Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Póni Klub


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1717 válasz a témához

#1 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 15:19

Mivel itt a fórumon felröppent a pónival és a gyermek lovaglással kapcsolatban néhány dolog, veszem a bátorságot, és megpróbálom nagyon röviden leírni, mi az a Póni Klub, és hogy miért is jó..Tavaly tavasszal alakult meg a magyar Póni Klub egy maroknyi lelkes ember kezdeményezésére, és mert úgy esett, hogy a jó szerencsénk [url="http://"http://www.pcuk.org"]angol Pony Club[/url] egyik vezetõjével öszehozott minket. A nevével ellentében nem a póni, hanem a színvonalas gyermeklovasoktatás a célja (kb 18 éves korig, jó esetben természetesen pónin). Mivel azonban az anyaszervezet neve ez, célszerûnek tartottuk mi is megtartani a nevet.A dolog lényege, hogy egy egységes szemléletû oktatási rendszert adjon a gyerekekkel foglalkozó lovas oktatók és edzõk kezébe, és hogy különféle programokkal (vizsgákkal, versenyekkel, táborokkal) ösztönözze a gyerekeket a lovagás minél magasabb szintû elsajátítására.A Póni KLubos rendszer [url="http://"http://www.europonyclub.com"]Nyugat-Európában[/url] kiválóan mûködik (nem véletlen, hogy sok tekintetben elõttünk járnak). Ezt szeretnénk megvalósítani itthon is végre, és talán, ha lassan is, de sikerülni fog. Biztosan sokan úgy gondoljátok, hogy nagy fába vágtuk a fejszénket - ezzel mi sem vagyunk másképp, de egyenlõre hajt a lelkesedés, és a gyerekek öröme. Részletesebben a lovas újságokban olvashattok rólunk, és a napokban nyíló honlapunkon! És végül, de nem utolsósorban úgy tûnik, sikerült a lovas szakmát megnyerni a mozgalmunknak, egyre több szakember vesz részt a munkákban - ezzel is nõ a PK elismertsége, és nõ a gyerekek száma, akik rajtunk keresztül a világ legnagyobb gyermeklovas szervezetéhez tudnak kapcsolódni. [ Január 19, 2005, 17:59: Az üzenetet átszerkesztette: Keszter ]

Edited by Keszter, 2007 április 29. - 7:47.


#2 Snippy

Snippy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 16:44

Helló!Már írtam a másik póni topicba is, úgy látszik, kicsit eltévesztettem a házszámot... :rolleyes: Bocsi... Ott is a Póni Klubról érdeklõdtem... (Edzõk, edzõtáborok, további rendezvények, pónimilitary, stb...)Tehát Keszter, én szívesen olvasnék további infókat a klubbal kapcsolatban... Posted Image

#3 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 16:54

Néztem...Az elsõ edzõtábort Nikki Hertbert tartotta, õ nem kisebb "isten", mint az angol Pony CLub oktatási bizottságának elnöke. Errõl bõvebben a Lovasélet és a Lovas Nemzet novemberi (?) számában olvashatsz. A következõt most hétvégén tartjuk szintén Fenyvesen (remélhetõleg lesz egyébként máshol is, csak õk voltak az elsõk, akik nagyon kedvesen befogadtak minket).Az edzõk, illetve oktatók továbbképzését is felvállaltuk, hiszen M-on nincs kifejezetten gyermek lovas oktató képzés. Ha bõvebben érdekel, tudok küldeni anaygot errõl. Alap esetben az lehet PK oktató, aki minimum egy alapfokú lovas oktatói papírral meg van áldva, plusz eljön az egyik ilyen kurzusunkra, ahol valóban szakemberektõl tanulhat. Akik már most benne vannak jómagam, és a férjemen (Fülöp Sanyi) kívül, csak hogy egy pár ismertebb nevet említsek: Gömbös Endre, Schaller Gábor, és az õ felesége, Rajz Kati, Jármy Kata, MausIlus, Pachl Péter, és még sorolhatnám..A következõ edzõtábor most lesz Fenyvesen, errõl a "Meghívóban" olvashatsz - Gömbi tartja.A military iránt úgy látom, hogy lenne érdeklõdés, igaz, még nem túl nagy, de ha megteremtjük a feltételeket, szerintem az is beindul (bízom benne, hogy már idén). Posted Image Posted Image

#4 Snippy

Snippy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 17:07

Csak gratulálni tudok! Ez egy igazán jó és hozzáértõ kezdeményezés a részetekrõl! És ezek szerint van igény az ilyen programokra! Én (is) úgy gondolom, hogy amíg nincsen Magyarországon egy szervezetten mûködõ póniszövetség, addig nem várhatjuk el, hogy legyen pl. a militaryversenyeken (gondolhattam volna itt egyéb szakágakra is) póni kategória. Reméljük, hogy ezek után már valamivel másabb lesz a helyzet... Szerintem, ha elkezdenek foglalkozni a pónimilitaryval, elõbb-utóbb biztos elõtérbe kerül egy-két tehetséges fiatal! Legalábbis én bízom benne! Posted Image

#5 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 19:01

Köszi, mi is bízunk ;) És rajta vagyunk...

#6 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 20:27

Én is csak gratulálni tudok.Szerintem is jó ötlet.Merre fele lesz ez a club?Csak,mert láttam,hogy te is Kecskeméti vagy. Posted Image

#7 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 21:12

Ezek szerint Te is... :D Ez az egész országban lesz, remélem, hamarosan. Attól függ, milyen lovasiskolák csatlakoznak be. Kecskeméten 3 helyen van, a Csinos Farmon, és a Perediéknél, meg nálunk (Hetény, Fülöp lov.isk).Ezen kívül van már Zsámbékon, Kaposváron, Balatonlellén, Balatonfenyvesen, Pilisben több helyen is, Környén, ....És a szombati gyûlésünk után remélem még több helyen..Nemsokára (kb 1 hét, 10 nap) nyílik a honlapunk, [url="http://"http://www.poniklub.hu"]www.poniklub.hu[/url] címen, ott szinte minden info fenn lesz, majd nézd meg! ;)

#8 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 9:27

Posted Image Posted Image Posted Image

#9 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:00

Keszter:én a Csinosra járok lovagolni!! Posted Image Posted Image A Peredei lányokkal pedig együtt lovastornáztam! Posted Image

#10 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:01

Oké megnézem!Már kíváncsi vagyok nagyon!

#11 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:10

Kicsi a világ ;) Akkor nem voltál nálunk versenyen? KLP Kupa (Póni Klub). Holnap megyünk a Gyuláékkal együtt Bfenyvesre!

#12 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:23

Nemvoltam,de a volt legjobb barátnõm volt, a neve:Kiss Viktória.Milyen lovakat visztek?Az Azit ismered?Én rajta lovagolok.Imádom!

#13 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:32

Lizát, ha jól tudom. Kiss Viktória rémlik, de most nem ugrik be. De tavasszal újra indul a KLP Kupa, gyere Te is!

#14 eta-lón

eta-lón

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 17:25

Keszter!Az lenne a kérdésem,hogy a szombati közgyûlés alkalmával van -e lehetõség a Póni klubba belépni?Valamint ,hogy 2005-ben kb. mennyi póni klubos versenyt terveztek rendezni.

#15 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 20:54

Lizát imádom,aranyos.Majd megpróbálok,mondjuk nemtudom Gyulabácsi mit szólna hozzá.Hisz így is alig járok ki Posted Image De majd meglátjuk.Most vasárnap megyek ki.Nem jössz?

#16 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 22:00

eta-lónA Közgyûlésen is be lehet lépni, azt meg még nem tudom pontosan, hogy hány verseny lesz, mert az a mostani gyûlésen egyeztetjük. Jövõ héten többet tudok mondani.

#17 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 21:37

Hogy sikerült a verseny?remélem jólA Lizát ki lovagolta?

#18 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 12:02

Posted Image Posted Image Posted Image Szóval jó volt. Péntek-szombat edzõtábor Gömbivel, üléskorrekció, a kicsiknek "idomító" osztály sok-sok könyített üléssel, járósikolákkal megfûszerezve. A nagyobbaknak ugratás is volt, nagyon jó tornásztató sorozatokkal. Az edzõtáboron 30 gyerek vett részt, legtöbben pónival, egykét nagyló (Liza Posted Image Posted Image )Mindenkinek nagyon tetszett, folyt. köv. A verseny is jól zajlott, az eredmények megjelennek a februári Lovaséletben, meg ha végre elindul, akkor a honlapon is.

#19 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 15:00

Akkor jó.Sajna vasárnap nemtudtam ki menni pacigolni :( Amúgy a honlapotokon rajta lesz a Csinos is?én beszéltem Gyulabácsival és azt mondta én is csinálhatok egyet róluk Posted Image

#20 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 15:33

Minden PK rajta lesz. Bocs, de nem értettem, hogy mit csinálhatsz egyet róluk?

#21 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 16:01

Hát honlapot.Mert kérdztem hogy van-e már és azt mondta hogy készülõben.Én meg mondtam hogy én szrettem volna megcsinálni .Õ meg meglepõdve kérdezte,hogy ige?Én meg mondtam hogy igen és hogy lehet-e még eyget és azt mondta igen és meg köszönte.Úgyhogy azért is kellett ki mennem hogy lekérjek egy két adatot.De sajna nem bírtam így marad a mostani hétvége.

#22 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 18:46

Oké, ha meglesz a címe, mondjad, feltesszük a miénkre is. ;)

#23 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 19:23

Oké,majd ha kész lesz. Posted Image De még sehogy sem áll. Posted Image [ Január 24, 2005, 18:25: Az üzenetet átszerkesztette: Hasufel ]

#24 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 17:26

Ez az egész végülis olyan mint a CLC és a többi? Mert ha igen érdekelne az ára és, hogy Peten van vagy lesz-e.Elõre is köszi:)

#25 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 14:27

Szia Keszter!Írtam magánt...véletlenül nincsenek még meg az idei Pegazus versenyek idõpontjai????Köszi, PH

#26 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 15:38

Szia PH! Válasz ment, és MINDENKINEK! a Póni KLub hivatalos honlapja indul, remélem február 1-én (kicsit rugdosnom kell a készítõt). [url="http://"http://www.poniklub.hu"]www.poniklub.hu[/url] címen. Ott minden fontos információt megtaláltok: versenynaptár, vizsgalehetõségek, edzõtáborok, táborok, belépési információk, stb stb...De ha meg sem mindent, akkor csak írjatok ;)

#27 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 15:42

Zsazsa! Mi az a CLC :confused: ?Egyébként nem Pesten van, hanem az egész országban: mindenki tagja lehet, aki részt akar venni a Póni KLubos oktatásokon, versenyken, stb. Van már jónéhány lovasiskola, amelyek ebben a rendszerben dolgoznak (Pest környékén is), a honlapon fennt lesznek õk is, így talán tudsz választani.

#28 nane

nane

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 17:56

sziasztok! csak egy kérdés: póni versenyeken csak olyan lovak indulhatnak amiknek van sütésük,származási lapjuk,útlevelük,vérvételük stb?

#29 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 20:05

Szia nane!Nem pónifüggõ a téma, mivel májustól minden egyes lónak kell lóútlevél, ahhoz pedig kell származás is... Anélkül nem tudod szállítani. Nyilván, ahol több ló is megjelenik egy versenyen, ott a kötelezõ állategészségügyi elõírásoknak is meg kell felelni (merthogy a rendezõnek be kell jelenteni a versenyt a megyei állategészségügyi állomáson) ebbõl következõen vérvétel, és a kötelezõ vakcinák is kellenek (2005-tõl 6 havonta kell influenza ellen oltani, ha jól tudom).

#30 nane

nane

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 21:12

Köszi az infót akkor intézkedem.Azt olvastam vmelyik lovasújságban hogy az elsõ póni edzõtáborban készült videó amit majd meg lehet vásárolni. Ha ez tényleg létezik nem tudod hol lehet megvenni?

#31 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 22:15

Nincs még kész, ha kész lesz, majd szólok.

