépésnél - hisz a lovam turmixgéphez hasonlatosan teszi a lábát. Beszélt szakmájáról és hallgatva a körmölés, patkolás buktatóit, egy tudomány bontakozott ki a szemünk elõtt, miközben hálát adtam, hogy ilyen szakember patkolja a nekem oly kedves állatot.Március vége felé - repül a munkás nap nap után - hallottuk, Laci egyre jobban visszanyeri erejét és már készül Kaszinóhoz patkolni. Megnyugodtunk és ennek megfelelõen a hívások száma is redukálódott, hisz a baj elmúlt.Augusztus elsõ napján kaptuk a hírt, hogy Dekmár Laci nincs többé.Néztünk Katával egymásra és percekig nem tudtunk szólni. Csak a döbbenet...Ma is elõttem van, ahogy fürge léptekkel siet, egyik kezében a nehéz táska, másikban az üllõ. Felfoghatatlan...Laci egyedül gondozta idõs, beteg Édesanyját.Megérkezett. Ismerõs és ismeretlen lovai mellett van immár, az Örök Lovak mellett. Páratlan szakértelmével felügyeli, gondozza a lovak patáit, akik közül sokan még várják, hogy újra együtt lehessenek szeretõ gazdáikkal.Mert az égi ménesnek is szüksége van jó kovácsra...

#88 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 14:48

Kinn Ausztriában 90 EUR a körmölés. Nálunk, aki 4.000.- Ft-ot kér, és jól megcsinálja, azt már nem hívják, mert sokallják...

4000? Körülöttem még egy kovács sem járt, aki 8000 alatt patkolt volna...

Olvasni is tudni kell.... :dev:

#89 Guest_Mistyk_*

Guest_Mistyk_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 10:30

Sziasztok!Lesújtó dolog történt. Meghalt a patkolókovácsunk. Ez így elég morbidan hangzik, de most új embert keresek ugrólovaimhoz (15en vannak, csikók, nagylovak és egy mini sethlandi). Olyan mester, aki ért a luvexhez is és nem terrorizálja a lovakat. Valamint a nehéz eseteket is meg tudja csinálni. Mivel az öreg kancám beteg és nehezen tartja meg magát, ha felveszik a hátulját. Egyik ló sem rúg. Normális áron. Valaki tud valakit légyszi írjon! köszi :)

#90 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 10:35

Te jó ég, mi van most a kovácsokkal??? Õ most a harmadik, egy héten belül...

#91 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 11:41

Olvasni is tudni kell.... :dev:

Két vas cirka egy ezres...Még ha ezerért üti is fel, az is 6000.Ami 150 %-a annak, amit írtál, mint sok. Számolni is... :dev:

#92 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 11:44

OSH, a körmölés meg a patkolás nem egyenlõ. Filly erre célozgat az olvasnitudással. Hogy õ körmölésrõl beszélt, te meg a vasak árával jössz.

#93 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 12:08

Értem én, Õz, ezért írtam azt, amit.Mellesleg egy kiszállás 2000. Akkor hol sok a 4000? Eltekintve attól, hogy egy jó kovács normális esetben egy lóhoz ki se megy.Persze ezek nüanszok, csak mindig csodálkozom, amikor ilyeneket hallok.Tehát általánosságban igaz szerinted, hogy kiszállással a körmölés 3000-3500? Mert a 4000 sok, mint olvashatta, aki ugye tud olvasni ( Ok lehet 3999 és az jó ár)Tud valaki ilyet név szerint? Monnya már, várom kíváncsian.Az olvasás képességén túl ugyanis igény lehet a gondolkodás, esetleg a következtetés képessége is.Persze alapból nevetséges minden ilyen ár dolgot - az orvosi ténykedések kivételével a hobbilovazás kapcsán - bármi máshoz hasonlítani és hadd ne indokoljam miért. (Fogódzónak. Legalább azt a nettó négyet bruttósítsd, ha összehasonlítás a cél.)

#94 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 12:41

- nem feltétlenül értek egyet veled abban, hogy "patkolás ára = körmölés ára + vasak + munkadíj"; és ha a képlet még igaz is, a munkadíj mértékét akkor is befolyásolhatják olyan, lélektani jellegû piaci tényezõk, hogy a kedves ügyfél mennyivel tartja többnek (= bonyolultabbnak, nehezebbnek, többet érõnek) a vasalást a "sima" körmölésnél.- megmondom õszintén, halvány rózsás dunsztom sincs a lótartással járó költségekrõl összegszerûen; érdeklõdéssel olvasom, valahányszor ilyesmirõl esik szó, de közöm nincs hozzá (azt sem tudom, mennyiért oltanak mostanában lovat, nemhogy azt, mennyiért körmölik)- Filly elég határozottan többesszám harmadik személyt használt ("nem hívják", "sokallják"), tehát vélhetõleg nem magáról beszélt; és éppenséggel némi negatív élt is érzek az idézett hozzászólásában ("odakint 90 euró, itthon meg a negyedét is sajnálja a sok hülye a jól végzett munkáért").- volt róla szó valahol, hogy kiszállással 4, vagy anélkül? Az általad említett 8ezerben például benne van a kiszállás?...

#95 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 13:25

Õz, nyilván benne van. Kijön, körmöl, kettõ új vasat felüt.Különben meg attól megyek falnak fõleg, amikor euroval hasonlítgatnak. Tudod miért? Mert almát hasonlítunk a cseresznyéhez.Mert számoljunk. Csak a vicc kedvéért.Az átlagfizu pl Ausztriában ötszöröse a magyar átlagnak. Tehát ebben a mérnök, a tanár, az orvos, a szerelõ, a kubikos is benne van.Tehát a 90E 290-el szorozva 26100. Leötödölöd - hisz az lenne a reális hasonlítási alap - 5220. Ha ez bruttó hivatalosan ennek a nettója - adó, járulékok és egyéb után valahol 2500-3000 közt van a nettó.Tehát ma Magyarországon fehéren ez lenne az osztrákkal ekvivalens nettó ár.Vagyis minden ami (nettó) 3000 felett van körmölésért, arányaiban drágább, mint ugyanez Ausztriában. Isten ments, hogy bárki azt gondolja, ezt itt helyesnek gondolom. Szó sincs róla! Csak vegyük tán figyelembe azokat az átlagokat - alkalmazottak, bértáblások, stb - akik nem tudnak nettó áron dolgozni és ugyanúgy felkopik az álluk, mint azé a kovácsé, aki 4000-ért körmöl. Mert az átlag attól az, hogy mindenkit figyelembe vesz. Itthon is és külföldön is.Másszóval almát az almával hasonlítsunk, mert ha nem így teszünk fals lesz az eredmény.Még másképp: Magyarország az egyik legdrágább ország, ha átlagbéreket hasonlítok szolgáltatások vagy termékek áraihoz.

#96 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 13:48

Normális, tisztességes kovácsnál a kiszállás az egy költség, mindegy hány lóra. Bár egyszer járt nálunk az Antalicz és lehúzott többekrõl is kiszállást. A "házi" kovács kijön egy lóra is. ;) Amikor elszámolok a kovácsunkkal akkor úgy számol, hogy volt x körmölés, x db vas, ugyanannyi felütés+ x lábfogás, mert hozatok lábfogót is, mert azzal dolgozik és azt külön számoljuk el, szintén fix árral.

#97 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 14:04

Persze, nálunk is egy a kiszállás, de nem jön ki egy lóra- mondjuk nem is erõltetjük, össze lehet hangolni a dolgot. Persze ha az "övé" az egész ranch, megint más, jó hogy kimegy.

#98 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 14:10

Normális, tisztességes kovácsnál a kiszállás az egy költség, mindegy hány lóra. Bár egyszer járt nálunk az Antalicz és lehúzott többekrõl is kiszállást.

Biztos elosztotta a kiszállás fix összegét több tulajdonos között... :rolleyes: A saját lovaimat mostmár több, mint 10 éve õ csinálja és sosem volt vele gondunk. Nem dolgozik olcsón az tény, de ha nekem valaki bevált és megbízhatóan dolgozik akkor inkább kifizetek többet, minthogy idegenekkel próbálkozzam 1-2 ezer Ft különbség miatt. (hozzáteszem, hogy nem 10 körüli lélekszámú az állomány. Akkor lehet mégis meggondolnám)És õ például kijön egy lóhoz is. A kiszállás egy db ezres, pedig a Budakalász-Silverado távolság oda-vissza nem kicsi. Fõleg úgy, hogy a környéken nem is igazán dolgozik.Na, csak muszáj volt bevédenem. :D

#99 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 15:20

Sajnálom már, hogy megneveztem, de kasza módon számolta a kiszállást többeknek, sokat, Most már mindegy. Igazából nem hozzám jött, cxsak akkor sokan voltunk éppen. Tényleg jó kovács egyébként, ahhoz kétség nem férhet.

#100 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 15:25

Ne sajnáld! Mióta Dínóm életét megmentette, azóta szívügyem a pasi. Mindig megvédem mindenkitõl, pedig sokan ki nem állhatják! :D :D :D

#101 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 15:26

A személytõl függetlenülsajnálom. Nem kellett volna. Amûgy én sem bírom, de ami tény az tény. Jó kovács.

#102 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 23. - 16:21

Na akkor, kiszállási díj nélkül 4 e :DÕznél a pont, már ami ezt illeti: "Filly elég határozottan többesszám harmadik személyt használt ("nem hívják", "sokallják"), tehát vélhetõleg nem magáról beszélt; és éppenséggel némi negatív élt is érzek az idézett hozzászólásában ("odakint 90 euró, itthon meg a negyedét is sajnálja a sok hülye a jól végzett munkáért")."Én spec találtam jó kovácsot, aki utánam is jött, pedig messzire vittem a lovat. Igaz, hogy a környéken más helyeken is dolgozik (bár nálunk - ahogy elnézem - csak nekem), ezért mindig összeszervezi a munkákat, és attól függõen, hogy még hova megy, kéri el tõlem a benzinpénzt.

#103 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 7:44

A mi kovácsunknál 2000 a kiszálláskörmölés 4 láb 2500körmölés+ 2 elsõre új vas 7000egyedül dolgozik, nem kell neki lábfogó.Nem kiabál, nyugodt, precíz, gyors. Beyshát elõtte pipázták, nekidöntötték a falnak, a hátulját nem is tudták megcsinálni. Mikor hozzám került a ló iszonyatosan el volt hanyagolva, patái beszûkülve.Nagyon franciásan is állt:teljesen el voltak tekeredve a patái.Õt hívtam, rögtön elsõ alkalommal tudta vasalni melegen, akkor 5 0-ás patkó kellett rá (úgy hozatta, mert neki nem volt ilyen kicsi mérete), most már elértük a 2 0-ás méretet, annyit tudott rajta alakítani, szerencsére már nem is annyira franciásan áll, csak én veszem észre, ha nagy a körme, hogy kissé csámpikacsa.Ha 1 héten belül lelépi a vasat, akkor garanciálisan megcsinálja.Errefelé õ egy drága kovácsnak számít, de nem akarnék mással dolgoztatni.

#104 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 9:35

nalunk is hasonlo arak vannak,bar az atlagkerseset joval kisebb a magyarorszaginal. Konkretan egy ujravasalas 4000 es 6000 forint korul mozog(mind a negy labra).A 6000 hazhoz jon,es egyedul dolgozik tehat nem kell labfogo. A 4000 forintos(ez persze atszamitva lejbol),ott nincs hazhoz joves,tahat az ember szepen elmegy a kovacsmuhelybe ahol ott helyileg megcsinaljak a patkot. Ott persze lehet hogy sorba kell allni,tehat egy napot nyugodtan ra lehet szanni ket lo megvasalasara.Az elony hogy ott jokat lehet pletykalni,es mindent meg lehet tudni mas lovarol. A kormoles,es regi patko ujrautese kb 3000 ft.Szerintem egy kovacs megiteleseben nagy szerepe van az illeto dumajanak. Van itt egy ujkeletu kovacs aki eleg gyengen vassal,de ha az ember rakerdez,hogy ezt mert csinalta igy vagy ugy,rogton szepen megmagyarazza hogy az ugy jo,es ez direkt igy akarta csinalni. Tehat beszelni is kell tudni,nemcsak vassalni.Ha a lovak valasztanak a kovacsot maguknak,lehet hogy mashova jarnanak,vagy mast hivnanak,mind ahova mi hordozzuk oket. Van itt egy kovacs aki nagyon jol vassal de az embert ugy fogadja hogy,mi van aranyfasszu,megint hoztad a gebeidet vassalni? De mivel jol vassal en elnezem neki,a gyengebb lelkuek viszont inkabb mashova jarnak,ahol nem cseszegeti oket valaki folytonossan.

#105 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 20:19

Nekem is 4000Ft a körmölés 4 lábra+ a kiszállási díj 2000Ft, de egyedül dolgozik,jól és pontosan. Az öreg lovam hátsó patái beszükültek / gyárilag/, amúgy "kellemes " tehénállása van, ezt nehezebben tudja igazítani, de legalább megpróbálja.Ezenkívül a jobb eleje bakpatás, és õ az elsõ olyan kovács, aki ezt a következõ körmölésig úgy megcsinálja, hogy alig észrevehetõ.Elõtte már 4 hét után 2cm-rel magasabban állt a jobb lába... Amúgy fiatal kovács, és jó messzire lakik tõlem, cirka 100 km-t jön, és errefelé én vagyok az egyszem kuncsaft, de ha szólok jön. Már 6. éve tartom, és nem is szeretném lecserélni.

#106 Kanga

Kanga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 21:24

Biztos elosztotta a kiszállás fix összegét több tulajdonos között... :rolleyes: A saját lovaimat mostmár több, mint 10 éve ő csinálja és sosem volt vele gondunk. Nem dolgozik olcsón az tény, de ha nekem valaki bevált és megbízhatóan dolgozik akkor inkább kifizetek többet, minthogy idegenekkel próbálkozzam 1-2 ezer Ft különbség miatt. Na, csak muszáj volt bevédenem. :D

Én láttam róla videót ahogy patkol (mikor nincs ott a ló tulaja). Üti-vágja őket, többször a reszelővel oldalba vágja, hasba rúgja a lovat, a kötőféket tépi, ja és ahogy káromkodik közben az sem semmi... :mad: Attól lehet hogy jó kovács, de a láttottak alapján nem hívnám a lovamhoz. :hupp: Vagy pedig ott kell vele lenni végig...

Edited by Kanga, 2006 augusztus 24. - 21:24.


#107 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 24. - 21:31

Agrobe!Ki a kovácsod?

#108 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 7:04

Godó Józsi

#109 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 9:45

Pár éve már tartok lovakat, és eddig 3 kovácsom volt, még otthon a csikómat körmölte egy öreg kovács, akkor is potom pénzért, de jól, aztán ahogy Kaposvár környékére kerültem, egy ausztriából idetelepült fiatal kovács járt a lovakhoz, aki egyedül, precízen de néha kapkodva dolgozott, összeségében azonban nagyon jól, de egyszer nem ért rá és egy kezdõ kovácsot hívtam ki a lovamhoz, a munkája jó volt amit megcsinált, egyedül dolgozott de nem nagyon tudott mit kezdeni azzal hogy a ló nemigen akarja a körmölést a hátsó lábain ill. nagyon lassú volt.Most hogy Atis Szarkaváron van, megint ez a srác jár ki, és nagyon sokat fejlõdött két éve, profi és gyors, közben pedig el lehet vele dumálni, ha kérdezel elmondja mit csinál, szóval nem váltanám le, mostmár.Az õ árai: Körmölés 4000.-Új patkó 2 elsõ láb 5000.- , vídiastifttel 6000.-Régi patkó vissza, körmölés 4000.-Persze kiszállással.

#110 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 9:54

Én láttam róla videót ahogy patkol (mikor nincs ott a ló tulaja). Üti-vágja õket, többször a reszelõvel oldalba vágja, hasba rúgja a lovat, a kötõféket tépi, ja és ahogy káromkodik közben az sem semmi... :mad: Attól lehet hogy jó kovács, de a láttottak alapján nem hívnám a lovamhoz. :hupp: Vagy pedig ott kell vele lenni végig...

Talán egyszer élõben is nézzd meg mielõtt véleményt nyilvánítassz! Egyébként kár lenne, ha ez a topic személyeskedésbe menne át. Mindenki tud mondani sztorikat utált és istenített nevekkel, csak épp felesleges, mert se vége se hossza viták lesznek belõle. Szerintem.

#111 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 10:16

Veszprém megyében ismertek jó kovácsot? Olyat, aki egyszemélyben gyógypedagógus is...

