Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ékszerteki


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
180 válasz a témához

#1 Vicacica

Vicacica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 30. - 20:06

Szijjasztok!!Nekem nem olyan régóta vannak teknóseim,tulajdonképp egy hirtelen jött szerelem volt...beléjük szerettem...-))Tapasztaltabbaktól szerteném megkérdezni,hogy milyen gyorsan nõnek?Meg esetleg valami fontosabb tudnivaló..Az enyémek még elég kicsik,asszem az egyik fijú a másik meg lány...Milyen körülmények között szerelmeskednek és lesznek kis tekik?És persze mikor lesznek ivarérettek?

#2 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 30. - 21:51

Az hogy milyen gyorsan nõnek, attól függ, hogy mit és mennyit adsz nekik enni. Mekkorák a tekik? Amíg kicsik, naponta egyszer etesd õket élõ és szárított hallal, házas csigával, tubifexxel (ez nagyon koszolja a vizet), földigilisztával, vizibolhával, szunyoglárvával. Lehet nekik adni nyers csirkeszivet, csirkehúst, májat. A kész teknõstápok jók, de nagyon drágák, én macskatápot adok a teknõseimnek (ellenõriztem, az összetétele érdekes módon teljesen megegyezik a tekitáppal, csak nagyobb kiszerelés és nem olyan drága).Ha jól tartod õket, és rendszeresen napozhatnak, jókat úszhatnak, úgy fognak nõni, mint a gomba. Fontos, hogy kapjanak elég kalciumot, hogy a páncéljuk jó kemény maradjon (a teljes kaják, mint az egész házas csiga, egész hal, földigiliszta stb. erre a legjobbak, és a belsõségeik A vitamint is tartalmaznak, ami szintén nagyon fontos).Ha napoztatod a tekiket, ügyelj arra, hogy legyen nekik elég árnyék is, nehogy hõgutát kapjanak. Én egész nyáron kint tartom õket a kerti tóban, nyár végére mindig nagyot nõnek.Egyik tekim, Ignatius: Posted Image A hímek akkor lesznek ivarérettek, ha elérik a 9-10 cm-es nagyságot, a nõstények pedig kb. 16 cm-es korukra. Nekem sajnos két hímem van, de régebben járt nálunk egy nõstény vendégségben, és Sir Alfred udvarolt is neki. A vízben lebegett a nõstény elõtt, és a mellsõ úszóit maga elõtt tartva rezegtette.Az ékszertekik fogságban egyébként nehezen szaporíthatóak, sok múlik a megfelelõ körülmények kialakításán. Elég nagy terület kell hozzá, ahol biztonságban érzik magukat, nagy vízterület, és megfelelõ szárazföld, ahová a nõstény eláshatja a tojásokat.Sok sikert a tekikhez!

#3 Vicacica

Vicacica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 4. - 23:38

Köszi az infokat!!Az enyémek még eléggé kicsik,kb3-4 centisek...és ugye nagy valséggel az egyik fiju,a másik lány...de ugy láccik akko még messze vannak a dologtól...a másik pedig az,hogy nem fejlõdnek elég gyorsan szerintem..és nemtom mijért..Már van szép nagy akvárijumuk is van ám!!Meg vizmelegitõ...Coval tiszta extra!!Na majd folytatom,sajna menenm kell!!

#4 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 25. - 16:30

Ismeritek ezt a honlapot? [url="http://"http://www.teknos.hu"]www.teknos.hu[/url]

