Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kedvenc ételek topikja


  • Please log in to reply
999 válasz a témához

#921 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 16:01

én nem is tudom, mit csinálnék, ha tej, tejtermék allergiám lenne. Amikor úgy volt, hogy lehet, hogy köszvényes vagyok, és mondták, hogy se csoki, se hús, halakból is azok se, amiket szeretek, kikészültem... De szerencsére nem az volt, csak egy nagyon durva izületi gyulladás. ja és ha cukorbeteg lennék, húúú, abba se akarok belegondolni. lekopogom, semmire se vagyok/vagyunk allergiás/ak, remélem nem is leszek/ünk, de ezt sose lehet tudni. DE ha már kedvenc ételek topikja, akkor most megyek és készítek kéklsajtos mártogatóst zellerszárhoz, meg répacsíkokhoz...

Edited by agrobe, 2011 október 12. - 16:05.


#922 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 17:26

Én estére három nyúl máját sütöm meg :)

#923 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 24. - 13:08

Most fõtt meg a kolbászos-aszalt szilvás-vargányás savanyúkáposzta-leves (amúgy Szenteste szoktuk enni, de annyira imádjuk, hogy így õsszel gyakori vendég nálunk). Kár, hogy vacsoráig várni kell vele. :rolleyes: De lehet hogy addig párszor megkóstolom. :D

#924 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 24. - 13:49

Jól hangzik. Még szerencse, hogy nem karácsonyig kell várnod. -Ma is keverek egy kis "ketyveszt": tejföl+ édesapám lekvárja (többnyire barack de ma ringló)+saját méz. -Elsiratom a finom paradicsomokat.

#925 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 11:57

Jénais recepteket mondjatok nekem! Nem akarok sablonos hús-bacon-sajt verziókat próbálgatni, nem is fûlik hozzá a fogam.. inkább valami zöldséges, répás, gombás, hagymás akármire gondoltam, az is lehet hogy összedobálom ezeket kockára vágott krumplival, kis fokhagymás tejföllel, ... Esetleg valakinek valami bevált, nagyon fincsi receptje?

#926 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 12:12

Jó lesz ez tanácsok nélkül is, este fél hétkor végzek, úgy kalkuláld a készítés idejét. :)

#927 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 13:08

Jénais recepteket mondjatok nekem!

Nem akarok sablonos hús-bacon-sajt verziókat próbálgatni, nem is fûlik hozzá a fogam.. inkább valami zöldséges, répás, gombás, hagymás akármire gondoltam, az is lehet hogy összedobálom ezeket kockára vágott krumplival, kis fokhagymás tejföllel, ...

Esetleg valakinek valami bevált, nagyon fincsi receptje?


Azért sztem szalonnával béleld ki azt a jénait és úgy tedd bele a zöldségeket... és valami illatos fûszer se áthat bele, pl bazsalikom.

#928 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 13:15

Hát nem tudom, ha csak nem muszáj ezt a szalonnát v bacont kihagynám.. nem csípem túlzottan.. A fûszerek, az alap... :yeah:

#929 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 13:24

Hát nem tudom, ha csak nem muszáj ezt a szalonnát v bacont kihagynám.. nem csípem túlzottan..

A fûszerek, az alap... :yeah:


Akkor meg sztem dinszteld meg a hagymát elõbb egy kis zsíron, és úgy tedd bele - nagyon jó szaftos lesz tõle. :yeah:

#930 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 14:56

Jénais recepteket mondjatok nekem!

Nem akarok sablonos hús-bacon-sajt verziókat próbálgatni, nem is fűlik hozzá a fogam.. inkább valami zöldséges, répás, gombás, hagymás akármire gondoltam, az is lehet hogy összedobálom ezeket kockára vágott krumplival, kis fokhagymás tejföllel, ...

Esetleg valakinek valami bevált, nagyon fincsi receptje?


Több verzióban is el szoktam készíteni ezt a receptet vendégeknek (nem sokkolok mindig a nyerskonyhával :D ) és eddig mindenki nagyon dícsérte, de az alap az a következő:

- gomba (ha kapsz a legjobb a rókagomba, vargánya vagy őzláb, de nagyjából bármilyen gombából el tudod készíteni)
- kockára vágott sütőtök vagy hokkaidó tök vagy vajtök
- kelbimbó (ha nagyok, akkor félbevágva, amúgy egészben).

Ehhez nyugodtan adhatsz a következő zöldségekből, attól függően, hogy mit lehet éppen kapni: brokkoli, cukkíni, padlizsán, édesburgonya, cékla, fodros kel, gesztenye.

Ízesítés: kockára vágott vöröshagyma és pár gerezd fokhagyma összenyomva, só, bors, és Vegabond pecsenyezsír vagy libazsír ami a vega verziója annak kb, amit melódia javasolt :D plusz egy kis olivaolaj.

Fűszerezés: az egyik nyerő fűszer a borsikafű, szoktam még használni rozmaringot, zsályát. A másik úgy szokott kinézni, hogy az olivaolajat összekeverem a fokhagymával, sóval, (rózsa)borssal, pár kanál mézzel, pici fahéjjal, gyömbérrel és szárított chilli paprika darabokkal. Ha esetleg hozzájutsz füstölt sóhoz vagy füstölt fokhagymához, az külön tud dobni az ízesítésen.

A másik jénais recepthez pasztinák/paszternák kell, hosszában szeletekre vágod és jó sok mézes olivás sós mázban megforgatod és megsütöd. Lehet a pasztinákkal együtt répát és tököt ugyanígy megsütni, nagyon finom.

Edited by forkissima, 2011 október 26. - 15:32.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#931 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 13:27

Milyen ez a mézes-olivás-sós máz?

#932 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 18:23

Angol recept, eredetileg olvasztott vajjal csinálják én olivaolajjal, amit összekeversz meleg vízzel és mézzel és egy pici sóval (lehet sűrűbbre vagy vizesebbre csinálni, ahogy szereted), megforgatod benne a pasztinák szeleteket, tűzálló tálba lerakod a pasztinákot és ráöntöd ezt a keveréket. A neten van egy csomó recept hogyan tudott tovább variálni pl barnacukorral, amúgy meg honey roasted parsnipra kell keresni angol oldalakon. A só a dresszingek, marinádok, mázak stb. "négylábú asztalának" egyik lába (só, olaj, édes, savanyú), de ha be tudsz szerezni valami extra sót ami ízesített vagy füstölt, akkor lehet a hangsúlyos íz is. na mentem is haza kotyvasztani.

Edited by forkissima, 2011 október 27. - 18:26.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#933 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 30. - 10:43

Olvasztott vajjal csináltam, istenien finom lett! :) Bár a fele kissé odakozmált, mert a sparhelten nem igazán tudom szabályozni a hõt (a tûzhelyünk épp szerelõnél). Kedvesem puffogott még az elején, hogy õ nem nyúl, hogy mindenféle zöldségeket egyen, aztán közben, hogy egész jó az illata, a végén meg alig bírtam pár pasztinákszeletet megmenteni magamnak :D

#934 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 30. - 11:23

Jaj de jó!!! :yeah:

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#935 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 3. - 18:48

Kókuszos nasik:
http://www.fincsi.hu...szos_finomsagok

#936 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 28. - 7:33

Az alábbi receptet egy blogban találtam, onnan másoltam be, hogy meglegyen, ha kell. Ez egy tésztát alig tartalmazó, habkönnyû túrós süti, aminek elkészítéséhez nem kell nagy konyhai rutin, viszont nagy sikert lehet vele aratni. Bármilyen idénygyümölcssel – fõleg bogyósokkal – készíthetõ, de a klasszikus túró-barack párosítást egyszer mindenképp ki kell próbálni, megéri! A megadott mennyiség egy kisebb tepsire elég, de érdemes mindjárt dupla adagot készíteni… Hozzávalók A tésztához 18 dkg liszt 12 dkg vaj 6 dkg porcukor 1 tojássárgája A töltelékhez: 60 dkg áttört túró 3 evõkanál búzadara 4 db tojás 6 dkg kristálycukor 6 dkg vaj 5 dkg porcukor, 30 dkg barackbefõtt, 1 dkg vaníliás cukor reszelt citromhéj baracklekvár vagy más pikáns lekvár A tésztához valókat összegyúrom, elõmelegített 180 fokos sütõben kb. 6 percig sütöm, majd hagyom hûlni. Közben a puha vajat a porcukorral, vaníliás cukorral, tojássárgájával habosra keverem, hozzáadom a túrót, a búzadarát és a reszelt citromhéjat. A kristálycukorral kemény habbá verem a tojásfehérjét és a túrós masszába forgatom. Az elõsütött tésztalapot vékonyan megkenem lekvárral – én most szederlekvárt használtam -, kirakom a lecsepegtetett, felszeletelt barackbefõttel, egyenletesen ráöntöm a túrókrémet és kb. 170 fokos sütõben 40 perc alatt készre sütöm. Kisebb kockákra vágva tálalom, pár órás hûlés után.

Edited by Mézszín Sörény, 2012 április 28. - 7:33.


#937 marcipanfelho

marcipanfelho

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 22:20

hát nehéz választani :) a kedvenc desszertem egyértelmûen a créme brulée :P imádom, nyami :P de nagyon szeretem a palacsintát, Hortobágyi palacsintát, mindenféle tésztás kaját :P lasagnat, tárkonyos levest :) tonhalat is szeretem és a tejfölt meg a hagymát mindent mennyiségben :P nem tartom magamat édesszájúnak, néha megkívánok valami édeset és a csokit is szeretem de nem vagyok úgy vele h mindennap befalnék egy táblával :) viszont créme bruléet mindennap tudnék enni xD a karamell a másik gyengém :D

#938 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 16. - 18:30

Provance-i levendulás sütemény hozzávalók 4 fõre 1 csésze cukor 1/4 csésze durván õrölt mandula 100 g vaj (vagy margarin) 2 tk levendulavirág 2 tojás 1/2 citrom reszelt héja 1 kis pohár tejföl 1/2 dl tej 1 és 1/4 csésze liszt 1/4 tk szódabikarbóna csipet só elkészítés Egy nagy tálban elegyítsük a durvára õrölt mandulát és a cukrot, majd a szobahõmérsékletû vajjal együtt keverjük habosra. Egyenként adjuk hozzá a tojásokat, majd a reszelt citromhéjat és a levendulavirágot is. Ezután jöhet bele a tejföl, majd az elõzõleg sóval, szódabikarbónával elkevert liszt is. Ha szükséges, lágyítsuk a tésztát egy kis tejjel. Sütõformát (õzgerincet, koszorú- vagy kuglófformát) béleljünk ki sütõpapírral, majd egyenletesen terítsük szét benne a masszát. Elõmelegített sütõben süssük kb. 60-80 percen át (sütõ függvénye). Sülés közben figyeljük a süteményt. Ha nagyon barnul a teteje, fedjük le alufóliával, s így süssük egészen addig, amíg a közepébe szúrt hústûre már nem ragad rá. Kicsit hagyjuk a formában hûlni, majd borítsuk rácsra, húzzuk le róla a papírt, és így hagyjuk teljesen kihûlni. Cukor-, vagy csokimázzal díszíthetjük, s még egy kis levendulavirágot is szórhatunk rá.

#939 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 10:10

Ribizlitorta:
Hozzávalók: ( két darab, 20-22 cm-es formához - a magassága miatt 16 szelet simán kijön belõle)
-a tésztához
22 dkg liszt
35 dkg cukor
9 dkg holland kakaó
2 tk. szódabikarbóna
1 tk. sütõpor
1 tk só
2 nagy tojás
20 dkg natúr joghurt
1,2 dl olaj
1 tk. vaníliakivonat
1csésze presszókávé

A sütõt 180 fokra elõmelegíteni, a formákat alul sütõpapírral bélelni.
Az elsõ hat hozzávalót összekeverni.
A tojásokat simára keverni a maradék 4 hozzávalóval. A száraz hozzávalókat rászitálni a nedves hozzávalókra, simára keverni. Kettéosztani a tésztát és 30 perc alatt készre sütni a lapokat. Ezután mindkét tortalapot vízszintesen kettévágni, még így is közel 2 centi vastagságú 4 lapot kapunk.
(Lehet egymás után ugyanabban az egyetlen formánkban is sütni, nem lesz semmi baja álldogálás közben a tészta másik felének.)

a krémhez:
5 dl tej
6 dkg búzadara
15 dkg porcukor
15 dkg vaj
50 dkg leszemelt ribizli
A tejbõl és a búzadarából, míg a tészta sül, tejbegrízt fõzni.( Tej majdnem felforral, keverés közben dara belecsorgat, kavargatva kb. 5 percig fõz) Nem kell több dara bele, és nem kell vad sûrûre sem fõzni, ha forrón joghurtszerû az állaga, az épp kellemesen dermedt lesz , ha kihûlt.

A vajat kézi mixerrel habosra keverni a porcukorral.

Lényeg, hogy a dara és a cukros vaj azonos hõmérsékletû legyen - mikorra mindkét piskóta kihûl és a vaj is fel van verve, ez nagyjából meg is van - mert akkor lesz szép homogén a krém. Ja és a dara semmiképp ne legyen langyos még, mert durván megolvasztja a vajat...Szóval ezután a tejbegrízt kanalanként a habosra kevert vajas-cukros keverékhez adni, közben kézi mixerrel keverni, majd lapáttal belekeverni, - átforgatva, hogy ne törjenek - a ribizliszemeket.

Három részre osztani, a lapokat betölteni.

A tetejére citromlével elkevert porcukormáz került - sûrûnfolyós kell, hogy legyen. Persze lehet csokit is olvasztani rá,
http://piszke.blogsp...7/ribizlis.html

#940 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 10:16

Expressz gazpacho:
http://www.femina.hu..._gazpacho_leves

6 paradicsom
1 uborka
4 zöldpaprika
1 hagyma
2 gerezd fokhagyma
4 kanál olívaolaj
1 kanál borecet
kevés pirospaprika
só, bors, petrezselyem

A zöldségeket vágd apró darabokra, és dobd a turmixgépbe. Add hozzá az olajat, az ecetet és a fûszereket, és turmixold össze. Ha kész, engedd fel annyi vízzel, hogy leves állagú legyen, és keverj rajta még egyet.
Ha elég erõs a géped, akkor tehetsz bele egy kevés jégkockát, és akkor már hûtened sem kell. Ellenkezõ esetben tedd hûtõbe, és várd meg, amíg hideg lesz.

#941 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 21. - 12:56

Ezt ki fogom próbálni:
http://mohakonyha.bl...zebrakocka.html

#942 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 4. - 10:11

Napközis piskóta:
http://www.szeretlek...-csokiszosszal/

#943 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 18:25

http://www.szeretlek...r-bueno-szelet/

#944 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 18:43

A Kinder Bueno szeletet kipróbáltad? Nagyon jól néz ki, és nem tûnik nehéznek.

#945 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 20:13

http://www.szeretlek...oves-csokolade/

Nem próbáltam, csak megtetszett a recept és azért raktam be ide, hogy meglegyen késõbb, ha majd meg akarom csinálni.

#946 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 20:41

Majd számolj be róla, nagyon kíváncsi vagyok. Általában "sima" mogyoró van itthon, de feleslegesen nem vennék Nutellát. Vagyis hát nem lenne felesleges, csak megkímélem magam. :D

#947 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 19:09

Francia krémes torta Hozzávalók a tésztához: 2 tojás 2 kanál cukor 2 púpos ek liszt 2 kanál víz 1/2 cs sütõpor ebbõl piskótát készítesz a torta formába Sárga krém: 2 cs vaníliás pudingpor 6 dl tej 2 tojás sárgája 5 dkg vaj 5 ek cukor ezt kikevered és felfõzöd. A tojásfehérjét felvered és a félig kihült krémhez kevered , a piskótára kened. 1/2 liter tejszínt 2 habfixálóval felversz és a krémre kened. Leveles tésztából a tortaforma nagyságát kivágod, felszeled nyersen és sütõpapíron kisütöd, ha kihûlt az alját csokiba mártod, hagyod amíg megszilárdul, tortadísszel díszíted, féloldalasan a hab tetejére rakod!!

#948 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 29. - 22:56

Ez valami isteni: meggyes-csokis muffin
Tegnap megsütöttem. Kihûlni sem maradt ideje! :D

#949 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 9. - 21:49

http://www.szeretlek...os-kolespuding/

#950 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 14:53

http://www.szeretlek...ulas-csokitorta
http://www.kavecsoko...y-ozgerinc.html

#951 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 24. - 20:20

Sikerült egy extrafinom túrótortát készítenem :) http://www.nosalty.h...turo-rudi-torta

#952 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 1. - 18:00

http://www.mindmeget...mes-suti.recept

#953 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 3. - 22:05

FANTA SZELET- nagyon finom Tészta: 6 tojás 6 evõk. cukor 4 evõk. liszt 1 cs. sütõpor 2 evõk. kakaópor 1 dl olaj Krém: 25 dkg túró 25 dkg vaj 25 dkg cukor Tetejére: 2 db narancs 7 dl Fanta narancsos szénsavas üdítõital 2 cs. vaníliás pudingpor 2 evõk. cukor Díszítéshez: babapiskóta csokoládé tejszínhab A tésztához a tojásokat a cukorral habosra keverjük (fehéredésig), hozzáadjuk az olajat, majd beleforgatjuk a sütõporral és a kakaóval összekevert lisztet. Egy tortaformát kivajazunk-lisztezünk, beleöntjük a masszát, és 170 fokra elõmelegített sütõben megsütjük (tûpróbáig). Sütés után rácsra tesszük, de nem szedjük le a tortakarikát, hanem benne hagyjuk kihûlni. A babapiskótákat közben olvasztott csokiba mártottam, sütõpapírra fektettem õket, és hûtõbe tettem, míg teljesen megdermedt. Amikor kihûlt a kakaós tészta, akkor kikeverjük a krémet. Ehhez a cukrot a vajjal habosra keverjük, majd a túrót is hozzáadva jól kikeverjük. Egy evõkanálnyit elvettem az egészbõl (ezzel ragasztottam késõbb a babapiskótákat a torta oldalához), a többit a kakaós tésztára kenjük. A narancsokat meghámozzuk, karikákra vágjuk, és elrendezzük a túrókrém tetején. Utána 5 dl üdítõitalt felforralunk, 2 dl üdítõt pedig elkeverjük a pudingporral, a cukorral, és a forró üdítõhöz öntjük. Sûrû krémmé fõzzük, majd kevergetve hûtjük addig, amíg annyira hûl, hogy a túróskrém tetejére lehet kenni. Szobahõmérsékleten hagyjuk a tortát teljesen kihûlni, utána késsel óvatosan elválasztjuk a torta peremétõl, lecsatoljuk a karimát, és tálcára áthelyezzük. A babapiskótákat megkenjük egy kevés túrós krémmel, és a torta oldalához ragasztjuk egyesével, átkötjük egy szalaggal. Tetszés szerint tejszínhabbal díszíthetõ.

#954 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 15. - 9:54

Vettem egy csomag adzuki babot, mert olyan jól néz ki. Mit lehet belõle csinálni????

#955 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 15. - 10:21

Vettem egy csomag adzuki babot, mert olyan jól néz ki. Mit lehet belõle csinálni????


Például dahl-t, ami amolyan currys fõzelékfélének felel meg. De a zöldségleves is nagyon finom belõle. Itt egy recept, nem muszáj bele algát tenni. :D
http://www.nourishin...table-soup.html

Ha péppé fõzöd és cukrozod vagy mézezed, akkor édes japán sütit lehet belõle csinálni.

Én általában fõzök belõle egy nagyobb adagot és utána elhasználom salátába, levesbe, pitába.

Makrobiotikus receptekben nagyon népszerû, de olyat nem nagyon tudok, nem a kedvenc konyhám. :)

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#956 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 16. - 10:08

valami különleges dolgot szeretnék csinálni belőle, édeset, ha már ő maga is különleges babféle. "snassz" bablevesre nem pocsékolom :D Köszönöm a receptet, eddig olyasmiket találtam, amiben a fele hozzávalóról azt se tudtam micsoda: növény,állat, vagy fűszer :D

Edited by agrobe, 2013 március 16. - 10:09.


#957 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 17. - 10:34

Oke, itt van par recept, az elsohoz rizsliszt kell, de vagx normal liszttel probalkozol, vagy a glutenallergias szekcioban nagyaruhazban esetleg kapsz rizslisztet vagy kinai boltban ha van a kozelben.

http://www.livelaugh...bean-rice-cake/

A masodiknal a buttermilk helyett kell talalnod valamit, savo, aludtej, joghurt? ebben nem vagyok biztos, de valamelyik csak helyettesiti:

http://www.zestbaker...ake-gluten-free

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#958 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 18. - 22:25

Ha valaki igazán finomat akar:

portugál csicseriborsóleves.
én konzerv helyett sima kommersz csicserit használtam, elõtte egy napig ázott, aztán sima vízben megfõztem.

sütõtökleves baconkoronával. itt a bacon, a méz, a sütõtök és a szerecsendió együtt hihetetlen izgalmas!

Húdenagyonszuper recept mindkettõ!

#959 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 17:21

Köszi, forkissima, a második nagyon jól néz ki. De mi az a cream of tartar? Egyenlõre még csak ismerkedünk mr. adzuki-val, illedelmesen bemutatkoztunk, de elég távolságtartóak vagyunk egymással szemben. :D És jelenleg semmit sem fõzök, rohanok magam után, család éhezik, legnagyobbja már reklamál is...

#960 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 19:07

Ha valaki igazán finomat akar:

portugál csicseriborsóleves.
én konzerv helyett sima kommersz csicserit használtam, elõtte egy napig ázott, aztán sima vízben megfõztem.

sütõtökleves baconkoronával. itt a bacon, a méz, a sütõtök és a szerecsendió együtt hihetetlen izgalmas!

Húdenagyonszuper recept mindkettõ!


Ha rám hallgatsz,kipróbálod úgy, hogy egy kis narancslét öntesz hozzá. Nagyon jót tesz neki! A kókusztej szintén.