Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holland Sportló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
166 válasz a témához

#1 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 23. - 8:44

Sziasztok! Kerestem témát errõl a fajtáról de nem találtam. Kíváncsi volnék . Ha már dolgozott, versenyzett valaki ezzel a fajtával, mik a tapasztalatai, véleménye. Kezelhetõség, munkakésség stb stb :)

#2 Satin Speed

Satin Speed

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.508 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 25. - 17:26

Én nem ismertem sajna egy Holland Sportlovat sem, de nagyon szép fajta. Versenyben láttam párat belőlük, de inkább az EuroSport-on ugróban. Eszméletlen szépek. Csak álmodni merek egy ilyen lóról. :rolleyes:

Edited by Satin Speed, 2006 november 16. - 21:14.


#3 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 26. - 14:36

Nekem is nagyon tetszenek! :gm: Nemsokára remélem lehetek is tulajdonosa egy ilyen lónak :kir: és pont ezért érdekel hátha valakinek van tapasztalata errõl a fajtáról.egy szép példányMégegy szépségConcorde Õ egy Voltaire utódez igy gyönyörû

#4 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 11:00

Én nem ismertem sajna egy Holland Sportlovat sem, de nagyon szép fajta. Versenyben láttam párat belõlük, de inkább az EuroSport-on ugróban. Eszméletlen szépek. Csak álmodni merek egy ilyen lóról. :rolleyes: Egy szép példánya ennek a fajtának: Johnny Vittoro

Dehát ez egy telivér, és nem holland sportló....

Sziasztok! Kerestem témát errõl a fajtáról de nem találtam. Kíváncsi volnék . Ha már dolgozott, versenyzett valaki ezzel a fajtával, mik a tapasztalatai, véleménye. Kezelhetõség, munkakésség stb stb :)

Mivel ez is egy abszolút heterogén fajta, ugyanazokat lehet róla elmondani szinte, mint bármelyik más sportlófajtáról. Nem csináltak mást, mint hannoveri, holsteini, francia méneket tettek a saját kancáikra. Csak nem ész nélkül (mint itthon nálunk), hanem kõkeményen szelektálva.Voltaire, Burggraaf, Concorde, Calvados, Wolfgang, Joost, Heartbreaker, stb. - ezek vannak/voltak náluk, nálunk meg Gold, Goliath, Jupiter, stb. Minõségi különbség

#5 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 11:05

gambler is itt volt (van?). tõle van csikóm.milton apja kwpn volt.

#6 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 11:27

Sziasztok!Nekem volt szerencsém elég sok holland sportlóhoz mind lovaglásban, mind versenyzésben egyaránt. Azt tudom róluk elmondani, hogy átlagon felüli intelligenciával és mozgással rendelkeznek. Nagyon könnyû lovaglásúak, viszont temperamentumosak, ami elengedhetetlen a nagy teljesítményekhez.Ezt a tenyésztéssel érik el, mivel a világ legjobb ménjeit veszik be a nyitott törzskönyvükbe és nagyon keményen szelektálnak belõlük. Pl: 5500 méncsikó születik egy évben a KWPN fajtábõl és abból 3 évesen az 500 ménvizsgára elvitt (RTG, mozgás, ugrás, küllem) ménbõl 15-öt visznek be kb a a 72 napos ermeloi tesztre. Ebbõl 2-5 kaphatja meg ideiglenesen a fedeztetési engedélyt. A megszületett csikók után megint bírálják a méneket, hogy a csikók beváltották-e a hozzájuk fûzött reményeket. Ha nem, a mén várólistára kerül (Pl. Ginus), esetleg kiadják bérbe külföldre. És a csikóik 3 éves felülbírálata után döntik el, mi legyen a ménnel. A kancatulajdonosokat úgy próbálják a minõségi tenyésztésre ösztönozni, hogy a ster, pref, keur, pres kancákat kedvezményes áron termékenyítik, mig a "noname" kancák fed díja igen borsos. /Ebbõl írtam a szakdolgozatomat, azért tudok ennyit karattyolni róla, bocsi :dev: /Szóval igen jó sportlovak,a teljesítményükre szelektálva... :yeah: Akit egyébként érdekel, van egy választási KojakXSophie Ster kanca(CalvadosXCandyboy) méncsikó eladó...szállítás megoldható :DNana, Just Boyt ne hagyjátok ki! Õ azért kint is megállja a helyét. Vissza akarták vásárolni, csak hála, az Állam nem adta :yeah:

#7 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 11:45

Justboyt azért hagytam ki, mert nem akartam a Gold, Jupiter...sorba berakni. :D

#8 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 11:56

gambler is itt volt (van?). tõle van csikóm.milton apja kwpn volt.

maga Milton is kwpn volt

#9 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 12:00

Sziasztok!Keresem a lovam apját, Adriánt (holland sl., ezért írtam ide). A Nemzeti Lovardában fedezett, de onnan tavaly elkerült, szeretném tudni, hogy hova. A Lovardának hiába írtam, nem válaszoltak.Ha valaki tud róla, írjon!

#10 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 12:28

És esetleg nincs kapcsolata valakinek hollandiába? Esetleg ... hátha lehetne venni heréltet vagy kancát, akár versenyben lévõt vagy nyerset, érdekelne. Magánban szívessen várom az ötleteket:)

#11 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 14:50

Persze, lehet venni bármilyet, csak pénzkérdés. :)

#12 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 28. - 17:28

:kir: Ezt rögtön gondoltam. Jó fej vagy! :gm: Miért Te ismersz valakit kint? esetleg???

#13 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 1. - 8:59

Amugy nagyon oda meg vissza vagyok ettõl a fajtától :kir: nagyon tetszik a tenyésztés módszerük, hogy komoly szelektálással próbálják a legjobbakat a tenyésztésben hagyni, néha igazán ráférne a a magyar lótenyésztésre is hasonló...de sajnos itt nálunk nem is érdekli annyira az embereket, pedig akár mi is sokra vihetnénk... :rolleyes: Végülis a kancám csikójának is az apja holland sportló, Jackson a neve amúgy :) . Azért a jó méneket nem fogják magyaroszágra dobálni, azthiszem nem is nagyon lehet venni méneket, csak herélteket kint... ebbõl mi igaz???Esetleg ha vannak képei valakinek... :gm: valami szépségrõl...

#14 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 1. - 22:51

Amugy nagyon oda meg vissza vagyok ettõl a fajtától :kir: nagyon tetszik a tenyésztés módszerük, hogy komoly szelektálással próbálják a legjobbakat a tenyésztésben hagyni, néha igazán ráférne a a magyar lótenyésztésre is hasonló...de sajnos itt nálunk nem is érdekli annyira az embereket, pedig akár mi is sokra vihetnénk... :rolleyes: Végülis a kancám csikójának is az apja holland sportló, Jackson a neve amúgy :) . Azért a jó méneket nem fogják magyaroszágra dobálni, azthiszem nem is nagyon lehet venni méneket, csak herélteket kint... ebbõl mi igaz???Esetleg ha vannak képei valakinek... :gm: valami szépségrõl...

Itt bátran keresgélhetsz :yeah: http://www.team-nijhof.nl/

#15 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 13:26

és itt is: www.vdlstud.nl

#16 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 16:48

Vááááá :D Tök jó mind a kettõ oldal köcccönöm :)

Edited by aryka, 2006 október 2. - 16:49.


#17 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 6. - 7:42

Még néhány jó hely:www.watermolen.netwww.dobberstables.comwww.havikerwaard.nlwww.deijzerenman.comwww.dalhoeve.nlwww.stalroelofs.comwww.vanolst-stables.nlwww.efs-horses.nlwww.triplesale.nlwww.hbcstal.nlwww.hanshorn.nlwww.stalhendrix.nl

#18 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 12:53

:yeah: köcci

#19 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 28. - 18:37

Sziasztok!Voltam ma mslt ménszemlén. Volt ott egy holland mén. Erõsen fogatsportra szelektálva. Szerintem tiptop volt. Meg üde színfolt, mindenki nézte, hogy mennyire más a mozgása. Elfelejtettem a nevét, de ha felkerülnek az eredmények az mslt honlapjára akkor megmondom melyik volt.Pá!Kocka

#20 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 2. - 14:29

Fönnvannak az eredmények (ill. a bírálati lapok - amibõl meg lehet tudni a ló nevét, de hogy kiféle-miféle, arról SEMMIT).