#5 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 29. - 20:00

Hümmm...., Filly linkje nagyon király.Az ékszerteknõs etetéséhez adalék:Én amit adok a teknõsömnekszárított hal (két félét is adok, nevezzük barna és fehér halnak a színük alapján)szárított garnélaélõ hal (horgászboltban kapható télen)éticsigavízicsigaföldigilisztarovarok, bogarak, pókokzöldeleség (sóska, spenót, saláta, pitypanglevél)Ami mostanában erõsen feltûnt, hogy a teknõs nagyon válogatós, és pontosan tudja, hogy mire van szüksége (feltéve, hogy rendszeresen kap kaját. Ez nálam minden nap). Kényelembõl az alapkajája a szárított hal. De egy idõ után megunja (valószínûleg valami hiányzik belõle), és otthagyja a legkisebb falatot is. Ekkor jön a váltás, vagyis alapnak mást kap. Néha az élõ halakat elkapja, de néha nem kívánja (2000 nov-ben 4 halat kapott. Belõlük még kettõ jól megvan). Most az éticsigával lehet kényeztetni (a csiga baromira elkoszolja a vizet, jó vigyázni vele). Eddig nem nagyon kapott zöldet, hiába olvastam, hogy szükséges. Két napja valami hihetetlen mennyiségû levelet evett meg, és voila, már eszi is az eddig utált barna típusú szárított halat. Minden teknõstartónak ajánlom, hogy higgyen a teknõsének, ezzel nagyon jól el lehet kerülni a hiányetetés káros mellékhatásait.

#6 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 július 30. - 23:57

A szárított halból a vitamin hiányzik. Bátyám teknõsei kb 15 évesek és már évek óta kizárólag fagyasztott egész snecit (szélhajtó küsz) kapnak. Egy ismerõstõl kaptunk több évnyi készletet nemrég :) Néha egy kis zöldet vagy ami a kezünk ügyébe kerül - giliszta, csiga. Teljesen egészségesek.

#7 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 17:40

Barefoot,Meg tudod mondani, hogy honnan gondolod, hogy a szárított halból hiányzik a vitamin? És milyen vitamin?Csak azért kérdezem, mert a teknõsöm nagyon jól fejlõdik a szárított hal fõkaján. Ráadásul azért is ezt választottam, mert úgy gondoltam, hogy az egész halban minden megmarad. Persze a szárítás sokat ronthat is a használhatóságán. Én inkább úgy határoznám meg, hogy a halban a tápanyagok aránya nem teljesen ideális, ezért kell más kaja is. Az élõ hal sem ízlik neki mindíg, szóval szerintem a fagyasztott hal alapkaja sem lenne sokkal jobb, mint a szárított. De! Hallottam már olyat is, hogy a szárított haltól egyes teknõsöknek megpuhult a páncélja (az enyémnél ez távolról sem áll). Lehet, hogy a hal minõsége sem mindegy?Kicsit más: a garnélával van egy olyan bajom, hogy az tengeri állat. Az ékszerteknõs meg édesvízi. Mit tesz a felesleges só a teknõssel? Szabad-e hosszú távon garnélával etetni? Amikor sokat kapott belõle, a vizének tipikus tengervíz szaga lett, és a szobámba adriai hangulatot varázsolt (legalábbis az orrom számára).

#8 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 20:30

Abból gondolom, bár télleg csak gondolom, hogy a vitaminok nem túl stabilak, és könnyen bomlanak. Az a gyanúm, hogy a szárítás során a vitaminok nagy része lebomlik. Persze lehet hogy fagyasztáskor is :)Azzal igazából nem tudok mit kezdeni, hogy néha még az élõ halat sem eszi, mert a mieink mindent megesznek ami befér a szájukon, ami meg nem fér be, azt szétharapják - fûtõ, szûrõ, hõmérõ, másik teknõs :) Szóval nem ismerõs az alapprobléma.

#9 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 11:47

Szia Vicacica!Nekem is van 2 tekim már kb. 10 éve, és már akkor is tenyérméretûek voltak, szóval azóta gondolhatod. Nekem simán szaporodtak, de kisteki nem lett belõle, mert nem volt megfelelõ a száraz terület, így a nõstény (Gizi-Gizmó) a vizbe pottyantotta a tojit. A megfeleõ szakirodalmakban le van írva, hogyan is kell azt kialakítani. (Pl. Pénzes Betlen könyvei.) De ha találsz egy jó állatkereskedést, ahol hozzáértõ eladó van, õ is sokat segíthet. Én találtam! Amire viszont oda kell figyelned, hogy az én fiú tekim egy idõ után elkezdte bántani a lányt, elég súlyosan meg is sebesítette. Állítólag ez udvarlási forma náluk, mindenesetre külön kellett választani õket. Nem tudom, hogy ez általános-e, de azért tartsd szemmel õket! Üdv: Zsu

#10 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 16. - 11:21

Hi all!Nekem 4 db tekim volt, szal eléggé vágom a témát... :) Ha kedveskedni akartok a tekiknek, az igazi ínyencfalat a lisztkukac! Kis mûanyag átlátszó dobozban adják, de csipesszel kell belerakni õket a vízbe, vagy a tekik szájába. Mert a mellettük levõ "liszt" iszonyatosan bemocskolja a vizet. Mi egyébként soxor adtunk nekik fagyasztott apróhalat, amit ilyen nagy 1 kg-os kiszerelésben lehet kapni a nagy bevásárlóközpontokban. Azokból néhány darab. Mi mondjuk mindig kiszedtük a tekiket a kajáláshoz, mert a vizük tiszta lötty lett tõle. Amit nagyon imádtak, az a Szív-Mix nevû csoda volt, ilyen száraz préselt szívkockák. De a lisztkukac vitte a pálmát.. :)). Na szal, ennyi a kis tudománytáramból.

#11 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 13:05

mandulának

#12 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 15:48

Köszi meggyes! Kissé talán béna vagyok...Szerintetek lehet baja 1 15éves tekinek attól, hogy kb 1 éve csak szárított halat eszik?

#13 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 16:06

Originally posted by mandula:Szerintetek lehet baja 1 15éves tekinek attól, hogy kb 1 éve csak szárított halat eszik?

Van egy olyan halvány gyanúm, hogy igen Posted Image És ráadásul a tekiken a bármiféle hiánybetegség jele igazából csak akkor látszik, ha már nagyon komoly a baj, úgyhogy én a helyedben gyorsan elkezdeném mindenféle tápláló kajával etetni, plusz vitaminokkal.[This message has been edited by Filly (edited 15 October 2001).]

#14 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 8:42

Igen Filly!A baj az, hogy nem eszik semmi mást meg!Adtam neki zöldséget(levelek), rákocskát, kukacot, de még a nyers husit és nagyon ritkán eszi!

#15 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 9:35

Próbálj neki nyers májat adni (de ne sertést)!

#16 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 27. - 10:10

Mandula,Ha mást nem hajlandó enni, de a szárított halat rendesen eszi, szerintem nincs ok az aggodalomra. Ettõl függetlenül érdemes próbálkozni mindenféle kajával. A legjobb az élõeleség (földigiliszta, éticsiga, élõ hal).A giliszta és a csiga még szedhetõ, a halat horgászboltban 10-15 Ft-ért megkapod darabját(csalihal). A leendõ kaja mozgása erõsen feléleszti a vadászösztönöket, és meghozza az étvágyát. Ráadásul a csigát kivéve nem is koszolja a vizet.

#17 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 22:54

Nem értem mi történt az ékszerteknõseimmel. Nem olyan régen fogadtam õket örökbe, mert egy kollegám húga megunta õket. A lány teki már 18 cm a fiú talán 10 cm hosszú. Az elõzõ gazdájuk rendszeresen élõ hallal etette õket, ami látszik is rajtuk mert gyönyõrûek, a páncéljuk kemény, egyszóval szép példányok. Mikor megkaptam õket 1 hónapja, én is rögtön élõ csali halat vittem haza, és megettek fejenként 5 db-t. Vagyis a lány teknõs megfogta magának õket, a fiú kissé bénább volt, neki meg kellett fognom a halcskákat, és úgy ette õket, ami számomra nem volt valami kellemes. Idõnként adtam nekik a Turbo 365 száraz tápot, amiben minden van, és nagyon szeretik, plusz saláta levelet. De a firss hal mindig jöhetett nekik. Bármikor képesek enni, állandóan ott tobzódnak az akvárium fala mellett, kísérve a mozgást, hátha kapnak valamit. Most a múlt héten megint betettem nekik élõ csali halat, és nem hajlandók megfogni õket. A lány még utánuk veti magát, de õ sem kapja el, bár próbálta, de nem akkora vehemenciával mint normálisan, mikor zsákmányt ejtett. Kénytelen voltam nekik oda adni egyesével, és csak 1-1-t ettek meg a halakból, inkább ették a száraz kaját! MA haza jöttem, még mindig ott úsznak a halak az akváriumba. szóval nem értem. Ha valaki tud erre valamit, hogy most mi van, szívesen venném. Remélem csak lustaság van jelen.Köki :confused:

#18 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 23:55

Én úgy vettem észre, a teknõseim a borongósabb õszi-téli idõszakban nem olyan aktívak, mint nyáron. Kevés a fény, hûvösebb is van, talán ez lehet az oka, hogy nincs kedvük és energiájuk halra vadászni.A másik ok az lehet, amit Vau írt, hogy a tekik válogatósak és pontosan tudják, mikor mire van szükségük és azt a fajta eleséget preferálják. Nála is meghagyták a halak felét. Nálam egyszer elõfordult, hogy egy eleségnek szánt hal hónapokig szépen eléldegélt a teknõs mellett. Még kicsi korában került oda, és az alatt a pár hónap alatt szépen felnõtt. Utána megszántam, és külön helyen tartottam (sajnos már nincs meg, akvárium takarításkor rossz helyre tettem és megette a macska).

#19 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 20:00

Köszi HuxElkezdtem aggódni, mert még nem ismerem eléggé õket, így betegség is lehet az ok, és esetleg nem ismerem fel idõben. SAjnálnám ha valami bajuk esne. Igaz a lány nagyon harapós, és vad, szó szerint sziszeg ha föléjük hajolok, és csak akkor hagyja abba ha kaját adok. A fiú szimplán ijedõs. Jó hát marad a száraz kaja, bár én jobban örültem volna a halakat választják, mert most mit csináljak 10 db élõ csali kárásszal(nem férnek el mind egy helyen,azonkívül a csali hal nem eszik stb.)? Utálok állatot ölni, illetve szúnyogon meg légyen kívül nem nagyon mást gyilkoltam. :(

#20 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 21:03

Szia Köki!Ha jössz vasárnap terepre, hozd el nekem! Posted Image Az enyémek tuti felzabálják.

#21 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 27. - 21:06

A tekikkel simán elõfordul, hogy 1-2 hétig nem esznek, ha valamilyen stressz ér õket (pl. új helyre kerülnek). Amikor Ignatius-t hazahoztam, én is aggódni kezdtem, nincs-e valami baja, mert elég sokáig nem evett. Õ amúgy is jóval félénkebb, mint Lord Alfred, aki sziszeg és harap is, ha megfogom - nem beszélve a karmolásról, lassan kesztyû kell hozzá. Hihetetlen mekkora erõ van ezekben a kis állatokban.Ha érdekelnek a teknõsök betegségei, és szeretnéd idõben felismerni a tüneteket, két könyvet is tudok ajánlani. Az egyik Graf Zoltán Állatkedvencek tartása és gyógyítása c. könyve, a másikat Manfred Rogner és Hans-Dieter Philipen írták és Az ékszerteknõs címet viseli. Az utóbbiban mondjuk furcsállottam, hogy a vörösfülû ékszerteknõst "vörösarcúnak" fordították, de egyébként jó kis könyv. Ja, és ott van még a régi nagy "klasszikus" is, Pénzes Bethen Terrárium c. könyve.

