Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Repülés, katonai, sport, polgári


  • Please log in to reply
847 válasz a témához

#41 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 19:53

ez lovas is lesz meg röpülõs is. Jó pár éve (még volt a Balaton mellett telkünk) csináltunk olyan túrát hogy kõbányáról lementünk lábon Tapolca mellé a Csobánc keleti oldalára. A többiek vissza mentek lószállítoval, de én a pacimmal kb. 1 hónap pihi után akartam vissza menni.. közben csináltam kisebb túrákat köztük olyat is hogy felmentem a Csobánc tetejére egy általam útnak titulált bozótoson keresztül. a lényeg hogy állunk fent én gyönyörködök a kilátásban, a szörny meg tömi a fejét. egyszer csak két kis szitakötõt látok a távolban de nagyon gyorsan nõnek! :hu: 2 mi8-as helikopter volt akik szentkirályról jöttek valószínûleg gyakorolták a hegy minél alacsonyabb megközelítését, ami nagyon jól sikerült nekik, mert miközben próbáltam a lovacskámat nyugtatgatni, aki elhatározta hogy gyakorolja egy kicsit a pánik szerû helyben futás címû rettenetes magánszámát, az egyik pilóta (a vidámabb gondolom) :) kedvesen integetett és kb. 120-al eldübörgött felettünk, olyan közel hogy úgy éreztem simán hozzá tudnám vágni a nyerget. A katonaság ideje alatt volt szerencsém látni belülrõl (alulról) egy csomó gépet(eje) akkor imádtam is õket de most valahogy jobban örültem volna ha a fürdõzõket támadják meg a strandon. hát ez volt a legkellemetlenebb lovas-repülõs élményem majd ha már kijojózta magát a szemetel akkor leírom a hõlégballon kontra lovas kalandomat is. ;)

#42 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 13:46

ez lovas is lesz meg röpülõs is. Jó pár éve (még volt a Balaton mellett telkünk) csináltunk olyan túrát hogy kõbányáról lementünk lábon Tapolca mellé a Csobánc keleti oldalára. A  többiek vissza mentek lószállítoval, de én a pacimmal kb. 1 hónap pihi után akartam vissza menni.. közben csináltam kisebb túrákat köztük olyat is hogy felmentem a Csobánc tetejére egy általam útnak titulált bozótoson keresztül. a lényeg hogy állunk fent  én gyönyörködök a kilátásban, a szörny meg tömi a fejét. egyszer csak két kis szitakötõt látok a távolban de nagyon gyorsan  nõnek! :hu:  2 mi8-as helikopter volt akik szentkirályról jöttek valószínûleg gyakorolták a hegy minél alacsonyabb megközelítését, ami nagyon jól sikerült nekik, mert miközben próbáltam a lovacskámat nyugtatgatni, aki elhatározta hogy gyakorolja egy kicsit a pánik szerû helyben futás címû rettenetes magánszámát, az egyik pilóta (a vidámabb gondolom) :)  kedvesen integetett és kb. 120-al eldübörgött felettünk, olyan közel hogy úgy éreztem simán hozzá tudnám vágni a nyerget. A katonaság ideje alatt volt szerencsém látni belülrõl (alulról) egy csomó gépet(eje) akkor imádtam is õket de most valahogy jobban örültem volna ha a fürdõzõket támadják meg a strandon. hát ez volt a legkellemetlenebb lovas-repülõs élményem majd ha már kijojózta magát  a szemetel akkor leírom a hõlégballon kontra lovas kalandomat is.  ;)

Hozzászólás megtekintése

Felejthetetlen élmény lehetett. :D

#43 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 11:15

Jó kis történetek. Az a vicc az egészbe, hogy az emberek tényleg így viselkednek a kabinban. Csak megjegyzem, a TU 154-es tipúsban nem volt navigátor munkahely. A 3 fõnyi személyzet a következõ képpen osztotta meg a feladatokat: Kapitány, elsõ tiszt, fedélzeti mérnök. Mondjuk odaútban a kapitány vezet és az elsõ tiszt navigál. Vissza útban fordítva. A sorrendet mindíg a kapitány határozza meg. A fed. mérnök felel az összes fedélzeti rendszer mûködéséért.A TU 134-esen is 3 fõ a hajozó létszám, de ott a fed, mérnök helyett navigátor ült a gép orrába. A két pilcsi pedig vagy vezetett és a másik játszotta a fed. mérnököt és fordítva. Ezen a tipúson a rádiózást is a navigátor végezte.A mai modern tipusokon már csk 2 fõ a kabin létszáma. Mivel az FMS ( flight managment system ) és a többi rendszerek minden feladatot elvégeznek szükségtelenné vát a 3. személy. Indulás elött a személyzet betáplálja az egész útvonal adatait a rendszerbe és a robot valóban mindent megcsinál helyettük. "Csak" ellenõrizni kell a helyes mûködést. Igaz, ami igaz, nincs baj amíg baj nincs. :) Vannak nekem is jó történeteim, majd megírom. :D

Edited by don quihote, 2005 november 8. - 11:17.


#44 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 19:06

Ahhoz mit szóltok, hogy ezekben a percekben a retekklub "lopakodó vadászgépnek" titulálja az F117-est ?

#45 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:02

Ha jól toom az F117A, es ez tényleg lopakodó. Vagy nem? :)De végülis lehet nevezni akár settenkedõnek vagy lopózkodónak is :D

#46 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:23

Ahhoz mit szóltok, hogy ezekben a percekben a retekklub "lopakodó vadászgépnek" titulálja az F117-est ?

Hozzászólás megtekintése

Merhogy az is. Zsóci, nõttél a szemembe. :yeah:

Edited by don quihote, 2005 november 12. - 21:24.


#47 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:33

Õ az :)Donki: :ang:

#48 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:40

A mai naptól kezdödõen, minden nap leírok egy repülõgépekkel kapcsolatos eseményt. Majd hozzáteszem, a saját véleményemet.Itt az elsõ történet:2005. szeptember 1-én az amerikai Lorain repülõterén felszálláskór az elemelkedés pillanataiban madárrajjal ütközött az amerikai Jet Airlines légitársaság Dassault/ Sud Falcon 20-as gépe. A személyzet már behúzta a futómûveket, de mindkét hajtómû meghibásodása miatt elkerülhetetlenûl visszasüllyedtek a pályára, amelynek a végén túlcsúszva egy kukoricaföldön álltak meg. Az egyik pilóta könnyebben megsérült. Ez az az eset ami kivédhetetlen. Azokon a repülõtereken, ahól nagyobb madárvonulásra lehet számítani, az információs csatornán ( ATIS ) ezt elõre szokták jelezni. Ilyen repülõtérnek minõsül a ferihegyi repülõtér is a téli hónapokban a varjak reggeli és esti repülése miatt.Folyt. köv. holnap.

Edited by don quihote, 2005 november 12. - 21:44.


#49 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:42

Õ az :)Donki: :ang:

Hozzászólás megtekintése

Miket nem tudol Te leányzó létedre? Ez a kép, megmég nagyon is jó. Gratula. Lehet, hogy örökbe fogadlak? Mikó gyüssz Pöstre?

Edited by don quihote, 2005 november 12. - 21:44.


#50 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:47

Azt tudjátok, hogyan lõttek le egyet a szerb háborúban? (Nem sikerült a settenkedés.)*(Mármint egy lopakodót, Donki közbeírt.)

Edited by Fec, 2005 november 12. - 21:50.


#51 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:53

Õ az :)Donki: :ang:

Hozzászólás megtekintése

Miket nem tudol Te leányzó létedre? Ez a kép, megmég nagyon is jó. Gratula. Lehet, hogy örökbe fogadlak? Mikó gyüssz Pöstre?

Hozzászólás megtekintése

Lejány létemre nem a körömlakkokért, hanem elsõsorban az autókért, sõt még a repülõkért/helikért is odáig meg vissza vagyok. (persze a lovak után :ang:) Majd választok valami mást amiben nõies leszek :kir: :dev: Anno szedtem le magamnak nagyon sok helis képet. Majd dobok be ide is a kedvenceimbõl.Pl. mindjárt eznyammmés az örök kedvenc

Edited by tötõ Zsó, 2005 november 12. - 22:03.


#52 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 6:49

Ahhoz mit szóltok, hogy ezekben a percekben a retekklub "lopakodó vadászgépnek" titulálja az F117-est ?

Hozzászólás megtekintése

Merhogy az is. Zsóci, nõttél a szemembe. :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Nem a lopakodót vitattam, bár usában már generációkkal elõbbre járnak a lopakodó technológia fejlesztésében (pl F22 már nemcsak nehezen látható a radarok számára, hanem gyors is, és nem zuhan le egy 1-2G-nél jobban húzott fordulóban mint az F117, azonfelül van légiharc fegyverzete is) hanem a vadászgép szerepet, amirõl az F117 esetében nem beszélhetünk. Szal, se nem lopakodó vadászgép de csúcstechnikáról aztán végképp nem beszélhetünk, hiszen már évtizedekkel ezelõtt készen volt és hadrendbe állt. ;)F-22 RaptorPosted ImagePosted ImageEnnek már egészen repülõgép formája van. Ez már egy olyan lopakodó technológia, ahol nem voltak kénytelenek feláldozni a manõverezõképességet, agilitást a láthatatlanság érdekében. Az elsõ és mindmáig az egyetlen olyan repülõgép amely vadászfeladatot is el tud ellátni amellett, hogy majdnem láthatatlan a radarok számára.

#53 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 7:33

Azt tudjátok, hogyan lõttek le egyet a szerb háborúban? (Nem sikerült a settenkedés.)*(Mármint egy lopakodót, Donki közbeírt.)

Hozzászólás megtekintése

A pontos eljárását a dolgoknak a mai napig titokként kezelik de találgatások kaptak szárnyra a radarjelek hullámhosszának variálgatásáról melynek segítségével valamiféle radarképet kaphattak az F117-rõl.Talán nem kicsit szerencséjük is volt, mert ahogy az interjúból kivettem az f117-es még a lelövése elõtt oldotta a bombáit, amihez nyitnia kellett a fegyvertér ajtókat, így jelentõsen leromlottak lopakodó tulajdonságai. (A lopakodó technológiás repülõ eszközön a fegyvereket általában belsõ fegyverterekben helyezik el, mert többszörösére emelik a radar irányába visszeverõdõ rádióhullámokat és rontják vagy semmivé teszik az adott repülõ lopakodó tulajdonságait, míg a "hagyományos" repülõgépeken ezek általában külsõ függesztmények) vagyis a nyitott fegyvertér ajtók és fegyverek , valamint az kissé megmókolt radar együttesen eredményezhetett annyi visszaverõdést az f117-rõl amely elégségesnek bizonyulhatott a légvédelmi rakéta célra vezetéséhez.Ezek után kicsit erõs azt feltételezni, hogy a jelenleg hadrendben álló lopakodó technológiát képviselõ repülõ eszközök (F117, Raptor és B2 Phantom) a radarok kismértékû módosításával láthatóvá válnak és leküzdhetõek lennének.

Edited by LeO, 2005 november 13. - 8:34.


#54 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:42

Egy kedvencem: Az F-14-es. (Tomcat) Egykét adat róla:Fejlesztõ ország: UsaMéretadatok: fesztávolság 68 fokos nyilazottságnál11 63m, 20 foknál 19,54 m; hosszúsága 19,54m, magasság 4,88m. Szárnyfelület max. 52,49m.Tömegadatok: üres tömeg 18 191kg, max. felszálló tömeg 33 724kgTeljesítményadatok: Max sebesség tengerszinten 1470 km/h (Mach 1,2) nagy magasságban 2517 km/h (Mach 2,34), max emelkedési sebesség: 152 km/hFegyverzet: Egy 20mm-es M61A-1 gépágyú, négy AIM-7 Sparrow és négy v. nyolc AIM-9 Sidewinder rakéta.Elsõ repülés 1970.dec.21., szolgálat kezdete 1972 októbere.Egyébként szerintem a legszebbre sikerült vadászgépek az "F"- gépek, F-14, F15 (Eagle), F-18 (Hornet). Totyogós koromban is mindig ezeket nézegettem tesóim meg Apukám könyveiben. :)

#55 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:47

SR-71 Blackbird mint érdekesség

#56 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:55

Tötõ, hogy okoskodjak, az F a vadász rövidítése.Ezt ismered? Nyárra csinálok ebbõl pólóra vasalhatót.

Edited by Ernest, 2005 november 13. - 10:56.


#57 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:57

Tötõ, hogy okoskodjak, az F a vadász rövidítése.Ezt ismered?