#21 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 20:22

Vedanno az.

#22 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 5. - 9:47

Néztem énis a fényképeket!!! Fent mslt honlapján meg a fotoalbumban, tényleg szép jószág :D

#23 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 8:24

Túl magas pontokat nem adtak neki, úgy látom (kivéve az ügetését).Származásáról lehet tudni valamit?

#24 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 9:28

Off.Emlékeim szerint az összpontszám 75%-át kellene elérni egy ménnek, hogy beutalják ménvizsgára. Szóval ebbõl a mezõnybõl senki sem "nyert".Ezt inkább magyar sportlóban kéne elsírni :(.On.Mi a helyzet a hollandiában az árvíz miatt egy szigetre szorult lovakkal?Helló!Kocka

#25 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 23:21

Szia Aryka!Khm, büszkén jelentem, hogy boldog tulajdonosa (társa, barátja) vagyok egy különleges lovacskának, aki történetesen holland sportló. Õ van a kis képecskén, ha a nevemre kattintassz. Hollandiában, egy Rosmalen nevû városban született, az apukája Architect, Ramiro Z ( :yeah: ) után.Már 17 éves, nyár óta komoly nyugdíjas. Egy csikókori sérülésébõl kifolyólag lett nyugdíjazva, de ezen kívül egészségügyi problémája sohasem volt (eddig nem jött elõ soha, de gerincsérülése volt 3 évesen, most fájt neki azóta elõször).Tizenpár évet versenyzett ugróban, a lábai tökéletesek, sánta szintén soha nem volt.Ha tudsz utána nézhetsz az eredményeinek, mármint nem azokra vagyok büszke, amiket velem ért el...De nyert Mezõhegyesen a Mén és kancán szuperdöntõt, szerepelt jól magyar bajnokságon, nemzetközi versenyeken, külföldön is. Hihetetlenül intelligens, pl termékenyíteni, vizsgálni, méhét mosni egy szál kötõfékkel, kikötés, kaloda nélkül lehet, más lovakkal jól kijön, velem is :D . Remélem neked is fog legalább annyi örömöt szerezni a lovad, mint Lótuszvirág nekem!!

Edited by Lótuszvirág, 2006 november 13. - 23:29.


#26 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 14:05

Bár inkább kéne odaláncolni termékenyítéskor, csak fogna 1 csikót, nem? :D

#27 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 19:24

Van benne valami...

#28 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 15:37

vagyis épp hogy nincs benne SEMMI. :rolleyes: Ki kellene próbálni egy másik dokit, mondjuk Hortobágyon...nekünk (ill. Józsinak) bejött, egész nyáron nem lett vemhes a lova, most novemberre az lett. :)

#29 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 17:51

Szia Aryka!Khm, büszkén jelentem, hogy boldog tulajdonosa (társa, barátja) vagyok egy különleges lovacskának, aki történetesen holland sportló. Õ van a kis képecskén, ha a nevemre kattintassz. Hollandiában, egy Rosmalen nevû városban született, az apukája Architect, Ramiro Z ( :yeah: ) után.Már 17 éves, nyár óta komoly nyugdíjas. Egy csikókori sérülésébõl kifolyólag lett nyugdíjazva, de ezen kívül egészségügyi problémája sohasem volt (eddig nem jött elõ soha, de gerincsérülése volt 3 évesen, most fájt neki azóta elõször).Tizenpár évet versenyzett ugróban, a lábai tökéletesek, sánta szintén soha nem volt.Ha tudsz utána nézhetsz az eredményeinek, mármint nem azokra vagyok büszke, amiket velem ért el...De nyert Mezõhegyesen a Mén és kancán szuperdöntõt, szerepelt jól magyar bajnokságon, nemzetközi versenyeken, külföldön is. Hihetetlenül intelligens, pl termékenyíteni, vizsgálni, méhét mosni egy szál kötõfékkel, kikötés, kaloda nélkül lehet, más lovakkal jól kijön, velem is :D . Remélem neked is fog legalább annyi örömöt szerezni a lovad, mint Lótuszvirág nekem!!

Szia :) Bocsi, csak most néztem be ide, aztán azért nem reagáltam hamarabb!Néztem a képet, és igazán tetszki Lótuszvirág!!! Olyan jó Neked, hogy melletted lehet egy ilyen remek élõlény!!! Sajana nekem még nincs holland sportlovam, de nagyon rajta vagyok a témán, hisz véleményem szerint is remek lovak ezek!!! És akkor most tenyészancaként van a packó?

#30 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 18:39

Helló!nem, sajna nem lehet csikója :( Talán, ha hamarabb próbálkoztunk volna pár évvel, sikerült volna. Attól azért még ugyanúgy szeretjük, sõt egyenesen személyi kultusz van :D Jövõre már lesz egy saját legelõje ahol kedvére napozgathat, mászkálhat, legelgethet, stb

#31 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 18:56

Franke!Soós doki kezelte legutóbb, nagyon részletesen elmagyarázta, hogy pontosan mi a probléma. Sajnos annyiban maradtunk, hogy nem erõltetjük tovább. Hidd el, ha látnám értelmét, vagy egy hajszálnyi esélyt még próbálkoznék. Nem tudtam, hogy nálatok is õ a lódoki. Ma volt nálunk, ha legközelebb jön vmiért majd szólok elõtte, nem-e kell nálatok is kezelni vmit. De szerintem ezt az állatorvosos témát egy állatorvosos topicban illett volna tárgyalni, figyeld meg, hogy ránk fognak szólni.

Edited by Lótuszvirág, 2006 november 16. - 21:40.


#32 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 7:39

És akkor mi van? :D Különben is egy holland kanca problémáiról beszéltünk, úgyhogy nem tértünk el a tárgytól.Nem tudtam, hogy Soós kezelte.....

#33 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 23. - 13:22

Amugy nagyon oda meg vissza vagyok ettõl a fajtától :kir: nagyon tetszik a tenyésztés módszerük, hogy komoly szelektálással próbálják a legjobbakat a tenyésztésben hagyni, néha igazán ráférne a a magyar lótenyésztésre is hasonló...de sajnos itt nálunk nem is érdekli annyira az embereket, pedig akár mi is sokra vihetnénk... :rolleyes: Végülis a kancám csikójának is az apja holland sportló, Jackson a neve amúgy :) . Azért a jó méneket nem fogják magyaroszágra dobálni, azthiszem nem is nagyon lehet venni méneket, csak herélteket kint... ebbõl mi igaz???Esetleg ha vannak képei valakinek... :gm: valami szépségrõl...

Szia! Ha Jacksonról van bármid kép stb..... szívesen vennem :yeah: Ugye a Vállajon lévõ Jacksont mondod?

#34 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 23. - 13:35

Igen, ez a pontos neve, hogy Vállaj Jackson.

#35 Guest_waldstätten nannerl_*

Guest_waldstätten nannerl_*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 29. - 20:51

jó kis lovak az egyszer biztos... nem semmi az az ugrókézség ami bennük van. Nekem most van szerencsém ismerni egy holland sportlovat, hatalmas egy ló, és szürke.. nagyon elegáns és szép stílusban ugrik, jó kis ló lesz... ezeket se kispályára tenyésztették! :)

#36 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 21. - 9:04

Lényegében az is a lótenyésztésben a cél, hogy minnél korrektebben ugró lovakat tenyéssszenek :) csak nem mindenhol jönnek össze ilyen szuper lovakcskák!

#37 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 21. - 10:08

Igen, és hogy hatalmas legyen, és szürke, az is lényeges. :D :kir:

#38 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 17. - 18:26

jövõre ha minden igaz, kis kancámat terékenyítjük hollandiában. engem a barátosném vitt bele a holland sportlóba, olyan szép csikói vannak:). az apukajelölt: Larino:) m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#39 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 7:19

És milyen kancád van, arról mesélnél valamit?

#40 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 13:31

Igen- igen engem is érdekel, nagyon kedvelem ezt a fajtát... :ang: és képeket is ha tudsz szivessen veszünk a kancádról... :yeah: