Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Túrázók, túlélők, kirándulók kocsmája (Hotel Szabadég)

Indulj el egy úton...

  • Please log in to reply
102 válasz a témához

#41 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 1:57

 
 
 
 
 
 

 


  • Ernest kedvelte

#42 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 9:00

Kedves Robi. Azt gondolom ennek a linknek nincs helye itt. Kicsit szennyezésnek érzem. Bocs.



#43 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 11:47

Akkor kérek takarítást.



#44 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 12:54

Nem szükséges, nem akartalak lehordani, csak nem szeretném ha elmennénk az erőszak felé, a túrázásból.

Említettem a katonai felszereléseket, fogom is, mert túrázni, csatangolni szerintem a legjobbak, de a katonák, seregek, háború nem szeretném ha ide keverednének. Csak ezért szóltam. Semmi gáz. :)



#45 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 14:55

Szerintem nem volt teljesen haszontalan az a cikk :) Én ugyan nem vagyok egy bozótharcos-túlélőtúrás típus, de megütötte a szemem, hogy a menedék fontosabb, mint az ivóvíz. Szélsőséges körülmények között (nagy hideg-kihűlés, nagy meleg-napszúrás) értem is, de általában nem gondoltam volna

 

Abban meg igaza van a pasinak, hogy az is kerülhet ilyen helyzetbe, aki nem is akart kalandot, csak baleset  érte, eltévedt, akámi.  

 

 


  • Ernest kedvelte

#46 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 15:37

Nem kell szélsőséges körülmény, hogy valaki kihűljön. 15 Co -ban már könnyen összejöhet. Elég egy kis köd, nedvesség, eső és szél.

Anno a Tátrában egy anya a lányával így veszett el. Júliusban, ragyogó nyári időben indultak kirándulni. Leereszkedett a köd, letértek a turistaútról és a menedékháztól 200-300 méterre hűltek ki.

A hármasokból kimaradt a 3 perc. Az a levegőre vonatkozik.



#47 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 15. - 9:10

Az hogy táplálálék, a menedék vagy víz a legfontosabb, az határozza meg, hogy hol melyik évszakban vagy. A Mátrában eltévedve az éjszakai menedék, mert valószínűsíthetjük hogy nem fogsz éhen halni, sem szomjan. Az őserdőben a táplálék, mert nehéz megszerezni az elegendő ehetőt főleg ismeretek híján.

A tengeren a sivatagban víz az első, mert rövid időn belül ki fogsz száradni.



#48 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 19. - 11:25

Miért van egy kommandósnál óvszer és tampon terepen???

 

http://www.youtube.c...h?v=VU1VDzqo8T0



#49 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 14:53

Saját cuccom, többnapos könnyített (kaja és ruha nélkül).

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

-BW hegyivadász hátizsák

-BW sátorlap, esővédő (1 vagy 2, mikor hogy van kedvem cipelni)

-3 évszakos könnyű hálózsák

-Angol sivatagi ivózsák (3L)

-Osztrák csajka

-Magyar kulacs

-NDK-s retro alkoholos főző (vagy benzinfőző, ha azt van kedvem vinni, télen jobb az utóbbi)

-Kis flakon alkohol

-Magyar kanálgép

-Fejlámpa

-Kézilámpa

-Parang machete Dél-afrikai változata

-Opinel bicska

-Multifunkciós szerszám

-Térképek, egyszerű laptájoló

-Spárgák, gumipók

 

 



#50 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 15:32

Gondolom Opinelből a szénacél és nem a rozsdamentes. Egy időben gyakorata adtam ajándékba. A BW sárorlap anyaga tényleg nagyon jó,-abból lessátrat varrtam. Évekig használtam aztán valakinek megtetszett...

A gyufánál a tűzköves öngyújtót jobban kedvelem. Abból is legalább kettő legyen a pakkba.

Amúgy indul a kullancsszezon (tegnap is volt bennem) tehát egy alkalmas csipesz is jól jöhet.

 



#51 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 15:41

Igen, ezek benn vannak tisztálkodó cuccban, azt nem részleteztem (varró, csipesz, kisolló...stb)

Tűzgyújtáshoz a vízálló gyufa, öngyűjtó, kis szárazgyújtós, ezek mindig vannak.

A BW sátorlap most nagyon jó árban van, 1500-ért láttam darabját.

Lekopogom, legutóbb kamaszkoromban volt bennem kullancs. Remélem ez nem változik, de nem szeretnek. A szúnyog sem.



#52 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 15:50

Akkor a vérszívókkal szerencsés vagy. Hol osztják a sátorlapot ennyiért?



#53 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 15:52

A vaterán valami békéscsabai muki, tömegével hord be minden katonai cuccot. Ha rákeresel a főoldalon (sátorlap), ki fogja dobni.



#54 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 április 1. - 16:09

Köszi! Mindjárt ránézek.



#55 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 20:24

Tapasztalatokat, véleményeket várnék nem csak minőség, de minőség-ár vonalon is bakancs ügyben. Hordott  ilyet valaki pl. hogy Mckinley, vagy Hanwag??

Kilimanjarot ismerem, sima földúton ment szét rajtam, hálistennek garanciás volt még.

 

 



#56 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 21:05

Shurranó,kétcsatos
74-től 2010-ig minden télen használva a friss levegőn való sétámhoz, ekkor lecserélve egy csatosra. Míg élek kitart.


#57 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 21:07

Nekem egy 25 éves surci van, de kéne egy könnyebb valami is.

 



#58 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 23:50

Nekem Lowa-m van, szerencsére az árát nem tudom, ajándékba kaptam egy fél számmal kisebb McKinley helyett. Nem tör, jól tart, persze vastag/két zokni kell hosszú távon bele. Néha a sarkamnál tud nyomni, de csak egy zoknival, és általában a sarkamon lévő kinövésre fogom.

A McKinley-t is fel szoktam azért rövidebb utakra venni, de bővebben arról nem tudok nyilatkozni. Az enyém egy olcsóbb kategóriás, ez kicsit érződik is rajta, de azért megérne egy próbát egy nagyobb túrán, ha nem lenne alapvetően picit kicsi. Amennyit meg a családtagok használják, az nem mérvadó.

Hanwag-ot általában profikon látok, biztos jelent valamit. Vagy csak annak tűnnek. :) Egyébként vannak túrázós barátaim, akiknek egy olcsó Decatlonos is remekül működik már több éve. Esetleg a vadászokat érdemes még megkérdezni. Vagy egy sivatagi katonai? Erdélyben pedig egy 7000 Ft-os angol katonai teljesített a legjobban, amikor patakon átkelésről volt szó.



#59 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 0:02

Nekem volt danner bakancsom, amit elvileg használnak az amcsi katonák is, elég hamar szétment. Azt hiszem német katonaim volt, vagy angol? Az is ilyen 10e alatti kategória, az viszont sokáig bírta.



#60 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 7:15

Leghosszabb ideig egy csehszlovák bakancs bírta, kb. 15 évig. Túrákon, hegyitúrákon, az utolsó 7-8 évben a munkahelyet kivéve napi szinten. Később bundesvvehr bakancsok. szintén napi használatban, állatok mellett, munkában. Mióta tanyán vagyok ezekkel kezdtem napi 20-30 km, talicskázás, lólábak... Jól szolgáltak. Használtan vettem őket 1500-200 Ft-ért, de megszünt a forrásom. Azóta különböző munkavédelmi, acélbetétes bakancsok gumicsizmával felváltva. Egy évnél tovább nemigen bírják. A csizma addig sem. A téli hideg időkre egy cserkelőre fáj a fogam, de a jók nagyon húzósan kerülnének hozzám.



#61 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 9:33

A BW bakancsot és általában a katoni vonalat ismerem, de a túrabakancsok érdekelnének, vagy túracipők.



#62 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 9:49

Hát, túrázni nem szoktam (ebben sem), de 6 éve nyúzok ősztől tavaszig a lovardában egy Columbia bakancsot, lassan kezd szétesni a homoktól, nekem ez a leg :)

Börni írta nemrég, hogy felfedezett egy (használtat is) Sorel-t forgalmaró üzletet Bp-en a Bazilikával szemben.



#63 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:06

Látok Sorel-t leárazva, nézegetem a fórumokat, jókat írnak. De leárazva van annyiért, mint Merrell rendes áron. :D

Látom a Kefas-t jóáronárusítják mint Szőke a tányérost anno.

A fórumon dicsérik. Nem tudom még.

poohthink.gif



#64 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:13

Ja, most gyorsan rákerestem, azért egy-két minimálbért kifizetnie egy csukáér (vagy kabátér), háááááááááááááááát...........



#65 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:19

Ami biztos, nem Egerben, mert itt mindenen van egy 10-20%. Ki tudja miért.

 



#66 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:21

Mongol! Petinek Hanwag bakancsa van és nagyon szereti, mert kényelmes. 



#67 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:26

Akkor úgy le is szűkült 5 márkára és Bp-en kell megvennem. Ez már jó.

Neten nem merek rendelni. Próbálni kell.

 

 



#68 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 10:39

Na akkor szólj mikor jössz "bakancs túrára" és utána szervezünk egy kocsma "túrát", hogy kipihenhesd a vásárlás fáradalmát :dev:

 



#69 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 11:28

Próbálj élőben, aztán vedd meg neten. :)  Bár pont Merrelt néztem, azt akartam venni, hervisben 35e, netről se olcsóbb, külföldről se. Aztán most decathlonban vettem 15-ért merrel túracipőt, bár ez nem vibramos meg nem is vízálló. 35-ért nem akarok cipőt venni. :)



#70 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 13:30

35-ért én se veszek. Még 30-ért se ez tuti.

Éva! Szólok előtte, beülünk, ha más nem lesz, akkor a szokásos helyünkre. :)

 

 



#71 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 15:26

Én még a meindl-t ajánlanám a figyelmedbe. Kámban (nyugati országrész) van egy bolt ahol használtat és újat is árulnak. Egyet nagy elégedettséggel használtam... Elötte kell telefonálni ,nehogy hiába menjen az ember.



#72 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 8. - 9:24

Igen, köszönöm, a Meindl már első fordulóban bekerült a lehetségesek közé.



#73 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 7:38

Tapasztalatokat, véleményeket várnék nem csak minőség, de minőség-ár vonalon is bakancs ügyben. Hordott  ilyet valaki pl. hogy Mckinley, vagy Hanwag??

Kilimanjarot ismerem, sima földúton ment szét rajtam, hálistennek garanciás volt még.

 

Megvettem odakint. Columbia lett. És még sok mindent, Moszkítóhálót, vízálló gyufát, drótfűrészt.

Mert hogy a legnagyobb ünnepük után egy nappal júli ötödikén shoppingoltam, mindenre 30-40-50% engedmény volt.

Két órát kószáltam csak a kemping osztályon. :D



#74 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 10:26

(Y)

 

Nézem a Meindl- oldalt, és kérdezném: mitől fél a félkötél?



#75 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 10:44

(Y)

 

Nézem a Meindl- oldalt, és kérdezném: mitől fél a félkötél?

"A kötél a többi energiát elnyeli (miközben megnyúlik). Egészkötél esetében 1,77-es eséstényezővel és 80 kg-os súllyal (a 80 kg egy átlagos ember testsúlya felszereléssel együtt) tesztelve az első esés megtartásakor fellépő megtartási rántás nem lehet nagyobb, mint 12 kN. Értéke 7,3-8,4 kN között van általában. Félkötél esetében szálanként 1,77-es eséstényezővel és 55 kg-os súllyal tesztelve az első esés megtartásakor fellépő megtartási rántás nem lehet nagyobb, mint 8 kN. Értéke 4,9 és 6 kN között van általánosságban. Ezt a kötéltípust azért 55 kg-al tesztelik, mert azon kötelek, melyek ekkora súllyal 5 esést megtartanak, a gyakorlatban 80 kg-al két esést tartanak meg, amely viszont elegendő egy olyan kötélnek melyet nem arra terveztek, hogy egymás után többször is ilyen magas eséstényezőjű esést fogjon meg. Itt megjegyzendő, hogy a 8 kN maximális megtartási rántás érték nem pontos, ugyanis a szabvány előírásainak kiszámításakor hiba történt. Ahhoz, hogy egy ikerkötélként használt (mindkét szálat akasztjuk a köztesbe) félkötél két szálában ébredő megtartási rántás ténylegesen 12 kN alatt maradjon, 55 kg-al tesztelve szálanként csak 7 kN-t kellene előírni. Ikerkötél esetében 2 szálon, 1,77-es eséstényezővel és 80 kg-os súllyal tesztelve az első esés megtartásakor fellépő megtartási rántás nem lehet nagyobb, mint 12 kN. Értéke itt is 7,38,4 kN között van általában. Megjegyzendő, hogy a biztosítóeszköz – típusától függően különböző mértékben – dinamikus biztosítást eredményez, azaz a megtartási rántás értéke kisebb, mint egy statikus biztosítás (fix ponthoz kikötött kötél) esetén."

 

:D :D



#76 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 21. - 19:24

Köszi.  :mellow:

Ezt fogom rágni egész este. :D



#77 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 17. - 14:43

Itt van a jó kis túrázós idő. Mert mindig itt van. Erdésszel voltam túrázni a  környéken olyan helyeken, amikről fogalmam sem volt. A Grand Canyon kicsiben, hihetetlen magas kőoszlopok, tiszta vizű patak a mélyben... Mára pedig megérkeztek a múlt héten rendelt túrabotok is. Szép tél elé nézünk. Megyünk, mint faluban a traktor.


  • Kistáltos kedvelte

#78 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 26. - 11:13

Mostanában besűrűsödött a dolog, Húsvétkor többnapos Tátra.

Közben felszerelés frissítés történt, a BW hegyivadász hátizsákomat elajándékoztam és kaptam magamtól egy ilyet. Tökéletes.

 

https://www.youtube....h?v=po9HkK1APAI

 



#79 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 27. - 10:42

És ez mivel tud többet, mint a régi csővázasok?

 



#80 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 27. - 14:58

Ez tulajdonképpen egy régi csővázas. Legalábbis a lényege. A váz és a zsák is külön is használható. Egy mozdulattal leoldható a testről, ha baj van. Nagyon erős szakadásmentes anyaga van és bővíthető. Egy rendszer (Alice System) része. Plusz zsebekkel, tárzsebekkel, tartókkal igény szerint. Az ár-érték-használhatóság viszony jobb, mint a civil zsákoknál.

De így van ez a legtöbb katonai holminál.

Hetekre elég cucc elfér benne, rajta. Ez középméret, de van nagyban is. A váz ugyan az, a zsák nagyobb. Mostanában a Molle System elterjedtebb a NATO-ban.

 

http://en.wikipedia....rying_Equipment

 


Edited by shepherd, 2015 március 27. - 14:59.