Ugrás a tartalmakhoz


Kurultáj


  • Please log in to reply
395 válasz a témához

#81 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 27. - 14:43

greyhound!

Nem a ruha teszi az embert!
Ott nem az volt a lényeg,hogy miben vagy,hogy ki vagy...ááááá,nem az volt.

Aki ott volt,az tudja.A kovbojost(láttam!) is ugyan úgy szerették,mint a hagyományõrzõket.
Itt nem a külsõségek voltak a döntõ tényezõk.Ott voltál és egy olyan érzés kerített hatalmába,amit leírni szinte lehetetlen.

Vegyél fel egy bõ inget,alulra meg akár egy fekete farmert...és már jól is vagy.NEM EZ SZÁMÍT!

A lovadat meg engedd be egy ménesbe...két nap múlva tudja,hogy hol a helye.

Zé.



Köszönöm a hozzászólást!

Azóta rájöttem én is erre. Eleinte kaptam innen-onnan a téves infókat, hogy CSAK és kizárólag õsmagyar lovas viseletben mehetek oda, stb.
Hát szerintem meg nagyjából olyan lovascuccba megyek és úgy szerelem fel a lovam ahogy otthon, ahogy MINDIG lovagolom õt. Attól még MAGYAR vagyok és magyar lovas! Persze a hangulat kedvéért lesz pár õsmagyar motívum az én öltözékemben is, meg a lovam szerszámjain is. :)

Lovacska kapja a "kiképzést". Én most éppen keresztcsont töréssel fekszem itthon és ez így lészen még kb. 4 hétig. (1 hét már eltelt a kórházban). Persze nem a sajátom alázott bele az áldott anyaföldbe, hanem egy másik lú, egy igazi tuskó. Lehet, más soha többet nem ült volna lóra, de engem annál inkább közelebb hozott a saját lovamhoz. Nem teljesen tudom elmagyarázni, de szóval nagyon sok xar dolgon mentem át a lovammal mióta megvan õ nekem (2 éve), és erõsen fontolgattam az eladását, cseréjét. Nos, a csere ló ezúttal kishíján megölt. A lovam meg végig nézte a karámból és állt ott végig, mint egy sziklafal. Ilyenkor úgy elgondolkodik az ember, hogy semmi sem történik véletlenül. Ami addig számomra 2 éven keresztül megoldhatatlan probléma volt, ami valósággal felõrölt, az egycsapásra megoldódott. A mentõben minden kitisztult és egyértelmûvé vált. Csak úgy történtek velem az események és nekem végig a lovamon járt az agyam. Normális vagyok én??? Most mondjátok meg! Nem tudom mikor voltam utoljára ilyen kivirult és kiegyensúlyozott. Szabályosan boldog vagyok. Mert megtaláltam a helyes utat és a "helyes lovat". Tudom, hogy feladatunk van egymással és az nem a versenysport!!!!! már nem. Mire felépülök és újra ráülhetek (remélem április vége, május eleje - addig az edzõm lovagolja nap mint nap), tudom, hogy egy szintén kiegyensúlyozott, nyugodt, megbízható és jól lovagolható ló fog rám várni. Hiszen egymás tükrei vagyunk. Ha én rendben vagyok, Õ is rendben van. Így alkotunk egy EGYSÉGet!


Hú ezt nemtom mi a francnak írtam le. :S DE csak jött magától.



Szóval a Magyarok Szövetségén találkozunk augusztusban!!! :ang:

#82 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 12:49

Kedves Greyhound ! Elõször is jobbulást ! Vigaszként talán annyit , hogy kétféle lovas létezik : az egyik ,akit már földbe tiport egy ló , a másik akit majd fog ! Aztán a másik dolog , hogy - írásod szerint valaki félreinformált téged a Kurultáj-on való ruházkodással kapcsolatban. Ezen a fórumon csak én lehettem. Ha félreinformáltalak , elnézésedet kérem! Természetesen senki nem fog téged kinézni onnan , ha susogós joggingba és makkos cipõbe jössz is, nem errõl van szó . Nem mások miatt öltözködünk hasonlóan mint õseink tették valaha, hanem magunk miatt. És a hangulat miatt. Egyébként a hétköznapi életben sincs ez másként : alkalomhoz illõ öltözet . Gondold el milyen kellemetlen dolog részt venni egy laza délutáni kerti partin öltönyben nyakkendõben. De egy elegáns bálon is ciki a farmer. Te fogod magad rosszul érezni , nem a többség akik viseletben vannak. Nézd meg pl.: Zemann barátunkat a profil képén. Hercig kackiás huszár gyerek.Hibátlan vitéz egyenruhában. Õ így fog megjelenni a rendezvényen. Akárhogy is öltözöl fel , mindenképpen gyere el mert felejthetetlen élmény ez biztos !!! Még egyszer jobbulást , Isten áldjon !!

#83 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 30. - 13:45

Kedves Greyhound !

Elõször is jobbulást ! Vigaszként talán annyit , hogy kétféle lovas létezik : az egyik ,akit már földbe tiport egy ló , a másik akit majd fog !

Aztán a másik dolog , hogy - írásod szerint valaki félreinformált téged a Kurultáj-on való ruházkodással kapcsolatban. Ezen a fórumon csak én lehettem. Ha félreinformáltalak , elnézésedet kérem!
Természetesen senki nem fog téged kinézni onnan , ha susogós joggingba és makkos cipõbe jössz is, nem errõl van szó . Nem mások miatt öltözködünk hasonlóan mint õseink tették valaha, hanem magunk miatt. És a hangulat miatt. Egyébként a hétköznapi életben sincs ez másként : alkalomhoz illõ öltözet .
Gondold el milyen kellemetlen dolog részt venni egy laza délutáni kerti partin öltönyben nyakkendõben. De egy elegáns bálon is ciki a farmer. Te fogod magad rosszul érezni , nem a többség akik viseletben vannak.
Nézd meg pl.: Zemann barátunkat a profil képén. Hercig kackiás huszár gyerek.Hibátlan vitéz egyenruhában. Õ így fog megjelenni a rendezvényen.

Akárhogy is öltözöl fel , mindenképpen gyere el mert felejthetetlen élmény ez biztos !!!
Még egyszer jobbulást , Isten áldjon !!


Köszi szépen, már jobbulok! :kv:

Jaj szerintem én magam informáltam félre saját magamat. De hát az ember gyûjti az infókat ugye.

Mint említettem, ha nem is talpig õsmagyar viseletben, de lesz rajtam és a lovamon odaillõ öltözék/felszerelés. Már készülök rá és mint korábban említettem, a szüleim hagyományõrzõk és rengeteget tudnak majd ezeknek a beszerzésében segíteni.

Üdv Mindenkinek!

#84 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 10. - 9:40

Az idei program:

http://www.karpathaza.net:80/node/610

:yeah: :yeah: :yeah:

#85 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 14:29

Magam is "nagyerõkkel" készülök (egyelõre mentálisan). :yeah: Tõlünk legalább 3 nap az út csak oda, szóval 9-10 napra kéne szabaddá tenni magunkat. Ezen még dolgozni kell. :cool:

#86 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 25. - 9:21

Valami új infó? :huh: Közeleg az idõ. :)