Hozzászólás megtekintése

No de nem minden F jelû gép vadász, pl ott van az F-111 Aardwark is.Posted Image

#58 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 11:47

Mert nem nevezték át. Van ez így, de projektben még vadásznak készült, csak biztos a 70-es évek magyar vállalati vezetõi is részt vettek a programban. Tudod, Moldova... A magyar torpedórombolót az elõválogatásban diszkvalifikálták, mert ahelyett, hogy rombolta volna a torpedót, bezsírozta és utánahúzta a csavarjait...A csupasz nyelvészeti tény az marad, az F a fighter rövidítése.

#59 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 11:53

Ernest, ez igaz, de ettõl még nem változik, hogy szerintem ezek a gépek a legszebbek :confused:

#60 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 13:16

Nagyon igazad van. Illetve mégse. Én az F-16-ot is kedvelem. :)(Az feltûnt, a plakáton 1-2 éve, mikor Jáksó kérdezte, hogy szeretnél-e F-16-al leszállni egy hordozóra?)

#61 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 13:32

Nagyon igazad van. Illetve mégse. Én az F-16-ot is kedvelem. :)(Az feltûnt, a plakáton 1-2 éve, mikor Jáksó kérdezte, hogy szeretnél-e F-16-al leszállni egy hordozóra?)

Hozzászólás megtekintése

Fékhorog nélkül csinálja csak a Jáksó. ;) Kb mint bungee jumping gumikötél nélkül. :)

#62 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 13:46

egyszer vajon ülhetek itt? :D :sóvárgó:Vagy inkább egy apache-ban

Edited by tötõ Zsó, 2005 november 13. - 13:48.


#63 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 14:56

Azt tudjátok, hogyan lõttek le egyet a szerb háborúban? (Nem sikerült a settenkedés.)

A pontos eljárását a dolgoknak a mai napig titokként kezelik de találgatások kaptak szárnyra a radarjelek hullámhosszának variálgatásáról melynek segítségével valamiféle radarképet kaphattak az F117-rõl.

...Az élet huncut dolgokat produkál néha. Azt mondja a fáma, hogy volt valami õsrégi radarjuk, amit pénzszûke miatt még nem cseréltek le (dobtak ki). Ez más frekvencián dolgozott, mint amilyeneket manapság használnak a világ "vezetõ fegyvergyártói". Mivel a lopakodó ruhája, formája csak bizonyos frekvenciatartományban rejt el, most meztelen maradt a király.

#64 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 16:52

egyszer vajon ülhetek itt? :D :sóvárgó:Vagy inkább egy apache-ban

Hozzászólás megtekintése

Az elsõ szerintem egy szimulátorból screenshot, szal esélyes, hogy odaülhess. ;)F16 agressor

#65 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 17:28

egyszer vajon ülhetek itt? :D :sóvárgó:Vagy inkább egy apache-ban

Hozzászólás megtekintése

Az elsõ szerintem egy szimulátorból screenshot, szal esélyes, hogy odaülhess. ;)F16 agressor

Hozzászólás megtekintése

Errõl jut eszembe kellene egyet röpködni valami jóféle szimulátorproggival, aminek van internetes multiplayer módja. ;)

#66 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 17:31

Nyilván eredetire gondoltam ;)Nekem volt egy II. világháborúsom, amivel szerettem. IL2 Sturmovik a neve, a stukákat imádtam benne. Amúgyis szeretem azokat a gépeket.

#67 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 17:59

il2 SturmovikJó kis játék, csak nem tudom futtatni, mert a gépet amin most kalózkodom a kõbaltával együtt dobták piacra.

#68 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:15

Tötö (aki úgy tûnik nemi identitászavarral küzd :gm: ) kihagyta a szórásból a Havoc-ot. Az is jó gép, bár szembõl kicsit a mikiegérre hajaz :)

Edited by Barefoot, 2005 november 13. - 18:16.


#69 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:48

egyszer vajon ülhetek itt? :D :sóvárgó:Vagy inkább egy apache-ban

Hozzászólás megtekintése

Az elsõ szerintem egy szimulátorból screenshot, szal esélyes, hogy odaülhess. ;)F16 agressor

Hozzászólás megtekintése

Errõl jut eszembe kellene egyet röpködni valami jóféle szimulátorproggival, aminek van internetes multiplayer módja. ;)

Hozzászólás megtekintése

Nézd meg a www.fsklub.hu oldalt. A klubbot én alapítottam még 1998-ban

#70 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:55

Il-2 jó lehetne ha jól emléxem van neki neten is játszható multiplayer módja. Kinek van meg ?

#71 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:00

Tötö (aki úgy tûnik  nemi identitászavarral küzd  :gm: ) kihagyta a szórásból a Havoc-ot. Az is jó gép, bár szembõl kicsit a mikiegérre hajaz :)

Hozzászólás megtekintése

Viccelõdünk kórház elõtt? :D :gm:Amúgy meg ezt a gépet oldalról megnézve egy kapafogú kisegér jut eszembe :kir: :P

#72 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 20:01

Csak azt tudnám, hól voltatok mostanáig? Egész jó kis topic lesz ez a végén. A kedvencem az F sorozatból, nekem is az F-14 Tomcat. Kb 32 alkalommal véltoztattak az alap tipúshoz képest. Azért a MIG-29 és a SZU-27 sem kutya. Ez a két tipús a világ összes vadászát megveri a légiharcban, ha csak fedélzeti gépágyúval lehet lõni.Az F-22-es azokon kívûl amiket felsoroltál, még helybõl is fel tud szállni, meg le is.Itt a mai napra igért történet:Szeptember 3-án Pécs-Pogány repülõterén felszállás elötti gurulás során becsuklott az orrfutó egy Cessna-210-es tipusú repülõgépen.Kérdés mikór ellenõrizték utoljára a futókat.Szeptember 4-én Encs közelében permetezés közben elektromos vezetékkel ütközött egy Kamov Ka26-os helikopter.Sajnos sok pilóta temetésen voltam, amihet ez az ok vezetett.Szeptember%-én az indonéziai Medan Polonia repülõterén felszálláskór az emelkedést követõ pillanatokban visszazuhant egy sûrün lakott városnegyedre a Mandala Airlines légitársaság Dzsakartába induló Boeing 737-200-as gépe. A jelentések szerint a fedélzeten tartózkodó 117 személy közûl a becsapódást a törzs hátsó részében lévõ 16 ember élte túl. A városrész lakói közûl 44-en veszítették életüket.Midíg is tudtam, hogy a felszállás a legkritikussab része a repülésnek.

#73 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 20:06

Hát, én kiszerettem a megvalósult szimulátorokból, bár csak nagyon kénytelen-kelletlen. Várom, hogy legyen végre egy JÓ. A 90-es évek végétõl szerintem mind csõd volt, különbözõ okok miatt. Az USAF nagy süketsége volt, hogy különbözõ karakterû gépeket KELLETT repülni (aki az A10-el csattog és tankokat tapos agyon, az nem szeret repeszteni az F-15-el, és viszont. A Jane's F-18-asa csoda unalmas volt, az orosz sarki tél félhomályában. A másik, a Superhornet is, ezek összebeszéltek? A Falcon-4 szakított az összes hagyománnyal, vagy kisgyermeknek való mód volt, vagy a radar realisztikusan mûködvén jól halomra haltál. Néha csak az unalomtól, mert járõröztél, mint a hülye, a háború folyt a rádióban... Az F-15, hát se látvány, se sztori.Talán az Israeli Air Force tetszett majdnem. Ha az kétszer olyan hosszú lett volna...Ugyanezt az utat jártam be az AH-64-el, a legjobb a C-64-en játszható változat volt. Az AH-64 azóta kedvencem, van egy szép könyvem róla.Érdekes, tengeralattjáróban is az 1,2 M-s floppyra ráférõ 688 jobb játék volt, mint a két CD-s utódja.

#74 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 20:12

Az F-22-es azokon kívûl amiket felsoroltál, még helybõl is fel tud szállni, meg le is.

Hozzászólás megtekintése

Akárcsak a "herierr". Tényleg, mindjárt keresek róla is valami bõvebbet.

#75 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 20:21

A múltkor Simon Templar visszaszerzett egyet Jugoszláviából. :) Azt hiszem, ezt az epizódot annak idején nem vetítették... :)Akkor nem Harrier volt a neve, hanem valami, ami most egy amerikai tilt-rotoros (jókimagyar fejezés) helikopteré.

#76 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 21:00

Amennyire tudom, helybõl nem tud felszállni az F22... Találtam egyébként egy szép képet, melyen egyszerre van jelen a jelen és s jövõ (esetleg be lehet kavarni a múltat is az F15 és az F22 viszonyába, kinek-kinek izlése szerint). Viszont helybõl (legalábbis nagyon rövid úton) fog felszállni az F35 (meg még videón is) Egyébként szerintem már totál belekavarodtak az amerikaiak a gépek betûzésébe: korábban (pl. II. vh.) volt a "F", mint vadász, "A" mint támadó és "B" mint bombázó. Ehhez képest a közelmúltban és jelenleg (ahogy már elhangzott) volt az F-111 és az F-117A, aminek nem sok köze volt a vadászathoz, az F-15E-t is leginkább támadó célokra használják és így tovább... Ilyenformán értelmét is vesztette ez a különbségtétel, mivel annyira egybecsúsztak a gépek feladatkörei. Ha jól tudom, a fent emlegetett 2 géppel (F-22 és F-35) akarják lefedni a 3 fegyvernem majd' összes gépigényét, így lehet, hogy megmaradnak egyszerûen az F/A jelölésnél, az úgyis elmond mindent... :D

Edited by StG, 2005 november 13. - 21:01.


#77 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 9:42

Amennyire tudom, helybõl nem tud felszállni az F22... Találtam egyébként egy szép képet, melyen egyszerre van jelen a jelen és s jövõ (esetleg be lehet kavarni a múltat is az F15 és az F22 viszonyába, kinek-kinek izlése szerint). Viszont helybõl (legalábbis nagyon rövid úton) fog felszállni az F35 (meg még videón is) Egyébként szerintem már totál belekavarodtak az amerikaiak a gépek betûzésébe: korábban (pl. II. vh.) volt a "F", mint vadász, "A" mint támadó és "B" mint bombázó.  Ehhez képest  a közelmúltban és jelenleg (ahogy már elhangzott) volt az F-111 és az F-117A, aminek nem sok köze volt a vadászathoz, az F-15E-t is leginkább támadó célokra használják és így tovább... Ilyenformán értelmét is vesztette ez a különbségtétel, mivel annyira egybecsúsztak a gépek feladatkörei. Ha jól tudom, a fent emlegetett 2 géppel (F-22 és F-35) akarják lefedni a 3 fegyvernem majd' összes gépigényét, így lehet, hogy megmaradnak egyszerûen az F/A jelölésnél, az úgyis elmond mindent... :D

Hozzászólás megtekintése

Helybõl felszállni nem tud szegény,de pár a mozgatható fúvócsövek segítségével az elektronika tolóerõvektor variálgatásával tud segíteni a manõverezõképességének növelésében. A világháborúban a Vadászgépeket P betûvel jelölték. ;) B bombázó, A támadó (P-51 mustang alacsonytámadó, rakétákkal felszerelt változata A-36 névre hallgatott) R talán felderítõ T iskolagép és így tovább. A P-51D amúgy is a szívem csücske a Spitfire mellett. :)

#78 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:01

Igen, igazad van. Összekevertem a 22-est, meg a 35-öst. A 22-es még nem volt harci bevetésem, pdíg már nem egy mai darab. Láttam egy filmet a 35-ös tervezésérõl. Nem volt kis munka amit ott csináltak, oszt még legyõzték a Boeinget is.

#79 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:50

A világháborúban a Vadászgépeket P betûvel jelölték. ;) B bombázó, A támadó (P-51 mustang alacsonytámadó, rakétákkal felszerelt változata A-36 névre hallgatott) R talán felderítõ T iskolagép és így tovább.

Hozzászólás megtekintése

Nagy igazságod vagyon, én meg szégyenkezem itt rendesen... :ang: Hálából küldök néhány képet: :D- 2 F/A-22 feltöltésre várva egy utántöltõ gép mögött- Egy csapat MV-22 Osprey (mit mondjak, elég futurisztikus látványt nyújtanak így együtt)- Ez meg itt talán a legvalószerûtlenebb jószág, amit tartósan a levegõben tudnak tartani... (és még egyszer)

#80 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 11:46

Osprey! Volt a Harrier régen.