Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csincsilla


  • Please log in to reply
115 válasz a témához

#41 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 11:56

Az én picim február 14-én született. Õ is már szép, termetes, sokszor nem tudom megkülönböztetni az anyjától. De õ is elég vad és ijedõs. Pedig pár napos kórától kézben volt és mégis betoji. Nagyon meleg van a lakásban, szegények pillednek egész nap. Este meg megy a ricsaj meg a rohangálás meg az építkezés.

#42 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 27. - 16:23

Sziasztok!A barátnõmnek van egy csinije és társat keres mellé..ha valaki tud ajánlani tenyésztõt vagy csinit az lécci szóljon:)) Posted Image Elõre is köszi Posted Image

#43 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 6. - 22:36

Sziasztok!Mennyi kiscsincsilla!Már nem is látom a gazdikat...Ja,hogy itt vagytok! :D Kölyök,Zsuzskó gratula a kicsikhez,és Lovas vigyázz rá nagyon,mer én halnék bele ha valami bajuk lenne szegényeknek!Nekem van egy gyönyörû fiú csincsillám,és szerintem örülne egy kislánynak,úgyhogy ha valaki szeretne kicsiket akkor szóljon! /Ez nagy kérés,de ha jelentkezik valaki,akkor az megoldható hogy ott legyen a csincsillám?Mert nekem rajta kívül még van egy dogom is és nem szeretnék felelõsséget vállalni,és amúgy sem tudnám futtatni a kislányt./

#44 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 9:15

Helyzetjelentés: nemsokára Bálint betölti a 6 hónapos kort. Lassan ivarérettségre számíthatunk. Ennek csak annyi a lényege, hogy Jónás - a mama - ismét áldott állapotba fog kerülni. A hír futótûzként terjed a barátaink között, már mindenki kölyköt akar. Hiába mondom, hogy ez nem malac, hogy százat ellik egyszerre. :D Jól vannak, amíg nyaraltunk az anyám összevásárolt nekik minden vackot, extra király magkeveréket meg szárított gyümölcsöt. Mégis a legnagyobb sikert egy véletlenül elõbukkant megsárgult gyerekkönyv aratta, egy-két fejezetet már "kiolvastak" a drágáim. A kicsi egyébként már nem is olyan kicsi, szinte akkora, mint az anyja, néha össze is keverem õket. Valamelyik nap akkorát hancúroztak, rohant ez a kis majom, mint a rakéta, felugrott a táskámra, onnan át a polcra, aztán be a szemeteskukába, azzal együtt felborult és görgött a sarokban. Akkorát röhögtem. A tengerpartról begyûjtött kagylók között is jártak már, szétrágták a kisrákot is. Ja, meg két önitatóval is végeztek. Nagy pusztítók, az biztos.

#45 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 10:30

GL, az nem problematikus a leendõ kölykök egészsége szempontjából, ha Jónás mama Bálint fiacskájától születnek?

#46 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 12:21

Elõször én is aggódtam, hogy beltenyésztés meg ilyenek, de megkérdeztem egy fõokost és az azt mondta, hogy a csincsilláknál nem létezik ilyen. A szép anyához visszateszik a szép fiát is, hogy még jobb minõségû legyen az utód. Ne kérdezd miért van ez így, úgy látszik náluk a genetika valahogy másképp mûködik.

#47 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 13:35

Talán ezért van, hogy nem lesz egybõl sem matematika prof :D De szépek attól még lehetnek :D

#48 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 19:08

Nekem is egy testvérpár volt és egy gyönyörû kölykük született Posted Image Már sajnos csak a pici van meg és az anyuka, de a pici is fiú (szerintem)

#49 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 10:02

Ha több példánnyal rendelkeztek, akkor könnyebb megállapítani a nemét is.Rafinált kis állatok ezek. Ugyanis mindkét nemû állatnak van hímvesszõje, illetve álhímvesszõje. Ez az un. szarucsap. A nemek közt a különbséget abból lehet megállapítani, hogy ez a szarucsap milyen távolságra van a végbélnyílástól. A hímeknél a távolság nagyobb, mint a nõstényeknél. A szarucsap hossza utalhat az állat korára is. Egy kijejlett példány csarucsapjának hossza kb. 1 cm.Senki ne ijedjen meg, hogy fejletlen a híme, a felnõtt nõstény nagyobb, mint a hím!Ajánlom mindenki figyelmébe a [url="http://"http://www.csincsilla.lap.hu"]www.csincsilla.lap.hu[/url] weboldalt, itt aztán van minden.

#50 Maestria

Maestria

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 29. - 10:29

Szia Gumilovas!Hogy vannak a csincsilláid? Egy kérdésem lenne feléd: azt olvastam te akváriumban(terráriumban) tartod a csineket. Hogyan viselik? Én is most kaptam egy kölyköt és jelenleg nekem is csak egy nagyobb akváriumom van. Úgy tudom, hogy a nem megfelelõ szellõzés miatt ez nem egészséges. Gondolom, ha naponta ki van engedve, akkor ez is megfelel egy ideig igaz?

#51 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 10. - 12:51

Szia!Valójában a ketrec sokkal jobb lenne. Nyáron nagyon melegük van az üvegfalak között. De egy-két megoldással könnyítettem a dolgukat: pl. vizes lepedõvel takartam le a terráriumot és ventillátorral nyomattam rá a szelet. Ez teccett nekik. Tényleg sokat vannak kint, naponta több órát randalíroznak a szobában. Jónást már az erkélyre is kivittem a vállamon. Hogy be volt tojva, de aztán elnézelõdött. Csak anyagi megfontolásból választottam a terrárium megoldást. Mert egy hasonló méretû hatalmas ketrec (100x60x60 cm-es)a többszörösébe került volna, mint a haverral összeragasztatott terrárium. Így hatalmas helyük lett, megy is a rohangálás meg az építkezés esténként. Egyébként köszi az érdeklõdést, nagyon jól vannak a gazfickók, nagy zsivány mind a kettõ. El sem tudom képzelni, hogy honnan szedtek elõ pl. egy konyakos meggyet. De valahonnan csak sikerült, mert a zoknimon találtam meg a maradékot.Jónás világosodik. Bálint egészen sötét szürke. A szemük is másmilyen. Jónás tisztatekintetû, Bálintnak meg olyan kis sunyi nézése van.

#52 Maestria

Maestria

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 11. - 11:12

Szia.Közben nekem sikerült vennem egy elég nagy ketrecet (1 m magas) és abban van. Sajnos még párt nem sikerült vennem, mert vidéken lakom és az állatkereskedésben csak ez az egy kölyök volt, tenyésztõt meg még nem sikerült találni.

#53 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 12. - 8:32

Egy ideig kibírja egyedül, de annyit nem tudsz vele foglalkozni. Társas lény, de leginkább egy csincsilla társasága lenne a legjobb. Mindenképp kell majd mellé másik, mert egyedül életunt lesz, depressziós. Gratulálok a csinidhez, a ketrechez meg fõleg ez a méret már elég jó, biztosan nagyon jól érzi benne magát. Ne feledkezz meg a fürdõhomokról és néha váltogasd a kiegészítõ kaját a táp mellett. Sokféle magkeverék van meg vitaminozott kiegészítõ "falatkák", buknak rá nagyon.Rágófa is kell, vagy egy furnérlemezbõl készült ház, mert rágnia kell feltétlen. Javítok: ház mindenképp jó, nagyon bújós, legyen egy olyan kis vacok, amiben elrejtõzhet.Itt vannak képek a csinikrõl:[url="http://"http://kep.tar.hu/gumilovas/midsize/pic1712793.jpg"]http://kep.tar.hu/gumilovas/midsize/pic1712793.jpg[/url][url="http://"http://kep.tar.hu/gumilovas/midsize/pic1878178.jpg"]http://kep.tar.hu/gumilovas/midsize/pic1878178.jpg[/url]

#54 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 13. - 21:20

Maestria!Milyen nemû csined van?? Lehet, hogy tudok segíteni!

#55 Maestria

Maestria

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 15. - 11:32

Sziasztok!Nekem fiú csinem van, legalábbis az állatkereskedésben ezt mondták én meg még nem ellenõriztem:)De én MINDENKÉPP szerzek neki társat. Most próbálok kérdezõsködni tenyésztõ után, max hirdetést adok fel.A ketrec teljesen "üres" volt polcok nélkül, de hétvégén a kedvesem "gyártott" bele fenyõdeszkából polcokat, meg még én szeretnék egy házikót is rászegelni. Nagyon tetszett neki egész este fel-le ugrált a polcokon:)))Sajnos a táppal is úgy vagyok, hogy itt (Zala megye) nagyon nehéz szerezni pl. vödrös csintápot akartam, talán sikerül, már a harmadik állatpatikában kérdezek rá.Ezen kívül hálistennek megeszi az almát, sárgarépát, de pl. nem iszik szinte semmit és a vitaminos, magos rudat sem igazán eszi. De egyenlõre úgy tûnik nagyon jól el van így is.

#56 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 22. - 16:04

Sziasztok! Ingyen csincsi nem igényes, de használható ketreccel asszem kb. 2O darab, lányok, fiúk vegyesen. Akinek kell, szóljon! Már nem tudja eladni a tenyésztõ õket, mert túlkínálat van.

#57 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 24. - 9:59

Engem érdekel, 3 pár kellene, ketrec nélkül. Én is ajándékba vinném, mert a barátainknak a mi szaporulatunkra fáj már a foga, de az csak jövõ januárban esedékes.Valahogy lerendezem, hogy el tudjak menni értük, vagy pesti ismerõseimmel kóperálok.Kösz: GL

#58 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 26. - 17:25

GL! Küldöm a részleteket magánüziben!

#59 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 9:39

Sziasztok!Hú,de rég voltam itt......De most végre idejutottam és elolvastam mindent!! :D Posted Image Találtam soksok csines oldalakat!!naggyon szupik,sok édes csinik vannak rajta.És most.........................................Következzenek a.............KÉPEK :D ;) :D Posted Image : Posted Image Ez aranyos: Posted Image

#60 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 9:42

Posted Image Posted Image :D :D :D :D [ November 22, 2003, 08:44: Az üzenetet átszerkesztette: Flash ]

#61 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 9:49

A következõ fotókat meg kell zabálni Posted Image :rolleyes: :D : Posted Image Posted Image Posted Image

#62 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 22. - 9:58

És ezt utoljára.......tisztára,mintaz én Jhonnykám ;) :D :D : Posted Image Posted Image

#63 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 16. - 11:37

Tényleg aranyos képek.Vettünk egy digit gépet a párommal. Egy óráig álltunk készenlétben, hogy akciófotót tudjunk csinálni. Kell tudni, hogy az én csinjeim imádnak nekirongyolni az ajtónak, felpattannak rá, mint a pókember, utána levetõdnek és vágta a szoba túlvégébe. Na, ezt akartuk lefotózni. Hehe. Máskor annyitt pattognak, hogy döng az ajtó, most a boga úristenért nem akart egyik sem ugrani. Jól kitoltak velünk. Posted Image Jónás biztosan megint vemhes. Most egy hatalmas terráriumban vannak, de nem tudom, hogy ha születnek a kicsik, Bálint (az apa) bántja, esetleg megöli-e õket. Lehet, hogy el kellene választanom a mamát a fatertól. Tanácstalan vagyok. Ha lesznek képek, feltétlenül felteszek egy párat. Semmi sincs biztonságban tõlük. Vettünk egy vadi új házat nekik, jó nagyot, de már azt is átépítik a kis zsivány belsõ építészek. A kisebb lakot már teljesen megették, szinte csak a váza van. Asszem ki is veszem, ne legyen már ott világ csúfjára. A kajájukkal kapcsolatban sem vagyok tisztában mindennel. Pl. semmiféle zöldet nem hajlandók megenni. Sem almát, sem répát sem semmit. A lucernaszénát azt kétpofára, de nem adok nekik sokat.Most valami méregdrága keverékkel etetek de az elõször bevetett tápot mindig adnom kell, mert különben azonnal hasmenésük lesz. Ilyenek ezek. Tündérmókusok különben, a párom feküdt az ágyon és éppen velem pörölt, hogy ne ugráljak má a tévé elõtt mer õ focit néz, mire Jónás odabattyogott hozzá és leült a mellkasára, így teljes terjedelmében eltakarta a képernyõt a párom elöl. :D Imádják a teát. nagyon kevés cukrot teszek csak bele, mást nem és azt isszák. Ja, ha úgy az itatóba adok, úgy nem kell ám, csak az én szép bögrémbe kapaszkodnak és önfeledten burutykálnak a teában. Posted Image

#64 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 17:40

Egy barátnõm allergiás lett a csincsi-szõrökre :( , porokra, így elajándékozná a csincsi-párját. Már voltak kölykeik. Csak együtt a kettõt és ketreccel kizárólag jó helyre, mert nagyon szeretik õket. Posted Image

#65 konee

konee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 15. - 20:01

Nekem 3 csin-em volt. A pici augusztusban született./Úgyhogy már nem is annyira pici/Az apja sajnos 2 hete pusztult el. :( És csak 2 éves volt

#66 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 14. - 6:45

Nekem is van egy kislány csincsillám, párt szeretnék mellé. Igazából nem szeretném szaporitani,lehet-e társ egy másik lány? Jutka

#67 konee

konee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 14. - 10:45

Szia Jutka!Mi is így kezdtük. Volt egy lány csinünk.Aztán én kaptam egy fiút, mert bundát akartak belõle csinálni, én meg nem hagytam. Hazavittem és egész jól elfogadták egymást. Aztán pár hónap múlva a lány csin kicsit vad lett./a tesómat még szemközt is pisilte Posted Image / Aztán faterom egyszer észrevette hogy valami iszonyatos gyorsasággal beszáguld a kisházukba,és a végén nagyot koppan. Na õ volt a kis csin aki pár órája születhetett. Úgyhogy sztem csak úgy tudod ezt megoldani, hogy ivartalanítod az egyiket, vagy külön ketrecben tartod õket. Azt sajna nem tudom hogy a lány csinek hogy viszonyulnak egymáshoz. Szerintem próbáld meg. Üdv: konee

#68 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 10. - 14:10

Ma jön haza az új csincsillám. Csinike lesz a neve, a másikat Csillának hívják. Így ketten együtt lesznek csin-csilla. Posted Image Üdv: Jutka

#69 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 8. - 8:20

Kedves csincsilla kedvelõk!Lehet-e a csincsillát télen kint tartani, ha igen milyen feltételek mellett?Válaszokat elõre is köszönöm!

#70 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 13:30

Sziasztok!Van egy fiu csincsillánk.Nagyon egyedül van szegény,szeretnénk neki egy lány társat.Ha valakinek volna,lány csincsillája,légyszi szóljatok.Természetesen nem ingyért gondoltam.És kérdésem is volna.Jelenleg egy kb 1 négyzetm, ketrecben van egyedül a csincsi,elég-e ez kettõ csincsillának?Elõre is köszi!

#71 Jutka

Jutka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 9:05

Szia Mimi!3 csincsillát és egy nagy ketrecet adok teljesen ingyen csak el kell jönni érte. Jutka

#72 Nici

Nici

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 11:25

Sziasztok!!Örökbe fogadnék +unt, gazdátlan csincsillát! Jo lenne ha lány lenne de a fiunak is ugyan ugy örülök!! Köszi!!

#73 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 19:26

Eladó egy kisállatketrec 100 cm magas, alapterülete 70x83 cm. 3 emeletes, szénarács, házikó van benne, szóval full extrás. Jó lehet degunak, csincsillának, görénynek is.irányára 18 ezer Ft.érdeklõdni egyelõre nálam, bár nem az enyém, Pesten van...

#74 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 6:36

Ú, de gáz, de annyi minden történik, hogy el is felejtettem mesélni, hogy megvannak a kicsik. Karesz az apuka (kizárásos alapon). 3 makkegészséges kölyök lett, két hím és egy nõstény (a szexuális hovatartozásokat Jeszõ állapította meg) Nevük még nincs, csak a legkisebbnek, rendkívül fantáziadúsan Picurnak hívják. Kedden voltak egy hetesek és most beindítottuk az új ketrec projektet, mert ennyien már tuti nem férnek el. Karesz (a hím) végig ott volt Jónással (a nõstény), az elsõ nap kellett egy nagyon kis idõre szétválasztani õket, csak amíg Jónás rendbe szedi magát és pihen egy kicsit. Most is együtt vannak és már kint voltak az elsõ sétájukon is. Már kezdik turkálni a felnõttek kajáját és ugyanolyan vehemensen rágnak szét akármit, mint a nagyok. Még ki kell találnom a neveiket és el kell készíteni a ketrecterveket is.Fotó lesz, Jeszõ, mint valami bolgog apuka, körberohangálta a kicsiket és vagy száz fotót készített. Persze még nem adott belõle...

#75 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 14:51

Sikerült feltenni a képeket a picikrõl. Vegyes vágott, van benne egy napos korukban készült meg egy hónapos korukban készült is.A kicsik nevei: Picur, Bruce Lee és Sandy (A Picur nevet a roppant fantáziadús Jeszõ adta... :D )Nem a méret a lényegA többi kép kicsikrõl-nagyokrólJav.: nagy volt a kép

Edited by Gumilovas, 2006 május 24. - 14:57.


#76 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 1. - 19:17

Sziaztok!Én is "klubbtag" lettem. :kocc: Ma megkaptam életem elsõ(és nem utolsó) csincsilláját.Már régóta meg volt beszélve a barátnõmmel hogy ideadja a csincsilláját, mert nem tud vele eleget foglalkozni. És ma végre hazahozhattam.Egyenlõre még a régi ketrecében van, nem akartam nagyon hirtelen új környezetbe tenni, had legyen valami ismerõs hely ahová bújhat.Mikor meghoztam elsõ dolgom az volt hogy megcsinálom neki a kis tálkáját és teletöltöm fürdõhomokkal, mivel még nem igen látott ilyesmit rövidke (1 év) élete alatt.Azonnal felavatta, és utána még vagy 20szor :D10 percenként visszament és fürdött egy kicsit benne.Mindent elpakoltam a szobámban, amit nagyon nem szabad megrágnia, és szabadon engedtem, had ismerkedjen, mivel igencsak ki akart jönni(mikor betettem a kajáját nyomta kifele a fejét, ugrott volna, úgyhogy inkább kivettem).Körbe futott,és meg is kóstolt mindent amit csak tudott, de mindig mikor mondtam neki hogy "nem kéne kisszivem" abbahagyta, és rohant tovább. Még a Coelho könyvemet is megkostólta pedig az a kezemben volt, de nem zavartatta magát :D .Utána azzal szórakozott hogy a lábaimon ugrál, oda vissza, ezt nagyon élvezte.Aztán az újjabb ismeretlen felé vette az utat: a hátamra mászott és felugrott az ágyamra, aztán vissza:DMost visszatettem had pihenjen, dolgozza fel az átélteket.Számomra igazán zavarbaejtõ hogy állandóan figyel, akármit csinálok, néz.Még nem szoktam meg:D(télleg igaz az a mondás hogy "The Big Brother is always watching you") :kir: Szóval, birtokába vette a szobámat és a szívemet is. Azonnal beleszerettem.Üdv: Orsi és Fredy

#77 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 11:14

Sziasztok!Nekem is van csinim. Örököltem, nem én választottam. Sokáig nem is voltam vele kibékülve; nem szeretem a 'tartsunk lakásban apró ketrecben kisállatokat' címû tevékenységet. Nehéz volt megszokni, h morcos alaptermészetem közelébe engedjek egy szõrcsomót. Szóval arra szeretnék kilyukadni, hogy én keveset vagyok itthon, és ugyan ellátom, meg megveszek neki minden haszontalan dolgot, amivel szórakoztathatnám lelkiismeretfurdalás-elhárítás gyanánt, h nincs idõm rá. De olyan szomorú. Megszakad a szívem, amikor a szemébe nézek és csak fogja a rácsot és néz rám, mint egy rab, aki sose fog már kiszabadulni.Arra gondoltam, h veszek neki egy társat, egy fajtársat, mert nem tudhatom, h valóban a társa lesz e. De már az alapkérdésnél elakadtam, miszerint fiú-e vagy lány. Mondhatjátok, hogy vajh miért nem állapítom meg én, de az a helyzet, - mint azt az elején írtam- nem kicsi kora óta van nálam és elég körülményes kézbe fogni és vizsgálgatni számomra, miután nem tudom h mit kéne keresnem ill. amit keresek az h néz ki.És abban sem vagyok biztos, h minden gond nélkül fogadná az általam kiválasztott társát. Nem tudom miként kezdjek hozzá.

#78 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 7:55

A csincsillák egyébként sem azok a dögönyöznivaló kisállatok. Önállóak, gyanakvók és nehezen szoktathatók kézbe.Mindenképp kell neki egy társ, fõleg, ha keveset vagy otthon. Fiatal párt szerezz, úgy 4-5 hónaposat, mert könnyebben alkalmazkodnak egymáshoz, ha nem egyenlõek az erõviszonyok. Ha kifejlett az egyed, akkor nagyon könnyû megállapítani a nemét: a hímnek állati nagy tökei vannak ott, ahol lenni kell. Egyébként mindkét nemnek van hímvesszõje, illetve álhímvesszõje, tehát ezzel nem mész semmire. De ha két szép herét találsz a farka alatt, akkor tuti hím, vagy lenyelt két borsószemet. :DGyorsan megszokja a társát, hiszen igényli, hogy párja legyen, és muszáj is, mert a csincsillák hajlamosak a depresszióra, ami akár az életükbe is kerülhet.Tehát szerezz neki társat.Más: Az elõbb altatta el az állatorvos Szandit. Tegnap éjjel lábát törte és nem lehetett rajta segíteni. Szörnyû volt, nekem kellett fognom, de nem hisztiztem, csak fogtam, õ meg hagyta magát. Egyetlen kis nyüsszenést se adott. Nagyon sajnálom, jó fej kis jószág volt. A doki rendes volt, azt mondta, ha akarok kimehetek addig. úgyhogy ennyi volt.

#79 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 26. - 17:45

Szomorú hír ez! Sajnálatos, hogy nem lehett segíteni rajta. És egy kicsit furcsa is. Én magam is több mûtött lábtörött csin ismerek. Van, akiknél csavaroztak, van, ahol amputáltak. Talán az utóbbi humánusabb, mert gyorsabban gyógyul, és kevesebb gondot okoz, mint egy balul sikerült csavarozás, ami miatt megmerevedhetnek az ízületek (nem hajlik többé a láb). Egy háromlábú csin gond nélkül él egyébként.Sajnos az esetetekben már mindegy. :(Nagyon sok lábtörött csinrõl hallani sajnos a nem megfelelõ polcok miatt a ketrecekben (nagylyukú rácsos -> belecsúszik a lábuk). A polcokat célszerû kicserülni tömörre, vagy letakarni nagyon sûrû ráccsal, esetleg linóleummal.Otthonról folytatom...

#80 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 28. - 11:40

A csincsilla társas állat. Egyedül valóban nyomorultul fest egy ketrecben. Nem akarom újra megírni, amit már egyszer megírtam, inkább megadom a honlapunk címét:http://csincsilla.infoItt szinte minden olyan információt megtalálsz, amire szükséged lehet. Összeszoktatás, ivarmeghatározás (fotókkal), ketrecépítési és berendezési tanácsok, és van persze fórum is.Üdv!