#87 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 25. - 17:34

Egy megintmás, de július 3-tól ugyanott a honlapon: http://www.kurultaj.hu

#88 Sziszó

Sziszó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 28. - 13:36

Bösztörpusztára kell menni… Sokan sokféleképpen fáradoznak azon, hogy ez év augusztus 21-23-án Bösztörpusztán minél többen legyünk a Magyarok Országos Gyûlésén és Vásárán. Az elõzõ évi Kurultajra a vártnál sokkal többen jöttek el, de rengeteg ember mondja utólag, hogy nem tudott róla, pedig õt is érdekelte volna a rendezvény. Ennek oka, hogy a médiák nagy része következetesen hallgatott az eseményrõl. Az emberek jó része - tudjuk - sajnos ezekbõl a forrásokból tájékozódik. Gondolom, hogy senkinek sincs illúziója az idei rendezvény népszerûsítését illetõen. Kiskunhalason néhányunknak támadt egy gondolata és ehhez keresünk elkötelezett, komoly, áldozatkész embereket. A terv a következõ: Nagy-Magyarország határaitól (legalább 10-15 irányból) elindulnának az emberek Bösztörpusztára gyalog, lóval, lovas kocsival stb. Természetesen, ha lehet viseletekben, zászlókkal. Az úton folyamatosan csatlakoznának hozzájuk és így duzzadnának a menetek. Fontos, hogy ne csak színház legyen, hanem lehetõleg valóban végig menjenek az emberek az úton, hiszen így lesz hiteles és így leszünk egyre többen. Az elgondolás szerint, ha több irányból és elég sokan vándorolnánk büszke magyarként a cél felé, az erõt mutatna és arra felfigyelnének az emberek és felébredne az önérzetük is. Elõbb-utóbb a médiáknak is foglalkoznia kellene vele, hiszen túl látványos lenne. Nem lenne bejelentett szervezett vonulás, hiszen mindenkinek joga van akár gyalog is elmenni az ország bármely pontjára. Ha pedig többen tesszük egymás után, ahhoz sincs senkinek semmi köze.:-) Tehát várjuk azoknak az embereknek a jelentkezését akik: - vállalják egy-egy útvonal elindítását, szervezését, a kapcsolódó csoportok felkutatását, vezetését - szállást (füves terület sátrazáshoz, széna pajta, -padlás) tudnak biztosítani, esetleg vízvételi lehetõséget tisztálkodáshoz - lovaknak takarmányt tudnak felajánlani az úton - lovas kocsikkal, gépkocsikkal csomagokat, ellátmányt, víztartályt tudnának szállítani - jó helyismerettel rendelkeznek esetleges fõútvonalak, autópályák elkerülésének, keresztezésének a megtervezéséhez (csak azokat a fõútvonalakat hagyjuk ki, ahová tilos behajtani lovas kocsival, gyalog) - élelmiszerrel tudnának segíteni az úton lévõknek (esetleg tehetõsebb emberek a helyi gazdáktól megvásárolt élelmiszereket felajánlhatnák) - hagyományõrzõ csoportok vezetõi (néptáncosok, íjászok, stb) Útközben mindenki mozgósíthatná a helyi és megyei médiákat, így az országos médiáknak is hírt kellene adni az eseményrõl. Mindemellett a résztvevõknek egy örök élmény lehet, fõleg azok a pillanatok, amikor a helyszínhez közeledve összesûrûsödnek az útvonalak és találkoznak a vonuló csoportok. Találkozzunk minél többen! Bús József Jelentkezés: Sziládi László: 20/9690-603 Szõke Zsolt: 70/3322-852 e-mail: menet@halas.net

#89 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 28. - 20:25

Egy nemes célhoz ez a Nem lenne bejelentett... kezdetû gondolat elég rosszul hangzik. Ha olyan rossz lenne a helyzet, elnyomásilag, akkor itt sem lehetne leírni... És reciprok. Ha csak a média felizgatása a cél, akkor egyszerûbb 12 embernek kérni 180 helyre engedélyt felvonulni, annak biztosabban híre megy.