#22 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 28. - 13:02

Köszi Hux

#23 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 3. - 14:56

Kösz a címeket Hux!Utánajárok.Aki még emlékszik Ubulra, akirõl itt már esett szó, annak elmondom, hogy Ubul most már nemcsak szárított halat kajáz, hanem megtalálta kényes ízlésének megfelelõ táplálékát, méghozzá kettõt is rögtön. Ubulka szereti a fácánmájat, valamint a halacsok akváriumából kiemelt csigafelesleget. Posted Image

#24 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 3. - 22:15

Szia Mandula!Lehet, hogy totál elkéstem, meg látom azóta ide is találtál, de azért leírom, hátha másnak is hasznos.Én régóta ugyanabban a kereskedésben veszem a tekieleséget, és szerintem elég megbízhatóak, értenek az állatokhoz (a tulaj néni fia most jár az állatorvosira). Ez a Villányi út és a Fadrusz utca sarkán van a 11. ker.-ben, Szendi díszállatbolt a neve. Én itt vettem a jó nagy akváriumom Gizmónak (lánytekim Posted Image ) elég barátságos áron a többi helyhez képest. Itt vállalnak állatmegõrzést is pl. nyaralás idejére, szerintem elég potom összegért.Van még egy olcsó állatkereskedés, ez meg a Keletinél van, abban az utcában, ami a 24-es vili végállomása, de ott nem tudom, milyen árban vannak és milyen akváriumok.Üdv: Zsu

#25 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 12:52

Szia Zsuzska!Csak most láttam, hogy mit írtál sirámaimra, hogy mit csináljak az élõ halakkal? Mert nem férnek el egy helyen enniyen a teknõsökkel! Hát a külön vödörben lévõ halakat egyesével adogattam, így hajlandóak voltak megenni, mert szerintem már nagyon éhesek voltak. A terráriumukban pedig még mindig úszkál 4-5 hal. Majd meglátom mi lesz velük. Bár ezeket a csali halak nem esznek, tehát elõbb-utóbb meg kell etetni õket a teknõsökkel. Egyébként felírom az állateledeles címét, mert nekem nyáron biztos jobb megoldás oda vinni õket megõrzésre, mint a rokonaimra bízni.Köki Posted Image

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 14:07

Szia Köki!Csodálkoztam is, hogy semmi reakció... Posted Image Nem teljesen értettem most, mi van a halakkal? Nem férnek el a teki mellett és ezért külön vödörben vannak, és csak egyesével eszik meg õket, ha kézbõl adod? Az enyémekben egybõl feléledt a vadászösztön, mikor elõször kaptak halat, és hihetetlen mennyiséget fel is zabáltak egybõl. Az egyik meghagyott egyet, de azt másnap odaadtam a másiknak, és az rögtön felzabálta. Posted Image Azt is tudták egybõl, hogy kell megölni a halat, hogy ne ficánkoljon tovább, és õk nyugodtan lakmározhassanak.A kereskedésbe meg nyugodt szívvel beadhatod, rendesen a gondjukat viselik. Én tavaly 100 Ft-ot fizettem /teki/nap, szerintem ki lehet bírni, pláne ha azt nézzük, hogy egy ekkora tenõs mennyit eszik, fõleg nyáron. Így télen az enyémek se esznek sokat, bár most Hux tanácsára macskakaját kapnak, és azt nem is szeretik annyira. Posted Image

#27 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 15:27

Nos az a helyzet Zsuzska, hogy van ugye 1 db akvárium. Annyi víz van benne amennyi a teknõcöknek kell. Az akvárium kb. 1,5 m X 0,6 m alapterületû, és hát mikor 20 db halat vettem, akkor azért nem a teknõsök mellé tettem be õket. Addig a napig ha bármilyen élõ halat beeresztettem az akváriumba, azonnal neki láttak, hogy elfogják, és megegyék. Most jött rájuk a mizéria, hogy nem foglalkoznak az élõ halakkal, és az az 5 db amit beraktam az akváriumba hogy megegyék, még most is ott úszkál a teknõsök hasa alatt. De ha én oda tartom db-ként az élõ halakat nekik a szájuk elé, akkor hajlandóak beleharapni, és megenni azokat. Szóval nem normálisak.Köki :(

#28 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 16:07

Szerintem is arról lehet szó, amit Hux írt, miszerint a tekik télen sokkal kevésbé mozgékonyak, és sokkal kevesebbet esznek. Az enyémek most van, hogy csak egyszer kérnek enni a héten, és akkor is keveset. A fennmaradó idõben alszanak. Eddig (amíg meleg volt) majd' kiugrottak az akváriumból, és szinte folyamatosan ettek volna, fõleg a lány, nem gyõztem kaját venni nekik. Most pl. a vízbõl sem kívánkoznak ki annyira. A halakat már értem, 20 hal tényleg nem kevés... Posted Image

#29 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 22:25

Nekem egy nagyon gagyi kérdésem lenne; miböl lehet megállapítani egy ékszerteki nemét? Sajnos a korát is csak becsulni tudom, úgy kb. 6-7 cm nagy és nincs piros füle, elöre is köszi!