#112 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 10:37

Tán téged kellene megkörmölni? :D :D :D (Bocs, de nem lehetett kihagyni... ;) )

#113 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 10:46

Tán téged kellene megkörmölni? :D :D :D (Bocs, de nem lehetett kihagyni... ;) )

Cuppp! :) :D

#114 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 14:30

Mit értesz a gyógyped.alatt? A lóról, v. rólad lenne szó?

#115 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 25. - 15:01

Áhhh... (legyintõsszmájli). Tudtok vagy nem?

#116 Kanga

Kanga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 26. - 8:59

Talán egyszer élõben is nézzd meg mielõtt véleményt nyilvánítassz! Egyébként kár lenne, ha ez a topic személyeskedésbe menne át. Mindenki tud mondani sztorikat utált és istenített nevekkel, csak épp felesleges, mert se vége se hossza viták lesznek belõle. Szerintem.

Nem mondok olyanról véleményt akit nem ismerek.Természetesen láttam élõben is. :gm: És Te láttad-e úgy patkolni mikor egyedül van?Az ajánlás is személyeskedés,de hozzá tartozik a negatív oldal is, így korrekt. Semmi bajom vele, nem utálom, csak nem hívnám a lovamhoz. :hupp: Lóverésre nálam nincs mentség. És nem csak 1ló volt a videón, tehát nem egyedi esetrõl volt szó. :( Mindenki azzal patkoltat, akiben megbízik. :yeah:

#117 dumdum

dumdum

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.267 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 26. - 13:39

*****

Edited by dumdum, 2006 szeptember 15. - 10:37.


#118 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 27. - 8:37

Sziasztok!Lesújtó dolog történt. Meghalt a patkolókovácsunk. Ez így elég morbidan hangzik, de most új embert keresek ugrólovaimhoz (15en vannak, csikók, nagylovak és egy mini sethlandi). Olyan mester, aki ért a luvexhez is és nem terrorizálja a lovakat. Valamint a nehéz eseteket is meg tudja csinálni. Mivel az öreg kancám beteg és nehezen tartja meg magát, ha felveszik a hátulját. Egyik ló sem rúg. Normális áron. Valaki tud valakit légyszi írjon! köszi :)

Mystik! Én merem neked ajánlani az én kovácsomat, a Fábián Tamást. Nekem 5 éve patkol, türelmes, pontos, jól dolgozik. Amit én különösen szeretek benne az az, hogy sohasem siet, mindig megnézi, hogy mit is csinált és nyugodtan rá lehet bízni a lovat úgy is, hogy a gazdi nincs itt. A számát, ha kell, megadom magánban.

#119 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 27. - 10:10

Hozzám is másik kovács jár, nem az mint a többi lóhoz.Nem voltam elégedett az emberrel, ezért kerestem másikat.Ajánlották az arcot és nem csalódtam egyáltalán.Egy lóért is kijön simán és az én állítólag kezelhetettlen türelmetlen kapkodós- (másik kovács szerint-jólmegkénevernihogymegálljon) lovam meg átment birkába és mint a cövek úgy állt.Legutobb megbeszéltünk egy napot mikor jön, elötte 4 nappal hívott, hogy sajna közbe jött neki valami és csak egy nap késéssel tudna menni, de ezért cserébe elengedte a kiszállási díjat.Korrekt.ja, és óramû pontosan jön mindíg, nem kapkod precíz ember.

Edited by Csapos, 2006 augusztus 27. - 10:13.


#120 Tanár Úr

Tanár Úr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 98 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 22:14

Különben meg attól megyek falnak fõleg, amikor euroval hasonlítgatnak. Tudod miért? Mert almát hasonlítunk a cseresznyéhez.Mert számoljunk. Csak a vicc kedvéért.Az átlagfizu pl Ausztriában ötszöröse a magyar átlagnak. Tehát ebben a mérnök, a tanár, az orvos, a szerelõ, a kubikos is benne van.Tehát a 90E 290-el szorozva 26100. Leötödölöd - hisz az lenne a reális hasonlítási alap - 5220. Ha ez bruttó hivatalosan ennek a nettója - adó, járulékok és egyéb után valahol 2500-3000 közt van a nettó.

Próbáltam a benzikúton mondani, hogy az ár ötödét számolják, de nem értették mit akarok.