#90 Sziszó

Sziszó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 11:04

Miért kellene bejelenteni? Nem demonstráció vagy tüntetés csak megyünk az országgyûlésre ki mivel tud!
Mit jelent a kettõs kereszt a hármas halommal a magyar címerben?
Ezt sem tanítják sehol! Szent korona tan mirõl szól? tudjuk hogy a jelenlegi alkotmányunk ideiglenes ez benne van de az alkotó nemzetei között a magyar nem szerepel!???
Lámpást kell gyújtani az emberek fejében ehhez kellenek ilyen és hasonló rendezvények ahol az igazságot is meg lehet tudni!
nem kívánok vitatkozni olyan dolgokról amik egyértelmûek csak aki még nem találkozott az igazi BIZONYÍTOTT múltunkkal, azok pártolják a mostani rendszert is.( Vedd el a múltját el veszed a jövõjét!)
Ajánlom figyelmükbe a Történelmünkhöz Magyarul címû alap mûvet Szondi Miklós szerkesztésében csak egy egy részletet emel ki más részletesen a témákba merülõ könyvekbõl, fantasztikusan jó igazi remekmû!

aki ezt megnézi rá döbben mi folyik ebben az országban a mi segítségünkkel!
Aki nem hiszi járjon utána!


________________________________________________________

#91 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 12:00

Miért kellene bejelenteni? Nem demonstráció vagy tüntetés csak megyünk az országgyûlésre ki mivel tud!
Mit jelent a kettõs kereszt a hármas halommal a magyar címerben?
Ezt sem tanítják sehol! Szent korona tan mirõl szól? tudjuk hogy a jelenlegi alkotmányunk ideiglenes ez benne van de az alkotó nemzetei között a magyar nem szerepel!???
Lámpást kell gyújtani az emberek fejében ehhez kellenek ilyen és hasonló rendezvények ahol az igazságot is meg lehet tudni!
nem kívánok vitatkozni olyan dolgokról amik egyértelmûek csak aki még nem találkozott az igazi BIZONYÍTOTT múltunkkal, azok pártolják a mostani rendszert is.( Vedd el a múltját el veszed a jövõjét!)
Ajánlom figyelmükbe a Történelmünkhöz Magyarul címû alap mûvet Szondi Miklós szerkesztésében csak egy egy részletet emel ki más részletesen a témákba merülõ könyvekbõl, fantasztikusan jó igazi remekmû!

aki ezt megnézi rá döbben mi folyik ebben az országban a mi segítségünkkel!
Aki nem hiszi járjon utána!
________________________________________________________

Sziszó, inkább a te fejedbe kívánkozik némi világosság. :D :D
Azért majd értesíts a tömeg nagyságáról. ;)

#92 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 12:41



De szar, hogy igaz.

#93 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 12:51

Személyesen ismerem Sziszót a fejével semmi gond,talán a bajúszát kéne levágatni,mert öregíti. :) A gondolkodás módjával sincs gond,csak elõrébb lát ,mint a sok vak! :dev:

#94 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 13:29

Igen, azt jól látta, hogy nekem nem szabad szót engedni.

#95 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 14:31

Sziasztok!

Engedjetek meg egy kis programot a figyelmetekbe ajánlani.

Keleti Népek Fesztiválja (III) lesz Egerágon 2009. július 11-12-én.

Bõvebb információt az alábbi linken találtok:

KNF

Üdv.
Laci

#96 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 29. - 14:59

Személyesen ismerem Sziszót a fejével semmi gond,talán a bajúszát kéne levágatni,mert öregíti. :)
A gondolkodás módjával sincs gond,csak elõrébb lát ,mint a sok vak! :dev:

Már levágta a bajuszát múlthét pénteken. :yeah: Így egész jóképû fiatal ember lett. :dev:

#97 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 15:20

(kivonat a hírlevélbõl)

------------KURULTAJ 2010------------

A 2008. évi II. Magyar-Madjar Kurultaj minden idõk legnagyobb magyar
hagyományõrzõ rendezvénye volt. Több mint 80 magyar hagyományõrzõ és
kultúrcsoport részvételével, több tízezer látogató ünnepelt. A
Kárpát-medencei Magyarság és a kazakisztáni Madjar törzs küldöttsége
büszkén, együtt emlékezett a nagy õsökre: Attilára, Árpád vezérre, a
Honfoglalásra, Karcig batirra, Baján kagánra.

Igazi, teljes Kárpát-medencei magyar összefogás született, melybe
testvéri szeretettel fogadták be a kazakisztáni Madjarokat. Testvéri
szeretet övezte a rokonnépek: a kazakok, ujgurok, üzbégek, törökök és
kirgizek küldötteit is.
A Kurultaj végeztével a szervezõk és a küldöttek megállapodtak, hogy a
2010-es évben újra Kurultajt tartanak, további rokonnépek küldötteinek
beemelésével.

1 év és néhány nap múlva kezdetét veszi minden idõk legnagyobb szabású
magyar hagyományõrzõ rendezvénye a Nagy-Kurultaj. Az eddigi egyeztetések
és tárgyalások alapján nagy létszámú és meghatározó szerepû
szervezetek és csoportok képviselõit is felvonultató delegációk érkeznek:
Kazakisztánból, Üzbegisztánból, Ujgurisztánból (Kína),
Törökországból, Azerbajdzsánból, Türkmenisztánból, Kirgíziából,
Baskíriából (Orosz Föderáció), Tatársztánból (Orosz Föderáció),
Gagauziából (Moldova) és Bulgáriából.
...
Észrevételekkel, javaslatokkal és képviselõküldési szándékkal a
Nagy-Kurultaj hivatalos honlapján (www.kurultaj.hu [ http://www.kurultaj.hu ])
közétett e-mail címeken lehet jelentkezni.
...
Bíró András Zsolttal az Echo TV Pörzsölõ címû mûsorában készült
riport, amely a www.kurultaj.hu [ http://www.kurultaj.hu ] honlapon
megnézhetõ.

#98 Sziszó

Sziszó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 10. - 12:28

Sziszó, inkább a te fejedbe kívánkozik némi világosság. :D :D
Azért majd értesíts a tömeg nagyságáról. ;)

Úgy látom te is ahhoz a csoporthoz tartozol akihez még nem jutottak el BIZONYÍTOTT történelmi igazságok
nem tehetsz róla, remélem!
Nem bántani akartam azokat akik még nem világosodtak fel csak egy kicsit felrázni :dev: sikerült is mert akinek nem inge nem veszi magára, de te jól felöltöztél :dev: :dev: :dev: !
Szóval mit jelent a kettõs kereszt a hármas halommal??? majd ha tudod a választ hívjál akkor kezd majd pislogni valami a te fejedben is. Akkor lesz mirõl beszélni de ha csak a válasz érdekel és hasonló kérdések fel keltették az érdeklõdésedet szívesen segítek!
Legyél (legyetek) már egy kicsit kíváncsi az igazságra!

Akik tavaly részt vettek a Kurultájon tudják mirõl beszélek õk messze megelõzik a tv nézõket!

Kaboséknak Köszönöm a pártfogásomat kedves tõletek!

#99 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 13. - 9:59

http://www.magyaroks.../osi-jelkepeink

Packának, okulásul.... és mindenkinek, akit érdekel! :)

#100 Sziszó

Sziszó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 13. - 12:10

Köszi Melódia! Látom sokan vagyunk! és egyre többen! Egyszer majd csak elérjük a száz majom tudását :confused: :guny: Aki részt akar venni a munkában is csak jelentkezzen bátran, várjuk szeretettel!

#101 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 16. - 12:13

Még egy kicsit a jelképekrõl:



vegyétek le a hangot és a szöveget olvassátok. :)

Egyébként pedig már tart az építõtábor Bösztörpusztán, minden segítõ kéznek akad munka, nem csak a helyszín épül, hanem testünk-lelkünk is.

#102 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 20. - 9:46

Van olyan, hogy HERALDIKA tárgyal pár alapdolgot.... ha valakit érdekel

#103 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 12:23

Sziasztok! Mi 10 km-re vagyunk Bösztörpusztától. Van még nálunk szálláshely kiadó, estleg lovakkal is. www.vilmostanya.hu 30/54-82-193

#104 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 29. - 20:59

Mi lassan cihelõdnénk mivel indulni kéne........ Valaki még?

#105 Kis.N.Kanca

Kis.N.Kanca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 17. - 7:55

Sziasztok! Embereket szeretnék toborozni!!! Szerda reggel megindulunk Bösztöre! a magyarok országos találkozóra. akinek van kedve írjon nekem! az útvonal:: 1 nap Pákozd-dinnyés-seregélyes,szõlõhegy-Sárosd(tükrös)-Hantos 2 nap Hantos-Nagyvenyim-Dunaújváros-Szalkszentmártonon-Bösztör holnap estig kérlek irjatok. visszafelé is loval megyünk.

#106 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 17. - 19:54

Hát ez tök jó! :kv: Két hónapja kérdezgetek mindenkit jönne -e velem valaki Bösztörre? :) Hát nem sok sikerrel. :eek: :eek: Így aztán holnap reggel, nekivágunk a domboknak és megyünk egy jó túrát. :cool: Szóval jó a kezdeményezés, bár (nekem) szerencsésebb lett volna hamarabb tudni róla. Azt mindenesetre eldöntöttem hogy, jövõre a Nagy Kurultájra mindenképpen elmegyek lóval és valószínûleg egyedül, :(

#107 Kis.N.Kanca

Kis.N.Kanca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 17. - 20:06

rideman mi útba esünk gyere holnap este Pákozdra. s tölünk két nap lóval elmenni!!!

#108 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 17. - 20:57

mi meg mégse lóval megyünk :( persze így is jó lesz,meg van ott lenn egy "lovunk", de a túra megtervezésével elkéstünk :(

#109 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 18. - 8:18

http://www.magyaroks.../mogy-programok

És aki lóval jön Izsák - Orgovány felé, nálunk megpihenhet. :)

#110 Kis.N.Kanca

Kis.N.Kanca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 18. - 10:47

Sebaj ki nem lóval jön. Majd találkozunk. Addig is sok sikert, holnap reggel útnak is indulok.

#111 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 10:58

Beszámolók? Ki volt? Milyen volt?

#112 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 11:33

Vasárnap voltam pár órát (mert amúgy dógoztam :D). Fantasztikus volt a hangulat. Több barátomtól hallottam, hogy sajnos a programok elõre hirdetett sorrendje felborult és nem különösebben volt megoldva a táborozók vízellátása, de ezek legyenek a legnagyobb problémák.

#113 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 13:50

Nagyon jó volt. Mi pénteken és vasárnap mentünk, rettenetes mennyiségû ember jött el, mégis nyugis volt mindenki, kedves, barátságos. A kirakodóvásár már tavaly is fantasztikus volt, megspékelve azzal, h teljesen hiányzott a bóvliáruda. Amiket mi hallgattunk elõadásokat, ott egyszerûen azért volt csúszás, mert a hallgatóság nem hagyta még befejezni az elõadókat, annyira jó volt. A víz tényleg akadozott kicsit, de pénteken okulva mi pl minden ismerõsnek, aki ment, szóltunk, ill. vittünk magunkkal vasárnap, de addigra - úgy tûnt- megoldódott. A parkolást viszont annyira jól és frappánsan oldották meg, h le a kalappal.Mindenhol volt aki útbaigazítson, segítsen, infót adjon, és mindezt kedvesen, a rengeteg ember dacára. Összességében még mindig nagyságrendekkel überelt minden más lovas rendezvényt, barátaink, akik a Fogathajtóra mentek Kecskemétre, átjöttek ide is, azt mondták, ég és föld. (Mármint szemetelés, stílus és légkör tekintetében). A MOGY javára. Szóval mi nagyon várjuk jövõre a nagy Kurultájt, szerencsére hozzánk Bugac is közel van. :) :yeah:

Edited by melodia, 2009 augusztus 25. - 13:51.


#114 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 13:53

VAsárnap pedig szerintem már kicsit leült, az idõjárás is zordra fordult. Szombaton viszont óriási tömeg volt, engem meglepett ez az érdeklõdés. A táborban zuhizni lehetett, ivóvízet a vásárban árultak, mi vittünk magunkkal, így nem volt gondunk. A programok egy része néha tényleg elég random volt. Ami még meglepett utólag, hogy egy ekkora tömeget megmozgató rendezvényrõl gyakorlatilag egy sort se lehetett olvasni sehol, legfeljebb az MSZ-hez kapcsolódó meg barantás oldalakon. Persze nem a nol-tól vagy a napkeltétõl vártam tudósítást, de még az echo tv honlapján sem találtam semmit.

#115 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 14:39

Pedig az echo tv volt az egyetlen, ahol elõtte is rendszeresen reklámozták. A "közszolgálati" tv viszont hallgatott, mint sz... a fûben, idén is, tavaly is....

#116 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 25. - 18:14

Posted Image
:ang:
Posted Image
:kir:
Posted Image
:yeah:

#117 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 11:45

Sziasztok!

Én jelen voltam pénteken és szombaton egész nap illetve vasárnap délelõtt...Nagyon sok ember volt tényleg viszont a programok szervezése nem volt jó...minket például bemutatózni is hívtak és nem tudták megmondani hogy mikor lesz pontosan, így mi mondtunk egy idõpontot és akkor tartottuk...a közös vágtán és a köbörén is nagyon nagyon jól éreztem magam :D a köbörénél én szereztem az egyik pontot :kir:
A vízellátás az érdekes volt...mi a lovakkal a csatornába mentünk többször ott fürdõztünk egyet,s megitattuk õket :) az is nagyon jó volt, fõleg mert a lovammal még nem voltam vízben :)
Egyesületünk kétszer is segített mosogatásban ahol nagyokat nevettünk persze... :D Közben mellettünk az asszonyok dagasztották a kenyereket.
A vásárban rengeteg árus volt...én nem tudtam kiigazodni az utcákon , mindig eltévedtem :D :D
A pénteki naplemente fényei lenyûgözõek voltak számomra...pár képet mellékelek is.


1 2 3 4

Ezek pedig a fürdõs képek Éduától:
1 2

#118 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 13:41

Pedig az echo tv volt az egyetlen, ahol elõtte is rendszeresen reklámozták. A "közszolgálati" tv viszont hallgatott, mint sz... a fûben, idén is, tavaly is....


Majd jól kitiltanak,ha ilyeneket mondasz!!!

Ez nem az a fórum! :nem:


;)

#119 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 14:49

Szegénykém. Sok mindent nem reklámoznak, kevésbé nemzeti jellegű dolgot se. Kapcsoljatok már valami világítást. :D Egyébként még kapásból tudok 3 adód ahol nyomták, de ha csak ezt nézitek, akkor nyilván ez jön le a beteges üldözési mániának kiváló táptalajt adva.

Edited by Mongol, 2009 augusztus 26. - 14:51.


#120 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 26. - 15:21

Mongol, nincs tévém, így nem tudhatom, hol adták, de neten hiába keresgéltem a témában, persze lehet, hogy én kerestem rosszul. Nincs üldözési mániám, csak meglepett egyrészt hogy mennyien voltak (százezres tömeg), meg hogy ehhez képest menniyre nem volt visszhangja. Biztos sok hasonló nagyságrendû esemény van, amirõl hasonlóan nem beszélnek, mondanál rá példát?