#32 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 9:51

OFFA lóútlevélhez származás nem kell, csak sütés. (Nullás is jó.)ONPóniKlubos versenyeknél is kötelezõ lesz a mittoménhány õsi sorig ismert származás, vagy akár nullás sütéssel is lehet nevezni?

#33 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 10:18

Köszi Õz, és elnézést a félreinformálásért, ezek szerint rosszul tudtam. Posted Image A Póni KLubos versenyek NEM elsõsorban a pónikról szólnak, hanem a gyerekekrõl, (ezért nagy lóval is lehet jönni). És egyáltalán nem fontos a származás, csak az fontos, hogy legyenek érvényes papírjai.

#34 eta-lón

eta-lón

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 10:43

Mármint egészségügyi? Gondolom... merazkell. Szerintem...

#35 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:21

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: OFFPóniKlubos versenyeknél is kötelezõ lesz a mittoménhány õsi sorig ismert származás, vagy akár nullás sütéssel is lehet nevezni? [/QUOTE]Az a röhej, hogy mindenhol lehet versenyezni pl westernben nullás lóval, csak MO-n nem, a lovas szövetség keretében. Klassz dolog, hogy az Eu-ból csak azt vesszük át ami tetszik valakiknek. ( meg ami megoldhatatlan)

#36 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Keszter: MINDENKINEK! a Póni KLub hivatalos honlapja indul, remélem február 1-én (kicsit rugdosnom kell a készítõt). [url="http://"http://www.poniklub.hu"]www.poniklub.hu[/url] címen. [/QUOTE]A naptárt nézve nem "kicsit" kell rugdosni, csak ki .Küldjünk egy gyors megfelelõ embert? :D

#37 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:38

RC!OFF:Szerintem is röhej. Amikor az angol PK-ot kérdeztem, hogy ez náluk hogyan megy, értetlenül néztek, hogy mi fenének kell egy lónak származás, ha amúgy alkalmas a sportra... ON: mivel a Póni KLub elsõsorban az oktatásról nem a versenyekrõl szól, nem kell származás. Szóval akkor fussunk neki még 1X, hogy tiszta (?) legyen a kép: 1.ha lovat/pónit szállítasz, kell útlevél (most még nem, csak májustól ,de mindenki kérje ki a lovának, mert alap esetben kb. másfél hónap az ügyintézés.)2. Útlevélhez ami kell [url="http://"http://www.ommi.hu"]ommi[/url] honlapján megtalálható. Származás nem, de O-ás sütés minimum. 3. Az útlevélben kell, hogy benne legyenek az állategészségügyi dolgok (vérvétel, kötelezõ vakcinázások). Plusz, hogy mikor hová megy a ló.És még a korábbi oltási könyve is kell, mert az állatorvosok csak az új vakcinázást vezetik az útlevélbe, a régieket nem. Szerintem nem annyira bonyolult, mint amennyire látszik.. ;)

#38 Keszter

Keszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 596 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:41

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:
idézet:
Eredeti szerzõ: Keszter: MINDENKINEK! a Póni KLub hivatalos honlapja indul, remélem február 1-én (kicsit rugdosnom kell a készítõt). [url="http://"http://www.poniklub.hu"]www.poniklub.hu[/url] címen. [/QUOTE]A naptárt nézve nem "kicsit" kell rugdosni, csak ki .Küldjünk egy gyors megfelelõ embert? :D
[/QUOTE]Hát nem lenne baj... Ilyenek ezek a webcsávók..De folyamatos rugodsásban vagyok. Nézzétek meg mondjuk.....ööö... holnap délben? (Ez nem ígéret, csak a helyzetfelmérés alapján)

#39 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:48

Keszter!Irok pü-t

#40 nane

nane

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 21:18

Megérdeklõdtem a sütést. Van egy pónink de nincs sütése,gondoltam felhívok egy szakit s megkérdem mennyi? Azt mondta mások a szabályok mint tavaly (azok nem tom milyenek voltak)így egy besütés 25000 FT lett,de ha hivatalos méntelepen csinálják akkor csak 20000. Aszonta ne hõbörögjek ez van.Megvéditek ,mert akkor kussolok és fizetek.