Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagy átverések


  • Please log in to reply
4459 válasz a témához

#41 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:21

Ez tényleg olyan dolog mindenkit át tudnak verni,mindenkit át lehet verni,és lehet akármilyen élettapasztalat,simán áthuzzák az embert.Sajnos hogy meg tudják tenni.De azért ha én lovat akarok eladni azt azért teszem mert valoszinüleg nincs pénzem,ha nincs pénzem hogy az anyámba vetetnek meg velem másfél milloért 1másik lovat?Meg ha el akarom adni az enyém meghirdetem jön a vevö megmondom az árát és kell vagy sem.Nem még ott vegyek meg neki másik lovat.Nem vegye meg hozza el aztán max lehet nállam pl:a 10lo amit összevásárolt amig nem tudja elszállitani öket.Vagy megint nem jol látom a dolgokat. :)

#42 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:49

Nem tudnak mindenkit átverni, de nem is kell. A bõr vastag, ha nem dõlnek be a felek, mennek tovább. Ha húszból egyet megkopasztanak, már megérte.

#43 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 8:16

Ez már örök vitatéma marad ! Merthát vannak azok akiket már így vagy úgy lehúztak , és vannak azok akiket csak ez után fognak..... mert fognak!!!!! :dev: :ang:

#44 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 8:41

ha nálatok megjelenne az ürge, ti is bedõlnétek. Sokan találkoztunk ilyen ürgékkel, teljesen profik, ezen kívül van még legalább 30 féle megehetõ trükk a tarsolyukban.

Részemrõl kétségkívül elhinném, hogy meg akarják venni, sõt azt is akár, hogy a marsról jöttek.
Csak annál a pontnál, hogy nekem kéne fizetni, holott én akarok eladni, rögtön átcsúszna az egész hozzájuk köthetõ információhalmaz a dev0-ba.
Egyébként simán hihetõ, hogy valakit, egy-két embert így átvernek, viszont az a része nem annyira hihetõ, hogy sok embert lehet átverni így, és erre bazírozva végigjárhatja egy banda az országot ezzel a dumával.

De kétségkívül sok fura dolog megtörténik, ezt megbeszéltük Lajossal a rendõrrel is a háziboltban, annak kapcsán, hogy nemrég egy falubeli babettával nekihajtott oldalról a Debreceni Intercitynek.

#45 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 9:12

Kétség kívül a fekelábú törzs tagjai komoly rábeszélõ technikával , meggyõzõ marketing fogásokkal bírnak . A minap alkudoztam egy lapos gumis kocsira a cigánysoron. Egy olyan szakadt lepukkant trágyaszállítóra gondoljatok ,amellyel még a magamfajta parasztgyerek se merészkedne ki a tanyából, mert olyan putri. Mikor már minden érvet felsorolt a szeker mellett , és veszni látszott az üzlet ....... na akkor bevetette a titkos fegyvert!! Aszonta ;" ná most figyejjé tesso "! És láss ill. halj csodát ,a szakadt gumisból elemi erõvel felhördült Bógyi Guszti a maga lehengerlõ orgánumával ! Na nem élõben - 'hál Istennek - hanem cédérõõõl ! Be volt szerelve egy gagyi autós rádió a bak alá . A röhögéstõl majd' be csurrantottam . Mondtam , hogy még átgondolom mert ilyen extra felszereltségre nem voltam felkészülve.

#46 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 11:03

azt itt nem lehet, hamar ki leszel tiltva ám! :D

Vagy még esetleg az is lehet, hogy inkább te... :gm:

#47 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 12:07

Szerintem nem kellene rögtön hülyézni, ha nálatok megjelenne az ürge, ti is bedõlnétek. Sokan találkoztunk ilyen ürgékkel, teljesen profik, ezen kívül van még legalább 30 féle megehetõ trükk a tarsolyukban. Kihasználják, hogy mindenki pénzhiánnyal küszködik. Korábban voltak is ilyen esetek, hogy külföldre vittek drágábban lovakat, erre épít.Korábban valamelyik lovasújságban sokkal komolyabb lovas leírt egy hasonló esetet, õ is bedõlt, de jószándékkal közretette. Örülni kéne, hogy valaki meg akar óvni másokat, még úgy is, hogy magát égeti. Én úgy tapasztaltam, hogy fõleg Békés megyébõl jönnek. Ha valaki hirdetésre jelentkezik, és mondja, hogy Békés megyébõl, rögtön le is rakom a telefont.Már elnézést kérek a többiektõl, nem akarom az egész megyét lejáratni. De ha valaki beesik hozzátok, drága autóval, és elkezd variálni, hogy ekkor, meg akkor, meg ilyen csere, meg olyan csere, gyanakodjatok! Nem mindig látványosan fekete bõrûek.


Hát úgy jártam, mint abban a régi viccben a paraszt bácsika akit felvittek egy repülõvel próbakörre, hogy ezt is gondoltam, ezt is gondolta, na ezt azé má nem gondótam.
Én sem gondoltam, hogy segíteni, figyelmeztetni szeretnék és ezzel még én égetem magam :hu:
Viszont örülök, hogy ilyen sok okos, dörzsölt lovas van hazánkban! Nem tudom akkor mibõl él meg a Szerecsen?Szerintem a jövõben nem fogok naívan rohanni a géphez, ha hallok ilyesmit, hanem én is jót röhögök, hogy megérdemelték.
Arról, hogy ez áprilisi tréfa e vagy sem, nagyon könnyû meggyõzõdni, csak el kell jönni Kiskunhalasra, ott egy Lovascsárdában meg lehet csodálni a 1,5 milliós lovat, a környéken pedig bárki apróra elmeséli a történetet.
És igen sajnos vannnak még emberek akiknek van 1,5 milliójuk, bár milyen furcsa is, és oda is adják ilyen módon, és még marad is nekik nem 1,5 hanem sokkal több. Attól még lehet õket sajnálni és másokat figyelmeztetni.
És olyat is tudok, az is itt Kiskunhalason esett meg, hogy egy embertõl két magyar félvért vettek meg nagyon jó áron, Szlovéniába vitték, mert párosak voltak, jó fogatosok voltak, és Szlovéniában a lakodalmakban 200000 Ft-ot fizetnek az ilyen hintósnak. Ugyanígy vittek horvátok két nóniusz csõdört ki, ugyanezért és bizony a hazai árnak majd a dupláját fizzették ki. A jó hátasért is sokkal reálisabb árat fizetnek a horvátok, a németek, mint a magyarok. És így szerintem teljesen érthetõ, hogy elhitték a szerencsétlenek, amit elhittek

Filly!
Úgy érzem, remélem tévedek, hogy te lenézed azokat aki nyers csikókat belovagolnak vagy elrontott lovakat és eladják? És ebbõl élnek? Ugye nem jól értem? Egy díjugrásban versenyzõ lovas, rendszeresen vesz nyers csikókat, belovagolja, majd eladja a németeknek, ebbõl tartja el a családját, mert a versenyzésbõl, lovagoltatásból nem tudna megélni. Miért baj ez?

Ja, hogy én Szerecsennek hívtam. Hát én ilyen fosós vagyok. Nem kell nekem a baj. Én inkább azokon csodálkozom, akik kimerik írni pl. a hirdetésükbe, hogy cigány kupecek takarodás.
És valóban a paraszt az paraszt, azt lehet is mondani, a másikat nem.

#48 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 12:09

Azért sok ilyen van, én nem ítélem el egyiket sem. Attól teljesen függetlenül, hogy én nem tenném. De sokaknak ez a megélhetése, hogy vesz 1-2 csikót, belovagolja oszt eladja. Ez szerintem nem baj.


szövegértés rulez.
én voltam, aki szóltam érte, de az volt a bajom, hogy egy bármilyen jöttmentnek, aki úgy beesik és viszi is el külföldre, bármi legyen a ló sorsa, eladja valaki az elsõ szóra úgy, hogy még mondja is valaki, hogy nem ért a vevõ a lóhoz (ha csak eddig nézzük a történetet). és igen, szerintem ez baj. nem az, hogy eladja, hanem hogy nem is nézi, hogy hova. vagy csak én vagyok helikopter.

#49 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 12:49

Nagyon sok embert bemalmoznak. Ha nem így, akkor másképp, kisebb összeggel. És tiszta haszon, h van hol leírni, legalább mások okulására. Én is tudok rá példát, jópár éve, amikor még jobban élt a lópiac, és Ausztriából sokan jöttek lovat venni, mi is üzleteltünk a békési cigányokkal. Éveken át jópár lovat vettünk tõlük, és belovagolva/bekocsizva továbbadtuk Ausztriába. Aztán volt olyan is, h cseréltünk. Egy ilyen csere után, mit tesz Isten, jött a telefon, h a csereló, amit vittek, nem is olyan szelíd, meg kehes, (NEM volt igaz!) ezért vagy cseréljük vissza, vagy fizessünk feladást. ( Ezt hívják egyébként cirdelésnek, jól bevált szokásuk csere után megpróbálni, h a "fosósabb" üzletfelekbõl még pénzt húzzanak ki.) Szó szót követett, egyre erõszakosabbak lettek, végül fenyegetõztek. A fenyegetõzést hasonlóval viszonoztuk, végül kölcsönös nem épp békés ígéretekben maradtunk. Azt is elismerem, ezek után jó pár hétig éberen aludtunk, kezünk ügyében mindenféle, barátok, szomszédok beizzítva, h az elsõ gyanús történésre, telefonra kaszára-kapára kapva jöjjenek. Nem volt rá szükség. Aztán találkoztunk velük vásárban, úgy tettek, mintha mi sem történt volna, megint volt eladó lovuk... Aki szóbaáll velük, vállalja a kockázatot, h becsapják - mondhatnám, aki korpa közé keveredik,könnyen megeszik a disznók. És még valami: ha az ember egy lépést is hátrál, egybõl észreveszik és ugranak. És egy idõ után nincs hova hátrálni.... szóval szerintem bármilyen szituban fenyegetésre fenyegetés, kiabálásra kiabálás a válasz. Olyan ez, mint a kutyáknál - ki morog hangosabban, ki borzol jobban, ki dominál tovább - tényleges verekedés nincs, csak az idegek harca.

#50 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 12:58

Ja mikor legutóbb minket is egy lovacskával akartak átverni, jöttek két kocsival, összes puttó. Párom épp pakolta a takarmányt, ezért nem szándékosan ugyan de villával a kezében köszöntötte õket. Láthatóan hátrább léptek egyet. Még egy utolsó telefonnal bepróbálkoztak nálam, aztán csend lett. Minket egy kisbérivel akartak átcsapni, mint késõbb kiderült a lónak csípõproblémái voltak. Hála égnek és a sok segítségnek már azért látható volt számomra is hogy a fogatversenyen is használt ló igencsak a nyers kategóriát ütötte.

#51 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 13:39

Kátyus ! Nem rajtad röhögtünk , hanem a szituáción. Elképzelem az egészet és most is kuncogok. Nem kárörvendés , vagy ilyesmi ,csak tudod Miskolcon nõttem fel nem kevés cigány között és láttam tapasztaltam egyet s mást! ( egyébként a cigány nem haragszik érte ha cigánynak nevezik.ezt csak a buta média sugallja!) Tény ,hogy résen kell lenni ,de nekem van pozitív tapasztalatom is .Sõt ! Bejáratott " üzleti vonalak " - cigányok- kifejezetten korrekt partnerek. Igen ilyen is van! Mint ahogy "magyarba " is van jó is és rossz is ! No. Száz szónak is egy a vége : Légy résen , és tartsd szárazon a puskaport ! Végül csak annyit: ha legközelebb ilyesmit megtudsz kérlek közöld velünk ismét, mert hidd el sokkal több ember olvassa a fórumot, mint amennyi nagyszájú beírogat ide!!!! :)

#52 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 19:18

Vagy még esetleg az is lehet, hogy inkább te... :gm:

nagy dolog :)

#53 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 8:46

Melodia! Amit írsz, aki szóba áll velük.... Tárgyalástechnikán tanultam: ha a szerbekkel üzletelsz neked is tudnod kell pisztolyt rántani ha arról van szó, vagy ne üzletelj velük. Ez itt is így van. Hogy ne csak óket szapuljuk, itt egy sztori mi viszont velönk, férjemmel és velem esett emg. Egy kis haflingi kancát mentünk venni, nagyon jó származás stb. 450.000 Ft a lovacsak. Az furcsa volt, hogy mire megérkeztünk már ki volt vezetve és mondta a tulaj,( jó hírû üzletember, nem szerecsen, komoly lovasturizmusos vállalkozással), hogy egy picit lovagolták, mert rég nem ült rajta senki, holott nekem a telefonba azt mondta éppen elkezdtek vele foglalkozni, nincs belovagolva, de ültek már rajta. Jó megnéztük a lovat és kértem, hogy felülhessünk kipróbálni, mire rögtön hozták a pálcás zablát és a tulaj ült rá. Bakolt is alatta párat a körkarámba, majd mikor leszállt róla folyamatosan beletörölte a fejét. Mondom neki, kissé neveletlen a lovacska, miért kell pálcás zabla, mindig bakol e, stb. A válasz az volt rég ültek rajta, nincs vele foglalkozva. Úgy láttam viselkedésre nem vészes, jószándékú, stb, kis nevelés ráfér. Megalkudtunk. Rá pár napra megyünk a lóért, nem szóltunk oda elõtte, nem volt otthon a tulaj csak a lovász és látjuk, hogy a kis ló "csöbörhágó" vagy "vödörbe lépõ" vagy térd-, illetve csipõficamos. Bizonygatta a lovász, hogy semmi baja, megrugta valamelyik ló mert nem szeretik a többiek. Mondtuk rendben ha szerzõdésben vállalja, hogy visszaveszi a lovat,. ha nem javul a lába megvesszük. Persze nem vállalta. Pár nappal késõbb hívott, hogy megvizsgáltatta orvossal, és mindkét hátsó lábára térdficamos a kis ló. Szóval nem hiszem, hogy a négy évig általa nevelt lovon nem vette észre, hogy nyomorék a hátuljára. És lett volna képe 450.000 Ft-ért eladni, még be is járatták, mert akkor ugye nem látszik, csak hidegen, hogy mit csinál a kis ló. Szóval pl. a rossz lábakra is ezer trükk van, ezért jobb egy lovat többször megnézni, rajtaütés szerúen is megnézni, vagy szakértõt vinni, és a jó hely meg a a jó hírû eladó sem biztosíték.

#54 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 11:10

szövegértés rulez.
én voltam, aki szóltam érte, de az volt a bajom, hogy egy bármilyen jöttmentnek, aki úgy beesik és viszi is el külföldre, bármi legyen a ló sorsa, eladja valaki az elsõ szóra úgy, hogy még mondja is valaki, hogy nem ért a vevõ a lóhoz (ha csak eddig nézzük a történetet). és igen, szerintem ez baj. nem az, hogy eladja, hanem hogy nem is nézi, hogy hova. vagy csak én vagyok helikopter.


Hasonló történettel én magam is találkoztam. Csak ott még nagyon csúnya dolgokkal fenyegetõztek, hogy kit csinálnak ki stb stb. Sõt a ló ki is lett kötve a kapuelé...de maga a story hasonló volt....
Aztán nagy nehezen lelettek állítva. De a tapasztalat egy belõle, és személy szerint megpróbálok nem kezdeni velük. Engem nem bántottak, de eladó ló esetén hívogattak már. Elég nehéz lerázni õket :rolleyes:

#55 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 11:58

Akkor még két régi történet,egyik szintén Békés megye, szintén cigány: Elmentünk lovat keresni, hobbira, családnak, gyereknek lovagolni. Találtunk is egy 9-10 éves lip félvér heréltet. Bementünk mellé, kivezették, lábát felvettük, felhasaltunk rá, kantárt tettünk rá, megvezettettük, stb. A ló elég kicsi volt és elég sovány. Alkudtunk persze rogyásig, végül abban maradtunk, h megmérjük, és az exportvágóárat fizetjük érte. Lefoglalóztuk( csak egy ötössel, mert ezeket az eladókat még nem ismertük) , de mondtuk,h érte menni csak 5-6 nap múlva tudunk, mert nem volt mûszaki a lószállítónkon. Mondták, nem baj... Kész lett a futó, mentünk a lóért.... Már az istállóajtóból feltûnt, h a ló el van barikádozva. Indultunk befelé...úgy járt a lába, mint a géppuska. A srác, aki odavitt minket, nem egy félõs, a mellette lévõ lónál bement szép nyugodtan. Nem volt jó ötlet, a ló vágott is, harapott is, meg megpróbálta beszorítani is. Nagy nehezen kievickélt, mondtuk, h nem kell, nem krokodilt akarunk venni... Lett nagy kiabálás, egybõl lett vagy 15 férfi, nõ, gyerek az udvaron, mind ordított. A gazda közölte, h miattunk nem adták oda másnak dupla áron, stb., stb, stb. A feleség kiabált, h õ eteti, szelíd ez - mondtuk neki, menjen be hozzá :dev: , egybõl elhúzott. Aztán mondtuk a pasinak, h ha úgyanúgy kivezeti, mint 1 hete, és felveszi a lábát, már fizetjük is. Ez nem akarózott neki, beszélt össze-vissza, de csak erõlködött. Na, akkor a srác, akivel mentünk, szépen karonfogta, odamentünk az istállóajtóba, (persze az egész slepp velünk, akkor már csendben, várták, h mi lesz. ) Az ajtóban hangosan mondta a pacáknak " akkor csak menj be hozzá és símitsd meg" A válasz: "Há nem kockáztatom az életem..." Na erre mondtuk, h jó, akkor mi sem és otthagytuk õket. Aztán késõbb kiderült, h a lovat azért tartották olyan gyenge kondiban, mert akkor kezelhetõ volt. De a kiló ár mohóvá tette õket, elkezdték szecskával, csávával nyomni, h legyen súlya. Persze a kaja minden fronton megtette a hatását, elõjött az igazi természete. De ha elsõ körben futóval megyünk, elhoztuk volna és nézhetünk. A másik ügylet Szentesen esett, magyar kupec, nem rosszhírû. Egy fakó kancát néztünk nála, õ hívott telefonon, ajánlgatta a lovat, h menjünk. Szép ló, jó ló, egészséges, szelíd.... mondott mindent. A ló tényleg szép volt, de befogni nem lehetett, mert - mit tesz Isten- épp kidurrant a lovaskocsijuknak 2 kereke is.... Jó, vezessük ki. A jobb elejére nem ment tisztán, és az ostorral hadonászós megfuttatást nem tudta elõadni, mondtuk, h majd mi, lépésben. Akkor jött a szöveg, h biztos rálépett egy kõre. Mondtuk, jó, vegyük fel a lábát, megnézzük. Gazda indul, láb megfog, ló majdnem lecsapta. Ja, igen, tõle kicsit fél, mert tegnap elverte. Most nem lehet felvenni a lábát. Mondom dehogynem, próbálom én, nyihározás, vágás. "Kicsit "rászóltam, aztán felvettem a lábát, végignyomkodtuk, kopogtattuk a talpát, persze semmi, de a lábtövén találtunk kis ezt-azt. Ott is hagytuk, de mondtuk a palinak, h máskor ne autókáztasson minket potyára, sz..t nem veszünk. 1 hónap se telt, újra jelentkezett. Gyönyörû fekete kancája van, pont nekünk való, és még a származása is olyan, amit szeretek. Kérdeztem a sütését, õ meg is mondta, én meg utána kérdeztem a lónak. Annyi baja volt, ami egy ménesnek is elég. Amikor megint hívott, h mikor megyünk, szépen elkezdtem kérdezgetni, aztán elmeséltem, h mi mindent tudok a lóról, és megkérdeztem, h kifizeti-e az üanyagot, ha lemegyünk és ez tényleg igaz. Néma csend lett. Soha többet nem mentünk hozzá. Szóval lovat venni kockázatos vállalkozás, korlátlan a repertoár, szinte minden út a málnásba vezet.... :D

#56 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 12:31

Elkérhetted volna a receptjét annak a csoda szecskának, amelyik egy hét alatt ütõ-vágó táltossá változtat egy rozzant gebét. :D

#57 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 19:25

Jogos az észrevétel . Tudvalevõ dolog , hogy a Tuareg az Ford. :guny:


VW Tuareg:)

.....én is adnék pár lovat 1,5 milláért.....

Ne haragudj, de megérdemli az "áldozat"!
A helyzet leírásában az van, hogy hihetõvé tették az "áldozatnak", hogy van valaki, aki sok lovat akar venni, és nagyon nem ért a lovakhoz és együtt majd jól átverik ezt a személyt. Ehhez örömmel asszisztált az "áldozat" remélvén hogy a "pénzes nem hozzáértõt" jól lehúzzák, aztán még el is megy és csak úgy kiráz 1 500 000 Ft-ot egy olyan lóért, amit nem is akart, csak azért hogy az Õ lovaival a "Pénzes hozzánemértõt" szintén átverhesse!
Nem sántít ez? Sokan vagyunk akik lóval és becsületesen élünk, és lovainkkal dolgozunk, keressük a napi betevõre valót, és ha nem is élünk rosszul, de 1,5 milliót nem rángatunk elõ a párnából, mi több 10 lovat egyben el sem adnánk, mert nem hinnénk el hogy jó helyre kerülnek.
Vagy Te kiadnál egy lóra 1,5 milliót, csak egy felhívásra?



...de azt csak tudja honnan hozta....a lovat....éééés csak van 1-2 hó garancia az állatra...még ha minden hibáját elfogadva vette is meg.....vagy nem tom......szal ha má ennyire naív...legalább utána lépjen.........

Ez egy kissé erõs kijelentés volt... Nem tudom, ha valaki megjelenne ilyen homályos handabandázással, nem hinném, hogy szaladnék 1,5 milliót kicsengetni egy ismeretlen lóra, hogy majd õk elviszik :rolleyes: (más kérdés, hogy nem is tudnék :D ) Én személy szerint rendkívül óvatos vagyok és ilyen helyzetben, ismeretleneknek nem teszek meg semmi hasonlót a két szép szemükért, de lehet, hogy még ismerõsnek se. Mindenesetre gyanítom, hogy nem én állok egyedül így a témához, hanem a többség is.



accem ismerõsnek se tennék meg ilyet....

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#58 YesOké

YesOké

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 1. - 20:15

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon,de esküszöm jobb helyre nem is kerülhettem volna! El is mesélnék egy történetet ha lehet.Mivel az emberi butaságról,és átverésrõl van szó ez ide tökéletesen befér:D Szóval a történet a következõ.Volt nálunk egy idõsebb házaspár akik vettek két lovat mert az jó. Tartották is nálunk a lovaikat több mint egy évig ,és mit ad isten rájöttek(mint sokan mások) :D ,hogy ez a lótartás egy gyerekjáték. Vettek is gyorsan egy tanyát és még két lovat,hiszen ahol kettõ ló elfér négynek is van helye. az egyik ló mit ad isten ugrani is tudott igy szereztek egy lovast és csináltak egy jópofa pályát mindenféle csudijó ugrással. Hozzáteszem a lovas hamar rájött, hogy vannak gondok a tulaj fejében igy hamar ott is hagyta õket. Telt múlt az idõ és megjelent náluk pár (tuareges) :dev: emberke és mondták,hogy nekik kell az addigra más csak 3 lóra csökkent állomány:D ( ráadásul az ugrásokat is átveszik!) Pár nap múlva megjelentek lószállitó IFÁ-val:D és felrakták a 3 lovat.Aláirták a szerzõdést és otthagyták a pénz felét hiszen mit ad isten most csak annyi volt náluk és úgyis nemsokára jönnek az akadályparkért. Eltelt 2 nap mire rájöttek lehet gondok vannak ,mert nem jött azóta még egy madár sem. A szerzõdés aláiródott igy hát sokat nem is tudtak volna tenni(Hozzáteszem nem is akartak). Szerintem evvel a történettel meg is iródott,hogy vannak igenis olyan emberek akiket még palira lehet venni.

#59 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 2. - 8:30

VW Tuareg:)

Köszönjük Emese ! Én meg mán azt hittem , hogy a Tuareg az Ford , vagy Lambordzsimi .....

#60 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 3. - 19:44

Ma olvastam a Lovas Életben:

Papillomás lovát 1x-i kezeléssel gyógyítom díjmentesen. CSAK sms-t tudok fogadni.


ügyes... ;)

#61 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 14:03

http://www.beol.hu/b...okupecek-230770

#62 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 16:40

nah hát mim ost veszünk packót...:) 3szorra próbáljuk ki, és még mindig szerelmes vagyok... látta már szakember is, az ára is normális. remélem nem lesz semmi hiba a dolgoban...jah meg a volt gazdiját is ismerem... ismerõstõl a legjobb venni ;)

#63 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 6. - 21:39

Remélem jól kijöttök majd, én nagyon sok örömömet leltem benne.

#64 remitenda

remitenda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 5:33

... ismerõstõl a legjobb venni ;)


Ezzel nem értek egyet, van rossz tapasztalatom.
De ez nem jelenti azt, hogy Neked is csalódnod kellene.

Sok sikert az új pacchoz.

#65 YesOké

YesOké

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 8:30

Sajnos a mai világban nem nagyon bizhat az ember már senkiben! Az viszot tuti,hogy hülye aki a saját ismerõsének elad akár beteg lovat,rossz autót stb.. De aki kicsit is belegondol rájön,hogy hosszú távon nem nagyon érné ez meg:D A lóhoz pedig én is sok sikert kivánok:D

#66 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 8:49

http://www.beol.hu/b...okupecek-230770


Szóval most már nem csak a lovat, de a pénzt is meg kell alaposan vizsgálnunk! :kir:


Ja, és van folytatása az ügynek, amivel nyitottam e topicot.
Az új gazda hívogatja folyamatosan a Szerecsent, aki elõször azt mondta neki, ne aggódjon segítenek eladni a lovat, mert az nagyon jó ugróló, Esztergomban versenyzett vele valaki, és ahonnan hozták ott még van másik 3 kiváló ugró ló. Aztán további hívásokra az volt a refera, hogy így jártál barátom, próbáld berakni valahova te is másfél milláért. :kir:

#67 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 7. - 11:46

hát köszönöm a jókívánságokat :) szerintem aki elad ismerõsének beteg lovat, vagy rossz autót, az tuti hogy 1. elvesztett egy barátot, 2. a rossz hír terjed a leggyorsabban... meg amúgy kérés nélkül bele van írva az adásvételibe, hogy az esetleges betegségekért, amikrõl én nem tudok azért vállalják a felelõsséget vagy hogy... 5. Szavatosság: az eladó kijelenti, hogy a 3. pontban leírt sportlónak szavatossági hibái (karórágás, kehesség, szitálás) nincsenek, illetve nem szenvedett és nem szenved olyan betegségben, amely annak hátaslóként történõ használatát akadályozná. nah ezt kapom hozzá...elég korrekt szerintem :)

#68 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 12:27

"A rendõrség csütörtökön elfogta és szombaton elõzetes letartóztatásba helyezte azt a férfit, aki közel 50 millió forintot csalt ki 30 ismert mûvésztõl és tudóstól. A csaló a kormány vagy az oktatási minisztérium nevében telefonált, és azt mondta: a 20 ezer eurós "európai életmûdíjhoz" pénzt kell elhelyezni egy devizaszámlán. Volt, aki 14 milliót adott."

#69 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 15:19

az komoly... micsoda emberek vannak... :hu:

#70 YesOké

YesOké

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 22:19

Ha van valakinek fölösleges pénze,csak rakja egy számlára!! Segitek megnyitni a számlát. Jah és persze természetesen el is költöm a pénz nektek nehogy fölösleges kellemetlenséget okozzon ez a nagy teher :D

#71 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 13:02

A Lovasok. hu-ról érkezett hírlevél: Tisztelt hirdetõnk! Sajnos az elmúlt hetekben több bejelentést is kaptunk, hogy csalók különbözõ módszerekkel károsítottak meg hirdetõket, mások pedig „adathalászatra” használják a világhálót. Alább a tudomásunkra jutott két tipikus veszélyforrás: Csalók, akik lovakra és pénzre utaznak: Az esetek nagyon kuszák. Például, jelentkezik egy vevõ, hogy harmadik félnek eladná a lovat busás összegért. Egyre több és több pénzrõl van szó.. Véletlenek, kifogások, váratlan tragédiák, újabb és újabb szereplõk a történetben. Néha vinni kell a lovat, máskor csere ló kerül a képbe, majd általában az eladó kell, hogy a zsebébe nyúljon, és ilyen-olyan címen fizessen. Persze végül kisül, hogy csodák nincsenek, az egész csak "mesteri" átverés. Adathalászok, akik bankszámla és személyes adatokat kérnek: Jellemzõen külföldiek – sokszor exotikus országból – idegen vagy tört magyar nyelven jelentkeznek, hogy lovat vennének. 1-2 levél után bankszámlaszámot, majd személyes adatokat és vagy személyi másolatot kérnek, hogy utalhassák a pénzt. Ha ezt megtagadjuk, nem is írnak többet. Persze valós lóvételi szándékról szó sincs! Kérjük, hogy legyenek körültekintõek, és ha hasonlóan gyanús esetet tapasztalnak, netán sérelem érte Önöket, jelezzék. Üdvözlettel: Maus András

#72 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 16. - 21:50

Valós a probléma !! A múlt héten történt nálunk . Jó barátom hirdetett a Lovasok .hu -n egy Shagya heréltet. A " vevõ " agyon dícsérte a kép alapján - eddig ok. mert tényleg szép - elmondta , hogy õ Bábolnáról hív két Francia távlovas lánynak keres versenylovat. Az elsõ hibát akkor követte el ,amikor azt mondta , hogy Bábolnán nem talált épp lábú lovat ( :hu: ) ezért ha a mienkének jók és tiszták a lábai , meg van véve ! Persze nem szaros 400.000.- ért ahhogy az a hirdetésben áll ,mert a Franciák sokkal többet is megadnak érte .Öt - hatszáz ezret is kérhet érte !" Csak bátran nelegyél szégyenlõs" biztatta a hozzáértõ " vevõ " az eladót !!! Vártuk a cselt , hát jött is : el kellene vinni Bábolnára a lovat ! - ekkor hibázott másodszor és nálunk utoljára . Napokig telefonálgatott , és jelezte , hogy már nagyon szorít az idõ , mert a lányoknak versenyló kell ,de izibe. Persze nem vittük sehova a lovat , gyorsan le is kopott az ürge . Hát ennyi . Nincs nagy csattanó , se happy end . Gyenge próbálkozás volt . De azért megpróbálta !

#73 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 16. - 21:55

lehet naiv vagyok... de nem értem mire jó ez !?

#74 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 17. - 6:18


...Hát ennyi . Nincs nagy csattanó , se happy end .

Gyenge próbálkozás volt . De azért megpróbálta !


Dehogy nincs happy end! Nem szívtátok meg! ;)

#75 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 17. - 19:53

lehet naiv vagyok... de nem értem mire jó ez !?

Nem vagy naiv csak , nincs szélhámos vénád ! Ez nem oly' nagy baj.
A lehetõségek tárháza végtelen.
Elvisszük a lovat, 200-300 km.-t utazunk és azt mondja , hogy "ja kérem hát én nem ilyen lovat akartam", de ha már itt van adok érte 200.000.-et. Neki nem kerül semmibe és minden ráfér a pofájukra. Vagy felajánl egy " jó cserét " . Vagy a határszélen ahhol találkoztunk - volna - felül a lóra , mert hát ugye ki kell próbálni , és sose látom többet a lovat se meg a lovast se. Az ott maradottak meg olyan profi színészeket megszégyenítõen tudnak játszani / hazudni , hogy a rendõrség még engem kötelez , hogy kérjek elnézést a szegény kissebségi honpolgártól.
És akkor még ezen variációknál mi meg is úsztuk épp bõrrel ..... :(
A hazai pálya nagy elõny . Minden sportban :dev: :D

#76 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 12:04

Kedves Lóvasbarátok! Maus András ( lovasok, hu szerkesztõje) kérését tolmácsolom felétek! Amenniyben hibás hírdetést véltek felfedezni a Lovasok.hu weboldalon, akkor a hírdetésnél szereplõ - hiba - üzenetbe legyetek szívesek bele írni az észrevételt! Ez lehet szín ( pl: egy lipicai ami sárga) , fajta ( pónik, sodrott lovak ezrével vannak feltéve appaloosanak), lehet származás ( arab telivér esetén mégsem arab õsök, ezt azért aki kicsit arabozik azonnal észre veszi, najó hazabeszélek) befestett ló ( én most is találtam ilyet) illetve 1 éves ló aki be van lovagolva és versenyzik. Az észrevételek nem lesznek nyílvánosságra hozva, az észrevevõ sem, de Andrásnak nagyon nagy segítség lenne, hogy a honlapon szereplõ egyedek ne szamarak, tehenek, meg bírkák legyenek...mert ilyen is van, erre megvan a megfelelõ felület a lapon! András kérése, amennyiben felhívtok egy eladód és kiderûl a feltüntetett ló nem azonos avval amit el akar adni( kor, szín, belovagoltság, fajta...stb) akkor ezt is a hiba üzenetben kell jelezni, hiszen minek hívja fel még sok ember az adott személyt, ha nem is olyan lovat keres! Valamint a fent említett probálkozók adatait is szívesen látná( Név, telefon szám, mert akkor ezt is szürni tudja a hírdetések közt) ! Most sok olyan van aki ajánlatot tesz, hogy eladja a lovadat, sokkal többért csak vidd ide vagy oda, meg fizess ezt-azt, kérlek ne dõljetek be ezeknek a trükköknek! Köszönettel Maus András nevében Csikasz Még egy mondat, "bádogosok" járják az országot, a munkát precízen szépen megcsinálják, nem is kérnek sokat. Amint készen van a meló azonnal a többszörösét kérik a megbeszélt összegnek, mert ha nem lesz ám ...!!!! Nem vállalkozók! Majd egyszer csak megjelennek és visznek amit bírnak, persze akkor amikor nem leszel otthon, sajnos lovat is, kutyát lefújják! A napokban történt ilyen este, az áldozatot jól ismerem, valaha profi díjugrató volt!

#77 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 12:50

Az hibának számít, ha ugyanaz a ló egyszer magyar sportló, egyszer kisbéri félvér(600ezerért), utána meg holsteini (1,2 millióért)? Mire jó ez, hogy a hírdetésekben is át akarják verni az embert? (Amit pacira sodrottként tesz fel az illetõ, az a lovasok.hu-n már magyar félvér...)

#78 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 13:18

az utolsó példád hivatalosan fedheti egymást. magyar félvér = köztenyésztéses nyaki sütéssel rendelkezõ ló, hacsak nincs más papírja (kisbérieknél elõfordulhat nyaki sütés)

#79 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 13:18

[quote name='Csikasz' post='710282' date='2009.05.18, 13:04']
Kedves Lóvasbarátok!
Maus András ( lovasok, hu szerkesztõje) kérését tolmácsolom felétek! Amenniyben hibás hírdetést véltek felfedezni a Lovasok.hu weboldalon, akkor a hírdetésnél szereplõ - hiba - üzenetbe legyetek szívesek bele írni az észrevételt! Ez lehet szín ( pl: egy lipicai ami sárga) , fajta ( pónik, sodrott lovak ezrével vannak feltéve appaloosanak), lehet származás ( arab telivér esetén mégsem arab õsök, ezt azért aki kicsit arabozik azonnal észre veszi, najó hazabeszélek) befestett ló ( én most is találtam ilyet) illetve 1 éves ló aki be van lovagolva és versenyzik. Az észrevételek nem lesznek nyílvánosságra hozva, az észrevevõ sem, de Andrásnak nagyon nagy segítség lenne, hogy a honlapon szereplõ egyedek ne szamarak, tehenek, meg bírkák legyenek...mert ilyen is van, erre megvan a megfelelõ felület a lapon! András kérése, amennyiben felhívtok egy eladód és kiderûl a feltüntetett ló nem azonos avval amit el akar adni( kor, szín, belovagoltság, fajta...stb) akkor ezt is a hiba üzenetben kell jelezni, hiszen minek hívja fel még sok ember az adott személyt, ha nem is olyan lovat keres!
Valamint a fent említett probálkozók adatait is szívesen látná( Név, telefon szám, mert akkor ezt is szürni tudja a hírdetések közt) ! Most sok olyan van aki ajánlatot tesz, hogy eladja a lovadat, sokkal többért csak vidd ide vagy oda, meg fizess ezt-azt, kérlek ne dõljetek be ezeknek a trükköknek!

Köszönettel
Maus András nevében Csikasz

[color=#000000]EZT NAGYON NAGYON JÓ ÖTLETNEK GONDOLOM!!! :yeah:
Sõt!
Szerintem, ha már megnéztetek egy lovat és tudjátok, hogy van hibája, de tovább hirdeti ugyanúgy, magas áron, hátha megy rá palimadár, azt is meg lehetne írni, ha bírja ezt András, bár lehet nem megoldható ez sehogyan sem. Mert pl. a mi esetünkben mit lehetett volna tenni jogilag? Néztünk egy lovat, ami rendkívûl jó származással és rendkívûl beteg lábakkal bírt, ami melegítés után nem látszódott. A ló 500000 Ft-ba került. Na most ha én tudom, hogy beteg a lába, és tovább hirdetik ennyi pénzért egészségesnek feltüntetve, és írok Andrásnak, akkor hogyan tovább? :confused:

Edited by kátyus, 2009 május 18. - 13:21.


#80 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 18. - 17:05

Ez lehet szín ( pl: egy lipicai ami sárga)


Ehez csak annyit, hogy létezik sárga lipicai, de nálunk nem elfogadott tenyésztésben. Romániában viszont elfogadott, ott le is sütik õket rendesen. Gondolom itt akkor lenne hiba, ha egy sárga lipicait hirdetnének, ha a magyar lipp szöv. sütése lenne rajta. Ami persze nem szabályos, nem lehetséges. De román sütéssel simán elmegy.