Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elaltatás után


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
123 válasz a témához

#121 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 9:14

Lóútlevél igénylõ lap

Utolsó bekeretezett rész, nyilatkozat.

Nem rajtad akarunk ugrálni, mozgok én eleget anélkül is.

"Nem olvastam végig az egész topicot, így nem tudom írták-e már, de amikor a lóútlevelet kiállítják, ott a kérvényezõnek nyilatkoznia kell,hogy elhullás esetén felhasználható-e a ló élelmezési célra. Gondolom ez azért is szükséges,mert végsõ esetben nem mindegy,hogy még begyógyszerezik-e mindenfélével utolsó esélyként a lovat..(nem tudom).

Nem arról kell nyilatkozni, hogy elhullás esetén mit szeretnél, hanem "Nyilatkozat az élelmiszer célú vágásra való szándékról:".

A segítõ szándékú hozzászólásod félrevezetõre sikerült. Ezt próbáltuk helyre tenni. Természetesen nem akarunk megakadályozni az elhullot állatok fogyasztásában. Én inkább maradok az élelmiszernek szánt vágott (akár kényszervágás is) jószágok fogyasztásánál.
Állatok számára takarmányként való hasznosításnak is több módja és feltétele van. Pl. Elszállítatás feldolgozóba (húsliszt, csontliszt...), tápok készítése. Frissen etetésre sem megfelelõ minden esetben, állatorvosi véleményt érdemes kérni. Pl. altatáshoz használt anyagtól a fogyasztó húsevõk hasmenést kaphatnak. Nem minden elhullási ok ad lehetõséget ilyen irányú felhasználásra. Kólikánál hasnált buscopan gyógyszernek is van élelmezés-egészségügyi várakozási ideje, pl. ló ehetõ szövetek 9 nap (egyszeri iv. kezelés), szarvasmarhánál 15 napegyszeri, 28 nap többszöri kezelés esetén.

#122 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 17:45

Oké Robi,te egy tudálékos,kötözködõ bunkó vagy.És pont.Köszi.

#123 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 23:04

Zsoci, ha segítő szándékkal butaságot írsz; azzal nem segítesz senkinek. Kábé mintha azt mondanád a vaknak, amikor piros a lámpa, hogy "menjen csak, itt zebra van, át lehet menni". És ha valaki ezt kiegészíti, pontosítja ("persze, zebra van, de lámpa is, és most piros"), azon nem megsértődni kéne meg a másikat lebunkózni, hanem esetleg azt mondani hogy hoppá, tényleg, bocsi. :rolleyes: És ha le akarnék menni a szintedre, akkor lenne még egy-két megjegyzésem; de nem szeretnék oda süllyedni. Gondolom, Robi is azért nem válaszol, mert neki van modora.

#124 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 6. - 7:25

Zsoci, ha segítõ szándékkal butaságot írsz; azzal nem segítesz senkinek. Kábé mintha azt mondanád a vaknak, amikor piros a lámpa, hogy "menjen csak, itt zebra van, át lehet menni". És ha valaki ezt kiegészíti, pontosítja ("persze, zebra van, de lámpa is, és most piros"), azon nem megsértõdni kéne meg a másikat lebunkózni, hanem esetleg azt mondani hogy hoppá, tényleg, bocsi. :rolleyes: És ha le akarnék menni a szintedre, akkor lenne még egy-két megjegyzésem; de nem szeretnék oda süllyedni. Gondolom, Robi is azért nem válaszol, mert neki van modora.


:yeah: