Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Babázó


  • Please log in to reply
6869 válasz a témához

#161 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 14:17

Ne aggódj, ha minden oké, doki nélkül is kibújik a csöppség :D persze ez most nem vígasztal téged

#162 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 14:50

na, ja és akkor mi van, ha nincs minden rendben?A másik, hogy Szikszón uh-ra oda-vissza utazással számoltam kb. 1 órát összesenAhova tartozom ott csak az elsõ terhesgondozás, úgy hogy nem látott egy orvos sem (!) volt 3 óra!!!!!mi lesz akkor ha az összes szikszói kismama is jön és uh ill. egyéb vizsgálat is kell?Mennyit fogok várni? egy fél napot?õrület.

#163 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 14:52

aha, Debrecenben a klinikán én is vártam sokszor félnapot az ultrahangra. Aztán ahogy felfogadtam a dokit, kaptam idõpontot és max. 1 órát kellett már csak várakozni..... magyar egészségügy, amit most még jobban szétcsesznek :(

Edited by emeset, 2007 március 12. - 14:53.


#164 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 21:23

Amikor genetikai UH-ra mentem, az I. sz nõi klinikára, idõpontra, reggel 1/2 9-re akkor du. 4-kor jutottam be... :( A második alkalommal már készültem hideg élelemmel és vízzel :D :P

#165 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 12. - 21:53

Én,ha már 10 percet kellett várni,sík ideg voltam :gm:

#166 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 8:25

Ezek után, majd én is készülök.DE akkor mit csinálsz, mikor a terheléses cukorra, ami éhgyomri dél után férsz csak be???Na, nem baj, majd csak felmos valaki.

#167 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 10:02

Akkor legalább hamarabb bekerülsz :DElég súlyos ez a helyzet.Én elvileg VEszprémbe tartozom, lakcím szerint. De bejelentkeztem magamhoz igeiglenes lakcímre Pestre, mert így két kórház az illetékes. Agrobe, ezt, ha nem Miskolcot szeretnéd, megjátszhatod..

Edited by BoKa, 2007 március 13. - 10:27.


#168 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 10:24

gondolkodtam ezen én is, de az a baj, ogy a kórházat, amit választottam bezárják, illetve átalakítják krónikussá.TEhát akárhová jelentkezem, ott akkor sem tudok szülni.DE gondolkodom Debrecenben és Nyíregyházán is, mindenhol van ismerõ, akihez mehetek "lakni", akár állandóra is, viszont egy orvost se ismerek onnan.Elõször megvárom, hogy az orvosom hova megy.Aztán még gondolkodom az otthonszülés lehetõségén is, ha vállalná egyátalán és ha nem lesz semmi gond, mert akkor legalább azon nem aggódnék, hogy kit raknak mellém, meg kit zavarok, ha kiabálok, meg milyen idegen jön be stb., stb. Meg otthon van kád és nincs szülõágy, amibe le tudnának szíjazni. :)persze sok kérdést vet fel ez is.Szóval egyelõre nem aggódom, lesz ami lesz, várok, hogy ki hova megy, melyik ágyat hova tolják át.Ha minden kötél szakad, akkor Pestre is be tudok jelentkezni, meg is nézem, hogy hova tudnék tartozni, mert ott is van rokon, barát is bõven.Tulajdonképpen Pesten szerintem bárhová tudnék menni, valaki csak befogadna, viszont azért az elég messze van, mert oké, hogy van autópálya, ha minden rendben is van, akkor másfél óra alatt ott is vagyunk, de ha nem?És azért a másfél óra is igen soknak tûnik így....

#169 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 10:33

A másfél óra tényleg elég sok. És személyes véleményem szerint az otthon szülés is elég zicceres. Sokadszor szült rutinos nõnek orvosi és bábai felügyelettel még oké, de amúgy... És ha császározni kell, hagyatkozva a családi hagyományokra? :D Stb...(Amúgy nekem ez a "császároznuk" trend is visszás, nem kicsit.)A dokid nem tudja még, hogy hova megy?