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 10:10

Szia Britta!Pénzes Bethlen azt írja, hogy a hímek haspáncélja befelé homorú és hosszabb a farkuk, a nõstények haspáncélja pedig domború. Ez igaz is, ha megnézem az enyémeket, de ha neked csak egy van, nem tudom, mivel hasonlítsd össze, mert szerintem ezek a paraméterek nem igazán látványosak, legalábbis az én teknõseimnél nem. Ha még pici a teknõsöd, akkor meg pláne alig, vagy talán nem is látszik a különbség. Milyen tekid van? És mennyi?

#31 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 13:07

Sziasztok!Kolléganõmnek van egy kérdése. Szeretné ideális körülmények között tartani a tekiket. Mekkora a normális méretû aquárium a tekik számára. Ja, és ha a nagy megveri a kicsit (farokharapás, lábleharapás.....) akkor emgoldás-e az, ha nagyobb aquáriumot csináltat nekik, ahol el lehet rejtõzni az esetleges támadás elõl??? :D

#32 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 13:20

Az ideális akvárium mérete a teki méretétõl függ. Van erre jó sok könyv, hogy hogyan is kell kinéznie; szerintem az a lényeg, hogy tudjon úszni a teknõs, ne puhuljon el Posted Image , és legyen elég száraz felület, lehetõleg olyan helyen, amit süt a nap, vagy legyen megvilágítva. De tényleg az a legjobb, ha vesz egy könyvet, amiben minden pontosan le van írva.Ha a nagy bántja a kicsit, szerintem nem megoldás a nagy akvárium, inkább válassza külön õket. Egy ideig én is reméltem, hogy a nagyobb hely megoldja a gondokat, de ennek az lett a vége, hogy a lánytekimnek valószínûleg már soha nem nõnek vissza a körmei az egyik lábán, és jó darabig tartott, mire kikezeltem a depressziójából. :(

#33 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 13:22

És hogy kezelted a depresszióját? Az övé még nem depis, de kíváncsi rá, hogy mit csináljon ha az lesz, és honnan lehet tudni, ha depis egy teki? :eek:

#34 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 15:08

Hát azt lehet rajta látni, de jobb nem hagyni odáig fajulni a dolgokat. Az általános tünetek: nem eszik, nem élénk, nem érdekli semmi, ha közelítesz felé, megijed. Az én tekijeim engem megismernek, és nem szoktak megijedni, de idegenektõl igen. Ezt egy nem-tekitartó hülyeségnek gondolhatja, de szerintem nem az. A kezelés nagyon egyszerû: nyugalom (tehát a depikiváltó tényezõtõl, itt: fiúteki, eltávolítás), kedvenc kajcsik, sok napozás, azt-csinálok-amit-akarok-foglalkozás. Posted Image De mondom, ha bántja az egyik a másikat, mindenkép tegye inkább külön. Egy kis tekinek úgyis elég egy kicsi akvárium egy nagy kõvel, ami kilóg a vízbõl, ahová ki tud menni napozni.Ja, és ha ketten vannak, és egy fiú-egy lány, akkor a lány terhességét (nem tudom, tekinyelven ezt hogy hívják) is hasonló tünetek jelzik, mint a depit, tehát nem szabad összekeverni. Ilyenkor mindig szárazon szeret lenni és nem eszik napokig-hetekig akár semmit. Utána viszont 5x-ösen pótolja be. Posted Image Most vett/kapott tekit az ismerõsöd? Az akváriumba igen ajánlatos még egy vízszûrõ, egy automata hõfokszabályzós vízmelegítõ; de mellé egy hõmérõ is. Ezt szeretik összetörni, de lehet már olyat is kapni, amit kívülre kell felragasztani az üvegre, és úgy méri a hõfokot. Posted Image

#35 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 15:15

Köszönjük!Három hónapig voltak együtt, kb. egy hónapja vannak külön, a kicsi elég mélabús. Már régóta van tekijük, csak nem olyan nagy tekiszakértõk, úgyhogy mint díszt tartották, nem mint családtagot.De köszönjük szépen a tekitanácsokat ;)

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 15:43

Akkor lehet hogy jobb lenne neki egy társsal. Mivel még kicsi, egy másik kicsivel biztos jól kijönne. Ha nem akarják bevállalni, talán érdemesebb elajándékozni vagy visszavinni a kereskedébe. Vagy mostmár családtagok is lehetnek akár? :(

#37 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 20:54

Alapban az én tekijeim sem bírják egymást (mind a kettõ hím), de jól kijönnek amikor nyáron kint laknak a kerti tóban, ami jóval nagyobb, mint kettejük téli szállása együttvéve. A kis tó partján mindkettejüknek megvan a kedvenc napozóhelye és így nem zavarják egymást.A kerti tó 240 literes és nagy szárazföldi rész is tartozik hozzá. A téli szállásuk egy 100 literes és egy 50 literes akvárium, kis szárazfölddel (az 50 literes meglehetõsen kicsi már szegény Alfrednak, szeretném is lecserélni). Mindkét teki felnõtt, kifejlett hím, Alfred egy kicsivel kisebb, õ talán még nõni fog egy kicsit.Szerintem ha elég nagy helyük van, ahol elkerülhetik egymást és vannak számukra megfelelõ búvóhelyek, nem lehet gond.

#38 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 21:47

Szia Zsuzska!Köszi a gyors választ, azért megpróbálom megnézni, hátha domborul-homorodik az a haspáncél.Csak egy teknösöm van, Spanyolországban vettem, ott az üvegére Galapagos teknös volt írva és mivel fogalmam sem volt az milyen lehet, nem is foglalkoztam vele, de szerintem, biztos, hogy nem galapagosi u.i. pontosan úgy néz ki, azt eszi, meg minden, mint egy pirosfülü ékszerteki csak neki nincs piros foltja. Van valami neve?Amúgy most rendezek be neki egy akváriumot és társat is szeretnék mellé, nem tudom, egy pirosfülüvel kijönnének-e?

#39 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 22:12

Hát abban a könyvben, ami nekem van, nincs ilyen, de biztos van neve. Posted Image Nem tudom, hogy kijönnének-e, én csak a sajátjaimhoz értek. Posted Image De tudok pl. egy jó kis állatkereskedést, valahol feljebb már írtam róla, ott eléggé értenek hozzá, és biztos meg tudnák mondani, vagy valami nagyobb volumenû könyvben meg lehet talán nézni. Szerintem fényképezd le, és mutasd meg egy állatkereskedében, vagy ilyesmi. Itthon úgyis leginkább csak vörösfülût kapsz, szerintem. Ha ugyanúgy néz ki, õ is biztos éxerteki, csak nem vörösfülû, ebben a könyvben is fel van sorolva sokféle éxerteki, csak fénykép nincs hozzájuk. Mindenesetre galapagosi nincs benne. Posted Image Egyébként az én lánytekim is tök másképp néz ki, mint a klasszikus ékszerteki, lehet, hogy õ se ugyanolyan, bár van rózsaszín csíkja. Posted Image Hux, Bogi: Ha van kerti tavad, az tényleg jó, oda én is kiraknám õket együtt, pl. ha szabadon kószálnak a lakásban, az enyémek se bántják egymást. De lakáson belül egy közös akvárium egy külön tekiszoba és rengeteg pénz nélkül szerintem gyakorlatilag kivitelezhetetlen, ezért írtam, hogy jobb külön a békesség. Posted Image

#40 Britta

Britta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 22:48

Kösz Zsuzska, majd utánanézek és elmesélem, mire jutottam.