#170 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 10:34

Másfél óra: a Miskolc melletti Nyékládházán lakó barátnõmnek pont ennyi idõ telt el a magzatvíz elfolyása és az elsõ szoptatás között..... vannak még mázlisták. Persze ha ez éppen autóban az úton történik akkor nem akkora mázli. ;)

#171 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 10:47

DE jó neki.Hát igen, ezért gondolkodom Miskolc vonzáskörzetében. Mert az sem járható, hogy az utolsó két hétre felköltözzek Pestre.Sem a dokik, sem az intézmény vezetõje és többi dolgozója(mármint szikszóé) nem tudja, hogy mi lesz. Elvileg a 16. héten esedékes vizsgálat eredményekor kell majd felhívnom és akkor már valamit mond.Remélem, nem azt, hogy még mindig nem tudja.nektek mikor kezdett meglátszani, mikor kezdett nõni a pocak?

Edited by agrobe, 2007 március 13. - 14:16.


#172 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 20:18

DE akkor mit csinálsz, mikor a terheléses cukorra, ami éhgyomri dél után férsz csak be???Na, nem baj, majd csak felmos valaki.

:D Azt elvileg a laborban csinálják ahol a többi vérvételt is.

nektek mikor kezdett meglátszani, mikor kezdett nõni a pocak?

A teherbeesés elõtt kb. 4 évvel :gm: :dev: :D

#173 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 6:17

nektek mikor kezdett meglátszani, mikor kezdett nõni a pocak?

Egyénenként és babánként változó. Függ attól milyen testalkata van a mamának és a papának (genetikailag milyen adottságokat kapott a gyermek), fiú-e avagy lány (általában fiúk nagyobbak) a mama termetétõl (alacsonyabb, vékonyabb hölgyeken elõbb kezd el látszani a dolog). Eszti elsõ terhességénél annyira emléxem hogy késõbb kezdett el látszani a hasa és nem is volt ekkora mint most.

#174 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 8:17

Azért is kérdezem, mert most járok a 14. hét elején, eddig nem látszott semmi, de mostanában esténként felfújódok, mint egy lufi és akkora hasam van, mintha a 6. hónapban lennék.TEgnap eléggé fájt is, amolyan húzó érzés volt. Gyorsan elõvettem a könyveket és ott írták, hogy most intenzív növekedésben van. A méh is növekszik, nyúlnak a szalagok. Tapasztaltatok ilyesmit, vagy kérdezzem meg a dokit?Mára már elmúlt, csak este éreztem.

#175 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 8:44

Ez természetes. Lesz még erõteljesebb is. ;)

#176 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 8:47

Nekem az elsõnél a 4. hónap tájékán kezdett nõni. A másodiknál.... ott még borsónyi volt a kicsi, mikor mindenki azt kérdezte, hogy ugye már csak 2-3 hónapod van hátra?.... :( A szalagok nyúlásától én is bepánikoltam az elsõnél, a másodiknál már nem :)

#177 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 9:30

akkor megnyugodtam. Leo, gratula, mikor lesz kép?kisfiú, kislány, neve, neme, stb ? :)

#178 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 14. - 9:32

nektek mikor kezdett meglátszani, mikor kezdett nõni a pocak?

A teherbeesés elõtt kb. 4 évvel :gm: :dev: :D

:kir: :D Lisa... :yeah:

#179 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 10:34

Fiú, hétfõn 11:03-kor született, 3.2 kg 52 cm.

#180 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 10:43

Akkor egy fiú egy lány van, ugye?hogy hívják?

#181 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 20:03

Igen, egy fiú, egy lány. Hétfõn megérkezett Dávid fiam, úgyhogy ideje volt pár képet készíteni róla. Sajna nemszokásom látogatási idõben kórházba járni ezért a nõvérke szépen elhajtott, így csak pár képet tudtam róla készíteni. Az elsõ mutatja hogy fáj kis kezében a tû, amin keresztül még pár napig antibiotikumot kell kapnia mert születésekor kicsit sok magzatvizet nyelt tüdõre. A másikon meg a világítás kicsit sárga volt azért látszik ilyen sárgásnak. Posted ImagePosted Image

#182 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 16. - 11:57

Hát, a szeme egy az egyben olyan, mint a nõvéréé :)

#183 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 16. - 18:39

Nagyon helyes baba. REmélem, már nem sokáig kell bentmaradniuk és kiveszik hamar azt a fájós tût....

#184 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 17. - 8:50

Már itthon vannak, tût kivették. Étvágya jó, kb ez a lényeg. Szépen teszi a dolgát, eszik és alszik no meg a többi járulékos. ;)

#185 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 18. - 9:51

Leo, gratulálok. Szép baba. Tényleg tök érdekes vágású a szeme :)

#186 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 19. - 11:24

Leo! Gratula! Aranyos baba. :)

#187 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 19. - 11:31

Boka hogy vagytok?mikor mész uh-ra?

#188 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 19. - 11:43

Fáj a karom :D PÜ ment.

#189 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 7:20

Holnap megyek AFP-re.remélem majd minden oké lesz.volt nálunk a védõnéni, elmondtam neki minden bajomat és félelmemet és jelentem az aggódóknak, azt mondta, hogy teljesen normális mértékû félelmeim vannak. :)Viszont a lovaglástól sikítófrászt kapott.Szerencsére azóta István is azzal nyaggat,hogy ne lovagoljak...

#190 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 7:28

Szia LeO!Szeretettel gratulálok az ifjú vitézhez!Minden jót Mindannyiótoknak!Üdv.Laci

#191 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 8:35

Holnap megyek AFP-re.remélem majd minden oké lesz.volt nálunk a védőnéni, elmondtam neki minden bajomat és félelmemet és jelentem az aggódóknak, azt mondta, hogy teljesen normális mértékű félelmeim vannak. :)Viszont a lovaglástól sikítófrászt kapott.Szerencsére azóta István is azzal nyaggat,hogy ne lovagoljak...

Na, én ezért nem közöltem se a dokival se a védőnővel, hogy 8 ill. 6 hónapig lovagoltam :dev: Anyáméknak is azt mondtam, hogy csak simogatni és ápolgatni járok ki a lovamhoz minden nap.... persze nem tudom, hogy elhitték-e. A férjem rendes volt, megtett mindent a biztonságomért és a kényelmemért. Pl. hurcolta utánam a szalmabálát a felszálláshoz :D

Edited by emeset, 2007 március 26. - 8:36.


#192 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 8:40

Kösz szépen Laci. :) Mostmár egészen gyermekformája van a kis embernek, úgyhogy szép lassan elkezdem fotózgatni is. ;)

#193 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 9:48

Gazdag ország vagyunk.Elmentem az afp-re.illetve mentem volna, vártam, 8 tól 9 30 ig, mire megjött a doki.Már elõtte mondta nõvérke, hogy majd 04. 05-én lesz a vérvétel, a pisit kidobhatom, amit hoztam. (mert kérték)megírta beutalót arra az idõpontra, amit a magándokim már ráírt az uh-os leletre!DE meg kellett várni a dokit, aki szintén ráírta ugyanazt a dátumot.TEhát jövõ héten is megyek.Jó sok pénz van, hogy egy fõorvos kell ahhoz, hogy egy dátumot beírjon!Tök jó érzés, hogy így foglalkoznak velem.Az már kevésbé, hogy jövõ héten megint várok vagy másfél órát!!!!Viszont nem dühöngök, mert szikszóról visszajön a dokim, ráadásul pont oda, ahová tartozom.Igaz, senki nem tud semmi konkrétumot, hogy mikor érkezik.de jön, ez a lényeg, idõm meg van...ja, és tegnap lovagoltam és érzem, hogy vannak még izmaim.Jó volt az idõ, a ló meg dili, de azért megegyeztünk a végére, hogy ki a fõnök....

Edited by agrobe, 2007 március 27. - 13:14.


#194 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 7:33

ja, és tegnap lovagoltam és érzem, hogy vannak még izmaim.Jó volt az idõ, a ló meg dili, de azért megegyeztünk a végére, hogy ki a fõnök....

AZért csak óvatosan ezzel az egyezkedéssel...... én csak azért mertem szinte végig lovazni, mert a lovam nem volt az az egyezkedõs tipus, nem kellett vitáznunk általában (a nem-szeretem árkokon átkelést meg nem forszíroztam pocakosan. Inkább kerültem a hidak felé :D )A dokikról meg csak annyit, hogy tényleg lenne mit ésszerûsíteni az egészségügyben, de lehet, nem úgy, ahogy éppen csinálják odafent.... no more comment

#195 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 9:09

CSak hisztizett, nem ledobós típus. CSak nem tetszett neki a rendszer és tekergette magát, meg feszengett, és csak tessék-lássék csinálta meg a dolgokat.Bírom egyébként, mert engem csak ijesztgetni mer, hogy húúúú ezt most hagyd abba, mert felágaskodok, meg rázza a fejét, forgatja a szemeit, de nem bakol, vagy ugrál. Ha olyan lenne, nem forszíroznám a dolgot.Amikor már úgy éreztem, hogy nem tûröm a hisztit, akkor kapott egy kokit a füle közé. Mielõtt bárki rámsüti, hogy lókinzó vagyok, nem nagyot, de pont jó idõben, mert rögtön abba hagyta és megértette, hogy most munka van.TEgnap meg is látszott a nevelés hatása, nagyon szépen ment Katával.Ezért elhtaároztam, hogy ameddig tudok, heti egy-két alkalmat beiktatok, mert különben elkanászodik.kijavítottam, mert a barátném beidézte a morzsákba.Jó az ilyen barát, ellenség se kell, 2in1. :D

Edited by agrobe, 2007 március 28. - 11:39.


#196 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 30. - 9:20

:D Agrobe,hatalmas gratula,és üdv a lóbolond kismamik közt :D Kicsit kimaradtam a pacifórumbol,mostanság nagyon lefoglal a mindjárt 15hós kicsifiacskám.Aztán elkezdek itt olvasgatni,és nini mit találok :D Nohát nekem még nagyon frissek a terhesség,szülés,és babázás élményei így néha ha idõm engedi én is belekotyogok itt a babázásba.Leo,gratulálok a picifiatokhoz,nagyon helyes,formás kispasi :D Ja Agrobe,én itten szoktam forumozgatni.Jó kis babás-mamás csapat,és épp annyian vagyunk,hogy mindenki ismerjen mindenkit.Én itt rengeteg kérdésemre választ kaptam,ha gondolod gyere te is pletyizni néha ide. http://www.mamanet.hu Na majd késöbb még idekukkolok de,most hív a kötelesség.Kicsifiam felébredt,ha már éjszaka nem alszik,akkor reggel jó sokáig aludjon :)

#197 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 30. - 9:38

köszi, benézek...

#198 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 7:23

Mi a véleményetek a 4 D ultrahangról?Mikor érdemes menni, hogy már látható legyen a neme, és még beleférjen egészben a képbe?

#199 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 2. - 9:28

Nekem mindkét fiamnál már a 16. héten meg tudta mondani a doki a nemüket, mert ügyes volt. Más dokik szerint a 20. hét elõtt nem látszik. Azok vagy bénák, vagy lusták keresgélni....

#200 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 2. - 10:21

Nekem mindkét fiamnál már a 16. héten meg tudta mondani a doki a nemüket, mert ügyes volt. Más dokik szerint a 20. hét elõtt nem látszik. Azok vagy bénák, vagy lusták keresgélni....

Vagy olyan a gyerkõc, mint nõvérem kislánya volt, aki mindig úgy fordult, hogy nem látszott a lába köze. :ang: A kis szégyellõs. Szóval csak annyit mondott még a végén is a doki, hogy valószínûleg lány lesz, de biztosra nem tudta. Aztán tényleg az lett. Bár, a nõvérem már akkor tudta, hogy kislánya lesz, amikor megfogant. Akkor álmodta, hogy lesz egy kislánya és Jázmin lesz a neve. Pedig elõtte nem is gondolt volna ilyen névre... :)